Головна
- Деталі
- Перегляди: 592
Знайомство з роботою ПСП «Хлібороб».
Третього липня відбулося засідання координаційно-консультативної ради при голові Здолбунівської районної ради. Головним питанням, заради обговорення якого на засідання прибули сільські голови району, було питання стану сільського господарства та розвитку земельних відносин на Здолбунівщині.
Обговорювали проблему забруднення біосфери пестицидами та отрутохімікатами, йшлося про безпеку жителів прилеглих до полів помешкань.
Вели мову й про повноваження щодо розпорядження землями. Тема ця актуальна і гостра. Є землі, лісогосподарського виробництва, водні ресурси, які віддані в приватні руки. Сільські голови задавали чимало запитань. Та щоб менше виникало питань спірних, районна рада рекомендує сільським радам активізувати роботу з визначення чітких меж населених пунктів.
Одним з визначальних було питання ставків - як ними розпоряджаються орендарі. Йшлося про необхідність перегляду термінів дії попередньої нормативно-грошової оцінки, адже у більшості орендарів, котрі мають ставки в оренді по 7-10 років, термін скінчився.
- Деталі
- Перегляди: 605
На Здолбунівщині відгуляли «Бущу Папороть»
Кілька тисяч відвідувачів, десятки творчих колективів, народних умільців і приватних підприємців з крамом зустрічали гостей цьогорічного етно-еко фестивалю «Буща Папороть». На свято Івана Купала на теренах нашого району він відбувся уже вдруге і набув статусу обласного.
Оскільки 6 липня - початок святкувань - припало на будень, офіційне відкриття фестивалю спланували на вечір. Але приготування до дійства тривали від самого ранку. Підприємці і народні умільці розгортали торгівлю, волонтери й організатори встановлювали та оздоблювали локації, а «ранні» туристи облаштовували наметові містечка.
За словами організаторів, охочих провести фестивальні дні у готелі під зорями цьогоріч виявилося набагато більше, ніж торік. Якщо тоді розгорнули всього півтора десятка наметів, то тепер - майже півсотні. Гості фесту зручно розміщували свої табори не надто близько один від одного, адже місця вистачало усім.
Поки перші гості фесту облаштовувались, на бущанському стадіоні розпочався турнір з міні-футболу. Участь у ньому брали 8 команд зі Здолбунівщини. За підсумками матчів, перемогу здобула команда «Мізоч-2», «срібло» - футболісти з «Мізоч-1», а третє місце виборола гільчанська команда СК «Меридіан». Згодом на фестивальній сцені їм вручили медалі та подарунки.
- Деталі
- Перегляди: 560
Під час засідання.
На засіданні координаційно-консультативної ради при голові Здолбунівської районної ради, що відбулося третього липня, йшлося про новий порядок надання населенню пільг та субсидій.
Як поінформувала начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Здолбунівської РДА Вікторія Ковтонюк, субсидії для населення відновлюються автоматично. І ветерани з посвідченнями учасника бойових дій не повинні ходити по другому колу, аби субсидії продовжили.
«Є лиш питання по багатодітних сім’ях, – зазначила Вікторія Ковтонюк. – У таких сім’ях можуть бути зміни – народилася ще одна дитина, або хтось помер чи виїхав на заробітки. Тож вони мають звернутися, заповнити декларацію й подати довідку про склад сім’ї. Основні пільги – це ЖКП».
- Деталі
- Перегляди: 464
Вранці, збираючись на роботу, зазвичай слухаю радіо НВ, де ведучі Сашко Положинський (той самий відомий співак) та Олег Білецький невимушено ведуть бесіди на різні злободенні теми нашого повсякдення. Ефір прямий і студія відкрита для телефонних дзвінків.
