Її скликання 11 листопада зумовлено потребою вирішити ряд нагальних справ

До районного бюджету знову внесено зміни
Як повідомив начальник фінансового управління райдержадміністрації В. М. Нечипорук, рішенням обласної ради від 3 листопада ц. р. “Про внесення змін до обласного бюджету на 2009 рік” внесено зміни у показники міжбюджетних трансфертів між обласним бюджетом та нашим районним. Зокрема, виділено додаткову дотацію з держбюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів, збільшено обсяг субвенції на виплату допомог сім’ям з дітьми, надання пільг з послуг зв’язку та інших. Водночас зменшено субвенцію місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню.


Депутатів, голів місцевих рад, розпорядників коштів районного бюджету цікавило, передусім, як буде розподілено оту отриману додаткову дотацію на суму 1830721 грн. Напередодні сесії відбулося спільне засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податкової політики і президії районної ради, де було детально обговорено це питання. Проте, на сесії не обійшлося без дискусії. Правду ж бо кажуть, що ділити щось, а надто кошти – справа не з простих, адже кожен має свою думку щодо того, кому, скільки давати і чому. Дехто з депутатів ставив під сумнів доцільність виділення Миротинському сільському бюджету найбільшої серед сільських бюджетів дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості. Пояснення начфіна про те, що з об’єктивних причин ця сільрада недоотримала значної суми власних надходжень, а кошти, використані для стимулювання працівників апарату ради, перекриті за рахунок того, що люди брали відпустки без збереження заробітку, задовольнили не всіх. Виступ сільського голови В. В. Мартинюка, як кажуть, додав масла в огонь, викликавши чимало нових емоцій. Після виступів усіх бажаючих – депутатів М. В. Семенюка, С. В. Ніколіної, В. С. Януля, О. І. Єфімчук, голови РДА Л. Я Кінаха та голови районної ради В. О. Тимощука, пристрасті вщухли і депутати прийняли запропонований проект рішення з цього питання. В той же час з думками, висловленими, так би мовити, меншістю щодо того, що мають бути реальні критерії оцінки діяльності місцевих рад, теж не можна було не погодитись. Зрештою, це стане уроком на майбутнє.
Ситуацію з грипом та ГРВІ визнано небезпечною
На пленарному засіданні заслухано повідомлення першого заступника голови РДА І. В. Бандюка, головного лікаря району І. Я. Зими, головного санітарного лікаря району В. А. Литвина, начальника ОДПІ Я. В. Верещак про те, які заходи вживаються для запобігання поширенню грипу типу А/Н1N1 і гострих респіраторних захворювань серед населення Здолбунівщини.
Рішенням постійної комісії з питань ТЕБ та НС 30 жовтня ц. р. на території району запроваджено 3-тижневий карантин. Створено медичний штаб для координації дій в умовах карантину та оперативного реагування на епідемічну ситуацію. Усі лікувально-профілактичні заклади району переведені на семиденний режим роботи. В районній поліклініці додатково виділено два кабінети для прийому хворих. Для обслуговування медиками викликів хворих виділяли автомобілі районна та міська ради, РДА, районна організація ВО “Батьківщина”. Медичні заклади району повністю забезпечені препаратом “Таміфлю”, який призначається хворим безкоштовно. За кошти держбюджету отримано його 550 упаковок. Благодійну допомогу в сумі 10 тис. грн. надав медикам району приватний підприємець О. М. Андріюк.
Як зазначалось на сесії, важливим і не вирішеним залишалось питання щодо забезпечення аптек та аптечних пунктів Здолбунівщини противірусними препаратами, аскорбіновою кислотою та захисними масками для населення. Незначна їх кількість, що надходила в аптечну мережу, не забезпечувала надто високий і, скоріше всього, ажіотажний попит, не всюди дотримуються вимог епідеміологічного режиму.
Своїм рішенням районна рада визнала епідеміологічну ситуацію в районі щодо поширення грипу та гострих респіраторних захворювань небезпечною. РДА доручено вжити невідкладних заходів для виділення додаткових коштів на закупівлю медикаментів для лікування хворих з респіраторною інфекцією в стаціонарних відділеннях ЦРЛ; забезпечити проведення протиепідеміологічних та дезінфекційних заходів у місцях масового перебування людей; терміново вирішити питання щодо виплати заробітної плати медикам в повному обсязі за фактично відпрацьований час в умовах карантину в межах чинного законодавства. Головам територіальних громад району рекомендовано тимчасово призупинити проведення розважальних заходів з масовим перебуванням людей. Намічено здійснити і ряд інших завдань, спрямованих на запобігання поширенню грипу та ГРВІ.

Символіку району
таки затвердили
Нагадаю, що на минулій сесії не вистачило кількох голосів для того, аби затвердити символіку (Герб і Прапор) Здолбунівського району. Тож депутати мали змогу у міжсесійний період ще раз подумати над нею. Як зауважив заступник голови районної ради Я. Р. Мельник, в цей період ніхто з депутатів не вніс якихось пропозицій. Отож, коли рішення про затвердження символіки району було запропоноване для голосування, його цього разу підтримали одноголосно.
Районна рада затвердила також Положення “Про зміст, опис та порядок використання символіки Здолбунівського району”.

***
Наприкінці пленарного засідання В. О. Тимощук ознайомив присутніх із депутатськими запитами та зверненнями, які надійшли до районної ради. Було прийнято відповідні рішення.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry