Нагородження учасників змагань.

 

Кілька років поспіль на базі загальноосвітньої школи № 6 м. Здолбунова проводяться змагання з кульової стрільби, присвячені Дню Збройних Сил України. Їх організаторами завжди виступають відділ освіти РДА та районне товариство сприяння обороні України. Аналогічні поєдинки відбулися і цьогоріч.
Влучно попадали в мішень юні стрільці загальноосвітніх шкіл № 4, Здовбицької та № 3, які зайняли відповідно перше, друге і третє місця. Без промаху влучали у ціль учасники змагань Максим Нибринчук, Андрій Ушлов, Олександр Лищук, Андрій Галганець, Володимир Сапонюк, Тетяна Шлихта, Едуард Онищук, Вадим Сокол. Усі вони завоювали призові місця і були удостоєні почесних відзнак. Їх нагороджували в урочистій обстановці методист райметодкабінету Микола Перев’язко та голова районного товариства сприяння обороні України Віктор Донат.

Вчителі-учасники заходу.

Крізь простір і час долинули до нас пристрасні слова Великого Каменяра, осяяні сподіванням на те, що його важка праця в ім’я кращого майбутнього народу не пропаде даремно, буде оцінена наступними поколіннями людей.
Іван Франко - поет, прозаїк, драматург, фольклорист, літературознавець, мовознавець, філософ, історик, економіст, журналіст, публіцист, бібліограф, перекладач, педагог.
Сьогодні Івана Франка не просто згадують, а й з гордістю називають українським Мойсеєм, національним героєм, вдумливо вивчають його літературну спадщину. Творчість письменника стала предметом дослідження спеціальної галузі науки - франкознавства. Франка називають академією в одній особі, адже його перу належать близько п’яти тисяч праць найрізноманітніших жанрів. Мало хто у світовій літературі може зрівнятися з ним у творчих звершеннях.

 

Лауреат «Аграрної еліти України» Сергій КОСТЮЧКО.  

 

У Національній філармонії України в рамках проекту «Аграрна еліта України» відзначено найпотужніші аграрні компанії країни, які у минулому році досягли найбільшого виробничого прогресу й відповідно визначали та продовжують визначати стратегію держави в аграрному секторі. Водночас презентовано спецвипуск журналу The Ukrainian Farmer, на сторінках якого представлено кожне із підприємств-переможців, знакові для них події, їх менеджмент, виробничі показники, плани на найближче майбутнє.

Купайтеся краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +17+190С, у холоднішій перебувати небезпечно.
Не запливайте далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил. Відчувши втому, не треба розгублюватися і прагнути якнайшвидше доплисти до берега. Навчіться “відпочивати” на воді. Для цього обов’язково необхідно вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами кінцівок, ви зможете відпочити.
Якщо вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.
Не розгублюйтеся, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воді і, зробивши сильний ривок вбік, спливти.

Їх виступ на літній сцені міського гідропарку в рамках програми цьогорічного відзначення Дня молоді своїм драйвом, яскравістю й ризикованістю вразив різновікову аудиторію глядачів. Дивуючись, з якою вправністю хлопці виконують складні трюки, їм із захопленням аплодували всі. Але, як виявилось, тренуються вони зовсім не заради того, аби при нагоді вихвалятись своїм вмінням.

25 травня в районному будинку культури відбувся святковий концерт з нагоди 45-ї річниці з дня заснування Здолбунівської музичної школи. Захід пройшов на високому рівні. Учні та викладачі демонстрували свої вміння гри на музичних інструментах, співали пісні популярних композиторів.
Вся палітра своєрідного пісенного свята була присвячена 20-ій річниці незалежності України.
Першою на сцену вийшла лауреат ІІ Всеукраїнського огляду народної творчості у м. Києві, премії Бориса Тена зразкова дитяча капела бандуристів “Джерельце”, якою керує старший викладач Валентина Крищук. Колектив майстерно виконав твори “Колискова Україні” та мелодію з кінофільму “Шербурзькі парасольки”.

 

З гарним настроєм і хорошими результатами у праці зустрічає своє професійне свято День архітектури України колектив Комунального підприємства “Госпрозрахункове проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро Здолбунівської районної ради”. Основні завдання цієї установи – надання послуг населенню із розробки проектної документації, ескізів проектів на індивідуальне житлове будівництво. З 2002 року цю установу очолює Сергій Борисович МОІСЕЄВ (на фото) - вдумлива, відповідальна людина, яка ефективно організовує роботу колективу. Всього тут трудиться вісім працівників, серед них є і досвідчені фахівці, і зовсім молоді спеціалісти. До кожного з них Сергій Борисович знаходить особливий підхід, вміє налагодити роботу колективу так, щоб результативно використати потенціал кожного працівника.
Вимогливий і справедливий, ввічливий і тактовний – так характеризують свого керівника підлеглі, відзначаючи при цьому і його високі професійні якості.
Фото Людмили ВАСЮК.

