Різне
- Деталі
- Перегляди: 373
Олександр Петрович Сергієнко народився 20 червня 1938 року в місті Червоноармійськ Донецької області у робітничій сім’ї. Мав ще сестру. Їхнє покоління справедливо можна назвати дітьми війни. Адже Олександру, коли грянула війна, виповнилося всього три роки і все його раннє дитинство припало на жорстоку, сповнену незгодами, воєнну пору. Нині усі ми, від наймолодших до найстарших в Україні, на жаль, теж бачимо і сповна усвідомлюємо, що війна – дуже жорстока дійсність.
Шкільні роки О. Сергієнка промайнули також в екстремальних умовах - країну відбудовували з руїн. Характерними рисами того періоду були голод і розруха. Але ця, сповнена випробувань, школа життя сприяла формуванню в Олександра та його однолітків твердого, бійцівського характеру.
Після закінчення шкільного навчання і здобуття середньої освіти Олександр з 1956 по 1958 рік служив в армії. А в наступному, 1959 році, вже грав за дубль команди майстрів «Крила Рад» м. Куйбишев (теперішня Самара) і вступив на факультет фізичного виховання Харківського державного педагогічного інституту ім. Григорія Сковороди. У цьому ж виші на хімічному факультеті навчалась майбутня дружина Олександра Валентина Тимофіївна. Вони побралися в липні 1964-го.
- Деталі
- Перегляди: 611
який намагається розвивати сім’я Піщалюків самостійно
Флорбол - командний вид спорту, один з різновидів хокею. Грають у флорбол пластиковим м’ячем діаметром 72 мм, масою - 23 грами, в якому є 26 отворів, та переважно пластиковою ключкою довжиною не більше 105 сантиметрів і вагою 350 грамів. Гра проходить на майданчику 40 на 20 метрів закритому бортиками. Основна мета учасників гри – забити м’яч у ворота суперника.
Це відносно новий для України вид спорту. Зародився він у Швеції в 70-их роках минулого століття, але швидко набув популярності в Європі. У 1986 році Швеція, Фінляндія і Швейцарія заснували Міжнародну федерацію флорболу (МФФ), яка нині об’єднує флорбольні федерації 49 країн.
Сьогодні на кожному континенті земної кулі, у тому числі в Африці, діє хоча б одна флорбольна асоціація. В Україні налічується близько 30 клубів у різних містах. У Здолбунівському районі нещодавно теж створили клуб «Надія», який формує команду у категорії Ю 9 та жіночу команду з флорболу.
- Деталі
- Перегляди: 752
Кожна людина має хист до певної справи, але іноді не кожна може вчасно цей талант виявити. У когось є здібності в IT-сфері, комусь до вподоби наука чи технології, а хтось має нахил до творчих професій. Саме таким творчим та здібним виявився здолбунівчанин Олександр Гефтер.
Чоловік має педагогічну освіту і працює у Здолбунівській музичній школі викладачем по класу гітари. Та окрім цієї досить творчої професії у нього є не менш творче та неординарне хобі - виготовлення годинників з вінілових пластин. Такою незвичною справою Олександр почав займатися близько півроку тому.
- Насправді першочерговою ідеєю був взагалі зовсім інший задум. Я прагнув зробити щось пов’язане з музикою, точніше зі своєю старою гітарою, яку хотів реконструювати і всередину вмонтувати годинниковий механізм. Але потім все «перегралося», з’явився вініл, і це все об’єдналося - вініл, годинник, гітара. Трохи в Інтернеті почитав, подивився, що люди цим займаються, і виготовив основу для годинника з вінілової пластини. Але в Інтернеті побачив багато машинної різки, а я це повторити не можу, бо надто детальна робота, у мене поки ручний варіант, - розповідає чоловік.
- Деталі
- Перегляди: 466
21 березня – День сонячних людей і кольорових шкарпеток
Кожна 700-та дитина у світі народжується з синдромом Дауна. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах, соціальних прошарках. Воно не залежить від способу життя батьків, їхнього здоров’я, шкідливих звичок, харчування чи національності. Хлопчики та дівчатка народжуються з однаковою частотою, батьки при цьому мають нормальний набір хромосом. Це найчастіше генетичне відхилення у світі, яке не можна вилікувати, ним неможливо заразитися.
