Уже стало доброю традицією щорічно на початку осені проводити в літописному Дермані обласне літературно-мистецьке свято “Дерманський світильник”. Цьогорічного вересня до древнього села приїхали письменники з Рівного, Києва, Тернополя, Хмельницького, Житомира, Луцька, Івано-Франківська, Львова, зібралися місцеві жителі, щоб полум’яним словом вшанувати геніїв літератури, яких явила світові дерманська земля.
Борис Тен та Улас Самчук – два невтомні трудівники літературного цеху, імена яких посіли почесне місце не лише в українській літературі, а й на рівних увійшли до світлиці світового письменства.

 


Можливо, саме через це до їхньої колиски так спрагло і натхненно горнуться не лише літератори та митці. Побувати у цьому благословенному краї прагнуть політики та громадські діячі. Напевне, саме звідси, з заліснених зелених пагорбів реальніше бачиться сьогодення, історичний дух, що витає над дерманською землею, додає творчих сил та снаги. А загадки та таємниці, що з прадавніх часів заховані за монастирськими стінами, ваблять до себе шукачів та шанувальників минувшини.

Здолбунівська центральна районна бібліотека на 2010-й рік передплатила 30 періодичних видань (11 газет та 19 журналів). Якщо повернутися на 10-15 років назад, то це - крапля в морі. Далася взнаки економічна криза. Але, попри фінансові труднощі, наша книгозбірня на фоні області виглядає непогано. Та й часто виручають бібліотеку її активні читачі.
Наприклад, поетеса Рівненщини Галина Олійник, наша землячка, передплатила для бібліотеки літературно-мистецький журнал “Дзвін”, який видає Львівська обласна організація Національної спілки письменників України.
Євген Шилан.

Такий проект при підтримці ПРООН реалізує громадська організація Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН”

 

Метою проекту є впровадження енергозберігаючих технологій в міську систему освітлення для заощадження електроенергії та зменшення використання ресурсів. Заміна вуличної системи освітлення покращить якість освітлення міста, його естетичний вигляд та матиме економічний ефект, адже сучасні системи освітлення споживають значно менше енергії.
Заміна існуючих вуличних ліхтарів на ліхтарі з енергозберігаючими лампами - економічно та екологічно вигідна. Ліхтарі з енергозберігаючими лампами споживають менше енергії, мають довший термін служби та менший негативний вплив на навколишнє природне середовище.

Проект відповідає стратегічним пріоритетам ПМГ Глобального Екологічного Фонду і передбачає демонстративно-інвестиційну діяльність з максимальною можливістю отримання соціально-економічного ефекту. В ході проекту передбачається поширення інформації серед населення про хід його реалізації та про переваги по його завершенні.
Одним із пріоритетів проекту є ефективне використання енергоресурсів. Серед головних завдань у цьому напрямі є забезпечення якісного та економного освітлення вулиць м. Здолбунова. Для реалізації проекту розроблені першочергові заходи з впровадження енергозберігаючих технологій у роботу освітлювальної мережі міста.
Існуюча система вуличного освітлення м. Здолбунова на сьогодні є матеріально та морально застарілою. Саме тому цей проект має на меті встановити нову освітлювальну систему на обраних вулицях міста, згідно з європейськими стандартами, з урахуванням всіх заходів енергозбереження та безпеки. Планується замінити існуючу систему з ртутними лампами на натрієві.
Для ознайомлення з проектом проводитимуться зустрічі і обговорення його з представниками влади та громади.
Після обговорення проекту буде проведено погодження його впровадження з громадою та представниками міської влади.
Наступними етапами стануть:
1. Демонтаж старих освітлювальних систем (ліхтарів, кабелів, автоматики).
2. Заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі (у вуличних системах освітлення, що не будуть замінені).
3. Монтаж нових систем освітлення в разі відсутності освітлювальних систем у визначених місцях.
Для виконання проекту залучатимуться місцеві ресурси, матеріали. Для виконання робіт максимально залучатимуться місцеві працівники.
По завершенні проекту будуть створенні брошури з наглядною інформацією, як змінились вулиці міста після реконструкції системи освітлення та який економічний і екологічний ефект отримано. Також буде проведено дослідження економії електроенергії, а саме: порівняльні дані споживання електроенергії до встановлення енергозберігаючих освітлювальних систем та після. Результати будуть доведені до відома громадськості через засоби масової інформації.
Микола ОРЛОВ,
керівник проекту.

“Життя прекрасне і цікаве у цьому віці...”, - так відповіла на своє конкурсне запитання одна з пар-учасниць “Осіннього балу”, що вже вкотре відбувся у стінах Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3

Чи часто наші діти-підлітки, стомлені від великих навантажень шкільної програми, стурбовані буденними проблемами своїх батьків та й, зрештою, власними дрібними клопотами, у ці холодні осінні дні із задоволенням біжать до школи і кажуть, що їм тут цікаво, добре, що їх тут розуміють, підтримують, їм допомагають самоствердитися? Безперечно, ні. І лише там, де налагоджено тісну співпрацю вчителів, дітей та батьків, де на всій потужності вирує шкільне життя, дітям стає цікавим кожен день.
Наша школа живе у шаленому темпі від початку навчального року. І вже чимало конкурсів районного рівня засвідчили, що діти наші – одні з найкращих, бо завжди здобуваємо гідні перемоги.

Ю. Р. БРЖЕЧКО вручає матеріальну благодійну допомогу мамі воїна АТО.

Під такою назвою у Здолбунівському районному центрі творчості дітей та юнацтва відбувся благодійно-патріотичний захід, організований літературною студією «Зорецвіт». Основу його програми склали концертні номери - сценічні мініатюри, декламування віршів та виконання пісень під супровід гітари. Близько 30 вихованців студії змогли скласти своєрідний іспит перед батьками, рідними, друзями.
На сцені з’являлись з патріотичними вір­шами Марія Солтис, Анна Баранець, з тематичними сценками - Наталія Кухарчук і Юлія Савчук, з артистичними діалогами - ведучі Тетяна Гаврилюк та Анастасія Войтко. Пісні виконали Тетяна Теребійчук, Марія Солтис, Ірина Самолюк, Юлія Лєвіна, Софія Сердюк, Аліна Гаврилюк, Володимир Герус, Юлія Мікулік, Анна Орєхова, Юлія Кравчук та Тетяна Шапіренко.
Особливого значення набула на заході інсценізація п’єси-казочки Юрія Бржечка «Повернення Кавунця». Образи її втілили у життя літстудійки наймолодшої групи Маргарита Сливчук, Ліза Артюхова, Анастасія Цуканова та Ангеліна Шандалюк. Актуальний заклик “Єдина родина - одна Україна!” у цій п’єсі звучить ось уже протягом 10 років, а цьогоріч вона ще й стала візитною карткою волонтерського руху її автора.

