Працівники Здолбунівського районного будинку культури спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор - Тетяна Павлова) долучились до акції Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України (голова - Марія Бєлікова) «Нехай засяє зірка Різдва в кожній оселі».

10 жовтня нинішнього року виповнюється 75 років з часу виходу в світ першого номера «Нового життя». Це знаменна подія для колективу редакції районки, адже за цей час змінилося кілька поколінь журналістів, котрі творили і нині творять газету. За сім з половиною десятиліть з друку вийшло понад дев’ять з половиною тисяч її номерів, а в редакційний архів лягли десятки товстелезних підшивок районки.
В усі часи газета жила і писала про людей і для людей. Вона була з ними в радості і в горі, допомагала перебороти труднощі, працювати і жити. І сьогодні, коли в Україні настав час тяжких випробувань, «Нове життя», яке також переживає складний період, залишається надійним джерелом інформації для жителів району, доносячи до них правду про події в країні, області, районі, піднімає національний та патріотичний дух земляків.
Найпершими друзями «Нового життя» завжди були і залишаються його читачі, трудові колективи підприємств, організацій і установ, активні дописувачі. А ще ті, хто розповсюджує газету, доставляє її передплатникам. Колектив редакції сподівається, що і нині друзів у видання не поменшає.
Напередодні ювілею ми прийматимемо вітання від всіх, хто вважає себе другом газети. Будемо щиро вдячні всім за будь-який прояв уваги до районного часопису і редакційного колективу. Двері редакції завжди відкриті для всіх.
Сподіваємося також на те, що передплатників видання на 2015 рік побільшає. Це ми вважатимемо найкращим подарунком читачів до ювілею газети.
Колектив редакції газети «Нове життя».

Сьогодні нашій районній газеті виповнюється 75 років. Це не просто чергова дата в історії часопису. Ці сім з половоною десятків років літопису життя району, які перетворилися у товстелезні підшивки, - то наша з вами, шановні читачі, історія. Історія складна, іноді болюча, але наша. Вона невід’ємна від життя кожного мешканця Здолбунівщини.
Перший номер газети вийшов у далекому 1939 році, коли західноукраїнські землі перейшли від одного окупанта до іншого. Потім були роки жорстокої і кровопролитної війни з фашизмом, роки національно-визвольних змагань нашого народу, які, однак, не принесли жаданої свободи Україні.

Як відомо, в усіх сучасних розвинутих країнах є новорічні та різдвяні розпродажі та знижки. Це час, коли люди купують та дарують подарунки й вітають одне одного з святами, бажають здоров’я, благополуччя, достатку та кращого, заможнішого життя. Але тільки не у нас.
Двадцять третього грудня відбулася сесія Здолбунівської міської ради. Розглядалося чимало питань, які безпосередньо стосуються життя мешканців міста. Вже традиційно піднімалося одне із найболючіших питань – підняття тарифів за користування водою. Не секрет, що ціни на воду в Здолбунові і так одні з найвищих у Рівненській області, чого не скажеш про якість води! Саме тому фракція політичної партії “Фронт Змін», яка є в опозиції до теперішньої влади, послідовно виступає проти будь-якого підняття тарифів на воду для населення. Проте, на жаль, ми залишились в меншості.

У школах і бібліотеках району відзначили День української писемності та мови

Учні й вчителі Маломощаницької ЗОШ І-ІІ ст. у День української писемності та мови долучилися до Всеукраїнської акції - написання диктанту національної єдності «Україна на зламі тисячоліть». Також у навчальному закладі відбулося свято «Вертайсь, рідна мово, у серце народу», під час якого вчителька української мови і літератури В. В. Новосад нагадала про високу значимість мови в житті кожного народу, зачитала скорботний календар української мови, а бібліотекар Н. Я. Новосад розповіла про життя Нестора-літописця і про виникнення писемності.
Продовженням свята стала конкурсна програма «Знавці рідної мови». Ведуча, вчителька В. В. Лукашук, підібрала цікаві завдання для кількох етапів. Учні 6-9 класів вразили присутніх дотепністю й ерудицією, адже виявились гарними знавцями української мови. Участь у конкурсі-вікторині брали дві команди: «Братерство іменника» (капітан Юрій Парета) та «Мовознавці» (капітан Антоніна Тихончук). Оцінювало відповіді компетентне журі у складі вчителів української мови і літератури Р. М. Чаюк та В. В. Новосад. Перемогу здобула команда «Мовознавці», за що була нагороджена грамотою.
Директор школи Р. М. Чаюк привітала педагогів та учнів зі святом і оголосила подяку усім учасникам та організаторам свята рідної мови.
Надія НОВОСАД,
бібліотекар
Маломощаницької ПШБ.

* * * *
У Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва в День української писемності та мови відбулось одразу кілька масових заходів. Одним з них була літературно-музична композиція «Безцінна спадщина мого народу», підготовлена з учнями 8-А класу (класний керівник Н. Д. Сидорчук) та бібліотекарем міської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Л. К. Мельничук.

Запланувавши туристичний похід до Карпат для переможців конкурсу юнацької творчості «За Україну, за її волю», організованого Здолбунівською РО ПП «Наша Україна», ми з нетерпінням чекали визначеної дати, адже не вперше водимо дітей цим маршрутом і вже встигли полюбити древні Бескиди.

Лінійним відділом ст. Здолбунів УМВС України на Львівській залізниці з 26 лютого по 30 квітня 2014 року проводиться оперативно-профілактичне відпрацювання під умовною назвою «Первоцвіт».
З метою виявлення перевезення та торгівлі несанкціонованими рідкісними видами ранньоквітучих ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин правохоронцями в ході “Первоцвіту” відпрацьовуються вокзал та привокзальна площа станції Здолбунів, пасажирські поїзди у всіх напрямках.

