Головна
- Деталі
- Перегляди: 755
Свобода легко не дається нікому. Вона - нагорода для сильних духом і спраглих до волі. І тільки нація, яка завоювала свободу, має на неї право.
Ми ж поки що лише доводимо право бути вільними. Й досі, від дня проголошення незалежності у 1991 році, на жаль, так і не навчилися щиро любити землю, на якій живемо. Дві революції та війна за 13 років у країні, яка живе незалежно лише двадцять шість років, це таки забагато.
Чомусь ми вкотре постаємо і знову падаємо ниць. Не живемо, а просто існуємо, не переймаючись болем інших та розрухою довкола. І нічого не робимо. Тепер соромно перед тими, хто загинув на Майдані та на війні на Сході України. Соромно. Водночас щемно шкода за втраченими життями справжніх патріотів, людей, які рішуче діяли там, де більшість мовчить. Мовчить і терпить. Намагається не звертати уваги на хаос довкола.
- Деталі
- Перегляди: 733
У Здолбунівській гімназії 8 грудня відбудеться урочистий захід «Від першої чеської школи до гімназії - 100 років».
Цей навчальний заклад справді діє вже ціле сторіччя, розпочавши свою історію як чеська школа. Адже на початку двадцятого століття у Здолбунові проживало понад 1000 чехів. Тож у 1917 році товариство
Я. А. Коменського постановило відкрити приватну чеську школу у місті. Нинішню назву Здолбунівська гімназія отримала у 2007 році.
Взяти участь в урочистому заході запрошують ветеранів педагогічної праці, випускників, учнів, їх батьків та всіх, хто цікавиться життям і діяльністю цього закладу. У рамках святкування відбудеться зустріч випускників усіх років у приміщенні гімназії (10.00-12.00), відкриття пам’ятної дошки (12.00-12.30), урочистості в будинку культури цементників (13.00-15.00).
- Деталі
- Перегляди: 744
Виступає гурт «Сеньйорки» (акомпанує Валерій СТЕЛЬМАЩУК).
Одинадцятого листопада поляки та представники полонії - польської діаспори в різних країнах світу – відзначали День незалежності Польщі. Святковий захід до цієї дати підготували і члени Товариства польської культури Здолбунівщини (голова Софія Михалевич), вчителі та учні суботньо-недільної школи з вивчення польської мови, що діє при ньому.
- Деталі
- Перегляди: 702
Яна УНИЧЕНКО.
Понад два роки тому художниця з Луганщини Яна Униченко приїхала до родичів у Здолбунів і залишилася у нашому місті. Нині вона почувається тут майже як удома: бере участь у різноманітних заходах та проектах, прикрашає стіни приміщень красивими розписами. А нещодавно відкрила власну художню студію для діток.
Утім, насправді студія образотворчого мистецтва відкрита і для дітей, і для дорослих будь-якого віку, запевняє Яна. Адже реалізувати свої творчі пориви ніколи не пізно. Щоправда, поки що занять для дорослих учнів проводити їй ще не доводилося.
- Деталі
- Перегляди: 664
«Виховання бере людину всю, якою вона є, з усіма її народними і поодинокими особливостями, - її тіло, душу, розум», - так свого часу писав К. Ушинський.
Саме про особливості виховної діяльності, сутність, функції, проблеми сучасного виховання говорили за «круглим столом» у Здовбицькій ЗОШ І-ІІІ ст. Засідання відбулося за участі класних керівників, психолога, соціального педагога та запрошених гостей - головного спеціаліста у справах дітей Т. В. Болотнюк, старшого інспектора з ювенальної превенції Здолбунівського відділення поліції В. І. Полякова та депутата Здолбунівської районної ради, члена освітянської комісії Ю. В. Шадого.
- Деталі
- Перегляди: 682
Наскільки б високими не були трудові досягнення будь-якого підприємства, але найбільшою соціальною цінністю для суспільства та держави є людина, її життя та здоров’я. Держава на конституційному та законодавчому рівнях закріпила працівникам гарантії безпечної праці та соціального захисту під час виконання трудових обов’язків. Тому роботодавець зобов’язаний забезпечити на кожному робочому місці належні умови праці, утримувати у справному стані засоби виробництва, безкоштовно забезпечити працівника засобами індивідуального захисту, провести інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, тобто забезпечити функціонування системи управління охороною праці (СУОП).
