Новини
- Деталі
- Перегляди: 876
Закінчення. Початок у №№ 16, 18.
Єнісей, Туруханка, лісоповал
У грудні 1948-го товарняк, повен постраждалих від режиму українців, повіз засуджену на три роки Марію на чужину, далеку й немилосердну.
- Після потяга нас у трюм пароплава загнали, везли по Єнісею вісімнадцять діб, а потім ще чотири. В тайгу. Там, на лісоповалі, я й відбула три роки, - згадує Марія Іванівна.
Утримували засуджених жінок в нелюдських умовах, а працювали вони дуже важко. Багато хто там, у тайзі, загинув, покалічився, втратив здоров’я.
- У таборі для нас були лише намети. В них ми й зимували. Спати не можна - холоднеча. Цеглину нагріємо, прив’яжемо до ніг і так перебудемо. Ні подушки, ні матраца, нічого не було. А вранці - пилку, сокиру в руки і на роботу. Лісоповал… Дали нам ділянку. Той ліс ми пиляли вручну, не було ж бензопил, на собі колоди по п’ять з половиною-шість метрів виносили. Усі різного зросту були. Станеш під ту колоду, що не можна її винести. Ріка Туруханка там протікала, що впадає в Єнісей. Часом вранці на роботу ще по льоду йдемо, а ввечері вертаємось вже по пахви у воді. Нас триста чоловік, вишикуваних по п’ять...
- Деталі
- Перегляди: 736
Наймиліша, найрідніша, щира та добра, ніжна і ласкава, усі найприємніші слова линуть для неї – мами. Адже це людина, яка дає життя, вкладає усі свої сили й енергію у власних дітей. Не досипає ночі, переймається і хвилюється через кожну їхню поразку чи невдачу. А як радіє від невеличких або й великих досягнень своїх діточок! Тож в Україні, аби виявити повагу та висловити вдячність усім матерям, щорічно, починаючи з 2000-го, День матері відзначають офіційно.
Цьогоріч у нашому районі організовували святкові концерти з нагоди Дня матері. У Здолбунівському будинку культури цементників відбувся концерт «Жінка – Богородиця, Жінка – Мати, Жінка – Україна!» У ньому взяли участь колективи та окремі виконавці Здолбунівської музичної школи разом зі своїми керівниками, а також дитячі танцювальні й вокальні колективи БКЦ. Тож глядачі мали можливість почути й побачити талановитих дітей та отримати безліч позитиву і незабутніх емоцій.
- Деталі
- Перегляди: 576
Минулих вихідних у Львівському державному училищі фізичної культури відбувся відбірковий турнір з вільної боротьби.
Вихованець здолбунівського тренера Віталія Руденка Владислав Гаркушенко завоював на цих змаганнях «срібло» у ваговій категорії до 38 кг.
У «бронзовому» фіналі Денис Гуменюк та Артем Одукалець поступилися суперникам і посіли четверті місця.
- Деталі
- Перегляди: 679
Вісімнадцятого травня у світі відзначають Міжнародний день музеїв. Тож якщо ви прагнете збагатитись новими враженнями і побачити цікаві й незвичні експонати, можете вирушити на екскурсію до якогось з музейних закладів. Їх, до речі, в Україні налічується понад п’ять тисяч. Пропонуємо дізнатися більше про оригінальні музеї нашої країни, в яких вам точно не доведеться нудьгувати.
Музей «Писанка» у Коломиї Івано-Франківської області
Це єдиний музей писанки у світі. Він цікавий насамперед своєю колекцією, яка налічує понад 12 тисяч писанок і декоративних яєць з різних регіонів України та країн світу. Незвичайним цей заклад є і завдяки своїй архітектурі, адже приміщення спроектоване у формі яйця, висота якого становить 14 метрів, а діаметр - 10. Будівля всуціль з кольорового скла.
