Доброю традицією серед дітей шкільного віку став щорічний конкурс дитячої творчості “Податки очима дітей”, започаткований в 2001-ому році ДПА України за підтримки асоціації платників податків та податкових інспекцій на місцях. Цьогоріч на районний конкурс було представлено 70 творчих робіт дітей віком від 6-ти до 15-ти років, що втричі більше, ніж на початку запровадження конкурсу та дещо більше, ніж торік.

 

З метою забезпечення проведення весняних робіт із благоустрою та озеленення територій населених пунктів району, на виконання Указів Президента України "Про проведення весняних толок у 2009 році" та “Про деякі заходи щодо збереження та відновлення лісів та зелених насаджень”, а також в рамках всеукраїнської акції “Посади своє дерево”, ініційованої Мінприроди, органи місцевого самоврядування, підприємства, організації та установи міста і району, депутати різних рівнів, політичні партії взяли участь у весняних толоках.

Психологи стверджують, що зміна напрямку трудової діяльності завжди йде на користь будь-якій особистості, сприяє її професійному росту, дає поштовх для досягнення поставленої мети, надихає на нові звершення. Щось подібне в трудовій біографії було і у Віктора Вікторовича Кукурика. Успішно закінчивши навчання на факультеті експлуатації меліоративних систем Українського інституту водного господарства, він порівняно з іншими випускниками вузу досить швидко знайшов себе, визначивсь на олімпі технічного прогресу, прислужився обраній справі і людям. І добре усвідомив, що під лежачий камінь вода не тече, що потрібно невпинно працювати, вивчати і експерементувати, уважно придивлятися до діяльності конкурентів, щоб потім, бува, не набити гуль.

Під такою назвою у Дермані Другій відбувся вечір-зустріч з місцевими письменниками Юрієм Андроновичем Галабурдою та Андрієм Анатолійовичем Жив’юком, приурочений до 80-річчя з дня народження патріота України Мілетія Васильовича Лахмана.

Так сказав народний депутат України Павло Гнатович Сулковський під час чергової зустрічі з жителями села Будераж

П. Г. Сулковський з жителями села Будераж та керівниками району.

І підтвердженням цих слів служать реальні справи, які він щоденно робить задля покращення життя, добробуту простих українців.
Одна з таких справ – це те, що Павло Гнатович домігся виділення з державного бюджету фінансування на добудову Будеразької ЗОШ І-ІІІ ст., яку по праву можна назвати “зразком” довгобуду. Та, нарешті, тривала епопея зі спорудження цього об’єкта добігає кінця.

Книгу-пам’ять під такою назвою презентували у центральній районній бібліотеці минулої п’ятниці

Митці-учасники презентації. Перший ряд зліва направо: В. КЛИМЕНТОВСЬКА, А. ЛИМИЧ,  В. САМЧУК, Г. ОЛІЙНИК. Ряд вгорі: В. ЛЮЛІЧ, Т. БІЛЬЧУК, Т. ПАВЛОВА, М. ПАНЧЕНКО.

Митці-учасники презентації. Перший ряд зліва направо: В. КЛИМЕНТОВСЬКА, А. ЛИМИЧ,
В. САМЧУК, Г. ОЛІЙНИК. Ряд вгорі: В. ЛЮЛІЧ, Т. БІЛЬЧУК, Т. ПАВЛОВА, М. ПАНЧЕНКО.

Я ніколи в житті не стріляв з кулемета,
Я - гранату повік не тримав у руці...
А чи треба країні сьогодні поети,
Коли понад усе їй потрібні бійці?

Так написав у своєму вір­ші один з бійців Збройних сил України, ім’я якого, на жаль, невідоме. Власне, пошук відповіді на це запитання став лейтмотивом усього презентаційного заходу, як і зміст представленого видання-відгуку літераторів нашого краю на вікопомні, визначальні й трагічні події новітньої історії нашої держави, книги-вшанування сучасних героїв України, загиб­лих і живих.

Керівник та учасниці літстудії «Зорецвіт» Здолбунівського РЦТДЮ.

Керівник та учасниці літстудії «Зорецвіт» Здолбунівського РЦТДЮ.


До бібліотеки на презентацію завітали представники Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України, літератори краю, учнівська молодь та вчителі, працівники книгозбірень району і просто небайдужі містяни. Вели захід бібліотекарі Здолбунівської ЦРБ Світлана Живюк та Євгенія Самолюк.
Про те, як виник задум створення книги-пам’яті “Революція Гідності. Війна”, її змістове наповнення та ідейний посил розповіла присутнім упорядник видання - талановита поетеса родом з нашого міста, лауреат Все­української літературної премії імені Івана Низового Анна Лимич (Войнарович).

Уже стало доброю традицією в Мізочі у святкові дні Нового року та Різдва Христового проводити фестиваль коляди. Тож і цьогоріч, 12 січня, до Мізоцького будинку культури зійшлося чимало місцевих жителів та гостей селища, щоб в черговий раз подивитись на святкове дійство «Різдвяні передзвони».
Яскраву програму, в якій переплелися віншування, колядки, танці та вертеп, представили учасники художньої самодіяльності під керівництвом Богдани Гаркавої.