Відбувся районний конкурс юнацької творчості

Впродовж усієї історії українці змушені були зі зброєю відстоювати право жити на своїй землі. З мечем в руках наші предки зводили мури своєї могутньої держави над Дніпром та встановлювали її кордони від Чорного моря до північних лісів, від синіх Карпат по Кавказькі гори. Зброєю захистили себе і всю Європу від диких азійських орд і варварського спустошення. Козацькі походи “на море” дали нам славу лицарської нації, а перемоги під Зборовом та Конотопом відновили нащадкам Великих Скіфів та Аріїв право панувати у своєму Краї.
Українці завжди завзято боронили свою свободу, не минаючи жодної нагоди організувати власні збройні сили. І коли на початку ХХ століття прийшла Велика доба Відродження Держави, вона застала українця з гвинтівкою в руках.

З метою національно-патріотичного виховання молоді, прославлення борців за волю України, залучення обдарованої юні до творчої діяльності, з 1 по 30 квітня 2014 року відділом освіти Здолбунівської РДА, за ініціативи голови Здолбунівської районної ради Василя Тимощука та Здолбунівської сотні самооборони, було організовано і проведено щорічний районний конкурс юнацької творчості “За Україну, за її волю!”.
Згідно з умовами конкурсу його учасники, а це - учні 8-11 класів загальноосвітніх шкіл Здолбунівщини, мали передати своє бачення збройної боротьби за українську державність у ХХ столітті та у наш час у вигляді художнього, поетичного твору, публіцистичного есе чи малюнка.
Загалом на розгляд конкурсної комісії надійшло понад 40 творів, кожен з яких є по-своєму унікальним та вартим уваги. А тому журі було не так просто визначити переможців. У результаті призові місця розподілилися наступним чином:
Номінації “прозовий твір” та “публіцистичне есе”:
І місце - Горчак Ольга - учениця 10 класу Мізоцького НВК “ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей”, Стецюк Вікторія та Нетикша Євгенія - учениці 8 та 11 класів Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4;
ІІ місце - Никитюк Діана - учениця 10 класу Мізоцького НВК “ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей” та Дорощук Іван - учень 8 класу Новомощаницької ЗОШ І-ІІ ступенів;
III місце - учениця 10 класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Демко Дана та Іванець Євгеній - учень 9 класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4.
Номінація “поетичний твір”:

18 червня - День дільничного інспектора міліції

Михайло Андрійчук

 

Серед представників усіх міліцейських служб саме дільничні інспектори віддають роботі з людьми найбільше часу. Працівники цієї служби охороняють громадський порядок 24 години на добу - без вихідних і свят.

Михайло Андрійчук (на фото) не так давно призначений на посаду начальника сектора шерифів Здолбунівського РВ УМВС, але роботу цю знає, як кажуть, зсередини. Співробітники очолюваного ним підрозділу сумлінно виконують свої службові обов’язки. Колектив працює, наче добре налагоджений механізм.
Михайло Юрійович служить в органах внутрішніх справ уже 16-й рік і найдов­ше - саме у службі дільничних інспекторів міліції. Професію правоохоронця обрав свідомо, адже вона дійсно чоловіча, почесна та відповідальна.
У 1998 році М. Андрійчук вступив на факультет кримінальної міліції Одеського інституту внутрішніх справ. Після його закінчення, у 2002 році, отримав лейтенантські погони та був призначений на посаду оперуповноваженого відділення карного розшуку Острозького МРВ. Але мав бажання працювати поближче до людей. Тому у 2004 році перевівся у Здолбунівський районний відділ на посаду дільничного інспектора.

На фото: cтудентка Рівненського медичного коледжу Ірина Радченко з Дерманя Другого.

До уваги учнів Острозького та Здолбунівського районів! Національний природний парк “Дермансько-Острозький” та Острозький районний молодіжний клуб “Здрав будь” в період з 10 грудня 2012 року по 15 лютого 2013 року оголошують міжрайонну акцію “Збережемо ялинку — відродимо традиції нашого народу”.
Метою акції є виховання бережного ставлення до природи рідного краю, розвиток творчої та пізнавальної діяльності, підвищення екологічної культури та свідомості молоді, відновлення традицій наших предків. Основне завдання акції - донести до громадян можливість створення святкового настрою в оселях за допомогою традиційних українських новорічних та різдвяних прикрас з натуральних матеріалів (колосся, сухі квіти та трави, плоди, ягоди, вироби з тіста), замінивши ними зрубані молоді дерева ялини чи сосни.

У Здолбунівській центральній районній біб­ліотеці відбулась презентація науково-допоміжного покажчика “Здолбунівський край: історія, події, постаті”, виданого Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою. Провела захід укладач покажчика Лариса Анатоліївна Костильова, завідуюча відділом біб­ліографічного ресурсу, баз даних та обслуговування користувачів РОУНБ.

Члени громадської організації “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН”
Микола ОРЛОВ, Анна ПОЛІЩУК, Марія ОРЛОВА, 
Анатолій БОЙКО і Вікторія ВАВРОНСЬКА.

