Головна
- Деталі
- Перегляди: 680
У Здолбунові відзначили День молоді
Незвично прохолодний, як для літа, вечір минулої неділі таки зібрав на святкові заходи, що цьогоріч відбувалися на площі Героїв Майдану, доволі багато люду: ще напівсонних, у романтичному настрої випускників, жвавих малих дітлахів і дорослих.
Та це було згодом. А розпочалося відзначення свята зі змагань інтелектуалів. У Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся бліц-турнір з шахів. За першість у ньому боролися люди молоді не тільки за віком, а й духом – близько тридцяти любителів шахів у двох вікових категоріях. У першій з них серед шахістів 2000 року народження і молодших перемогу здобула десятикласниця гімназії Марія Гнатюк. У другій віковій категорії серед учасників віком 18 років і старших золото завоював Ігор Намінський.
Увечері ж на площі Героїв Майдану розмістили кілька локацій, де кожен мав змогу знайти заняття собі до душі.
Доки на сцені перед Здолбунівським БКЦ вручали грамоти найактивнішим школярам, які стали призерами обласного та Всеукраїнського рівнів предметних олімпіад, спартакіад у 2017-2018 навчальному році, дітлахи завзято малювали на асфальті площі своє щасливе дитинство. Трохи старші хлопці й дівчата в ході організованої для них естафети демонстрували усім свої спортивні навички. Крім того, виготовляли різноманітні вироби під час майстер-класу з паперопластики.
- Деталі
- Перегляди: 742
Третє місце у своїй віковій категорії в обласному етапі конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України» здобула здолбунівчанка Каріна Мохначук.
Фінал конкурсу відбувся у Рівному 24 червня. За перемогу змагалися 21 учасник.
Каріна Мохначук – вихованка зразкової студії естрадного співу «Юність» Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва (керівник – Михайло Така).
Під час участі у конкурсі дівчина пройшла майстер-класи з індивідуального вокалу та акторської майстерності і отримала за це відповідний сертифікат. Оцінювали таланти юних співаків відомі композитори, поети, музиканти та громадські діячі, серед яких Руслан Квінта, Тарас Петриненко, Юрій Рибчинський, Ірина Кекелія, Ірина Луценко.
Вл. інф.
- Деталі
- Перегляди: 710
Тетяна МОСЕЙЧУК.
Під час нещодавньої IV Міжнародної спеціалізованої виставки «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)» відбувся обласний конкурс дитячої творчості серед школярів. Діти подали на нього свої роботи – малюнки, твори й вироби. Кращі серед них визначили за підсумками голосування відвідувачів виставки.
Перемогу у номінації «Відходам – друге життя» здобула наша землячка Тетяна Мосейчук – вихованка студії дизайну Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Дівчинка представила на конкурс роботу «Мотоцикл моєї мрії» – модель, виготовлену з газетних трубочок.
– У нашій студії Тетяна займається кілька років. Вона – сумлінна, вправна і талановита. Досить майстерно володіє різними техніками рукоділля, але знаю, що найбільше їй подобаються декупаж та плетіння з газетних трубочок. До слова, це – не перший успіх моєї вихованки, адже вона вже неодноразово була призеркою і переможницею різноманітних конкурсів. Щиро бажаю Тетяні натхнення й нових здобутків, – розповіла керівник студії дизайну Здолбунівського РЦТДЮ Катерина Малярчук.
До цих побажань приєднуємось і ми, колектив «Нового життя».
Вл. інф.
Конкурсна робота Тетяни МОСЕЙЧУК.
- Деталі
- Перегляди: 841
Цьогоріч конкурс краси та грації «Міс Здолбунів» стартує на кілька місяців раніше. Тож і його фінал проходитиме не восени, а влітку - наприкінці серпня. Цьогоріч конкурс краси та грації «Міс Здолбунів» стартує на кілька місяців раніше. Тож і його фінал проходитиме не восени, а влітку - наприкінці серпня. Нині триває набір конкурсанток. У мережі вже є ролик, у котрому дівчат віком від 16 років запрошують заповнити анкету на участь. Заявки прийматимуть до 10 липня.
- Деталі
- Перегляди: 592
На Івана Купала, 6 та 7 липня, в Бущі вдруге поспіль проходитиме етно-еко фестиваль «БУЩА ПАПОРОТЬ». Цьогоріч він вийшов на новий рівень і тепер має статус обласного відкритого фестивалю.
Протягом двох фестивальних днів на гостей чекають цікаві майстер-класи, гутірки, частування, забави для дітей, дискотека та багато інших цікавих розваг на різних локаціях: мистецькій галявині, галявині для малечі, дикому полі, етнофотозоні «Бущанські старожитності», наметовому містечку «Готель під зорями», зоні барбекю.
