Основний Закон держави
Тринадцять років тому Верховна Рада України прийняла Конституцію нашої держави. Віками, від Руської Правди Ярослава Мудрого, від Конституції Пилипа Орлика, Україна йшла до свого Основного Закону. Тим дорожчим він має бути для нас, громадян незалежної України.
28 червня 1996 року на ранковому засіданні Верховна Рада України ухвалила нову Конституцію України. У другому і третьому читанні було підтримано проект, підготовлений Тимчасовою спеціальною комісією парламенту. У той день депутати не приймали рішення щодо указу Президента України Леоніда Кучми про проведення всеукраїнського референдуму за проектом Конституції України (йшлося про винесення на референдум проекту Конституції, підготовленого Конституційною комісією).
На пленарному засіданні 28 червня 1996 року тодішній голова Верховної Ради України Олександр Мороз заявив, що він не ставитиме на голосування пропозиції депутатів про винесення на референдум будь-якого тексту Конституції України чи її положень, оскільки таке рішення суперечить Регламенту і Конституційному договору.
Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі усю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали усі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.