Різне
- Деталі
- Перегляди: 463
Під час позачергової двадцять дев’ятої сесії Здолбунівської районної ради, яка відбулася 5 липня, депутати розглянули вісім питань порядку денного.
Зокрема вони підтримали питання про здійснення повноважень щодо управління закладами освіти, а також продовжили термін дії контракту з директором П’ятигірської ЗОШ І-ІІ ст. Марією Щебет.
Окрім того, своїм рішенням районні обранці підтримали створення на Здолбунівщині комунальної установи «Здолбунівський інклюзивно-ресурсний центр» Здолбунівської районної ради. Створений він задля забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти. Затверджено й статут цієї установи.
- Деталі
- Перегляди: 444
Щороку в першу суботу липня кооператори всього світу Щороку в першу суботу липня кооператори всього світу відзначають Міжнародний день кооперації
Споживча кооперація Здолбунівщини має славну історію і хороші традиції. Але головний наш здобуток у тому, що кооператори району з оптимізмом дивляться у майбутнє. Ми працюємо, розвиваємося, рухаємося вперед, маємо й певні досягнення.
Звісно, великі зміни, які відбулися останнім часом в податковому та трудовому законодавствах, не сприяють розвитку споживчої кооперації. Швидше, навпаки: кожен пункт цих змін серйозно “б’є” по кооперативній скарбниці, а це - і податок на нерухоме майно, землю, і сплата єдиного соціального внеску. Але ми ухвалили принципове рішення: наскільки б важко не було, працівників не скорочувати, не залишати людей без шматка хліба.
- Деталі
- Перегляди: 461
Усього півроку служить в поліції дільничний офіцер сектору превенції Здолбунівського ВП Роман ПЕТРЕНКО (на фото), але його наполегливості й сумлінності в роботі можуть позаздрити й набагато досвідченіші правоохоронці.
Який фах обере, Роман визначився змалку. Мав-бо на кого рівнятися, адже його батько – Юрій Валентинович Петренко – не один десяток років ніс службу в органах внутрішніх справ. Ним щиро пишається, шанує, цінує. Батькові нічні чергування пам’ятає досі. Саме від нього й перейняв наполегливість у роботі, чесність та добропорядність. Зараз, на заслуженому відпочинку, батько для Романа – наставник, у якого є чого повчитися.
- Деталі
- Перегляди: 495
Спогади Любові Костянтинівни Хабатюк із с. Глинськ
Учні та вчителі Глинської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ст. біля пам’ятника полеглим за Україну.
Розповідей, подібних до цієї, наш земляк Валентин Вишневський зібрав у селах Здолбунівського та Дубенського районів близько сотні. Ці люди багато років мовчали. А коли літа стали добігати до літньої межі – заговорили. Бо правду про те, що судилося пережити, гріх забрати з собою в могилу, не розповівши про те нащадкам. Адже молодші покоління українців мають право знати правдиву історію.
Нас, дітей, у батьків Костянтина Денисовича (1900 р. н.) та Анастасії Олександрівни Ковальчуків, було четверо. Окрім мене, найстаршої (1920 р. н.), – на два роки молодший брат Юрій, через два роки народилась сестра Тіна, а за нею й наймолодша (1926 р.н.) Раїса. Батьки проживали у селі Ульбарів Дубенського району. Мали велике господарство і земельний наділ – 12 гектарів землі.
- Деталі
- Перегляди: 447
Люди недарма кажуть: «Не оціниш, поки не втратиш». У житті я втрачала багато і часто. Та чи не найболючішою втратою стала смерть сестри, з якою ми разом росли. Вона була молодшою від мене на два роки. Коли лікувалася в онкодиспансері, я допомагала їй грішми. А після її похорону я залишилася без грошей, без здоров’я і у великій депресії.
У такому стані разом з подругами нелегально вирушила до Італії. Через знайомих розшукали ми туристичне агентство, яке займалося нелегальним перевезенням через кордон. Нас зібрали вісім чоловік і поетапно, через Словаччину, а далі через Австрію, різними видами транспорту перевезли нас через кордон. Це тепер їдуть за одномісячними візами і залишаються за кордоном, а тоді це було дуже небезпечно. Та коли не знаєш, що на тебе чекає, то легше.