Громадська організація “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН”, яку очолює Микола Орлов, заснована у 2002 році. Основною її діяльністю є розробка та впровадження прграм розвитку міст, співпраці влади і громади, екологічні, молодіжні та освітні проекти. У активі “ЗЕОНу” багато вдалих рішень, останніми із яких є програма реформування м. Здолбунова на період до 2016 року, компанія із залучення фінансування для створення фізкультурно-оздоровчого центру, міжнародний проект “Популяризація механізму громадських консультацій у 15-ти обраних регіонах України”, екологічний табір в Рівному та ін.
У березні ц. р. “ЗЕОН” при підтримці ПРООН реалізує новий проект “Енергоощадливе вуличне освітлення м. Здолбунова”. Минулої п'ятниці активісти Аналітичного центру провели у міській раді обговорення проекту. У цьому заході взяли участь представники місцевої влади, керівники окремих підприємств і організацій Здолбунова, працівники культури і медичних закладів, старшокласники міських шкіл.
Менеджер проекту Анатолій Бойко розповів присутнім про мету проекту та впровадження енергозберігаючих технологій у міську систему освітлення для заощадження електроенергії та підвищення комфортності.
Активістка “ ЗЕОНу” Анна Поліщук презентувала перший тур екологічної вікторини.
Потім учасники зібрання задавали ініціаторам проекту запитання. Активність в цьому проявили працівник райдержадміністрації В'ячеслав Нечипорук, інженер по благоустрою міської ради Ірина Сирота.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

представивши глядачам феєричну програму під назвою “Золото пустелі”

Східний танець... Це гра полум’я на вітру. Це квітка, що ось-ось вибухне фонтаном пелюсток. Це палюче пустельне сонце і прохолода оази. Любов і суперництво. Солоднеча шербету і гіркота сльози. Це неповторні музичні ритми в гармонії з чарівливими пластичними рухами. Це краса, не захопитися якою просто неможливо.
Не було байдужих й серед тих, хто минулої суботи завітав до міського клубу на святкове дійство з нагоди п’ятої річниці від заснування дитячого колективу східного танцю “Зірочки Сходу” під керівництвом Катерини Володимирівни Верещук. Зал був заповнений людьми, бо танцівниць і їхнього тренера прийшли привітати та підтримати їхні друзі, рідні, запрошені гості й просто мешканці міста.


Дружні бурхливі оплески, щирі посмішки, квіти - такою була реакція на кожен з виступів. Адже учасниці і тренер “Зірочок Сходу” насправді дарували глядачам золото своїх талантів, вражаючи сценічною майстерністю. Тож майже двогодинна програма минула на одному диханні, і ніхто з глядачів і не помітив, і не здогадався, що східний танець - це ще й колосальна праця, постійні репетиції, вимогливість до себе, наполегливість. А є ж іще й правила щодо костюмів і виконання певних елементів...

...

Такими словами починається вірш нашого земляка Василя Ярмолюка про Здолбунів, наше місто, яке, традиційно, у другу неділю вересня, відзначає свій день народження.
Невеликий дощ на початку свята не зменшив радісного піднесення здолбунівчан, які зібралися на перехресті вулиць Б. Хмельницького та Гетьмана Мазепи, аби стати свідками урочистого відкриття оновленої центральної вулиці Б. Хмельницького. Сюди прийшли представники трудових колективів підприємств, організацій та установ міста.

На фото зліва направо: агроном ПСП «Хлібороб» Вадим КАРПЮК, начальник управління
агропромислового розвитку Здолбунівської РДА Леонід ДМИТРУК та механізатор ПСП «Хлібороб»
Михайло ЖДАНЮК.

Собівартість тонни пшениці з майбутнього врожаю не беруться прогнозувати навіть найдосвідченіші хлібороби

Наскільки б скрутними не були часи, як стрімко не зростали б щодня ціни, а приказка про те, що весняний день рік годує, залишається актуальною завжди. Нинішня стрімка весна спонукала хліборобів розпочати посівну раніше, ніж зазвичай. Тож зараз на полях району працюють у повну силу. У деяких господарствах трудяться від ранку до пізнього вечора, а дехто веде посівну взагалі цілодобово.

Управляючий відділком ПСП ПП «Здолбунівське»
Микола ВЕРБИЦЬКИЙ демонструє запаси мінеральних добрив.


- Весна справді дуже рання, тому кожен свідомий керівник господарства намагається засіяти поля якнайшвидше, доки грунт ще достатньо вологий, - розповідає начальник управління агропромислового розвитку Здолбунівської РДА Леонід Дмитрук. – Зима була практично безсніжною, тож приступили до посіву ранніх зернових завчасно. Нині у районі вже засіяно 400 гектарів ранніми зерновими, в основному ярим ячменем. Усього ж цією культурою планується засіяти 2000 га. Кукурудза ростиме на 6000 га, ще 3000 гектарів займуть посіви сої. До речі, в цьому році площі посіву сої збільшено на 1000 га у порівнянні з минулорічними. У господарствах зараз підживлюють озимі культури аміачною та вапняковою селітрою – станом на початок тижня ці роботи було виконано уже на 80 % площ. Загалом у господарствах Здолбунівщини озиму пшеницю засіяно на 4200 га, на 500 га росте озимий ячмінь, ще 2300 га зай­має озимий ріпак. Зважаючи на м’яку зиму, ці посіви мають дуже добрий стан.

Гостинна Житомирщина минулого тижня зібрала друзів і шанувальників української пісні на Всеукраїнський дитячий пісенний фестиваль “Зорецвіт”, засновником якого став народний депутат України Павло Жебрівський.
Пісня, як відомо, є душею народу. У годину негоди і в радісну мить вона завжди зігріває нас своїм незримим теплом. Українці – надзвичайно співучий народ. А особливо – наші діти. Вони – совість і надія нації, її майбуття.

Дмитро СМІРНОВ, с. Здовбиця: «У ті дні до столиці їхали, як тільки випадала така можливість. 19 лютого ввечері вирушили мікроавтобусом зі Здолбунова. Згодом, дорогою, нам повідомили, що усі під’їзні шляхи до Києва перекриті. Ми тоді приєдналися до львівської колони, а хлопці з київського «Автомайдану» нас зустріли та провезли до центру столиці манівцями. Тоді, 20 лютого, на Майдані була зразу відчутна ця боротьба – або ми, або вони. Люди зносили все, що можна, щоб робити барикади – стільці, шини, броньовані двері. Один чоловік навіть привіз фургон дорогих меблів, сказав: «Згодяться вам для вогнища». Ми з хлопцями теж будували нову барикаду на Інститутській. От тоді й почали з’являтися перші ноші з
пораненими. Моторошно було… А нині більша частина чоловіків, з якими ми стояли на Майдані, на Сході, в АТО».


