У повному складі зустріли День знань вителі та учні Здолбунівської ЗОШ І ст. № 7. З нагоди цього свята там відбулася урочиста лінійка. З вітальними словами до учнів, батьків і гостей звернулися директор навчального закладу Валентина Панчук, виконуючий обов’язки начальника ДАІ Здолбунівського району Микола Прокопчук, вчителька Наталія Киричук, мати першокласниці Марія Гуляр. Цікаво вітали усіх з початком нового навчального року і вихованці дитячого садка “Ладоньки”, які завітали на свято першого дзвоника.
А в Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 педагогів, учнів та їх батьків вітав голова райдержадміністрації Микола Євчук.
Фото Євгена ШИЛАНА.

 

Ігор Володимирович ОЛЬШАНЕЦЬКИЙ очолює прокуратуру Здолбунівського району з жовтня 2007 року.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Як відомо, загальнонаціональний референдум на території колишньої УРСР щодо проголошення незалежності України відбувся 1 грудня 1991 року.
На референдум було винесено одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Текст Акту проголошення незалежності України, прийнятий Верховною Радою 24 серпня 1991 року, було наведено у виборчому бюлетені.
Громадяни України висловились на підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 31 891 742 особи - 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32%) проголосувала «Так, підтверджую».
Позитивну відповідь дало населення всіх областей України, незалежно від національної приналежності.

 

Надійка ВОЗНЮК та Олександра КОРОЛЬЧУК, яких ви бачите на знімку (зліва направо), - учениці 2-го класу Спасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Дівчатка, хоч тільки розпочали свій шлях до науки, вчаться з цікавістю, сумлінно. Вони - відмінниці. Але, як і всі дітки, з нетерпінням чекають канікул, під час яких сподіваються гарно відпочити.
Фото Ольги Якубчик.

Цьогорічні випускники ДНЗ “Ладоньки”.

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей у дошкільних навчальних закладах району пройшли випускні свята. Понад 350 хлопчиків і дівчаток попрощалися із дитячими садочками, які стали для них другою домівкою, де їх по-материнськи зігрівали душевним теплом наставники – вихователы та няні, навчали добру, давали перші знання, допомагали долати перші труднощі у цьому складному світі. Попереду малят чекає школа, пізнання нового, незвіданого. Але віриться, що все, чому вони навчилися в стінах садочків, допоможе їм у майбутньому знайти свій шлях у житті, бути чесними людьми, гідними громадянами України.
Незабутнім, казковим, по-родинному душевним було випускне свято у ДНЗ “Ладоньки” м. Здолбунів. 34-ий раз заклад випускав у світ своїх “пташенят”. Скільки вдячних слів прозвучало на адресу адміністрації, працівників закладу за їх відданість роботі, любов до малечі! Корисні настанови, добрі поради отримали маленькі випускники, які впродовж усього свята радували своїх батьків, бабусь і дідусів, усіх присутніх піснями, віршиками, танцями. А на закінчення завідуюча ДНЗ Т. Л. Назаренко вручила кожному з дітей диплом про закінчення дошкільного навчального закладу.
Фото Людмили ВАСЮК.

 

 

Ірина Валеріївна НЕСТЕРУК (на фото) в колектив управління Держкомзему в Здолбунівському районі прийшла після закінчення факультету землевпорядкування та кадастру Національного університету водного господарства і природокористування три роки тому. За цей час вона зарекомендувала себе як компетентний, відповідальний працівник, який добре орієнтується у сфері земельних відносин, чітко й акуратно виконує усі доручення керівництва.
До посадових обов’язків провідного спеціаліста відділу землеустрою, моніторингу, охорони, оцінки та ринку земель входить, зокрема, реєстрація земельних ділянок, договорів оренди, надання витягів із поземельних книг тощо. Із ними молодий фахівець успішно справляється.
За сумлінну працю, вагомий внесок у реалізацію державної політики в галузі земельних відносин, виконання заходів земельної реформи та з нагоди професійного свята І. В. Нестерук було нагороджено Почесною грамотою Головного управління Держкомзему в Рівненській області.
Фото Людмили ВАСЮК.

Здолбунівській районній газеті

"Нове життя"

Районна організація УТМР налічує сьогодні в своїх рядах понад сотню рибалок. Багато з них докладають чимало зусиль для збереження рибних запасів, зокрема Старомильського водоймища, на якому вони господарюють, сприяють риборозведенню, активно борються з проявами браконьєрства. Саме завдяки такій роботі і трапляється частенько на водоймах удача, коли на вудочку чи спінінг потрапляє ось така рибка.
Фото Володимира ФУРМАНЧУКА.

