До 28 лютого (включно) триватиме реєстрація на участь в зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО). Особи, які планують вступати до ВНЗ у 2011 році і не проходили ЗНО у 2008-2010 рр., повинні зареєструватись. 
Цьогоріч процедурою реєстрації передбачено підготовка заяви - реєстраційної картки через мережу Інтернет та пересилання сформованого пакету необхідних документів на адресу відповідного регіонального центру (до 28 лютого 2011р. за поштовим штемпелем). Підтверженням факту реєстрації є надісланий абітурієнтові регіональним центром бланк Сертифіката з фотографією, індивідуальним номером та pin-кодом, вказаним у ньому, який надалі буде використовуватись учасником при доступі на його персональну сторінку.
Відповідно до наказу МОН України від 19.10.2023 № 961 сертифікати попередніх років (2008, 2009, 2010) є дійсними для вступної кампанії 2011 року.
На випадок виникнення труднощів під час підготовки заяви - реєстраційної картки, відкрито пункти реєстрації, куди можна звернутись, щоб отримати консультації. У Рівненській області їх 4 (див. таблицю внизу).
Також всю необхідну інформацію щодо процедури реєстрації на ЗНО-2011 можна знайти на сайтах www.testportal.gov.ua і www.lvtest.org.ua
Для довідок: e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - електронна адреса ЛРЦОЯО, (032)2422660 - телефон гарячої лінії ЛРЦОЯО.
За матеріалами Львівського
регіонального центру оцінювання якості освіти.

Є у центрі Середньої Азії, між Індією та Пакистаном, плем’я, що мешкає у долині річки Хунза, тому так і назвали цю народність - хунза. Вони харчуються в основному абрикосами. Про будь-якого жителя цього племені жартома говорять: вранці він з’їдає шкірку абрикоса, вдень - середину, а увечері - кісточку. Коли одного разу європейський лікар-місіонер виявив цю нечисленну народність, його вразили красива струнка статура, висока працездатність і оптимізм її представників. Медик організував там лікарню, але проходили тижні, місяці, а до нього ніхто не звертався. Лікаря збентежило, що ці люди не потребують його допомоги, оскільки практично не хворіють, навіть зубний біль їх не мучить. Тривалість життя мешканців цієї долини становить 110-120 років. Хунзи купаються у крижаній воді навіть при температурі мінус 15 градусів, до ста років грають у рухливі ігри, 40-річні жінки виглядають, як дівчата, а в 60 років - все ще стрункі й вродливі та народжують дітей. Ці фантастичні дані були підтверджені ЮНЕСКО.

Чи варто учням зі Старої Мощаниці сподіватися на те, що шкільним автобусом возитимуть їх до школи найближчим часом, досі невідомо.
У вівторок, 25 жовтня, представники управління освіти та науки Рівненської ОДА, Здолбунівської РДА і громадськості збиралися задля обговорення тендерів та перспектив закупівлі транспорту для шкіл. Спілкувалися про різні речі: про автобуси російського виробництва «Мрія», які закупили у першій черзі придбання шкільного транспорту, про політику та політиків, про те, хто винен і хто правий. Між тим, суть ситуації від цього не змінюється: якщо буде оголошено тендерні торги, то їх знову виграє фірма «Радіал Україна» з автобусами з ворожої країни. Тож в обласному управлінні освіти та науки не поспішають ні оголошувати тендер, ні прописувати у ньому умови, яких не передбачає закон, убезпечуючись від відповідальності за таке самоуправство.

Стукаємо в усі двері і намагаємося знайти хоч когось, хто дослухається до нашої проблеми, яка роками псує життя, та допоможе її вирішити. Нам «пощастило» жити у селі Здовбиця понад трасою «Рівне-Острог». Щодня і щоночі цією дорогою «літають» автомобілі та інший транс­порт. При цьому про те, що у населеному пункті потрібно стишувати хід, зменшуючи швидкість, ніхто не пам’ятає і, відповідно, цю норму не виконує.
Пригадую, раніше перед в’їздом до села чи міста стояли знаки, котрі обмежували швидкість руху. І чинні Правила дорожнього руху передбачають, що у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю не більше 60 км/год.

Вкотре здолбунівські волонтери передають на Схід України нашим захисникам транспортний засіб. Минулого тижня старший капелан Рівненської єпархії, настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму у с. Богдашів прот. Тарас Волянюк придбав, освятив та передав на потреби української армії автомобіль Volkswagen Transporter Т4, який будуть використовувати в зоні АТО розвідники.
Вл. інф.

Свій внесок у допомогу українським військовим зробив житель села Дермань ІІ Здолбунівського району, колишній працівник «Укрзалізниці», пенсіонер Анатолій Турчин. Двадцять першого січня цього року він передав у користування бійцям власну вантажівку DONG FENG 1044. Свій вчинок пояснює просто - це поклик серця.
- Країна в біді, - розповідає Анатолій Миколайович. - І якщо ти можеш допомогти, варто це зробити. Свого часу зміг заробити на цей автомобіль, а зараз відчуваю, що він повинен з користю прислужитися нашим військовим. Я щасливий, що маю змогу будувати нову державу Україну.

25 квітня ц. р. у Здолбунові в обідню пору на вулиці Шевченка трапилась дорожньо-транспортна пригода за участю двох легковиків. Перед поворотом на вул. І. Гончара з вул. Шевченка на шаленій швидкості вискочив автомобіль “Ауді”. Його водій не справився з керуваyнням, виїхав на зустрічну смугу, де не зміг розминутись з “Опелем”, в салоні якого перебувала сім’я. За словами очевидців події, швидкість “Ауді” в повороті була близько 120 км за годину. В результаті зіткнення авто перевернулося на бік, зазнавши непоправних механічних пошкоджень. На щастя, обійшлося без жертв. Карета швидкої медичної допомоги усіх учасників ДТП доставила до центральної районної лікарні.
- За життя потерпілих ведуть боротьбу медики реанімаційного і травматологічного відділень. Учасники автоаварії мають травми різних ступенів важкості, - розповів завідуючий травматологічним відділенням Олексій Ясен.
Євген ШИЛАН.

 Ювілярка із гостями.

Завідуюча клубом села Залісся Юлія Єгорівна Махлюк понад чотири десятиліття віддала роботі на культурній ниві, і при цьому має у своїй трудовій книжці лише один запис. Жінка - справжній етузіаст своєї справи, вона і в наш непростий час зуміла заохотити сельчан різного віку до цікавого та змістовного дозвілля, до спілкування з прекрасним.
У клубі проводяться свята до визначних дат календаря, тематичні вечори, виставки виробів народних умільців, працюють гуртки, дитячий вокальний ансамбль. Встигає Юлія Єгорівна підтримувати належний прорядок у ввіреному їй закладі, брати участь у заходах, які організовуються районним будинком культури, її колегами з Гільчі. Досвідченого фахівця і прекрасну людину заслужено поважають.