Розмова про мігрантів. Як українці ставляться до приїжджих з інших країн. Адже Україна, яка йде в Європу, має бути готовою до потоку мігрантів, в тому числі й із мусульманських країн. Телефонували різні люди, з різним освітнім рівнем, різним мисленням та інтелектом. І думки висловлювали різні. І коли одні були лояльні, хвалили дружелюбність іноземців на ринках та казали «нехай працюють», то інші натомість, згадавши вислів «понаехавшие», були категоричніші у висловлюваннях і з осторогою ставляться до чужинців, особливо мусульман. Чому вони, мовляв, не асимілюються? Чому «кучкуються» тільки зі своїми? Звучали й думки про загрозу для українського етносу. Адже навала іноземців – це вплив інакшої культури на нашу етнічну, це ряд небезпек і навіть загроз (як погані хвороби, недобрі звички, змішані шлюби, наркотрафіки й т. п.).
- Деталі
- Перегляди: 421
Нині на нивах Здолбунівщини збирання озимих культур вже у самому розпалі. Аграрії завершують збір озимого ячменю, от-от впораються й зі збором врожаю озимого ріпаку. Затим планують скерувати техніку на лани озимої пшениці.
Цьогоріч місцеві сільгоспвиробники очікують непоганого врожаю. Попри весняну посуху вродив озимий ріпак. Як розповів начальник відділу АПР управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку Здолбунівської райдержадміністрації Леонід Дмитрук, станом на 11 липня озимий ріпак, яким засіяно 1756 га площ, зібрано на 856 га, з них намолочено 3167 т. Середня врожайність ріпаку по нашому району нині становить 37 ц/га, а це перевищує торішній показник.
Обмолочено на Здолбунівщині вже й понад 200 га озимого ячменю. На часі - збір врожаю пшениці, якою засіяно 4134 га нив нашого району. Як прогнозують аграрії, врожай і цієї культури має бути не гіршим, аніж у 2017-му.
Іванна ЗНАЙ,
м. Здолбунів.
Фото автора.
- Деталі
- Перегляди: 537
Саме так відгукуються про видання “Просвітянське століття Рівненщини”, ті, хто вже мав змогу з ним ознайомитись.
Книга вийшла друком наприкінці червня цього року у дрогобицькому видавництві “Коло”. У солідному томі з понад 900 сторінок висвітлено три періоди розвитку “Просвіти” на теренах нашого краю: від часів польської (1917–1939 рр.), німецької (1942–1943 рр.) окупації та третього відродження організації – з 29 вересня 1988 року, коли на рівненському комбінаті “Азот” було створено “Товариство шанувальників української мови і культури ім.
Т. Г. Шевченка”.
- Деталі
- Перегляди: 484
Розповідь з перших уст
Анна НЕСТЕРУК з Людмилою СУКОВАТОЮ та учнями-волонтерами зі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.
Здолбунівчанці Анні Василівні Нестерук 94 роки. За розповідями таких людей, як ця жінка, треба вивчати нашу історію. Тоді вона буде правдива, неприкрашена, без ідеологічних та наукових вивертів.
Поколінню, яке народилося в 1920-х роках, судилося пізнати, що таке голод, холод, репресії, непомірно тяжка праця, війна. Анна Василівна пережила випробування голодом тричі і за свій довгий вік мала стільки праці, що й на три життя вистарчило б. Важко повірити, що усі ті страшні випробування, про які вона розповіла, пережила одна людина – мала дівчинка, дівчина, згодом матір і бабуся. Втратила здоров’я й силу, була голодною й виснаженою, живучи у нестерпних умовах, не раз опинялась на межі, проте не втратила себе, не озлобилася на своїх гнобителів й увесь світ, а зберегла в собі внутрішнє сонце – доброту й щирість своєї душі. Сьогодні онука з чоловіком та правнучка – єдина її родина – віддячують Анні Василівні такою ж великою любов’ю, як вона у свій час вклала у них.
- Деталі
- Перегляди: 404
Минулої суботи, 7 липня, у юнацьких команд здолбунівських «Орлів» було два матчі на виїзді. Товариські поєдинки вони зіграли у двох вікових категоріях Ю13 та Ю15 у Вінниці.
Суперником наших спортсменів була місцева команда «Вовки». Для здолбунівських молодших юнаків це був дебют у контактному виді гри в американський футбол. Незважаючи на хвилювання та брак досвіду, хлопці показали хорошу гру. Проте вінницькі «Вовки» виявилися сильнішими. Тож з фінальним свистком рефері зафіксував рахунок 14:0 на користь господарів.
