Різне

600 тисяч гривень змогли б отримати медичні працівники Здолбунівської ЦРЛ як доплату за лікування пацієнтів із Ковід-19. Однак Національна служба здоров’я України не уклала з ними відповідної угоди, що призвело до обурення та навіть гніву з боку тих, хто щодня контактує з інфікованими пацієнтами. Медикам уривається терпець, тим більше, що епідемічна ситуація в районі лише погіршується, кількість хворих зростає. А через корективи в обстеженні пацієнтів, які внесло недофінансування, працювати стає складніше, бо механізм роботи: хворий-швидка-лікарня зміщено і не відкориговано. Деталі проблематики у матеріалі.

563546

Олег ДацюК і Володимир Лепеха.

 

Про складну ситуацію з невиплатою обіцяної доплати наша редакція дізналась з особистої сторінки голови Здолбунівської районної ради Олега Дацюка у Фейс­буці, де посадовець виклав відеозвернення до усіх гілок вищої влади з проханням відрегулювати механізм обіцяних виплат.

Шостий рік поспіль сколихують Україну постріли, не висихають на очах метерів сльози, кожен день несе нові втрати та горе. Тисячі українців позбавлені спокійного сну через жорстоку гру шкурних інтересів однієї держави до іншої. Так було завжди: війни престолів, князівств та навал спалахували майже у всі історичні епохи, але то були древні часи, коли людьми керували загарбницькі інстинкти, а не суспільні цінності, що базуються на гуманізмі, освіті, новітніх технологіях. Невже, маючи усі привілеї комфортного життя, у 21 столітті потрібно воювати, провокувати один одного на вбивство та кровопролиття, змушуючи тисячі матерів чекати своїх синів звідти, звідки нерідко вже нема вороття?..

5464563

Батьки Тараса ЯКИМЧУКА.

 

Тарас Якимчук, двадцятирічний юнак із селища Мізоч Здолбунівського району з самого дитинства мріяв про те, аби стати військовим. Понад усе на світі хлопець любив своє рідне село, батьків та дівчину Олю. У липні 2014 року його не стало. …Війна забрала життя зовсім молодого, сповненого жаги до життя воїна.
Народження Тараса у родині Якимчуків довго чекали, адже мама Євгенія мала уже двох дітей від першого шлюбу, а ось у тата він був єдиним сином. Тож малому завжди приділяли багато уваги. Через особливу любов рідних, мабуть, і виріс Тарас не таким, як усі: з гострим відчуттям справедливості, з толерантністю англійського пера та неабияким відчайдухом і спортсменом.
- Коли він йшов в школу, він знав все-все, - пригадує мама загиблого воїна Євгенія Анісімовець. - Ми йому проводили вдома уроки по 45 хвилин. Він вчився дуже добре по 6 клас, а потім почав займатися бойовим мистцтвом «Спас», трошечки навчання закинув і сказав: «Мамо, я себе бачу тільки військовим, я хочу бути миротворцем».

Як просувається будівництво місцевого притулку для тварин і чого там нині найбільше потребують

Для Здолбунова «тема» бездомних тварин не нова, але досі актуальна. І щодо шляхів розв’язання проблеми думки у людей насправді різні, навіть діаметрально протилежні - між жорстокістю і гуманністю. Хтось вважає, що з усім має розібратися влада, а хтось бере і робить, попри власний некомфорт, нестачу коштів, нападки з боку «небайдужих». У нашому місті таки справді є люди, котрі щиро прагнуть допомогати чотирилапим і багато для цього роблять. Завдяки їхнім зусиллям у місті будується притулок для собак і котів - місце, де «хвостикам» дарують надію. Ми поспілкувались з ініціаторкою створення притулку і волонтерами про те, яка ситуація там зараз і чим охочі можуть допомогти.

DSC06816

Волонтерка Ніна Кондратюк.