Під час семінару у ПСП «Україна».

Під час семінару у ПСП «Україна».

Урожай вже в коморі, на полях зеленіє озимина, а справжні господарі тим часом думають-гадають, з чого починати навесні свою почесну й важку працю.
Але напередодні професійного свята, яке цього року працівники сільського господарства відзначають 15 листопада, вже традиційно заведено підбивати підсумки того, що вдалося зробити за рік нинішній. Приємно, що нашим аграріям є чим пишатися, адже у загальному рейтингу серед районів області Здолбунівщина посідає друге місце. Загалом агропідприємствами району за 9 місяців 2015 року вироблено валової продукції на суму 84,1 млн. грн., що становить 110,2 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Колектив бухгалтерії ТзОВ «Колос-Інвест».

Колектив бухгалтерії ТзОВ «Колос-Інвест».


Тішать не тільки цифри та рейтинги, а й те, як злагоджено та продуктивно працюють у наших господарствах. У кожному гостям завжди з задоволенням демонструють посіви на полях, оновлені ферми та господарські приміщення. А на запитання про те, як вдається втриматися на плаву, відповідають майже в унісон: «Ми ж звикли працювати, аби тільки гірше не було…» Тому нашу аграрну галузь можна впевнено зарахувати до тих, які не підкорилися обставинам і зуміли не лише втриматися, а й адаптуватися до нових реалій й працювати по-сучасному.
- До професійного свята аграрії підійшли з гарними здобутками, - розповідає начальник управління агропромислового розвитку Здолбунівської РДА Леонід Дмитрук. – Цього року найвищих врожаїв зернових культур досягли в ФГ «Нива» - 71,2 ц/га, ПСП ПП «Здолбунівське» - 63,4 ц/га, ТзОВ «Колос-Інвест» - 60,0 ц/га. Під новий урожай загалом посіяно 1199 га ріпаку та 6200 га озимих зернових культур, а також підготовлено 8000 га грунту під весняний посів. Є досягнення і в тваринництві: за 9 місяців цього року вироблено 489 т м’яса, 4849 т молока та 530 тис. штук яєць. Збільшені обсяги виробництва молока в ПСП «Україна» - на 117 т, у ПСП «Хлібороб» - на 40 т, у ФГ ім. Шевченка - на 105 т Відрадно й те, що попри фінансову скруту підприємства оновлюють техніку, впроваджують нові технології.

але хліб все одно може подорожчати

Петро МОСІЙЧУК, комбайнер Юрій СЕРЕДЮК та Леонід ДМИТРУК (зліва направо).

 

Уже кілька років поспіль Бог обдаровує наш край сприятливими для рослинництва погодними умовами. Тому хлібороби, відзначаючи «квітку», традиційно радіють щедрим врожаям. Проте цьогоріч у наших сільгоспвиробників є всі підстави ще й занотовувати досягнення до особистих «книг рекордів». Адже деякі культури подекуди справді вродили, як ніколи.

Кожен з аграріїв, з якими довелося спілкуватися у ці спекотні, і в прямому, і в переносному розумінні, дні, розповідаючи про здобутки, обов’язково згадував головне правило хлібороба. А звучить воно так: земля дає прибуток лише тоді, коли у неї вкладати і труд, і кошти, і любов. Інакше не доводиться розраховувати не те що на рекорди, а й на віддачу від важкої селянської праці.
- Нині врожаї кращі, ніж торік, і це стосується всіх культур. Але це не лише завдяки добрій погоді, а й тому, що ми працювали так, як потрібно - тричі вносили гербіциди, удобрювали посіви, дотримувалися усіх норм так званої інтенсивної технології, - розповідає керівник ПСП «Хлібороб» Петро Мосійчук.
У господарстві цими днями якраз завершують збір ячменю, середня врожайність якого становить 55 ц/га. Вродив і ріпак - його врожайність склала близько 41 ц/га. А на 400 га добре висипала озима пшениця - у господарстві цієї культури зібрали в середньому по 68 ц/га. Ще 25 га у ПСП «Хлібороб» засіяно гречкою.

На сьогодні у нашому районі сільгоспформування завершили сівбу озимих культур. Першими із цим завданням справилися працівники приватного сільськогосподарського підприємства “Хлібороб”, яке очолює заслужений працівник сільського господарства України Петро Мосійчук. Озиму пшеницю тут посіяно на площі 220 га, озимий

Старша ясельна група «Сонечко» ДНЗ № 3 «Ладоньки».

Уже майже місяць найменші дошкільнята відвідують наш заклад. Діти починають ходити до дитячого садка у різному віці. Та, хоч би коли вони не прийшли до дошкільного закладу, для них це - нова сходинка у житті. Хвилюються з цього приводу й самі діти, і їхні батьки. Тому готуватися до успішної адаптації дитини у новому середовищі потрібно усією сім’єю. Але батьки мають пам’ятати, що саме вони є взірцем поведінки для своїх чад. Тож радимо матусям і татусям насамперед зберігати спокій і бути терплячими, не дратуватися через схильність дитини повередувати чи розкидати речі. Адже така поведінка – це прояви пізнання довкілля.
Вихователі, практичний психолог, завідувач ДНЗ часто помічають, як батьки малят з острахом очікують процесу майбутньої адаптації до садочка своїх синів і доньок. Щоб мінімізувати ці хвилювання, спробуємо дати відповіді на запитання, які чуємо від батьків найчастіше.

Аденома «жертв» не вибирає. І любителя неприборканого флірту, який щиро вірить у свою вічну молодість, і статечного сім'янина в кабінеті уролога об'єднує одне - діагноз.
Аденома простати (доброякісна гіперплазія передміхурової залози або ДГПЗ) - захворювання, що часто зустрічається у чоловіків віком за 50, причому, частота його збільшується з віком. Суть хвороби полягає в тому, що у передміхуровій залозі виникають зміни у вигляді пухлиноподібного розростання залозистої тканини навколо сечовипускного каналу. Цими змінами і зумовлені прояви хвороби - часте денне і нічне сечовипускання, в туалеті - болісне, тривале, часто з натужуванням, очікування, коли почне виділятися сеча, в'ялий її струмінь і відчуття неповного спорожнення міхура з повторними виділеннями сечі. З часом наступає період, коли хворий не може помочитися при повному сечовому міхурі або сеча виділяється мимоволі краплями. Хворий страждає від болісних позивів, що виснажують.