Ансамбль “Гільчанське джерело” перед черговим виступом у Здолбунові.

Жіночий вокальний ансамбль “Гільчанське джерело” будинку культури с. Гільча завоював популярність не лише в своєму рідному селі, але й на Рівненщині. Із творчим доробком самодіяльні митці виступали на різних святах і фестивалях обласного центру. Майстерно вони виконують українські народні, козацькі і повстанські пісні, класичні твори.
Ансамбль створила і нині спрямовує його на творче зростання Тетяна Ковальчук. З перших днів існування "Гільчанського джерела" співає у ньому Таїсія Лежинська. Соловейками колективу є Галина Шаркова і Оксана Січкарук.
Гармонійно вписалися в гурт самодіяльних аматорів і Оксана Свіріпа, Ірина Година, Наталія Балащак, Ольга Завадська.
Пісня здружила співучих жінок, а Бог дав талант доносити невмирущі скарби національного мистецтва до сердець людей.
Євген Шилан.
Фото автора.

На початку цього місяця Здолбунівщину сколихнула тривожна звістка про те, що у краї зафіксовано спалах африканської чуми свиней - інфекційної хвороби, яка дуже швидко вражає цих тварин, хоч, на щастя, є безпечною для людей.

Ще 1 червня інформацію про те, що селом Цурків поширюються чутки щодо загибелі свиней у одному з господарств, тамтешній житель телефоном повідомив до управління Держпродспоживслужби. До села негайно ви­їхали спеціалісти, аби провести епізоотичне обстеження. У ході останнього було підтверджено, що двоє господарів, які утримували свиней у спільному хліві, здійснювали вимушений забій тварин, оскільки ті втратили апетит. Спеціалісти відібрали матеріал для лабораторного дослідження на африканську чуму свиней. У результаті підозри підтвердилися - в Цуркові стався спалах цього небезпечного для свиней захворювання.

Минулого тижня Рівненська обласна організація Товариства Червоного Хреста України нагородила грамотою колектив редакції газети “Нове життя” за третє місце в обласному конкурсі на краще висвітлення діяльності цієї організації серед населення району. Нагороду та цінний подарунок вручила голова районної організації ТЧХУ Марія Михайлівна Бєлікова. А ще раніше за всебічне інформування громадськості про життя і побут військовослужбовців, процеси, що відбуваються у військовому середовищі, діяльність військових колективів, активну роботу з формування громадської думки, підвищення престижу військової служби, зміцнення довіри суспільства до Збройних сил України редакцію газети “Нове життя” нагороджено грамотою командування 13-го армійського корпусу та Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України. Цю нагороду головному редактору газети, котрий став і переможцем обласного конкурсу, організованого до Дня захисника Вітчизни у номінації “Краща замальовка”, було вручено на військовому полігоні.
Тут же представники засобів масової інформації області взяли участь у змаганнях зі стрільби з різних видів зброї. Головний редактор газети В. В. Дрозюк отримав ще одну грамоту за підписом командира 13-го армійського корпусу генерал-майора С. М. Попка за третє місце зі стрільби із снайперської гвинтівки Драгунова.
Вл. інф.

На цьому фото - учні Здолбунівського ПЛЗТ. У вихованців групи № 5 оглядачів-ремонтників вагонів і цьогорічних випускників ліцею (зліва направо) Олександра МАЗУРА, Андрія ЛИСЮКА та Миколи ВАСИЛЮКА-ПОЛЮШЕКА нині гаряча пора державних іспитів і захисту дипломних робіт. Для першокурсниць з групи № 2 чергових по залізничній станції (зліва направо) Ірини ОЛЕКСІЙОВЕЦЬ, Лілії ЦУМАН і Вікторії МИХАЙЛИЦЬКОЇ вона настане через два роки. Хлопці і дівчата з впевненістю дивляться в майбутнє, адже вони гарантовано не поповнять лави безробітних. Про це подбав обраний ними навчальний заклад.

 Все, що залишилося від спортивного комплексу у Здолбунові.