- Деталі
- Перегляди: 418
У селі Івачків освятили ще один хрест-фігуру. Долучилися до цієї справи Олександр та Мирослав Лапчуки.
Встановили його на хуторі, де жив раніше пан Олександр. Саме на тому місці колись стояв хрест-фігура. На жаль, його зруйнували, залишився лише стовпчик у землі, на який люди чіпляли сушити рушнички.
Таке місце не повинно бути занедбаним та зарослим бур'яном, тож Господь своїм промислом скерував Олександра Віталійовича та його сина Мирослава Олександровича відновити зруйновану святиню, яка є окрасою Церкви та Православної віри. Олександр Віталійович вирішив зробити хрест-фігуру власними руками. Адже з благословенням Церкви та великим бажанням Господь є помічником у цій Богоугодній справі.
- Деталі
- Перегляди: 460
У Здолбунові відзначили День молоді
Незвично прохолодний, як для літа, вечір минулої неділі таки зібрав на святкові заходи, що цьогоріч відбувалися на площі Героїв Майдану, доволі багато люду: ще напівсонних, у романтичному настрої випускників, жвавих малих дітлахів і дорослих.
Та це було згодом. А розпочалося відзначення свята зі змагань інтелектуалів. У Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся бліц-турнір з шахів. За першість у ньому боролися люди молоді не тільки за віком, а й духом – близько тридцяти любителів шахів у двох вікових категоріях. У першій з них серед шахістів 2000 року народження і молодших перемогу здобула десятикласниця гімназії Марія Гнатюк. У другій віковій категорії серед учасників віком 18 років і старших золото завоював Ігор Намінський.
Увечері ж на площі Героїв Майдану розмістили кілька локацій, де кожен мав змогу знайти заняття собі до душі.
Доки на сцені перед Здолбунівським БКЦ вручали грамоти найактивнішим школярам, які стали призерами обласного та Всеукраїнського рівнів предметних олімпіад, спартакіад у 2017-2018 навчальному році, дітлахи завзято малювали на асфальті площі своє щасливе дитинство. Трохи старші хлопці й дівчата в ході організованої для них естафети демонстрували усім свої спортивні навички. Крім того, виготовляли різноманітні вироби під час майстер-класу з паперопластики.
- Деталі
- Перегляди: 528
Третє місце у своїй віковій категорії в обласному етапі конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України» здобула здолбунівчанка Каріна Мохначук.
Фінал конкурсу відбувся у Рівному 24 червня. За перемогу змагалися 21 учасник.
Каріна Мохначук – вихованка зразкової студії естрадного співу «Юність» Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва (керівник – Михайло Така).
Під час участі у конкурсі дівчина пройшла майстер-класи з індивідуального вокалу та акторської майстерності і отримала за це відповідний сертифікат. Оцінювали таланти юних співаків відомі композитори, поети, музиканти та громадські діячі, серед яких Руслан Квінта, Тарас Петриненко, Юрій Рибчинський, Ірина Кекелія, Ірина Луценко.
Вл. інф.
- Деталі
- Перегляди: 466
Тетяна МОСЕЙЧУК.
Під час нещодавньої IV Міжнародної спеціалізованої виставки «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)» відбувся обласний конкурс дитячої творчості серед школярів. Діти подали на нього свої роботи – малюнки, твори й вироби. Кращі серед них визначили за підсумками голосування відвідувачів виставки.
Перемогу у номінації «Відходам – друге життя» здобула наша землячка Тетяна Мосейчук – вихованка студії дизайну Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Дівчинка представила на конкурс роботу «Мотоцикл моєї мрії» – модель, виготовлену з газетних трубочок.