 

На противагу злу

Ідея створити у Здолбунові притулок для тварин належить Ніні Леонідівні Кондратюк. Щоб задум став дійсністю, вона оббивала пороги різних інстанцій, зверталась з проханнями до посадовців. Наполегливо і довго. Жінка вже чотирнадцять років займається волонтерством – годує, лікує, прилаштовує чотирилапих. За її словами, поштовхом до такої діяльності стала нетерпимість до людської жорстокості у ставленні до тварин. Ніна Леонідівна згадує:
- Тоді ще дозволяли гицелям вдень стріляти. Було бачу, як він іде і тільки паличкою «шльоп» - собака б’ється в конвульсіях. Діти за твариною плачуть, старші люди. Це неможливо байдуже споглядати… Тож і почала допомагати тваринам, забирати їх з вулиці хворих і голодних, до себе додому. Їх більшало, тому й виник задум організувати спеціальний притулок. Та довго від посадовців лише обіцянки чула. Врешті у міській раді зреагували і виділили нам під це землю. Аби повчитися, ознайомитися з потрібною документацією, ми їздили в Нетішин, де притулок для тварин запрацював раніше.

Скільки б сьогодні пересічному українцю не намагалися розповісти про переваги закупів у магазинах чи великих супермаркетах, на противагу наводячи приклад не надто естетичної, антисанітарної роботи ринків, його все одно не переконати. Адже закупи і торгівля на базарі то, як місцевий колорит для українців.

У місті Здолбунів ринок по вулиці 8 Березня, без перебільшення, користується популярністю серед міського та сільського населення. Одні сюди приходять за продукцією, інші її привозять для реалізації. Однак умови, які пропонував базар для своїх клієнтів давно бажали бути кращими. Власне цю тему небайдужі здолбунівчани піднімали у соціальних мережах, і у приватних розмовах. Допоміг зрушити питання у позитивному напрямку карантин.

Уже сорок три жителі Здолбунівщини, взяли участь у благодійній Всеукраїнській акції-марафоні «Перемога у нас в крові», яку до Всесвітнього дня донора організували за спільної ініціативи Товариства Червоного Хреста і Міністерства молоді та спорту, за підтримки агенції «Ogilvy Ukraine».

Стартувала акція-марафон 12 червня. Головна мета заходу - привернути увагу суспільства до проблеми дефіциту крові у банках крові України, популяризація донорства і залучення громадян у лави донорів.

Незважаючи на послаблення протиепідемічних заходів, карантин ще триває. Тож на Здолбунівщині регулярно здійснюють контроль за дотриманням санітарного законодавства закладами торгівлі та харчування, побутового обслуговування, ринками та різними організаціями і установами.

Минулого тижня оперативно-мобільна група з дотримання карантинних заходів у складі Інни Місюри - помічника лікаря-епідеміолога відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Здолбунівського районного управління ГУ Держ­продспоживслужби у Рівненській області, Тараса Олійника - головного спеціа­ліста відділу правової роботи та управління персоналом апарату Здолбунівської РДА та Романа Матвейшина - старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції Здолбунівського ВП Острозького ВП ГУ НП у Рівненській області провела перевірку кількох закладів сфери обслуговування у Здолбунові.

DSC06777


Під час рейду фахівці звертали увагу на наявність дезінфектантів та засобів індивідуального захисту, порядок прибирання приміщень, кількість клієнтів у залі, температурний скринінг, дистанцію між людьми. Також роз’яснювали відвідувачам і працівникам, яку небезпеку несе поширення вірусу та наголошували на важливості дотримання карантинних вимог.
- У разі недотримання карантину власники отримують попередження та відповідні приписи. Якщо ж є значні порушення, то заклад можуть закрити, а відновити його діяльність можна буде лише після усунення порушень, - пояснює Інна Місюра.

Нещодавно завдяки голові Здолбунівської районної ради Олегу Євгенійовичу Дацюку та голові райдержадміністрації Леоніду Петровичу Власюку у хірургічне відділення КНП «Здолбунівська центральна районна лікарня» придбали сучасну лапароскопічну стійку. Наявність цього хірургічного обладнання медикам закладу дає змогу якісно виконувати прості й складні оперативні втручання різного профілю «без скальпеля». Після таких операцій пацієнти значно менше перебувають у стаціонарі, всього 2-4 дні, оскільки відновлення організму відбувається зазвичай дуже швидко.

 

У Здолбунівському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Рівненській області з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції та захисту персоналу відділу та підоблікових осіб, під час проведення реєстрації клієнтів пробації та профілактичної роботи з ними було роздано медичні маски.