Давайте, шановні читачі, уявимо собі таку картину: воскресли наші батьки і діди, і подивилися на те, що зробили ми, їх нащадки. У селах району вони померли б удруге, бо такого спустошення їх серця, напевне б, не витримали. Не інакше, сказали б воскреслі, дітям та внукам довелося пережити ще страшнішу війну, ніж була в сорокових роках минулого століття. Чому? Та тому, що після тієї війни у нас були набагато менші руїни, ніж зараз. Звичайно, старожили пам‘ятають зруйнований залізничний вокзал, спалену школу у Мізочі і багато інших злодіянь загарбників. Але подивіться сьогодні на цукровий завод у тому ж Мізочі, на хлібозавод у Здолбунові, на тваринницькі ферми у Дермані Другому, на руїни у Білашеві, Волиці, Уїздцях, на колишні склади отрутохімікатів у селах-це ж справжнісінький жах. Думаю, що перепало б нашим сучасникам від предків. Неодмінно б побили. І було б за що!

Під такою назвою у видавництві “Роса” м. Костопіль вийшла чергова збірка творів нашого колеги – редактора відділу соціально-економічних проблем Євгена Шилана. У жанрах літературно-художньої мініатюри та прозо-поезії автор засвідчив своє творче стремління до образності, вміло розкриваючи у слові гострі моменти самопізнавальної діяльності душі, прагнучи возвиситися над суєтою буденності. Батьківщина, її працьовитий народ, краса рідної землі, переживання людської душі – основні теми його творів.
Вл. інф.
Шановні водії!
З 1 по 30 червня Державтоінспекція спільно з працівниками Головавтотрансінспекції проводить комплекс профілактичних заходів під назвою "Автобус-2009". На період проведення цих заходів створені мобільні групи, спрямовані на вжиття дієвих заходів реагування до перевізників-порушників.
Проводиться перевірка перевізників стосовно виконання ними вимог Закону України "Про дорожній рух". Звертається особлива увага на зберігання, передрейсовий контроль технічного стану автобусів, обов’язковий медичний огляд водіїв та дотримання ними режиму праці та відпочинку, виявлення та документування порушень транспортного законодавства, правил перевезення людей, у тому числі дітей, перевищення водіями встановлених обмежень швидкості, рух через залізничні переїзди, керування автобусами в стані алкогольного сп’яніння та відсутність у дорожніх листах відміток про проходження щоденного контролю технічного стану автобусів та медичного огляду водіїв або їх фальсифікацію. Не залишатиметься поза увагою питання зберігання автобусів на території автогосподарств згідно з укладеними договорами.

29 серпня у с. Пересопниця Рівненського району відбулося всеукраїнське святкування
450-річчя Пересопницького Євангелія

Здолбунівчани біля головної архітектурної споруди
культурно-архелогічного комплексу “Пересопниця”. 

Пересопниця - батьківщина української Першокниги. Це колишнє княже місто із яскравою історією. Тут бували найвидатніші володарі Київської Русі, Галицько-Волинської держави.
Взагалі історики виділяють два періоди, коли це княже місто відігравало важливу роль в історії України. Так, у ХІІ-ХІІІ століттях, в епоху Київської Русі, Пересопниця була центром удільного княжіння в Погоринні. Перша літописна згадка про місто датується 1149 роком. У той час розгорілася боротьба між князями Юрієм Долгоруким та Ізяславом Мстиславовичем за київський престол. В епіцентрі подій опинилася, зокрема, й Пересопниця.

До Дня незалежності України та 75-ї річниці заснування парашутного спорту активісти "Нашої України", "Свободи" та "Народної Самооборони" здійснили стрибки з парашутами на летовищі села Воронів Гощанського району. Серед них були і колишній голова райдержадміністрації Любомир Кінах та голова районної ради Василь Тимощук.
Усі парашутисти говорять про себе, що вони - команда, без якої їм не жити.

Т. Ф. ПАВЛОВА серед конкурсанток.

Осінь... Дощ... Сумно... Кожен день схожий на попередній. А душа прагне свята, лине до прекрасного. Вирішила організувати "Міс школи". Та ця назва звучала дуже банально, а так хотілось чогось незвичного, чарівного. Задумалась. І якось сама собою виникла нова назва шоу "Королева осені-2010".