– У нашій студії Тетяна займається кілька років. Вона – сумлінна, вправна і талановита. Досить майстерно володіє різними техніками рукоділля, але знаю, що найбільше їй подобаються декупаж та плетіння з газетних трубочок. До слова, це – не перший успіх моєї вихованки, адже вона вже неодноразово була призеркою і переможницею різноманітних конкурсів. Щиро бажаю Тетяні натхнення й нових здобутків, – розповіла керівник студії дизайну Здолбунівського РЦТДЮ Катерина Малярчук.
До цих побажань приєднуємось і ми, колектив «Нового життя».
Вл. інф.
Конкурсна робота Тетяни МОСЕЙЧУК.
- Деталі
- Перегляди: 585
Цьогоріч конкурс краси та грації «Міс Здолбунів» стартує на кілька місяців раніше. Тож і його фінал проходитиме не восени, а влітку - наприкінці серпня. Цьогоріч конкурс краси та грації «Міс Здолбунів» стартує на кілька місяців раніше. Тож і його фінал проходитиме не восени, а влітку - наприкінці серпня. Нині триває набір конкурсанток. У мережі вже є ролик, у котрому дівчат віком від 16 років запрошують заповнити анкету на участь. Заявки прийматимуть до 10 липня.
- Деталі
- Перегляди: 384
На Івана Купала, 6 та 7 липня, в Бущі вдруге поспіль проходитиме етно-еко фестиваль «БУЩА ПАПОРОТЬ». Цьогоріч він вийшов на новий рівень і тепер має статус обласного відкритого фестивалю.
Протягом двох фестивальних днів на гостей чекають цікаві майстер-класи, гутірки, частування, забави для дітей, дискотека та багато інших цікавих розваг на різних локаціях: мистецькій галявині, галявині для малечі, дикому полі, етнофотозоні «Бущанські старожитності», наметовому містечку «Готель під зорями», зоні барбекю.
Програма фестивалю
6 липня
11.00 - 17.00 Екскурсії екологічною стежкою «Від Волині до Поділля» Національного природного парку «Дермансько-Острозький» (групи формуватимуться кожні дві години, максимальна кількість учасників в групі – 25 осіб, старт подорожі від фестивальної зони, протяжність маршруту – 1,5 км, тривалість екскурсії – 1,5 год.).
Футбольне поле с. Буща
11.00 - 18.00 Турнір з міні-футболу (участь беруть 8 команд зі Здолбунівського району, підведення підсумків та нагородження команд о 18.00 на головній сцені фестивалю).
Локації та інтерактив фестивалю
15.00 Презентаційний стенд Національного природного парку «Дермансько-Острозький» та «Здолбунівщини туристичної».
Фотозона «Бущанські старожитності».
На Рівненщині запустять програму, яка дозволить скоротити споживання природного газу на 50 відсотків
- Деталі
- Перегляди: 437
Минулого тижня На Рівненщині відбулася IV Міжнародна спеціалізована Минулого тижня На Рівненщині відбулася IV Міжнародна спеціалізована виставка «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)»
Ця виставка на Рівненщині відбувається уже вчетверте. На цій Міжнародній спеціалізованій виставці «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)» розробники презентували найновішу продукцію та технології, що дозволяють економити та заощаджувати енергію.
– Започаткували виставку у 2015 році. Вона стала потужним заходом, що стимулював газозаміщення в області. Адже в той час гостро постало питання енергонезалежності держави. Зараз «СЕТ» – не лише демонстрація твердопаливних котлів. Це комунікаційний майданчик бізнесу, влади та споживачів задля ознайомлення та впровадження новітніх енергоощадних технологій і правильних рішень. Важливо, що Рівненщина вже другий рік поспіль займає перше місце в Україні у галузі енергоефективності. І без перебільшення цьому сприяла ця виставка, – розповів ініціатор заходу, голова Рівненської обласної адміністрації Олексій Муляренко.
- Деталі
- Перегляди: 801
Ось уже рік всупереч ухваленому згідно чинного законодавства рішенню міської влади пам’ятник Миколі Приходьку стоїть непорушно на Привокзальній площі у Здолбунові. Сподіваюся, триватиме це недовго… І що логічно, доцільно й цивілізовано, він займе місце в місцевому історико-краєзнавчому музеї. Не може погруддя співробітника НКВС бути візитівкою Здолбунова.