Упродовж 9 місяців 2017 року у Рівненській області зареєстровано 68 страхових нещасних випадків на виробництві, щодо яких складено акти Форми Н-1, в тому числі 8 випадків зі смертельним наслідком. Також зареєстровано 3 групові нещасні випадки, в котрих потерпіло 8 працівників, один з яких загинув.
- Деталі
- Перегляди: 625
1. ЗНО триватиме з 22 травня до 13 червня 2018 року.
2. Ви зможете обрати навчальні предмети з переліку: українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова, фізика, хімія, біологія, географія.
3. Кількість обраних предметів не може бути більшою ніж чотири.
4. Для випускників старшої школи закладів освіти 2018 р. результати ЗНО з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період XX - поч. XXI ст.), а також ще один предмет за вибором випускника) зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації (ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
5. Студенти (слухачі) закладів вищої освіти І-ІІ р. а. та закладів професійно-технічної освіти у 2018 р. вперше в обов’язковому порядку проходять ДПА з української мови у формі ЗНО.
6. Майбутнім абітурієнтам перед реєстрацією обов’язково потрібно ознайомитися з Правилами прийому на 2018 рік до обраного для вступу ВНЗ.
- Деталі
- Перегляди: 1081
(Закінчення. Початок )
Володимир ПАНАСЮК.
Завдяки наполегливій праці до Володимира Панасюка у 1960 році прийшов перший серйозний успіх на всесоюзній арені. Тридцятого жовтня у Харкові він став четвертим на Всесоюзному кросі. І цей диплом за четверте місце був ціннішим від багатьох чемпіонських дипломів у «колекції» спортсмена.
Сезон 1961 року був для Володимира напрочуд успішним і насиченим. У травні він переміг на дистанції 1500 метрів у матчевій зустрічі Волинської та Рівненської областей. Двадцятого серпня став чемпіоном Рівненської області з бігу на 1500 метрів. А перед цим склав вступні іспити до Київського інституту фізкультури. Але до навчання там не приступив. Причина цього смішна і банальна: чемпіона області завдяки ініціативі та старанням завідуючого кафедрою фізвиховання УІІВГ М. Г. Шуліка зарахували на механічний факультет цього ВНЗ.
На тренуванні.
У жовтні, вже студентом УІІВГ, Володимир Панасюк виграє крос першості Товариства «Локомотив» Рівненського відділення Львівської залізниці. А четвертого листопада того ж 1961-го він знову перемагає на матчевій зустрічі Волинської та Рівненської областей, тільки цього разу на дистанції 800 метрів. Такий феєричний сезон завершився тим, що 15 листопада Володимира призвали на військову службу. Попереду було три армійських сезони. І не факт, що спортивних.
- Деталі
- Перегляди: 649
У футбольному сезоні-2017 ФК «Експрес», створений у лютому 2017 року, дебютував у другій лізі чемпіонату Рівненської області з футболу. Наші футболісти розділили 6-7 місця з командою «Верес-Водник», здобувши 32 очки, що можна вважати успіхом. Адже на початку сезону керівництво клубу ставило своїм спортсменам мету: закріпитися у першій шістці турнірної таблиці.
У кожному матчі залізничники намагалися нав’язати суперникам власну манеру гри. Щоправда, вдавалося не все - часом бракувало досвіду.
Перед початком сезону основним було питання комплектації команди. У більшості колективи, які беруть участь в першості області в усіх лігах, підсилюють свій склад запрошеними гравцями. Однак до ФК «Експрес» запросили лише місцевих футболістів зі стажем і молодих вихованців ДЮСШ. На поле виходили гравці різного віку, тож «сплав» молодості й досвіду мав стати запорукою успіху. Середній вік гравців становив 25 років. Усього в листі-заявці значилося 29 гравців.
- Деталі
- Перегляди: 697
обговорювали цього тижня на нараді в Здолбунівській РДА
Підбити підсумки того, як відбуваються будівництво, капремонти та реконструкції об’єктів у нашому краї, зібралися керівники установ, у які спрямовували кошти з бюджетів різних рівнів на проведення робіт, і підрядники, котрі ці роботи виконують. Адже до завершення року залишається зовсім небагато. Тому під час наради оперативно «пройшлися» об’єктами, щоб зрозуміти, яким з них зі спокійною душею можна поставити «плюс», а де потрібно якнайшвидше усувати недоліки.
- Деталі
- Перегляди: 773
Підписання Меморандуму про співпрацю.
Відтепер Здолбунівщина співпрацюватиме з Волноваським районом Донецької області. Перебуваючи там з робочим візитом, здолбунівчани не лише ознайомилися з реаліями життя цього краю, а й підписали Меморандум про співпрацю, зокрема у гуманітарній сфері.