Під таким гаслом 14 вересня у Здолбунівському ВПУЗТ відбувся благодійний ярмарок на підтримку воїнів АТО. До участі у заході з неабияким ентузіазмом долучилися усі навчальні групи. Чого тільки не було на столах! На продаж виставили випічку різних видів - пиріжки, тістечка та печиво, а, крім того, - вареники, деруни, чебуреки... Усе виготовлене власноруч або за допомогою батьків.

З січня 2011 року в м. Здолбунів стартував проект «Підвищення обізнаності населення про енергозбереження. Впровадження заходу енергозбереження», який здійснюється ГО «Фізкультурно-оздоровчий реабілітаційний клуб «ТОНУС» за фінансової підтримки Програми малих грантів Міжнародного екологічного фонду (ПМГ/ГЕФ), Програми Розвитку ООН (ПРООН) в Україні. Ще одним стратегічним партнером проекту виступила Здолбунівська міська рада.

Двадцяте століття принесло для нашого народу багато перемог, але не оминула українські землі у період боротьби за незалежність і низка болючих трагедій та поразок. У нашому районі ми пам’ятаємо про бій у Микитових ровах, коли у 1944 році на окраїні села Здовбиця більшовиками було вбито близько 50 молодих вояків УПА із здовбицької сотні. Про звитягу українських повстанців під час найбільшого бою в історії УПА - бою під Гурбами - відомо далеко за межами Здолбунівщини. А у п’ятницю, 4 листопада, громадськість відзначала ще одну подію, яка відбулася на теренах нашого краю і яку місцеві жителі охрестили як «рана Коршева». Поблизу цього села пізньої осені 1944-го у лісовій криївці загинули вісімнадцятеро повстанців віком 18-25 років, більшість із яких були рідними місцевих селян, а також мешканці Почаєва і Кременця. Буквально через декілька тижнів після цієї події у криївці поблизу Коршева застрелився священик Уїздецької церкви, надрайонний провідник УПА о. Павло Назарчук на псевдо «Хресний».

Аматорський театр «Кажан» презентував нову виставу

Чи здатні ми переосмислити своє життя? Зробити правильний вибір? Виправити вже скоєне? Такі думки навіює нова вистава «Погляд крізь стіну» театральної студії «Кажан» Здолбунівського БКЦ, прем’єра якої відбулась минулої суботи.
Незважаючи на те, що цього разу театрали особливо не рекламували виставу, обмежившись оголошеннями в мережі Інтернет, переглянути її прийшло чимало здолбунівчан. Їхні очікування виправдалися: після вистави глядачі випромінювали щире захоплення та обмінювалися враженнями від побаченого.

Вже стелить шляхом золота Покрова
І губить срібну нитку павутин.
Углиб віків вдивляюся я знову,
У таїнство Покровських гостин.

Золотавим листям, ранковою ро­сою вкрила землю свята Покрова. Завітало свято і до Миротинської школи. Наша держава вперше святкувала День захисника України, а у Миротині вже традиційно жителів села зібрали «Покровські гостини».
Розпочалося свято молитвою до Матері Божої у виконанні вчителів. Підтримали їх і учні, які розповіли присутнім про народні обряди й звичаї, представили інсценізацію стародавнього обряду сватання.

Прокуратурою району спільно із працівниками Здолбунівського РВ УМВС України в області та служби у справах дітей райдержадміністрації проведено перевірку за фактом отруєння алкоголем малолітнього Д., 2000
р. н., жителя с. Глинськ, який з вказаним діагнозом був доставлений 14.11.2023 р. до приймального відділення Здолбунівської ЦРЛ.

Якраз на Маланки, 13 січня, здолбунівчани та гості міста мали змогу пройнятися атмосферою української традиційної Коляди. Поблизу головної здолбунівської ялинки, що на площі Героїв Майдану, відбулося різдвяно-новорічне свято «Радуйся, земле, Коляда іде».
Дванадцять аматорських колективів Здолбунівщини потішили глядачів різдвяними піснеспівами. А гостей, попри морозець та густий сніг, на дійство прийшло чимало. Відвідали захід і представники районної влади - голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук та заступник голови районної ради Олександр Бухало. Долучився до участі в святі й депутат Рівненської обласної ради Владислав Сухляк, який вручив солодкі подарунки найменшим учасникам Коляди. Також усі колективи відзначили грамотами відділу культури і туризму Здолбунівської РДА за участь у святі та популяризацію українських традицій.


Уже понад десять років завдяки проведенню таких заходів на Здолбунівщині долучають глядачів до давніх традицій українців. Нині ж колядували не так, як зазвичай, адже свято відбувалося на відкритому майданчику, а не в приміщенні. Як розповіла начальник відділу культури і туризму Здолбунівської РДА Елеонора Стеценко, це був своєрідний експеримент.
- Щоразу намагаємося привнести щось нове у відзначення традиційних свят. Вже давно мріяли організувати різдвяне дійство на кшталт обласного фестивалю пісенно-музичного мистецтва «Різдвяні піснеспіви», який щороку проходить у Рівному. Тому завчасно попередили аматорські колективи про особливий формат свята, - зазначила вона.


На запрошення відділу культури РДА взяти участь у програмі такого формату відгукнулися колективи закладів освіти, культури та релігійних громад. А гості свята були дуже задоволені, що воно відбувалось саме так — під засніженою ялинкою. Тому є сподівання, що ця гарна традиція у Здолбунові приживеться.
- Мені дуже сподобалося, що цього року колядки лунали на вулиці. Свято організували на високому рівні. Хіба що варто було б провести захід у вихідний день. Тоді більше людей мало б змогу його відвідати, - поділилася враженнями здолбунівчанка Олена Войцеховська.


Присутні на заході не лише насолоджувались виконанням старовинних колядок, а й мали змогу підкріпитися смачними стравами від кухарів Козацької кухні зі Львова.
Також під час свята збирали кошти на лікування важко хворого сина здолбунівської волонтерки Оксани Куляші. До слова, акція зі збору коштів триває, тож волонтери закликають долучитися до цієї справи усіх небайдужих земляків.
Ірина САМЧУК.

