Головна
- Деталі
- Перегляди: 549
Коли б і в якому форматі на Здолбунівщині не відбувалися заходи, присвячені децентралізації, проходять вони зазвичай за принципом: послухали й розійшлися. Адже попри будь-які аргументи на користь об’єднання, які звучать з вуст різних спікерів, процес децентралізації у нашому районі так і не розпочинається.
Укотре про об’єднання спілкувалися минулого тижня, під час тематичного семінару «Переваги децентралізації та перспективи створення ОТГ у Здолбунівському районі», який організували Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування та Здолбунівська райдержадміністрація. У семінарі взяли участь сільські голови та депутати сільських рад, які, згідно з перспективним планом формування громад Рівненської області, мали б увійти до складу Здовбицької ОТГ.
- Деталі
- Перегляди: 506
Минулого четверга у Здолбунівському будинку культури цементників було багатолюдно і «гаряче». Місця у глядацькій залі почали займати ще задовго до початку дійства, отож ті, хто прийшов вчасно, мусили упродовж всього свята тулитися поблизу сцени та виходу. Охочих послухати три місцевих легендарні гурти - ВІА «Візерунки», «Небокрай» та рок-гурт «Жнива» - виявилось чимало.
Уже в холі БКЦ на глядачів очікували цікаві сюрпризи. Гостей зустрічали інструментальною музикою та граційним танцем. Поблизу діяла незвичайна ретро фотозона. Тож кожен міг приміряти на себе роль музиканта запальних 70-х і залишити на пам'ять яскраву світлину.
Увагу багатьох привертала й виставка світлин з історії «Візерунків». Доповнив екскурс у минуле творчого колективу відеоряд із записами виступів музикантів.
- Деталі
- Перегляди: 532
На базі Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 5 28 лютого відбувся районний огляд-конкурс читців-декламаторів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській» за участю 29 школярів.
Відкрила його учениця 2 класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Єлизавета Поліщук (учитель О. Р. Синицька).
Журі конкурсу відзначило високу виконавську майстерність багатьох учасників заходу. Адже читці зуміли відтворити емоційну насиченість творів (внутрішнє «бачення», робота творчої уяви), передати їх зміст і настрій слухачам. Кращими з кращих серед читців поезії Шевченка визнали таких учнів, як Богдан Ісупов (Глинський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ст. - дошкільний навчальний заклад»; учитель І. С. Загалевич), Єва Карпюк (Білашівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ст., дошкільний навчальний заклад; учитель Т. О. Омельчук), Олеся Коружинець (Здолбунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3; учитель Л. Є. Ковальчук), Станіслав Одукалець (Здолбунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 5, учитель Н. Д. Сидорук), Анна Парфенюк (Здолбунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 6; учитель Н. В. Синицька), Олександра Савчук (Здовбицька загальноосвітня школа І-ІІІ ст.; учитель Л. А. Власюк), Назарій Фурс (Здолбунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 4; учитель Л. Г. Литвин), Валентина Полюхович і Вікторія Тимощук (Суємський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ст. - дошкільний навчальний заклад»; учитель В. М. Антонюк), які й зайняли перші місця у відповідних категоріях.
- Деталі
- Перегляди: 544
Перемогою завершив свій виступ у груповому турнірі відкритого зимового чемпіонату Рівненського району з футболу ФК «Мізоч».
Причому, цього разу для того, щоб здобути чергові три очки, представникам Здолбунівщини навіть не довелося виходити на футбольне поле. Головний аутсайдер групи «А» ФК «Олександрія» на поєдинок проти ФК «Мізоч» не з’явився, тож отримав технічну поразку - 0:3.
- Деталі
- Перегляди: 889
Олег СУМКО.
Реформа медичної галузі в Україні, хоча й з певною затримкою, усе ж відбувається. Стартувало її втілення і в Здолбунівському районі. Так, минулого тижня депутати районної ради ухвалили рішення щодо реорганізації Здолбунівського районного центру первинної медичної допомоги у некомерційне комунальне підприємство, що дасть змогу змінити систему фінансування закладу.