Дату для проведення Дня людини з синдромом Дауна обрано не випадково – це 21-й день третього місяця, пов’язаний з трьома копіями (замість 2-х, як зазвичай у людини) 21-ї хромосоми. Відзначати цей День почали з 2006 року, а в грудні 2011-го року Генеральна Асамблея ООН запропонувала робити це усім державам і міжнародним організаціям, аби підвищити рівень поінформованості суспільства про синдром Дауна і звернути увагу на необхідність поліпшення якості життя у суспільстві таких людей.
Дітям із синдромом Дауна, дійсно, складніше розвиватися, ніж їх звичайним одноліткам. Але завдяки підтримці рідних та допомозі фахівців вони, як і інші малюки, вчаться ходити і говорити, читати і писати, малювати, займатися музикою і спортом, здобувають освіту. І звичайно, вони здатні дружити, захоплюватися, закохуватися, бути щасливими і робити такими інших.
- Деталі
- Перегляди: 488
З нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою 2019-й Глава нашої держави проголосив роком Китаю в Україні. Тож по всій країні організовують відповідні тематичні культурно-просвітницькі масові заходи. Один з них минулої неділі відбувся у Здолбунівській центральній районній бібліотеці.
Того дня до книгозбірні завітали представники Китайської Народної Республіки Ао Лан та Чхан Юсон - викладачі сертифікованої програми з вивчення китайської мови в НаУ «Острозька академія» та в Національному університеті інженерів водного господарства і природокористування. Молоді привітні викладачі-волонтери вже тривалий час в Україні і охоче ознайомлюють наших співвітчизників з національними традиціями й культурою Китаю. Ще однією учасницею заходу стала Оксана Головко, начальник відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Національного природного парку «Дермансько-Острозький». Торік вона побувала у КНР на семінарі з менеджменту природних заповідників.
- Деталі
- Перегляди: 575
У нашій країні прийнято відзначати чимало свят, і кожне з них має своє символічне значення, кожне приурочене до певної визначної чи пам’ятної дати. Так, після початку війни з Росією в Україні з’явилася ще одна важлива дата – День українського добровольця. Започаткували її 14 березня 2014 року, коли перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Проте офіційні заходи з відзначення Дня українського добровольця почали проводити лише після прийняття відповідної постанови Верховної Ради України у 2017 році.
БАЖАННЯ ЗАХИЩАТИ КРАЇНУ ПЕРЕМОГЛО
Щойно розпочався Майдан, багато активних українців їхали до столиці на підтримку народних протестів. А згодом розпочалася війна, і тоді чимало добровольців вирішили йти в зону антитерористичних дій. Йти, щоб захищати рідну землю, щоб стримувати ворога і не пускати його на межі нашої держави. Одним з таких бійців-добровольців став здолбунівчанин Андрій Осадчий (на фото).
Навчався хлопець у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, по її закінченні вступив до Здолбунівського ліцею залізничного транспорту. На другому курсі навчання Андрій проходив медичну комісію у військкоматі і за станом здоров’я був комісований. Але коли розпочалася війна, юнак не зміг спокійно сидіти вдома і по телебаченню дивитися на події, що відбувалися на Сході.
– У мене було патріотичне оточення ще зі школи, і до 2014 року ми з друзями мали проукраїнські погляди. Я чітко розумів, що непридатний для служби, але велике бажання пересилило всі перешкоди, - пригадує Андрій і додає: - У мене завжди була чітка життєва позиція, дуже різкі погляди, я категоричний: або так, або ні. Інакше бути не може.
- Деталі
- Перегляди: 426
Сьомого березня у Здолбунівському будинку культури цементників відбулася урочиста Академія, присвячена 30-річчю Шевченківської естафети «Дорогами поета на Рівненщині». Захід був надзвичайно цікавим та душевним. У фойє БКЦ зібралось багато люду, адже приїхало на Здолбунівщину чимало гостей з Рівного та інших районів нашої області. Присутні на Академії були голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, письменниця, голова Рівненської обласної організації НСПУ Ірина Баковецька, представники влади та багато митців, інших поважних та відомих особистостей.