Програма фестивалю
6 липня
11.00 - 17.00 Екскурсії екологічною стежкою «Від Волині до Поділля» Національного природного парку «Дермансько-Острозький» (групи формуватимуться кожні дві години, максимальна кількість учасників в групі – 25 осіб, старт подорожі від фестивальної зони, протяжність маршруту – 1,5 км, тривалість екскурсії – 1,5 год.).
Футбольне поле с. Буща
11.00 - 18.00 Турнір з міні-футболу (участь беруть 8 команд зі Здолбунівського району, підведення підсумків та нагородження команд о 18.00 на головній сцені фестивалю).
Локації та інтерактив фестивалю
15.00 Презентаційний стенд Національного природного парку «Дермансько-Острозький» та «Здолбунівщини туристичної».
Фотозона «Бущанські старожитності».
На Рівненщині запустять програму, яка дозволить скоротити споживання природного газу на 50 відсотків
- Деталі
- Перегляди: 661
Минулого тижня На Рівненщині відбулася IV Міжнародна спеціалізована Минулого тижня На Рівненщині відбулася IV Міжнародна спеціалізована виставка «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)»
Ця виставка на Рівненщині відбувається уже вчетверте. На цій Міжнародній спеціалізованій виставці «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)» розробники презентували найновішу продукцію та технології, що дозволяють економити та заощаджувати енергію.
– Започаткували виставку у 2015 році. Вона стала потужним заходом, що стимулював газозаміщення в області. Адже в той час гостро постало питання енергонезалежності держави. Зараз «СЕТ» – не лише демонстрація твердопаливних котлів. Це комунікаційний майданчик бізнесу, влади та споживачів задля ознайомлення та впровадження новітніх енергоощадних технологій і правильних рішень. Важливо, що Рівненщина вже другий рік поспіль займає перше місце в Україні у галузі енергоефективності. І без перебільшення цьому сприяла ця виставка, – розповів ініціатор заходу, голова Рівненської обласної адміністрації Олексій Муляренко.
- Деталі
- Перегляди: 1079
Ось уже рік всупереч ухваленому згідно чинного законодавства рішенню міської влади пам’ятник Миколі Приходьку стоїть непорушно на Привокзальній площі у Здолбунові. Сподіваюся, триватиме це недовго… І що логічно, доцільно й цивілізовано, він займе місце в місцевому історико-краєзнавчому музеї. Не може погруддя співробітника НКВС бути візитівкою Здолбунова.
У травневій суперечці у Фейсбуку на цю тему кілька ботів спробували «робити погоду», прикриваючись історією та пам’яттю. Ви підніміть свою «п’яту точку» та відвідайте у Рівному на вул. Відінській галузевий архів обласного управління СБУ. Візьміть паспорт. Напишіть заяву. І у вас буде можливість побачити вповні, можливо відчути весь трагізм історії краю середини ХХ століття. Лише засуджених судами, «трійками», ОСО тут зберігається понад 25 тисяч справ. А це ж не папір, це тисячі людських життів…
У 2006 році вийшов перший том «Реабілітовані історією. Рівненська область». У травні цього року в Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї відбулася презентація вже сьомого тому. Від третього тому тут подається іменний покажчик. Сьомий том закінчується буквою «п». Очевидно, матимемо ще три книги з анотаціями про засуджених. У кожному з томів до трьох тисяч імен і людських трагедій… Ці книги є в усіх бібліотеках району. Зайдіть і поцікавтеся. Можливо, знайдете когось зі своєї родини…
Вище йшла мова лише про тих, кого судили. В архіві Рівненського обласного управління поліції зберігаються ще до ста тисяч справ мешканців Рівненщини, яких не судили, а вислали в адміністративному порядку без суду і слідства в Казахстан, Сибір, Середню Азію. А це щонайменше 15 % населення краю. Підставою для виселення слугувало те, що хтось із родини перебував у повстанцях чи в інший спосіб допомагав їм, або ж через банальний наклеп.
Зрештою, зайдіть у Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей, де його директор Олег Тищенко і розкаже, і покаже: хто, як, за що, чому, скільки…
На захист пам’ятника Миколі Приходьку збіглися політична босота і тітушня, а також з десяток мешканців мікрорайону, все життя яких пройшло поруч з пам’ятником Приходьку. Останні, очевидно, керувалися бажанням нагадати про себе «забутих», повернути свої молоді роки та будь-що «насолити» владі.