На фото: фрагменти свята.

Під час колегії РДА матері загиблих воїнів АТО зі Здолбунівщини
Олена Миколаївна ПАЛІЧУК та Галина Миколаївна ШОЛУДЬКО
отримали відзнаки «Орден Матері бійця АТО». Фото з сайту Здолбунівської РДА.

Що саме на Здолбунівщині нині будують та ремонтують і, як загалом господарювали в районі протягом дев’яти місяців, обговорювали на останній колегії РДА, яка відбулася 26 жовт­ня.
Перший заступник голови Здолбунівської РДА Леонід Власюк відзначив наявність росту у галузі промисловості: за 9 місяців реа­лізовано продукції на 1,13 млрд. грн. Основну частку - 84 % - цієї продукції вироб­лено та реалізовано на підприємстві «Волинь-Цемент» філія ПАТ «ДЦУ», яке постійно нарощує свої потужності.
Натомість незначний спад у валовому виробництві продукції в АПК зумовлений тим, що на Здолбунівщині багато аграріїв зменшили посіви ранніх зернових та збільшили посівні площі соняшнику, кукурудзи. Тож після збору цих культур показники вочевидь поліпшаться.

В Україні матір споконвіку вважають берегинею сім’ї. Саме вона прищеплює любов до Батьківщини. День Матері святкують у травні, бо це - місяць Пречистої Діви Марії, котра благословила на Хресний шлях свого Сина - Спасителя людства. До Божої Матері звертаються усі християни з проханнями про допомогу та захист.
Щоб висловити свою вдячність материнській самовідданості, відзначають свято День матері.
Літературно-музичний вечір «Рідну маму бережіть!» відбувся у Півченському СБК з нагоди Дня матері. Підготували його вихованці Суємської ЗОШ I-II ст. під керівництвом вчителя Людмила Анатоліївни Никитюк. Усім присутнім у залі матерям школярі вручили квіти.
Цікавим також був виступ учасників художньої самодіяльності сільського будинку культури.
На свято завітали депутат районної ради І. Б. Жовтанюк і начальник управління Пенсійного фонду України у Здолбунівському районі С. М. Жовтанюк. Сім’я Жовтанюків подарувала мікрофони.
Батьки учнів та усі присутні висловили щиру вдячність Л. А. Никитюк за проведений захід.
У бібліотеці до Дня матері було організовано книжкову виставку «Хай щастить у Вашій хаті, мамо, всім, хто переступить Ваш поріг».
Ольга КОРНІЙЧУК, 
завідуюча публічно-шкільною 
бібліотекою с. Півче.

В Уїздецькому будинку культури (директор – Вікторія Кухарчук) відсвяткували День села. Захід розпочався театралізованим дійством «На Зелені свята», під час якого Бабуся, роль цю виконувала художній керівник будинку культури Оксана Сидорчук, розповіла онукам (учасникам клубного формування з художнього читання) про обрядове святкування Трійці.
Учасники художньої самодіяльності ознайомили присутніх з обрядом «Водіння Куща», завивали вінки на березі, співали та водили хоровод. Завітали на дійство й Водяні, Польові і Лісові Русалки.


Продовжили свято ведучі Валерія Коблюк та Анастасія Денисюк. Вони зі сцени згадали старожилів, подружні пари, які прожили разом більше 50 років, наймолодшого мешканця, багатодітну сім’ю, учасників АТО з Уїздець, розповіли й про усі установи села. Крім того, відзначили благодійників заходу - ФГ «П’ятигірське», ПП М. М. Білецького, М. С. Кіпранишина, І. В. Кухту, сільського депутата В. Р. Галіуліна, ГОТРЛ «Білий амур», місцевого аматора художньої самодіяльності В. І. Гриськова.

Свято під такою назвою відбулося у Малій Мощаниці. Гостей і жителів села зібралося на цей захід чимало, а розважали їх дві куми - Харитина (Наталія Кочубей) і Солоха (Надія Новосад).
Цікавою та різножанровою була мистецька програма свята. Демонс­трували свої таланти, виконуючи пісні й танці, не тільки діти з нашого села, а й приїжджі, які завітали сюди до рідних на відпочинок в час літніх канікул.
Емоційності святу надали учасники клубу за інтересами «Рушничок», що діє при публічно-шкільній бібліотеці, зокрема солісти Галина Волох, Лідія Козійчук, Галина Кушнірук, Микола Кисиличак (гармошка), Віра Лукашук (баян). Глядачі їм дякували бурхливими оплесками.
Вразили співочою майстерністю і запрошені маленькі гості з Рівного - Аня і Юля Левченко, які виконали віночок українських пісень. Дівчатка професійно займаються вокалом. Вони - лауреати та переможці багатьох всеукраїнських пісенних конкурсів і фестивалів.

10 вересня у м. Кузнецовську відбувся суперфінал обласної спортивно-інтелектуальної гри «Сімейні перегони», зініційованої свого часу заступником голови Рівненської ОДА Олексієм Губановим.
Впродовж усіх турів до участі у грі долучилось майже тридцять тисяч краян різного віку. У суперфіналі змагались 12 сімейних команд. А от кращими з кращих стали родини Салецьких з Демидівського, Жакунів із Дубровицького та Гончарів із Володимирецького районів.
Усі команди-суперфіналістки отримали медалі та подарунки. Чемпіону «Сімейних перегонів» - родині Салецьких - вручили сертифікат на 4000 грн. на придбання побутової техніки.
Проект мав на меті популяризацію здорового і активного способу життя. В цілому, вважають його організатори, він виконав свою роль.
За повідомленням
прес-служби Рівненської ОДА.