Музей дзвонів
На Волині, в Луцьку, міститься єдиний в Україні музей дзвонів. Його відкрили у 1985 році в замку Любарта. Експозиція розташована у вежі під назвою Владича, що збереглася в первозданному вигляді з 14 століття. У музеї понад 90 дзвонів і дзвіночків 17-20 століть. Є дзвіночок завдовжки всього кілька сантиметрів, який призначався для поштової карети, і величавий церковний дзвін вагою майже півтонни. Є дзвони, які служили пожежникам, залізничникам, на річковій пристані, а також невеликий шкільний дзвінок. Найстарішому дзвону, яким пишається музей, уже 367 років.
- Деталі
- Перегляди: 2018
З почуттям великої вдячності хочу промовити слово про Вчителя, про Першу Вчительку, яка прочинила двері у безмежний світ Знань, у школу життя, і вказала орієнтири для руху - про нашу дорогу, любиму, шановану багатьма поколіннями людей ВЕЛИЧКО Ліду Флорівну (на фото), вона проживає у селі Будераж.
Світлий день поважного в її житті ювілею - прекрасна нагода згадати теплим словом цю мудру людину, подякувати за слушні поради, титанічну працю на педагогічній ниві, жертовність, адже вона стільки власного часу й здоров’я віддала сільським дітлахам, навчаючи, прищеплюючи їм оте добре, чисте, вічне.
За роки, прожиті школою, сотні Петриків, Васильків і Марійок Ви не тільки вчили читати, писати і рахувати, але й прищеплювали їм любов до пізнання нового, до праці. Ми разом з Вами учились сіяти і доглядати квіти на клумбах, овочі на шкільних ділянках, садити дерева. Завдяки Вам дізнались, як правильно пришити ґудзик, як ввічливо поводитись з однолітками й старшими, учились радіти і дарувати іншим радість, мир та спокій, учились бути Людьми.
- Деталі
- Перегляди: 840
Продовження.
Початок. у № 16.
Сибір-Московщина. Перша втеча. Арешт і вирок
До Московщини тої був майже місяць важкої дороги. І хто знає, чи доїхала б туди найменша з сестер Марії Іванівни Катерина, яку встигли залишити в однієї з родичок в Україні.
- Забрали нас перед Покровою, а туди аж на октябрську (7 листопада) привезли. Майже місяць дороги було. Загнали поїзд в тупик з вагонами. А ті управляючі прийдуть, глянуть, що жінки з дітьми, та й не беруть. Мороз 42 градуси… Стоїмо. Десь три доби так. Потім підігнали Студебекер американський не критий. З 80 кілометрів треба було від залізниці добиратись до радгоспу, - розповідає пані Марія. - Привезли, а в тому радгоспі біднота - навіть 100 корів немає. Кілька будиночків старих. Біля школи нас скинули. Повибігали люди тамтешні, бо ж «бандерів привезли». Вони й не уявляли, які ми. Думали, що то бозна що. А виявилось - люди такі самі… - розповідає жінка.
- Деталі
- Перегляди: 734
У перший день пасхальних свят діти з сімей вразливих категорій зібрались на «Великодні розваги» - щорічну акцію, яку організовує і проводить Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Учасниками свята цього разу були школярики і дітки, які відвідують дошкільні навчальні заклади. Наймолодшому з присутніх - Богданчику Герасимчуку - виповнився всього рочок. Звісно, на свято хлопчик завітав з мамою. Разом з батьками прийшли і деякі інші діти. До слова, серед малечі було чимало братиків і сестричок.
Через те, що погода того дня не сприяла забавам надворі, «Великодні розваги» проходили у приміщенні - у залі засідань районної ради. Спочатку для дітей відбувся тренінг «Знайомство». Потім вони залюбки виготовляли вітальні великодні листівки, розгадували загадки, розважалися і спілкувалися. Про їхній гарний настрій піклувалися директор Здолбунівського РЦ СССДМ Тетяна Павлова та провідні фахівці цього центру Тетяна Стерник і Оксана Орещенко, волонтери.
Малечі було цікаво дізнатися, що Михайло Семенюк, який вже не один рік є волонтером РЦ СССДМ, колись теж, як і вони, був підопічним центру, а нині - студент, навчається ремонту автомобілів.
