Саме так відгукуються про видання “Просвітянське століття Рівненщини”, ті, хто вже мав змогу з ним ознайомитись.
Книга вийшла друком наприкінці червня цього року у дрогобицькому видавництві “Коло”. У солідному томі з понад 900 сторінок висвітлено три періоди розвитку “Просвіти” на теренах нашого краю: від часів польської (1917–1939 рр.), німецької (1942–1943 рр.) окупації та третього відродження організації – з 29 вересня 1988 року, коли на рівненському комбінаті “Азот” було створено “Товариство шанувальників української мови і культури ім.
Т. Г. Шевченка”.
У виданні більше сотні статей. Його приурочили до 100-річчя створення “Просвіти” на Рівненщині, яке відзначали у минулому 2017-му. На сторінках книги згадано понад 2700 імен просвітян, активістів інших патріотичних організацій, у лавах яких навколо ідеї державотворення гуртувалися українці. На сторінках - багато історичних світлин з архівних та музейних фондів, сімейних фотоальбомів.
Щоб книга стала такою, як потрапить до читачів, чимало зусиль доклали упорядники - Іван Вєтров та Зоя Дідич, члени редколегії Олександр Булига, Руслана Давидюк, Іван Демянюк, Валентина Доброчинська, Андрій Жив’юк, Ігор Марчук, Микола Федоришин, коректор Надія Мельник. До слова, є серед них, як і серед авторів, чиї доробки бачимо у виданні, вихідці зі Здолбунівщини, її жителі. Так, у “Просвітянському столітті Рівненщини” можемо прочитати статтю Руслана Краплича “Сергій Козицький у спогадах просвітян”, Василя Кухарчука “Село “Просвітою” славне”, Антоніни Мельничук “Духовно-моральне виховання молоді змінить Україну”, Тамари Нечипорук “Дерманська “Просвіта”.
П’ятого липня велелюдна презентація книги відбулася у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Просвітяни Здолбунівщини теж брали участь у цьому заході, голова районної організації “Просвіта” Зоя Вітень була запрошена до слова.
Невдовзі примірник історико-краєзнавчого видання “Просвітянське століття Рівненщини” отримає Здолбунівська центральна районна бібліотека, відбудеться і “місцева” презентація книги.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото з сайту РОУНБ.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.