 

Нещодавно у м. Ташкенті (Узбекистан) відбувся чемпіонат світу з важкої атлетики серед школярів. Національну збірну України у ваговій категорії до 69 кг представляв учень 11 класу міської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, майстер спорту, чотириразовий чемпіон України серед юнаків Сергій Смочек (на фото).
Вже перші стартові поєдинки засвідчили, що у цій “малій” ваговій категорії, представленій 36 учасниками, лідерами стають китайські, турецькі, російські та узбецькі важкоатлети. В цю нелегку боротьбу за медаль завзято включився і наш земляк. Та, на жаль, у ривку на 121 кг травмував спину. Правда, цю вагу судді йому зарахували. Тренери збірної відмовляли Сергія від подальшої боротьби. Та де там! Перемагаючи біль у спині, проявивши справжній бійцівський характер, Сергій Смочек в поштовху піднімає штангу вагою 142 кг. У двоборстві сума склала 263 кг, що дозволило нашому юному важкоатлету посісти 10 місце, принісши залікові очки для збірної України. Тож вітаємо його з цим досягненням!
Володимир ГОРДІЙЧУК,
заслужений тренер України,
майстер спорту, тренер Здолбунівської ДЮСШ “Колос” 
з важкої атлетики.

Вибух реактора на четвертому блоці Чорнобильської атомної електростанції назавжди змінив життя мільйонів людей. І не лише в Україні - відлуння трагедії відчутне по всій планеті.
1. 26 квітня 1986 року о 1 год. 24 хв. на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався збій у роботі, що повністю зруйнував реактор. Будівлі енергоблока частково обрушились, при цьому загинули 2 людини - оператор ГЦН (головний циркуляційний насос) Валерій Ходемчук (тіло не знайдено, завалено під уламками двох 130-тонних барабан-сепараторів) і співробітник пуско-налагоджувального підприємства Володимир Шашенок (помер від перелому хребта і численних опіків о 6 годині 26 квітня в Прип’ятській МСЧ).

Дерманці при відзначенні 90-річчя Уласа Самчука в с. Тилявка.

 

У квітні 2013 року минає сто років відтоді, коли в село Тилявку Кременецького повіту, а тепер Шумського району Тернопільської області, переїхали на постійне місце проживання десять дерманських сімей. Серед тих десяти була і сім’я Олексія та Анастасії Самчуків, одним з дітей яких був Улас. Чому ж ці люди відважилися на такий непростий крок?
Коли їхати зі Здолбунова на Дермань, впадає в очі різниця в рельєфі місцевості: у Здовбиці, Уїздцях, Гільчі, Миротині поля великі, просторі, мало порізані ярами, є де розвернутися орачу і сівачу. В Дермані ж поля невеликі, густо порізані ярами, видолинками, крутосхилами. Сотні років це накладало значний відбиток на господарство дерманських селян. Населення багато, а родючої землі мало, та й вона належить здебільшого поміщику чи монастирю. Тож дерманці здавна займалися додатковими промислами: гончарством, столярною справою, ткацтвом. Але це не могло вирішити проблему малоземелля: висока народжуваніть, перенаселення, небажання селян іти у невеликі сусідні зросійщені та євреїзовані міста заставляли окремих дерманців-господарів шукати землю на стороні. В такому становищі опинився на початку ХХ соліття й батько Уласа Самчука Олексій. На хуторі Лебедщина він мав п’ять десятин землі, а більше взяти ніде. І дітей у сім’ї п’ятеро. Василь вже майже парубок, Катерина дівочиться, Улас, Федот, Василина ростуть, як з води. І що ти їм даси, як будуть одружуватися чи заміж виходити? Одну десятину. Та це ж майже жебрак!

У Володимира Івановича Фурманчука душа схильна до благодійництва уже давно. А успадкував він це від свого батька, який ніколи не скупився на добро, завжди підставляв плече тим, хто потребував підтримки і допомоги.
В. І. Фурманчук уже чотирнадцять років є головою правління ПрАТ “Здолбунівський завод пластмасових виробів “Іскра”. Здібний керівник підприємства, чуйна і доброзичлива людина. Неодноразово надавав благодійну допомогу провідним спортсменам нашого міста, ветеранам війни і праці, місцевим літераторам.
На фото: В. І. Фурманчук.
Фото Євгена ШИЛАНА.