На літературно-мистецькій акції представили виставку книг «У кожній думці Кобзаря живе могутня Україна». Особливо цінним та оригінальним її експонатом став вишитий «Кобзар», над яким протягом року працювали учні разом з батьками та педагоги усіх шкіл Здолбунівського району. Цю книгу творів Тараса Шевченка з ілюстраціями до них передали до Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею. Тепер кожен відвідувач цього закладу має змогу побачити цю версію «Кобзаря» та оцінити доволі копітку працю освітян та їхніх учнів.
Не менш гарною та вишуканою була виставка робіт Сніжани Король. Усі присутні мали можливість насолодитися красою та неповторністю витинанок майстрині, а їх, до слова, було чимало. Також гості та місцеві жителі слухали виступи літераторів з Рівненщини, які виголошували пророчі слова Шевченка, співали і розповідали про нашого Кобзаря.
- Деталі
- Перегляди: 446
Початок березня сміливо можна назвати Шевченківським, адже по всій Україні відбуваються різноманітні заходи, присвячені Великому Кобзареві.
У нашому, Здолбунівському, районі також традиційно провели низку заходів до Шевченківського дня. Розпочала естафету художниця Яна Униченко, яка у Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва провела майстер-клас «Малюнок до творів Тараса Шевченка». Спочатку дітки переглянули фільм «Шевченко-художник» та послухали вірші поета, а потім, за підказками Яни, відобразили свою фантазію у малюнках. До слова, у цій же книгозбірні оформили book-локацію «Шевченкова свіча століттями горить», на якій представлено матеріали про життя і творчість поета, а також його твори. Виставка ця діятиме до дванадцятого березня.
- Деталі
- Перегляди: 481
На Хмельницькій АЕС обговорили питання продовження строку експлуатації першого енергоблока
У навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС 27 лютого представники Дерманської, Миротинської, Бущанської, Копитківської сільських рад Здолбунівщини, які входять до складу зони спостереження атомної станції, долучилися до обговорення питання продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока. Обговорення проходило за участю керівництва та провідних фахівців Хмельницької АЕС.У навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС 27 лютого представники Дерманської, Миротинської, Бущанської, Копитківської сільських рад Здолбунівщини, які входять до складу зони спостереження атомної станції, долучилися до обговорення питання продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока. Обговорення проходило за участю керівництва та провідних фахівців Хмельницької АЕС.Під час громадських обговорень фахівці Хмельницької АЕС ознайомили жителів Здолбунівщини з процедурою продовження терміну експлуатації атомних енергоблоків, яка для України не нова, адже вже дев’ять вітчизняних блоків працюють у понадпроектний термін. Команда спеціалістів атомної станції довела учасникам громадського обговорення інформацію щодо основних робіт та заходів, ознайомила з факторами безпеки, показниками радіаційного та екологічного моніторингів.По завершенні обговорень представників Здолбунівського району ознайомили з основними виробничими процесами та підготовкою персоналу на атомній станції під час екскурсії в навчально-тренувальному центрі.Громадськість Здолбунівщини підтримала продовження строку експлуатації першого енергоблока ХАЕС, висловила свої пропозиції.
- Деталі
- Перегляди: 467
Такою була юність Єфросинії Єфремівни Мордюк
Фахівець проекту «Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей
та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові і Переяслав-Хмельницькому»
Нонна ХОРОШУН під час відвідування Єфросинії МОРДЮК.
Юність. Пора, коли живеш надією, будуєш плани на подальше життя, мрієш, сприймаєш світ з широко відкритим серцем і зовсім не очікуєш болю й втрат. Але це у мирному житті. Коли ж воно залишається тільки щасливим сном, усе інакше. Війна не зважає ні на твій вік, ні на твої сподівання. Вона просто робить свою чорну справу: безжально нищить усе довкола, ламає долі, кожного випробовує на міцність і порядність. І щастя, якщо в усьому цьому виживеш не зламавшись...