 

Постановою Кабміну № 211 запроваджено нові норми обмежувальних заходів. Щодо останніх люди задають безліч запитань, тож надаємо роз’яснення до найпоширеніших з них.

1. Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?
Наявність у людини документів дає змогу перевірити, чи не мусить та бути на самоізоляції, або в обсервації. А органам правопорядку - застосовувати адміністративну відповідальність до порушників правил карантину.
2. Чи можна ходити по вулиці без маски?
У всіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі. Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під’їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше). Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Тому рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Повідомляємо, що у зв’язку із запровадженням в Україні карантинних заходів на протидію поширенню коронавірусної інфекції, в редакції газети «Нове життя» до 24 квітня 2020 року обмежено відвідування громадян. Усі, хто має потребу подати для опублікування в газеті оголошення чи привітання, можуть надсилати їх на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Розрахунок – за реквізитами, вказаними на сайті в розділі «Контактна інформація». Довідки за тел. 0961016962.
Перепрошуємо за тимчасові незручності!

Пандемія – саме так охарактеризувала епідемію з вірусом 2019-nCoV Всесвітня організація охорони здоров'я. Понад 60 тисяч інфікованих лише в країнах ЄС, сотні міст закриті на карантин і вже є підтверджені випадки коронавірусу в Україні. Про загрози, заборони та готовність області до коронавірусу спілкувалися з головою Рівненської ОДА Віталієм Ковалем.


- На сьогодні Україна і Рівненщина, зокрема, стоїть перед новим викликом - коронавірус. Чи готова область до боротьби з ним?
- Ще з 14 березня область працює в режимі 24/7. Щоб постійно контролювати ситуацію? ми створили при ОДА Цілодобовий оперативний штаб. Кожні 12 годин ми із заступниками змінюємо один одного на чергуванні. На постійному зв'язку й оперативні районні штаби. Також цілодобово працює «гаряча лінія» - 0 800 500 078. Оператори кол-центру надають всю необхідну інформацію щодо протидії коронавірусу.
У двох інфекційних лікарнях, в Сарнах і Рівному, облаштовані бази для госпіталізації громадян з підозрою на коронавірус: підготовлено 417 ліжок та 63 місця в інфекційних боксах. Понад 600 медпрацівників можна буде залучити для надання медичної допомоги населенню в осередках спалаху COVID-19. Заклади охорони здоров’я мають необхідний запас засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих розчинів. Крім того, на Рівненщину надійшли 260 тисяч медичних масок з держрезерву, 2 портативні апарати для штучної вентиляції легень та інше медичне обладнання, яке ми розподілили серед 105 державних і комунальних медзакладів області.

Минулої суботи у приміщенні Здолбунівської музичної школи відбулось надзвичайно світле за своєю атмосферою дійство. Там линули колядки двома мовами - польською й українською. Співали їх дорослі і малі, гурти і солісти, артисти і глядачі. Колядували на сцені й просто у залі. Під гітару, рояль, баян і без музичного супроводу.
Також присутні мали змогу переглянути Вертеп і, вкотре звернувшись до історії народження Спасителя, відчути надію, подаровану Ним всьому людству, та щиру радість величного різдвяного свята. Сприяли цьому і гарні декорації, і натхненне виконання ролей учасниками у відповідних вертепному дійству костюмах.


Організувало захід Товариство польської культури Здолбунівщини, яке очолює Софія Михалевич. Підготовкою займались члени цього Товариства, учні суботньо-недільної школи з вивчення польської мови, що при ньому діє, парафіяни місцевого костелу Святих Петра і Павла. Про музичний супровід подбали Валерій Стельмащук та Олена Сачева. Багато зусиль доклала, щоб свято вийшло таким, як його побачили глядачі, учителька вже згаданої школи з вивчення польської мови Марія Мусял. Вона ж звернулася до гостей заходу з вітальним словом.