Отримати паспорт громадянина України, переклеїти у ньому фотокартку, зареєструвати права на нерухоме майно чи земельну ділянку можна, не полишаючи одного приміщення. Адже Здолбунівський ЦНАП вже четвертий рік займається наданням різних адміністративних послуг населенню і робить це доволі успішно. Проте ці важливі функції виконує не лише ЦНАП. Послуги надають і Здолбунівське районне управління юстиції, і нотаріуси, і навіть бібліотеки. Про це розповіли активісти аналітичного центру розвит­ку міста «ЗЕОН» 3 березня під час прес-конференції у рамках реалізації проекту «Моніторинг якості надання адміністративних послуг та перспектив електронного урядування у Здолбунівському районі».
Активісти організації підготували звіт за підсумками дослідження, у якому зібрали інформацію про те, де і які види адміністративних послуг можна отримати у нашому районі. Керівник проекту Анатолій Бондарчук переконаний, що ця інформація значно полегшить життя громадянам і допоможе швидко зорієнтуватися у лабіринті адмінпослуг.
- У нашому звіті ми подаємо посилання на он-лайн ресурси, за допомогою яких громадяни зможуть, не виходячи з дому, отримати адміністративні послуги або документи з державних реєстрів Міністерства юстиції України. Зокрема йдеться про Єдиний державний портал адміністративних послуг та веб-сайт Кабінету електронних сервісів Мін’юсту, - розповів Анатолій Бондарчук.
Натомість Світлана Муляр, керівник Здолбунівського районного ЦНАПу, розповіла, що нині Центр – неприбуткова організація, хоч деякі з послуг, які надаються, є платними. Частина отриманих коштів поповнює державний бюджет. Проте згодом, коли ЦНАП перейде у власність територіальної громади, 100 % коштів залишатимуться «на місці». Згадала пані Світлана й про те, що у ЦНАПі є проблеми з матеріально-технічною базою та нестачею персоналу.

Минулого тижня представники Аналітичного центру розвитку міста «ЗЕОН» провели прес-конференцію «Моніторинг якості надання адміністративних послуг та перспектив електронного урядування у Здолбунівському районі».
У заході взяли участь завідувач сектору «Центр надання адміністративних послуг» («ЦНАП») РДА Світлана Муляр, начальник Здолбунівського районного управління юстиції Наталія Орлова та директор Спасівської ПШБ Галина Кушнірук.
За словами Світлани Муляр, перші кроки до становлення системи надання адміністративних послуг в Україні були здійснені ще у 2005 році. Проте у Здолбунові вона з’явилася лише у 2013-му. Зараз ЦНАП надає 35 із 57 видів можливих послуг. Найбільше звернень від громадян надходить щодо земельних питань та майнових і речових прав.
Наталія Орлова розповіла, що у Здолбунівському районному управлінні юстиції існує відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, який надає відповідні послуги. Роботу з прийому громадян почали у 2012 році, а вже з жовт­ня 2015 року її активізували та удосконалили.

Ще рік тому про децент­ралізацію говорили багато і всюди. Складалося враження, що вже у 2016-му ми житимемо з новим адміністративним устроєм, а об’єднані громади отримають більше прав, фінансів та можливостей для розвитку.
Нині ж на всю Україну маємо лише 159 громад, які об’єдналися, з них 5 - на Рівненщині. Помітно поменшало й обговорень децентралізації. Адже багато громад відмовляються об’єднуватися, нарікаючи на відсутність нормальних доріг, а часом просто не бажаючи приймати до громади «біднішого» сусіда.
Та все ж об’єднуватися доведеться. Добровільно вже, чи примусово згодом. Адже адміністративна реформа невідворотна, вважають учасники Форуму «Об’єднані терито­ріальні громади як перспективний напрямок розвитку місцевого самоврядування», що відбувся 22 березня у місті Дубно. У заході взяли участь близько 140 учасників з Млинівщини, Дубенщини, Демидівщини, Радивилівщини та Острога, а також делегація з нашого району. Форум відбувся з ініціативи народного депутата Олександра Дехтярчука та за сприяння й підтримки проекту «Реформа управління на Сході України», який виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).
На Форумі йшлося про утворення об’єднаних територіальних громад як механізм їх розвитку, про роль центрів надання адміністративних послуг у створенні належних умов для життя в об’єднаних територіальних громадах та діяльність з підтримки таких центрів.

 Колишній політв’язень Є. І. ОВСІЮК.

Доля кожної людини вигаптувана нитками різних кольорів. У одного переважають білі, барвисті тони, а іншим дістаються насичені темні. Доля здолбунівчанина Євгена Овсіюка ніби помережена смугами, холодом віє, як від крижаного айсберга. На його життєвому шляху було багато сонячних фарб, але часто-густо вкраплювалися похмурі, та цьому привітному чоловікові вдалося зберегти в душі красу, чисте світло і вистояти. Найкращі його роки - це безтурботне дитинство, теплі родинні стосунки, темні - одинадцять років з лишком в сибірських таборах, і в подальшому - тавро репресованого, яке заважало повноцінно жити…

Зустріч з Євгеном Івановичем відбулася напередодні Різдвяних свят. Йому уже за вісімдесят. Далися взнаки гулагівські табори, поневіряння на Уралі. Підірвано здоров’я. Переніс чимало складних операцій. Але не втратив віру в Україну. За її незалежність боровся усе своє свідоме життя.

Асоціація „Школа лідерів” з Варшави  та ГО „Європейський діалог” зі Львова оголосили конкурс на участь у проекті “Голос для мешканців! Популяризація механізмів громадських консультацій у 15 районах України”. В результаті конкурсу було відібрано 15 учасників. Від Рівненської області ним став наш земляк, депутат міської ради, керівник громадської організації “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН” Микола ОРЛОВ. Пропонуємо вашій увазі його розповідь.

 Підчас одного із тренінгів проекту.



У чому суть
Назва проекту говорить сама за себе. Це - намагання знайти місточок порозуміння влади і громади. Організовувати їх діалог практикуються 15 активістів із 15 куточків України. Проектом передбачені: 3-денний тренінг в Україні, в ході якого учасники набудуть знань щодо громадських консультацій та аналізу місцевого середовища, організації і проведення дебатів, залучення місцевих громад; 10-денний навчальний візит до Польщі для ознайомлення з кращими практиками залучення мешканців до процесу прийняття рішень на місцевому рівні; діяльність учасників проекту у своїх місцевостях при підтримці його організаторів: аналіз місцевого середовища і громадські консультації, організація і проведення зустрічей за участю якнайбільшої кількості мешканців району, представників громадських організацій і місцевої влади.

Учасники районного етапу ІІ туру обласної спортивної гри “Сімейні перегони”.

