Під час мітингу в Рівному.

У Рівному протестували проти проведення виборів в окупованому Криму. До цього закликали голова ОДА Олексій Муляренко та депутати Рівненської облради, які підтримали звернення до жителів області «щодо засудження незаконного проведення виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій частині території України в АР Крим та Севастополі».
Мітинг відбувся на Майдані Незалежності у Рівному, де зібралося близько 400 осіб. Серед них були представники різних політичних сил, проте без партійної символіки. Натомість учасники мітингу тримали плакати з гаслами «Крим – це Україна» та «Вибори російського «царя» в Криму нелегітимні».

Минулої неділі, 18 березня, в урочищі Микитові Рови вшанували пам'ять вояків Здовбицької сотні УПА.

Близько 50 місцевих жителів, попри складні погодні умови, прийшли скласти шану землякам, котрі в далекому 1944 році дали нерівний бій військам НКВС. Спершу всі присутні помолилися за загиблих повстанців, а юнаки Здовбицької пластової станиці виконали пісню «Джура». Згодом учасники заходу гуртом виконали гімн України.
Олександр ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ,
м. Здолбунів.
Фото автора.

Триває презентація проекту.

Про розвиток демократичного середовища у навчальному закладі спілкувалися учасники презентації програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», котра відбулася 19 березня у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ступеня № 5.

На сьогодні цей навчальний заклад – єдиний на Рівненщині, де втілюватимуть даний проект. Нині в Україні триває вже третій етап проекту «Демократична школа». Загалом у нашій країні до цієї програми вже долучилося 120 шкіл.
- Про цю програму свого часу ми дізналися з мережі Інтернет і вирішили взяти у ній участь. Спільними зусиллями ініціативних вчителів та учнів зняли відеоролик, адже це було умовою участі у програмі. І нас відібрали до третьої хвилі програми. Сподіваємося, що гідно пройдемо увесь шлях, - розповіла директор Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступеня № 5 Жанна Рудик.

Вісімнадцятого березня аматорські колективи Здолбунівського району виступили з концертною програмою перед військовослужбовцями військових частин, які здійснюють заходи бойової підготовки на Рівненському загальновійськовому полігоні.

Народий аматорстький гурт «Любава» Здолбунівського міського клубу (керівник Михайло Хоменко) виконав низку патріотичних, українських пісень. Веселий танець подарував військовим зразковий танцювальний колектив «Непосиди» будинку культури с. Здовбиця (керівник Вікторія Новачук). Звеселив глядачів жартівливою піснею «Про куму» дует у складі Леоніда Самардака та Олексія Луцишина. Приємні хвилини відпочинку дарували глядачам солістки Здолбунівського районного будинку культури Альона Ляшенко та Наталія Саваринська, а також соліст будинку культури с. Копиткове Леонід Самардак.

Цариця книжок - так назвав митрополит Іларіон “Острозьку Біблію”. Ця книга й нині привертає увагу надзвичайно високою майстерністю поліграфічного виконання - витонченістю й естетичною досконалістю друку. Та насамперед це - книга, яка наближає людей до Бога, допомагає вибудовувати своє життя відповідно до Заповідей Божих. Саме на цьому наголосила у своїй розповіді про унікальну “Острозьку Біблію” Відмінник освіти України, вчитель християнської етики НВК № 14 м. Рівне Антоніна Мельничук. Минулого тижня вона разом з працівниками Здолбунівської міської бібліотеки провела у цій книгозбірні тематичний захід для учнів 11 класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (класний керівник Ірина Вознейчук).

Ця розповідь про народну артистку України, провідну актрису Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка Терезу Семенівну Перету (Барановську), чия біографія тісно пов’язана з нашим краєм, зокрема з Мізочем, де провела вона не один рік. Для неї, закоханої у театральне мистецтво, сцена дійсно стала життям.