Подяка
Колектив Здолбунівського районного будинку культури висловлює подяку депутату Рівненської обласної ради Олександру Моісейовичу Андріюку за придбання та дарунок установі комплекту новорічних костюмів. 
Доземний уклін і щира вдячність Вам за благодійну діяльність, спрямовану на розвиток нашого району та покращення матеріальної бази закладів культури клубного типу.

На території України на початок цього року проживало 45 млн. 963 тис. 359 осіб.
В структурі населення Здолбунівського району на 1 січня ц. р. переважали жінки (54%), 46% становили чоловіки. У міських поселеннях на 100 жінок припадало 82 чоловіки, у сільських – 89.

Петро Андрійович ЛАНОВЕЙЧИК (на знімку) посаду ветлікаря ПСП “Україна” обіймає з 1982 року. До того по закінченні Київської сільськогосподарської академії працював у різних господарствах Рівненщини.
На сьогодні головним завданням його професійної діяльності є організація заходів з профілактики інфекційних та інвазивних хвороб тварин, охорони сільгоспгосподарства від занесення до нього збудників цих захворювань з інших територій та недопущення розповсюдження інфекцій за межі тваринницьких приміщень.

 

 

В останню неділю перед Великоднем християни святкують Вхід Господній в Єрусалим. За євангельською оповіддю, коли Ісус Христос воскресив з мертвих Лазаря, люди, які бачили це, повірили, що він дійсно Син Божий. Коли Ісус в’їжджав на віслюкові до Єрусалиму, то люди, вшановуючи його, встеляли дорогу своїм одягом, а також вітали пальмовим гіллям. В Україні таким деревом стала верба, тому в народі це свято називають Вербною неділею.

Таким почесним найменуванням ці апостоли відзначені, бо особливо потрудилися в поширенні Христового вчення серед язичницьких народів і продемонстрували найвищі зразки відданості та любові до Божественного Учителя і Його справи на землі.
Апостол Петро народився в палестинському місті Віфсаїда, в родині рибалки. Петро першим сповідав Ісуса Христа Месією, Сином Божим. Він свого часу не встояв і тричі відрікся від Господа, але, покаявшись, знову отримав благодать і був відновлений в апостольському званні. Святого апостола Петра називають «вустами апостолів». Він став сміливим проповідником Христової віри і виступав як свідок Воскресіння Господа, звершуючи великі чудеса відродження мертвих і зцілення хворих.

Земля завжди була і є неоціненним багатством держави. А тому до неї така пристрасна увага як з боку влади, так і землекористувачів.
В межах своїх повноважень регулювання земельних відносин забезпечує управління Держкомзему в Здолбунівському районі, яке очолює Віталій Ігорович Оліферчук. Землевпорядна служба району складається з управління Держкомзему, шести проектних землевпорядних організацій, до неї також входить 21 спеціаліст-землевпорядник місцевих рад.
Чимало років життя віддали землевпорядній службі начальник відділу землеустрою, моніторингу та охорони земель Світлана САВИЦЬКА та начальник фінансово-господарського відділу управління Держкомзему в Здолбунівському районі Жанна ГЕРАСИМЧУК, яких ви бачите на цьому фотознімку зліва направо.
Фото Євгена Шилана.

Районний центр творчості дітей та юнац­тва вважається одним із найкращих в області. У цьому позашкільному закладі працює багато гуртків і студій, якими керують талановиті педагоги.
Добру славу завоювала студія образотворчого мистецтва “Палітра”, якій у липні цього року було присвоєно почесне звання “зразкова”. Студію залюбки відвідують понад 70 дітей різного віку. Вчить дітей живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва керівник гуртків - методист Валентина Володимирівна Чубаєвська. На цій ниві вона трудиться з 1988 року. Її вихованці беруть участь у районних і обласних виставках, де завойовують призові місця.
На фото: опановують ази живопису дів­чатка групи початкового навчання.
Фото Євгена ШИЛАНА.

У світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою, відзначається національне свято – День козацтва.
День українського козацтва — це данина шани всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в 15-17 століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.
Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ. Це був політичний центр республіки. Гетьмани Запорізької Січі мали великі урядові повноваження. Вони захищали землі і народ від зов­нішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.

Приватне підприємство “Сільбуд”, де директором В. Ф. Матвєєв, займається будівництвом та реконструкцією різних будівель у нашому районі. Його колектив виконує чимало замовлень, а головне, що майстри своєї справи роблять все на совість. До сумлінних працівників належать і муляри Олександр Демченко та Володимир Решко, яких ви бачите на цьому знімку зліва направо. За плечима цих будівельників десятки років наполегливої праці на різних будовах.
Фото Євгена Шилана.