- Деталі
- Перегляди: 758
У селі Кунин встановили нові автобусні зупинки завдяки активності місцевих жителів та виграному гранту. У 2018 році в селі було проведено навчальний тренінг представниками ГО «Інфохаб» та роздано сертифікати для написання проектів. Учасники навчань вирішили писати проект про встановлення двох нових зупинок у напрямку Здолбунова (біля школи та ФАПу). Проект був підтриманий та профінансований Британською Радою у межах програми «Активні громадяни».
Тож першого травня кунинці почали втілювати проект соціальної дії «Зупинки в селі Кунин - креативний етнопростір». Керівником проекту стала жителька села - Тетяна Павлюк. Жінка разом з ініціативною групою односельчан зібрала на допомогу охочих змінити своє село. Разом активістам вдалося встановити дві зупинки з металопрофілю, оздоблені декором та елементами в етностилі. Згодом на них планують розмістити дошки оголошень, графік руху маршрутних таксі, карту села та бізіборд.
Окрім того, жителі Кунина планують відновити зупинки у напрямку Мізоча. Там уже виконали підготовчі роботи, продовжать ремонти при сонячній погоді, повідомляють на сторінці «Мій Кунин мрій. Рівненщина», що у Фейсбуці. До слова, ремонт старих зупинок планують виконати власним коштом та силами. Тож просять небайдужих активно долучатися і допомагати.
- Деталі
- Перегляди: 551
1. Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?
Усім діючим субсидіантам, які не мають заборгованості за «комуналку», у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через «Укрпошту», всім, хто ще не на пенсії – через «Ощадбанк».
Тим, у кого є борги за ЖКП, запропонують перейти на безготівкову монетизацію субсидій.
2. Кому потрібно повторно звернутися з документами?
Повторно із заявою та декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, а також тим домогосподарствам, у яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.
- Деталі
- Перегляди: 608
Кілька тижнів тому у Фейсбуку з’явився пост рівнянки Ольги Ткачук про те, що вона збирає команду небайдужих майстрів краси – перукарів, манікюрниць, візажистів, охочих долучитися до доброчинної акції «Подаруй посмішку»: навідатись до певного соціального закладу і безкоштовно запропонувати професійні послуги з наведення краси його мешканцям. Таку ініціативу, за словами Ольги, вона перейняла від однієї зі своїх колег, перукаря з Тернополя.
На диво швидко на пропозицію зробити хорошу справу відгукнулось чимало людей і, до слова, не лише фахівців з краси, бо серед них були й ті, хто приніс подарунки для адресатів акції, і ті, хто допоміг коштами, аби майстри придбали найнеобхідніше в роботі.
За попередньою домовленістю з керівництвом закладу, четвертого травня доброчинці завітали до Здолбунівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, де на сьогодні перебуває понад двісті підопічних.
Стрижки, зачіски, манікюр, педикюр, послуги з візажу – це далеко не все, чим того дн
- Деталі
- Перегляди: 559
Інститут політико-правових та релігійних досліджень за підтримки Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України оголосив про початок проведення Національного конкурсу творчих робіт (есе) «Шлях становлення української державності». Конкурс проводиться до Дня незалежності України. Про це повідомляють на сайті Рівненської обласної ради.
До участі у Національному конкурсі запрошують учнів, членів МАН України, студентів закладів вищої освіти, аспірантів закладів вищої освіти та наукових установ.
У конкурсних роботах пріоритетними мають бути такі напрямки: історія становлення України; європейська ідентичність України; економічна незалежність; міжнародна політика країни; соціальна політика країни; культура; церква.
Організатори конкурсу мають за мету підтримати обдаровану молодь, яка цікавиться історією української державності; прагнуть підвищити рівень обізнаності молодих українців про те, як відбувалося становлення України як незалежної європейської держави.
Конкурс проходитиме з 8 квітня по 24 серпня 2019 року. Прийом робіт - з 8 квітня по 31 липня. До 20 серпня експертна рада оцінюватиме роботи, а переможців оголосять 23 серпня.