Учасники районного етапу ІІ туру обласної спортивної гри “Сімейні перегони”.

Чотирнадцятого лютого 2016 року на базі Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
№ 6 відбувся районний етап ІІ туру обласної спортивної гри “Сімейні перегони”. Право представляти район на обласному етапі “Сімейних перегонів” виборювали шість сімей, а саме: Демчуків та Куцелюків з селища Мізоч, родини Купервасів з Гільчі і Глівчуків з Глинська та збірні сімей Павлюків-Ніверчуків з Новомильська і Парфенюків-Савчуків зі Здолбунова.
Змагались родини у чотирьох естафетах та спортивному кросворді.

У селі Миньківці Дубенського району реконструювали ФАП, який обслуговує 230 осіб місцевого населення та сусіднє село Сапанівчик, що знаходиться за п’ять кілометрів від Миньківець. Зокрема, замінили старі вікна на енергозберігаючі, утеплили фасад будівлі, повністю замінили дах.  
За словами начальника відділу охорони здоров’я Дубенської РДА Віктора Порицького, чи не в жодному із 63 ФАПів району ще з 50-х років минулого століття не проводилось повноцінних ремонтних робіт. Нині у половині закладів їх виконано. Загалом на ФАП с. Миніківці було виділено близько 62 тис. грн., з них 10000 грн. - кошти районного бюджету, решта - з бюджету місцевого.
 «Медицина нині перебуває не в найкращому стані. І це не лише нестача ліків та спеціалізованої медичної апаратури, а й, насамперед, відсутність елементарних санітарних умов, без яких теж неможливе проведення повноцінного, безпечного для життя лікування. Скажіть, як пацієнт може отримати допомогу, якщо зі стелі тече, крізь щілини старих вікон дме вітер, а у приміщенні лікувального закладу настільки холодно, що безпечніше зайнятися самолікуванням вдома? Треба розуміти, що лікарня - не станція техобслуговування. Та й на багатьох із них умови куди кращі. Тому виділення коштів для медичної галузі - одне з основних завдань. Приміром, цього року для капітального ремонту Смизької селищної лікарні було виділено 300 тисяч гривень, 60 тисяч - для акушерського відділення Дубенської райлікарні», - зазначає голова Дубенської РДА, депутат Рівненської обласної ради Данило Корилкевич.
За повідомленнями 
прес-служби Дубенської РДА. 

Вважає театральний режисер Василь Гізун

Учасники театральної студії “Кажан”, у першому ряду справа - Василь Гізун.

У Здолбунові поступово відроджується театр. І чимало для цього роблять керівник театральної студії БКЦ «Кажан» Василь Гізун та її учасники. На вистави студії приходить все більше глядачів, є уже й постійні прихильники. Та й самі актори щораз удосконалюють рівень своєї творчої майстерності.
Напередодні Міжнародного дня театру, який відзначається 27 березня, Василь Гізун розповів про особливості театральної роботи, про успіхи й плани студійців.

- Пане Василю, що Вас привело до театру?
- З дитинства мене тягнуло до сцени. Ще школярем брав участь в оглядах художньої самодіяльності у сільському будинку культури, зай­мав призові місця. Я родом з села Понора Славутського району Хмельницької області. Свого часу мав направлення на навчання до Києва та Рівного. Але часи тоді були складними, тож вчився на культуролога у Рівненському державному гуманітарному університеті. Паралельно здобував режисерську освіту заочно.

Ощадбанк продовжує актуалізацію даних вкладників Ощадбанку колишнього СРСР, яка розпочалась 2 квітня 2012 року. Актуалізацію даних вкладників та компенсаційні виплати, які передбачається розпочати у червні ц. р., Ощадбанк проводитиме до кінця поточного року.
Нагадуємо, що актуалізація даних здійснюється стосовно тих вкладників, які не отримали протягом 2008 року компенсаційні кошти в межах проіндексованих заощаджень (але не більш як 1000 гривень на одного вкладника) та дані про яких внесено до “Реєстру вкладників заощаджень громадян” до 1.01.2024 р.
Звертаємо увагу, що вкладники, які не змогли у запропонований термін (а це для вкладників, яким на 1.01.2024 р. виповнилось 80 років і більше, - з 2.04.2024 р. до 20.04.2023 р.; 70 - 79 років - з 21.04.2023 р. до 20.05.2023 р.; 60 - 69 років - з 21.05.2023 р. до 20.06.2023 р.; 50 - 59 років - з 21.06.2023 р. до 20.07.2023 р.; до 50 років - з 21.07.2023 р.) отримати інформацію про місце й час актуалізації їх даних, зможуть отримати її у будь-який час до кінця 2012 року.
На сьогодні дізнатися час і адресу установи Ощадбанку, де можна буде пройти актуалізацію, вкладники можуть кількома шляхами:
- заповнити спеціальну форму в розділі “Інформація для вкладників Ощадбанку колишнього СРСР” на сайті Ощадбанку;
- зателефонувати на “гарячу телефонну лінію” та отримати інформацію за допомогою автовідповідача або дочекатися з’єднання з оператором. Номери телефонів “гарячої лінії”: +38-044-364-21-21 (за тарифами “Укртелекому”) або 0-800-212-000 (безкоштовно зі стаціонарних
телефонів по Україні). Лінія працює з 9.00 до 18.00 без вихідних;
- відправити смс-повідомлення на короткий номер 8052 (безкоштовно з мобільних телефонів українських операторів). У повідомленні слід вказати цифрове значення номера паспорта вкладника (без серії) та дату його народження.
Таким чином, якщо вкладник з різних причин не встиг дізнатися про місце і час актуалізації своїх даних у встановлені терміни, він зможе це зробити в будь-який зручний для нього час протягом 2012 року.