Уже шостий рік поспіль у селищі Дубище на Волині організовують фестиваль зеленого туризму “Рожищенська Мальованка”. В грандіозному дійстві відродження української самобутньої культури цьогоріч брав участь і фольклорний ансамбль “Залісяночка” із села Залісся нашого району.
Фестиваль зачарував усіх присутніх національним колоритом, пробудивши в серцях почуття гордості від того, що ми - українці. Окрасою фестивалю були фольклорні колективи, народні мотиви у виконанні яких полонили душі найвибагливіших слухачів.
Приємно, що і наша “Залісяночка” викликала бурю емоцій і аплодисментів. Її спів відрізнявся від інших своєю колоритністю, автентичністю. А відвідали Волинь і виступили на фестивалі Юлія Махлюк, Любов Лавренюк, Любов Павленко, Марія Костюк, Софія Балащак, Лідія Чаюк і Василь Гриськов.
Вл. інф.

На фото: ансамбль “Залісяночка” та голова Урвенської сільської ради Лідія БАЛАБАТ після нагородження учасників фестивалю.

Упродовж квітня-травня у школах Рівненської області відбувається акція “Розминка від чемпіона”. Відомі українські спортсмени приходять у школи, спілкуються з учнями та проводять показові тренування. В рамках цієї акції 16 квітня до Здолбунівської гімназії завітали заслужені майстри спорту України з пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору, багаторазові чемпіони України, Європи та світу, рекордсмени світу Галина Галінська та Роман Куров. Тренує чемпіонів вихованець Здолбунівської ДЮСШ “Колос”, заслужений тренер України Андрій Демчук, який у 2000-му році представляв наш край на Олімпійських іграх у Сіднеї.
Під час зустрічі з учнями гімназії, шановні гості розповіли про свій шлях у спорті, про те, скільки часу вони приділяють тренуванням, та продемонстрували декілька вправ з пауерліфтингу. Також вони подарували гімназії м’ячі та нагородили переможців шкільного конкурсу малюнка на спортивну тематику. Вихованці гімназії, в свою чергу, пообіцяли брати приклад із відомих спортсменів.
Сергій КОНДРАЧУК.
Фото автора.

Мала Мощаниця… Старовинне українське село, в якому живуть щирі, добрі, працьовиті люди. Здавна воно славилося своїми народними промислами: гончарством, килимарством, ткацтвом, в’язанням і, звичайно, вишивкою - цим древнім і вічно молодим мистецтвом. Довгими зимовими вечорами жінки і дівчата з любов’ю вишивали сорочки, рушники, скатертини, серветки, виражаючи в них місцеву самобутність, вкладаючи в улюблену справу душу. І незмінною розрадою та втіхою для селянок під час рукоділля була українська пісня, бо вона - серце нашого народу, його душа, його крила.

Вишивка – це світ краси і фантазії, змалювання навколишньої природи, схвильована розповідь про думки і почуття людини, звичаї і уявлення наших предків. У вишивці яскраво розкривається душа народу, справжнє прагнення до прекрасного. Це давнє і вічно молоде мистецтво.
При публічно-шкільній бібліотеці с. Мала Мощаниця вже понад тридцять років діє клуб за інтересами «Рушничок». Члени клубу - люди різні за віком та професіями, але їх поєднує спільне захоплення – вишивка і в’язання.

Вишивка – це давнє, але вічно молоде мистецтво, яке дарує людям радість. У вишиваннях, як і в піснях, розкривається доля людини, її радощі і горе. Колись вишивки були оберегами, однак, з часом вони стали тільки художнім оздобленням.
Вишитий рушник і нині у весільному об-ряді – один з найважливіших атрибутів. Рушником зв’язують руки молодих під час вінчання і стоїть пара на рушничку. Бажаючи дітям щасливого подружнього життя, батьки благословляють їх хлібом на рушникові. Отож, коли при публічно-шкільній бібліотеці розпочинав роботу клуб любителів вишивки, його так і назвали – “Рушничок”.

Старшокласники - учасники акції "Світ професій".

Виїзна акція Здолбунівського районного центру зайнятості “Світ професій” відбулася 7 червня на території міського гідропарку. Захід, орієнтований на учнів 3-10-х класів загальноосвітніх шкіл м. Здолбунова, проводився з метою інформування учнівської молоді про службу зайнятості та допомоги школярам у виборі професії. Впродовж акції організатори проводили з дітьми найрізноманітніші розвиваючі ігри, конкурси, а переможцям роздавали заохочувальні подарунки.
Для старшокласників протягом всього заходу працював консультпункт, діяла виставка літератури профорієнтаційного спрямування, а також працівники центру зайнятості розповсюджували яскраві буклети довідково-інформаційних матеріалів.
Ілона ГРЕШНОВА,
студентка МЕГУ.
Фото автора.

Стартував 5-й сезон обласної спортивної гри «Сімейні перегони. Три покоління». У першому турі сезону 2014-2015 обласної спортивної гри, що відбувся у
м. Здолбунів 19 жовтня, Здолбунівщину представляла сім’я Гарбовських та додатковий гравець - учениця 6-го класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 6 Марія Федорук. Згідно з жеребкуванням їх суперниками були представники Корецького, Гощанського, Острозького районів та м. Острог. Проте на змагання прибули лише команди Острозького району та міста Острог.
У змаганнях, що складалися з трьох естафет та ребусів на спортивну тематику, наша команда показала кращі результати. У підсумку здолбунівчани посіли перше місце і представлятимуть район в обласному суперфіналі в квітні 2015 року, з чим ми їх і вітаємо!
Оксана Швидка,
головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації.