А вже за місяць пацієнти зможуть обрати собі сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів з будь-якого медичного закладу, незалежно від місця прописки. Про те, як відбуватиметься цей процес, журналісту газети «Нове життя» розповів головний лікар Здолбунівського районного центру первинної медичної допомоги Олег Сумко:
- Якщо раніше планувалося, що проведення приписної кампанії - підписання декларацій між лікарем первинної ланки і пацієнтом - розпочнеться 1 січня цього року, то зараз його старт перенесли на 1 квітня, адже Верховна Рада запізно ухвалила відповідний закон. Разом з тим, наш заклад зареєстрований у єдиній медичній системі «Helsi», тож усі 11 лікарів готові до роботи. Також маємо сторінку у соціальній мережі «Фейсбук» - «Первинка Здолбунівщини». Там теж є уся необхідна інформація про кожного нашого лікаря, відповідно, жителі району вже зараз можуть починати визначатися, з ким підписувати декларацію в майбутньому.
- Деталі
- Перегляди: 806
Пам’ятник Миколі Приходьку, попри рішення міської ради про його демонтаж, досі стоїть у центрі міста. Ще влітку минулого року погруддя герою Радянського Союзу, міські депутати вирішили демонтувати та перенести у Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей. Проте цього поки що не зроблено.
Як зазначив один з ініціаторів рішення про демонтаж пам’ятника Приходьку, депутат Здолбунівської міської ради Тарас Калита, перед тим, як подавати звернення, представники депутатського корпусу консультувалися з істориками:
- Микола Приходько, який був пов’язаний з НКВС, підпадає під дію законодавства про декомунізацію. Тобто пам’ятник йому потрібно було знести вже давно. Є висновки істориків щодо того, що Приходько працював в органах НКВС, а отже - був частиною тоталітарної системи, із залишками якої ми зараз боремося. Тому вважаю, що цей пам’ятник повинен бути в музеї.
- Деталі
- Перегляди: 732
Велика родина вихованців дошкільного навчального закладу № 5 «Усмішка» Здолбунівської міської ради відтепер буде ще численнішою. Адже 22 лютого у цьому закладі відкрили нову групу для дошкільнят - уже дванадцяту за ліком.
Досі ДНЗ «Усмішка» забезпечував дошкільною освітою 360 дітей. Новостворену групу «Яблунька» відвідуватимуть ще понад 25 дошкільнят.
Ремонтні роботи з метою відкриття додаткової групи у закладі проводили протягом 2016-2017 років, на що з районного бюджету було виділено 195,4 тис. гривень. На придбання меблів та м’якого інвентарю 120 тисяч гривень спрямували з міського бюджету Здолбунова. Тож у відремонтованих приміщеннях тепер затишно та комфортно, їх умебльовано новенькими ліжечками й шафками.
- Деталі
- Перегляди: 774
Наказ військового комісара Здолбунівського районного військового комісаріату
№ 16 від 16.02.2024 р.
1. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 15.02.2024 року № 33/2018 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році» у квітні-травні 2018 року проводитиметься черговий призов громадян України на строкову військову службу.
2. Явці на призовну дільницю Здолбунівського району для призову на строкову військову службу підлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
- Деталі
- Перегляди: 731
Про необхідність об’єднання громад на Здолбунівщині спілкуються з завидною регулярністю: і на тематичних зібраннях, присвячених цьому важливому питанню, і в неформальних розмовах. Однак далі розмов нічого не просувається роками - у справі об’єднання ніхто не прагне ставати «піонером».
Утім, цілком можливо, що вже зовсім скоро нерішучість наших земляків обернеться проти них. Адже процес децентралізації в Україні нині відбувається доволі активно. Тож тих, хто його гальмує, вочевидь, згодом «дооб’єднуватимуть» у примусовому порядку.
Приблизно так охарактеризував перспективи майбутнього для наших нерішучих громад радник міністра юстиції, народний депутат України Андрій Помазанов, який 22 лютого перебував з робочим візитом у нашому районі.
- Деталі
- Перегляди: 735
Минулої суботи у Здолбунівському будинку культури цементників відбувся концерт гурту «Лісапетний батальйон». П’ять років тому виступи його учасниць, жіночок з села, настільки сподобались глядачам, що творчий колектив став переможцем конкурсу «Україна має талант». Відтоді гурт об’їздив з гастролями усі куточки країни, неодноразово виступав на війні та у прифронтовій зоні. Артисти давно опікуються добровольчим батальйоном ОУН: допомагають, підтримують матеріально і морально.