На колегії РДА говорили про пенсії та ситуацію у районному історико-краєзнавчому музеї

Засідання колегії Здолбунівської РДА, що відбулося 7 липня, розпочалося з нагородження: голова РДА Сергій Кондрачук вручив здовбичанину Миколі Бовшовцю Почесну грамоту та цінний подарунок від голови Волинської ОДА за особливу мужність і відвагу, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України.
Потому члени колегії розглянули питання про здійснення делегованих повноважень визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчим комітетом Уїздецької сільської ради. Про стан справ в Уїздецькій сільраді розповів перший заступник голови РДА Лео­нід Власюк, резюмувавши, що загалом там працюють непогано, хоч є й певні зауваження. Наприклад, потрібно забезпечити централізований вивіз сміття на території сільської ради. Також членів виконкому зобов’язали щокварталу розглядати питання торгівельного обслуговування населення на території сільради та постійно здійснювати контроль за дотриманням режимів роботи закладів, щоб селяни могли купувати потрібні товари без перебоїв. Робоча група повинна обстежити заклади торгівлі з метою встановлення платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Ще одне зауваження, вже від голови РДА, - потрібно реєструвати звернення, які надходять до сільської ради.

Ні з чим не можна порівняти щастя мам, дружин та інших найрідніших людей, які дочекалися своїх близьких з буремного Сходу. Минулого тижня трьох відважних бійців 24-ї механізованої бригади зустрічали десятки здолбунівчан. Олександр Повстанський, Віталій Голуб та Рустам Муртазаєв повернулися з Луганщини – хлопці протистояли ворогу біла села Кримське.
Люди вітали солдатів хлібом-сіллю, виконанням гімну та щирими гаслами. Вклонившись землякам та запашному хлібові, вояки подякували за зворушливу зустріч і поспішили до найрідніших.
З національним прапором та подарунками для захисників зустрічати демобілізованих вояків вийшла і частина колективу ДНЗ «Ладоньки». Олександра Повстанського, сина працівниці цього дошкільного закладу, колектив садочка вважав «своїм» підопічним від початку його перебування у зоні АТО.
- Передавали Сашкові, що мог­ли, а він вже ділився зі своїми
товаришами, - розчулено розповідають співробітники «Ладоньок». - Ми постійно слідкували як там у них справи, підтримували маму. Яке ж то щастя, що повертаються хлопчики живими та неушкодженими.
Привітали солдатів і віршем вихователя закладу Галини Макарової, у якому – і вдячність, і захоп­лення відвагою молодих бійців. «Ми низько вклоняємося до ваших ніг, слава Всевишньому, що він вас зберіг». Справді, головне, що повернулися з пекла живими…
Марина СТЕПАНЮК.

Аня Чернявка.

Щедрий Господь малює світ трьома кольорами: блакитною - чисте, безкрає небо, жовтою - золоті піски, зеленою - безкраї луки і величні гори. Саме цими кольорами щороку стрічає нас гостинна Болгарія, даруючи зустріч із друзями, радість творчого змагання та безліч позитивних вражень.
Цього літа ми провели на чорноморському узбережі Болгарії 12 яскравих днів. Адже цей край вкотре запросив талановиту молодь до участі у міжнародному фестивалі «Слов’янський вінець».
З радістю відзначу, що нам є чим гордитись. Третій рік поспіль виступи наших земляків отримують високу оцінку міжнародного журі. Цього разу здолбунівчани вибороли другі місця у своїх номінаціях - «Хореографія» та «Вокал» - серед конкурсантів із дев’яти країн світу.

 

 

У проекті під такою назвою взяли участь разом вихованці Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту та учні Об’єднання шкіл технічних імені Станіслава Лема (Республіка Польща), які 4 травня завітали до Здолбунова. Програма проекту передбачала спільні екскурсії визначними історичними та архітектурними пам’ятками України, зокрема, містами Кам’янець-Подільський, Збараж, Львів, Клевань.
Гостей, за давньою українською традицією, у Здолбунівському ПЛЗТ зустріли хлібом-сіллю на урочистій лінійці. Далі ознайомили їх з матеріально-технічною базою навчального закладу. Після обіду на дівчат, адже склад делегації був саме дівочий, чекали спортивні випробування. Спочатку вони демонстрували вправність і моторність під час естафети. Та найцікавіше відбувалось далі - дівчачий футбол, який зібрав чимало вболівальників-хлопців. І хоча результат 3:1 на користь господарів, радості та азарту від гри вистачило на всіх. Футболістки отримали медалі, а команди - ще й кубки від спонсора матчу Україна-Польща Рівненського обласного благодійного фонду «Любіть Україну».

Насиченими спортивними подіями були минулі вихідні у Здолбунові. Окрім футбольних матчів на стадіоні «Локомотив», у місті відбулися й інші захопливі змагання, в ході яких юні спортсмени демонстрували свою вправність.

 

У категорії U-16 (група «С») дитячо-юнацької волейбольної ліги Рівненської області Здолбунів представляла команда дів­чат ВК «Онікс» (тренер Мирослав Радіца), яка у неділю, 29 жовтня, приймала груповий домашній тур у спортивному залі ЗОШ I-ІІІ ст. № 6. До складу команд групи «С» входять: ВК «Онікс» (Здолбунів), ДЮСШ (Костопіль), ДЮСШ (Демидівка) та ОСДЮСШОР (Рівне). Попри те, що суперники у наших волейболісток були досить сильними, ВК «Онікс» - шкільна команда ЗОШ I-ІІІ ст. № 6 – гідно розпочала боротьбу за медалі сезону 2017-2018 років. У першому поєдинку вона впевнено перемогла ДЮСШ (Костопіль) з рахунком партій 2:0. Друга гра проти титулованих спортсменок з ОСДЮСШОР (Рівне) видалася напруженою. Через брак ігрового досвіду здолбунівські дівчата поступилися, проте залишили про себе хороше враження не лише у місцевих вболівальників, а й у гостей з Рівного.