У травневій суперечці у Фейсбуку на цю тему кілька ботів спробували «робити погоду», прикриваючись історією та пам’яттю. Ви підніміть свою «п’яту точку» та відвідайте у Рівному на вул. Відінській галузевий архів обласного управління СБУ. Візьміть паспорт. Напишіть заяву. І у вас буде можливість побачити вповні, можливо відчути весь трагізм історії краю середини ХХ століття. Лише засуджених судами, «трійками», ОСО тут зберігається понад 25 тисяч справ. А це ж не папір, це тисячі людських життів…
У 2006 році вийшов перший том «Реабілітовані історією. Рівненська область». У травні цього року в Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї відбулася презентація вже сьомого тому. Від третього тому тут подається іменний покажчик. Сьомий том закінчується буквою «п». Очевидно, матимемо ще три книги з анотаціями про засуджених. У кожному з томів до трьох тисяч імен і людських трагедій… Ці книги є в усіх бібліотеках району. Зайдіть і поцікавтеся. Можливо, знайдете когось зі своєї родини…
Вище йшла мова лише про тих, кого судили. В архіві Рівненського обласного управління поліції зберігаються ще до ста тисяч справ мешканців Рівненщини, яких не судили, а вислали в адміністративному порядку без суду і слідства в Казахстан, Сибір, Середню Азію. А це щонайменше 15 % населення краю. Підставою для виселення слугувало те, що хтось із родини перебував у повстанцях чи в інший спосіб допомагав їм, або ж через банальний наклеп.
Зрештою, зайдіть у Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей, де його директор Олег Тищенко і розкаже, і покаже: хто, як, за що, чому, скільки…
На захист пам’ятника Миколі Приходьку збіглися політична босота і тітушня, а також з десяток мешканців мікрорайону, все життя яких пройшло поруч з пам’ятником Приходьку. Останні, очевидно, керувалися бажанням нагадати про себе «забутих», повернути свої молоді роки та будь-що «насолити» владі.
Серед збирачів підписів за збереження пам’ятника учитель ЗОШ № 5. У першій школі «пахне» злодій і здирник. Про пані зі школи № 6 я писав у січні. Складається враження, що завідуючий відділом освіти та голова РДА на пару щось не те курять…
Микола Приходько у юнацькі роки.
У юності хлопець ні винятковими успіхами, ані дисципліною хлопець не відзначався
Микола Приходько народився 13 квітня 1920 року на околиці м. Здолбунів у родині, яка мешкала в будиночку поблизу залізниці, праворуч від залізничного переїзду на Здовбицю по вул. Окольній (з 1939 р. – Ф. Дзержинського, тепер – 8-го Березня).
Батьки Миколи – Тарас Панасович і Наталія Антонівна – працювали на залізниці. У 1923 році померла мама. Згодом батько одружився вдруге.
Ризький договір 18.03.2024 року юридично зафіксував, що наш край увійшов до Волинського воєводства Другої Речі Посполитої. Економічна політика польської адміністрації мало сприяла розвитку краю, розореного Великою та наступними війнами, що тривали до осені 1920 року. Звідси – бідність, безробіття, еміграція… Саме за таких обставин пройшло дитинство Миколи.
Фізично міцний, ініціативний Приходько серед товаришів користувався авторитетом. Навчався в семикласній «повшехній» школі ім. Тадеуша Костюшка. Тепер тут центр творчості дітей та юнацтва (вул. Шкільна, 1).
- Деталі
- Перегляди: 491
21 червня, у день, коли ми готуємо до здачі в друк чергове число нашої газети, на Київщині прощаються з великим українцем Іваном Федоровичем Драчем – талановитим поетом, перекладачем, прозаїком, кіносценаристом, державним і громадським діячем. Вічна йому пам’ять.
З Драчем відходить ціла епоха. Відходить покоління Чорноволів, Горинів, Гелів, Калинців… Приходить епоха інша. В якій, на жаль, нема любові до художнього слава, а відтак не сформоване відчуття слова – що є зерно, а що полова. Люди не читають або ж читають дуже мало. Перестала читати й надихатися художнім словом молодь. У суспільстві нема поваги до моральних авторитетів. Та й самих моральних авторитетів на нашому видноколі не густо.