Тереза Семенівна Перета (Барановська) народилась 27 жовтня 1934 року в селі Літчани Волинської області, в багатодітній і багатонаціональній сім’ї. Батько був музикантом-самоуком, але знав нотну грамоту та умів грати на скрипці, духових інструментах, навіть керував сільським духовим оркестром. Саме від батька успадкувала донька любов до прекрасного.
У 1939 році сім’я переїхала на Рівненщину - до Острожця (Млинівський район).
Терезу рідні лагідно називали Реною. У тринадцять років вона вперше подивилась виставу у Волинському музично-драматичному театрі міста Луцьк. Була це постановка за п’єсою Вадима Собка «За другим фронтом». Професійна гра акторів схвилювала юну Рену і запам’яталася на все життя.

розпочали минулої неділі низку заходів в межах Всеукраїнського тижня дитячого читання у Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва. розпочали минулої неділі низку заходів в межах Всеукраїнського тижня дитячого читання у Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва. 


Охочих поспілкуватися з  цим популярним в Україні письменником, автором понад десятка книг для дітей і дорослих, виявилось чимало. Сергій Гридін розповів про те, що його надихнуло  писати для дітей, як виникла ідея сюжету першої його книги для цього читацького кола і, хто саме став першим її поціновувачем та критиком. Учасники зустрічі з інтересом слухали й про те, як літератор знаходить теми для своїх книг у буденному житті та реальних історіях дітей. До речі, того дня відбувалась онлайн-трансляція зустрічі в «Інстаграм», отож задати запитання письменнику мали змогу не лише присутні у бібліотеці, а й глядачі з мережі.Олександр ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ,м. Здолбунів.
На фото: Сергій ГРИДІН. 
Фото Ольги КЛИМКОВИЧ.

Здолбунівські важкоатлети.

Минулої суботи, 17 березня, у Костополі відбулась відкрита першість тамтешньої ДЮСШ з важкої атлетики серед юнаків та дівчат 2002 року народження та молодших. Участь у змаганнях узяли спортсмени з міст Сарни, Здолбунів, Березне, Рівне та костопільчани. Минулої суботи, 17 березня, у Костополі відбулась відкрита першість тамтешньої ДЮСШ з важкої атлетики серед юнаків та дівчат 2002 року народження та молодших. Участь у змаганнях узяли спортсмени з міст Сарни, Здолбунів, Березне, Рівне та костопільчани. 

З 16 по 18 березня 2018 року в селищі Смига відбувався ІІ Всеукраїнський фестиваль з футболу «Я Патріот» серед дітей. Загалом у турнірі змагались 8 команд: «Динамо» (Київ), «Зірка» (Київ), ФК «Єврошпон» (Смига), ДФК «Млинів», «Енергетик» (Нетішин), ДЮСШ (Дубно), «Зірка-2» (Київ) та Здолбунівської ДЮСШ.З 16 по 18 березня 2018 року в селищі Смига відбувався ІІ Всеукраїнський фестиваль з футболу «Я Патріот» серед дітей. Загалом у турнірі змагались 8 команд: «Динамо» (Київ), «Зірка» (Київ), ФК «Єврошпон» (Смига), ДФК «Млинів», «Енергетик» (Нетішин), ДЮСШ (Дубно), «Зірка-2» (Київ) та Здолбунівської ДЮСШ.У перший день змагань наші юнаки зустрілись з командою «Динамо» (Київ) та в запеклій боротьбі поступилися суперникам з рахунком 1:2. У другій грі здолбунівчани здобули перемогу над командою «Зірка» (Київ) - 2:1. Господарям турніру вони програли з рахунком 3:5.Другого змагального дня здолбунівчани здобули перемогу у матчіі з командою ДФК «Млинів» - 4:0 та обіграли з рахунком 5:1 «Енергетик» з Нетішина.Третього ігрового дня наша команда перемогла «Зірку-2» (Київ) з рахунком 6:0 та у вирішальній грі за третє місце поступилися футболістам ДЮСШ (Дубно).У підсумку команда Здолбунівської ДЮСШ посіла 4 місце та, за рішенням організаторів змагань, отримала приз «Глядацьких симпатій». Кращим захисником турніру визнали гравця нашої команди Марка Сітовського.