На черговому засіданні колегії РДА, яке відбулося 26 серпня, розглянуто питання “Про розпорядження голови райдержадміністрації, що були видані у першому півріччі 2010 року” та “Про стан виконання комплексної програми профілактики злочинності на 2005-2010 роки”. У першому з них з інформацією виступив заступник голови РДА М.О. Аніскін. Він детально проаналізував рівень підготовки документів, недоліки, котрі мають місце у цій справі. А тому у дорученні голови РДА було поставлено вимогу перед першим заступником та заступниками голови посилити вимогливість до керівників структурних підрозділів та апарату райдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади про належний рівень підготовки документів, удосконалення контрольних функцій. Передбачено також, що в жовтні нинішнього року буде проведено семінар-навчання для працівників, відповідальних за підготовку проектів розпоряджень голови РДА, загальним відділи апарату РДА здійснюватиметься щоквартальний аналіз з питань дотримання вимог інструкції з діловодства, а також аналізуватимуться причини упущень при підготовці документів та виконанні розпоряджень голови РДА, котрі є обов‘язковими для всіх на території району.
У другому питанні порядку денного з інформаціями виступили начальник сектору державної служби боротьби з економічними злочинами райвідділу УМВС України в Рівненській області М. М. Костін, головний спеціаліст відділу освіти РДА З. В. Вітень та директор районного центру соціальних служб для сім‘ї дітей та молоді Т. Ф. Павлова. Підкреслювалося, що криміногенна обстановка в районі є складною. За сім місяців нинішнього року на 82,4 % у порівнянні з відповідним періодом минулого зросла кількість скоєних злочинів, в тому числі і особливо тяжких. Має місце значний ріст крадіжок, пограбувань і шахрайства, хуліганства, зросла кількість злочинів, пов‘язаних з незаконним обігом наркотиків. За сім місяців 2010 року виявлено вісім злочинів економічної спрямованості. Враховуючи все це, було прийнято розпорядження голови РДА, яким організаційну та практичну роботу райвідділу міліції визнано недостатньою. Його зобов‘язано проаналізувати стан злочинності у кожному населеному пункті і вжити додаткових заходів щодо недопущення погіршення криміногенної ситуації, істотно поліпшити роботу з профілактики правопорушень.
Намічено також ряд інших дієвих заходів, в реалізації яких будуть задіяні інші служби, від яких залежить дотримання законності і правопорядку в районі.

Карпатська Україна як етап державотворення

Карпатська Україна є важливим етапом загальноукраїнського процесу державотворення та боротьби українців за незалежність у ХХ столітті. Тому радянська влада замовчувала саме існування Карпатської України, жорстоко переслідувала її творців (А. Волошина, Д. Климпуша, С. Клочурака, М. Долиная, Ю. Перевузника), які стали в’язнями ГУЛАГу. Багато інших учасників тих подій вижили лише завдяки еміграції. Усі вони вважалися українськими буржуазними націоналістами, ворогами радянської влади. Після поразки Української революції 1917–1921 рр. українські землі виявилися поділеними між кількома країнами. Карпатська Україна стала наступником доби УНР–ЗУНР, логічним виявом прагнення українців використати найменшу можливість для відновлення власної державності.

Нарада, яка відбулася минулого понеділка при голові райдержадміністрації, була викликана часом і рядом нагальних проблем

Голова райдержадміністрації Віталій Шуль, ознайомивши присутніх з порядком денним зібрання, попросив виступаючих акцентувати увагу на головному, а сказане ними підкріплювати прикладами, діловими пропозиціями.
Першим взяв слово заступник голови райдержадміністрації Роман Дрозд, який охарактеризував стан осінньо-польових робіт в агропромисловому комплексі району. Нині всі агроформування завершили посів озимих зернових культур під урожай наступного року. На сьогодні посівна площа складає 5460 га (це без малих фермерських господарств), що на 230 га більше запланованого. Наприклад, озима пшениця займає 3911 га, жито - 218 га, ячмінь - 1331 га. Завершено збирання цукрових буряків. Агроформування району накопали 41 тис. тонн солодких коренів при середній врожайності 243 центнери з одного гектара (на рівні минулого року). Найвища врожайність у ФГ «Агросім'я» - 450 цнт. з га.

...

15 вересня у м. Здолбунів була проведена громадська акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Головним її завданням було привернути суспільну увагу до питання безпеки життєдіяльності, усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, а також сприяння підвищенню престижу професії рятувальника. Участь у заході взяли вихованці дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Здолбунова і ближніх сіл, представники ЗМІ. Усі присутні мали змогу теоретично та практично ознайомитись із рятувальною технікою та обладнанням. Рятувальники райвідділу МНС розповіли про особливості гасіння пожеж та про надзвичайні ситуації, які їм довелося ліквідовувати під час бойових чергувань. Також учасників акції ознайомили із правилами безпеки життєдіяльності, вручили їм тематичні пам’ятки та листівки.
Проведення акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» вже стало доброю традицією. З року в рік все більше захід викликає зацікавленість у підростаючого покоління до героїчної професії рятівника.
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
інспектор Здолбунівського
РВ УМНС, лейтенант служби цивільного захисту.

Літо - щаслива пора для дітей, особливо для школярів. Адже кожен з них мріє провести канікули весело і неповторно. Можливість мати змістовне дозвілля і цікаве спілкування надають у Маломощаницькій публічно-шкільній бібліотеці, де щороку проводять творчу акцію «Літо з книгою».
Цього разу бібліотекарі організували «Тиждень відкритих дверей». І розпочали його з екскурсії на природу - учасники збирали лікарські рослини, а завідуюча бібліотекою Надія Ігнатьєва провела бесіду «Лікарські рослини нашого краю». Загалом заходи не раз проводились надворі, серед мальовничої природи, оскільки літо подарувало погожі дні.

Ракетоносій для клітини. Хай як дивно, але унікальними методиками діагностики та лікування туберкульозу і раку, розробленими українськими вченими, цікавляться лише за кордоном

Хлюп-хлюп… З подивом наближаюся до приміщення, що має назву “Лабораторія патоморфології Інституту фтизіатрії та пульмонології АМН України”. Сторожко озираюся навсібіч. Дощовим березневим ранком подвір’я інституту виглядає особливо похмуро. Ще довоєнні двоповерхові будівлі справляють гнітюче враження. Надто - приміщення лабораторії, працівники та відвідувачі якої дістаються на другий поверх хиткими дерев’яними сходами через… вікно. Усередині зимно, адже опалення тут у холодну пору року не вмикають, дах протікає (щоправда, наприкінці року лабораторії обіцяють виділити нове приміщення). У таких умовах працює відомий учений, винахідник принципово нових, нетоксичних та неінвазивних методів діагностики і лікування туберкульозу та раку, завідувач лабораторії патоморфології Інституту фтизіатрії та пульмонології, професор Євген Суслов - разом зі співавтором винаходів старшим науковим співробітником Тетяною Підгаєвською. Наукова школа професора Є. Суслова, представлена більш ніж двадцятьма учнями та послідовниками, здобула визнання і добре відома в нашій країні та за її межами.

ПАТ “Волинь-Цемент” - одне з найпотужніших підприємств Рівненщини, лідер цементної промисловості України за якістю продукції.
У процесі виробництва цементу в його собівартості досить вагомою є частка енергоносіїв. Однак постійне зростання ціни на них ставить під загрозу функціонування підприємства з позитивними економічними результатами. Тому виникла потреба в заміні дорогих енергоресурсів, зокрема природного газу, на дешевші. Першим кроком у цьому напрямку стало переведення основних технологічних ліній по випуску продукту випалу (клінкеру) у 2010 році на повне використання вугілля, у що було інвестовано 60 млн. євро. Це дало можливість знизити собівартість продукції на 20 % та підвищити її конкурентоздатність на ринку. Якщо у 2009 році підприємство споживало 108 млн. кубометрів газу на рік, то нині використовує лише 7,8 млн. кубометрів. У загальному споживанні енергоресурсів вугілля, як основний вид палива, складає 98 %, газ – 2 %.