У міському клубі мікрорайону цементників 18 листопада відбулося свято пісні «Срібні нотки золотої осені». Захід мав формат конкурсу, участь у якому взяли вісім команд з 5-8 класів Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3.
Усі команди були чудовими. Хтось порадував веселими і запальними піснями, а хтось зачарував ліричними і проникливими композиціями… Частина пісень присвячувалась конфлікту на Сході, а також пам’яті героїв Небесної Сотні.
Ведучі конкурсу Олександ­ра Ільченко та Артем Тонковид увесь вечір підтримували в залі атмосферу осінньої казки. У цьому їм допомогли учні 2-Б класу (класний керівник В. Б. Дубель), які чудово декламували вірші про осінь.

Василь жук

«Батьки Василя Жука повинні знати, що їх син - герой», - переконаний бойовий побратим нашого земляка Роман Свистун, стрілець батальйону «ОУН», який приїхав зі Львівщини до Здолбунова, аби відвідати рідних хлопця. Нещодавно Роман повернувся у відпустку із зони АТО. Після загибелі Василя, ще на передовій, у селі Піски на Донеччині, він пообіцяв собі розповісти землякам бійця про те, який мужній хлопець жив поруч з ними.

Наймолодший у підрозділі
Романові Свистуну нелегко розповідати про події, пов’язані із загибеллю Василя. Ті, хто пережив пекло війни на Сході України, не можуть спокійно згадувати побратимів, які полягли, захищаючи нашу державу.
- З Василем ми познайомилися за тиждень до його загибелі, - розповідає Роман Свистун. - Саме тоді позиції їх 93-ї окремої механізованої бригади посилили бійцями нашого батальйону «ОУН». Неподалік наших позицій розташовувався двоповерховий будинок, у якому ми жили. Верхній поверх був зруйнований, а вікна вибиті і закладені мішками з піском. Зате у холі на першому поверсі було достатньо місця. Там стояли саморобні великий стіл, лавки, були каремати, спальні місця. Одночасно приміщення слугувало своєрідним складом: там зберігались запаси їжі і води, що доставляли нам волонтери, була і зброя. Грілися біля пічки, а світло мали завдяки бензогенератору. Разом нас жило 16. Прибилася до нас ще й вівчарка з чотирма цуценятами, яких згодом розібрали хлопці, коли їхали у відпустку.

27 березня 2011 року на базі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 відбувся районний етап Всеукраїнських змагань «Тато, мама, я – спортивна сім’я». Змагання зібрали 8 сімей, які представляли загальноосвітні школи І-ІІІ ст. №№ 1, 3, 4, 5, 6 та Гільчанську, Здолбунівську гімназію та Мізоцький НВК.

об’єднала здолбунівчан різного віку у прагненні допомогти солдатам-землякам. На потреби воїнів-учасників АТО в ході мистецької благодійної акції вдалося зібрати 8047 гривень.
Пропонуємо вашій увазі фоторепортаж з місця події.

Учасники АТО зі Здолбунівщини. Їх дружно вітали оплесками, їм щиро дякували усі.
Пам’ять загиблих героїв Майдану та воїнів, які полягли на Сході України, вшанували Хвилиною мовчання.

На сцені - гурт «Два кольори». Загалом в ході акції пролунало чимало патріотичних віршів та пісень
у виконанні творчих колективів і солістів РБК,

міського клубу, БКЦ, районного центру творчості дітей та юнацтва.

Під такою назвою у Здолбунівському вищому професійному училищі залізничного транспорту відбувся конкурс серед талановитої учнівської молоді. Це щорічне мистецьке свято проводиться з метою відшукати якомога більше талановитих дітей і дати їм можливість розкритися, проявити себе.
Оцінювало виступи конкурсантів журі у складі заступників директора О. В. Баюн та Т. П. Нагорної, керівника оркестру народних інструментів О. Й. Ткачика, психолога В. Р. Якубчик та заступника голови ради учнівського самоврядування Степана Литвина.

Учасники Революції Гідності про події 2014-го

Юрій РОЖКО, приватний підприємець:
- Ми всі, хто тоді був на Майдані, навіть не припускали, що когось правоохоронці можуть піддавати тортурам, когось - скалічити на все життя. Не розуміли, що можемо загинути від шаленої кулі. Стояли, будували барикади, чергували ночами на блокпостах. З нашими рівненськими побратимами - героями Небесної Сотні - я бачився буквально за кілька годин до того, як їх не стало. З Сашком Храпаченком ми були разом в 35-й сотні Самооборони Майдану. Вночі з 17 на 18-те ночували в Українському Домі, готувалися до того, що 18 лютого будемо блокувати урядовий квартал. 20-го він загинув від кулі снайпера, піднімаючись на вулицю Інститутську.
З Георгієм Арутюняном бачилися вранці 20-го лютого. Він приходив запитати, чи буде у нас якийсь транспорт, щоб їхати додому. Ще в січні Георгій отримав поранення в руку, і здолбунівчани вже доставляли його додому. Трохи згодом ми з ним стрілися на барикадах, у самому вогненному пеклі. Ми зупинилися біля молодої дівчини - вона стояла на передньому краї й тримала щит. Арутюнян підійшов і замінив її…

У понеділок, 10 вересня, Українським державним підприємством поштового зв'язку «Укрпошта» розпочато кампанію з передплати на періодичні друковані видання на 2013 рік.
Оплативши обрані видання, передплатники будуть регулярно та вчасно отримувати їх з доставкою у свою поштову скриньку. Для цього необхідно визначити будь-який зручний спосіб та час оформлення передплати: у найближчому відділенні «Укрпошти», за телефоном/факсом або через Інтернет та обрати з каталогів місцевої, української або зарубіжної преси газети, журнали або книги, які цікавлять, сплативши їх передплатну вартість. Оплата приймається як готівкою, так і безготівковим розрахунком.

