Про те, як торік господарювали на Здолбунівщині, йшлося під час підсумкового засідання колегії Здолбунівської РДА, яке відбулося 26 січня. І, якщо проаналізувати інформацію доповідачів, то виходить, що результати 2016-го доволі непогані.

«Господарка» не підвела
Про підсумки роботи галузей господарського комплексу Здолбунівського району за 2016 рік проінформував перший заступник голови райдержадміністрації Леонід Власюк. У його доповіді прозвучало чимало позитиву. Зокрема, торік у районі на 30 % збільшився обсяг реалізованої продукції. Щоправда, найбільша частка в структурі реалізації продукції традиційно припадала на підприємство «Волинь-цемент» філія ПАТ «Дікергофф Цемент Україна» - саме воно визначало становище галузі промисловості у нашому краї.
Аграрії району зуміли збільшити обсяг виробництва зернових культур - врожай у 2016-му видався рекордним. Натомість у тваринництві ситуація дещо гірша. Адже обсяги виробництва м’яса та молока зменшились, що пояснюється відсутністю рентабельності.

Свято Різдва Богородиці встановлене церквою в ІV столітті і є першим дванадесятим святом церковного року.
Народилася Пресвята Богородиця в благочестивій сім’ї. Її батьки – Іоаким і Анна були праведними людьми. Тривалий час вони не мали дітей і дуже переживали через це. Одного разу, коли Анна в сумному настрої сиділа в саду під лавровим деревом, їй явився ангел Господній і сказав: “Ти зачнеш і народиш дочку, найблагословеннішу. Через неї буде дано людям порятунок. Ім’я їй буде Марія”. Через дев’ять місяців справдилися слова Божого вісника.
Пречиста Діва була обрана Богом для того, щоб стати Матір’ю Господа Ісуса Христа. Тому не випадково свято Різдва Богородиці називають початком нашого порятунку.
Якщо в західному християнстві в центрі шанування Марії завжди стояв образ її як діви, дівоцтво якої не було порушено материнством, то для православ’я такою серцевиною з самого початку було і залишається її материнство, її кровний зв’язок з Ісусом Христом.

Ела Остапівна ПАРАЙ, яку ви бачите на цьому знімку, працює техніком по відтворенню стада в приватному сільськогосподарському підприємстві “Хлібороб”. Цю посаду вона обіймає вже близько десяти років. З роботою справляється успішно, в колективі її поважають і цінують. Професію жінка обрала свідомо, бо з тваринництвом пов’язали своє життя її батьки - Остап Петрович та Ганна Климівна.
Фото Євгена Шилана.

За християнськими канонами, крім видимого світу, є ще світ невидимий, який утворюють ангели - істоти духовні і безтілесні, наділені розумом, волею і могутністю. За Святим Письмом, ангели - найближчі слуги Господа, вони проповідують велич Бога і повідомляють його волю людям.
Всі ангели поділяються на 9 чинів, над якими поставлений Богом святий Архістратиг (воєначальник) Михаїл.
У народі день святого Михаїла пов’язують з уявленнями про наближення зими. І тому, якщо цього дня падає сніг, кажуть, що Михайло в’їжджає на білому коні.

За даними ЮНЕСКО, у світі існує 6000 живих мов. І половина з них уже на межі зникнення. 96% мов використовує тільки 4% населення. 80% африканських мов не мають писемності. Тож саме з метою сприяння збереженню мовної різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн, зближенню культур і їх активній взаємодії, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети, ЮНЕСКО на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови і визначити датою його першого відзначення 21 лютого 2000 року.

У всьому світі 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Для кожного з нас, свідомих українців, любов до своєї мови
починається з маминих колискових і татових казок, а укріплюється під час уроків у школі. Вчитель української мови та літератури Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Емілія Ростиславівна ЮЩАК (на фото) - відмінник освіти України, вчитель-методист. Вона майже 35 років свого життя присвятила вихованню у дітей любові до рідного слова.
Учні Емілії Ростиславівни вже неодноразово ставали переможцями районних та обласних етапів конкурсу-захисту науково-дослід­ницьких робіт учнів-членів МАН, міжнародних мовно-літературних конкурсів ім. Т. Шевченка та ім. П. Яцика. Але зупинятися на досягнутому педагог не збирається, адже вважає, що підвищувати рівень власних знань потрібно постійно, і не тільки учням, а й вчителям.
Емілія Ростиславівна пишається своїми вихованцями і стверджує, що доля посилає їй тільки хороших учнів.
- Реалії сьогодення допомогли нашій нації зрозуміти те, що рідна мова - важлива. Без неї та рідного порога людина в цьому житті - ніхто, - вважає Е. Р. Ющак.
Ірина САМЧУК.