- Деталі
- Перегляди: 422
З 1 вересня на Здолбунівщині в рамках запровадженої інклюзивної освіти навчатимуться десять дітей з особливими потребами
Діти, які раніше були ізольовані від суспільства (йдеться передусім про дітей з інвалідністю) за новим освітнім законодавством навчатимуться разом зі здоровими дітьми в усіх навчальних закладах, зокрема й безоплатно – в державних та комунальних, незалежно від «встановлення інвалідності». Тобто, в нашій освіті появився новий напрямок – інклюзивна освіта.
У Здолбунові та Здолбунівському районі з 1-го вересня 2018 року інклюзивні класи запрацюють у п’яти освітніх закладах. В них навчатимуться десять дітей з особливими потребами. Зокрема, готуються класи для навчання таких дітей у Здолбунівських загальноосвітніх школах №1, №3, №5, Ступнівському та Гільчанському навчально-виховних комплексах. Надалі планується збільшення кількості таких класів. Що ж це таке оте «інклюзивне навчання»?
У класі серед звичайних дітей будуть і такі, які навчатимуться трішки по-іншому – за допомогою шрифту Брайля чи з використанням слухового апарата. І ці діти не повинні бути відокремленими від інших дітей.
- Деталі
- Перегляди: 685
Двадцять шостого квітня цього року міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак затвердив «План створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки».
Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) – структура органів місцевого військового управління України, покликана замінити собою радянську систему військових комісаріатів. Згодом, за результатами експериментального розгортання, досвід повинен поширитися на всю структуру військових комісаріатів України й змінити її.
Рівненська область в числі чотирьох областей України, які першими створять ТЦКСП. У Здолбунівському районному військовому комісаріаті станом на 20 червня тривають роботи щодо підготовки приміщень до нового формату роботи.
- Деталі
- Перегляди: 516
В області визначилися, які дороги місцевого значення ремонтуватимуть на Рівненщині цьогоріч. Відповідне розпорядження підписав голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.
Рівненщина отримала на ремонт доріг з Державного дорожнього фонду рекордну суму – 281 мільйон гривень. Гроші пропорційно розподілили між районами відповідно до протяжності дорожнього полотна, повідомляють в Рівненській ОДА.
Цьогоріч область береться відновлювати обласні та районні дороги, сполучення між населеними пунктами, під'їзди до сіл і навіть хуторів. Як зазначив Олексій Муляренко, таких доріг понад три тисячі кілометрів. Єдиною вимогою для будівництва була наявність проектно-кошторисної документації, а для комунальних доріг – ще і співфінансування з місцевого бюджету.
Так, понад 177 мільйонів гривень спрямують на будівництво та реконструкцію автошляхів місцевого значення, ще 54 мільйони – на ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області. Ще 50 мільйонів піде на експлуатацію та утримання дорожнього полотна. Загалом відремонтують 116 об'єктів місцевих доріг. Цьогоріч керівництво області планує залучити на дороги близько мільярда гривень з різних джерел фінансування.
- Деталі
- Перегляди: 476
Складно повірити, проте вода з колодязя може бути шкідливою. А все через забруднення грунтових вод. Особливо небезпечним є нітратне забруднення.
Як зазначають фахівці, з року в рік якість питної води погіршується через забруднення поверхневих водоносних горизонтів стічними водами від вигрібних ям, надвірних туалетів, відсутність санітарно-захисних зон біля джерел водопостачання, значним внесенням в грунт поблизу органічних і мінеральних добрив, тощо.
Така тенденція спостерігається і в нашому районі. Як розповіли у Здолбунівському районному лабораторному відділенні ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України», негативно впливають і природно-кліматичні умови останніх років, ріст середньорічних температур, зниження рівня грунтових вод.
Нітрати негативно впливають на організм людини. Тож коли вона вживає воду з перевищеним вмістом цієї речовини, вона ризикує власним здоров’ям.