Новий рік – це завжди свято. Свято для дорослих та дітей, особливо для маленьких жителів нашої країни. Новий рік для них – це красуня-ялинка, феєрверки, різнокольорові вогники і, звичайно ж, подарунки, на які з нетерпінням чекає кожен малюк.
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вже котрий рік намагається допомогти у створенні святкового настрою та дарує до Дня св. Миколая та новорічних свят солодкі подарунки дітям застрахованих осіб.

 "Сонечко" на сцені районного будинку культури.

Сьогодні жоден концерт не обходиться без запального танцю. У нашому місті люблять і шанують хореографічне мистецтво. І тому не випадково керівники культосвітніх, шкільних і позашкільних закладів прагнуть у своїх колективах створити належні умови для розвитку бальних і класичних танців.
При музичній школі уже не один рік діє танцювальний колектив “Сонечко”, яким керує досвідчений спеціаліст Наталія Терещенко. Його учасники обслуговують усі концерти, які влаштовуються у Здолбунові. У нинішньому році юні танцюристи брали участь у двадцяти культурологічних заходах міста. Глядацька аудиторія завжди з нетерпінням чекає виступів “Сонечка”, бо дарує воно їм хвилини радості і відпочинку.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Стартував двомісячник під такою назвою. А для наших друзів - Корпорації “Братерство без кордонів - Україна” діяльність з підтримки дітей соціально незахищених катагорій - головне кредо ось уже впродовж 50 років.
В Мізоцькій школі-інтернаті навчається і виховується 210 учнів з різних куточків області. Кожен з них відчуває постійну турботу Миколи Петровича Богданця, Ольги Василівни Романовської, Олександра Мелещука та інших членів Корпорації, з допомогою яких реалізується багато проектів як матеріального, так і духовного напрямку. Концерти та вистави на духовну тематику, години спілкування приносять дітворі величезне задоволення. Наші хлопчики і дівчатка мають друзів в різних країнах світу, листуються з ними і отримують від них подарунки.

Ідею провести спортивно-розважальне свято “Мама, тато, я – спортивна сім’я” класовод 2 класу Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст. Галина Миколаївна Семенюк виношувала вже давно. І от 23 січня в спортивній залі школи зібралося 8 команд, які виявили бажання позмагатися за перехідний кубок.
Не було меж дитячій радості! Бо, крім того, що вони займалися своєю улюбленою справою - стрибали, бігали, грали в ігри, поряд були мами і тата, а ще – братики, дядьки і навіть дідусі.
Розпочалося свято з привітань маленьких учасників – юні спортсмени розказували вірші про корисність занять спортом і фізкультурою. І одразу ж до діла – на розминку. Різноманітних естафет було аж 11. Учасники не тільки лазили по драбинах, вправлялись у кидках м’ячів, переносили вантажі і один одного, а й показали свої знання у вікторині.
Змагалися між собою сім’ї Дарини Чикеренди , Марійки Заремби і Віті Павлюка. Вправно скакали у мішках мама й тато Віти Самолюк і Жені Ільканіної. Максимум зусиль прикладала сім’я Владика Нікітюка і Саші Панасюк. Вражала своєю вправністю сім’я Назара Свіріпи. За підсумками всіх естафет і конкурсів саме ця команда виборола перемогу.
Хочеться висловити подяку директору школи Лілії Анастасіївні Махлюк та сільському голові Лідії Михайлівні Балабат, які проявили повне сприяння у проведенні свята. Сільський голова подарувала кубок і сувеніри організаторам та команді-переможцю. Разом з тим свято не відбулося б без суддівської колегії. Допомагали організовувати і проводити змагання вчителі школи Олена Жданюк, Наталія Степанчук, Іванна Мартинюк, Валерій Бондар і Юрій Махлюк. Батьківський комітет 2 класу організував фруктово-вітамінні подарунки командам-учасникам.
Змагання завершились, спорожніла спортивна зала. Спільними зусиллями ми зробили свято для себе і своїх дітей. До нових звершень!
Іванна Мартинюк,
заступник директора
Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст.

 Сім’я Свіріп - переможець змагань.

Фрагмент вистави “Справжнє щастя”. 

У неділю, 23 травня, у приміщенні будинку культури цементників відбулася прем’єра вистави “Справжнє щастя” дитячої християнської музично-драматичної студії “Джерельце”, яка вже близько 10 років дарує своїм шанувальникам не менше трьох вистав щороку. Здолбунівчани знають і люблять “Джерельце”. Привітно вітає студійців також публіка у Сарнах, Рівному, Новоград-Волинському, Мізочі, Коломиї. Кожного разу зала переповнена глядачами, що завжди з нетерпінням чекають на нову п’єсу. Хоча вистави студії “Джерельце” зазвичай розраховані на дітей середнього шкільного віку, проте на виступи охоче приходять і дорослі.

Під час акції здачі крові.