Представили новий проєкт моделі адмінустрою

Минулого тижня у Рівненській ОДА відбулося засідання робочої групи з питань децентралізації. На ньому презентували проєкт моделі адміністративно-територіального устрою Рівненщини, яким передбачено створення 46 ОТГ. Під час роботи над проєктом врахували нові зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», прийняті Верховною Радою. Вони передбачають створення ОТГ згідно з перспективними планами, які розробляються обласною державною адміністрацією відповідно до методики формування спроможних громад, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

У засіданні міжвідомчої регіональної робочої групи взяли участь народні депутати України, обласні обранці, керівники районів, міст та ОТГ, сільські і селищні голови, представники Асоціації міст України, громадськість.
«Перспективним планом формування територій громад Рівненської області, який покриває 100 % території регіону, передбачене утворення 72-х ОТГ. На сьогодні, на засадах добровільності, сформовано 48. Це - майже 67 % від загальної чисельності ОТГ, передбачених планом. В об’єднаних громадах проживає третина населення області, загальна площа ОТГ - 41 % території. У 2020 році на прямих відносинах з державним бюджетом працюватиме 45 ОТГ», - зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
Спроможні громади повинні відповідати обов’язковим умовам, а це: нерозривність території; зона доступності до аміністративного центру не більше 25 км; наявна розвинена ін­фраструктура, у тому числі на території ОТГ має бути розташована школа на 250 учнівських місць.

 

Нещодавно на базі Здолбунівської районної станції юних техніків відбулися відкриті змагання серед учнівської молоді з автотрасового моделювання на Кубок Здолбунівського району. Стало це можливим завдяки фінансовій підтримці Здолбунівської районної ради. Адже на базі приміщення районної станції юних техніків для занять гуртка була побудована нова автотраса, яка відповідає найсучаснішим вимогам, що й дало можливість провести змагання такого рівня. Варто зазначити, що велика заслуга в цьому керівника гуртків Миколи Надаховського, який професійно та наполегливо зай­мається своєю справою. Тож голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, який також був присутній на змаганнях вручив Миколі Надаховському Подяку за багаторічну працю та розвиток автотрасового моделювання у Здолбунові. Переможці змагань отримали грамоти і медалі, повідомляють на сайті Здолбунівської районної ради.
До слова, гурток автотрасового моделювання у Здолбунові діє вже понад 30 років. До навчання залучають дітей від 9 до 18 років. Часто гуртківці беруть участь у змаганнях різних рівнів, на яких виборюють призові місця.

У Здолбунові, у приміщенні БКЦ, 23 лютого цього року відбудеться обласний фестиваль української народної жартівливої пісні, танцю та гумору «Весела толока». Згідно з положенням про проведення заходу, метою фесту є підтримка сільських талантів та надання їм можливості реалізувати свій творчий потенціал, популяризація української народної жартівливої пісні, танцю та гумору, обмін досвідом між виконавцями, відкриття широким колам глядачів нових талантів, удосконалення форм культурного відпочинку жителів краю.
До участі у «Веселій толоці» запрошують усі охочі мистецькі колективи району та області. Щоб узяти участь у фестивалі, потрібно зареєструватись в його оргкомітеті - подати заявку за підписом керівника колективу, але не пізніше, ніж 13 лютого.
Заявки необхідно надіслати на адресу оргкомітету: заслуженому працівнику культури України, композитору, професору – Пастушенку Андрію Семеновичу ( e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.); тел. для довідок 096-73-10-632.
Кожен учасник має підготувати та виконати дві пісні українською.

та розглянули ще низку питань на черговій сесії міської ради

Вісімнадцятого грудня під головуванням Ігоря Ольшевського відбулася тридцять восьма сесія Здолбунівської міської ради. На розгляд сесії було винесено 58 питань порядку денного. Більшість питань були обговорені та підтримані міськими депутатами.

Під час сесійного засідання депутати розглянули чимало питань щодо земельних відносин, частину з яких зняли з розгляду й перенесли на наступну сесію. Одноголосно вирішили надати матеріальну допомогу мешканцям Здолбунова. Також затвердили два важливих питання – місцеві програми та бюджет на 2020 рік.

Нещодавно голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк проінспектував виконання ремонтних робіт у дитячому садочку в селі Дермань Друга. Дошкільний заклад облаштовують у колишньому приміщенні шкільної бібліотеки. Ремонтні роботи розпочали наприкінці жовтня цього року, а нині у приміщені повністю замінено підлогу, вікна і двері, покладено плитку, встановлено сантехніку.
На завершальному етапі й ремонт харчового блоку у Здолбунівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4. Нагадаємо, що депутати Здолбунівської районної ради ще в липні, на сесії, ухвалили рішення щодо виділення з районного бюджету на капітальний ремонт цього приміщення 198 тисяч гривень.