Приклад надійної роботи в складних кризових умовах показують працівники ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго». Вони сумлінно виконують свої професійні обов’язки, незважаючи на всі економічні негаразди та примхи нашої матінки-природи.
З хорошим настроєм зустрічають своє професійне свято члени бригади з експлуатації міських електромереж (зліва направо) машиніст автовишки Василь Олексійович НОВАЧУК, майстер Іван Іванович КУШЛА, водій Тарас Леонідович ГАВРИЛЮК, електромонтери Андрій Павлович ТИМОФЄЄВ та Василь Павлович ТИМОФЄЄВ. Вони вчасно і якісно виконують роботи з обслуговування кабельних електромереж та повітряних ліній, трансформаторних підстанцій, забезпечуючи комфорт і затишок в оселях здолбунівчан.
Фото Людмили ВАСЮК.

“Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу”, — пролунало 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.
22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель. Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.
День Соборноті України встановлено Указом Президента у 1999 році. Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки (1919 рік). Традиційно до цього свята Національна Парламентська бібліотека України підготувала книжкову виставку. Представлена експозиція висвітлює тернистий шлях України до соборності, процеси державотворення та формування територій української незалежної держави, політичні сили у боротьбі за владу в роки української революції (1917-1921рр.).
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

О, поведи ж нас, лицарський духу,
По вільній стежці життя і руху.
На тихі води,
На ясні зорі.
І в цю велику страшну годину
З’єднай в єдину всю Україну!
Олександр Олесь

 

З 1999 року в Україні офіційно відзначається День соборності. Періодичні видання рясніють історичними довідками про той далекий морозяний день 22 січня 1919 року, коли на Софійській площі в Києві було проголошено Акт злуки Західно­української Народної Республіки та Наддніпрянської Великої України в єдину соборну суверенну державу - Українську Народну Республіку. На жаль, Акт злуки носив декларативний характер - розбудувати свою державу українцям тоді так і не судилося. Вже за кілька днів Директорія, під тиском російсько-більшовицьких військ, змушена була залишити Київ. Невдовзі молода Українська держава, оточена з усіх боків ворожими військовими потугами, впала.

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до Австро-Угорської імперії, була заснована Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери обох держав у Фастові підписали передоб’єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов у історію як “Акт злуки” - акт об’єднання українських земель, був обнародуваний у Києві. «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна - в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу», - пролунало тоді на Софійському майдані.
Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти цілісність та незалежність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

У вісімнадцяти загальноосвітніх закладах району для учнів 10-11 класів викладається предмет “Захист Вітчизни”, основним завдання якого є підготовка молоді до захисту життя і здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу.
Одним із основних розділів програми для юнаків є вогнева підготовка, яка передбачає оволодіння прийомами і правилами стрільби зі стрілецької зброї. Успішно засвоюють ці знання старшокласники міської гімназії завдяки своєму вчителеві Юрію Олеговичу Базану – спеціалісту вищої категорії, який понад 22 роки викладає предмет “Захист Вітчизни”.
Під його керівництвом команда учнів гімназії постійно бере участь у турнірах зі стрілецького спорту, які проводяться на рівні району й області до Дня Збройних сил України, Дня Захисника Вітчизни, інших визначних подій та дат, і здобуває призові місця. Юрій Олегович нерідко сам входить до складу команди і своїм прикладом надихає юнаків на перемогу.
На фото: Юрій Олегович БАЗАН та його вихованці.
Фото Людмили ВАСЮК.

23 лютого народ України святкує День захисника Вітчизни. Відзначаючи це свято, ми віддаємо данину глибокої поваги всім тим, хто і за професією, і за покликанням гордо несе високе і почесне звання військового.
Цей день – свято для тих, хто присвятив своє життя служінню Вітчизні, хто обрав професію захищати мирне небо України.
Свідомо виконують свій конституційний обов’язок у 55 лінійно-вузловому полку зв’язку (м. Рівне) жителі с. Ільпінь-2 Денис КОНЕЧНИЙ та с. Кошатів Олександр ШПАК (на фото зліва направо), які зарекомендували себе з найкращого боку.
З нагоди знаменного свята бажаю мужнім захисникам Вітчизни - воїнам та ветеранам Збройних Сил України, учасникам бойових дій на території інших держав, воїнам-миротворцям, фронтовикам міцного здоров’я, щастя, життєвих гараздів, родинного благополуччя і спокою. Нехай любов до України й людська шана надихають вас на нові звершення у благородній справі служіння рідному народові.
Олександр КОТЮБІН,
начальник відділення 167 ТЦК ВСК, прапорщик.

Підняття синьо-жовтого прапора над Києвом.
24 липня 1990 року.

 

«За синєє небо,
за жовте колосся -
Боротися треба,
щоб краще жилося».

 

23 серпня в Україні відзначають День Прапора. До 2004 року таке свято відзначалося тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця проводила його 24 липня, оскільки саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.
У 2004 році Президент України Леонід Кучма своїм Указом постановив «…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…» щорічно 23 серпня відзначати в Україні День Державного Прапора України. У 2009 році Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши по всій Україні щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня.