Чому присвятити свій вільний час пенсіо­неру? Кожен з них самостійно шукає відповідь на це питання. Більшість намагається знайти заняття для душі. Хтось і зовсім не переймається такими пошуками. Це також право кожного. І все ж багато літніх громадян не заспокоюються на досягнутому й підкорюють нові вершини.
У розмаїтті альтернатив існує та, що надихає залишатися молодими, активними та сповненими сил, це - освіта.

...

концерт під такою назвою 14 лютого відбувся у селі Здовбиця до дня закоханих

Щирі, ніжні слова кохання дарували присутнім ведучі - Анна Мельник та Сергій Соколов.
Із днем святого Валентина вітали присутніх та радували їх чудовими мелодіями, піснями про найпрекрасніше із почуттів народний аматорський ансамбль «Любава» (кер. - Михайло Хоменко), Алла Стригун, Ірина Мариніна, Андрій Кізім, учасники колективу бально-спортивного танцю будинку культури цементників Олесь Самчук та Олександра Сідлецька (кер. - Наталія Арустамян). Леонід Самардак виступив з прем’єрою пісні «Любисток». Артисти подарували жителям села безліч позитивних емоцій.
Марія КРАВЧУК,
завідуюча публічною
бібліотекою с. Здовбиця.

Літо – щаслива і довгоочікувана пора в житті кожної дитини, час, коли учні мають можливість відпочити від шкільних клопотів. А у батьків - вічна тривога, щоб не сталося нічого непоправного, адже поки вони на роботі, діти залишаються на самоті.
Щоб розв’язати ці важливі питання, на базі Здолбунівської загальноосвітньої школи № 6 було створено пришкільний табір з денним перебуванням “Усмішка”, де за період з 3 по 20 червня оздоровлювалися і раз в день харчувалися 240 учнів 1-8 класів (з них 8 - діти-сироти, 4 - діти-інваліди).
Під час табірної зміни відбулося багато ретельно спланованих цікавих і змістовних заходів. Кожен день у таборі був тематичним, наприклад: «День дружби», «Олімпійський день», «День здоров’я», «День краси», «День мужності» та ін. Вихователі і медична сестра проводили з дітьми бесіди на теми безпеки життєдіяльності, здоров’я та особистої гігієни. Діти мали змогу задати питання, які їх цікавлять, начальнику кримінальної міліції І. І. Пилипчуку та дільничному інспектору Я. Я. Ногачевській під час профілактичної бесіди «Небезпека на вулиці».

Дошкільний навчальний заклад, куди ми, не вагаючись, чотири роки тому привели своїх донечок і синочків, має привітну назву - «Усмішка». Можна сміливо стверждувати, що він один з кращих.
У садочку все створено для малят. Кожна група має свій колорит: і назву, і естетично оформлені групову та спальну кімнати, і сучасні дитячі меблі, і велику кількість яскравих іграшок. Післяобідній сон діткам навіюють казкові персонажі, намальовані у кожній спальні. А в коридорах садочка - справжня казка: ось бабусина хата, біля якої походжає лелека, а ось - золота рибка, частина зоряного неба. Скільки треба мати фнтазії і як любити дітей, щоб продумати і передбачити кожну дрібничку! Одразу хочеться завітати до музейного холу «Здолбунів наш, тобою гордимося!», пострибати на диво-м’ячах у спортивній залі - все доступне дітям, тут вони - головні господарі.

Фестиваль саме під такою назвою організувала учнівська рада Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 6. Він відбувся не вперше, але цього року учасники приємно вразили. Учні 1-11 класів активно і з великим бажанням демонстрували свої творчі здібності у співі, танцях, акторській майстерності та інших номінаціях.
Школа виявилась настільки багатою на обдарованих учнів, що, аби не перешкоджати навчальному процесу, фестиваль довелося розтягнути на 2 дні. Але результат того був вартий.
На заході були присутні не лише учні, а й вчителі та батьки школярів. У залі панувала дружня атмосфера. Організатори добре попрацювали, аби зібрати з учнівських номерів справжній концерт, а це не так просто, як може здаватись на перший погляд.
Надіємось, що в майбутньому «Феєрверк талантів» стане ще масштабнішим святом нашої школи.
Дана ДЕМКО,
учениця 10-А класу Здолбунівської
ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у м. Здолбунів
1 червня 2014 року відбудеться свято

У програмі:

10.00 - Фестиваль дитячого хореографічного мистецтва за участю танцювальних колективів «Сузір’я», «Сонечко», «Смайлик», «Зірочки Cходу», «Надія», «Непосиди», «Денс джем», ансамблю української пісні «Здолбунівські дзвіночки», студії естрадного співу «Юність»;
«Із книг я знаю все на світі» - святкова вікторина та виставка дитячої книги;
«Новинки для книгоманів» - книжкова виставка для дітей;
Виставка-продаж дитячої книжкової продукції від магазину «Абетка»
(площа біля районного будинку культури, вул. Незалежності, 41).
2 червня 2014 року:
10.00 - акція «Щасливе дитинство»
(організатор - районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; місце проведення - міський сквер).
Оргкомітет Здолбунівської
райдержадміністрації.

Малюнок Віктора Голуба.

У Києві підбили підсумки ХVI Міжнародного конкурсу карикатуристів «Незалежність», і на Здолбунівщину надійшла приємна новина.

Цього разу ті, хто виявив бажання стати учасниками творчого змагання, повинні були представити на розсуд журі свої роботи на тему «Космополіт». Відгукнулись 113 художників з 31 країни світу, які надіслали 329 малюнків.
Члени журі відібрали 50 кращих робіт, котрі, як і зазвичай, представлено на виставці у столиці й включено до конкурсного каталогу. А серед авторів цих малюнків визначили переможців, призерів і тих, хто за свої роботи удостоїлись спеціальних нагород.
До трійки переможців увійшов і наш земляк, відомий здолбунівський художник-карикатурист Віктор Голуб. Він - володар другого призу за роботу «Хамелеон». Перший приз дістався карикатуристу з РФ Андрію Попову, третій - киянину Ігореві Лук’янченку. Загалом з 14 відзначених на конкурсі авторів 8 - представники України.
Щиро радіємо успіху Вік­тора Голуба і бажаємо йому нових творчих перемог.
Вл. інф.