- Деталі
- Перегляди: 533
Стартує довгоочікувана реформа освіти. Сучасна школа має сформувати у дітей різноманітні вміння, компетентні навички. І головне її завдання уже не забезпечення знаннями, бо вони дуже мінливі в сучасному світі. Нове завдання школи - навчити дітей, як засвоєні знання і навички застосовувати у житті. Тобто знання, які отримують школярі, мають бути універсальними. Тому і треба змінювати підхід до організації навчання, ставлення вчителів до учнів, відносин між педагогами.
Іншою нині є і роль учителя. Його вже не сприймають як безпосередньо джерело знань, бо їх можна почерпнути й з Інтернету, книг тощо. Головне завдання педагога зараз - навчити учитися, зацікавити. Адже якщо дитина займається тим, що їй подобається, вона знаходить для цього натхнення і сили. Нова українська школа повинна допомогти кожному учневі стати особистістю, здатною самостійно ухвалювати рішення, робити вибір і бути творцем своєї долі.
Що саме зміниться
Першокласникам не задаватимуть домашніх завдань, учні другого класу витрачатимуть на них не більше 45 хвилин, третього - 1 годину 10 хвилин, четвертого - максимум півтори години. Навіть більше, вчителі не задаватимуть домашніх завдань з додаткових підручників і посібників, а також на час канікул і вихідних. Крім того, першокласникам не ставитимуть оцінок. А в другому-четвертому класах оцінювати знання учнів будуть лише з кількох дисциплін – української мови та літератури, математики і природознавства. З інших предметів можна буде оцінити учня усно, тобто буде варіант дати вербальну характеристику знань і умінь учня. Тільки, якщо це дозволить педагогічна рада. Попри те, що школи самі можуть визначати системи оцінювання, в кінці семестру вони все одно мають виставити оцінки за 12-бальною системою.
- Деталі
- Перегляди: 562
Від початку 2018 року в Україні на кір захворіло понад п’ять тисяч осіб, з них майже 70 % – діти, решта - доросле населення. Найбільше людей захворіло у Закарпатській, Чернівецькій, Львівській, Одеській та Івано-Франківській областях. На Рівненщині зареєстровано 17 випадків захворювання на кір. Серед захворілих 13 - діти (переважно віком від 1 до 4 років), 4 - дорослі віком від 19 до 23 років.
Кір, як відомо - інфекційне висококонтагіозне захворювання. Індекс контагіозності при кору становить 95-96 %, тобто захворіють 95-96 % сприйнятливих людей, які були в контакті з хворим. Кір поширюється повітряно-крапельним шляхом, коли хворий кашляє або чхає. Можуть захворіти і діти, і дорослі будь-якого віку. Інкубаційний період захворювання триває до 20 днів. Перші симптоми кору схожі із застудою: висока температура тіла до 38,5-39 0С, кашель, нежить, почервоніння очей, рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на обличчі і поширюється по всьому тілу. Кір може ускладнюватися пневмонією (запаленням легень), отитом (запаленням вуха), енцефалітом (запаленням мозку), ентероколітом (проносом).
- Деталі
- Перегляди: 534
З 1 січня 2018 року Рівненським відокремленим підрозділом ГО “МФ “Взаєморозуміння і толерантність” у Здолбунові розпочато реалізацію проекту “Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові і Переяслав-Хмельницькому”, який фінансується німецьким фондом “Пам'ять, відповідальність і майбутнє”. Термін дії проекту - з 1 січня 2018-го до 31 грудня 2020 року.
Під час одного із заходів в межах проекту.
Основна мета реалізації цього проекту - захист соціальних, економічних, культурних та інших законних інтересів осіб, які постраждали від націонал-соціалізму під час Другої світової війни, військових конфліктів і тоталітарних режимів, підтримка і здійснення заходів щодо покращення якості життя цих людей.