Хорошими результатами зустрічають своє професійне свято працівники Мізоцької дільниці державної ветеринарної медицини. Сьогодні тут трудиться 5 чоловік. Їх наполеглива праця займає одне з провідних місць у системі профілактичних та оздоровчих заходів і дозволяє утримувати стабільний епізоотичний стан на підпорядкованій дільниці, яка обслуговує 5 сільських рад.
На фото: (зліва направо) завідувач Мізоцької дільниці державної ветеринарної медицини Анатолі Шуть, ветфельдшери Надія Вознюк та Григорій Кошляк.
Фото Євгена Шилана.

На цьому знімку ви бачите суддю Здолбунівського районного суду Василя Степановича МІШУРУ. Понад двадцять років він здійснює правосуддя в нашому місті. До цього працював адвокатом у Гощанському і Корецькому районах. Юридичну освіту здобув у Київському Національному державному університеті ім. Т. Г. Шевченка. Дорогою Василя Степановича пішли і його діти. Син Вадим працює в Рівненському обласному управлінні юстиції, а дочка Євгенія - помічником судді у райсуді м. Здолбунова.

 

 

Михайло Іванович Хоманець, якого ви бачите на цьому знімку, за освітою інженер. Понад двадцять років працює в комунальній службі нашого міста. Нині успішно справляється з обов‘язками старшого майстра КП “Здолбунівкомуненергія”. Заслужив шану і повагу в колективі. Досвід роботи охоче передає молоді.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Оксана Дмитрівна СОЛДАТОВА, яку ви бачите на цьому знімку, працює секретарем судового засідання Здолбунівського районного суду понад двадцять років.
Професію обрала за покликанням. Має юридичну освіту. До роботи ставиться дуже відповідально. З неї беруть приклад колеги. Ввічлива, добропорядна і безкорислива - ось неповний перелік особистих якостей сумлінного працівника Феміди.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Їх тисячі - учасників бойових дій на території інших держав. Багато цих людей є і в нашому районі. Особливу когорту складають воїни-афганці. Нелегка доля випала їм, бо окремі загинули на тій війні, інші повернулися поранені і скалічені.
Здолбунівчанин Андрій Андрійович Ковальчук (на знімку) теж пройшов дорогами Афганістану. Півтора року провів у цьому пеклі. Як пам’ять про це груди увінчали медалі “Воїну-інтернаціоналісту” , “Від вдячного афганського народу,” а ще разом з армійським фотоальбомом зберігається Грамота Президії Верховної Ради СРСР за мужність і героїзм, проявлені при виконанні військового обов’язку в чужій країні.
Нині Андрій Андрійович - машиніст моторовагонного депо, водить електропоїзди на Львів і Ковель. Працює на совість, бо звик робити все саме так. По-іншому не може, бо ж він батько двох синів, а батько повинен бути справжнім прикладом для них як чоловік і воїн, як людина честі і обов’язку.
Сьогодні Андрій Ковальчук разом з іншими воїнами-афганцями в черговий раз згадає своїх бойових побратимів. Живих і мертвих. Вклониться могилам одних і подвигу живих. Бо він цьому знає справжню ціну.
Володимир ДРОЗЮК.
Фото автора.

У районі відзначили 150-у річницю перепоховання Т. Г. Шевченка. На знак того, що здолбунівчани пам’ятають і шанують свого національного генія, на творчості якого виховувалися цілі покоління українців, біля пам’ятника Великому Кобзареві на території ФГ ім. Шевченка в с. Копиткове минулої неділі відбулося урочисте покладання квітів від керівництва району.

У нашій країні День довкілля, починаючи з 1998 року, відзначають щорічно у третю суботу квітня. Метою його проведення є поліпшення стану навколишнього природного се­редовища, створення нових зелених насаджень і догляд за існуючими алеями, парками, скверами, прибирання територій від сміття, очищення русел річок, поліпшення естетичного і санітарного стану прибудинкових територій і об’єктів масового перебування та відпочинку населення. З нагоди цієї дати повсюди активно проводять різноманітні природоохоронні акції. Відбудуться днями такі й у нашому районі. А в самому Здолбунові вже триває місячник благоустрою міста, і ліквідація стихійних сміттєзвалищ, прибирання вулиць та прибудинкових територій, облаштування квітників й озеленення є офіційними “завданнями” відповідного розпорядження міського голови.