 

Вислів «Хочеш жити – вмій вертітись» пригадується, коли бачиш, якими темпами ростуть ціни, а зарплатня при цьому навіть «не рипається» з місця. Очевидно, це гасло актуальне і для місцевих перевізників, які вкотре висловлюють невдоволення неприбутковістю своєї бізнесової справи.
У місцевому громадському транспорті кілька днів тому з'явились повідомлення про підвищення плати за проїзд на маршруті «Рівне-Здолбунів» з 25 лютого цього року. Перевізники зазначають, що захід цей є вимушеним і тимчасовим, та мотивують свої дії постійним зростанням вартості палива і запчастин. Отже, нас чекає чергове підняття тарифів. Причому, якщо це станеться вже днями, то зростання цін на проїзд буде незаконним. Адже, відповідно до п. 12 Постанови Кабінету Міністрів України № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні, регулюються обласними державними адміністраціями. Тобто самовільно змінювати тарифи перевіз­ники не мають права.

Колишній настоятель з Гурбів зводить монастирську обитель на Тернопільщині

Свято-Амфілохіївський храм у Малій Іловиці.

Свято-Амфілохіївський храм у Малій Іловиці.

Недалечко від храму преподобного Амфілохія Почаївського, що у Малій Іловиці Шумського району на Тернопільщині, оселилися лелеки. Господар-бусол якраз турботливо облаштовує гніздо, у якому лелечиха вже висиджує пташенят. А святкове Богослужіння час від часу доповнює лелечий клекіт, від чого присутні на відправі відчувають не лише зв’язок зі Всевишнім, але й якусь особливу, справжню близькість до природи.
Храм, збудований на честь преподобного Амфілохія, постав поміж Кременецькими горами. Тому тих, хто відві­дує цю місцину вперше, одразу приваблюють затишок та мальовнича краса тутешніх пейзажів. Саме у Малій Іловиці у 1894 році народився Яків Головатюк, який згодом постригся у чернецтво з іменем Йосиф, а пізніше у Почаївській Лаврі прийняв схиму, отримавши ім’я Амфілохій.

Водосвятний молебень.

Водосвятний молебень.


Життя преподобного було непростим, але увесь час він слідував своєму покликанню - допомагав людям, зцілюючи їх від страждань тілесних та духовних. Славився серед людей як знаний костоправ, мав дар прозорливості. Амфілохій тісно співпрацював з підпіллям ОУН-УПА, лікував поранених бійців. У цьому повстанському краї до вояків його кликали часто, і отець, приховуючи одяг монаха під довгим плащем, посеред ночі потай ішов до криївок. Молився, зцілював хлопців, а часом і проводжав їх в останню путь…
Досі у Малій Іловиці серед людей ширяться перекази про дивовижні зцілення, які творив отець Амфілохій. «Мене не буде, тебе не буде, а храм і монастир на цьому місці будуть», - казав він, приймаючи хворих та щодня відслужуючи у рідному селі Водосвятні молебні. Помер старець 1 січня 1971 року. Перед смертю закликав, аби приходили на його могилу зі своїми потребами і хворобами ті, кому необхідна молитовна допомога. І дивовижні історії про зцілення підтверджують: молитви отця і після його смерті є почутими.

Процес добровільного об’єднання сільських громад, про яке вперше на рівні району заговорили на початку цього року, в самому розпалі. У червні сесія Рівненської обласної ради повинна затвердити перспективні плани майбутніх новостворених громад у районах області. Проте говорити про повне розуміння та підтримку децентралізації на усіх рівнях поки що не доводиться: доки представники районної влади намагаються переконати, що іншого шляху, аніж укрупнення сільських рад, у нас немає, в самих громадах часом відверто не розуміють, для чого усе це потрібно і до яких наслідків у підсумку призведе.

Перспективи об’єднання територіальних громад вкотре обговорювали минулого тижня у Здолбунівській РДА. Цього разу у розширеному засіданні робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Здолбунівського району взяли участь представники офісу реформ у Рівненській області та Рівненської облдержадміністрації. Насамперед голова РДА Сергій Конд­рачук коротко розповів про напрацювання, які вдалося втілити у життя протягом останніх трьох місяців. За цей час ряд сільських рад провели збори громад та ухвалили рішення про об’єднання на сесіях місцевих рад. Проте встиг­ли сільські голови й підготувати лист до центральних владних кабінетів, висловлюючи думки про те, що таке об’єднання нині не на часі. І з громадами потрібно радитись, як мінімум, на місцевому референдумі. Такий демарш трохи розчарував керівництво району. Позиція останнього наступна: як віддавати у приватну власність нерухоме майно чи землю на території своїх сільських рад, то керівники сіл з громадами не радяться, а коли зайшла мова про ліквідацію сільських рад, то усіх стала цікавити думка громади. Разом з тим, більшість учасників дискусії сходиться на тому, що об’єднання - це єдиний шлях розвитку громад у цивілізованому світі.

У далекому 1965 році в СРСР газетою «Комсомольська правда» був заснований Всесоюзний дитячий турнір з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч». За роки існування турніру мільйони юних футболістів взяли в ньому участь, його школу пройшли багато відомих гравців.
У дев’яностих роках турнір не проводився. Відрод­ження змагань на всеукраїнському рівні відбулося у 1998 році за ініціативи Федора Шпига - президента Асоціації аматорського футболу України.
Головною метою та завданням «Шкіряного м’яча» є підвищення масовості дитячого футболу України, організація культурно-оздоровчої та виховної роботи в загальноосвітніх школах, зміцнення здоров’я підлітків і залучення їх до систематичних занять спортом, виявлення талановитих футболістів, популяризація та розвиток футболу.