16 лютого цього року Здолбунівська молодіжна громадська організація “Молоді Регіони” провела благодійну акцію “Стань донором – допоможи дітям”. Відбувалась вона у Здолбунівській центральній районній лікарні.
Акція проводилась з метою здачі крові для дітей, хворих на лейкемію. Участь у ній взяли 15 небайдужих молодих людей нашого міста. Акція є безстроковою, і ми запрошуємо усіх бажаючих допомогти дітям, долучитися до цієї доброї справи. Усіх, хто бажає стати учасником акції, просимо звертатися у Здолбунівську районну організацію Партії Регіонів за адресою: м. Здолбунів, вул. Грушевського, готель “Зоря”, каб. № 314.
Висловлюємо вдячність головному лікарю Здолбунівської ЦРЛ Івану Ярославовичу Зимі за допомогу у проведенні акції.
Олександра КАРПІНЧУК.
керівник прес-служби МГО «Молоді Регіони» 
м. Здолбунів.

під такою загальною назвою у Маломощаницькій ЗОШ І-ІІ ст. нещодавно проходив Шевченківський тиждень, який урочисто відкрила вчитель української мови та літератури Р. М. Чаюк. У школі на видному місці було розміщено книжкову виставку Кобзаревих творів та літератури про нього. Відбувся і конкурс малюнків-ілюстрацій до Шевченкових поезій, в якому найактивнішими учасниками стали юні художники І. Капітула (8 кл.) та А. Літценберг (5 кл.).
Під час свята поезії “В сім’ї вольній, новій” восьмикласниці

Чи дочекаємося коли-небудь обіцяного подешевшання ліків?

За останні роки чого тільки не намагалися втілити в життя чиновники у питаннях регулювання фармацевтичного ринку. Проте закономірність вимальовувалася єдина: усі спроби щось змінити на краще практично завжди завершувалися черговим подорожчанням медикаментів. Лікуватися неймовірно дорого, аптеки ж продовжують відкривати на кожному кроці. Отже, вигідна це справа?
Звісно, вигідна, особливо ж, якщо уявити обсяг фармацевтичного ринку: за офіційною інформацією, щороку українці витрачають на ліки 50 мільярдів гривень. Але й це не межа, бо найбільш шалене зростання цін на ліки споживачам довелося пережити в останні кілька місяців. Цей невтішний для особистих бюд­жетів процес стимулювали і нестабільність в країні, і різке зростання курсу валют, і ухвалення так званого “антикризового” закону. Згідно з останнім постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення з 1 квітня 2014 року обкладається податком на додану вартість за ставкою 7 % на всіх етапах поставок.

запевнив депутатів районної ради під час останньої сесії
заступник генерального директора ВП “Хмельницька АЕС” В. А. Демидюк

Заступник гендиректора ВП “ХАЕС” В. А. ДЕМИДЮК
представляє присутнім на сесії Інформаційний бюлетень
«Хмельницька АЕС - розвиток заради майбутнього».

Доповідаючи про передумови порядку проведення громадських слухань у зв’язку з планами розбудови станції, Віктор Андрійович зазначив, що прийняттю Верховною Радою України законодавчого рішення щодо добудови енергоблоків 3 і 4 передують підготовчі роботи, які нині тривають на ВП “ХАЕС”. Проводяться консультації з громадськістю, під час яких вислуховуються зауваження, пропозиції, з тим, щоб вони були враховані при підготовці основного документу – техніко-економічного обгрунтування (ТЕО). Важливим і найбільшим розділом ТЕО є Оцінка впливу на навколишнє середовище, де наведені матеріали для громадських слухань і консультативного референдуму. Нині ці матеріали розглядають і узгоджують фахівці ХАЕС.

У м. Рівне 16 травня 2015 року на стадіоні «Авангард» відбулась фінальна частина обласного фізкультурно-оздоровчого заходу з дворового футболу. У віковій групі юнаків 15-16 років Здолбунівщину представляла команда «Тайм» у складі Миколи Гайдучика, Богдана Франчука, Святослава Горчака, Едуарда Мички, Романа Драганчука, Едуарда Ковальова, Ігоря Чичика (тренер-представник Сергій Миколайович Почтовий). Це право спортсмени вибороли, здолавши 8 травня у м. Дубно своїх суперників у зональних етапах змагань.

 

 

Минулої неділі на базі ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 пройшли районні змагання ”Тато, мама, я – спортивна сім’я”, у яких взяли участь 5 сімей з міських загальноосвітніх шкіл №№ 1, 3, 4, 5, 6.
Змагання складались з 5 конкурсів: 4 естафети та спортивна вікторина на олімпійську тематику.
називалось свято для батьків та дітей, що минулого тижня відбулось у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 4. У піснях та віршах учні 5-А класу розповідали про родинні звичаї і обереги сімейного затишку. Школярі представили присутнім фото-галереї життя своїх родин, їх герби.
Дорослі і діти залюбки брали участь у різноманітних конкурсах, цікавих опитуваннях, що проводились під час заходу. Сюрпризом для його учасників стали сертифікати про присвоєння почесного права називатися “Батьки школяра”, які вручала Наталія Георгіївна Сітовська, класний керівник 5-А.

