Головна
- Деталі
- Перегляди: 243
Олександр ОГОРОДНИК. Фото 1938 року.
У № 30 (67) газети «Волинське слово» від 6 листопада 1938 року в передвиборчих інформаційних матеріалах опубліковано допис такого змісту: «Огородник Олександр народився 8 липня 1900 року в Здолбунові в селянській родині. По скінченню початкової школи в Здолбунові, в 1915 році вступає до Технічної Школи в Києві, яку скінчив у 1918 р. Під час виступу більшовицької армії на Київ в 1918 році бере чинну участь у боротьбі проти більшовиків у першому партизанському відділі, що складався виключно зі шкільної молоді. У першій половині 1919 року працює у дорожньому відділі Рівенської залізниці та в Управі по перебудові залізниць Галичини на посаді техніка. Від половини 1919 року до 1920 року працює в «DowodztwieKoleiWojskowychWolynskich», як технік. У 1921 році покликано його до військової служби в 1 полку польової артилерії у Варшаві. У 192324 рр. працює в характері техніка дорожнього відділу Ровенського Сеймика. У 1926 р. дістає призначення на члена Міського Господарчого Комітету в Здолбунові, в складі якого перебуває до самоврядових виборів. У 1927 р. працює в Здолбунівському Магістраті в характері міського техніка. При перших виборах до самовряду на Волині його вибирають до Міської Ради. Від 1928 р. аж до останнього часу займає становище референта шляхів у Магістраті м. Рівного. Під час заложення ВУО є його членом, а від 1935 р. головою Округової Управи в Здолбунові. Під час додаткових виборів до Міської Ради (січень 1938 р.)…». *
На курорті Шопиле. 15.05.2023 р.
Світлина з сімейного архіву А. О. ФЕДОРУК (ОГОРОДНИК).
Далі допис на доступній загалу вебсторінці обривається. Та навіть ця коротка біографічна довідка дає змогу зрозуміти, що Олександр Огородник яскрава й непересічна особистість. У ході дослідження біографії цього нашого земляка вдалося дізнатися не лише про цікаві події з його життя, а й про важливі для Здолбунова і всього нашого краю.
Як уже згадано вище, Олександр Євдокимович Огородник народився 8 липня 1900 року у Здолбунові. Батько його, Євдоким Микитович, був селянином, проживав у Здолбунові по вулиці Шевченка. Мав три десятини землі та підсобне господарство, тримав корову й свиней.
- Деталі
- Перегляди: 180
Чи потрібно у школі зменшувати літні канікули та збільшувати їх взимку
Цей навчальний рік запам’ятається учням нашого району насамперед постійними перебоями навчання. То карантин через перевищення епідпорогу оголосили, то призупинили навчання через ускладнення ситуації з постачання природного газу. І така ситуація виникала у навчальних закладах більшості регіонів нашої країни.
Через що в дітей з’являються незаплановані канікули. І як наслідок вчителі не встигають учням подати матеріал повністю, об’єднують теми, залишають окремі з них на самостійне опрацювання. А в школярів відповідно зростає навантаження. І так чи не щороку. Адже карантин – вже звична справа.
Що пропонують батьки?
Якщо проаналізувати попередні навчальні роки, то у 2013-2014 навчання призупинили на дев’ять навчальних днів, у 2014-2015 – також на дев’ять, а у 2015-2016 – вже на п'ятнадцять. Цьогоріч діти не ходили до школи додаткові 10 днів.
Такий стан справ чи не щозими викликає жваву дискусію серед батьків та освітян. І окремі матері й батьки повсякчас пропонують запозичити закордонний досвід і частину літніх канікул перенести на зиму. До слова, два роки тому на сайті президента навіть розмістили петицію з проханням ухвалити закон про перенесення великих літніх канікул на зимовий період. Щоправда, петиція не набула популярності і з 25 тисяч необхідних для розгляду голосів вона набрала слабеньку цифру 54.
Схожу ініціативу нещодавно озвучили і в нас у районі. На обговорення у соцмережу «Фейсбук» голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук опублікував лист до Міністра освіти і науки Лілії Гриневич з пропозицією перенести місяць літніх шкільних канікул на зимовий період.