Однією з тих, у чию юність увірвалась Друга світова, є Єфросинія Єфремівна Мордюк. Її шістнадцятирічною примусово вивезли на підневільну працю до нацистської Німеччини. Спогади про той час досі гірко ятрять жінці душу, але вона погодилась розповісти про пережите в трудовому рабстві.
- Деталі
- Перегляди: 518
Однією з найважливіших галузей промисловості в Україні завжди була борошномельна. Розвивалась вона поступово - в міру того, як протягом століть удосконалювались та змінювались млини: вітряні, парові, водяні, кінні. Млини функціонували майже в кожному селі нашого району і забезпечували населення борошном різного ґатунку та помелу, а також крупами й олією. Мололи там зернові: жито, пшеницю, ячмінь, кукурудзу, овес та ін. З’їжджалися до млинів господарі возами, наповненими зерном, сходилися з невеликими клунками за плечима селяни з навколишніх сіл. Саме в черзі у цьому запорошеному й обплетеному павутинням святому місці, смакуючи принесеним в торбині куснем сала з окрайцем хліба за чарочкою горілки, можна було довідатись останні новини з околиць. Розмову вели неквапом, адже знали, що у млині робота швидко не робиться. Бо, як поспішити, то борошно вийде не найкращого ґатунку.
До 1944 року власниками багатьох млинів у нашому краї були чехи. Але вони поступово виїжджали на постійне місце проживання до Чехословаччини, як наприклад, завідуючий млина села Будераж та мірошник села Мости Павло Крацек. Невідомо, чи так було насправді. Бо ж знаємо, що власників чеської національності не оминули переслідування, що їх вивозили до Сибіру як «куркулів».
- Деталі
- Перегляди: 623
Згідно з церковними книгами «Шлюбні обискі» (анкета передшлюбних опитувань) Свято-Михайлівської церкви села Здовбиця з 1865-1885 рр., жителі Здовбицького приходу (а це - Здовбиця, сільце Здолбунів, сільце Лідаво, хутір Гриновщина та навколишні села) носили доволі різні імена - і такі, що зустрічаються нині, і давно забуті. Пропонуємо до вашої уваги давні імена та їх значення. Тим паче, що чимало із застарілих імен зараз знову набувають широкої популярності. Як от, до прикладу, Гордій (гордієць (грец.), Даміан (приборканий (грец.), Дем’ян, Захар, Лука (з Луканії), Лев (лев) або Фадей (хвала (євр.).
Досліджуючи церковні книги Свято-Михайлівського храму села Здовбиця, дізнаємося й про те, які прізвища носили наші предки зі Здовбиці 150 років тому. Це дані з церковної книги «Брачних обисков» (передшлюбних опитувань молодят, які мали вінчатися у Свято-Михайлівській церкві в період 1865-1885 рр.).
Чоловічі імена
Афанасій - безсмертний (грец.)
Архіп - конюх (грец.)
Андріан - той, що живе в Адріатичному морі
Авксентій - примноження (грец.)
Власій - простий, грубий (грец.)
Варфоломей - син Толомея (євр.)
Венедикт - благословенний (лат.)
Вікентій - який перемагає (лат.)
Герасим - шановний (грец.)
- Деталі
- Перегляди: 660
продемонстрували учасниці конкурсно-розважальної програми «Міс Перлина-2019»
Учасниці та організатор конкурсу Катерина ВЕРЕЩУК.
Це яскраве дійство відбулося шостого березня у Здолбунові, в міському клубі. Усі, хто того дня завітав до цього закладу як глядачі, мали змогу не тільки повболівати за конкурсанток, а й насолодитись концертними номерами від місцевих юних і дорослих артистів. Своєю творчістю містян порадували Михайло Така, вокальний ансамбль “Ровесник” (керівник Анатолій Кізім), зразковий колектив східного танцю “Зірочки Сходу” (керівник Катерина Верещук), Андрій Шарафан та Ілона Корнійчук.
Після церемонії нагородження.