Фото святкуваня Дня міста частина 1

Фото святкуваня Дня міста частина 2

Впевнена, минулої неділі слова цієї пісні-здравиці мали зворушливо-щирий відгомін в серцях усіх здолбунівчан, які дружно вітали з днем народження свій спільний рідний дім, свою малу батьківщину - невід‘ємну часточку України. Мабуть, і сам Бог благословив це свято, подарувавши після довгої негоди чудову теплу і сонячну днину, впродовж якої серед розмаїття пропонованих урочистих і спортивно-розважальних заходів кожен мешканець чи гість міста міг обрати щось до душі.
Символічно, що цьогоріч і офіційна частина святкування, і більшість конкурсів, виставок, презентацій з його програми та чудовий концерт відбувались на найбільш заселеній, з розвинутою інфраструктурою, красивій і квітучій здолбунівській вулиці — Шкільній. Адже впродовж останнього часу завдяки спільним зусиллям міської ради, її виконкому та депутатського корпусу, а також комунальних служб, підприємців і багатьох небайдужих до нашого міста людей ця вулиця справді змінила своє обличчя на краще. Позитивних зрушень чимало. Це й дві прекрасно облаштованих зони відпочинку — затишні сквери. Це — відремонтовані тротуари, осучаснені фасади будинків і клумби, що радують око. Це — нові магазини, аптеки, офіси... А неподалік і міський гідропарк з гойдалками й гірками для найменших, танцмайданчиком і алеєю випускників для дещо старших та зручним пляжем і місцями відпочинку для усіх. Тож саме Шкільною і пройшла урочиста хода представників колективів підприємств, організацій та закладів і установ міста. Святкова колона рясніла не лише символікою і атрибутами урочистостей, а й радісними посмішками її учасників.

Учениці ліцею під час заходу.

ХХ століття увійде в історію української літератури як століття поезії. В пам’яті читачів лишаються не окремі рядки чи вірші, а постаті поетів. Серед найяскравіших з них - плеяда шестидесятників: Д. Павличко, І. Драч, М. Вінграновський, В. Симоненко. На чолі цієї невеликої когорти бачимо постать жінки, яка стала символом честі і відваги, - Ліни Костенко.

Дріжджове тісто: 2 склянки сироватки або молока пополам з водою, або кефіру, 1,5 ст. ложки сухих дріжджів, 2 столових ложки цукру, 0,5 столової ложки солі, 150 г олії, борошна - 5-6 склянок.
Для начинки: томатний соус, твердий сир, що добре плавиться, приправи свіжі чи сухі - базилік, орегано або суміш італійських трав, часник або часникова сіль.
Дріжджі розвести в рідині, додати 2 ст. л борошна і цукор, вимішати, дати опарі підійти хвилин 20-30 в теплому місці, далі додати 4 склянки борошна, всю олію, сіль і замісити. В процесі замішування додати ще борошна, щоб тісто стало м’яким, еластичним, відставало від руки. Залишити тісто для підходу на 1-1,5 год.
Тісто, яке добре підійшло, розділити на дві частини, одну розкачати прямокутником 1,5 см товщиною, шириною 20 см. Намазати тісто соусом, густо посипати тертим сиром, травами і часником, згорнути в рулет (краще, щоб він не був надто товстий). Нарізати частинами по 2-3 см. Викласти на застелену пергаментом, змащеним олією, деку. Даємо підійти 15-20 хв. і випікаємо при температурі 1800 до гарного золотистого кольору.
Так само з іншою частиною тіста.
Як варіант: по соусу посипати дрібно порізаними ананасами і вареним курячим філе, але трав багато не давати, щоб не перебити солодкуватий смак.
...
...

Швейцарська компанія “Сингента” є одним з лідерів світового агробізнесу і займається виробництвом засобів захисту рослин та насінництвом. Вона об'єднує понад 28 тисяч фахівців у 90 країнах світу. Фахівці “Сингенти” за допомогою сучасних інноваційних досліджень і технологій пропонують нові гібриди насіння, високоефективні засоби захисту рослин та цікаві фінансові рішення. Ці рішення - один із затребуваних напрямків розвитку бізнесу компанії, мета якого допомогти сільгоспвиробникам забезпечити стабільне виробництво продукції, знизити ризики втрат врожаю і підвищити прибутки. Наразі компанія значну увагу приділяє захисту сільгоспвиробників від цінових коливань на кукурудзу і дає можливість зменшити витрати на виробництво.

З 14 травня по 5 червня в Україні проводиться комплекс профілактичних заходів на пасажирському автотранспорті під умовною назвою “Автобус — 2012”. Мобільні групи з числа працівників ДАІ і представників територіальних підрозділів Укртрансінспекції перевіряють, як працює громадський автотранспорт, чи дотримуються його водії правил дорожнього руху та як вони дбають про безпеку перевезення людей, особливо дітей.
Перевізникам слід звернути увагу на технічний стан транспортних засобів, не допускати відхилень від встановлених маршрутів, порушень швидкісного режиму руху автобусів і маршруток, а також не допускати перевезень пасажирів понад встановлену кількість.

...
...

 

Другий (практичний) етап операції під такою назвою триває в районі з 27 травня по 15 червня.
В ході операції здійснюються заходи з виявлення та попередження адміністративних правопорушень з боку водіїв пасажирського автомобільного транспорту. Внаслідок перевірки було притягнуто ряд водіїв та посадових осіб до адмінвідповідальності. Здебільшого зафіксовано такі порушення, як керування технічно несправними транспортними засобами, перевезення пасажирів понад встановлену норму та ін.
ДАІ звертається до водіїв та перевізників з проханням дотримуватися правил дорожнього руху, адже від цього залежить безпека на автошляхах.
Олександр СІСТУК,
старший державтоінспектор ВДАІ Здолбунівського РВ, капітан міліції.
На фото: під час практичного етапу операції “Автобус-2013”.