Марія Остапівна САМОЛЮК та Марія Василівна ЛУК’­ЯНЧУК.

Наступного понеділока своє професійне свято відзначатимуть люди, які забезпечують реалізацію завдань і функцій держави у різних сферах життєдіяльності. А це – відповідальна справа, від виконання якої залежить поступальний соціально-економічний розвиток України, досягнення нею норм і стандартів, визнаних у європейському співтоваристві основоположними.
Чимало досвідчених фахівців, відданих справі професіоналів, щирих патріотів рідного краю трудиться в державних установах і організаціях Здолбунівщини. Серед них - Марія Остапівна Самолюк, заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації, яка присвятила роботі на державній службі 38 років! Її працю неодноразово відзначало почесними грамотами районне і обласне керівництво. Гордяться таким працівником і в колективі фінустанови, бо Марія Остапівна не лише спеціаліст високого рівня, а й душевна, чуйна й уважна до кожного людина.
Вісімнадцятого червня М. О. Самолюк відзначила знаменну життєву подію – ювілейну дату від дня народження, з нагоди якої її вітали колеги, друзі, рідні, адресуючи найтепліші побажання.
У 2007 році прийшла на посаду головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Марія Василівна Лук’янчук. За ці роки проявила себе сумлінним, відповідальним фахівцем, якому під силу виконання найскладніших завдань, здобула авторитет і повагусеред колег. З лютого нинішнього року Марію Василівну призначено на посаду виконуючої обов’язки начальника згаданого вище відділу, і з цією роботою вона успішно справляється.

На фото (зліва направо): Марія Остапівна САМОЛЮК та Марія Василівна ЛУК’­ЯНЧУК.
Фото Людмили ВАСЮК.

 

 

Начальник відділу доходів та фінансів галузей виробничої сфери фінансового управління райдержадміністрації Олег Михайлович МІСЮРА (на фото) має стаж державної служби понад десять років. Він – переможець першого та учасник другого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець” у номінації “Кращий керівник”. За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері державної служби, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм та з нагоди Дня державної служби Олег Михайлович нагороджений Почесною грамотою райдержадміністрації.
Таку ж нагороду напередодні свята отримала й державний реєстратор апарату РДА Світлана Вікторівна Муляр, переможець першого туру вказаного вище конкурсу у номінації “Кращий спеціаліст”.
Фото Людмили ВАСЮК.

 

День державної служби — це свято тих, на кого покладено основну відповідальність за стан справ у розбудові України та втілення в життя всіх найголовніших функцій держави.
Зараз в Україні на державній службі працює близько 250 тисяч осіб.
На цьому фото ви бачите Прокопчук Тетяну – головного спеціаліста відділу ведення державного реєстру виборців Здолбунівської райдержадміністрації. За 6 років роботи на посаді Тетяна зарекомендувала себе сумлінною та відповідальною працівницею. Цьогоріч вона брала участь у конкурсі «Кращий державний службовець» серед працівників держслужби Здолбунівського району у номінації «Кращий спеціаліст».
Фото Сергія КОНДРАЧУКА.

Державну політику у сфері архівної справи і діловодства у нашому районі реалізовують працівники архівного відділу райдержадміністрації. Їх всього троє, але на них покладений чималий обсяг роботи і відповідальність за збереження джерел достовірної інформації. Ці сумлінні працівниці добре розуміють, що від їх професіоналізму, компетентності й ініціативності значною мірою залежить усвідомлення наступними поколіннями правди про історичний поступ нашого краю.
На збереженні в архівному відділі 119 фондів на 25 тис. одиниць зберігання. Впродовж року до установи надійшло 1330 звернень громадян соціально-правового характеру, а це найбільше в області. Працівниками відділу ведеться системна робота з вивчення і популяризації історичного минулого Здолбунівщини.
На фото: (зліва направо) архівіст І категорії Вікторія Володимирівна ГОЛОВАТЮК, начальник архівного відділу РДА Ольга Володимирівна КЛИМКОВИЧ, провідний архівіст Олена Вячеславівна СТЕЦЮК.
Фото Людмили ВАСЮК.