Саме під такою назвою з 11 квітня цього року на Рівненщині працівники Державтоінспекції розпочали проведення профілактичних заходів серед водіїв двоколісних транспортних засобів. В ході цієї акції особлива увага звертається на виявлення незареєстрованих мопедів, грубих порушень їх водіями правил дорожнього руху, документування цих порушень.
Працівники ДАІ закликають водіїв двоколісних транспортних засобів відповідально ставитися до свого статусу водія, одягати під час руху шоломи, мати при собі водійські посвідчення. Вказані транспортні засоби мають бути обладнані звуковою та світловою сигналізацією.
Олександр Сістук,
старший державтоінспектор ВДАІ
Здолбунівського РВ умвс,
капітан міліції.

Презентація тематично-патріотичного збірника

 

Ще з часів князівської доби
Наше військо землю боронило
Від хозарів різних та орди,
Переможне сонце нам світило!
Скинули фашистську ми чуму
І російську стримуєм навалу…
І непереможні ми тому,
Що козацьку вдачу маєм й славу!

 

Наш позашкільний заклад з перших же переломних днів постійно тримає руку на пульсі новітньої української історії. Ми намагаємось і словом, і ділом гідно відповісти на буремні виклики подій. Для цього щоразу знаходимо форми різноманітних заходів, які б, з одного боку, розкривали характер подій, а з іншого - зміцнювали патріотичний дух сучасної молоді.
На базі зібраного матеріалу літстудія «Зорецвіт» підготувала тематично-патріотичний збірник «Україна - непереможна!», до якого увійшли твори вихованців, уривки зі сценаріїв масових заходів та газетних публікацій, фотоматеріали. Тож завдяки збірнику читачі мають змогу довідатись про заходи патріотичного напрямку, проведені РЦТДЮ і нашою літстудією зокрема. «На сторожі держави», «Захистимо Вітчизну», «За наше майбутнє!» - усі вони сповнені болем та гордістю за наших мужніх бійців, за нашу країну.
Збірник також розкриває сторінки історії конкурсу «Пат­ріотична Муза». Читач може ознайомитись з віршами літстудійок Світлани Гірняк, Наталії Остапчук, Ангеліни Шандалюк, які стали призерами конкурсу, а також неодноразової його переможниці Марії Солтис.

Саме над цією темою працювало районне методичне об’єднання вчителів захисту Вітчизни на базі Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст.
На початку заходу з вітальним словом виступила директор школи Лілія Махлюк. Потім гості відвідали урок у 10 класі на патріотичну тематику. Було продемонстровано елементи шикування, присутні переглянули відеоролик про військову академію у м. Одеса.
Про армійські будні учням розповів кадровий офіцер Збройних Сил України, випускник школи Олександр Федорук. Цінним для навчального закладу подарунком став фотоальбом про діяльність миротворчих військ України в інших країнах.

У чемпіонаті району з футболу сезону 2009 року брало участь 6 команд, які зіграли між собою у 2 кола по 10 матчів. Ще у першому колі визначилась трійка команд, які повели боротьбу за чемпіонське звання. Хоча команди, які посіли в результаті 4-6 місця, також демонстрували у багатьох матчах цікавий та результативний футбол. Найрівніше пройшовши всю турнірну дистанцію, чемпіоном району стала команда “Хлібороб” (с. Богдашів), яка лише в останньому турі (вже в ранзі чемпіона) поступилась своєму найпринциповішому супернику – “Експресу” (м. Здолбунів). Таким чином, ”Хлібороб” за останні три роки вдруге виграв чемпіонське звання. Підсумкова турнірна таблиця має такий вигляд:

Ще більш запекліша боротьба точилась на футбольних майданчиках під час розіграшу Кубка району. Вигравши у фінальній грі у команди ФК “Волинь” (м. Здолбунів) з рахунком 3:1, Кубок району дістався команді “Хлібороб”, яка зробила дубль сезону 2009 року.
В оптимістичному настрої “Хлібороб” брав участь у створеному Рівненською обласною федерацією футболу турнірі “Ліга чемпіонів”, який проводиться серед переможців районних чемпіонатів області. Впевнено здолавши суперників в 1/8 та 1/4 фіналу, наша команда за результатами двох півфінальних матчів поступилась чемпіону Березнівщини.
У кожному матчі всіх турнірів до перемог команду вів багаторічний граючий тренер та капітан команди Юрій Гриценко. Особлива подяка від команди людині, яка, будучи президентом клубу, протягом всього сезону підтримувала гравців як у фінансовому плані, так і просто добрим словом або порадою, – директору ПСП “Хлібороб” Петру Йосиповичу Мосійчуку.
Сергій МИЛЯН,
голова Здолбунівської районної федерації футболу.
Фото автора.

Здається, того дня ніщо не віщувало біди. Все йшло звичним, буденним порядком. І лише невидима присутність якоїсь гнітючої туги не давала спокою...
Так було тієї осінньої ночі 1947 року, коли домашній спокій багатьох людей порушив переривчастий стук у двері. Згодом цей стук страшним громом обрушився на всю Україну. Люди, які й досі не могли оговтатися від жахливих наслідків війни, знову стали жертвою політики радянського уряду. Ніхто й гадки не мав, що востаннє бачить своїх рідних та близьких. Нікому не було відомо про таємничу домовленість між країнами комуністичного блоку про обмін населенням. Таким чином вище керівництво радянської держави прагнуло позбутися опозиційно налаштованих елементів. І, як наслідок, сотні тисяч українців “добровільно-примусово” змушені були виїхати до Польщі, Чехії, Словаччини та найвіддаленіших куточків Радянського Союзу. Чимало незгодних з такою політикою поплатилися за це своїм життям.