Конкурс краси складався чотирьох етапів: «Візитка», в ході якого ведучі знайомили з учасницями, розповідали про їхні вподобання, хобі, мрії і плани на майбутнє; «Світ захоплень», під час якого дівчата вже самі представили свої творчі здібності й уміння; «Дівчина-весна» і «Вечірній променад», де конкурсантки демонстрували підготвлені наряди, свою граційність, чарівність та жіночність. Загалом перемогу й титул «Міс Перлина-2019» змагались шість старшокласниць Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3.
Під № 1 виходила на сцену учениця 9 класу Олександра Мельничук. Їй подобається музика в стилі хіп-хоп, альтернативний рок та електроніка. Дівчина понад п’ять років займається східними танцями, вона дуже дорожить своєю сім’єю й друзями, любить подорожувати та мріє побувати в Парижі, Дубаї, Іспанії. Змалку прагне стати стильним перукарем.
- Деталі
- Перегляди: 535
Державний навчальний заклад
«Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту»
З А П Р О Ш У Є
всіх бажаючих на
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ,
який відбудеться
16 березня 2019 року об 11 годині
Будемо раді Вас бачити!
АДРЕСА УЧИЛИЩА: 35705, вул. Ясна, 6, м. Здолбунів, Рівненської області
ТЕЛЕФОНИ: моб. 098 523 74 94; 03652- 2-25-41;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; cайт: zplzt.сom
- Деталі
- Перегляди: 632
Пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі (далі - клієнт пробації), та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Мета діяльності органів пробації - забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом надання необхідної підтримки та допомоги клієнту пробації із залученням спеціалістів різних служб та організацій, надання суду інформації, що характеризує клієнта, а також здійснення нагляду і контролю, аби уникнути вчинення ним повторних правопорушень.
Службу пробації було створено у 2017 році шляхом реформування кримінально-виконавчої інспекції (КВІ), яка відповідала за виконання вироків, не пов’язаних із позбавленням волі. Ця служба здійснювала нагляд за особами, які скоїли правопорушення, щоб забезпечити виконання передбачених судом обов’язків. Тобто, заходи передбачали, передусім, покарання та контроль.
У 2018 році у складі Міністерства юстиції України було створено центральний орган управління діяльністю пробації - Державну установу «Центр пробації», що координує та здійснює нагляд за діяльністю 24 філій та 560 уповноважених органів з питань пробації по всій Україні.
- Деталі
- Перегляди: 536
Учасники святкового заходу до Дня Соборності України у Здолбунівському РБК.
Цього року 22 січня в Україні відзначали День Соборності України та 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). З цієї нагоди у Здолбунові та селах району було проведено низку заходів. А частинка здолбунівчан приєдналася до святкування Дня Соборності у Києві.
Представники влади поклали квіти до пам’ятних місць та поховань воїнів-захисників України, після чого у Здолбунівському районному будинку культури відбувся урочистий концерт «Разом з власної волі з 1919 року». Традиційно захід розпочали з виконання гімну України, після чого до уваги глядачів було представлено цікаву концертну програму.
- Деталі
- Перегляди: 545
На свято Водохреще у кожному храмі відбувається освячення води. Традиційно освячування здійснювали не тільки біля джерела Святого Миколая, що у с. Гільча, а й на озері села Святе. Цього року там чин Великого освячення води звершив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Його Високопреосвященству співслужив намісник Гурбинського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда) та братія монастиря. Окрім багатьох жителів району та військовослужбовців, на освяченні води був присутній голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк. Владика Іларіон привітав присутніх зі святом Богоявлення та окропив всіх освяченою водою.
- Деталі
- Перегляди: 555
Для Комунального некомерційного підприємства «Здолбунівська центральна районна лікарня» придбали новий цифровий флюорограф. Вартість апарата становить майже 1,8 мільйона гривень. Щоб закупівля цього вкрай необхідного обладнання стала реальністю, мільйон гривень було виділено з районного бюджету, півмільйона гривень - з міського. Також долучилися фінансово до цієї хорошої справи Мізоцька селищна та шістнадцять сільських рад Здолбунівщини.