Олександр КОТЮБІН,м. Здолбунів: «Вперше я потрапив на мітинги протесту 10 грудня, і з того часу їздили з однодумцями до Києва, як тільки була така можливість. Стояли у морозні дні, у свята. Але якраз в середині лютого я захворів, тож у ті страшні дні вдалося виїхати на Майдан 20 лютого. Щоправда, ми мусили затриматися, бо чекали, доки нам привезуть протиправцеву сироватку, яка була вкрай потрібна пораненим у Києві. Коли доїхали до столиці, то жахіття зі стріляниною вже скінчилося. Але нас все одно ще не пускали ні на Інститутську, ні на Грушевського – повідомляли, що існує висока ймовірність того, що там працюють снайпери. Ми залишилися на ніч, укріплювали нові барикади, бо чекали, що черговий розгін
протестувальників може розпочатися будь-якої миті. Усвідомлення того, що ми перемагаємо, виникло вже в обідню пору 21-го лютого, коли львівські правоохоронці вийшли на сцену та оголосили, що вони проти народу не підуть».

Так коротко можна сказати про життя вчителя. За спільні роки навчання вчителі разом зі своїми учнями щиро радіють успіхам, вміло підтримують в сумні хвилини. Так пропливає шкільне життя. Приємно стає на душі вчителю, коли дізнається про здобутки своїх колишніх вихованців, щиро за них радіє. Коли ж тим погано, разом переборює невдачі. Не важливо, що це відбувається на відстані. Учні, як і вчителі, завжди залишаються рідними.
Тринадцятого липня цього року своїх рідних вчителів Євгенію Олексіївну Мартинчук, Василя Миколайовича Капітулу, Світлану Михайлівну Козік та Олександра Романовича Козіка на зустріч запросили випускники 1993 року Новомощаницької ЗОШ І-ІІ ст.

1 квітня відзначатиметься 200-річчя з дня народження письменника М. В. Гоголя
Микола Васильович Гоголь народився 1 квітня 1809 року в с. Великі Сорочинці на Полтавщині. Батько його був праправнуком полковника козацького війська часів Богдана Хмельницького Остапа Гоголя. Пізніше знаменитий нащадок звеличить його до легендарної постаті й оспіває в образі Тараса Бульби.

 

 

Під шквали танців, музики, сміху та конкурсів цьогоріч молодь відзначила своє свято. Яким воно було і чим запам’яталося?
Традиційно з 1994 року остання неділя червня в Україні - День молоді. Це свято творчості й натхнення, енергії й запалу, пізнання й самоствердження, любові і романтики, як підмітили ведучі дійства. Щиро привітав молодь перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Сидорня. «Ніколи не дивіться у свій паспорт і завжди пам’ятайте, що молодість - це стан душі, а не цифра, яка десь записана», - зазначив він.

 

 


Упродовж святкування молоді та перспективні люди були нагороджені почесними грамотами райдержадміністрації. Їх вручила начальник відділу у справах сім’ї та молоді РДА Оксана Швидка. Також молодь отримала грамоти та цінні подарунки від Рівненського обласного благодійного фонду «Любіть Україну», їх вручив начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олег Грушицький. Він побажав, щоб тіла молодих людей наповнювалися козацьким здоров’ям, а душі - безмежною щирою любов’ю. В числі нагороджених були викладач Здолбунівської музичної школи Олександр Гектор, головний бухгалтер відділу у справах сім’ї та молоді РДА Наталія Коломис, вчитель міської загальноосвітньої школи № 3 Олександр Кузьмицький та ін.

Учасники народного аматорського театру читця ?Пошук? Здолбунівського  районного будинку культури (керівник - Т. Садикова).

Учасники народного аматорського театру читця “Пошук” Здолбунівського
районного будинку культури (керівник - Т. Садикова).

У перші весняні дні українці вшановують свого генія й пророка, чиї твори знає весь світ. Шевченківські дні - для кожного з нас час, коли переосмислюємо своє життя, перевіряючи власне сумління і задумуючись над тим, що зробили, аби Україна стала такою, як мріяв великий Кобзар. Традиційно проводяться різноманітні пам’ятні мистецькі заходи, де звучить його величне Слово.
П’ятого березня у Рівненському міському палаці культури на вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка відбувся обласний конкурс читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає». Брали участь у цьому мистецькому змаганні й любителі поетичного слова зі Здолбунівського району.

На території ПП “Компанія Автоленд” у Здовбиці кипить робота.

 

ПП “Компанія Автоленд” – найбільший в західному регіоні України імпортер закордонної сільськогосподарської техніки, який здобув репутацію чесного, надійного і відповідального партнера, здатного задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта, прагне, щоб співпраця з кожним із них була конструктивною і взаємовигідною.
Офіційно днем народження компанії вважається 18 травня 1999 року, коли два рідних брати Станіслав та Юрій Середюки розпочали будівництво пункту діагностики автомобілів в с. Богдашів. Будівництво велося інтенсивно, швидкими темпами виконувалися й роботи з монтажу імпортного гаражного та діагностичного обладнання. І вже 1 січня 2000-го станція технічного обслуговування автомобілів, споруджена за європейськими стандартами, приймала своїх перших клієнтів. Завдяки новітньому імпортному обладнанню підприємство вже тоді могло виконувати найскладніші ремонтні та регулювально-діагностичні операції.
Практично за 7 місяців брати Середюки налагодили власний бізнес. І це не дивно, адже обоє за спеціальністю механіки, до цього побували за кордоном, багато чому навчились, здобули відповідний досвід.

Під такою назвою у центральній районній бібліотеці відбулася літературна композиція, приурочена рідному слову, українській мові.
У цьому масовому заході взяли участь учні загальноосвітньої школи № 4 м. Здолбунова, члени літературно-мистецького клубу “Гранослов” Микола Мичка, Руслана Ковтун, Сергій Тимощук, Анастасія Піхун, Вікторія Печенюк, Олена Гамера, Павло Васильківський, Владислава Мельник.