Професія бухгалтера завжди була затребуваною і необхідною на будь-якому підприємстві, у державних установах, приватних фірмах, торговельній мережі тощо. Зазвичай представники цієї професії - люди відповідальні, дисципліновані, старанні, вдумливі. І це зрозуміло. Адже від їх професіоналізму залежить стабільне функціонування різних сфер народно-господарського комплексу.
Справжнім фахівцем своєї справи є головний бухгалтер районної ради Тамара Миколаївна Шарко. Працювати в наш район вона приїхала за направленням після закінчення Тернопільського фінансово-економічного інституту у 1980 році. Розпочинала трудову діяльність в НАСК “Оранта”, успішно трудилась на посаді заступника начальника представництва Фонду держмайна України у Здолбунівському районі, у районній держадміністрації. І ось уже 12 років сумлінно виконує функції головного бухгалтера районної ради.
Тамара Миколаївна – грамотний і організований спеціаліст, досконало знає свою роботу, вміло поєднує у ній досвід і творчість, знання і неординарний підхід у вирішенні будь-яких бухгалтерських задач.
А ще вона – доброзичлива, тактовна у спілкуванні з колегами, щира, сердечна людина і просто чарівна жінка.
Фото Людмили ВАСЮК.

Колектив Здолбунівського цеху технічної експлуатації засобів електрозв’язку зустрічає своє професійне свято в непростий для нашої держави період. Але, попри всі негаразди, підприємство не здає своїх позицій: в нормальному режимі працюють всі дільниці і бригади, на рівні сучасних вимог впроваджуються інноваційні технології, покращуються якість і культура обслуговування споживачів електозв’язку.
Добросовісно виконують свої обов’язки водії-монтери, яких ви бачите на цьому знімку зліва направо, Сергій ТАРАДАЙКА і Віталій БІГУН. Обоє вони працюють у мобільній бригаді № 2 з обслуговування абонентів сільської місцевості у 26 населених пунктах.
Фото Євгена Шилана.

Сьогодні уявити своє життя без телефонного зв’язку неможливо. У цьому щоразу переконуємося, коли з якихось причин телефон надовго замовкає. Тоді почуваємось відірваними від усього світу, дискомфортно.
Над тим, щоб не трапилось цього, а якщо вже й трапилось, то щоб зв’язок було швидко відновлено, і працює колектив Здолбунівського цеху електрозв’язку, послугами якого сьогодні користується понад 10 тисяч абонентів.
На фото: (зліва направо) кабельник-спаювальник Микола ГАЄВСЬКИЙ, електомонтер Валерій ГАВРИЛЮК, водій Леонід СЕРЕДЮК, кабельник-спаювальник Микола СТАФІЙЧУК, електромонтери Олександр САВ’ЮК та Олександр ОВДІЙЧУК.
Фото Євгена ШИЛАНА.

Десять років трудиться у ТзОВ “Колос-Інвест” механізатор широкого профілю Ігор Володимирович КОЧЕРОВСЬКИЙ (на фото). Досвідчений аграрій ефективно використовує довірену йому техніку, старанно виконує усі роботи на полях господарства. За працелюбність і відповідальність його поважають колеги і керівництво товариства.
Фото Євгена ШИЛАНА.

1991 рік
Рік народження нашої незалежної і суверенної держави. Цю історичну подію засвідчили Акт проголошення незалежності України від 24 серпня та всенародне голосування 1 грудня 1991 року.

Україна зайняла 27 місце у світовому рейтингу кількості доларових мільярдерів, розташувавшись між Єгиптом і Чилі.
У світовий клуб мільярдерів входить 18 українців, сума активів яких становить 49 мільярдів доларів. Такі результати дослідження «Перепис мільярдерів 2013», проведеного міжнародною компанією Wealth-X разом з фінансовим конгломератом UBS.
Згідно з дослідженням, світовий клуб мільярдерів налічує 2170 чоловік з 78-ми країн, які володіють активами 6500000000000 доларів. Матеріальне становище клубу мільярдерів вже зараз перевищує обсяг ВВП будь-якої країни світу, крім Китаю та США.
Зауважимо, кількість членів клубу за останні 4 роки зросла на 60 %. А за прогнозами експертів, до 2020 року кількість доларових мільярдерів збільшиться майже вдвічі і становитиме близько 3900 чоловік.

 

 

Працівники Здолбунівського РВ УМВС (зліва направо): дільничні інспектори міліції капітан Олександр Авенірович Квікал,
капітан Михайло Юрійович Андрійчук, старший лейтенант Ярослава Ярославівна Ногачевська, старший дільничний інспектор міліції майор Максим Вікторович Горковчук, начальник сектора дільничних інспекторів міліції майор Сергій Іванович Криса,
дільничні інспектори міліції старший сержант Микола Олександрович Бондарчук, майор Олександр Григорович Ничипорук,
лейтенант Роман Павлович Матвейшин.