- Деталі
- Перегляди: 589
Антифейк МОЗ щодо нових правил Антифейк МОЗ щодо нових правил виклику швидкої допомоги
Нещодавно окремі ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що начебто з 1 січня 2019 року в Україні запроваджено нові правила виклику екстреної допомоги. Зокрема стверджували, що екстрену допомогу розділили на швидку та невідкладну, а викликати ці служби необхідно за різними номерами телефонів - 103 і 112 відповідно. У Міністерстві охорони здоров’я України цю інформацію спростували і назвали такою, що «вводить в оману українців». Натомість розмістили на сайті міністерства правдиві факти про роботу швидкої допомоги у 2019 році:
1. Правила виклику екстреної медичної допомоги затверджені Наказом МОЗ від 1 червня 2009 року за № 370. Змін до цього нормативного акта не вносили, на сьогодні він є чинним і саме ним керуються диспетчери швидкої допомоги при прийомі викликів.
- Деталі
- Перегляди: 445
Спогади мами Василя Жука
Василь Жук
Незламні, безстрашні, сильні, мужні, вольові. Насправді цей перелік може бути дуже довгим, і так можна охарактеризувати дійсно справжніх воїнів, які вже п’ятий рік ведуть боротьбу проти Російської агресії. Це хлопці, чоловіки, які заслуговують глибокої шани та поваги, справжні Герої.
На превеликий жаль, про багатьох цих воїнів сьогодні можна тільки згадати добрими словами, адже війна нещадна, і на полі битви не всім судилося залишитись живими. Так, нині уже немає з нами багатьох захисників. Забрала війна і молодого здолбунівчанина Василя Жука. Спогадами про Василя погодилася поділитися його найрідніша людина - мама.
…Наша розмова починається складно. Я не знаю з чого розпочати діалог. Про що запитати жінку, в якої війна відібрала дитину? І все ж прошу розповісти, яким був її син. Мама Васі виявляється дуже скромною і в чомусь навіть сором’язливою, але помалу починає розповідь.
- Деталі
- Перегляди: 500
Шістнадцятого січня відзначають День захисників Донецького аеропорту та вшановують пам’ять загиблих «кіборгів». Українських захисників, які вели бої за Донецький аеропорт у 2014-2015 роках назвали «кіборгами» завдяки незламності їхнього духу та безстрашності.
Розпочалися бої за Донецьке летовище 26 травня 2014 року, коли бойовики з боку Російської Федерації захопили споруду аеропорту. Тоді, ще у мирному Донецьку, добровольці разом з українськими військовими стали на захист будівлі аеропорту і утримували оборону летовища протягом 242 днів.
Військові не полишали своїх позицій попри страшні обстріли зі стрілецької зброї, мінометів та артилерії. Вони до останнього боронили частинку своєї рідної землі. Наші військові протистояли ворогу і не здалися, від постійних обстрілів не витримала сама споруда.
- Деталі
- Перегляди: 419
Учні Мізоцького НВК другий рік поспіль організовують благодійну різдвяну коляду. Саме учасники драмгуртка на чолі з його керівником Олександром Кремінським, завідуючою БК
с. Озірко Галиною Шебунею та педагогом-організатором Мізоцького НВК Тамарою Парфенюк колядували й щедрували заради благої справи. Учасники коляди завітали до багатьох організацій у селищі Мізоч.
– Ініціатива була спільною, так вирішили діти разом з керівником гуртка. Та це не перша благодійна акція у драмгуртку, протягом року ми намагаємося проводити подібні заходити, щоб допомогти тим, хто цього потребує, - розповіла педагог-організатор Тамара Парфенюк.
- Деталі
- Перегляди: 455
Під час одного з тренінгових занять
Завершився перший рік реалізації у нашому місті ГО «МФ «Взаєморозуміння і толерантність» проекту «Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові і Переяслав-Хмельницькому», який фінансує німецький фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє». І можна з впевненістю стверджувати, що за цей час учасникам проекту вдалося втілити в життя немало хороших справ.