- Деталі
- Перегляди: 414
Завершився турнір з міні-футболу серед працівників державних установ Здолбунівщини. Участь у ньому брали шість команд.
У півфінал вийшли чотири команди: Здолбунівської міської ради, Здолбунівського РС ГУ ДСНС у Рівненській області, Здолбунівської місцевої прокуратури Рівненської області, Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУНП в Рівненській області.
- Деталі
- Перегляди: 569
Петро Іванович Хаврук.
Те, що у Мізочі лікарні більше нема – доконаний факт. Всі протести місцевого населення та депутатів ні до чого не привели. Незважаючи на те, що в судових тяжбах дійшли до Верховного суду, він поставив крапку не на користь громади, а на користь реформи. Вочевидь, так і має бути. Коли в країні реформа оголошена й стартувала, то на місцях поетапно мусить відбуватися та реорганізація, яка запланована.
Приміщення, де була Мізоцька лікарня. Два верхніх поверхи тут нині стоять порожні.
Проте побувавши в смт Мізоч й поговоривши з людьми, приходжу до висновку, що проблема тут не лише в закритті терапевтичного відділення лікарні, а ще і в тому, що люди здезорієнтовані через брак інформації про те, що в галузі медицини відбувається і як має бути. В більшості ще не обрали сімейних лікарів і не знають, що це таке працювати з сімейним лікарем та як це діє: «гроші ходять за пацієнтом». «Коли наші люди приїздять до Здолбунова в районну лікарню, їх практично виставляють за двері. Людина на швидку телефонує, а їй кажуть: «Звертайтеся до сімейного лікаря», – розповідає селищний голова смт. Мізоч Богдан Похилюк. Сам він не вважає рішення закриття лікарні в Мізочі правильним. Адже селище завжди було центром для прилеглих сіл.
Мізоцька амбулаторія.
Всі люди, яких я зустріла дорогою до місцевої амбулаторії, говорили на тему лікарні те ж саме, що й селищний голова. Що далеко їхати, незручно.
«Я працюю водієм на швидкій біля 30 років. У мене й колег думка така, що лікарня тут, у Мізочі, мала б функціонувати. Ми на швидкій не встигаємо обслуговувати далекі села, бо де Мала Мощаниця, а де Буща. Та й як обслуговуємо? Надаємо першу допомогу на дому і все», – розповідає Дмитро Алексійчук.
Своїм баченням ситуації, що склалася з лікарнею у Мізочі, поділився Петро Хаврук, завідувач Мізоцької амбулаторії. (до 2013-го був головним лікарем Мізоцької районної лікарні).
– Вважаю, що утримувати стаціонар в тому вигляді, якому він був, недоцільно. Адже там має бути база для додаткових обстежень. У нас же тільки загальні аналізи, флюрографія та ЕКГ. А треба мати принаймні серйозну рентгенографію. Хворий з пневмонією мусить їхати в Здолбунів. Тепер порахуймо, що виходить по персоналу. Візьмімо 25 ліжок – це мінімальна кількість, щоб був цілодобовий пост. А треба чотири зміни. Це чотири медсестри, чотири санітарки, по чотири розчерговки лікарів, маніпуляційна, ще один лікар. Треба і двірник, прибиральниця. І це вже 15 людей. А у нас ніколи більше 15-ти хворих там не лежало. І це в основному старі люди.
- Деталі
- Перегляди: 485
Під час позачергової двадцять дев’ятої сесії Здолбунівської районної ради, яка відбулася 5 липня, депутати розглянули вісім питань порядку денного.
Зокрема вони підтримали питання про здійснення повноважень щодо управління закладами освіти, а також продовжили термін дії контракту з директором П’ятигірської ЗОШ І-ІІ ст. Марією Щебет.
Окрім того, своїм рішенням районні обранці підтримали створення на Здолбунівщині комунальної установи «Здолбунівський інклюзивно-ресурсний центр» Здолбунівської районної ради. Створений він задля забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти. Затверджено й статут цієї установи.