- Деталі
- Перегляди: 161
У його доробку вже понад 40 нагород та відзнак, а всіх робіт вже не менше 150. Віктора Голуба знають не тільки в українському світі сатири та гумору, а й далеко за межами нашої держави. Та на жаль, небагато здолбунівчан досвідчені, що знаний у світі карикатурист живе у нашому місті.
Аби жителі Здолбунова ближче познайомилися з талановитим художником, минулої неділі, до Дня сміху, у Здолбунівському БКЦ презентували виставку карикатур Віктора Голуба. Такий захід у місті провели вперше.
Привітати земляка з відкриттям виставки прийшли не лише близькі, знайомі та колеги, а також здолбунівчани та гості міста, які цікавляться мистецтвом карикатури.
Цікаво, що за фахом чоловік не художник. Проте, як розповів Віктор Голуб, малює він з самого дитинства.
– Я завжди гарно малював, готував навіть стінгазети в училищі. Відшліфовував, так би мовити, свої навички. І завжди захоплювався карикатурами у гумористичних виданнях – «Перець» та «Крокодил». Вважав авторів малюнків небожителями. А потім наважився і сам почав пропонувати пресі свої карикатури, – розповів під час презентації Віктор Голуб.
- Деталі
- Перегляди: 188
Здолбунів – місто залізничників. Зі сталевою магістраллю пов'язало свою долю не одне покоління мешканців цього краю, тому чи не в кожній родині хтось присвятив професії залізничника частину свого життя. Та й саме місто перетворилося з маленького хутора у районний центр завдяки збудованій ще наприкінці XIX століття залізниці. Тому до залізничників тут особливе ставлення, адже їх клопітка та цілеспрямована праця сприяє зміцненню економіки міста, має високий авторитет серед населення.
У колективах підприємств залізничного транспорту Здолбунівщини виросло і працює зараз багато майстрів своєї справи, які у свята і в будні, вночі і вдень забезпечували та забезпечують чітке функціонування залізничного транспорту. Одним зі знаних та шанованих на Рівненщині ветеранів-залізничників є Григорій Пилипович Ткачук, який у цьому році вже відсвяткував своє вісімдесятиріччя.
- Деталі
- Перегляди: 894
Днями на базі Здолбунівської ЗОШ I-III ст. № 6 відбувся ІІ етап олімпіади «Юне обдарування» серед учнів 4-х класів району з української мови, математики та природознавства. Участь у ній взяли 65 школярів із 26 закладів освіти району.
Переможцями олімпіади стали: з української мови – Іванна Нечипорук, учениця 4 класу Здолбунівської ЗОШ I- III ст. № 6 (вчитель Л. В. Сірман), з математики – Євгенія Мартинчук, учениця Мізоцького навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІ ст.-ліцей» (вчитель Л. В. Устянчук), з природознавства – Захар Кленовий, учень Здовбицької ЗОШ I-III ст. (вчитель А.О. Димчук).
За підсумками олімпіади дипломами Здолбунівського районного відділу освіти нагородять 19 учнів навчальних закладів району.
За інформацією Юлії МЕЛЬНИК,
члена оргкомітету олімпіади
«Юне обдарування».
- Деталі
- Перегляди: 308
Підполковник Сергій Криса
Першою посадовою особою, з якою я познайомилася, прийшовши на посаду редактора районної газети «Нове життя» був начальник Здолбунівського відділення поліції підполковник Сергій Криса. Про що розмовляли? Звісно, що про співпрацю та про наше життя й ті виклики, які воно перед нами ставить. Розповідаючи про роботу поліції, Сергій Іванович не раз наголошував, що без засобів масової інформації, без донесення до людей як оперативної обстановки, так і проведення роз’яснювальної роботи серед населення працювати поліцейським дуже тяжко. Адже всі ми живемо в суспільстві. Й коли зростає злочинність, то причин цьому треба шукати в суспільному житті.