У групу ризику входять люди похилого віку, ті, хто страждає на анемію, захворювання дихальної, серцево-судинної, ендокринної систем. Та особливо вразливими до впливу нітратів є маленькі діти до трьох років. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води у них розвивається хронічна нітратна інтоксикація.
За останні роки почастішали випадки захворювання дітей на водно-нітратну метгемоглобінемію, що пов’язано із вживанням недоброякісної питної води з понаднормовим вмістом нітратів. Водно-нітратна метгемоглобінемія полягає у кисневому голодуванні тканин організму (гіпоксії), що розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю.
Симптоми хвороби у дітей проявляються у вигляді посиніння ділянок навколо рота, на руках і стопах, тому цю хворобу називають «блакитний синдром немовлят». У дітей можуть бути блювання, діарея, значне слиноутворення. Гостре нітратне отруєння у немовлят у 7-10 % закінчується смертю.
- Деталі
- Перегляди: 360
Здолбунівчанин Віктор Голуб продовжує радувати нас новими здобутками на міжнародних конкурсах. Цього тижня стало відомо, що його роботи увійшли до сотні фіналістів конкурсу «BLACK SAILS» у Хорватії.
Кращих обирали серед 885 претендентів з 87 країн, які представили 2388 робіт на конкурс. Вітаємо нашого земляка із черговим досягненням!
- Деталі
- Перегляди: 515
У перші класи на Здолбунівщині цьогоріч піде максимально велике число дітей – їх вже У перші класи на Здолбунівщині цьогоріч піде максимально велике число дітей – їх вже понад 8 сотень. Заяви надходять ще. Буде відбір, але конкурсів не буде, - запевняють в освіті
Реформи в українському суспільстві не оминули й освітянську царину. Цьогоріч батьки майбутніх першокласників зіштовхнулися з новими правилами прийому до школи.
Згідно ухваленого у вересні 2017 року Закону «Про освіту» дитина має здобувати початкову освіту в найближчій до дому школі державної або комунальної власності.
Новий Закон «Про освіту» змінює не тільки підхід до навчання в початковій школі загалом, а й принципи зарахування дитини до першого класу. Мета такого нововведення досить проста – позбавитися корупції, а саме: побороти «вступні внески», конкурси та «підготовчі курси» під час зарахування до першого класу, а також розвантажити школи та надати гарантований доступ до них всім, хто проживає у межах територіальної доступності. Більш того, для зарахування до першого класу не потрібна навіть присутність дитини при подачі заяви в школу. Право на першочергове зарахування матимуть не лише діти, котрі проживають в межах «розташування» відповідного навчального закладу, а й, до прикладу, рідні сестри і брати дітей, які вже є учнями/ученицями конкретної школи.
- Деталі
- Перегляди: 706
Чи не щодня, йдучи на роботу, проходжу попри пологовий будинок, з яким сусідить житлова територія. Помітивши знайому, гукаю їй «добридень». «Тихо…» – відповідає жінка, приклавши до губ палець. «Щось сталося?» – питаю. «Людина народжується…» – сказала Єва і показала в бік пологового будинку.
Ми дві старші жінки, котрі знають, що таке пологи, прикипівши до місця, перетворилися в слух і раптом ранкову тишу прорізав голосний жіночий крик: «А-а-а-а…» На мить припинився. Тоді повторився ще. Потім ще – голосніше, потужніше. А за мить пролунав інший крик – писклявий плач немовляти, яке спекотного червневого дня прийшло у цей світ. Народилася людина. Ми з Євою полегшено зітхнули, посміхнулися одна одній і вголос побажали незнайомій нам матері та її дитині здоров’я і щастя.
- Деталі
- Перегляди: 442
Уже традиційним для нашого центру творчості є захід, який організовує керівник зразкової студії естрадного співу Михайло Павлович Така. Він іще зовсім молодий керівник, але встиг проявити себе як активний організатор масових заходів та справжній поціновувач української пісні. Його вихованці Софія Омельчук, Каріна Мохначук, Вікторія Кальчук й інші не раз ставали не тільки лауреатами різноманітних районних, обласних, Всеукраїнських конкурсів, а й їх призерами. До прикладу, нещодавно Софія Омельчук і Каріна Мохначук на Всеукраїнському пісенному конкурсі в Києві посіли друге місце.