- Деталі
- Перегляди: 476
Щороку в першу суботу липня кооператори всього світу Щороку в першу суботу липня кооператори всього світу відзначають Міжнародний день кооперації
Споживча кооперація Здолбунівщини має славну історію і хороші традиції. Але головний наш здобуток у тому, що кооператори району з оптимізмом дивляться у майбутнє. Ми працюємо, розвиваємося, рухаємося вперед, маємо й певні досягнення.
Звісно, великі зміни, які відбулися останнім часом в податковому та трудовому законодавствах, не сприяють розвитку споживчої кооперації. Швидше, навпаки: кожен пункт цих змін серйозно “б’є” по кооперативній скарбниці, а це - і податок на нерухоме майно, землю, і сплата єдиного соціального внеску. Але ми ухвалили принципове рішення: наскільки б важко не було, працівників не скорочувати, не залишати людей без шматка хліба.
- Деталі
- Перегляди: 477
Усього півроку служить в поліції дільничний офіцер сектору превенції Здолбунівського ВП Роман ПЕТРЕНКО (на фото), але його наполегливості й сумлінності в роботі можуть позаздрити й набагато досвідченіші правоохоронці.
Який фах обере, Роман визначився змалку. Мав-бо на кого рівнятися, адже його батько – Юрій Валентинович Петренко – не один десяток років ніс службу в органах внутрішніх справ. Ним щиро пишається, шанує, цінує. Батькові нічні чергування пам’ятає досі. Саме від нього й перейняв наполегливість у роботі, чесність та добропорядність. Зараз, на заслуженому відпочинку, батько для Романа – наставник, у якого є чого повчитися.
- Деталі
- Перегляди: 524
Спогади Любові Костянтинівни Хабатюк із с. Глинськ
Учні та вчителі Глинської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ст. біля пам’ятника полеглим за Україну.
Розповідей, подібних до цієї, наш земляк Валентин Вишневський зібрав у селах Здолбунівського та Дубенського районів близько сотні. Ці люди багато років мовчали. А коли літа стали добігати до літньої межі – заговорили. Бо правду про те, що судилося пережити, гріх забрати з собою в могилу, не розповівши про те нащадкам. Адже молодші покоління українців мають право знати правдиву історію.
Нас, дітей, у батьків Костянтина Денисовича (1900 р. н.) та Анастасії Олександрівни Ковальчуків, було четверо. Окрім мене, найстаршої (1920 р. н.), – на два роки молодший брат Юрій, через два роки народилась сестра Тіна, а за нею й наймолодша (1926 р.н.) Раїса. Батьки проживали у селі Ульбарів Дубенського району. Мали велике господарство і земельний наділ – 12 гектарів землі.
- Деталі
- Перегляди: 470
Люди недарма кажуть: «Не оціниш, поки не втратиш». У житті я втрачала багато і часто. Та чи не найболючішою втратою стала смерть сестри, з якою ми разом росли. Вона була молодшою від мене на два роки. Коли лікувалася в онкодиспансері, я допомагала їй грішми. А після її похорону я залишилася без грошей, без здоров’я і у великій депресії.
У такому стані разом з подругами нелегально вирушила до Італії. Через знайомих розшукали ми туристичне агентство, яке займалося нелегальним перевезенням через кордон. Нас зібрали вісім чоловік і поетапно, через Словаччину, а далі через Австрію, різними видами транспорту перевезли нас через кордон. Це тепер їдуть за одномісячними візами і залишаються за кордоном, а тоді це було дуже небезпечно. Та коли не знаєш, що на тебе чекає, то легше.
- Деталі
- Перегляди: 429
У селі Івачків освятили ще один хрест-фігуру. Долучилися до цієї справи Олександр та Мирослав Лапчуки.
Встановили його на хуторі, де жив раніше пан Олександр. Саме на тому місці колись стояв хрест-фігура. На жаль, його зруйнували, залишився лише стовпчик у землі, на який люди чіпляли сушити рушнички.
Таке місце не повинно бути занедбаним та зарослим бур'яном, тож Господь своїм промислом скерував Олександра Віталійовича та його сина Мирослава Олександровича відновити зруйновану святиню, яка є окрасою Церкви та Православної віри. Олександр Віталійович вирішив зробити хрест-фігуру власними руками. Адже з благословенням Церкви та великим бажанням Господь є помічником у цій Богоугодній справі.