- У кожному умисному злодіянні міститься якась проблема. Намагаємося вийти на причини, відтворити обставини, щоб зрозуміти, чому так сталося, – розповідає Сергій Іванович. – Про системні явища намагаємося людей попереджувати. Тому просимо вас цьому сприяти. Треба попередити ту ж бабусю, як зазвичай діють злодії та шахраї. Щоб люди не повторювали на собі того, що вже з кимось відбувалося. Наведу приклад. Наше місто Здолбунів розташоване на великій залізничній розв’язці. Тож саме тут часто висаджуються цілі десанти осіб ромської національності. Вони заходять в двори, намагаються увійти в будинки. І якщо двері не замкнені, то заходять до хати й коли в передпокої нікого нема, беруть там все, що лежить зверху: портмоне, гаманець чи мобільний телефон. Господар, який в цей час може бути десь в іншій кімнаті чи в саду, тільки через кілька годин виявляє, що десь щось зникло й не може знайти цьому причини. Тому ми й просимо журналістів – повідомляйте людям про такі речі, щоб реагували сусіди, якщо бачать, що у двір до сусіда пішли подібні «гості», й телефонували як господарю, так і нам.
- Деталі
- Перегляди: 858
Природа потребує охорони і захисту постійно. Цілісність навколишнього середовища має хвилювати кожну людину на планеті. Людство повинно стати опорою і помічником природи у її боротьбі за існування. Натомість ми дуже часто стаємо свідками недбалого ставлення людей до довкілля. І це завжди призводить до незворотних наслідків. Людство не замислюється про те, що постійне вирубування лісів, забруднення води та знищення земель призводить до загибелі природи.
Люди своїми необдуманими вчинками завдають непоправної шкоди всій екосистемі. Масово знищують тварин, комах, риб. Це призводить до порушення цілісності світу, і тварини та рослини починають поступово зникати з обличчя планети. Часом ніби й нешкідливий відпочинок у лісі довкола багаття може спричинити втрату величезної ділянки зелених насаджень через пожежу. А що казати про цілі галявини, вкриті сміттям та битим склом?
- Деталі
- Перегляди: 158
Цього тижня до гаража здолбунівських рятувальників в’їхала нова пожежна машина. Вона – одна з тих, які нещодавно Петро Порошенко вручив рятувальникам Рівненщини.
Презентація пожежної машини АЦ-4-60 (530905)-515М відбулася цього вівторка у ДПРЧ-18 Здолбунова. На урочистості прибули голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, перший заступник голови Здолбунівської РДА Леонід Власюк, заступник міського голови Володимир Кондратюк, а також депутат Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук.
Представив автівку особовому складу та гостям заступник начальника ГУ ДСНС в Рівненській області Олег Панюк. Як зазначив пан Олег, машина – потужна та витривала.
– Автомобіль швидкий, маневрений. Має більший запас води. Тож стане незамінним помічником наших рятувальників, – резюмував Олег Панюк.
- Деталі
- Перегляди: 245
AV300 – портативний безконтактний прилад для візуалізації периферичних вен нещодавно з’явився у Здолбунівській ЦРЛ. Прилад дороговартісний. Орієнтовна його ціна на ринку – 5-7 тисяч євро.
Як повідомив головний лікар закладу Владислав Сухляк, AV300 презентувала Здолбунівській ЦРЛ наша землячка, волонтерка, яка нині проживає у Німеччині, Вікторія Левинська.
– Пані Вікторія – заслужений донор. Місцевий центр переливання крові допоміг їй придбати цей апарат. Для нас він – унікальний. На всю Рівненщину такий лише один – і він у нас. Прилад допомагає медсестрі ставити крапельницю чи робити уколи, коли у пацієнта погано видно вени. Він засвічує інфрачервоним світлом тканини і так стає видно судини, – зазначив Владислав Сухляк.
Серед пацієнтів, у кого складно знайти вени, онкологічні хворі при проходженні хіміотерапії, наркомани, туберкульозні хворі, люди із зайвою вагою, пацієнти, які отримують тривалий період внутрішньовенного медикаментозного вливання. Окрім цього, прилад знижує кількість ускладнень при проведенні венепункції. Адже мінімізує травмування тканин і подальше їх загоєння в порівнянні зі «сліпим» пошуком вен.