 

 

Чи легко бути молодим? На це запитання однозначну відповідь не даси. З одного боку, молодість - це насолода життям, неповторність юнацьких почуттів, радісне сприйняття світу, нестримний політ на крилах мрій... А з іншого боку, бути молодим сьогодні особливо відповідально. Бо на нинішніх юнаків і дівчат з надією дивляться старші покоління, які сподіваються, що завдяки їм - молодим, сильним, освіченим, заповзятим, рішучим - вдасться змінити наш завтрашній день, зробити його кращим для всіх.
Молоді - це авангард суспільства, його золотий фонд. Вони розумні, сильні, красиві, їм усе під силу... Але, щоб бути впевненими у своїх силах, вповні себе проявити, їм потрібна підтримка суспільства, допомога держави.
На жаль, реалії нашого сьогодення такі, що досить часто молоді важко реалізувати свої здібності, таланти. Відсутність роботи, житла, висока плата за навчання у ВНЗ, коледжах та проблематичність працевлештування після їх закінчення - усі ці негативи лягають на молоді плечі важким тягарем, а в душі іноді закрадається розчарування...
Проте й в таких умовах юнаки і дівчата знаходять можливості жити повноцінним життям - трудяться і відпочивають, навчаються і творять, дружать і закохуються, створюють сім’ї, народжують дітей - і сподіваються, що все у них буде добре...
Людмила ВАСЮК.
Фото Ольги ЯКУБЧИК.

Щиро вітаємо вас із професійним святом – днем працівників Служби безпеки України!

Результати роботи управління Служби безпеки України у Здолбунівському районі та його територіальних підрозділів свідчать про високий рівень фахової підготовки співробітників, їх спроможність здійснювати дієві профілактичні та спеціальні заходи, спрямовані на захист прав і законних інтересів держави та її громадян від протиправних посягань.
Ви віддаєте всі свої сили справі захисту державного суверенітету України, конституційного ладу, територіальної цілісності, законних інтересів держави, забезпеченні прав і свобод людини та громадянина. Завдячуючи Вам, на Здолбунівщині панує порядок, безпека та стабільність.
Тож нехай кожен день приносить Вам тільки радість, а рідні і близькі зігрівають своїм теплом і увагою!

Голова Здолбунівської районної
державної адміністрації Віталій Шуль

Голова Здолбунівської
районної ради Василь Тимощук

Павло ОЛЬХОВЕЦЬ, якого ви бачите на цьому знімку, працює водієм на КРАЗі товариства з обмеженою відповідальністю “Гаруда”. За зміну він робить 30-35 рейсів, перевозячи із
кар’єру крейду. Це значно більше планового завдання. Молодий працівник бережно ставиться до автотранспортного засобу, економить паливно-мастильні матеріали, не порушує Правил дорожнього руху.
Фото Євгена Шилана.

Приватний магазин “Тетяна”, як і десятки інших торговельних точок Здолбунова, уже давно має когорту, як кажуть, “своїх” покупців. Адже тут на високому рівні поставлена культура обслуговування відвідувачів, налагоджено дієве інформування про надходження нових товарів.
Чотирнадцять років діє магазин “Тетяна” і реноме його досить високе. Усе це завдяки старанню і організаторським здібностям підприємця Тетяни Ящук. Саме вона зуміла згуртувати навколо себе здібних працівників. Сьогодні до послуг покупців у магазині відділи парфумерії і косметики, канцтоварів і посуду, дитячих іграшок і шкільного одягу. Причому переважають у них товари вітчизняного виробництва.
Завжди ввічливо обслуговують відвідувачів досвідчені продавці “Тетяни” Лілія Пархомчук та Лариса Кухарчук, яких ви бачите на знімку зліва направо.
Фото Євгена Шилана.

Дорогі браття і сестри!
Щиро запрошуємо всіх взяти участь у святковому богослужінні, яке очолить архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. По закінченню служби відбудеться освячення хрестів на куполи храму.
Початок богослужіння 25 жовтня, четвер, о 17.00 і 26 жовтня, п’ятниця, о 10. 00.

З повагою Свято-Петро-Павлівська громада УПЦ КП м. Здолбунів.

Біда, яка сталася 24 роки тому, назавжди залишиться в пам’яті як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Бо людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.
Багато людських доль обпалила своїм смертоносним сяйвом Полинова зоря, як зазвичай називають Чорнобильську катастрофу. Втім, Чорнобиль не минув. Він нагадує про себе щодня численними проблемами в усіх сферах суспільного життя.

Нині професія продавця є однією з найпопулярніших і наймасовіших в Україні. Численний загін господарів прилавку трудиться і в нашому районі. В основному вони працюють у приватних фірмах, магазинах і кіосках. Галина Кухарчук та Надія Корніюк, яких ви бачите на знімку зліва направо, тривалий час обслуговують покупців у приватному магазині “Металіст”, що у Здолбунові по вул. Шкільній. Жінки мають великий досвід роботи. Раніше вони добросовісно виконували професійні обов‘язки в торговельних точках міськторгу і райспоживспілки. Так що їм майстерності не позичати.
Фото Євгена Шилана.

 (зліва направо) Олександр АВТОНАС, Олег ЛЯШУК,
Тарас ЯКИМЧУК, Максим ЛЯШУК,
Володимир ЛУЧИН, Андрій ПРАДОШ.