Після похмурої сірої осені, більшість дорослих та дітлахів чекають на зиму. Адже це прекрасна пора щоб побавитися у сніжки, зліпити сніговика, покататися на санчатах чи лижах, помилуватися засніженою природою. А ще взимку усі з нетерпінням очікують новорічно-різдвяних свят... Цьогорічна зима поки напрочуд тепла й без­сніжна, але ж свята і подарунки мають бути «за планом».

І першим довгоочікуваним, особливо дітьми, святом зимової пори є день святого Миколая. Заздалегідь хлопчики й дівчатка пишуть для Миколая-Чудотворця листи зі своїми побажаннями і залишають ці послання на підвіконні чи кидають у поштову скриньку. І, звичайно, святий Миколай намагається виконати бажання дітлахів. Та іноді маленькі неслухи замість подарунків під подушки отримують різочки. Такі різочки є своєрідним попередженням, що час задуматися про свою поведінку і виправитися.

Минулої неділі у Здолбунівському міському клубі відбулося надзвичайно красиве дійство. Про свої здобутки упродовж року, що минає, звітував зразковий ансамбль східного танцю «Зірочки Сходу». Цей самобутній творчий колектив не тільки з любов’ю дарував своє мистецтво глядачам, а й залучив їх до хорошої важливої справи.

334534

- Звітувати за допомогою концерту про все, чого навчились і досягли упродовж року, для «Зірочок Сходу» - вже багаторічна традиція. Зазвичай організовуємо цей захід у переддень свята Миколая, адже завдяки цьому маємо ще й чудову можливість подякувати за наполегливість, працю і здобутки учасницям колективу, порадувати їх подарунками. Зрештою зібрати дівчат разом не лише для репетиції чи виступів, а й щоб відпочили, повеселилися у колі друзів. Щоразу запрошуємо на свято батьків наших дівчаток-танцівниць, друзів ансамблю, усіх шанувальників східного танцю. Крім того, вдруге поспіль захід відбувся у межах благодійної акції «Діти для дітей». Ми організували збір коштів для особливих діток, чиї батьки об’єдналися в ГО «Джерело життя». У нас зай­мається донька очільниці цієї громадської організації Тетяни Ярмолюк Юлечка. До концерту вони підготували виступ дуетом - східний танок «Баладі», - розповіла директор Здолбунівського міського клубу, художній керівник ансамблю «Зірочки Сходу» Катерина Верещук.

П’ятнадцятого грудня, святий Миколай завітав у храм Успіння Пресвятої Богородиці - до дітей вразливих категорій сімей, які зібрались там на запрошення Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

354535435


Настоятель собору архімандрит Дмитро Ющак та митрофорний протоієрей Ігор Саковський звершили молебень до св. Миколая. Юні парафіяни, їхні батьки, бабусі зі свічками у руках уважно слухали службу, бо відчували важливість того, що відбувається. Після відправи Святий Миколай (роль його виконав Анатолій Петрук) вислуховував вірші, скоромовки й побажання кожної дитини та щед­ро обдаровував. А щоб так потішити діток стало можливим, постаралися парафіяни храму, в тому числі родини Євгенії Довгаль та Віктора Януля – заздалегідь внесли відповідні пожертви.

Триває Веукраїнський конкурс «Учитель року-2020». Черговий етап зонального туру змагання, цього разу у номінації «Початкова освіта», 18-19 грудня відбувся на базі Здолбунівської загальноосвітньої школи І ступеня № 7.

Учасників конкурсу вітають учні ЗОШ І ст. № 7.

 

За перемогу боролися педагоги зі Здолбунівського і Острозького районів. Зокрема Орися Володимирівна Романюк, яка працює в Ільпінській ЗОШ
І ст., Віктор Борисович Хіль­чук із Новосілківського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. - ДНЗ» та Марія Олексіївна Шинкарук з НВК «Новомалинська ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ (ясла-садок)» ім. Т. О. Сосновського. Максимально проявити професійні якості, свої знання і вміння, творчість і вчительський талант вони мали змогу під час проходження конкурсних випробувань «Методичний експромт», «Практична робота», «Проєкт», «Тестування» та «Урок».