Делегація з нашого району на чолі з головою Здолбунівської РДА Сергієм Кондрачуком перебувала у Волноваському районі з 7 до 9 листопада. За цей період наші земляки встигли відвідати низку закладів, познайомитися з багатьма цікавими особистостями, а головне - відчути і зрозуміти, як живеться на Сході нашої країни людям регіону, котрий фактично межує з війною.
Ця робоча поїздка відбулася на запрошення голови Волноваської районної ради Валерія Лубінця та народного депутата України Дмитра Лубінця і мала на меті налагодження партнерських відносин між двома районами.
У Волновасі, як і колись у Здолбунові, стоїть паровоз.
Розпочали свій візит здолбунівчани з відвідин трьох навчальних закладів Волноващини, де мали зустрічі з тамтешніми школярами й педагогами. Учні цих шкіл отримали у подарунок дитячі книги авторства Сергія Гридіна, книгу Петра Солтиса «370 днів у камуфляжі (записки артилериста)», а також видання інших авторів, які спеціально придбав депутат Здолбунівської районної ради Василь Тимощук.
- Деталі
- Перегляди: 645
Представники Рівненської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Громадська мережа «Опора» нещодавно презентували на Здолбунівщині новий проект – «Посилення відповідальної участі громадян в управлінні містом».
Як зазначили його організатори, метою заходу є підвищення рівня комунікації між владою та громадою у трьох містах – Вараші, Дубно та Здолбунові, а також покращення рівня володіння інструментами партисипації ініціативними мешканцями, депутатами та представниками влади. Незрозумілий для багатьох термін «партисипація» насправді пояснюється дуже просто: громадянська партисипація – це активна участь громадян у суспільному житті.
- Деталі
- Перегляди: 669
Яка вона, сучасна школа? Яку мету нині поставлено перед учнями й вчителями? Чи має право на існування у непростий час реформ сільська школа? Відповіді на ці запитання ми намагалися знайти на спільному засіданні учнівського парламенту та педагогічного колективу Івачківської ЗОШ І-ІІ ст.
Старшокласники, підсумовуючи свою дослідницько-пошукову роботу, виступали з презентаціями й повідомленнями про історію нашої школи. А вона в Івачкові діє з 1871 року. Тоді в ній навчалися діти з усіх навколишніх сіл: Копиткового, Новомильська, Гільчі та ін. У 60-х роках ХХ століття збудували нове приміщення закладу по вулиці Сільрадській, і 1 вересня 1968 року в ньому розпочалось навчання, а на його подвір’ї висадили ялинки, що й зараз привітно зустрічають усіх, хто навідується до храму науки.
- Деталі
- Перегляди: 671
Як на Здолбунівщині господарювали в АПК у 2017 році
Цьогоріч на сільгосппідприємствах Здолбунівщини
збільшилися надої молока.
Щороку у третю неділю листопада відзначаємо День працівників сільського господарства - професійне свято робітників ланів і ферм, людей, які виробляють найнеобхідніше - хліб і до хліба.
Цього дня маємо нагоду вклонитися матінці-землі і тим, для кого важка селянська праця була і залишається сенсом життя, хто попри всі негаразди чесно та сумлінно робить свою справу.
Приємно, що цей сільськогосподарський сезон трудівники нашого району завершили з хорошими здобутками. Цьогорічні результати господарської діяльності дають підстави на впевненість у тому, що населення району буде з хлібом, м’ясом, молоком. Адже сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства Здолбунівщини за 9 місяців 2017 року виробили валової продукції на суму 69,3 млн. грн.
- Деталі
- Перегляди: 720
З нагоди Дня української писемності та мови учні 11 класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 разом зі своїм класним керівником І. А. Вознейчук та вчителем української мови і літератури Н. П. Савчук 14 листопада завітали до Здолбунівської міської бібліотеки. Оглянули спеціально підготовлені виставку «І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик» (Т. Г. Шевченко) з поетичними творами письменників-класиків та літераторів рідного краю, а також виставку творів представників «розстріляного відродження», присвячену пам’яті невинно убієнних у листопаді 1937 року в урочищі Сандармох.
- Деталі
- Перегляди: 674
Активісти місцевих осередків Юнацького та Національного Корпусів Здолбунова взяли участь у чотириденному семінарі-тренінгу «Вартові держави». Тренінг, спрямований на залучення молоді до активної участі в заходах з національно-патріотичного виховання, відбувся 9-12 листопада в м. Луцьк.