 

Дільничний інспектор – одна з найважливіших міліцейських професій. Майже щодня до них йдуть громадяни зі своїми скаргами, заявами, зверненнями. І по кожному факту слід розібратися і прийняти справедливе рішення. Але це лише мала частина роботи дільничного. На ньому незліченна кількість й інших обов’язків – від екстренних викликів на черговий кримінал до відвертих розмов з незаконнослухняним контингентом.
У Здолбунівському РВ УМВСУ в Рівненській області працює 13 дільничих інспекторів на чолі з начальником сектора дільничних інспекторів міліції майором С. І. Крисою. Серед працівників сектора є такі, які вже тривалий час на посадах дільничних і передають свій досвід роботи тим, хто недавно прийшов у службу. Усі ж вони виконують основне завдання – забезпечують правопорядок і законність на ввірених їм територіях.
З початку року дільничними інспекторами складено 790 адмінпротоколів, розкрито 36 злочинів загальнокримінальної спрямованості.
Людмила ВАСЮК.
Фото Євгена ШИЛАНА.

 

19 вересня в Україні відзначатиметься День пам’яті журналістів, які віддали життя за відстоювання правди, виконуючи свої професійні обов’язки. Ця дата була ухвалена на 11 з’їзді Національної спілки журналістів України.
Як зазначає голова Спілки журналістів України Ігор Лубченко, на сьогодні в Україні ніхто не знає точної кількості наших журналістів, які загинули, відстоюючи слово правди.

Олексій Олексійович Дрозд - людина ще молода. Йому ледь перевалило за сорок. Але пасічник він зі стажем. Цій улюбленій справі віддав половину життя. Про власного вулика з маленькими трудівницями-бджолами мріяв ще з дитинства. Коли вчився в Кунинській школі, завжди заходив на невеличку пасіку діда по матері і там міг годинами спостерігати за злагодженою працею цих комах. Але до своєї пасіки було ще далеко. Її за всіма правилами він заснував вже після армії. Навчався навіть на курсах бджолярів у Бродах Львівської області. Перечитав гору спеціальної літератури, і тепер його важко здивувати чимось оригінальним з цієї науки. Хоча вчитися він намагається завжди. Та й своїх учнів має, серед яких і поважні діди з Уїздців, В’юнівщини, Урвенної. Вони добре знають дорогу до його рідного Коршева, бо ж не раз приходили переймати науку про життя бджолиних сімейств.
Цьогоріч медові жнива не з найкращих. Погодні умови даються взнаки. Але сім’я Олексія Олексійовича завжди з медом. Є для дітей і для чужих добрих людей, та й щось і продати залишається.
- Я люблю клопотатися біля бджіл, - каже Олексій. - Це моє найбільше захоплення. Та й взагалі люблю
поратися в домашньому госпо­дарстві.
І сказане ним видно у всьому: в акуратному подвір’ї, в облаштованій пасіці, в тому, як працюють поряд з ним дружина і дві доньки, як бігають і набирають вагу в спеціальному вольєрі на відкритому повітрі кумедні поросятка.
Словом, праця у цієї людини дає добрі плоди. Хай вони і надалі будуть вагомими. Завжди і у всьому.
На фото: Олексій ДРОЗД у своєму бджолиному господарстві. Маски він не одягає майже ніколи.
Фото Володимира ДРОЗЮКА.

районний огляд-конкурс драматичних колективів та
читців-декламаторів, що 14 березня ц. р. пройде у м. Здолбунові

Організатором заходу за підтримки відділу культури і туризму РДА є районний будинок культури. Огляд-конкурс відбудеться з метою активізації роботи драматичних колективів і підвищення їх виконавської майстерності, популяризації творів Т. Г. Шевченка, сприяння формуванню високої духовності молодого покоління та усвідомлення ним національної ідеї, прилучення молоді до класичної мистецької спадщини. Відповідні наказ та положення про проведення районного огляду-конкурсу затверджено 9.02.2024 р. начальником відділу культури і туризму РДА О. Б. Грушицьким, головним спеціалістом О. М. Мазепою й зареєстровано районним управлінням юстиції.