У Здолбунові вкотре відбувся щорічний районний конкурс юних ерудитів «Найрозумніший». Як і зазвичай, участь у ньому брали учні четвертих класів - діти, які перемогли у першому етапі змагань, на рівні свого навчального закладу.

Під час вручення призів.

 

Минулої суботи, у день пам’яті святого пророка Наума, якого в народі вважають покровителем наук і грамоти, конкурсанти в супроводі своїх учителів та вболівальників прибули до Здолбунівської ЗОШ І ст. № 7. З вітальним словом до присутніх звернулась голова журі й ініціатор започаткування на Здолбунівщині конкурсу «Найрозумніший» - методист районного методичного кабінету Світлана Іванівна Батьковець. Вона також ознайомила усіх з порядком проведення змагань і представила вчителів, які працювали в журі. А право оцінювати знання дітей-учасників надали Зої Михайлівні Гриськовій (Ільпінська ЗОШ І ст.), Галині Володимирівні Ольшевській (Здовбицька ЗОШ І-ІІІ ст.), Лілії Володимирівні Петришиній (Кунинська ЗОШ І-ІІ ст.), Ганні Олександрівні Полюхович (ЗОШ І ст. № 7), Наталії Олександрівні Кокоч (ЗОШ І-ІІІ ст. № 6).

У Здолбунівській центральній районній бібліотеці.

Міжнародна спільнота щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводить акцію «16 днів проти насильства». Державні й громадські організації понад 100 країн світу активізують свої зусилля заради однієї мети: розповісти про форми насильства, створити соціальний простір, вільний від нього. Проводять кампанію, аби посилити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерного насильства.

Минулої п’ятниці у Здолбунівському районному будинку культури відбулися заходи з нагоди Дня Збройних сил України та Міжнародного дня волонтера. Повен зал глядачів, серед яких були не лише військові, волонтери та представники влади, трудових колективів, а й чимало молоді, матері, чиї сини-бійці загинули на Сході України.

DSC05907

 

Першочергово присутні вшанували Хвилиною мовчання загиблих Героїв Здолбунівщини. Потому зі сцени лунали привітання і слова вдячності від голови Здолбунівської районної ради Олега Дацюка, в. о. голови Здолбунівської РДА Леоніда Власюка, військового комісара Здолбунівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Павла Плачінти.

Учасниці флешмобу з ДНЗ «Грайлик».

Ініціативна група у складі депутаток, громадських діячок, актрис театру і кіно, викладачок та інших жінок виступила з ідеєю започаткувати й щорічно відзначати День української хустки. Уперше його відсвяткували сьомого грудня.

Саме хустка з давніх-давен в українських сім’ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди. Дівчата і жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки - темні, вдови - чорні. Хустку використовували й у різних обрядах. А нині вміння її красиво носити й зав’язувати – справжнє мистецтво.

У ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» відбувся конкурс професійної майстерності в межах І (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «WorldSkills Ukraіne» у компетенції «Перукарське мистецтво».

IMG 0369

 

Конкурс «WORLDSKILLS INTERNATIONAL» - це своєрідні олімпійські ігри для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, молодих кваліфікованих робітників і фахівців віком від 18 до 22 років. Місія конкурсу - професійна орієнтація молоді, а також впровадження в систему віт­чизняної професійної освіти кращих світових напрацювань.

Хороші справи завжди починаються з цікавих ідей та втілення вдалих проєктів. До прикладу, свого часу Здолбунівська центральна районна бібліотека виграла проєкт від благодійної програми «Бібліоміст» і завдяки цьому значно розширила спектр своїх послуг та коло відвідувачів. Отримане тоді в межах програми комп’ютерне обладнання немало посприяло перетворенню книгозбірні на комфортний, технічно оснащений інформаційно-пізнавальний центр, який має безліч ресурсів для навчання, розвитку, повсякденних справ та дозвілля: інтернет, книги, музику, відео, цікаві події. Згаданий вище проєкт - не єдина з позитивних ініціатив, реалізованих у книгозбірні для поліпшення обслуговування читачів, тож нині Здолбунівська ЦРБ має чим зацікавити відвідувачів різних вікових категорій.