Серед збирачів підписів за збереження пам’ятника учитель ЗОШ № 5. У першій школі «пахне» злодій і здирник. Про пані зі школи № 6 я писав у січні. Складається враження, що завідуючий відділом освіти та голова РДА на пару щось не те курять…
Микола Приходько у юнацькі роки.
У юності хлопець ні винятковими успіхами, ані дисципліною хлопець не відзначався
Микола Приходько народився 13 квітня 1920 року на околиці м. Здолбунів у родині, яка мешкала в будиночку поблизу залізниці, праворуч від залізничного переїзду на Здовбицю по вул. Окольній (з 1939 р. – Ф. Дзержинського, тепер – 8-го Березня).
Батьки Миколи – Тарас Панасович і Наталія Антонівна – працювали на залізниці. У 1923 році померла мама. Згодом батько одружився вдруге.
Ризький договір 18.03.2024 року юридично зафіксував, що наш край увійшов до Волинського воєводства Другої Речі Посполитої. Економічна політика польської адміністрації мало сприяла розвитку краю, розореного Великою та наступними війнами, що тривали до осені 1920 року. Звідси – бідність, безробіття, еміграція… Саме за таких обставин пройшло дитинство Миколи.
Фізично міцний, ініціативний Приходько серед товаришів користувався авторитетом. Навчався в семикласній «повшехній» школі ім. Тадеуша Костюшка. Тепер тут центр творчості дітей та юнацтва (вул. Шкільна, 1).
- Деталі
- Перегляди: 756
21 червня, у день, коли ми готуємо до здачі в друк чергове число нашої газети, на Київщині прощаються з великим українцем Іваном Федоровичем Драчем – талановитим поетом, перекладачем, прозаїком, кіносценаристом, державним і громадським діячем. Вічна йому пам’ять.
З Драчем відходить ціла епоха. Відходить покоління Чорноволів, Горинів, Гелів, Калинців… Приходить епоха інша. В якій, на жаль, нема любові до художнього слава, а відтак не сформоване відчуття слова – що є зерно, а що полова. Люди не читають або ж читають дуже мало. Перестала читати й надихатися художнім словом молодь. У суспільстві нема поваги до моральних авторитетів. Та й самих моральних авторитетів на нашому видноколі не густо.
- Деталі
- Перегляди: 643
З 1 вересня на Здолбунівщині в рамках запровадженої інклюзивної освіти навчатимуться десять дітей з особливими потребами
Діти, які раніше були ізольовані від суспільства (йдеться передусім про дітей з інвалідністю) за новим освітнім законодавством навчатимуться разом зі здоровими дітьми в усіх навчальних закладах, зокрема й безоплатно – в державних та комунальних, незалежно від «встановлення інвалідності». Тобто, в нашій освіті появився новий напрямок – інклюзивна освіта.
У Здолбунові та Здолбунівському районі з 1-го вересня 2018 року інклюзивні класи запрацюють у п’яти освітніх закладах. В них навчатимуться десять дітей з особливими потребами. Зокрема, готуються класи для навчання таких дітей у Здолбунівських загальноосвітніх школах №1, №3, №5, Ступнівському та Гільчанському навчально-виховних комплексах. Надалі планується збільшення кількості таких класів. Що ж це таке оте «інклюзивне навчання»?
У класі серед звичайних дітей будуть і такі, які навчатимуться трішки по-іншому – за допомогою шрифту Брайля чи з використанням слухового апарата. І ці діти не повинні бути відокремленими від інших дітей.
- Деталі
- Перегляди: 948
Двадцять шостого квітня цього року міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак затвердив «План створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки».
Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) – структура органів місцевого військового управління України, покликана замінити собою радянську систему військових комісаріатів. Згодом, за результатами експериментального розгортання, досвід повинен поширитися на всю структуру військових комісаріатів України й змінити її.
Рівненська область в числі чотирьох областей України, які першими створять ТЦКСП. У Здолбунівському районному військовому комісаріаті станом на 20 червня тривають роботи щодо підготовки приміщень до нового формату роботи.
- Деталі
- Перегляди: 759
В області визначилися, які дороги місцевого значення ремонтуватимуть на Рівненщині цьогоріч. Відповідне розпорядження підписав голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.
Рівненщина отримала на ремонт доріг з Державного дорожнього фонду рекордну суму – 281 мільйон гривень. Гроші пропорційно розподілили між районами відповідно до протяжності дорожнього полотна, повідомляють в Рівненській ОДА.