Молодь - окраса нашого суспільства, його гордість, його сподівання на краще життя. Молодь - це талант і енергія, краса і сила, кохання і мрія. А ще вона - творча, креативна, імпульсивна, позбавлена заангажованості стереотипами минулого, нестримна у бажаннях і здатна подолати найтяжчі перепони на шляху до досягнення мети. Їй належить майбутнє. Їй будувати українську державу, підносити її авторитет у світі, творити нашу історію.

...

69 років тому довга, важка і трагічна вій­на завершилась для українських земель, залишивши по собі руїни і згарища. Саме на території України відбулися великі битви Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.
Воєнні дії тривали на території нашої держави протягом 40 місяців - із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. Загальні людські втрати України у Великій Віт­чизняній війні 1941-1945 рр. склали близько 9 мільйонів.
У ході визволення України, протягом січня 1943 - жовтня 1944 рр., радянськими військами було проведено 15 наступальних операцій, із них 11 стратегічних і 4 фронтові, найважливішими з яких стали Воронезько-Харківська, Донбаська, Чернігівсько-Полтавська, Корсунь-Шевченківська, Львівсько-Сандомирська. Свого апогею битва за Україну досягла в період з осені 1943 до осені 1944 рр. На українських землях в цей період було зосереджено приблизно половину діючої Червоної Армії. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року наступом І-ї Гвардійської армії. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон держави.
З метою всенародного уславлення воїнів-переможців, вшанування пам’яті мільйонів полеглих за визволення української землі представників усіх національностей, наших співвітчизників, які загинули на окупованій території, в концтаборах, на фашистській каторзі, відповідним Указом Президента України від 20 жовтня 2009 року було встановлено державне свято - День визволення України від фашистських загарбників.
Пам’ятні заходи цими днями відбуваються у всіх куточках України, проходять такі і нашому районі. Наприклад, у Здолбунівській центральній районній бібліотеці сьогодні спільно працівники книгозбірні та Рівненський обласний осередок МГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність» організовують літературно-музичний вечір «Озивається пам’ять безсмертна й жива».

ЗВЕРНЕННЯ
організаційного комітету з підготовки та проведення у 2012 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об’єднань роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій України

 

Шановні колеги щорічно, починаючи з 2002 року, понад 50 країн світу за ініціативою Міжнародної конфедерації вільних профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці (МОП), відзначають Всесвітній день охорони праці.
Указом Президента Україні від 18 серпня 2006 року № 685/2006 день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров’я працівників офіційно визнаний і в Україні – 28 квітня, наша держава разом з усім світом відзначатиме Всесвітній День охорони праці.

Послугами магазину “Гастроном”, що по вул. Гончара у м. Здолбунові, користується багато покупців з мікрорайону залізничного вокзалу, приїжджають сюди і жителі сіл Новомильськ, Копитків, Загороща, бо тут вистачає товарів на всі смаки і вподобання.
Добре справляється із своїми професійними обов’язками продавець Юлія ТИМЧУК, яку ви бачите на цьому фотознімку. За прилавком вона працює ось уже дев’ять років, має бухгалтерську освіту. А головне повсякчас дбає про культуру обслуговування покупців, завжди ввічлива і коректна в роботі.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Успіння Пресвятої Владичиці Богородиці є дванадесятим святом, під час якого згадують упокоєння, воскресіння та прославлення Матері Божої. За переказами, Божа Мати часто молилася на Єлеонській горі – місці вознесіння сина. Одного разу вона побачила архангела Гавриїла, який повідомив її, що через три дні закінчиться її земне життя. Христос чекає на неї у своєму царстві небесному, де вона буде з ним довічно. На підтвердження своїх слів він вручив Богоматері гілку райського фінікового дерева – символ нетління та благодаті.
Вона просила не сумувати, а радіти з приводу її Успіння, тому що перед лицем Сина обіцяла не залишати світ і після смерті. Богородиця заповідала, щоб її тіло поховали біля підніжжя Єлеонської гори, де покояться її рідні. Перед кончиною Божа Матір виявила бажання побачити всіх апостолів, і Бог здійснив чудо: над домом нависло багато хмар, на яких із різних країн зібралися апостоли. Вони були самі здивовані тим, що сталося. Богородиця благословила кожного з учнів Христа й таємниче повідомила, що вони не побачать її після Успіння з волі Господа.
У призначений архангелом день перед Богоматір’ю та апостолами з’явився Христос із великою кількістю небесних сил і пророків, які писали про неї.
У Гефсиманії тіло Божої Матері поховали в печері, вхід до якої був завалений величезним каменем. Апостоли біля гробниці пробули три дні. На третій день прийшов апостол Фома, який не зміг бути на погребінні і не одержав благословення Богоматері. Він був дуже засмучений з цього приводу. Співчуваючи Фомі, апостоли вирішили відкрити гробницю. Але, відваливши камінь в печеру, вони побачили, що гробниця порожня, у ній були лише погребальні покривала. Того ж дня увечері, під час обряду переломлення хліба в пам’ять про померлу, апостоли побачили Богородицю, яка їм сказала: «Радійте! Я з вами назавжди»...
У народі це свято називають Перша Пречиста. Протягом осіннього періоду їх три: «Перша Пречиста (28 серпня) жито засіває, друга (21 вересня) – дощем поливає, а третя (14 жовтня) - снігом покриває».
7.50 - зустріч Архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія та чин освячення.
9.00 - Божественна Літургія.