Благодійну програму під такою назвою реалізувала в Україні компанія “Данон”- світовий лідер з виробництва молочних продуктів. Адресована ця програма лікарям та персоналу швидкої медичної допомоги, тобто тим людям, які знаходяться на передньому краї боротьби з епідемією грипу і в першу чергу потребують захисту. А саме кисломолочний продукт Актімель і допомагає зміцнити імунітет організму, що доведено численними науковими дослідженнями. Отож, завдяки фірмі “Данон” співробітники швидкої допомоги Київської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської, Чернівецької, Хмельницької, Закарпатської та Рівненської областей у період з 9 по 17 листопада безкоштовно отримали Актімель для зміцнення свого імунітету. У Рівному цей цінний продукт презентували лікарям минулого четверга.

Фармамаркет “Аптека Доброго Дня” м. Здолбунова розпочав роботу у новому форматі - гуртівня ліків. Відтепер тут можна придбати медичні препарати вроздріб за оптовими цінами.
Заздалегідь дізнавшись про це з рекламних листівок, оголошень, мешканці нашого міста 6 березня поспішали до святково прикрашеного приміщення аптеки, що по вул. Шкільній, 31, звідки лунали закличні звуки українських пісень. Рівно о 12.00 після традиційного перерізання символічної стрічки фармамаркет гостинно відчинив двері перед першими відвідувачами.
Слід сказати, що “Аптека Доброго Дня” за майже рік своєї роботи у Здолбунові зуміла зарекомендувати себе з найкращого боку і завоювати прихильність багатьох здолбунівчан. Є впевненість, що із оновленням маркетингової політики коло клієнтів цього аптечного закладу значно розшириться.

Новий автобус зустріли урочисто.

Минулого вівторка на подвір’я Ступнівського агротехнічного ліцею заїхав новий автобус. Цей подарунок педагогічний та учнівський колективи одержали від уряду Юлії Тимошенко. За спільним проектом Міністерства освіти України та Світового банку “Вільний доступ до якісної освіти” було закуплено 100 автобусів, і вони роз’їхались по всій Україні. 16 цих автотранспортних красенів прибули на Рівненщину, ключі від них в урочистій обстановці вручила керівникам освітніх закладів Юлія Тимошенко, перебуваючи з візитом в поліському краї.

саме під такою назвою біля обеліска загиблим солдатам у Другій світовій війні, що в селі Урвенна, було проведено мітинг, присвячений 70-ій річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Вшанувати пам’ять полеглих зійшлись громадськість Урвенської сільської ради, представники влади, ветерани, солдатські вдови та бійці АТО.
Захід розпочався спільним молебнем за загиблими воїнами-земляками, який відслужило місцеве духовенство. Присутні Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав життя за Україну. До підніжжя обеліска вдячні односельці поклали Гірлянду слави та квіти.

Таке життєве кредо взяв собі за правило мізоцький підприємець
Петро Іванович Ковальчук

П. І. Ковальчук.

Він народився у селі Замлиння, як і всі його сільські однолітки ходив у Мізоцьку школу, а після її закінчення вступив до одного з рівненських училищ і здобув професію газоелектрозварника. Роботи в той час ще вистачало всім, і він залюбки був прийнятий у “Райсільгоспхімію”, де й реалізовував себе як новоспечений спеціаліст. Потім була служба в армії. Військову повинність проходив в Білорусії, у танкових військах. Після звільнення в запас пішов вчитися на водія у Здолбунівському ДТСААФ. ”Осідлавши” ГАЗ-51, уже як шофер трудився в ПАО ОПС. Тут, у споживчій кооперації, закінчивши спеціальні курси, став згодом заготівельником, деякий час працював продавцем у м‘ясному магазині.

На фермі кооперативу "Моржина".

Ви не повірите. Але колгоспи і досі існують. І не десь на пострадянському просторі, а в самісінькому центрі колишньої Священної Римської імперії. Люди, які знають історію, вже здогадалися, що мова йде про одну з країн Європейського Союзу. А столицею цієї країни є... Прага. Так ось, кооператив “Моржина” (або ж колгосп, як його називають самі чехи) розташований всього за 60 кілометрів від Праги. Після “відміни соціалізму” (термінологія теж суто чеська) колективні сільські господарства у Чехії не стали ліквідовувати чи розкрадати, як у нас, а реформували їх в своєрідні кооперативи — ті ж самі укрупнені колгоспи, яким, скажімо, було у нас на Рівненщині знамените господарство “Зоря”, котрим багато років чи навіть десятиліть підряд керував двічі Герой Соцпраці Володимир Антонович Плютинський.