У Мирогощі відбувся чемпіонат Рівненської області з вільної боротьби серед молоді.У Мирогощі відбувся чемпіонат Рівненської області з вільної боротьби серед молоді.
П’ятеро спортсменів зі Здолбунівщини продемонстрували дуже гідні результати. Золоті медалі чемпіонату області вибороли Микола Гаркушенко (в/к до 57 кг) та Максим Сіньков (в/к до 71 кг). Бронзові нагороди в Олега Одукальця (в/к до 57 кг), Павла Фінюка (в/к до 61 кг) і Назара Надозірного (в/к до 71 кг).Микола Гаркушенко та Максим Сіньков цьогоріч представлятимуть Рівненську область на чемпіонаті України з вільної боротьби, який відбудеться в Одесі. Підготував спортсменів тренер з вільної боротьби Здолбунівської дитячо-юнацької спортивної школи, майстер спорту України Віталій Руденко.Дирекція Здолбунівської ДЮСШ.

Як відомо, з 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про відходи», згідно з яким усі в нашій країні зобов’язані сортувати сміття, розділяючи окремо на скло, папір, метал та пластик. Чи дотримуються згаданого Закону на Здолбунівщині та чи став наш район чистішим за останні місяці - з’ясовував кореспондент газети «Нове життя».

Як запевнила виконувач обов’язків начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства Здолбунівської райдержадміністрації Наталія Рой, влада району вже давно повідомила сільських та селищних голів, а також виконавчі комітети місцевих рад про необхідність дотримання норм Закону «Про відходи»:
- Відтепер органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами зобов’язані організувати збирання і видалення побутових та інших відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створити полігони для їх захоронення, а також здійснювати збирання корисних компонентів цих відходів. До того ж, відтепер заборонене захоронення неперероблених побутових відходів.

Під час двадцять третьої сесії Здолбунівської міської ради сьомого скликання, яка відбулась у середу, 14 лютого, депутати розглянули понад 70 питань. Обговорення деяких з них було доволі жвавим.

Спочатку депутати заслухали звіти керівників комунальних підприємств за 2017 рік. Оскільки попередньо ці звіти обговорювали під час Дня депутата, то директор КП «Здолбунівкомуненергія» Валентина Шавронська, керівник КП «Здолбунівводоканал» Василь Мельник та директор КП «Здолбунівське» Сергій Потапчук відповідали на запитання депутатів та інших присутніх. Депутати, серед іншого, цікавилися й тим, хто замінюватиме бордюри, що обмежують доріжку по вулиці Мазепи. Як запевнив міський голова Ігор Ольшевський, якщо підрядник не виправить недоліки, проблему вирішуватимуть у судовому порядку.

Перебуваючи на Здолбунівщині 6 березня, народний депутат Олександр Дехтярчук вкотре спілкувався з громадою про децентралізацію та її переваги.


Під час зустрічі з громадою Олександр Дехтярчук переконував, 
що створювати ОТГ потрібно вже зараз.

Разом з головою Здолбунівської райдержадміністрації Сергієм Кондрачуком депутат Верховної Ради України відвідав села П’ятигори і Глинськ, а згодом побував у Новосілках та зустрівся з тамтешніми жителями. Разом з головою Здолбунівської райдержадміністрації Сергієм Кондрачуком депутат Верховної Ради України відвідав села П’ятигори і Глинськ, а згодом побував у Новосілках та зустрівся з тамтешніми жителями. Звісно, йшлося під час зустрічей не лише про адмінреформу. Олександр Дехтярчук прагнув почути про те, що найбільше турбує жителів сіл, щоб цьогоріч посприяти вирішенню найнагальніших питань. Утім, одна з найголовніших проблем  для жителів П’ятигір та Глинська «вималювалася» вже шляхом до цих сіл. Вибоїни на дорозі, про ремонт якої йдеться ось уже десять років, промовисто підтверджували, що з таким шляхом не те що до Європи, а й до райцентру рухатися дуже непросто…У П’ятигорах Олександра Дехтярчука зустрів тамтешній сільський голова Петро Нестерчук і одразу провів невеличку екскурсію селом, щоб розповісти про те, що селян найбільше турбує.

В умовах становлення ринкової економіки, майже суцільної приватної власності на засоби виробництва, як ніколи, гостро постає питання соціального захисту людини праці, охорони її життя та здоров’я, а також права на відшкодування шкоди у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника та в інших випадках. Гарантом захисту у цьому від імені держави виступає Фонд соціального страхування Украї­ни.