Нині прилад використовується в інфекційному відділенні лікарні.
Ірина САМЧУК,
фото Владислава СУХЛЯКА.
- Деталі
- Перегляди: 249
На Здолбунівщині готуються до зустрічі науковців – істориків, краєзнавців та письменників з усієї України. На початок червня запланована Всеукраїнська наукова історично-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині. Дермансько-Мізоцька земля в українській та європейській історії», яка відбудеться у Дермані Другій, в приміщенні Дерманського НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія».
Минулого тижня з цього приводу у приміщенні Здолбунівської РДА відбувся перший оргкомітет, де йшлося про організацію роботи конференції та витрати на неї.
На разі вже відомо, що формат конференції буде незвичним. Окрім виступів доповідачів, на гостей заходу також чекатимуть цікаві виставки книг та декоративно-ужиткового мистецтва, захопливі екскурсії, бесіди за кавою та чаєм, смачне частування.
- Деталі
- Перегляди: 975
Саме цю думку прагнули донести до здолбунівчан Саме цю думку прагнули донести до здолбунівчан під час «Краєзнавчих цікавинок від Андрія Климчука»
Минулої неділі у Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва місцеві фани історії зібралися, аби зустрітися з рівненським краєзнавцем Андрієм Климчуком.
Пан Андрій розповів цікаві факти про Здолбунів та обласний центр з власних досліджень. Цікаво, що за освітою науковець Климчук – не історик. Проте зацікавившись історією, вже 12 років вивчає минувшину рідного краю.
- Деталі
- Перегляди: 271
Цього понеділка понад двадцять невдоволених жителів міста влаштували пікет під стінами відділення «Ощадбанку», що по вулиці Гончара, 51А. А все тому, що з 8 травня воно припиняє діяльність.
Серед пікетувальників переважна більшість пенсіонери. Вони не задоволені закриттям, адже їм тепер доведеться обслуговуватися у інших відділеннях. А добиратися до них людям похилого віку вкрай важко. Банкоматом, який мають встановити у цьому районі, скористається не кожен пенсіонер, бо не всі вміють.
- Деталі
- Перегляди: 144
У здолбунівської команди з американського футболу «Орли» уже розпочалися тренування на полі.
Цього тижня «Орлів» чекав приємний сюрприз від керівництва клубу. За підтримки ФСА для наших гравців провів тренування Андрей Еванс зі Сполучених Штатів Америки. Андрей Еванс грав за університет Північної Кароліни в НСАА з 2004 по 2008 на позиції вайт ресівера. Слід зазначити, що це не вперше наше місто відвідують колишні гравці американського футболу з США.
Протягом двогодинного тренування Андрей ділився досвідом з гравцями, розповідав про себе та той час, коли грав за університетську збірну. Чимало почерпнули для себе з цього тренування тренери команди. Тож тепер вони матимуть у своєму арсеналі для використання нові вправи для підготовки наших гравців.
До слова, гість був приємно здивований, що в нас активно розвивається американський футбол і молодь завзято ним цікавиться.
Олександр ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ
Фото автора.
- Деталі
- Перегляди: 268
Ірина Володимирівна ДЕНИСОВА
Коли лунає слово «вчитель», мимоволі уявляєш собі красиву жінку з букетиком жовтих нарцисів у руках. Вона поспішає до школи. І нагадує весну. Така ж юна, така ж усміхнена, така ж рада життю...
Кажуть, що учительська доля - одна з найважчих. І це дійсно так. Адже, щоб стати справжнім учителем, насамперед треба мати велике серце і безмежну любов до дітей.
Ірина Володимирівна Денисова - тому приклад. Окрім того, що є вчителем від Бога, вона ще й дуже творча особистість, красива жінка, любляча мама і є просто хорошою людиною. Любить життя у всіх його проявах.