Цьогоріч область береться відновлювати обласні та районні дороги, сполучення між населеними пунктами, під'їзди до сіл і навіть хуторів. Як зазначив Олексій Муляренко, таких доріг понад три тисячі кілометрів. Єдиною вимогою для будівництва була наявність проектно-кошторисної документації, а для комунальних доріг – ще і співфінансування з місцевого бюджету.
Так, понад 177 мільйонів гривень спрямують на будівництво та реконструкцію автошляхів місцевого значення, ще 54 мільйони – на ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області. Ще 50 мільйонів піде на експлуатацію та утримання дорожнього полотна. Загалом відремонтують 116 об'єктів місцевих доріг. Цьогоріч керівництво області планує залучити на дороги близько мільярда гривень з різних джерел фінансування.
- Деталі
- Перегляди: 632
Днями Рівненщина отримала 27950 доз вакцини проти ХІБ-інфекції. Ця вакцина проти пневмонії, отиту та у разі ускладнень – бактеріального менінгіту. Як зазначили в обласному управлінні охорони здоров’я, Рівненщина отримала її 58,3 % до потреби.
Між районами розподілили не всі отримані дози вакцини. Частину залишили на складі.
На Здолбунівщину виділили 550 доз. Цього також не достатньо для району. Як розповідв головний лікар Здолбунівського РЦПМД Олег Сумко, цієї вакцини довгий час не виділяли.
- Вакцину, що надійшла, розподілили між амбулаторіями району. Робитимемо щеплення діткам двох, чотирьох та 18 місяців. Насамперед вакцинуватимемо малюків двох та чотирьох місяців через брак вакцини, - розповів Олег Сумко.
На Здолбунівщині очікують, що на район виділять ще додатково вакцини з тих, що залишилися на складі. Тож вакцинують максимальну кількість дітей.
Довідка: гемофільна інфекція b типу (Hib) особливо небезпечна для дітей віком до 5 років і дорослих з певними хронічними захворюваннями. Вакцинація дітей проводиться у 3-4 етапи ,згідно з календарем профілактичних щеплень.
Ірина САМЧУК.
- Деталі
- Перегляди: 728
Складно повірити, проте вода з колодязя може бути шкідливою. А все через забруднення грунтових вод. Особливо небезпечним є нітратне забруднення.
Як зазначають фахівці, з року в рік якість питної води погіршується через забруднення поверхневих водоносних горизонтів стічними водами від вигрібних ям, надвірних туалетів, відсутність санітарно-захисних зон біля джерел водопостачання, значним внесенням в грунт поблизу органічних і мінеральних добрив, тощо.
Така тенденція спостерігається і в нашому районі. Як розповіли у Здолбунівському районному лабораторному відділенні ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України», негативно впливають і природно-кліматичні умови останніх років, ріст середньорічних температур, зниження рівня грунтових вод.
Нітрати негативно впливають на організм людини. Тож коли вона вживає воду з перевищеним вмістом цієї речовини, вона ризикує власним здоров’ям.
У групу ризику входять люди похилого віку, ті, хто страждає на анемію, захворювання дихальної, серцево-судинної, ендокринної систем. Та особливо вразливими до впливу нітратів є маленькі діти до трьох років. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води у них розвивається хронічна нітратна інтоксикація.
За останні роки почастішали випадки захворювання дітей на водно-нітратну метгемоглобінемію, що пов’язано із вживанням недоброякісної питної води з понаднормовим вмістом нітратів. Водно-нітратна метгемоглобінемія полягає у кисневому голодуванні тканин організму (гіпоксії), що розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю.
Симптоми хвороби у дітей проявляються у вигляді посиніння ділянок навколо рота, на руках і стопах, тому цю хворобу називають «блакитний синдром немовлят». У дітей можуть бути блювання, діарея, значне слиноутворення. Гостре нітратне отруєння у немовлят у 7-10 % закінчується смертю.
- Деталі
- Перегляди: 557
Здолбунівчанин Віктор Голуб продовжує радувати нас новими здобутками на міжнародних конкурсах. Цього тижня стало відомо, що його роботи увійшли до сотні фіналістів конкурсу «BLACK SAILS» у Хорватії.
Кращих обирали серед 885 претендентів з 87 країн, які представили 2388 робіт на конкурс. Вітаємо нашого земляка із черговим досягненням!
- Деталі
- Перегляди: 682
У Глинському НВК з 29 травня по 8 червня діяв пришкільний табір «Ромашка». Тут учні поєднували вивчення англійської та німецької мов з іграми, цікавими флешмобами, різноманітними неординарними конкурсами, які виконували із задоволенням.