- Деталі
- Перегляди: 367
Наші літстудійці завжди готові порадувати своїми виступами школярів, відвідувачів бібліотек та ін. Залюбки відвідали учасники «Зорецвіту» й кілька заходів у книгозбірні БКЦ. Саме там відбувались незабутні літературно-мистецькі «здибанки», ініціатором котрих виступив режисер театральної студії «Кажан» Василь Гізун. У ході цих зустрічей літстудійці мали унікальну нагоду зустрітись з відомими у різних напрямках творчості особистостями. Наприклад, захоплено слухали голос заслуженого артиста України Олексія Заворотнього. Порадувала їх і група рівненьких гумористів, що прибула до Здолбунова на чолі з Юрієм Березою.
- Деталі
- Перегляди: 402
Активна група нашого центру творчості на чолі з його директором Ларисою Бондарчук завітала з концертною програмою на освітній соціально-медичний фестиваль «Дошлюбна підготовка молоді у сучасних форматах освіти», що відбувся у Рівненському базовому медичному коледжі.
На конференції вихованці Здолбунівського РЦТДЮ почерпнули багато корисної інформації. Доповіді там читали кандидати та доктори наук. Зокрема й директор медколеджу - професор Ростислав Сабадишин.
- Деталі
- Перегляди: 370
Триває творчо-просвітницька акція «На варті своєї держави», започаткована нашим закладом на старті навчального року. Вже відбулися зустрічі в Дерманській гімназії, Глинській ЗОШ, Мізоцькому ліцеї. На кожній з них відбувався обмін досвідом, господарі розповідали про історію свого села, селища, про героїв, які звідти родом. А наш творчий «десант» дарував присутнім змістовну концертну програму. Разом з вихованцями нашого закладу щораз приїздили й свідки нинішньої війни - боротьби України з агресором.
- Деталі
- Перегляди: 372
Вічний революцйонер -
Дух, що тіло рве до бою,
Рве за поступ, щастя й волю, -
Він живе, він ще не вмер.
Іван ФРАНКО
Україна - єдина, вільна, суверенна держава, сповнена героїзму. Сотні років, сотні перешкод, сотні намагань захопити. Але ми незламні, ми - українці.
Українець - той, хто відданий своїй рідній землі. Той, у чиєму серці палає любов до Батьківщини.
Доля України доволі нелегка. Як же довго ненька Батьківщина відстоювала свою свободу! Скільки має героїв, а разом з тим, яку безліч втрат. І все ж в один прекрасний день таки було проголошено незалежну державу - Україну.
Та не надто довго насолоджувалися ми волею. Не надто довго раділи життю під мирним небом. Лютий сепаратизм проник на територію держави. Один за одним віддані країні бійці, аби її захистити, покидали свої домівки. Спочатку ми думали: певно, швидко це закінчиться. Та ні - помилялись.
- Деталі
- Перегляди: 526
Мистецький захід, який вже декілька років поспіль на Здолбунівщині не проводився, знову ожив. «Дерманський світильник» – літературно-мистецьке свято, на якому збиралося чимало письменників не тільки з Рівненщини, а й інших куточків України, відбулося минулої неділі у Дермані Другій в оновленому форматі. Гостями заходу стали не тільки майстри слова, а й історики-науковці та прихильники туризму. Знайти для себе заняття змогли і найменші, ставши учасниками різноманітних майстер-класів.
Саме таке наповнення передбачили організатори краєзнавчого проекту «Дерманський світильник». А все тому, що хотіли зацікавити заходом якомога ширше коло людей. Тож вийшов «Дерманський світильник» не тільки мистецько-розважальним, а й науковим.