Під таким гаслом у Здолбунові урочисто було відзначено
двадцять першу річницю незалежності України

 

 

У кожної країни, у кожного народу є свято, яке зустрічають по-особливому, із піднесенням і радістю. День незалежності, День республіки чи ще якось інакше може називатися воно, але це насамперед свято свободи народу, суверенності держави.
Ось і знову прийшло таке свято і на нашу землю, за волю і незалежність якої споконвіку боролися багато поколінь українців.
Двадцять один рік в історії молодої держави - строк невеликий. Але і за цей час зроблено багато - світ визнав Україну як рівну серед рівних держав, прийнято нову Конституцію, сформовано власні Збройні Сили.


Але ще скільки належить зробити, аби дійсно стати на один щабель з найрозвинутішими країнами, аби жили ми, як і належить цивілізованим людям. Отже, головне нині - не вести змагання, хто з нас найщиріший українець, хто палкіше любить свою Батьківщину, під якими ходить прапорами і яку сповідує віру. Просто треба усім разом жити і працювати в ім’я її розквіту, адже коли ми єдині - нам під силу усе.


Програма заходів, присвячених Дню незалежності України, розпочалася в четвер, 23 серпня, з урочистого підняття Державного Прапора України.
…Дев’ята година ранку. Святково прикрашена площа біля будинку побуту по вул. Шкільній, 30а. У почесній варті біля флагштока вишикувалися прапороносці Національної скаутської організації України “Пласт”. До імпровізованої сцени підходять керівники району, представники громадських організацій, політичних партій, ветерани війни. Тут же відбувся мітинг. Перед його учасниками виступили голова райдержадміністрації Віталій Шуль, голова районної ради Василь Тимощук, міський голова Ігор Ольшевський. Вони привітали усіх із знаменною датою, побажали їм міцного здоров’я, благополуччя і злагоди.

Під таким гаслом у Здолбунівському будинку-інтер­наті для людей похилого віку та інвалідів 14 серпня ц. р. відбулися спортивні змагання в рамках І етапу спартакіади “Рух заради здоров’я” для підопічних підвідомчих установ департаменту соціального захисту населення Рівненської обл­держадміні­страції.
Головною метою проведення спартакіади є пропаганда фізичної культури, спорту та здорового способу життя, заохочення людей різного віку до занять оздоровчою фізкультурою і активного дозвілля. Ініціатором заходу виступила директор названого вище департаменту Ольга Підкидач, співорганізаторами - очолювана нею установа та обласний центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”.

Фрагмент свята. 

називалось театралізоване дійство, що 6 березня відбулось в Уїздецькому сільському будинку культури. За участю дитячих колективів глядачам представили звичай зустрічі весни “Ой упала колодойка”. Звучали веснянки, діти водили хороводи, закликали весну.
Свято продовжилось сільським обрядом в’язання колодки “Ой, колодко, колодко, було мені солодко” у виконанні жіночого ансамблю “Берегиня”. Залучили до обряду і дітей, вони чіпляли колодки усім присутнім жінкам, які торік не одружили синів чи не віддали заміж доньок.
Завершилось дійство пригощанням смачними млинцями усіх присутніх.
Хочемо привітати усіх людей із Великим постом та попередити: хто піст проскочить, той Великодня не побачить.
Працівники Уїздецького СБК.

Відбулося чергове засідання клубу за інтересами “Берегиня”, що функціонує при публічно-шкільній бібілотеці села Буща. По його закінченні було проведено щорічний фестиваль колядок і щедрівок у Бущанській ЗОШ І-ІІІ ст. Діти дарували свої таланти глядачам, засівали господарю, господині і всій їхній родині - на добро, на щастя...
Щоб і хліб родився,
Щоб і скот плодився,
Що б цей пан-господар
Нічим не журився.
На завершення свята завітав Дід Мороз з торбою гостинців.
Тетяна КРАВЧЕНЯ,
завідуюча ПШБ с. Буща.

Проект під такою назвою вже кілька років реалізовують
у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 6

 

 

Його засновником та натхненником є вчитель світової літератури і художньої культури Людмила Георгіївна Микулашко. Три десятиліття вона присвятила педагогічній діяльності. І хоч має величезний практичний досвід, постійно перебуває у творчому пошуку, бо прагне не просто дати учням грунтовні знання, а зробити це так, аби “зачепити”, зацікавити вихованців процесом їх здобуття, аби діти були активними його учасниками.
Не помилюсь, якщо скажу, що це Людмилі Георгіївні вдається. Адже її уроки завжди “тримають” аудиторію, а в рамках вищеназваного проекту вже відбулося чимало пізнавально-виховних заходів. До речі, надійними помічниками у їх організації та проведенні щоразу є і самі учні, і їх батьки, і колишні випускники, які й через роки по закінченні школи не забувають свою вчительку. Сприяє проекту й адміністрація школи.