Упродовж звітного періоду члени цільової групи проекту отримали комплекс соціальної, медичної, психологічної, правової допомоги. Оскільки до вказаної групи проекту входять літні люди, які мають чимало хронічних захворювань, то їм постійно надавали медичну та соціальну допомогу відповідні фахівці нашого, Рівненського відокремленого підрозділу ГО «МФ «Взаєморозуміння і толерантність». Так, за призначенням дільничних лікарів, здійснювався гігієнічний і патронажний догляд, проводились вимірювання артеріального тиску, рівня глюкози в крові, робили електрокардіограми, надавали різні консультації. Також було виконано низку профілактичних та реабілітаційних заходів. Наш медичний фахівець протягом року здійснив 730 відвідувань підопічних, соціальний фахівець - 776, перукар надав 184 консультації з вибору стрижки та щодо догляду за волоссям.
- Деталі
- Перегляди: 429
Гурт колядників Здолбунівського районного будинку культури виконав кілька маловідомих колядок
Минулі вихідні для здолбунівчан були позначені не тільки чудовими різдвяними святками, а й низкою душевних культурно-масових заходів. З колядками, щедрівками, віншуваннями й побажаннями миру, щастя, злагоди й благополуччя Україні, нашій громаді, кожній родині і кожній людині. Світла новина про народження Спасителя линула знов і знов, а слова вітання «Христос народився!» своєю життєствердною силою сповнювали серця надією й радістю.
- Деталі
- Перегляди: 393
Члени Синоду Вселенського патріархату з томосом для ПЦУ
Цьогорічне Різдво Христове є для нашої держави історичною, епохальною датою. Україна сторіччями йшла до визнання своєї автокефальної церкви. І ось року Божого 2019-го у переддень великого православного свята в турецькому Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України.
На церемонії підписання цього історичного документа у патріаршому храмі Святого Георгія були присутні Президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій та інші офіційні особи. Церковну делегацію очолив предстоятель Православної церкви України Епіфаній. Текст томосу було підписано Варфоломієм і вісьмома митрополитами.
Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року в Україні відбувся Об’єднавчий собор Православної церкви України, на якому й обрали предстоятеля Епіфанія. «Господь явив нам справжнє різдвяне диво... Свято подвійне – Православна церква України отримала томос про автокефалію. І нашу давню церкву, історія якої сягає часів рівноапостольного князя Володимира, ми, нарешті, визволили. Визволили з-під московської неволі», – сказав Президент України Петро Порошенко після першого богослужіння ПЦУ в храмі Святої Софії у Києві, наголосивши що томос про автокефалію Православної церкви України – це визнання її самостійності.
Вселенський патріарх Варфоломій вітає предстоятеля ПЦУ Епіфанія
Надання Україні томосу – це фактично ще одне визнання незалежності нашої держави. Відтепер українська церква увійшла в родину, яка складається з 15 незалежних помісних православних церков.
Історичну церковну реліквію – томос, цей історичний документ, можна було побачити на Різдво у Святій Софії. Вже оприлюднено текст цього документа, до речі дуже гарно оформленого у стилі давніх церковних книг з відповідними церковними церемоніями людьми, посвяченими виконувати такі справи – ченцями на Афоні.
- Деталі
- Перегляди: 386
Відповідно до Закону України, який набирає чинності 11 січня 2019 року, Кримінальний кодекс віднині доповнюється трьома новими статтями.
З метою узгодженості дій та практичного застосування законодавчих змін 9 січня відбулася відеоселекторна нарада, в якій взяли участь поліцейські усієї Рівненської області, працівники прокуратури та суду. У нашому районі в кабінеті т.в.о. начальника Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУНП у Рівненській області Сергія Смаглюка також зібралися керівники поліцейських підрозділів та місцевої прокуратури.
- Деталі
- Перегляди: 417
Ось уже два тижні пан Орест Цап як не в своїй тарілці: ходить такий задуманий, ніби уся поважна ватага парламенту передала йому свої віжки управління країною. Нервує, відповідає невпопад, на дружину підозріло зиркає. Натомість з дочкою Лесею, єдиною дитиною, такий погожий, лагідний, як говорить з нею, то наче дбайливо намазує на білий хліб вершкове масло найвищого ґатунку. Бо як батько знає, що скоро доведеться розпрощатися з його Лискою-Лесюнею: його дівчинка виходить заміж. Зненацька, бо вже треба. Сиділа б і далі біля нього його донечка-кралечка, але шлюбна партія підвернулася занадто вигідна: Святослав, майбутній зятьок, син Альберта Едуардовича, керуючого успішним київським банком. Він, єдиний спадкоємець таткових статків, виявився он яким спритним у справах палкого кохання. І плід цього кохання вже визріває в лоні його Лесюні й чекає на законне майбутнє існування в прискіпливому щодо дошлюбних стосунків соціумі.