Карантинний бур’ян амброзія полинолиста масово поширений на території АР Крим, південних регіонів України. Але нещодавно карантинний організм було знайдено і в Здолбунівському районі, а саме - на території міжлінійного простору колій № 25, 27 напроти приміщення стаціонарного диспетчера та на 2-3-й колії Шепетівського парку біля стрілочного переводу № 76 ст. Здолбунів Львівської залізниці на загальній площі 0,25 га.
Зовні амброзія дуже схожа на полин звичайний, але полин має запах. Висотою досягає бур’ян до 2.5 м, коренева система здатна проникати до 3,5- 4 м. Насіння в грунті зберігається до 40 років!

Депутат обласної ради Н. С. ПУТІЛІНА передає сертифікат на автомобіль головному лікарю Дерманської амбулаторії Т. М. ШМАНЬ.

Така приємна звістка надійшла працівникам Дерманської амбулаторії загальної практики сімейної медицини 13 січня. Сертифікат на отримання автомобіля, спеціалізованого для надання медичної допомоги, головному лікарю цього медичного закладу Тетяні Миколаївні Шмань у присутності його працівників, сільського голови Дерманя Другого Софії Павлівни Кухарець та сельчан того дня урочисто вручили гості – депутат Рівненської обласної ради Ніна Сергіївна Путіліна, депутат Здолбунівської районної ради, голова районної організації партії ВО “Батьківщина” Олег Євгенович Дацюк, голова постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення та роботи з ветеранами районної ради Василь Степанович Панасюк.

регуляторного впливу до рішення Здолбунівської міської ради
"Про затвердження тарифів на надання послуг з теплопостачання"

Назва регуляторного акта - Проект рішення Здолбунівської міської ради "Про затвердження тарифів на надання послуг з теплопостачання", що надаються комунальним підприємством "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради.
Регуляторний орган - Здолбунівська міська рада.
Розробник документа - КП "Здолбунівкомуненергія".
Відповідальна особа - економіст Прокопчук О. С.
Контактний телефон - 2-49-37.

регуляторного впливу до рішення Здолбунівської міської ради
"Про затвердження тарифів на надання послуг з теплопостачання"

Назва регуляторного акта - Проект рішення Здолбунівської міської ради "Про затвердження тарифів на надання послуг з теплопостачання", що надаються комунальним підприємством "Здолбунівкомуненергія" Здолбунівської міської ради.

В зв’язку зі зміною умов договору обслуговуючою організацією в КП "Міське будинкоуправління" виникла необхідність включити вартість по технічному обслуговуванню ліфтів до складу квартирної плати. Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. №529 “Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій” передбачено, що плата за технічне обслуговування ліфтів нараховується на загальну площу квартир, крім квартир першого поверху.
Адміністрація КП МБ.

РОЗРАХУНОК
тарифу на технічне обслуговування ліфтів

 

9-10 квітня в м. Феодосія відбулися Всеукраїнські змагання з велоспорту на шосе серед дівчат. В перший день у груповій гонці на 60 км здолбунівчанка Анастасія Гайдук – вихованка ДЮСШ “Колос” – виборола друге місце. Наступного дня відбувся І тур чемпіонату України з гонки-критеріуму на 30 км. Тут Анастасія була четвертою. Це вагома заявка нашої спортсменки на вдалий виступ в юнацьких спортивних іграх України, які відбудуться в липні в Сумах.
Ігор ЯНЧУК,
тренер-викладач з велоспорту на шосе.

професію токаря здобув у технічному училищі № 1 м. Рівне. Тривалий час працював у Мізоцькій “Сільгосптехніці” та крохмале-патоковому заводі. А нині уже шостий рік трудиться в акціонерному товаристві “Укрцемремонт”, де завоював авторитет і шану. Має чимало учнів.
- Знаєте, у нас працює багато хороших токарів, - розповідає майстер механічного цеху М. М. Янко, - та Андрій все ж таки кращий. Він і вчасно замовлення виконає, і без образ до порад прислухається.
Хороший токар на виробництві, що порядна людина в родині. Її цінують, ставлять в приклад іншим.
На фото: токар А. М. Якимець.
Фото Євгена Шилана.

Живуть наші українські звичаї та традиції, передаються від старшого покоління молодим і юним, дедалі утверджуються, набувають глибокого змісту. Це засвідчили і вечорниці, проведені до свята Андрія у 4-А класі ЗОШ І ст. № 7. Усі дітки були одягнуті в українське вбрання. Впродовж заходу їх звеселяли баба Палажка та баба Параска. Не можна передати словами емоції учасників свята, коли хлопчики кусали калиту, а їх мазали сажею. Скільки радості було у дитячих оченятах! А влаштували це неповторне дійство вчителька 4-А класу Людмила Володимирівна Панасюк та вчителька музики і співів Ніна Миколаївна Андрійчук. Низький уклін їм за це!


Наприкінці вечорниць діти залюбки смакували варениками. Ми, батьки, також отримали велике задоволення від проведеного заходу і вкотре переконалися в тому, наскільки духовно багатий, сильний, творчий і мудрий наш народ.
Батьки учнів.

З-поміж усіх зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим є день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.
Власне, саме свято відзначається на честь апостола Андрія Первозванного, якого вважають не лише покровителем української церкви, а й шанують як засновника Києва.

Народився 5 листопада 1956 року в с. Омеляна Рівненського району Рівненської області.
1975-1976 рр. - служба в армії.
У 1982 р. закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка за спеціальністю “історія”, здобув кваліфікацію “історик, викладач історії і суспільствознавства”. Працював вчителем, заступником директора з виховної роботи Дубровицької СШ № 1.
З 1987 по 1990 р. – лектор Дубровицького райкому КПУ.
1990-1998 рр. – знову працює вчителем у Дубровицькій СШ № 1.
З червня 1998 р. по квітень 2003 р. – помічник заступника голови облдержадміністрації з гуманітарних і соціальних питань.
Два роки працював заступником директора Державного архіву в Рівненській області, пізніше – приватним підприємцем, а з травня 2007 р. головним спеціалістом з кадрів Державної екологічної інспекції в Рівненській області.
З 3.08.2023 р. призначений на посаду заступника голови – керівника апарату Здолбунівської райдержадміністрації.
Капітан запасу.
Одружений. Має двох дорослих синів, внучку.