 Команда “Вікторія”.

Під такою назвою з 17 по 23 липня в м. Скадовську Херсонської області проходили всеукраїнські змагання з футболу серед юнаків 1997 року народження на кубок “Золотий колосок-2010”.
Рівненську область представляла команда із нашого району “Вікторія”. До її складу входили представники сіл Здовбиця, Копитків, П’ятигори, Білашів, сел. Мізоч та м. Здолбунова.
Цьогоріч до Скадовська з’їхалося аж 19 команд. В групі з нашими земляками змагалися представники Житомира, Запоріжжя, Херсона і Хмельницького.

Уже давно канули у небуття “червоні суботи”, тобто комуністичні суботники, присвячені дню народження В. І. Леніна. В ці дні усі масово виходили на ударну працю, а зароблені кошти переказували у фонд п’ятирічки. Помпезно проводилися трудові десанти колишньої системи, під марші духового оркестру розходились по робочих місцях, а по закінченні цієї акції знову ж таки під музику вручали почесні нагороди передовикам суботника (вимпели, грамоти, подяки).
Сьогодні на зміну комуністичним суботникам прийшли громадські толоки, під час яких наші краяни без примусу і закликів “вождів” впорядковують парки і сквери, облаштовують населені пункти і робочі місця, приводять в належний стан масові захоронення громадян, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни і політичних репресій.

називався захід, що в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбувся у читальному залі центральної районної бібліотеки і був присвячений цим героїчним людям. Запрошені на нього учні 9-В класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 з цікавістю слухали розповідь працівників книгозбірні Світлани Жив’юк та Інни Ліщинської про історію Прип’яті, міста-супутника ЧАЕС, про трагічні події на станції у ніч аварії, спричинене катастрофою світу й Україні лихо. Звучали зворушливі поетичні рядки, присвячені пожежним, які першими стали на борню з пекельним чорнобильським вогнем та пішли у вічність.

Відкритий урок під такою назвою відбувся в 4 класі Маломощаницької ЗОШ I-II ст. Класовод Любов Главацька провела його у формі усного журналу.
Захід мав на меті показати світову велич Шевченка, розкрити неосяжність його таланту, сприяти вихованню у дітей почуття національної гідності, гордості за великого патріота України, любові та шани до слова українського Пророка.
Під час уроку діти читали напам’ять вірші Т. Шевченка, згадували життєвий та творчий шлях українського генія. Разом з вчителькою здійснили віртуальну подорож «Стежками Кобзаря по Рівненщині». Учениця Антоніна Тихончук поділилась враженнями про прочитаний нею твір С. Васильченка «В бур’янах», в якому описане важке, знедолене життя малого Тараса.

Під таким гаслом в дошкільних навчальних закладах Здолбунівського району в рамках Всеукраїнського проекту “Маленький українець” під патронатом народного депутата України, голови політичної партії "Українська платформа" Павла Жебрівського відбувся творчий конкурс вихованців дитсадків. А стартував він в одному із найкращих дитячих закладів Рівненщини “Ладоньки”, який очолює досвідчений освітянин і керівник Тетяна Назаренко.

Минулого вівторка свято під назвою “Щасливе дитинство” для дітей вимушених переселенців, учасників антитерористичної операції, з вадами здоров’я та з сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, організували працівники Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Захід був приурочений до Міжнародного дня захисту дітей, який відзначався першого червня.
Учасників свята привітав голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук. Для дітей було проведено тренінг знайомства, вони залюбки грали в рухливі ігри, розфарбовували малюнки, розповідали вірші, співали пісні, а також нат­хненно відтворювали у малюнках на асфальті в міському парку своє розуміння поняття “мир”. На їх думку, це - і цілісна країна, і символіка держави, і патріотичні гасла, і гарні квітучі сади у нашій незалежній Україні.

Так вважає депутат обласної ради Олександр Мойсейович Андріюк, котрий дієво допоміг Суємській ЗОШ І-ІІ ступенів вирішити питання із заміною труб у шкільній котельні.
Турбота про здоров’я дітей – головна турбота влади. Адже успішною є та людина, яка не лише освічена, а й, передовсім, здорова.
Тепер дітям і затишно, і тепло.
Адміністрація школи, батьківська громада, вчителі та діти щиро вдячні Вам, Олександре Мойсейовичу, за людяність і турботу, за вміле керівництво. Ви – справжній слуга народу, а ми раді, що не помилилися у виборі такого депутата до обласної ради.
Щастя Вам, наснаги, міцного здоров’я. Хай множаться Ваші добрі справи!
Віра АНТОНЮК,
директор Суємської ЗОШ І-ІІ ст.

Так сказав нашому землякові Миколі Андрійовичу Якимчуку
Президент Національної Академії наук України Б. Є. Патон

 

 

М. А. Якимчук. 