 

Основний Закон держави


Тринадцять років тому Верховна Рада України прийняла Конституцію нашої держави. Віками, від Руської Правди Ярослава Мудрого, від Конституції Пилипа Орлика, Україна йшла до свого Основного Закону. Тим дорожчим він має бути для нас, громадян незалежної України.
28 червня 1996 року на ранковому засіданні Верховна Рада України ухвалила нову Конституцію України. У другому і третьому читанні було підтримано проект, підготовлений Тимчасовою спеціальною комісією парламенту. У той день депутати не приймали рішення щодо указу Президента України Леоніда Кучми про проведення всеукраїнського референдуму за проектом Конституції України (йшлося про винесення на референдум проекту Конституції, підготовленого Конституційною комісією).
На пленарному засіданні 28 червня 1996 року тодішній голова Верховної Ради України Олександр Мороз заявив, що він не ставитиме на голосування пропозиції депутатів про винесення на референдум будь-якого тексту Конституції України чи її положень, оскільки таке рішення суперечить Регламенту і Конституційному договору.
Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі усю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали усі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.

 

У обдарованих випускників загальноосвітньої школи № 4 м. Здолбунова Олександри Шпить, Тараса Ковальчука та Анастасії Муляр, яких ви бачите на цьому знімку зліва направо, як і в тисячі їх ровесників, уже позаду незалежне оцінювання знань, державна атестація. Після випускних вечорів вони вирушать у самостійне життя. Дуже приємно, що це відбувається якраз під час святкування Дня молоді.
Цьогоріч загальноосвітні школи району закінчили 522 випускники, 18 із них будуть нагороджені золотими і срібними медалями.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Нині професія продавця - одна з найпопулярніших і наймасовіших в Україні. Численний загін господарів прилавку трудиться і в нашому районі. В основному вони працюють у приватних фірмах, магазинах і кіосках.
Успішно справляється із своїми обов’язками продавчиня приватного магазину “Хлібороб” Катерина КОРОТКА, яку ви бачите на цьому знімку. Вона дбає про культуру обслуговування покупців, завжди ввічлива до відвідувачів, має непозичений талант до торгівлі.
Фото Євгена ШИЛАНА.

4 липня 2012 року було прийнято закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно” № 5037-VI. За винятком окремих положень, він набув чинності 8.08.2012. Цим актом унесено зміни до законів України “Про нотаріат”, “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, “Про Державний земельний кадастр”, “Про виконавче провадження”, “Про страхування”, “Про іпотеку”, а також до декрету KM “Про державне мито”.
Нова система передбачає, що всі речові права як на земельні ділянки, так і на об’єкти, що розташовані на них, відображатимуться в одному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Тепер у законі “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” чітко визначено, що його дія також поширюється на державну реєстрацію прав на об’єкти незавершеного будівництва та їх обтяжень.

Здолбунівська районна організація Партії регіонів знаходить можливість, щоб допомогти в скрутний час соціально незахищеним верствам населення. Не забувають регіонали про ветеранів війни, одиноких престарілих громадян, інвалідів. Напередодні Міжнародного дня інвалідів від партійців одержала газовий конвектор з сталевим теплообмінником інвалід першої групи, жителька с. Дермань Перший Лариса Василівна Бешта. До речі, до її оселі щойно підвели газ. А подарунок, який вона одержала, надійно обігріватиме взимку її помешкання.
На фото: під час вручення конвектора інваліду Л. В. Бешті.
Фото Євгена Шилана.

Для Любові Олександрівни КОШИЦЬКОЇ професія продавця - справді покликання. З 1975 року працює вона у закладах торгівлі, з 1983-го - у споживчій кооперації. Зараз разом з донькою Вікою, яка пішла її стопами, жінка сумлінно трудиться у магазині Виробничо-торгово-заготівельного підприємства райспоживспілки, що у с. П‘ятигори. Саме сюди, хоч поруч ще одна торгова точка, люблять заходити покупці. Адже завдяки старанням Любові Олександрівни у магазині і поруч нього завжди порядок, радує око красива і майстерна викладка товарів, яких тут більше тисячі найменувань, а ще люди впевнені: їх завжди привітно зустрінуть і ввічливо обслужать.
Напередодні професійного свята на Дошку пошани облспоживспілки було занесено фото Любові Олександрівни як людини року.
Фото Ольги ЯКУБЧИК.