За фахом Ірина Володимирівна - вчитель початкових класів, працює у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 6. Її оточує сила-силенна друзів. Для багатьох вона - мудрий порадник. Її уроки нагадують казку. Все надзвичайно просто, легко і в ритм. Це людина-душа, яка відкриває перед тобою світ.
Це вона прийняла наших діток, маленьких і розгублених, з рук батьків. Це про неї сказав грузинський педагог-новатор Ш. Амонашвілі: «Коли учитель поспішає до дітей, радіє кожній зустрічі з ними, тоді й діти поспішають до школи і щиро радіють кожній зустрічі зі своїми вчителями, бо вчаться у тих, кого люблять».
- Деталі
- Перегляди: 209
Часто можна почути запитання: у чому сутність роботи методиста? Здавалося б, що тут незрозумілого? Саме слово промовляє за себе. Методист - фахівець з методики, людина з вищим рівнем компетентності, логічним та аналітичним мисленням, вмінням бачити перспективу, ерудована, комунікабельна і креативна.
Ось таким вчителем учителів чотирнадцять років є Світлана Іванівна Батьковець. Нашому методисту притаманно відкривати щось нове. Вона - чудовий організатор, уміє згуртовувати біля себе людей. І сама - щира, порядна людина, справжній друг, який завжди підтримає, допоможе, дасть слушну пораду, шукає і знаходить сучасні підходи в роботі, відповідальна й вимоглива до себе. Людина доброзичлива й безкорислива, чим завоювала довіру колег.
Світлана Іванівна завжди усміхнена, тактовна, ввічлива, а коли потрібно - зосереджена, справедлива. Вона поважає думку інших. За роки своєї невтомної праці сформувала колектив однодумців - учителів початкових класів - та сприятливий у ньому мікроклімат. Постійно дбає про самовдосконалення, підвищення своєї професійної майстерності. А щоб цього досягти, потрібно любити свою справу так, як Світлана Іванівна. Завдяки їй ми крок за кроком пізнаємо світ любові і поваги до Дитини, бо повсякденне завдання кожного з нас – навчати дітей і всіх їх любити.
- Деталі
- Перегляди: 142
Засновник Арт-проекту «Віршень» Сергій Пантюк.
Всеукраїнський арт-проект «Віршень» почав свій старт зі Здолбунова. Цього понеділка у Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася зустріч з письменником Сергієм Пантюком – засновником арт-проекту.
Учасники зустрічі у Здолбунівській районній бібліотеці.
За задумом організаторів, цей український поетично-музичний фестиваль спрямований популяризувати українську поезію, авторську пісню та небанальну музику. «Віршень» – це творча допомога талановитим авторам, які мешкають поза столицею, він покликаний сформувати в Україні єдиний мистецький простір, сприятливий для творчого розвитку кожної особистості, яка прагне творити вітчизняну культуру.
- Деталі
- Перегляди: 137
Скоро на українців очікує свято Воскресіння Христового, або Великдень. Це одне з найважливіших християнських торжеств, яке пов’язано не тільки з богослужінням та освячуванням великодніх страв, а й із масовим використанням відкритого вогню, зокрема свічок і лампадок. Відтак, аби Великдень не завершився трагедією, Здолбунівський районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області звертається до громадян із проханням не забувати про правила пожежної безпеки під час прийдешнього свята.
Вдома у ході приготування паски та різноманітних святкових страв слід обережно поводитися із газовими та електричними побутовими приладами, аби не призвести до пожежі на кухні. Під час богослужіння в церкві варто зберігати безпечну відстань від інших прихожан, ретельно зав’язувати волосся хусткою й підставляти під свічку шматок паперу чи носову хустинку, щоб уберегтися від гарячого воску. У великодньому кошику свічку слід розмістити таким чином, аби полум’я не торкалося поліетилену чи самого плетеного кошика. У жодному разі не слід підпускати маленьких дітей до відкритого вогню, адже вони можуть нашкодити собі та спровокувати загорання. І наостанок, повернувшись із церкви додому свічку слід поставити у вогнетривкий підсвічник подалі від легкозаймистих предметів. Дотримуючись цих нескладних правил, Ви убезпечите себе та своїх близьких від руйнівної пожежі.