На фото: (зліва направо) начальник відділу обліку та звітності Зоя Іванівна ВЛАДІМІРОВА, заступник начальника інспекції - начальник управління оподаткування фізичних осіб Людмила Федорівна МАКАРОВА, начальник відділу адміністрування податків з фізичних осіб Алла Михайлівна ТАРАДАЙКО, начальник Здолбунівської ОДПІ Ярослава Василівна ВЕРЕЩАК, начальник відділу оподаткування юридичних осіб Оксана Вікторівна ГОРОБЮК, завідувач сектора масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Людмила Олексіївна НЕЧИПОРУК під час робочої наради у кабінеті начальника ОДПІ.

Наталія Іванівна БЛИЩИК, яку ви бачите на цьому знімку, - одна з кращих працівниць споживчої кооперації нашого району. Уже вісім років вона трудиться продавцем магазину у с. Гільча Друга. І можна з впевненістю сказати, що професія ця - справді її покликання. Адже вміє Наталія Іванівна знаходити підхід до людей, завжди привітна і ввічлива до покупців, уважно та доброзичливо їх обслуговує. І у магазині в неї порядок, в ньому чисто і затишно, красиво оформлено викладку товарів. Крім того, пані Наталя залюбки ділиться професійним досвідом із молодшими колегами.
Н. Блищик родом із м. Костопіль, фахові знання і навики здобувала у Рівненському училищі радянської торгівлі. Доля пов’язала її із нашим краєм - сюди вийшла заміж, тут разом з чоловіком виховує сина та доньку. І вже давно стала тут ця молода жінка своєю. Адже люблять і поважають її люди не лише за професійні якості, вона просто випромінює доброту, має щиру і чуйну вдачу.
Фото Ольги ЯКУБЧИК.

 

Я. В. Верещак (ліворуч) проводить виробничу нараду з працівниками ОДПІ.

Основним критерієм роботи працівників Здолбунівської ОДПІ є принцип довіри, поваги, взаєморозуміння та партнерства, що стимулює зростання добровільної сплати податків та становлять 97 відсотків від усіх мобілізованих коштів. Нині податкова інспекція працює над поповненням піврічного бюджету. Надходження до Зведеного бюджету по Здолбунівському району за 5 місяців ц. р. забезпечено в сумі 26,7 млн. грн., а до місцевого бюджету мобілізовано 16,4 млн. грн.

 

Цієї людини вже майже 10 років як немає в живих. Але у 1944-му році капітан-артилерист Віктор Герасимович Сльотов (на фото), начальник штабу 271 окремого винищувального протитанкового дивізіону, разом із своїми фронтовими побратимами вів бій за визволення нашого міста. І вдячні здолбунівчани обрали В. Г. Сльотова почесним громадянином Здолбунова, про що йому було видано посвідчення за № 1.
І по війні доля Віктора Герасимовича була пов’язана з армією. Дослужився до полковника, пішов у відставку. Проживав у м. Горькому. Завжди цікавився життям нашого міста, його мешканців, неодноразово надсилав на здолбунівську адресу листи. Тож і ми завжди будемо пам’ятати подвиг тих, хто подарував нам визволення у грізному 1944-му.
Фото з архіву Г. В. Стецюк, жительки
с. Здовбиця, дослідниці історії визволення Здолбунівщини.

Обеліск у міському парку щедро притрусив сніг. Але ніколи не буде припорошеною наша вдячна пам’ять. Вона залишається нетлінною і непідвладною часу. Ми завжди з глибокою шаною згадуватимемо тих, хто брав участь у звільненні нашого краю від чуми фашизму, хто навіки залишився лежати під цими гранітними плитами, віддавши своє життя за наш сьогоднішній мирний день.
Вічна слава героям!
Вічна їм пам’ять!

* * *
2 лютого влада та громадськість міста поклали вінки до обеліска загиблим визволителям у міському парку, вшанували їх пам’ять Хвилиною мовчання (на фото).

Цього дня до меморіалу Слави у міському парку прийшли ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники міста і району, представники трудових колективів і громадськість. 
Під час урочистого мітингу виступили голова райдержадміністрації Віталій Шуль, заступник голови райради Яків Мельник, міський голова Ігор Ольшевський. У своїх виступах вони відзначили неоціненний подвиг тих, хто у лютому 1944 року визволяв наш край від чуми фашизму, висловили вдячність ветеранам, запевнили, що здолбунівчани ніколи не забудуть, якою ціною завойована свобода, цінуватимуть і берегтимуть мир на рідній землі.
Усі присутні вшанували пам’ять полеглих у роки війни Хвилиною мовчання, поклали вінки та квіти до підніжжя обеліска (див. на знімку).