З піднесеним настроєм зустрічають своє професійне свято працівники філії “Здолбунівський райавтодор” ДП “Рівнеоблавтодор”. Серед них і бригадир дорожньої бригади Василь ЮСКОВЕЦЬ, водій Сергій БОНДАРЧУК, тракторист Алім ЯНЧАР, яких ви бачите на знімку. Від якості роботи цих людей значною мірою залежить стан доріг нашого району, тож до виконання своїх професійних обов’язків вони ставляться з особливою відповідальністю.
Фото Євгена Шилана.

Верховна Рада повернула Україні зимовий - астрономічний - час. За це рішення проголосували 295 депутатів.
Своїм рішенням депутати визнали такою, що втратила чинність, постанову Верховної Ради України “Про зміну порядку обчислення часу на території України”.
Також Рада запропонувала Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності постанови внести на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо порядку обчислення часу на території України.
Постанова набирає чинності з дня її опублікування.
30 жовтня Україна має перейти на зимовий час.
Джерело: Українська правда.

О. Є. Салюк.

Саме стільки працює в управлінні з експлуатації газового господарства Оксана Єрофіївна Салюк. Їй, можна сказати, пощастило, бо відразу після закінчення навчання в загальноосвітній школі № 5 м. Здолбунова розпочала трудову діяльність різноробочою у газобалонному складі. Швидко звикла до обстановки і включилася у виробничий процес. Прислухалася до порад старших, добросовісно виконувала обов’язки, була наполегливою і старанною в роботі, за що цінували дівчину в колективі. Згодом перевели працювати контролером. І тут не підвела. Завжди вміла відстояти свою думку, зарядити на плідну працю інших. А розкрився талант у Оксани Єрофіївни, коли вона почала трудитись оператором з введення даних у ЕОМ. Звичайно, на перших порах не все вдавалось. Особливо певне напруження відчувалось, коли освоювала комп’ютер. Тепер усе позаду. Є досвід роботи, впевненість у своїх силах.

 

На цьому фото ви бачите шістнадцятирічну Мирославу Годину – пластунку-розвідувачку Національної скаутської організації України Пласт станиця Здолбунів. Метою Пласту, в якому Мирослава вже понад 4 роки, є сприяння всебічному самовихованню української молоді на засадах патріотизму та християнської моралі. Здолбунівська станиця наразі налічує понад 40 учасників.
Незважаючи на свій ще зовсім юний вік, Мирослава вже встигла побувати наставницею для пластового новацтва - дітей віком від 6 до 11 років, зараз веде гуртки для пластового юнацтва (молодь до 18 років). Постійно бере участь у таборах та вишколах, які організовує Пласт. Днями юнка повернулася з вишколу виховників, що проходив у Острозі. Мирослава – активна молода людина, яка багато чим цікавиться. Нещодавно вона пройшла навчання у школі молодого журналіста в м. Рівне. Періодично висвітлює діяльність Здолбунівського осередку НСОУ Пласт в газеті «Нове життя».
Фото Сергія КОНДРАЧУКА.

Нинішнє свято – День автомобіліста і дорожника колектив філії Здолбунівський райавтодор зустрічає з оптимізмом. Тут не падають духом, шукають невикористані резерви. І нині сумлінно трудяться усі працівники. За дев’ять місяців цього року філією було виконано робіт по експлуатаційному утриманню доріг на суму 1923,0 тисяч гривень.
Гордістю підприємства є ветерани праці Надія Балицька, Наталія Смажна, Любов Волянік, Олена Гузь та Софія Ільчук.
На фото: (зліва направо) водій Сергій БОНДАРЧУК, начальник філії Ігор ЛЕВИЦЬКИЙ, головний бухгалтер Лариса ПОЛІНЧУК, головний механік Володимир СЕРЕДЮК та головний інженер Анатолій СЕРГІЄНКО.
Фото Євгена Шилана.

Людина живе, ніби приходить з легенди, постає перед нами Велична, Гарна, Вічна. Велична, бо покликана жити на цьому світі, щоб воістину творити Правду! Гарна своєю мудрістю, справами, поглядами і помислами! Вічна, бо продовжує себе в своїх дітях та вихованцях.
На мальовничому Поліссі, серед зелених верб та пшеничних полів, де льон цвіте синьо-синьо, ступила свої перші в житті кроки Тетяна Леонідівна Назаренко. З дитинства ввібрала мудру мамину науку та мужнє слово батька.
Час змінив адреси, формації, проте пам’ять, переборвши всі суперечності старого і нового, залишила неоціненний скарб – материнську науку Мудрості й Доброти, яку Тетяна Леонідівна пронесла крізь усе своє життя. Значною мірою це й визначило її життєву та професійну долю.