 

Заслужити таких слів від 94-річного Бориса Євгеновича Патона — гордості нашої вітчизняної науки — дуже непросто. Але герой нашої розповіді Микола Андрійович Якимчук удостоївся їх не випадково. Він — сам гордість цієї науки, вже багато років носить високе звання заслуженого діяча науки і техніки України. Він — вчений-дослідник і теоретик математичної обробки геолого-геофізичних даних, фахівець в галузі геофізичних методів та геоінформатики, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України. У 1999 році Постановою бюро Президії НАН України призначений директором Центру менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю Інституту геологічних наук Національної Академії наук України.
Про нашу планету Микола Андрійович може розповідати годинами. Та так, що забудеш про все на світі. Земля для нього — це жива істота, яку він навчився бачити далеко вглиб. До того ж, істота, у житті якої, як він каже, немає парадоксів. Вони існують лише в теоріях вчених, в їх і наших поглядах на планету, а в неї самої все в гармонії, все взаємопов’язано.

 

 

 Перед відплиттям на Антарктиду з аргентинського порту Ушуая.


Розроблений Миколою Андрійовичем і такими ж ентузіастами, як він сам, спеціальний прилад здатний виявляти корисні копалини, зокрема нафту і газ, кам’яне вугілля, на глибині до 10 і більше кілометрів. В основі цього методу лежить здатність різних шарів літосфери (верхньої твердої оболонки Землі) випромінювати власні електромагнітні хвилі. І за їх частотою й визначаються ті чи інші поклади корисних копалин. Причому, якщо космічні апарати лише вказують на можливі місця їх залягання, то з допомогою цього приладу можна визначити перспективність того чи іншого родовища, його потенційні можливості відносно продуктивності. Саме при зустрічі з Б. Є. Патоном, коли Микола Андрійович демонстрував йому прилад і доповідав про виконану роботу, Президент Академії наук міцно потис йому руку і сказав: “Я горджусь Вами...”

Вчителів вітають діти.

Минулої неділі освітяни України відзначали своє професійне свято. Районні ж урочистості з цієї нагоди відбулися 28 вересня у будинку культури ПАТ «Волинь-Цемент». Особливого, святкового настрою додав учасникам заходу духовий оркестр 13-го армійського корпусу (керівник - майор Анаталій Олександрович Мазурок), який перед входом до БК стрічав їх піднесеними маршами.
А у залі зібралась дружна освітянська родина - досвідчені і молоді фахівці, ветерани педагогічної ниви. Завітали на свято і почесні гості. Присутні з цікавістю переглянули слайд-фільм, що став можливістю пригадати найяскравіші події минулого навчального року, а також ознайомились із вже другим випуском інформаційного вісника відділу освіти РДА і Здолбунівського райметодкабінету «Освітянські обрії».

намагались сказати учасники конкурсу засобом фотомистецтва

Першого січня цього року за підтримки міської ради адміністрацією сайту “Дзеркало Здолбунова” було оголошено про початок фотоконкурсу “Я люблю своє місто” з призовим фондом в тисячу гривень. Впродовж 3 місяців всі бажаючі могли долучитись до участі в акції, розміствши на вищевказаному сайті не більше трьох своїх фоторобіт, які відповідали б заданій темі і не зазнали значної корекції у спеціальних комп‘ютерних програмах.
Днями було визначено переможців конкурсу. Журі, очолюване міським головою І. О. Ольшевським, відзначило п‘ять робіт чотирьох авторів. В тому числі і дві з трьох, представлених технічним редактором “Нового життя” Миколою Погонським. Він став переможцем мистецького змагання, а також розділив ІІІ місце з Олексієм Козачком і учасником з нікнеймом Shiko. Володарями ІІ місця стали Святослав Романюк та вже згаданий Олексій Козачок.
Ознайомитись з конкурсними фото ще можна на сайті “Дзеркало Здолбунова”
Ольга Якубчик.

Ось так колись дуже влучно сказав листоноша Пєчкін у всім відомому мультфільмі “Троє із Простоквашино”. І справді, якщо вдуматись, вихід на пенсію - це ще далеко не кінець життя. Діти виросли, на роботу щодня ходити не потрібно... Скільки вдалих перспектив відкривається для людини! Просто треба зуміти ними скористатися.
Чудово, що нині це реально й у нашій країні. Активні літні люди цілком в змозі задовольнити свої потреби у спілкуванні та отриманні нових знань і уваги до себе з боку інших. Зокрема й завдяки навчанню в Університеті третього віку, котрий цьогоріч було засновано на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Нагадаємо, що Університет третього віку - це форма соціального обслуговування, яка передбачає надання соціально-педагогічних послуг. Здолбунівщина запровадила її однією з перших в області, створивши факультети “Основ медицини та здорового способу життя” на базі центральної районної лікарні і “Комунікаційних та інформаційних технологій” на базі центральної районної бібліотеки відповідно. До організації діяльності Університету було залучено соціальних партнерів - представників лікувальних установ, районної організації Товариства Червоного Хреста України, центральної районної бібліотеки, а також запроваджено спільний зі школою волонтерів, створеною при психолого-природничому факультеті РДГУ, проект.

Свято української писемності та мови відбулося в Маломощаницькій ЗОШ у день вшанування пам’яті Преподоб­ного Нестора Літописця. На свято запросили батьків учнів, вчителів, працівників школи. Посприяли в організації дійства вчителі С. А. Ковальчук,
В. В. Лукашук, бібліотекар
Н. Я. Новосад, директор школи Р. М. Чаюк.
Українська мова - це скарбниця людської душі, те надбання, у якому зберігається минуле та майбутнє. Мова - це обличчя людини, сутність її душі. Тому так важливо дотримуватися культури мовлення, вивчати мовний етикет. Саме про це йшлося під час свята.