На свято, організоване Здолбунівським РЦ СССДМ з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, до зали, що у приміщенні райдержадміністрації, хлопчики та дівчатка з особливими потребами, з опікунських, багатодітних та учасників АТО родин 1 червня сходились з особливим піднесенням.
Керівник студії «Зоре­цвіт» районного центру творчості дітей та юнацтва Юрій Бржечко разом зі своїми обдарованими вихованками Вікою Кальчук і Вітою Якубчик представили діткам, їхнім батькам і опікунам, гостям заходу літературно-музичну композицію «Спалах споріднених сердець». Присутні не лише слухали літстудійців, а й підспівували їм.

Кожна дитина радіє і почувається щасливою, коли її зігрівають материнські любов і ласка, коли вона здорова, має вірних друзів, коли її частують смакотою і щось приємне дарують. І кожна прагне щастя й радості. Та не всі діти їх мають щодня й щохвилини, бо, на жаль, є серед них ті, яким змалку добре знайомі такі «дорослі» проблеми, як негаразди у сім’ї, нестатки, недуги. Саме з цими дітьми постійно працюють фахівці районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. От і 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, РЦ СССДМ у міському парку було організовано свято «Щасливе дитинство».

Слово про вчительку, колегу, подругу

Віра Василівна ЛУКАШУК з учнями.

 

Наче в природі пори року, у людському житті змінюють один одного вікові періоди. На зміну мрійливій безтурботній юності приходить діяльна зрілість, яка з роками поступається розсудливій і мудрій старості. Життя багатогранне, і кожен з нас - творець своєї долі.
У Маломощаницькій ЗОШ I-II ступеня працює учитель Віра Василівна Лукашук - людина творча, досвідчений педагог, справжній майстер своєї справи. Вона на ділі довела, що вміє брати на себе відповідальність у виявленні та вирішенні важливих для освітян проблем, адже очолює їх профспілкову організацію у школі. Серед колег і друзів користується беззаперечним авторитетом, бо щира й проста у спілкуванні, стримана, але ініціативна - вміє відстоювати власну думку, організовувати веселе дозвілля і відпочинок.

Поки чиновники врегульовують «технічні» питання,
сміттєзвалище поблизу Здовбиці й далі тліє

Місцеве сміттєзвалище, розташоване поруч зі Здовбицею, неприємно вражає вже навіть обласних чиновників. Нещодавно голова обласної ради Михайло Кириллов дорогою до Глинська мав змогу побачити сумновідоме сміттєзвалище у всій красі. Його стан настільки вразив керівника, що він не стримував емоцій, зазначивши: «Я такого ще не бачив».
Та поки обласні посадовці дивуються безладу, здовбичани й жителі околиць Здолбунова вже багато років дихають ядучим димом від тління сміття, адже цей сморід відчутний у радіусі багатьох кілометрів. Проб­лема занедбаності могильника старих речей та побутових відходів з настанням теплого сезону знову набула розголосу. На останній сесії Здолбунівської райради місцеві активісти вкотре порушили це болюче питання.
- Ви прийдіть увечері у Здовбицю і відчуйте, чим ми дихаємо, - поскаржився депутатам здовбичанин Валерій Боярчук. - П’ять тисяч людей є заручниками цього тихого вбивці. Діти кашляють, а лікарі не можуть встановити діагноз…

На календарі - осінь, тож холодна пора року не за горами. Тому чергове засідання колегії Здолбунівської РДА його учасники розпочали з обговорення стану підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період.

Щоб узимку не замерзнути
Як розповіла в. о. начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Здолбунівської РДА Олена Омельчук, станом на 25 серпня з 40 котелень до зимового періоду підготовано 39. Із 195 житлових будинків підготовано 167. Повністю готові до зими освітні та медичні заклади.
Тим часом загальний борг споживачів за спожиту теплову енергію становить 2,516 млн. грн. Комунальники застосовують усі можливі методи, аби примусити споживачів розраховуватися.
Потрібно невідкладно подбати і про вирішення деяких нагальних проблем. Зокрема ймовірні труднощі з початком опалювального сезону у дитячих садках Здолбунова, про що зазначив міський голова Ігор Ольшевський.

Жанна Володимирівна КАДЛУБІЦЬКА вже 20 років, з часу його заснуваня, завідує ДНЗ № 5 м. Здолбунова «Усмішка». Талановитий і творчий педагог, всією душею відданий справі виховання підростаючого покоління, мудрий керівник, вона здобула заслужений авторитет у колег не лише з нашого району. Поважають Жанну Володимирівну і батьки вихованців очолюваного нею ДНЗ. Сьогодні «Усмішка» - один з кращих садочків Рівненщини. 
29 серпня, під час обласної конференції педагогічних працівників, за значний особистий внесок у розвиток дошкільної освіти, багаторічну сумлінну працю Ж. В. Кадлубіцькій було вручено відзнаку Міністерства освіти і науки України — нагрудний знак «Софія Русова».
Фото Ольги ЯКУБЧИК.

1 вересня – початок навчального року, День знань. Особливий настрій охоплює, мабуть, кожну родину. Позаду вже турботи батьків, різноманітні приготування до свята.
У цьому навчальному році до школи в нашому районі пішли 6689 дітей, з них 607 - першокласники.
Урочистий настрій панував на святі першого дзвоника у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 6 м. Здолбунова. Директор цього навчального закладу Петро Мельничук привітав педагогічний та учнівський колективи, батьків з початком нового навчального року, побажав усім здоров’я і благополуччя, а також вручив відмінникам і активістам школи грамоти.
На фото: свято першого дзвоника в ЗОШ №6 м. Здолбунова.
Фото Євгена Шилана.