Антон УКРАЇНЕЦЬ.

Сутність людини визначають її вчинки. Перед вибором, як діяти, кожен з нас постає повсякчас. Життя ж іде “і все без коректур”, як пише в одній зі своїх поезій Ліна Костенко, й у ньому одним байдуже усе, крім власних інте­ресів і матеріальних благ, а для других це прос­то неможливо. Саме вони, прагнучи змін в краї­ні на краще, вирушають на Майдани, не “відкошують” від армії, а добровільно йдуть захищати Батьківщину. Принципові й активні, вони здатні жити заради інших. Таким за вдачею є і наш земляк, один із засновників ГО “Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини” Антон Українець, з котрим вдалося поспілкуватися напередодні його повернення на службу у зоні АТО.

З побратимом.

- Антоне, нашим читачам буде цікаво дізнатися про Вас дещо детальніше...
- Народився, виріс і мешкаю я у Здолбунові, тут живуть і мої батьки. Навчався у ЗОШ № 1. По її закінченні вступив на факультет фізичного виховання Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука. Отримав диплом у 2010 році. Не такі вже й далекі свої студентські роки, як, певно, і більшість людей, згадую з приємністю. Адже в університеті знайшов чимало друзів, з ними й зараз підтримую контакти. Вдячний вимогливим викладачам. До речі, саме будучи студентом, усвідомив, що кожна людина має постійно, незважаючи на вік, вчитися, вдосконалюватись, розвиватися.

За словами Антона, дитячі послання зігрівають душі бійців.


Спортом, а конкретніше вільною боротьбою, займався з дитинства. Свого часу в мене, як і в основної частини здолбунівської дітвори, було два шляхи - або вулиця і всі її наслідки, або спорт. Обрав спорт і не шкодую, бо він додав фізичної витривалості, психологічної стійкості, дещо укріпив здоров’я.
Тренувався я під керівництвом Віктора Андрійовича Куцеля, а згодом, здобувши відповідний фах, працював тренером-викладачем з вільної боротьби у Здолбунівській ДЮСШ, яку він очолює. Посада за мною збережена, але і вихованців своїх, і роботу мусив лишити через вій­ну.
- Мені відомо, що до армії, на Схід, йшли добровольцем. Що спонукало до такого вчинку?
- Просто не можна діяти інакше, коли на твою землю, твою державу зазіхають вороги, коли з вірою у європейське майбуття України свої життя на Майдані віддали герої Небесної сотні. Я проходив медкомісію у Рівному. І спочатку один з лікарів не підписав відповідних документів, але він теж торік був на Майдані, тож, поспілкувавшись зі мною, зрозумів і підтримав моє прагнення захищати Україну.

А їх, як виявилося, у нас в районі дуже багато. Це ще раз засвідчили урочистості, які пройшли в Здолбунові з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Найперше, що таки справді вразило численних шанувальників цієї сфери людської діяльності, - виставка, яка зустрічала їх у фойє районного будинку культури. Тут були представлені вироби майстрів соломо- і лозоплетіння, різьби по дереву, вишивки, фотомистецтва і навіть оригінальні роботи, виконані із звичайних комп’ютерних дисків. А ще здолбунівчани і гості міста мали змогу ознайомитися з літературними творами місцевих авторів. Їх також було чимало.

 


У глядацькому залі після короткої вступної промови начальника відділу культури РДА Олени Мазепи винуватців свята щиро вітали голова райради Василь Тимощук, перший заступник голови РДА Володимир Сидорня, керуючий справами облради Микола Яцюк, міський голова Ігор Ольшевський. Кращим з кращих культармійців було вручено грамоти і квіти, а керівник ВІА “Візерунки”, заслужений працівник культури України Олександр Стельмашук, котрому в ці дні виповнилося 60 років, прямо на сцені отримав з рук міського голови ще й пам’ятний адрес та цінний подарунок.
Потім звучали пісні. І що характерно, більшість з них - це авторські твори місцевих композиторів: Бориса Доліна, Петра Кравчука, Василя Гриськова, Олександра Ткачика, Юрія Охмана, вже згадуваного Олександра Стельмашука.

 


Аплодисменти і вигуки “Браво!” засвідчували те, що в районі на ниві культури працюють справжні таланти, справжні ентузіасти, які не уявляють свого життя без музики і пісні, без того, щоб нести Богом даний дар людям.
Вистачало у виступах культармійців і щирої задушевності, і глибини почуттів, і ... гумору. Саме останнім порадував глядачів завідуючий Новомильським сільським клубом Олексій Луцишин, котрий разом зі своїми колегами з інших культосвітніх установ району виконав пісню “Люблю свою тещу”, слова якої написав сам.
Кажуть, що краса врятує світ. А краса і культура пов’язані нерозривно. І вони роблять цей світ багатшим, кращим, людянішим.
Володимир ДРОЗЮК.
Фото Віктора ФРУНЗЕ.

Проблема гіпертонічної хвороби давно вийшла за рамки суто медичної, і весь світ визнає її соціальною проблемою, яка впливає на здоров’я суспільства і тривалість життя громадян. Україна не с винятком: кожна третя людина дорослого віку в нашій країні сьогодні страждає на гіпертонічну хворобу. І щорічно це захворювання виявляється у одного мільйона українців. З аналізу структури загальної смертності населення України випливає: 66% смертей відбувається від хвороб системи кровообігу. Тому усунення артеріальної гіпертензії, яка є вагомим фактором ризику серцево-судинних захворювань, сприятиме поліпшенню стану здоров’я громадян України.

Артеріальна гіпертензія (АГ) - стан, при якому систолічний артеріальний тиск становить 140 мм рт. ст. і більше, діастолічний артеріальний тиск - 90 мм рт. ст. і більше в осіб, які не отримували гіпотензивної терапії.
АГ є найбільшою в історії людства неінфекційною пандемією, оскільки визначає структуру серцево-судинних захворювань, а, значить, і смертності населення. Про важливість і глобальність проблеми свідчить те, що кожного року відзначається Всесвітній день боротьби із захворюваннями серця (24 вересня).
...
Минулої неділі Здолбунівщину відвідав Блаженнійший Митрополит Володимир у супроводі свого секретаря Архієпископа Олександра, Архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія, представників обласної та місцевої влади.
Блаженнійший Владика побував у Мізоцькій школі-інтернаті, де вручив кошти на придбання необхідного для закладу обладнання, а також іграшки та книги. Радо вітали Предстоятеля церкви і у Свято-Різдво-Богородичному храмі Мізоча. Тут він звернувся до місцевих прихожан із проповіддю, вручив їм іконки Різдва Христового. Архіпастирське благословення цього дня отримали й прихожани храму та насельниці Свято-Троїцького монастиря с. Дермань.
Вл. інформація.