Нову доброчинну акцію зі збору літератури започаткували на Здолбунівщині. Цього разу книги збирають для бійців, які проходять реабілітацію у КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради. Нову доброчинну акцію зі збору літератури започаткували на Здолбунівщині. Цього разу книги збирають для бійців, які проходять реабілітацію у КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради.

Як повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуку» голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, ініціативу вирішили запровадити після того, як один з наших бійців, Олександр Котюбін, побував на лікуванні у названому вище закладі і розповів, що військовим там дуже не вистачає бібліотеки. А читання книг, як відомо, це одна з важливих складових реабілітації. Долучитися до акції можуть усі охочі. Книжки приносьте до Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва, що за адресою: місто Здолбунів, вулиця Княгині Ольги, 34.

Ірина САМЧУК.

Сьомого березня заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Гридін, військовий комісар Здолбунівського районного військового комісаріату підполковник Василь Мельничук, директор Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Павлова навідались у міські сім’ї загиблих учасників АТО - квітами привітали мам та дружин Небесних Янголів з весною.Сьомого березня заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Гридін, військовий комісар Здолбунівського районного військового комісаріату підполковник Василь Мельничук, директор Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Павлова навідались у міські сім’ї загиблих учасників АТО - квітами привітали мам та дружин Небесних Янголів з весною.
На знімку: під час візиту в одну з сімей.
Фото надане Здолбунівським РЦ СССДМ.

Два зали у напівпідвальному приміщенні однієї зі здолбунівських багатоповерхівок. Це - тренувальна база спортивного клубу «Орли». Та обмежуватися спортзалом «тільки для своїх» хлопці не хочуть. В їхніх планах - відкриття соціального спортзалу для всіх охочих займатися спортом.

У Здолбунівській центральній районній біб­ліотеці 14 березня відбувся урок-мужності «Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця». Вели цей патріотичний захід Назарій Фурс і Ніна Крупецька, виступили як читці Аліна Гудима, Аліна Атаманюк та Тетяна Гульчук - учні Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4. Інсценізацію уривка «Балади про скибку хліба» представили учасники драматичного гуртка «Забава» (керівник Людмила Георгіївна Литвин), що діє у цьому ж навчальному закладі, Олександр Нікітін, Христина Шеретюк та Тетяна Гойчук. Хвилиною мовчання учасники уроку мужності вшанували пам’ять полеглих героїв.У Здолбунівській центральній районній біб­ліотеці 14 березня відбувся урок-мужності «Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця». Вели цей патріотичний захід Назарій Фурс і Ніна Крупецька, виступили як читці Аліна Гудима, Аліна Атаманюк та Тетяна Гульчук - учні Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.

Продовжує свій успішний виступ на відкритому зимовому чемпіонаті Рівненського району з футболу ФК «Мізоч». Єдина на турнірі команда зі Здолбунівщини обіграла минулих вихідних представників Олександрії та Кустина та пройшла до фіналу змагань.Продовжує свій успішний виступ на відкритому зимовому чемпіонаті Рівненського району з футболу ФК «Мізоч». Єдина на турнірі команда зі Здолбунівщини обіграла минулих вихідних представників Олександрії та Кустина та пройшла до фіналу змагань.

Третього березня на Дубенщині відбулася урочиста передача Шевченківської естафети – від Дубенського району її передали Здолбунівському. У заході взяли участь голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, голова Дубенської райдержадміністрації Юрій Пафренюк, голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Ірина Баковецька-Рачковська, а також письменники з Дубенщини та Здолбунівщини.


Спочатку учасники дійства вшанували пам’ять Тараса Григоровича Шевче­нка, поклавши квіти до пам’­ятника йому. Згодом переглянули кілька театральних інтерпретацій Кобзаревих тво­­­рів та документальний фільм «Шевченкова дорога». Звучали того дня й цікаві думки про творчість Шевченка та поетичні твори наших земляків.
Нагадаємо: унікальна акція «Шевченківська естафета» триває на Рівненщині уже 29 років, «подорожуючи» тими районами області, якими у 1846 році проліг шлях великого Кобзаря нашим краєм. Наступного року 30-річчя унікальної естафети відзначатимуть саме на Здолбунівщині.