відзначили Міжнародний день людей з інвалідністю

Минулої неділі у Здолбунівському будинку культури цементників ГО «Батьків дітей з інвалідністю «Джерело життя» влаштувала свято «Діти для дітей», аби вкотре звернути увагу на особливих діток і нагадати усім, що вони також талановиті, розумні й здібні. Захід пройшов вдало і надовго залишить у пам’яті присутніх позитивні враження. Організаторам й учасникам свято подарувало наснагу для подальшого розвитку та досягнення нових цілей.

DSC 5584


Ще до приходу гостей у БКЦ розпочалася підготовка. Дітки, які є членами організації, на святі спробували себе у ролі моделей. Тож юним красуням потрібно було ретельно підготуватися до виходу. Професійна майстриня краси робила їм макіяжі та зачіски, а хлопчики, як справжні джентльмени, чекали, доки розпочнеться дійство. Після усіх приготувань моделі демонстрували присутнім дитячий одяг, який надав один з місцевих підприємців. Крокувати червоною доріжкою, позувати перед фотокамерами та глядачами хлопчикам і дів­чаткам надзвичайно сподобалося. Вони були у захваті від власних дефіле, а гості підбадьорювали їх гучними оплесками.

Календар та фотовиставку під такою назвою презентували 20 листопада у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. На заході представили світлини матерів з Рівненщини, чиї сини загинули під час антитерористичної операції. Автор фото - Олександр Харват, а поезії, використані на світлинах, написали Лариса Андріяшева та Світлана Сапожнікова.
Таку фотосесію для мам героїв вирішили організувати, аби не залишати їх поза увагою, і нагадати, що вони – жінки, які варті найкращого. Участь у проєкті взяли й мами зі Здолбунівщини: Світлана Сапожнікова, Ніна Ярошенко, Галина Шолудько, Тетяна Рєпіна.
Фото Ольги КЛИМКОВИЧ.

Минулої неділі, 17 листопада, у Здолбунові, в районному будинку культури, відбулись урочистості з нагоди
101-ої річниці відновлення незалежності Польщі. Захід організувало Товариство польської культури Здолбунівщини, яке очолює Софія Михалевич.

Щоб разом відзначити День незалежності Польщі, у залі зібралися представники місцевої польської громади, учасники ГО «Життєлюб», слухачі Університету третього віку, що діє на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), ГО «Батьків дітей з інвалідністю «Джерело життя», Здолбунівської центральної районної бібліотеки, інші небайдужі краяни.

345345345


На запрошення організаторів завітали на святкування почесні гості - консул Генерального консульства Респуб­ліки Польща у Луцьку Пьотр Матусяк, секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула, представники Товариства польської культури ім. Владислава Станіслава Реймонта на Рівненщині, Українсько-польського союзу ім. Томаша Падури м. Рівне, Шепетівського осередку Спілки поляків України, товариств польської культури землі Острожчини, міст Дубно, Костопіль.

Наприкінці літа у Здолбунові, на будинку по вул. Василя Жука, 2 намалювали мурал. Тоді здолбунівчани та жителі району висловлювали багато різних думок щодо його створення. Як завжди, бачення були різними: одні реагували негативно, вважаючи, що цей малюнок є незрозумілим. Інші ж навпаки раділи, що у місті з’явився мурал. Мовляв, будинок став яскравішим, відтак, погарнішало й місто.

DSC05548

 

DSC05544

Детальніше дізнатися про мурали, маршрути, карти можна за посиланням 


Але ініціатори цього проєкту мали на меті зробити муралу рухливим завдяки відтворенню через мобільний додаток. Отож, сьогодні, 23 жовтня, мурал у Здолбунові відкрили офіційно. На його презентацію завітала представниця ГО «Платформа взаємодій «Простір» Людмила Осипчук. Вона коротко розповіла присутнім про основний задум. «Це перший мурал в Україні, оцифрований у 3D-форматі. У цьому малюнку зашифровано певну ціль – відповідальне споживання та виробництво. Тобто люди повинні використовувати тільки те, що потрібно для життя. Тому цей дракон пожирає свій хвіст і відростає на стільки ж, скільки його з’їв. Отже, це кругообіг ресурсів, який існує у нашому житті», - зазначила пані Людмила.