- Деталі
- Перегляди: 517
Запобігання екологічній кризі є на сьогодні одним з головних практичних завдань нашого суспільства. Адже внаслідок забруднення зазнає негативного впливу довкілля, погіршуються умови життя людей. Щоб вижити, нам необхідно зберегти природу. Діти - наше майбутнє. Отож, і екологічне виховання треба розпочинати з дитинства, бо набуті у цей час знання можуть надалі перетворитися у міцні переконання, чітку позицію, що до довколишнього світу ставитись треба бережно.
- Деталі
- Перегляди: 522
Здолбунівська центральна районна бібліотека - форпост формування духовного світу читачів шляхом зацікавлення мистецтвом Слова, читання художніх текстів та інших літературних творів. Саме у такому аспекті спробую окреслити особливості цього закладу.
У читальній залі книгозбірні бачимо стенд, що імпонує мені як філологу, адже на цьому полотнищі постійно розміщують листівки з висловами корифеїв мистецької думки про книгу як носій духовного світу. Прочитане на цих листівках заохотило мене внести й свою лепту - поділитися ще кількома висловлюваннями відомих людей:
1. «Найвищий для мене чин - Книга. А книга - це Слово. Я часто міркую, чому ми так легковажим словами» (М. Дочинець).
2. «Книги... Вони живуть у Слові і через Слово. Слова в силі бути всепроникаючими, як рентгенові промені. Прочитаєш - і ти вже пройнятий і освічений» (Олдес Хакслі «О дивний новий світ»).
- Деталі
- Перегляди: 537
До якого суду необхідно звернутися, скільки це коштуватиме та які документи потрібні, у межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО.
Приклад ситуації: «Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі документи не дуже думали. Просто сільська рада виділила землю, там і побудували. Батьки давно померли і жодних документів не залишили. Чи можу я якось оформити цю землю й хату на себе без заповіту. Куди і як мені звернутися? Хочу зазначити, що я – єдина дочка, тому жодних конфліктів тут бути не може».
Тамара Слайко.
1. Що таке спадкування?
Спадкування - це перехід прав та обов’язків (спадщини) від особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
- Деталі
- Перегляди: 532
Перемогою збірної Здолбунова завершився міжобласний турнір за участю представників Житомирщини, Рівненщини та Хмельниччини, який відбувся у неділю, 25 лютого, просто неба у Новограді-Волинському.
У своєму першому матчі здолбунівчани не залишили жодних шансів хокеїстам Шепетівки - 11:5. Значно складніше нашій команді прийшлося у вирішальному матчі змагань проти господарів майданчика - команди Новограда-Волинського. Але й у цій зустрічі сильнішою була збірна Здолбунова - 2:1, вона і виграла почесний кубок.
Павло ДУТКО.
- Деталі
- Перегляди: 541
Ще дві перемоги протягом двох днів здобули гравці ФК «Мізоч» у груповому турнірі відкритого зимового чемпіонату Рівненського району, матчі якого проходять на запасному полі стадіону «Хімік» у Рівному.
У суботу, 24 лютого, представники Здолбунівщини розгромили одного зі своїх конкурентів у боротьбі за найвищі місця – «РОКО» з Городка – 3:0.
- Деталі
- Перегляди: 525
виборола команда з села Гільча Друга
Двадцять п’ятого лютого на базі Дубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 6 відбувся третій, заключний, етап ll туру обласної спортивної гри “Сімейні перегони”. Участь у ньому брали родини з Демидівського, Дубенського, Здолбунівського, Млинівського, Острозького, Радивилівського районів та міст Дубно й Острог. Здолбунівщину представляла команда Доменюків-Голубцових з села Гільча Друга у складі Ігоря Голубцова і його сина, теж Ігоря, та Юлії Доменюк і її сина Даниїла. За підсумками чотирьох спортивних естафет та виконання інтелектуального завдання, наша команда посіла третє місце. Про це інформують на сайті Здолбунівської РДА.
- Деталі
- Перегляди: 460
Дотримання яких “правил” поведінки до і після Причастя є не лише недоречним, але й шкідливим? Для християнської свідомості забобони - це щось протиприродне. Але, на жаль, навіть серед людей, які приступають до Причастя, вистачає тих, хто ще не полишив язичницького світогляду.
Сторінка 18 із 27