- Деталі
- Перегляди: 513
Бувальщина, яка трапилася у Здолбунові напередодні зустрічі нового, 2019-го, року
Отака, схожа до цієї, була ялинка
Мабуть ви, шановні здолбунівчани, особливо ті, котрі колядувати ходили, звернули увагу на те, які у кого ялинки? А вони, погодьтеся, дуже різні. У когось сосонки, у когось ялинки. У когось пухнасті й високі та на півхати, в когось і зовсім маленькі, а коли більші, то трохи кострубаті, із «залисинами», бо це ж дерева з лісу, а ще й родина мусила на ялинці зекономити. А от у декого, є такі панове у Здолбунові, ялинка – писана красуня! Що вже пишна, що вже пухнаста, а як придивитися пильніше, ще й не проста ялинка з лісу з рідкою хвоєю, а випещена декоративна, не зелена, а голуба! А що вже вбрана, як найліпша пані на різдвяному балу! Аякже! Вишукане товариство прийде на гостину, тож господар гонорово прочинить двері світлиці, покаже на царствений атрибут свята й дасть фору усім. На питання «Де взяв?» відповість запитанням: «Де взяв? Де взяв? Секрет! Своїх секретів не розголошуємо!» І дарма, що кожен із гостей щось своє з цього приводу подумає. Один скаже подумки: «Знаємо ми тебе, голубе, давно! Десь у скверику декоративну спиляв, бо давно в тебе все схоплено – нікого в місті не боїшся!» Якась пані в дорогому брендовому платті штовхне свого благовірного під бік: «А бачиш! Отак має бути в людей! А ти: «Піду на ринок та треба, щоб із биркою була, щоб не крадена, щоб усе чесно». І що приніс? Людям показати соромно! Ще й на прикраси поскупився грошей виділити більше!» Якщо на цій гостині присутній хтось із серйозних начальників, то той, звісно, десь не тільки подумки, а й уголос, відкликавши господаря вбік, скаже: «Ти ж дивися, даємо тобі десь на червоне проскочити, тож ти не зловживай, бо завтра прийдуть громадяни під поріг з протестом, поставиш у скрутне в становище і себе, й мене!» Проте господар перерве цю застережну тираду. «Та, що ти, мовляв, друже, хвилюєшся, побійся Бога! Хіба я коли тебе підводив?» І підморгне по-дружньому: «Місця знати треба! Давай краще піднімемо келихи за Різдво!» Ймовірний такий сюжет? Чому б ні! І я десь у когось бачила отаку ялинку. Але ж не упійманий – не злодій. А може ж чоловік вирощує такі ялинки власноруч десь на дачі?
Але від неї залишився отакий пеньок
Гірше, коли вирощує хтось інший, а він тільки зрубує, вибираючи такий час, коли ніхто його за цим заняттям ніколи не зловить. От приміром, за годину-дві до настання нового року. Хто в передноворічній метушні, та ще й у темряві, буде її стерегти? Та й хіба обов’язково самому по ту ялинку йти? Адже можна за якихось півсотні (на пляшку дати) найняти вірного чоловіка, який тебе мало знає, щоб пішов, тихенько спиляв і приніс. Скільки діла! А тоді кинулися всі гуртом та вбрали красуню в давно куплені найвишуканіші ялинкові прикраси та й гайда до новорічного столу.
- Деталі
- Перегляди: 470
Відповідно до статті 60 Закону України «Про вибори Президента України», ТОВ редакція Здолбунівської районної газети «Нове життя» повідомляє, що вартість одиниці друкованої площі для проведення передвиборчої агітації на Президентських виборах 31 березня 2019 року складає 3,40 грн за 1см2 на 2-8 сторінках та 4,45 грн за 1 см2 на першій сторінці нашого видання.
Сторінка 4 із 18