Здолбунівський районний сектор
ГУ ДСНС України в Рівненській області.
- Деталі
- Перегляди: 285
Укладання бруківки у Мізочі по вул. Липки (тепер - Тараса Якимчука).
На жаль, на фото не зазначено року, коли саме це відбувається.
Відомо тільки, що в період десь одразу по війні.
Час, коли Мізоч виконував адміністративну роль, тобто був райцентром, це 1940-1959 роки. Саме у цей період на території не тільки району, а й Західної України в цілому, тривала радянізація, складовими якої були колективізація, індустріалізація, культурна революція і масові репресії проти невдоволених новою владою.
Одразу ж після вступу частин Червоної армії на територію Західної України, у вересні 1939 року, на території Мізоцького району розпочалась ліквідація поміщицьких землеволодінь, розкуркулення й примусова колективізація, адже серед населення охочих добровільно вступати до колгоспів було дуже мало.
Обмолот зернових. Перші повоєнні роки.
У січні 1941 року у Мізоцькому районі створили 2 колгоспи: колгосп ім. РСЧА (Робітничо-селянської Червоної армії), утворений з поміщицьких маєтків Мізоча й Півча (33 двори та 173,34 га землі) та ім. Сталіна, який складався з колишніх поміщицьких маєтків і церковних земель села Півча (усього 21 двір та 61,31 га землі).
- Деталі
- Перегляди: 133
Під час літературного брейн рингу.
в Здолбунівській бібліотеці для дітей та юнацтва
Щорічно дитячі бібліотеки по всій Україні у березні організовують чудове свято книги і її читача – Всеукраїнський Тиждень дитячого читання. Щорічно дитячі бібліотеки по всій Україні у березні організовують чудове свято книги і її читача – Всеукраїнський Тиждень дитячого читання. Свято з дуже давніми традиціями сьогодні не лише не втратило свого значення, але й набуло для кожного учасника особливого змісту – від дворічного малюка, який пробує книжку «на зуб», до більш уже «солідних» любителів дитячої літератури. Воно допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблем дитячого читання. Відкриття цьогорічного свята Книги в Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва розпочалося із зустрічі з відомим дитячим письменником, нашим земляком Сергієм Гридіним.
Літературна подорож «Наталя Забіла в казках і в житті».
Присутнім цікаво було дізнатися про те, як автор надихається для написання книг, де бере теми для сюжетів, які у нього плани на майбутнє… Протягом Тижня в книгозбірні проводились цікаві різноманітні заходи. З метою залучення уваги користувачів відділу середнього та старшого віку до новинок дитячої літератури було оформлено книжкову візитівку «Весняні промені на книжковій повені».Щорічно найкращі читачі книгозбірень району та шкіл міста беруть участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія – 2018». Переможцями ІІ етапу Конкурсу, який відбувся 20 березня в районній бібліотеці для дітей та юнацтва стали: Владислав Ромашко – учень 6 класу Здолбунівської ЗОШ № 5 та Таїса Парфенюк – учениця 7 класу Новомощаницького НВК.
- Деталі
- Перегляди: 375
Лікар-ендоскопіст демонструє нове обладнання.
Пацієнти Здолбунівської центральної районної лікарні відтепер мають змогу проходити обстеження на новому фіброгастроскопі, який днями придбали для цього медичного закладу.
Новий «японець», як звикли називати цей апарат у народі, тепер справді виробництва Японії – це сучасне обладнання, котре дає змогу вирішити чимало нагальних проблем.
Зокрема з допомогою цього апарата можна провести якісне внутрішнє обстеження шлунка та, за потреби, взяти на аналіз частки тканин. Це дає змогу виявити на ранніх стадіях важкі хвороби, серед яких і онкологічні процеси, та врятувати пацієнту життя.
- Цей фіброгастроскоп є найкращим з тих, які зараз можна придбати в Україні. Його вартість - 520 тисяч гривень, з яких 370 тисяч профінансовано з районного бюджету, а решту суми - зі спецфонду закладу, - зазначив головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Сухляк.
Сторінка 16 із 27