Пересувна пластова експозиція “Вишита Україна” у грудні минулого року відвідала Здолбунівщину, зокрема виставка побувала у ЗОШ №5 міста Здолбунова та у школі села Здовбиця.
Мета акції - популяризація народних строїв різних регіонів України серед молоді. Організатори пропонують усім, хто сфотографувався, поставити свої світлини на аватарки в соціальних мережах.
Учасниками заходу стали близько тисячі школярів та ста педагогів. Надзвичайно активними у фотографуванні були якраз педагоги Здовбицької ЗОШ, де Пласт є офіційною шкільною організацією. Прийняти виставку виявили бажання й інші школи району.
Хочеться відзначити, що експозиція, крім доброї інформації про народні однострої та популяризації народного вбрання, дає змогу організаторам пройти справжній інженерний вишкіл під час складання конструкції.
Юрій Шадий.
с. Здовбиця.

Саме таку назву має мистецька акція, що проходить на теренах нашого краю

Ініціатором заходу є депутат Рівненської обласної ради, голова Дубенської районної державної адміністрації Данило Корилкевич, на переконання якого, селяни мають не лише працювати, але й красиво та змістовно відпочивати, не тільки зосереджуватись на турботі про господарство, а й розвиватися. Свого часу цю ініціативу було схвалено на колегії управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації та рекомендовано акцію для поширення у всій області.

Народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль “Візерунки” районного будинку культури, який ось уже 37 років плідно пропагує українське музично-пісенне мистецтво, дав понад сотні концертів. ВІА брав участь в багатьох фестивалях та конкурсах і, як правило, щоразу отримував схвальну оцінку слухачів, виборював престижні місця.
Музичну та вокальну школу у “Візерунках” пройшли десятки музикантів, солістів. Багато їх і нині не поривають зв’язків із цим творчим колективом. Охоче виїжджають на гастролі Віктор Захарчук та Михайло Хоменко.
Нещодавно учасники вокально-інструментального ансамблю представили свій творчий доробок на обласному фестивалі естрадної пісні “Пісні над Іквою” у Млинові. Там наші земляки майстерно виконали віночок українських пісень. Крім гарячих оплесків глядачів, здолбунівчани одержали грамоту від організаторів фестивалю.
Євген Шилан.

 

 

Де несе Черемош води сині,
Де іскристо б’ється водограй,
Там судилось юному хлопчині
У піснях прославити свій край.

Цими словами розпочався літературно-музичний вечір у бібліотеці Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту, присвячений пам’яті українського поета та композитора Володимира Івасюка.

На спортивних майданчиках та в спортзалі Копитківської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися традиційні зимові різдвяно-новорічні турніри з міні-футболу та волейболу.
Турнір з футболу зібрав 6 команд, причому дві - із сусідньої Миротинської сільської ради (с. Івачків). В результаті напружених поєдинків перше місце виборола команда “Вікторія” (с. Копитків) у складі В. Грогуля, В. Сержанюка, О. Сержанюка, М. Сидорука та М. Романюка. Друге й третє місця посіли наші сусіди - команди ст. Семилітка та с. Івачків. Заохочувальними призами відзначені команди вулиці Вишневої, “Ветерани” та місцевої школи.
Цими словами відомої поетеси Олени Теліги розпочала свою життєву сагу Інна Петрівна Гузь (на фото) під час зустрічі з школярами. Вона представила присутнім виставку власноруч вишитих ікон, яких всього за 2 роки в її мистецькій скрині з’явилось 15. Розповідь цієї тендітної жінки вразила всіх.
… Важка хвороба вдерлася в її долю несподівано. Лікування, операції і невтішний кінцевий діагноз. А їй немає ще й тридцяти.
Двоє синів, Іванко й Вадим, яким так потрібна мама, стали частіше ходити до церкви молитися, щоб Бог залишив їм їх найріднішу й найдорожчу людину. А ненька тліла, згоряла, як та свіча. З останнього подиху стала писати вірші і просити в них захисту для своїх дітей.
Одного разу, коли у безнадійному стані та невимовному болі Інна Петрівна звернулась до народної цілительки, та не стала лікувати її травами чи примовляннями, а тільки тихо сказала: “У тебе є дар від Бога, про який ти навіть не здогадуєшся. Вишивай ікони, і Бог дасть тобі зцілення”.
Навіть і не вірилось, що ще можна повернутися до життя. Але жінка взялася за голку, нитку, і одна за одною, як у великого художника, народжувались прекрасні ікони. Знову почалося лікування. Душі – вишиванням, тіла – скальпелем. Два місяці не вставала з ліжка, нічого не їла, тільки пила воду. І диво сталося - дякуючи Богові, співчуттю людей, молитвам дітей і великій силі волі її самої.