Але дороги на Здолбунівщині ремонтуватимуть

Про дороги у нашому регіоні можна говорити або погано, або ніяк. Хоч загалом в країні ситуація зі шляхами є не набагато кращою - днями навіть Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про те, що 95 % шляхів у державі сьогодні в жахливому стані. Якщо окремі траси загальнодержавного значення ще більш-менш «у формі», то регіональні дороги очікувано розсипалися разом з таненням снігу.

Така ситуація є цілком закономірною, якщо зважити, що востаннє капітальні роботи на дорогах Здолбунівщини проводили ще у 2005 році. Відтоді щорічно відбуваються лише поточні ремонтні роботи на найпроблемніших ділянках, що, звісно, крапля у морі для вирішення дорожніх проб­лем району.
Скажімо, торік з районного бюджету на поточний ремонт доріг було спрямовано 108,5 тис. грн. Ремонтували шляхи у Миротині, Білашеві, Бущі, Урвенні, Старій Мощаниці. Проте ямкові ремонти, які робити, звісно, потрібно, не вирішують складної ситуації.
Цьогоріч маємо надію на те, що «бородате» дорожнє питання з місця таки зрушиться. Принаймні, у цьому запевнив голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, який
1 березня мав зустріч з начальником Служби автодоріг Рівненської області Петром Удовиченком та спілкувався з ним про перспективи ремонту у 2017 році.

Чому у країні, де кількість смертей внаслідок військових дій вже йде на тисячі, досі не введений воєнний стан? Цим питанням нині переймається більшість громадян, справедливо вважаючи, що Україна фактично уже кілька місяців перебуває у стані війни.
Однак, немає жодної гарантії, що запровадження воєнного стану враз виведе нашу країну на переможну стежку. Утім, ми не будемо займатися припущеннями та прогнозами, а просто спробуємо проаналізувати, що зміниться у нашому житті після введення воєнного стану.

Військові дії
Проведення антитерористичної операції - це важкий процес боротьби з тероризмом, координованим та фінансованим Росією. Незважаючи на мляву, як нам здається, реакцію світової спільноти, усі акценти уже розставлені, і представникам усіх цивілізованих країн абсолютно зрозуміло, хто є хто у цьому протистоянні.
Отже, в умовах АТО Україна може отримувати військово-технічну допомогу з-за кордону як підмогу у боротьбі з тероризмом. Після введення воєнного стану надання такої допомоги припиняється, оскільки країна фактично переходить у стан війни з супротивником. Також призупиняється надання будь-яких кредитів та фінансової допомоги з-за кордону.
Введення воєнного стану призведе до оголошення примусової мобілізації. Якщо нині у країні відбувається часткова мобілізація, котра стосується насамперед громадян призовного віку, які вже служили і мають певну військово-облікову спеціальність, то за умов воєнного стану повіс­тки отримуватимуть усі військовозобов’язані.
В умовах воєнного стану законним є вилучення приватного транспорту, а також власності і обладнання підприємств для потреб армії. Так само прийнятним є вилучення приватної власності громадян, а також дотримання ними обов’язку надання приміщень на потреби армії.
Варто усвідомити і той факт, що за умов введення такого стану військове керівництво отримає великі владні повноваження, фактично перебираючи на себе ряд функцій цивільної влади. Цікаво, чи будуть спроможними наші військові адекватно діяти за таких умов?

Цивільне життя
Чимало змін станеться і у нашому повсякденному житті. Насамперед введення воєнного стану передбачає запровадження комендантської години, тобто заборони військовим комендантом перебувати на вулицях та у громадських місцях у певний час доби. У період воєнного стану громадянам забороняється проводити будь-які масові страйки чи протести.
Військове командування може обмежувати пересування громадян, забороняти діяльність партій та організацій, проводити обшуки. Окремий пункт - контроль над засобами масової інформації та зміна їх режиму роботи, а також обмеження і навіть повна заборона Інтернету. Отже, про вільний доступ до інформації доведеться
забути. Також автоматично припиниться вже розпочата виборча кампанія: воле­виявлення народу під час воєнного стану унеможливлюється.
Якщо існуватиме така необхідність, може проводитися евакуація підприємств або цивільних мешканців. Також військовому керівництву надається повноваження запроваджувати трудову повинність для громадян з метою оборони держави. Тому треба усвідомлювати, що введення воєнного стану одразу призводить до суттєвих обмежень конституційних прав людини.
До того ж за нинішніх надскладних економічних умов оголошення воєнного стану вкрай негативно вплине на хиткий курс національної валюти. Тому деякі експерти, аналізуючи ситуацію, висловлюють припущення, що найбільш прийнятний вихід у ній - оголошення надзвичайного стану в областях, де ситуація є справді критичною.
Нині активно обговорюється ще одна неоднозначна теза. Мовляв, оголошення нами воєнного стану дасть підставу Путіну легалізувати вторгнення в Україну. Проте, навряд чи саме цей факт є визначальним для керівників держави. Інша справа, що насправді ефективно оборонятися можна і без введення воєнного стану. Головне - щоб ті, хто веде нашу країну уперед, керувалися насамперед національними інтересами, а не просували на високі посади бездарних воєначальників.
Марина СТЕПАНЮК.


Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в країні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності, її територіальній цілісності. Воєнний стан передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки.

Україна тісно пов’язує розвиток свого енергетичного комплексу з атомною енергетикою. Планується будівництво нових потужностей, продовження терміну експлуатації блоків, намічено розвиток уранової промисловості, ядерної науки. Ці плани викликають в суспільстві підвищений інтерес. Тому необхідне детальне роз’яснення широким верствам населення особливостей використання атомної енергії у мирних цілях.
З цією метою минулого тижня центральною районною бібліотекою спільно із ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 у читальному залі книгозбірні (в рамках інформаційно-просвітницької акції “Атомна енергія - енергія майбутнього”) було проведено усний журнал “Атомна енергія України”.

Обминають маршрутки дорогу в напрямку Дерманя Другого, яка проходить через Верхів Острозького району, хутори Залужжя і Застав`я

Люди старшого покоління ще пам'ятають, як і потяги, і навіть трамваї ходили за розкладом. Установи розпочинали роботу в чітко визначений час, в поліклініках завжди вистачало бинтів, вати, шприців, спирту.
Зростають швидкості, скорочуються відстані, не стоять на місці наука і техніка. Третє тисячоліття дедалі впевненіше крокує планетою.Чого доброго, за кілька років ліквідують борги за комунальні послуги злісним неплатникам. Жарти. Але жителям Дерманя Другого не до анекдотів.