З’їжджатися до Дерманської гімназії, де і відбувся краєзнавчий проект, гості почали з самого ранку. Там на них вже чекали цікаві інсталяції та майстер-класи від народних умільців. Насамперед місцеве та районне керівництво разом із гостями поклали квіти до пам’ятного знаку на честь першої писемної згадки про Дермань, меморіальних дощок Уласу Самчуку та загиблому воїну Андрію Бріку.
Згодом учасники з різних регіонів Рівненщини та України реєструвалися для участі у науковій історико-краєзнавчій конференції «Дерманська та Мізоцька земля в українському та загальноєвропейському вимірі», а дітлахи тим часом вже «окупували» на дитячій галявині народних умільців Сніжану Король та Ірину Кухар. Там вони виплітали віночки та виготовляли інші вироби з природного матеріалу. Вирізували витинанки, а також розфарбовували розмальовки. Самі ж науковці перед стартом конференції відвідали на території навчального закладу музеї Уласа Самчука та Бориса Тена.
- Деталі
- Перегляди: 492
Це була феєрія українського колориту, справжнє свято української душі, захоплюючий спектакль, де важко розібратися, хто глядач, а хто артист. Неповторна атмосфера і національна самобутність справжньої української ярмарки у Здолбунові. Саме таким був заключний акорд концерту ансамблю народного танцю «Горлиця» Будинку культури цементників. «Браво!» «Молодці!» – лунали дружні вигуки під шалені оплески. «Невже це справді за один рік?» – здивовано прозвучало у залі.
І це дійсно так. Ансамбль народного танцю «Горлиця» створений минулого року. А вже нинішньої весни ансамбль, художнім керівником якого є Марина Грубая, відсвяткував свою першу річницю, завершивши традиційний сезон творчих звітів художніх колективів під назвою «Мистецька палітра – 2018». Це був надзвичайно плідний рік, адже за цей період створено сім прем’єрних номерів: «Як у нас на Україні», «Поліська полька», циганський танець «Колесо фортуни», «Танго», «А дівчина Горлиця», «Карапет», «Як колись давно на ярмарку в Здолбунові було» – у всіх цих танцювальних композиціях відчувається характер нашого народу, повнота його життя, неповторність його звичаїв і традицій, побуту і вірувань.
- Деталі
- Перегляди: 395
Поняття «здоровий глузд», як і те, що розумна мисляча людина має ним керуватися, усім зрозуміле. Проте, панове, погодьмося із тим, що насправді ми здебільшого здоровим глуздом не керуємося. А чим? – спитаєте. Соціальними стереотипами! – відповість вам будь-який психолог. І це справді так. Соціальні стереотипи, як шаблони мислення і поведінки людей, міцно вкорінюються в нашій свідомості і людина автоматично думає і діє так чи інакше.
До чого я все це веду? Щоб підкреслити відому істину: ніякі декларації чи навіть закони до змін у суспільстві не призведуть, поки не зміняться внутрішньо самі люди, не поміняються їхні стереотипи мислення й поведінки. Якщо ми звикли класти на прийомі в лікаря невеличкий хабарчик, а той лікар звик брати, то гадаєте, завтра вже цього не буде? Буде. І у лікаря, і у вчителя чи викладача, і у чиновника – скрізь.
- Деталі
- Перегляди: 482
З 15 травня у Здолбунові розпочато купальний сезон. Мешканці міста та його околиць цікавляться: а як же щодо дотримання санітарних вимог? Чи безпечно купатися у здолбунівських водоймах? Дослідженням цього питання займалася наш кореспондент Дарина Ковальчук.
Щодо безпечності самої води та грунту на прибережних пляжах. За результатами досліджень, проведених Здолбунівським районним лабораторним відділенням ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» в травні поточного року, вода з поверхневих водойм, питних фонтанчиків, пісок з пляжів за мікробіологічними та паразитологічними показниками відповідають санітарним вимогам. За словами завідувача Здолбунівським районним лабораторним відділенням ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» Наталія Будинко, моніторинг якості води поверхневих водойм та грунту в санкціонованих місцях масового відпочинку проводитиметься впродовж всього купального сезону.
Сторінка 10 із 18