На цьому знімку зліва направо ви бачите працівників РВ УМВС України в Рівненській області - слідчого Ігоря КОЦЮБИНСЬКОГО, начальника слідчого відділення Олександра ПАНАСЮКА, старшого оперуповноваженого сектора БНОН Сергія БОНДАРЕНКА та дільничного інспектора міліції Василя ФІЛІЦА, які добросовісно виконують службові обов’язки, кваліфіковано займаються профілактичною роботою серед населення нашого району.
Фото Євгена Шилана.

1991 рік
Рік народження нашої незалежної і суверенної держави. Цю історичну подію засвідчили Акт проголошення незалежності України від 24 серпня та всенародне голосування 1 грудня 1991 року.

1992 рік
* В урочистій обстановці присягу на вірність народові України приймали військовозобов’язані запасу - працівники державних установ, окремих підприємств і організацій міста.
* Розпорядженням представника Президента України утворено Здолбунівську районну державну адміністрацію.

 

 

20 років в області займається організацією професійного навчання для незайнятого населення Рівненський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Його діяльність розпочалась у 1992 році, коли було створено обласний учбовий центр. У 1997 році учбовий центр було реорганізовано у відділ Рівненського обласного центру зайнятості та навчальний центр Державної служби зайнятості зі статусом юридичної особи та державного закладу освіти. З грудня 2007 року навчальний заклад перейменовано у Рівненський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та змінено його тип, що дає можливість максимально використовувати всі наявні можливості для здійснення якісного навчального процесу. Навчання у центрі проходить за понад 50 ліцензованими професіями та більш, ніж 200-ма напрямами. Протягом лише 2011 року професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за направленням центрів зайнятості пройшли 7056 слухачів з Рівного та області і з 15 інших регіонів України. Центр має у своїй структурі також навчальні відділення у Сарненському, Костопільському, Гощанському районах та у с.Олександрія Рівненського району, Млинівський навчально-консультаційний пункт.

З піднесеним настроєм і позитивними результатами зустрічає своє професійне свято колектив Здолбунівського відділення ПриватБанку.
Завдяки злагодженій роботі і професіоналізму співробітників відділення банку завоювало довіру клієнтів і успішно працює, забезпечуючи стабільне зростання фінансових показників.
На сьогоднішній день в Здолбунівському відділенні ПриватБанку трудиться 14 працівників, і кожен з них є “деталлю” налагодженого механізму. А безперебійну його роботу вміло скеровує досвідчений фахівець Віра Костянтинівна Грицак, яка очолює цей колектив із часу відкриття відділення в Здолбунові. А це вже понад 10 років.

 

 

Здолбунівське центральне відділення “Райффайзен Банк Аваль” по праву вважається одним з найкращих в області в системі банку. І це закономірно. Адже тут працюють фахівці високого рівня, ефективні менеджери, які сумлінною працею зміцнюють імідж своєї установи, забезпечуючи при цьому фінансову стабільність, розвиток позитивних тенденцій в економіці Здолбунівщини.
Провідні економісти відділення Юлія Вадимівна Остапчук та Наталія Василівна Дорош (на фото) працюють у банку, відповідно, чотири та сім років. Не дивлячись на молодий вік, вони є справжніми професіоналами, умілими й досвідченими спеціалістами. На їх плечах лежить відповідальна робота – обслуговування фізичних осіб. А це вимагає від працівниць зібраності в роботі, дисциплінованості, привітності та тактовності в спілкуванні з клієнтами, а іноді й психологічного напруження. Та з цим вони успішно справляються.
За високі професійні якості Юлія та Наталія були визнані кращими фахівцями в області у системі “Райфайзен Банк Аваль” за 2011 рік. Відповідати цьому високому статусу вони прагнуть і надалі.
Фото Людмили ВАСЮК.

В Україні в повному обсязі запроваджено Державний реєстр виборців. Основна мета - це створення поточних та якісних списків виборців для будь-яких виборів та референдумів, що провадяться в Україні.
Для того, щоб інформація в Реєстрі була точною, звертаємося до кожного громадянина України з пропозицією перевірити свої персональні дані у Реєстрі, усунути невідповідності та неточності у записі про себе.
Увага!
Згідно із Законом України “Про Державний реєстр виборців” громадянин під час уточнення своїх персональних даних повинен мати при собі:
паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України), копія якого додається до заяви;
документ, що підтверджує факт про постійну нездатність виборця пересуватись самостійно (у разі потреби).
Виборець, який постійно нездатний пересуватися самостійно, може уповноважити на подання заяви іншу особу.
У разі, якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру.
Відділ ведення Державного
реєстру виборців апарату Здолбунівської 
райдержадміністрації.