- Деталі
- Перегляди: 775
Минулої п’ятниці у 3-Б класі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 відбулося свято осені. Це дійство організувала та провела класний керівник Галина Миколаївна Левченко.
Школярі відчували справжні азарт та захоплення, адже на свято завітало чимало гостей. До цього заходу наші дітки старанно готувалися, тож свято вдалося на славу.
Школярики порадували нас чудовими сценками, танцями та піснями. Вони розповідали вірші та прислів’я про осінь-чарівницю, загадували загадки. Всі маленькі учасники свята були одягнені у барвисті костюми листочків, птахів, овочів та фруктів.
- Деталі
- Перегляди: 697
Слова росли із ґрунту, мов жита,
Добірним зерном колосилась мова.
Вона як хліб. Вона мені свята.
І кров’ю предків тяжко пурпурова.
Ліна КОСТЕНКО
З 1997-го щорічно дев’ятого листопада у нашій країні відзначають важливе свято - День української писемності та мови. Саме до цієї дати працівники Здолбунівської центральної районної бібліотеки спільно з членами літературної студії «Зорецвіт» (керівник Ю. Р. Бржечко) Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва підготували літературно-музичну композицію «Наша мова - мова вічної землі».
Захід для учнів 8-Б класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 (завуч Н. В. Середюк) та інших користувачів книгозбірні відбувся у читальній залі Здолбунівської центральної районної бібліотеки. Присутніх з історією виникнення писемності ознайомила Є. А. Самолюк, провідний бібліотекар ЦРБ. Про багатство, красу, витонченість, мелодійність мови і поєднання її з музикою йшлося у виступі Ю. Р. Бржечка. Члени студії «Зорецвіт» В. Годун, Д. Панчук, С. Омельчук, А. Матюк, М. Слевчук, І. Самолюк виконали власні пісні під супровід гітари. Вірш «Слово патріотки про мову» М. Солтис читала А. Шандалюк під звучання пісні Кузьми Скрябіна «Сам собі країна». Сестри Т. і Ю. Ковальчук представили аудиторії театралізоване дійство «Дві родички».
Крім того, до Дня української писемності та мови у бібліотеці оформили виставку книг «Найперше було слово...». Ці видання розкривають важливу роль нашої мови в утвердженні української державності.
Євгенія САМОЛЮК,
провідний бібліотекар
Здолбунівської центральної
районної бібліотеки.
- Деталі
- Перегляди: 701
У межах реалізації проекту «Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові і Переяслав-Хмельницькому із залученням їхніх родичів та волонтерської молоді», який фінансується німецьким фондом «Пам'ять, відповідальність, майбутнє», відбулася зустріч з начальником Здолбунівського відділу обслуговування громадян Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області Наталією Лещенко. Вона розповіла про роботу, виконану органами Пенсійного фонду України у зв’язку з прийняттям Верховною Радою третього жовтня ц. р. Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».
- Деталі
- Перегляди: 1072
Кращі завжди попереду. Ними захоплюються. Їм заздрять. Згодом їхні вчинки та здобутки переосмислюють. І це цілком логічно й зрозуміло. На жаль, з часом у людській пам'яті «губляться», стираються, немов вкрившись імлою, деталі подій та окремих рис, притаманних непересічним особистостям. А в шаленому вирі сучасного інформаційного потоку частково втрачається й пам'ять історична, пам'ять поколінь. Запобігти цьому, можливо, допоможе ось ця публікація - нарис зі спортивної історії нашого рідного міста про майстра спорту з легкої атлетики Володимира Володимировича Панасюка.
Володимир Панасюк народився 14 січня 1941 року в Здовбиці. Так склалося, що батька свого він навіть не бачив, як і той сина. Адже наприкінці 1940 року Володимир Панасюк старший був призваний до війська, пройшов усю війну і загинув у 1945-му в Чехії. А мама, Харитина Данилівна Панасюк, усе життя працювала в колгоспі ланковою, прагнучи поставити на ноги єдиного сина. Зважаючи на специфічність праці в тогочасних колгоспах, щоденно вихованням Володі займалася його бабуся по татові - Марія Натифорівна Панасюк. А от про «чоловіче» виховання хлопчини дбав батьків брат - Микола Онуфрійович Панасюк. Саме він, дядя Коля, затятий спортсмен, прищепив любов до спорту і своєму племіннику. На фото внизу – маленький Володя з дядею Колею.
Сторінка 39 із 40