Хлопчики та дівчатка виготовляли одяг із підручних матеріалів, робили вишукані зачіски, інсценізували казки на новий лад, грали у різноманітні ігри, малювали малюнки на асфальті, виготовляли ляльки-мотанки з трави, рекламували свої вироби, малювали стінгазети. Також діти грали у міні-футбол та змагалися в естафетах.
Старшокласники організували дитячу дискотеку та танцювальний флешмоб, що дуже сподобалися дітям. Учні їздили на екскурсію у м. Острог, де відвідали старовинний замок, музей книги, Острозьку академію. Відвідали і Межирицький монастир. А також Костопільський район, де милувалися красою базальтових стовпів та насолоджувалися природою Рівненщини у музеї лісу.
- Деталі
- Перегляди: 629
Нині – початок літніх відпусток. І як же хочеться в ці приємні сонячні дні гайнути на природу, подалі від метушливого міста. Хтось їде на моря, хтось – на озера. Є ті, хто обирає гори. Та ще частіше ми обираємо відпочинок у лісі.
І попри те, що погода зараз мінлива і дощі часто чергуються з пекучим сонечком, рятувальники нагадують, нині – пожежонебезпечний період. Тож хочуть вкотре наголосити відпочивальникам, аби їхнє дозвілля приносило лише насолоду та залишило приємні спогади, потрібно дотримуватися правил пожежної безпеки.
Варто пам’ятати, що найчастіше лісові пожежі виникають через необачність відвідувачів лісу. Тож рятувальники нагадують громадянам обов’язкові правила пожежної безпеки в лісах та сподіваються, що їх дотримуватиметься кожен.
- Деталі
- Перегляди: 787
13 червня відбулося пленарне засідання 26 сесії Здолбунівської міської ради
Депутати розглянули понад півсотні питань, які головним чином стосувалися благоустрою, доріг та земельних питань. Найвагомішим і першим на порядку денному стояло питання громадських перевезень у місті Здолбунів. А оскільки це питання нерозривне зі станом доріг, то дискусія відбулася саме на тему доріг та всієї дорожньої інфраструктури.
Дискусія актуальна і плідна, адже депутати не сварилися, а конструктивно висловлювали свої думки щодо того, де і що необхідно зробити. Доповідав із цього питання заступник міського голови В. В. Кондратюк.
- Деталі
- Перегляди: 699
Минулої суботи відбувся шаховий бліц-турнір пам’яті Михайла Сергієнка. Змагання проводились втретє, опісля відновлення їх у 2016 році зі спільної ініціативи первинної організації Національної спілки журналістів України при редакції Здолбунівської районної газети «Нове життя», редакційного колективу та Рівненської обласної федерації шахів.
Щорічні шахові бліц-турніри, приурочені до Дня преси, в 1977-му заснував у Здолбунові саме Михайло Сергієнко - редактор місцевої районної газети, палкий шанувальник та популяризатор древньої гри інтелектуалів. Досвідчені шахісти й нині згадують, як охоче, з величезним спортивним азартом, брали участь у тих баталіях за шахівницями. Тішаться й тим, що хороша справа, започаткована журналістом-професіоналом, мала і знову, опісля кількарічної перерви, отримала продовження. Відколи Михайло Сергієнко відійшов у Вічність, змагання шахістів у редакції присвячуються його пам’яті і проводяться до Дня журналіста.
- Деталі
- Перегляди: 774
У перші класи на Здолбунівщині цьогоріч піде максимально велике число дітей – їх вже У перші класи на Здолбунівщині цьогоріч піде максимально велике число дітей – їх вже понад 8 сотень. Заяви надходять ще. Буде відбір, але конкурсів не буде, - запевняють в освіті
Реформи в українському суспільстві не оминули й освітянську царину. Цьогоріч батьки майбутніх першокласників зіштовхнулися з новими правилами прийому до школи.
Згідно ухваленого у вересні 2017 року Закону «Про освіту» дитина має здобувати початкову освіту в найближчій до дому школі державної або комунальної власності.
Новий Закон «Про освіту» змінює не тільки підхід до навчання в початковій школі загалом, а й принципи зарахування дитини до першого класу. Мета такого нововведення досить проста – позбавитися корупції, а саме: побороти «вступні внески», конкурси та «підготовчі курси» під час зарахування до першого класу, а також розвантажити школи та надати гарантований доступ до них всім, хто проживає у межах територіальної доступності. Більш того, для зарахування до першого класу не потрібна навіть присутність дитини при подачі заяви в школу. Право на першочергове зарахування матимуть не лише діти, котрі проживають в межах «розташування» відповідного навчального закладу, а й, до прикладу, рідні сестри і брати дітей, які вже є учнями/ученицями конкретної школи.
Сторінка 24 із 40