Конкурсні роботи разом із заявкою потрібно надіслати на е-адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., вказавши у темі повідомлення «На Конкурс». Додаткову інформацію можна знайти за посиланням: www.facebook.com/institute2015
- Деталі
- Перегляди: 591
Минулого тижня у Здолбунівському міському будинку культури відбувся дванадцятий за ліком щорічний шаховий турнір, присвячений пам’яті відомого місцевого шахіста Сергія Малахова.
В основному турнірі, який тривав два дні та був проведений за швейцарською системою у 9 турів з контролем часу 20 хв. +10 сек., взяли участь 20 шахістів. Окрім досвідчених місцевих шахістів, за дошками змагалися й спортсмени з Рівного, Острога, Дубровиці. Долучилися до змагань і четверо школярів, серед яких двоє наших земляків - Антон Хмарук та Ілля Кузьмицький.
У ході напруженої боротьби перше місце виборов учасник з Дубровиці Олексій Жакун, який у підсумку набрав 7,5 очок. На 0,5 очка від переможця відстали Юрій Кошмак зі Здолбунова та Віталій Кальчук з Рівного, які й розділили друге та третє місця. Кращим серед здолбунівських школярів став Ілля Кузьмицький, учень четвертого класу ЗОШ І ст.
№ 7.
У бліц-турнірі, який відбувся першого травня і був проведений в 11 турів з контролем часу 5 хв.+3 сек., узяв участь 21 шахіст. Переможцем бліц-турніру став Ігор Намінський зі Здолбунова. Олексій Жакун з Дубровиці та Аркадій Галій з Рівного набрали по вісім очок. Усі переможці та призери шахового фестивалю отримали цінні призи і грамоти Рівненської обласної федерації шахів та відділу у справах молоді та спорту Здолбунівської РДА.
За інформацією
на сайті Здолбунівської РДА.
- Деталі
- Перегляди: 580
Юні борці отримали нагороди на Міжнародному турнірі пам’яті тренера Олександра Гринчука, який проходив 4 та 5 травня у м. Борщів на Тернопільщині. У змаганнях брали участь команди з Азербайджану, Румунії, Молдови, Білорусі, а також найсильніші борці із Західної України.
Серед наших спортсменів перше місце посів Владислав Гаркушенко (в/к до 38 кг), третє місце виборола Ольга Миколова (в/к до 43 кг). У боротьбі за третє місце поступилися: Артем Суковатий (до 47 кг), Олександр Рабчук (до 29 кг), Микита Осташ (до 25 кг). Усіх цих здолбунівських спортсменів тренує Віталій Руденко.
- Деталі
- Перегляди: 546
Незважаючи на досить не сприятливі погодні умови, минулої суботи на стадіоні «Колос» у Здолбунові відбувся третій груповий етап Кубка Рівного з флаг-футболу.
Учасники старшої команди «Орлів» у цьому Кубку провели свій вдалий дебют. У двох матчах гравці продемонстрували хороші результати - виграли у своїх суперників з рахунками 40-15 та 20-7.
Наступний етап змагань відбудеться цієї суботи, 11 травня, у Рівному на базі ЗОШ № 11. Початок гри об 11.00.
- Деталі
- Перегляди: 949
У середу, восьмого травня на площі Героїв Майдану у Здолбунові відбулося віче пам’яті «В молитві єдність», присвячене Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - вшанували усіх полеглих воїнів під час різних війн на теренах нашої держави.
Традиційно захід розпочався з панахиди, яку провели представники релігійних конфесій нашого району. У своїх промовах священики закликали згадати та помолитися за усіх бійців, загиблих у Другій світовій війні, у теперішній війні на Сході, також згадали про волонтерів, добровольців, медиків та безвинно убитих жертв війни.
На віче зібралося чимало люду, який прийшов пом’янути жертв війни, безвинно убитих дітей та їхніх матерів, а також вояків, які боролися і борються до цього часу за волю, незалежність та свободу України. Присутні мали змогу почути надзвичайно душевні та зворушливі пісні у виконанні зразкового хору «Юність» Здолбунівської музичної школи.