 

Ці слова з відомої пісні Володимира Висоцького зринають на думці кожного, хто хоч раз побував у горах. А таку можливість вже три роки поспіль мають усі школярі-старшокласники Здолбунівського району -варто лише взяти участь у юнацькому конкурсі «За Україну, за її волю!» та стати переможцем однієї з номінацій. А нагорода - поїздка в Карпати!
Тож після того, як мені двічі пощастило виграти захопливу подорож, дуже хотілося перемогти ще раз. І можете уявити мою радість, коли мене запросили на урочистості з нагоди Дня молоді до Здолбунова, щоб втретє з рук ініціатора проведення конкурсу, голови районної ради Василя Тимощука отримати приз за перемогу - путівку.
І от мандрівка. Прибувши на станцію «Славсько», наша група прямує гірською стежиною у напрямку села Грабовець. На одній із полонин вирішуємо зробити привал. З висоти пташиного польоту милуємось красою Славська, високими горами, помережаними вузькими стежинками та стрімкими потічками.

Дзвенить крізь століття українська пісня, передається від покоління до покоління. Її потік розбурхує наші почуття, а музика бентежить, окриляє душу, торкається найтонших її струн, проникає у найпотаємніші глибини серця. Щораз, коли на сцені народний аматорський ансамбль української пісні і музики “Кужіль” Здолбунівського районного будинку культури, глядачі поринають у неповторний, заворожуючий світ мистецтва. Учасникам цього колективу завжди вдається “тримати” зал, адже вони - справжні митці.

“Кужіль” було створено при Здолбунівському районному будинку культури у 2012 році. Керівником колективу є здібний організатор, наполегливий і талановитий фахівець Анатолій Сергійович Крикончук.
Уже в 2015 році за високий художній рівень та виконавську майстерність ансамблю було присвоєно звання «народний».
Музичний матеріал колективу багатий та різноплановий. Він включає в себе обробки народних пісень, пісні українських авторів, оркестрові п’єси. Окреме місце займають музичні твори та хореографічні постановки у власному аранжуванні Анатолія Крикончука.

 

 

Про цілющі властивості фітосауни, мабуть, доводилося чути багатьом. Віднедавна відчути на собі дію парової бані на травах мають можливість і здолбунівчани. В оздоровчому центрі “Тонус” відкрився фіто-салон “Кедр”, де кожному бажаючому за відносно помірну плату нададуть комплекс оздоровчих процедур.

Події, які впродовж останніх тижнів відбуваються в нашій державі, не залишають байдужих не лише в Україні, а й поза її межами. Не буде перебільшенням сказати, що за тим, як українці вийшли на вулицю захищати своє право жити у вільній європейській країні, слідкує увесь світ. Останній тиждень Майдан святкує Різдво. Гостей розважають відомі музиканти, ставлять вертепи. Скільки ще стоятиме Майдан та чи помітить своїх громадян, які вийшли на протест, влада? Відповіді на ці питання для “Газети по-українськи” спробував дати колишній народний депутат Тарас Чорновіл. (на фото).

 

- Які позиції влади нині?
- Вона поводиться шизофренічно. Знаю Януковича як людину кмітливу, яка могла швидко приймати рішення. Навіть ющенківські губернатори кажуть, що за часів прем’єрства Янукович робив правильні висновки, а зараз не впізнають його. Що від нього чекати - незрозуміло.
Найімовірніше, людей на Майдані для Януковича немає. В його розумінні й Майдану 2004 року не було. Думає, то була велика інтрига Леоніда Кучми, якому втретє хотілося стати президентом, тому всіх зіштовхував лобами.

Ви чули, як говорять квіти? А співають? Так-так, співають. Ні? Значить, ви не були в Старій Мощаниці і не знайомі з учасницями ансамблю “Мальви” (на фото). Нещодавно в приміщенні сільського клубу жіночий ансамбль з цією квітучою назвою святкував день народження – 15 років свого заснування.
Ще в 1995 році ініціативні та енергійні дівчата при підтримці завідуючого клубом, ветерана культосвітньої роботи Петра Главацького вперше вийшли на сцену села. Наймолодшій тоді аматорці виповнилось п’ятнадцять років, а найстаршій… Та навіщо тепер говорити про вік! Бо 20 чи 25 – це пора, коли дивишся на світ широко відкритими очима, коли тебе супроводжує незбагненне відчуття легкості, пора розквіту і натхнення невичерпної енергії, впевненості.
Рік за роком “Мальви” піснями славили героїв у День Перемоги, виплітали вінки, пускали їх на воду, відгадуючи свою долю, заквітчували Мариноньку на Івана Купала, віншували хліборобів на обжинках, дорослішали з молодою Україною, перегортаючи героїчні сторінки держави у боротьбі за суверенність у День Незалежності…

Є в Мізочі будинок, наче казка. Живуть у нім добро та щира ласка. Щоранку поспішають сюди хлопчики й дівчатка, а звати цей будинок — дитсадок “Малятко”...
Саме з таких слів у п’ятницю, 22 листопада, розпочався святковий концерт, приурочений 60-річчю дитячого садка “Малятко”. У Мізоцькому будинку культури зібрався повний зал людей. Привітати вихованців та випускників садочка, їхніх батьків та колектив на чолі із директором ДНЗ Олесею Лещун прибули голова районної ради Василь Тимощук, депутат обласної ради Олександр Андріюк, Мізоцький селищний голова Богдан Похилюк та інші.

...

Переможці обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
МАН 2010 р. та їх наукові керівники.

Саме під таким гаслом працює наукове товариство Малої академії наук “PRO ET CONТRA” (“За і проти”) Здолбунівської гімназії. Свою діяльність воно розпочало у 2002 році. Тоді ж з’явились його назва і символіка. Учнівська молодь гімназії одразу ж позитивно сприйняла та підтримала цей проект.
На щотижневих заняттях юні науковці поглиблюють знання з навчальних предметів, в царині науки, вчаться мистецтву публічного виступу та такому вже забутому, але дуже важливому при написанні наукових робіт виду діяльності, як опрацювання джерел інформації у бібліотечних фондах області.

