Біда, яка сталася 24 роки тому, назавжди залишиться в пам’яті як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Бо людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.
Багато людських доль обпалила своїм смертоносним сяйвом Полинова зоря, як зазвичай називають Чорнобильську катастрофу. Втім, Чорнобиль не минув. Він нагадує про себе щодня численними проблемами в усіх сферах суспільного життя.

* Через 36 годин після вибуху 4-го блока 26 квітня 1986 р. була здійснена евакуація жителів м. Прип’ять (понад 49 тис. осіб), а після цього протягом першої декади травня з м. Чорнобиль та населених пунктів 30-кілометрової зони було евакуйовано ще близько 41 тис. жителів. Переселення людей з територій, що мали високий рівень забруднення грунту, проводилося до 1993 року.
* 300 Мкі (мільйонів Кюрі) різних радіонуклідів було викинуто в атмосферу та скинуто у басейн Дніпра.
* Внаслідок Чорнобильської аварії, близько 42 тис. кв. км територій України виявилися радіоактивно забрудненими цезієм-137, постраждали 64 райони, 10 областей.
* До категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесено майже сім відсотків населення України. В тому числі 1,2 мільйона дітей.
* Наслідки Чорнобильської катастрофи могли б бути ще страшнішими, якби в боротьбу зі стихією не вступили люди, яких називають ліквідаторами аварії на ЧАЕС. Вони захистили світ ціною власного здоров’я і життя. За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10 % померли і
165 000 стали інвалідами.
* 218 тих, хто ліквідовував наслідки аварії, проживають в нашому районі. Один з них - працівник РВ ГУ МНС України в Рівненській області Ігор Юрійович Іванов (на фото). Впродовж шести місяців, починаючи з 20 квітня 1989 року, він разом з іншими ліквідаторами здійснював профілактичну роботу із пожежної безпеки третього і четвертого енергоблоків ЧАЕС.

Comments are now closed for this entry