- Деталі
- Перегляди: 468
У Здолбунові відзначили День молоді
Незвично прохолодний, як для літа, вечір минулої неділі таки зібрав на святкові заходи, що цьогоріч відбувалися на площі Героїв Майдану, доволі багато люду: ще напівсонних, у романтичному настрої випускників, жвавих малих дітлахів і дорослих.
Та це було згодом. А розпочалося відзначення свята зі змагань інтелектуалів. У Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся бліц-турнір з шахів. За першість у ньому боролися люди молоді не тільки за віком, а й духом – близько тридцяти любителів шахів у двох вікових категоріях. У першій з них серед шахістів 2000 року народження і молодших перемогу здобула десятикласниця гімназії Марія Гнатюк. У другій віковій категорії серед учасників віком 18 років і старших золото завоював Ігор Намінський.
Увечері ж на площі Героїв Майдану розмістили кілька локацій, де кожен мав змогу знайти заняття собі до душі.
Доки на сцені перед Здолбунівським БКЦ вручали грамоти найактивнішим школярам, які стали призерами обласного та Всеукраїнського рівнів предметних олімпіад, спартакіад у 2017-2018 навчальному році, дітлахи завзято малювали на асфальті площі своє щасливе дитинство. Трохи старші хлопці й дівчата в ході організованої для них естафети демонстрували усім свої спортивні навички. Крім того, виготовляли різноманітні вироби під час майстер-класу з паперопластики.
- Деталі
- Перегляди: 545
Третє місце у своїй віковій категорії в обласному етапі конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України» здобула здолбунівчанка Каріна Мохначук.
Фінал конкурсу відбувся у Рівному 24 червня. За перемогу змагалися 21 учасник.
Каріна Мохначук – вихованка зразкової студії естрадного співу «Юність» Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва (керівник – Михайло Така).
Під час участі у конкурсі дівчина пройшла майстер-класи з індивідуального вокалу та акторської майстерності і отримала за це відповідний сертифікат. Оцінювали таланти юних співаків відомі композитори, поети, музиканти та громадські діячі, серед яких Руслан Квінта, Тарас Петриненко, Юрій Рибчинський, Ірина Кекелія, Ірина Луценко.
Вл. інф.
- Деталі
- Перегляди: 485
Тетяна МОСЕЙЧУК.
Під час нещодавньої IV Міжнародної спеціалізованої виставки «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)» відбувся обласний конкурс дитячої творчості серед школярів. Діти подали на нього свої роботи – малюнки, твори й вироби. Кращі серед них визначили за підсумками голосування відвідувачів виставки.
Перемогу у номінації «Відходам – друге життя» здобула наша землячка Тетяна Мосейчук – вихованка студії дизайну Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Дівчинка представила на конкурс роботу «Мотоцикл моєї мрії» – модель, виготовлену з газетних трубочок.
– У нашій студії Тетяна займається кілька років. Вона – сумлінна, вправна і талановита. Досить майстерно володіє різними техніками рукоділля, але знаю, що найбільше їй подобаються декупаж та плетіння з газетних трубочок. До слова, це – не перший успіх моєї вихованки, адже вона вже неодноразово була призеркою і переможницею різноманітних конкурсів. Щиро бажаю Тетяні натхнення й нових здобутків, – розповіла керівник студії дизайну Здолбунівського РЦТДЮ Катерина Малярчук.
До цих побажань приєднуємось і ми, колектив «Нового життя».
Вл. інф.
Конкурсна робота Тетяни МОСЕЙЧУК.
- Деталі
- Перегляди: 613
Цьогоріч конкурс краси та грації «Міс Здолбунів» стартує на кілька місяців раніше. Тож і його фінал проходитиме не восени, а влітку - наприкінці серпня. Цьогоріч конкурс краси та грації «Міс Здолбунів» стартує на кілька місяців раніше. Тож і його фінал проходитиме не восени, а влітку - наприкінці серпня. Нині триває набір конкурсанток. У мережі вже є ролик, у котрому дівчат віком від 16 років запрошують заповнити анкету на участь. Заявки прийматимуть до 10 липня.
Сторінка 22 із 39