Пишуть діти тим, хто несе службу в зоні АТО

Працівники лінійного відділу на станції Здолбунів УМВС України на Львівській залізниці під час урочистостей з нагоди Дня знань звернулися до учнів місцевої ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, а також до дітей співробітників ЛВ з проханням зібрати малюнки, які вони передадуть своїм колегам, котрі несуть службу по забезпеченню громадського порядку в зоні АТО.
Школярі принесли багато малюнків, на яких відобразили свої мрії про мир і злагоду в нашій країні, а також повагу до захисників та віру в їх мужність.

Під такою назвою в бібіліотеці Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту відбувся літературно-музичний вечір, приурочений Дню довкілля, що відзначатиметься 18 квітня.
Учні ІІ курсу 8 групи малярів-штукатурів та І курсу 11 групи столярів чимало дізнались про мальовничу природу Полісся, його проблеми і болі. Звернувшись до поезій П. Велесика, О. Богачука, В. Ярмолюка, В. Басараби, І. Сидорчика, намагались осягнути поетику, красу і велич поліського краю. Сприяли цьому і перегляд під час вечора фільмів “Подорож Рівненщиною”, “Мандри по річці Случ”, “Краєвиди Здолбунівщини” та ознайомлення із краєзнавчою літературою, представленою на книжковій виставці ”Мій рідний край – життя мого перлина”.

Ці слова стали своєрідним лейтмотивом урочистостей,

які відбулися минулої неділі у Глинську з нагоди 525-річчя села

До свята готувалися ретельно і усі гуртом. Може, не стільки для гостей, скільки для самих себе спробували, віддаючи шану непростому минулому села, перекинути своєрідний місток у сьогодення, теж сповнене суперечностей. Але від цього не менш дороге, рідне і близьке сьогоднішнім глинчанам.
Під час урочистостей було все, як і годиться: традиційний хліб на вишитому рушникові, щирі вітання сільського голови І. Й. Гром’як та гостей - голови районної ради В. О. Тимощука, першого заступника голови РДА І. В. Бандюка, депутата районної ради В. М. Дрозда, заступника голови районної організації УНП В. С. Турчина. Грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджено секретаря сільської ради М. Д. Івашин, завідуючу ДНЗ “Сонечко” В. І. Вишневську, директора ЗОШ І-ІІІ ст. В. В. Цибульську, головного лікаря амбулаторії загальної практики сімейної медицини М. А. Петровського, жительок села З. С. Салько та Л. О. Козак-Омелько. Подяки за вагомий внесок у розбудову місцевої територіальної громади була удостоєна і сільський голова І. Й. Гром’як. Того дня звучало чимало щирих слів на адресу сельчан, побажань міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, здійснення задумів і сподівань. А ще - аби сьогоднішні покоління глинчан шанували своє минуле, більш ніж півтисячолітню історію села.

З 1 по 15 липня цього року на базі оздоровчого центру “Тонус” працював табір з денним перебуванням “Молода генерація-2010” для дітей соціально незахищених категорій сімей м. Здолбунів.
Організаторами табірної зміни стали сектор у справах молоді та спорту РДА та громадська молодіжна організація Християнська спілка молоді (YMCA) Здолбунова. А їх партнерами у цій справі – оздоровчий центр “Тонус”, громадська організація фізкультурно-оздоровчий клуб “Тонус”, кафе-бар “Скеля” (ПП М. Ярцева), ПП
О. Панасюк. Табір працював у рамках проекту дитячого клубу “Сонячний зайчик” YMCA Здолбунова, який діятиме до кінця 2010 року та фінансується завдяки гранту, отриманому YMCA Здолбунова від відділу у справах сім’ї та молоді Рівненської облдержадміністрації після участі у конкурсі проектів громадських організацій Рівненської області.
Дозвілля у таборі для 25 дітей 6-14 років з соціально незахищених категорій сімей (малозабезпечених, багатодітних, неблагополучних, неповних), а також активних учасників програм YMCA Здолбунова було організовано за допомогою майстерень з духовності, прикладного мистецтва, спорту, скаутингу, здорового способу життя, різних цікавих занять та заходів, екскурсій, відвідання історичних пам’яток, скаут-походів по нашому району. Учасники табору були забезпечені одноразовим гарячим харчуванням, канцтоварами, спортивним інвентарем, мали можливість прийняти душ.
Найбільше запам’яталися дітям смачні обіди та обслуговування у кафе “Скеля”, спортивні ігри та розваги, тренажери в оздоровчому центрі “Тонус”, футбол на майданчику ДЮСШ м. Золбунів, що по вул. Старомильській, екскурсії у
м. Рівне, участь у туристичних змаганнях у с. Гільча, скаут-походи у с. Святе.
Завершилась робота табору чудовим парадом талантів всіх учасників. Пісні, танці (східні у виконанні дівчат та брейк - хлопців), вірші, сценки. Кожен показав свої здібності, ще раз довівши, що кожна дитина унікальна, значима. Наші лідери повторюють дітям “Ви - найкращі!”, сприяючи їх впевненості у своїх силах, яка так потрібна саме цим дітям.
Табірна зміна завершилась, але ми чекаємо зустрічі з дітьми та молоддю з нового навчального року у різноманітних програмах YMCA Здолбунова, клубу “Гармонія” сектора у справах молоді та спорту, оздоровчого центру “Тонус”.
Оксана ЯРЕМЕНКО,
керівник табору.

Під час нагородження команди-переможця.

Фестиваль під такою назвою відбувся шостого квітня у ДНЗ “Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту”. Захід цей є щорічним і проводиться з метою пропаганди здорового способу життя в учнівському середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді.
Цього разу позмагатися у знаннях та вміннях зібрались шість команд: першокурсників - “Вітамін” групи № 5, “Вогник” групи № 6, “Здоровенькі були” групи
№ 10 та другокурсників - “Еnergy” групи № 2, “Юніор” групи № 3 і “Здорові спортсмени” групи № 7. Усі вони в своїх виступах пропагували переваги здорового способу життя і безпечної поведінки, відобразили духовні цінності в поєднанні з сучасними тенденціями розвитку культури та мистецтв. Кожен з виступів засвідчив високий виконавський рівень учасників, належне оформлення. Тому журі у складі заступника директора училища з НВР О. В. Трало, методиста І. С. Боярчук, психолога В. Р. Якубчик, керівника хорового колективу Т. Г. Мартинюк та викладача фізичного виховання В. О. Остап’юка було нелегко обрати найкращих. Та конкурсу без переможців не буває. Отож, призерами змагань стали команди “Вітамін” (ІІІ місце) і "Вогник" (ІІ місце). Перемогу ж здобула команда "Еnergy". Переможці отримали подарунки від учнівського профкому та грамоти.