В Уїздецькому сільському будинку культури 20 березня відбувся тематичний захід «Вітри на кобзі виграють», приурочений до 200-ої річниці з дня народження видатного поета, генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка.
Упродовж заходу зі сцени з уст ведучих Ольги Галан та Ольги Піддубій лунали полум’яні слова про захоплення талантом славного сина українського народу, його пророчим даром, вражаючою любов’ю до України.
Щиро і мелодійно виконували твори на слова Тараса Шевченка учасники ансамблю естрадної пісні «Водограй», дитячого ансамблю «Пролісок», жіночого ансамблю «Берегиня», хору Свято-Георгіївської УПЦ КП с. Кунин, дитячого вокального ансамблю Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ст.
Зворушливо лунало Кобзареве слово у виконанні Ангеліни та Любомири Ковальчук, Ольги Галан та Анастасії Денисюк - переможців конкурсу читців, проведеного в Уїздецькій ЗОШ. Захоплення у глядачів викликала інсценізація фрагменту балади «Тополя».

Дошкільний навчальний заклад з квітучою назвою “Волошка”, куди ми вже багато років приводимо своїх діток, з кожним роком розцвітає, розвивається, він є одним із кращих в районі.
У садочку все створено для малят. Кожна кімната має свій неповторний колорит: і назву, і естетичне оформлення, і велику кількість яскравих іграшок. Є багато наочного матеріалу як для дітей, так і для батьків. Денний сон малятам навіюють казкові персонажі, намальовані на стінах спальні. А в коридорі садочка – справжня казка: при вході зустрічають лісові звірята; піднімаючись на другий поверх, на кожній сходинці розпізнаєш жовтенькі відбитки дитячих слідів; вдивляєшся в картину, яку своїми долоньками “написали” хлопчики й дівчатка.

11 жовтня на стадіоні «Локомотив» відбулася заключна зустріч першого кола дитячої юнацької футбольної ліги Рівненської області першої ліги групи «Центр». Команда «Гімназія» приймала команду ДЮСШ з смт Гоща. Цей матч команда «Гімназія» розпочала в такому складі: Мельник Іван, Щенін Микола, Гайдучик Микола, Сілідуєв Андрій, Левчун Володимир, Гугайло Олександр, Жовтанюк Андрій, Калашник Михайло, Ковальов Едуард, Сержанюк Микола, Чичик Ігор. На заміну виходили: Гуральчук Володимир, Коник Назар, Кулеша Денис, Матеюк Сергій, Пальчевський Роман. Капітан команди – Левчун Володимир. Арбітр матчу – Шибунька Михайло.

З настанням весни починається сезон (друге коло) 2014-2015 року змагань серед дитячих і юнацьких футбольних ліг Рівненської області. Юнаки 1999-2000
р. н. продовжать боротьбу в групі «Центр» у складі 9 команд, а саме: Рівненської рай. ДЮСШ “Колос” (Зоря), ОДЕК рай. ДЮСШ “Колос” (Оржів), ДЮСШ (Костопіль), ДЮСШ (Гоща), ХФК “Надія” (Рівне), ДЮСШ (Корець), “Гімназія” (Здолбунів), Острозької рай. ДЮСШ (Оженин), “Хімік” (Рівне). Торік, у першому колі, дуже вдало виступили в цій групі наші земляки - футболісти “Гімназії”. Вони в числі лідерів обласного чемпіонату серед юнаків. Зазнавши лише однієї прикрої поразки від “ОДЕК” (Оржів) на своєму полі і двічі зігравши внічию з ДЮСШ “Колос” (Зоря) та ДЮСШ (Костопіль), гімназисти набрали 17 балів і перебувають на другій сходинці турнірної таблиці, поступаючись лідеру всього 2 очками.

цій темі була присвячена година спілкування, що відбулась в групі № 6 помічників машиністів тепловозів та електровозів другого курсу Здобунівського професійного ліцею залізничного транспорту (кл. кер. Т. О. Бришко, майстер в/н Р. М. Мельничук). Із розповіді працівників Здолбунівської ЦРБ Людмили Скірканіч та Наталії Пилипчук ліцеїсти дізнались чимало цікавого про життя і творчість письменника, активно брали участь у вікторині “Чи знаєте ви Гоголя?”
Інна Трачук, бібліотекар
Здолбунівського ПЛЗТ.