У ході присвяченого Дню примирення віче учні Здолбунівських шкіл збирали кошти на допомогу вихованцю Суємського НВК - чотирирічному Миколі Мосіюку, якому видалили пухлину. Нині хлопчику потрібні кошти на реабілітацію.
Наприкінці заходу представники влади та громадськість на знак уваги та пам’яті поклали квіти до стели Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, меморіалу Слави, що у міському сквері.
Фото Марини КОЛОДИЧ.
- Деталі
- Перегляди: 643
З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, восьмого травня об 11.00 на площі Героїв Майдану пройде віче пам’яті, під час якого відбудеться панахида за загиблими в усіх війнах.
- Деталі
- Перегляди: 750
Традиційно на третій день Великодня в урочищі Гурби проводять заходи по вшануванню загиблих воїнів-повстанців. Цьогоріч минуло 75 років після нерівного бою між військами НКВС та бійцями УПА.
Від самого ранку у Гурби почала з’їжджатися громадськість, тим, хто їхав зі сторони Здолбунова, довелося змінити маршрут та їхати через Мізоч. Адже у Кунині місцеві жителі перекрили дорогу через «Кунинську гору» з вимогою відремонтувати дорогу на Мізоч. Пікетувальники обіцяли тримати дорогу перекритою увесь день, проте згодом розійшлися та звільнили шлях.
- Деталі
- Перегляди: 666
Напередодні Великодня у районі відбуваються різноманітні заходи та майстер-класи з писанкарства. Народні умільці навчають дітей та дорослих розписувати писанки, малювати та виготовляти різноманітні пасхальні прикраси.
Художниця Яна Униченко навчала діток з особливими освітніми потребами створювати писанки на гіпсових заготовках. Кожна дитинка поринула у світ фантазії та розмалювала барвисте, великоднє яєчко. А завдяки Сніжані Король матусі цих діток з ГО «Батьки дітей з інвалідністю «Джерело життя» вчилися розписувати писанки. Майстриня розповіла про деякі секрети писанкарства, та навчила цього мистецтва дорослих.
У Здовбицькій школі учасники гуртка ДПМ «Акварель» на чолі з Сніжаною Король організували проект «Котилася писанка». Наймолодші учасник протягом тижня малювали писанки на паперовому полотні довжиною у 20 метрів, яке вмістило у собі 106 писанок. Діти провели час з користю, весело, а найголовніше – з позитивними емоціями, адже їм сподобалася колективна робота та розмір полотна, стверджує авторка проекту.
- Деталі
- Перегляди: 956
Уже кілька тижнів у Здолбунові працює районний інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ). З роботою цього закладу нещодавно ознайомилися голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк та голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук.
У приміщенні районного інклюзивно-ресурсного центру завершено внутрішні роботи, встановлено там і більшість меблів та обладнання. Штат закладу укомплектовано потрібними спеціалістами, хоч поки є ще вакансії. Інклюзивно-ресурсний центр уже відвідують дітки, адже кабінети фахівців у закладі працюють.
Нагадаємо: роботи у приміщенні Здолбунівського ІРЦ розпочали коштом державного бюджету, решту необхідного ресурсу було профінансовано з районного бюджету. Вже найближчим часом у закладі розпочнуть роботи з утеплення фасаду та благоустрою території, повідомляють на сайті Здолбунівської РДА.
- Деталі
- Перегляди: 771
до 75-ої річниці Гурбенського бою
Здолбунівська районна рада за підтримки керівника науково-редакційної групи книги «Реабілітовані історією. Рівненська область», завідувача кафедри історії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, кандидата історичних наук Андрія Жив’юка розпочала історичний марафон до
75-ої річниці Гурбенського бою.