Звернувся до читачів, презентуючи у Львові прозову збірку,
до якої увійшло його оповідання, Сергій Гридін

Під час презентації письменник був у центрі уваги.

 

З 13 по 17 вересня у Львові, у Палаці Мистецтв та на інших локаціях, проходив двадцять четвертий Форум Видавців. Спеціально до цієї події українськими видавництвами було випущено тисячі нових книг. Гідне місце серед їх розмаїття зайняли твори нашого земляка Сергія Гридіна.

У Львівській обласній бібліотеці для юнацтва організували презентацію його нової книжки “І паралельні перетинаються”. Повість ця адресована читачам середнього шкільного віку, але буде корисною й повчальною для старшокласників, їхніх батьків, вчителів. Книга універсальна, бо розкриває болючі для суспільства теми - неуваги до близьких, психологічного дискомфорту, впливу на свідомість юних так званих “груп смерті” у соцмережах.
Музей історії релігії в один з днів Форуму люб’язно прочинив двері для усіх, хто завітав на презентацію книги “10 історій для хлопців”. На її сторінках десятеро сучасних українських письменників розповідають про життя підлітків. Є в книзі й оповідання С. Гридіна “Ех, Одесо!”. Твори, вміщені у збірку, спонукають читачів замислитись над тим, що таке справжня дружба, подумати про людей, які поруч, і яких ми часто ігноруємо лише тому, що вони здаються нам іншими.
Обидва видання вийшли друком у “Видавництві Старого Лева”.

Ми вдячні долі, що звела нас з людьми, які навчили розуміти пісню. І пісня, і служіння їй стали кредом нашого життя!
Нещодавно капела бандуристок “Рівненчанка” (на фото) музичного училища Рівненського державного гуманітарного університету (художній керівник і диригент Мирослава Очеретяна), яка є володарем гран-прі І обласного фестивалю-конкурсу ім. Анатолія Грицая, лауреатом Всеукраїнського конкурсу бандурного мистецтва ім. Остапа Вересая, лауреатом Міжнародного конкурсу “Дзвени, бандуро”, вітала своїх колег – працівників культури та аматорів народного мистецтва Здолбунівщини з професійним святом.

 

Ще лютує зима хуртовинами, а в повітрі пахне весною. Разом з пробудженням природи від зимового сну на нашій землі, в Україні, починається цикл народних весняних свят, пов'язаних із стародавніми віруванням, які традиційно супроводжуються піснями, іграми та хороводами.
Зустрічали весну і в Глинській ЗОШ І-ІІІ ст. Учні 6 класу із класним керівником

На могилі Січових Стрільців у Здолбунові освятили хрест

Україна вкрита могилами героїв. Вони – на Заході і на Сході, вони – кількасотлітні і зовсім свіжі. До нашого великого жалю, історія й далі пишеться так, що нові могили з’являються чи не щодня. А світла мить, коли, врешті, припинитися виснажлива вій­на, поки що у молитвах та мріях...
Але вшанування пам’яті тих, хто поліг за волю країни, завжди буде справою святою й гідною справжніх дітей цієї держави. Тож у неділю, 10 липня, в Здолбунові пом’янули вояків армії Симона Петлюри, похованих на кладовищі по вул. Віли.

...

Десять тисяч цивільних і військових українців загинули за три роки військової агресії Російської Федерації. Таку цифру днями озвучив президент Петро Порошенко. Десять тисяч… Ні, ми усі, звісно, розуміємо, що насправді загиблих знач­но більше. Ще суттєвішою є кількість тих, чиї розмірені життя ця війна зруйнувала. А людей, яких події на Сході змусили усвідомити, що їхній світ ніколи вже не буде таким, як раніше, взагалі мільйони.
Але коли чуєш про цих десять тисяч, уявляєш майже половину Здолбунова. Чи дві Здовбиці. Або шість Глинськів.
Ще можна уявити інше. Що левова частка цих десяти тисяч - чоловіки й жінки, котрих не лише безмежно жаль просто по-людськи, а й тому, що їхнє усвідомлене ставлення до своєї країни вже не стане тими каменями, які так потрібні для фундаменту нашої держави у її, сподіваємося, світлому майбутньому. Тож втрата в ось уже майже трирічній антитерористичній операції ТАКОЇ кількості наших людей точно має спонукати до заміни понять. Бо й досі цю війну війною називають не всі.

Управління Державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області надає коментар на оприлюднену 5.07.2023 року у районній газеті “Нове життя” статтю Сергія Кондрачука “Казначейство, віддай наші гроші!”

 

У зв’язку з поширенням у районній газеті “Нове життя” від 5.07.2023 року № 51-52 повідомлення щодо незадовільного проведення платежів розпорядників та одержувачів коштів міського бюджету м. Здолбунів та Здолбунівського районного бюджету управління Державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області повідомляє, що зазначена інформація не відповідає дійсності.
З початку 2013 року управлінням Державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області забезпечено проведення платежів розпорядників та одержувачів коштів бюджету м. Здолбунів на загальну суму 9,7 млн. грн., в тому числі касові видатки по загальному фонду склали - 6,9 млн. грн., по спеціальному фонду - 2,8 млн. грн. За незахищеними статтями касові видатки склали - 2,8 млн. грн.