Під час нагородження команди-переможця.

Фестиваль під такою назвою відбувся шостого квітня у ДНЗ “Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту”. Захід цей є щорічним і проводиться з метою пропаганди здорового способу життя в учнівському середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді.
Цього разу позмагатися у знаннях та вміннях зібрались шість команд: першокурсників - “Вітамін” групи № 5, “Вогник” групи № 6, “Здоровенькі були” групи
№ 10 та другокурсників - “Еnergy” групи № 2, “Юніор” групи № 3 і “Здорові спортсмени” групи № 7. Усі вони в своїх виступах пропагували переваги здорового способу життя і безпечної поведінки, відобразили духовні цінності в поєднанні з сучасними тенденціями розвитку культури та мистецтв. Кожен з виступів засвідчив високий виконавський рівень учасників, належне оформлення. Тому журі у складі заступника директора училища з НВР О. В. Трало, методиста І. С. Боярчук, психолога В. Р. Якубчик, керівника хорового колективу Т. Г. Мартинюк та викладача фізичного виховання В. О. Остап’юка було нелегко обрати найкращих. Та конкурсу без переможців не буває. Отож, призерами змагань стали команди “Вітамін” (ІІІ місце) і "Вогник" (ІІ місце). Перемогу ж здобула команда "Еnergy". Переможці отримали подарунки від учнівського профкому та грамоти.

Під таким гаслом 1-2 грудня цього року дорогами 10 областей України рухався національний інформаційний автопробіг, спрямований на широке висвітлення кримінальної проблеми торгівлі людьми, зокрема, проблеми торгівлі людськими органами в нашій країні. На Рівненщині ініціатором цього заходу виступила громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».
- Злочинців «чорного ринку» живих людських органів цікавить усе: від нирок і кісткового мозку до рогівки очей. Але найбільше - надприбутки від злочинної діяльності. Люди, будьте пильними - не продавайтеся і не піддавайтеся на спокусу швидкого заробітку: гроші швидко витрачаються, а власного здоров’я вже не повернете.
Тож аби вберегти життя кожного пересічного українця, вкрай важливим є інформування населення про цю проблему, - так окреслила головну ідею заходу керівник “Чайки” Лариса Гунько.
Організаційну та інформаційну підтримку акції надали Міжнародна організація з міграції за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Данії в рамках Програми з протидії торгівлі людьми у Східній та Південно-Східній Європі. В автопробігу взяли участь експерти, медики, освітяни, громадські діячі та волонтери, щоби повідомити про ризики, які постають сьогодні перед більшістю людей, особливо - молоддю, фізично здоровими особами, незахищеними верствами населення.
У нашій області інформаційні акції автопробігу відбулися у Рівному, Квасилові, Острозі, Костополі, Сарнах, а також у Здолбунові.
П’ять машин з наклеєними на них банерами інформаційного змісту проїхали вулицями нашого міста. А представники ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» для учнів 11-х класів загальноосвітньої школи
№ 6 організували відеолекторій з піднятої під час автопробігу проблеми. Крім того, дітям були роздані інформаційні буклети.
У Здолбунові акція відбулась за підтримки районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Ольга ЯКУБЧИК.

Під час конкурсу.

11 березня у районній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу “Найкращий читач України-2011” між учнями 6-7 класів загальноосвітніх шкіл Здолбунівщини.
Учасникам конкурсу вдалося цікаво подати інформацію про себе та про книги, якими захоплюються. Але головним завданням конкурсантів було коротко розповісти про улюблену книгу, демонструючи ерудицію, розуміння тексту і вміння його аналізувати.
Вс учасники, а їх було 13, показали високий рівень підготовки і грунтовні літературні знання. Журі стояло перед важким вибором та все ж обрало кращих читачів району. Ними стали Катерина Юртіна, учениця 6 класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 із с. Богдашів та Діана Никитюк, учениця 7 класу Суємської ЗОШ, яка виступала від ПШБ с. Півче. Саме ці дівчатка отримали почесне право представляти Здолбунівський район на ІІІ етапі конкурсу в області.

У Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва 17 березня проходив ІІ тур Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2016» («Найкращий читач України-2016»). Його учасниками стали переможці І конкурсного туру - учні 6-7 класів шкіл району.

Так сказав голова районної ради Василь Тимощук під час перебування
делегації з Республіки Білорусь на Здолбунівщині

 

 

 

Хлібом-сіллю зустрічають білоруську делегацію
в Будеразькій ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Розвиток міжнародної співпраці - один з важливих векторів діяльності Здолбунівської районної ради. Зустрічі з представниками інших країн останнім часом почастішали. Ще свіжі в пам’яті враження від нещодавньої зустрічі з численною польською делегацією, як нові гості завітали до Здолбунівщини - депутати Столінського району Республіки Білорусь на чолі з головою Столінської районної ради Олексієм Олексійовичем Демком. Делегація у кількості 30 чоловік була представлена головами постійних комісій райради, депутатами обласної ради, заступниками голови райвиконкому, сільськими головами, керівниками установ, підприємств, організацій.
Слід відзначити, що остання зустріч з представниками Столінщини проходила на їх території, під час відвідин сусідньої держави депутатами Здолбунівщини у червні минулого року. Тож черговий візит був відповіддю білорусів на запрошення української сторони з метою вивчення перспектив співробітництва.

Учасники акції "Національне читання" у Здолбунові.

Минулої суботи члени Товариства польської культури Здолбунівщини, учні школи польської мови, що вже кілька років діє при ньому, та інші жителі краю взяли участь у щорічній загальнопольській акції “Національне читання”.