Її скликання 11 листопада зумовлено потребою вирішити ряд нагальних справ

До районного бюджету знову внесено зміни
Як повідомив начальник фінансового управління райдержадміністрації В. М. Нечипорук, рішенням обласної ради від 3 листопада ц. р. “Про внесення змін до обласного бюджету на 2009 рік” внесено зміни у показники міжбюджетних трансфертів між обласним бюджетом та нашим районним. Зокрема, виділено додаткову дотацію з держбюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів, збільшено обсяг субвенції на виплату допомог сім’ям з дітьми, надання пільг з послуг зв’язку та інших. Водночас зменшено субвенцію місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню.

Ресторан “Троянда” - одне з найкращих приватних підприємств громадського харчування в м. Здолбунів. Працівники цього закладу дбають про культуру обслуговування клієнтів, готують смачні кулінарні вироби. Одне слово, тут трудяться справжні фахівці своєї справи. Очолює колектив Людмила Білик, яка займається ще й доброчинністю. З її легкої і доброї руки одержують матеріальну підтримку храми нашого міста, діти-сироти. А ще підприємлива жінка часто-густо забезпечує обслуговування культорологічних заходів, які проводяться в Здолбунові.
На фото: (зліва направо) офіціант Ігор ЛУКАШУК, директор ресторану Людмила БІЛИК та кухар Максим МІТРОХІН.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Голова правління Здолбунівської райспоживспілки Оксана Борисівна СОЛТИС-ШОЛУДЬКО
з бухгалтерами системи споживчої кооперації району.

На сьогодні Здолбунівська райспоживспілка об’єднує Гільчанське та Мізоцьке споживчі товариства, Виробничо-заготівельно торгове підприємство. Колектив Здолбунівської райспоживспілки - когорта однодумців, об’єднаних спільною справою на благо людей. Тут завжди з шаною ставляться до ветеранів, дуже цінують їх досвід і поради, але й молодь сумлінну, креативну, освічену підтримують, адже саме молоді спеціалісти - надія і майбутнє споживчої кооперації.

Магазин “Продтовари” Виробничо-заготівельного торгового підприємства райспоживспілки, який функціонує у с. Уїздці, давно здобув добру славу у покупців, хоча і має чимало конкурентів. У цій торговельній точці завжди широкий асортимент товарів. Днями тут завершили ремонт приміщення, встановили нове торговельне обладнання, холодильники. Обслуговування відвідувачів здійснюють кваліфікованні спеціалісти Світлана МИХАЙЛИЦЬКА та Любов ВЛАСЮК, яких ви бачите на цьому знімку зліва направо. До речі, вони нагороджені Почесними грамотами обласної спілки споживчих товариств.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Старший майстер виробничого навчання Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту Микола Юхимович Ковальчук, якого ви бачите на цьому знімку, у жовтні цього року відзначив своє сімдесятиріччя. У профтехосвіті він працює з 1970 року. За цей час зарекомендував себе чудовим спеціалістом і наставником молоді. Йому вдячні за науку чимало вихованців навчального закладу. На добросовісного і відповідального працівника рівняються інші члени педагогічно-інженерного колективу.
М. Ю. Ковальчук якийсь час трудився у Зімбабве. І там він не пас задніх. Наперекір африканському клімату гартував свою волю і характер.
Євген ШИЛАН.

Статистика працює на користувача

Одним із головних завдань статистичної галузі є повне і своєчасне задоволення потреб користувачів у статистичній інформації, потреби і вимоги до якості та оперативності якої постійно зростають. Принцип “статистика працює на користувача” втілюється у практику роботи органів державної статистики шляхом постійного удосконалення тематики і змісту статистичних видань, а також засобів поширення інформації. Так, протягом 2009 року було підготовлено більше 3 тисяч різноманітних видів інформаційно-аналітичних матеріалів, опубліковано 525 статтей. Більше половини статистичних видань надсилається органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, які є основними нашими користувачами. З кожним роком все більший обсяг статистичної інформації надається в електронному вигляді з метою оперативного задоволення потреб. Останнім часом значним попитом користується веб-сайт Головного управління статистики, який забезпечує вільний доступ до статистичної інформації всіх користувачів.

Цієї неділі в Україні відзначатиметься День підприємця. Підприємливі люди роблять вагомий вклад у розбудову нашої держави, прагнуть працювати творчо, застосовуючи передові і прогресивні методи господарювання. Саме цими якостями наділений підприємець Василь МЕЛЬНИК, якого ви бачите на цьому знімку. На його рахунку багато хороших справ. У свій час він займався виготовленням борошна і ріпакової олії. Нині реалізовує у власній крамничці насіннєвий матеріал, мінеральні добрива і препарати захисту рослин.
Довіряють підприємцю здолбунівчани, а він у свою чергу добросовісно їх обслуговує. Більше того, завжди дає грунтовну консультацію на придбаний товар.
Фото Євгена ШИЛАНА.