Дійство проходило у класі польської мови, що в парафіяльному будинку римо-католицького костелу Св. ап. Петра і Павла. На захід завітали й батьки дітей-вихованців школи з вивчення польської мови, а також тих, котрі розпочнуть займатися в ній з цієї осені, та почесні гості - ксьондз Земовіт Коперські, працівники Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва, центральної районної бібліотеки, представники ЗМІ.
З вітальним словом звернулась до присутніх голова Товариства польської культури Здолбунівщини Софія Михалевич. Вона також представила громаді Ельжбєту Пьотровську - учительку польської мови, яка відтепер передаватиме свої знання малим і дорослим слухачам школи з вивчення польської мови, що функціо­нує при Товаристві.

На сцені фестивалю Владислав Нагорний,
Дарина Ізотова, Альона Ляшенко, Петро Гордієнко. 

З 2 по 6 червня в с. Хрінники Демидівського району проходив ІV регіональний відкритий дитячий фестиваль патріотичної пісні “Наша слава козацька не вмре, не загине!”, організаторами якого виступили Рівненський обласний центр народної творчості та управління освіти і науки ОДА.
У фестивалі взяли участь 104 хлопчиків і дівчаток, які представляли різні райони Рівненщини, а також гості з Житомирської, Волинської, Хмельницької областей. Здолбунівщину на цьому творчому форумі представляли зразковий аматорський дитячий вокальний ансамбль “Іскринка” музичної школи (керівник О. Сачева) та вихованці студії естрадного співу “Юність” міського центру творчості дітей та юнацтва (керівник В. Стельмащук). Юні співаки були відзначені грамотами та сувенірами.

...

Театралізований ранок під такою назвою нещодавно відбувся у міській ЗОШ І-ІІІ ст. № 5. Підготували його учні
3-Б класу під керівництвом класовода Надії Миколаївни Троян.
Учні гостинно зустрічали Осінь-трудівницю, яка прийшла на свято не сама, а з овочами і фруктами, розповідали вірші про чарівну пору року, про урожай, звеселяли присутніх піснями та танцями, розгадували загадки. На завершення свята Осінь почастувала всіх цілющими яблуками, пообіцяла незабутні прогулянки до дивовижного золотого царства та, звичайно, зустрічі у новому році.
Катерина КОМАР,
педагог-організатор ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.

Усний журнал під такою назвою до дня пам’яті борців за волю України, що полягли під Крутами, був проведений для учнів Дерманської гімназії. Організувала його завідуюча публічно-шкільною бібліотекою Н. В. Висоцька. Після її вступного слова учасники заходу вшанували Хвилиною мовчання пам’ять полеглих за волю і незалежність України героїв, зокрема й тих, що загинули на київському Майдані під час мирної акції.

Саме так бачить взаємовідносини влади і преси здолбунівський художник–карикатурист Віктор Голуб. І ця його робота близька до істини. Бо у 2009 році редакція “Нового життя” отримала за висвітлення діяльності влади 60 тисяч гривень, тоді як виконано цю роботу на суму, що більш ніж удвічі перевищує цю цифру.
Острозька міська, гощанська, костопільська, рокитнівська, рівненська районки отримали за аналогічну роботу від 90 до 120 тисяч гривень.
Районна державна адміністрація всупереч мас-медійному законодавству України взагалі не платить газеті за висвітлення своєї діяльності.

З 21 жовтня на Здолбунівщині, як і по всій області, проходить комплекс профілактичних заходів на автотранспорті під назвою “Перевізник зима-2013”. Ця операція проводиться у два етапи: з 21 по 25 жовтня - підготовчий, а з 25 жовтня по 21 листопада - практичний.
У рамках цих заходів, згідно з вимогами законів України “Про міліцію” та “Про дорожній рух”, працівники ДАІ здійснюють перевірки суб’єктів господарської діяльності, які, за даними Укртрансінспекції, мають ліцензії на право надання послуг з перевезення пасажирів автобусами, щодо додержання ними вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху.

...

Анна ЛИМИЧ (ВОЙНАРОВИЧ) під час зустрічі з читачами
у Здолбунівській ЦРБ.

четвертого березня цього року пролягла дорога відомої на Рівненщині письменниці і поетеси, непересічної творчої особистості, педагога і психолога за фахом Анни Лимич (Войнарович). А поспішала Анна Андріївна на зустріч з працівниками книгозбірень нашого району, які очікували її у читальному залі Здолбунівської ЦРБ, де того ж дня мали галузеву нараду.
Завжди позитивна і щира Анна Лимич (Войнарович) з перших хвилин зуміла зацікавити аудиторію живою, емоційною та змістовною розповіддю про літературну творчість і власне світосприйняття. Літераторка презентувала свої книги, написані у різний час. Зокрема приділила увагу роману “Шляхами янголів”, який присвятила своїй рідній сестрі Світлані, збірці ліричних поезій “Світло для тебе”, нещодавно виданій друком книзі дитячих віршів “Мура-Гламура”. Згадала й про видання “Революція Гідності. Війна” - збірник, що став втіленням унікального для нашої країни літературного проекту, відгуком митців Рівненщини на події останніх років в Украї­ні, над яким також працювала.

Учасники заходу.


Щодо своїх подальших творчих планів, то Анна Анд­ріївна поділилась, що невдовзі вийде друком її “Казка про Чорнобиль”, написана ще на 20-річчя аварії на ЧАЕС, і що вже є матеріали для нової збірки її поезій. А також зауважила, що створення книги - процес тривалий і, як правило, на це потрібні роки.
На переконання письменниці, навіть попри нинішній “розквіт” електронних гаджетів, книга паперова, жива, існуватиме вічно. Адже є незамінною і, наче хороший друг, дарує неповторне спілкування зі Словом, мистецтвом.
Презентувала літераторка присутнім на зустрічі й нову свою роботу - книгу пізнавально-фантастичних оповідань для сімейного читання “Ельвіра в Країні Котів”, яка вийшла у видавництві “Волинські обереги” дуже невеликим накладом –всього у 120 примірників. Як зазначила Анна Лимич (Войнарович), на написання книги її надихнули історії з “Аліси в Країні Чудес” Льюїса Керрола. Працювала письменниця над книгою чотири роки, доповнюючи кожну з її редакцій новими героями, образами, оповідями.