На сайті Здолбунівської районної ради щодня публікують історії з книги «Реабілітовані історією. Рівненська область». Нині там можна прочитати чуттєву оповідь про мізочанку Ганну Прищепу, яка була пунктовою зв’язковою ОУН. Ганну разом з підпільницею Надією Гаєвською взяли під варту працівники НКВС. Їх допитували, а після зізнання Ганну Прищепу на псевдо «Безталанна» помістили в одиночну камеру. Там до жінки прийшов міліціонер райвідділення НКВС Галушка, з яким вона зустрічалася (НКСівці вважали, що він працював на ОУН). Ганна не змогла стати зрадницею свого народу, тому разом з коханим вони написали прощальні записки, після чого Галушка з автомата застрелив її, а потім і себе. В архівно-кримінальній справі збереглась копія записки Ганни Карпівни Прищепи.
- Деталі
- Перегляди: 2089
ПАРФЕНЮК Віталій Степанович, дільничний офіцер поліції, майор поліції.
Прийом громадян здійснює у приміщенні поліцейської станції, що за адресою: м. Здолбунів, вул. Гончара, 11;
номер телефону: 097-360-01-74;
територія обслуговування: м. Здолбунів – вул. І. Гончара, вул. Церковна, вул. Чубинського, вул. Толстого, вул. Петровського, вул. Левандовського, вул. Садова, вул. Ольжича, вул. Міцкевича, вул. Гоголя, вул. Коцюбинського, вул. Старомильська, вул. Віли 1-9.
- Деталі
- Перегляди: 924
Якщо за перипетіями життя Марії Іванівни ПОЛІЩУК (на фото) зняти фільм, то він, напевно, перевершить широко відому старшому поколінню «Довгу дорогу в дюнах». Бо в ньому на тлі історичних подій, суспільних процесів та предовгого шляху героїні додому, в Україну, буде все: сльози й радість, страждання і людська підтримка, важкі випробування й зрада, а головне - наука, як щиро любити свою рідну землю. Без пафосу, серцем, по-справжньому. Наука через фрагменти реальної долі простої й скромної жінки. Яка «ще нікому всього цього не розповідала», але у свої поважні літа найбільше прагне, щоб молодь, та й усі ми, усвідомили: «найдорожче, що в нас є, то Україна».
Там, де починається річка…
Уперше Марія глянула на світ 5 січня 1931 року в селі Пляшева, що на Радивилівщині. У тому, що з 1967-го по 2006 рік було перейменоване на Жовтневе. Там, «де починається річка і влітку шумлять верби». Батьки її особливих статків не мали. Крім Марії, у них вже підростали двоє старших діток - син і донька.
Але про рідну матусю у Марії лишилися тільки невиразний, мов марево, спогад і віщий сон, що якось уночі стривожив її малу. Адже матуся відійшла у засвіти, коли найменшій з трьох дітей виповнилось усього півтора рочку.
Звісно, батько-вдівець добре розумів, що дітям потрібні увага й турбота. Тому, погорювавши, почав шукати не так собі дружину, як жінку, яка стала б доброю матір’ю його малечі. У ті часи одружитися незаможному чоловікові, який не мав за душею ні моргу поля, навіть без дітей було непросто. А тут ще трійко одне від одного менших. Хто ж піде? Та Небу було видніше…
- Деталі
- Перегляди: 614
відбувся 11 квітня у Державному навчальному закладі «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту». Захід є щорічним. Проводять його з метою пропагування здорового способу життя в учнівському середовищі, а також виявлення і підтримки талановитої молоді.
Цього разу в ході фестивалю-конкурсу змагалися вісім команд: «Вітамінки» групи № 1, «Драйв» групи № 2, «Їжаки» групи № 3, «Аскорбін» групи № 4, «Олімпійці» групи № 7, «Круті хлопці» групи № 9, «Імпульс» групи № 12, «Планета здоров’я» групи № 14. Конкурсанти у своїх виступах наголошували на перевагах здорового способу життя, на важливості формування у молоді навиків безпечної поведінки, необхідності збереження здоров’я свого і тих, хто поруч. Учасники відобразили духовні цінності в поєднанні з сучасними тенденціями розвитку культури та мистецтв. Усі команди продемонстрували високий рівень виконання та гарне оформлення. Тому журі у складі заступника директора з НВР О. В. Трало, методиста І. С. Боярчук, голови учнівського профкому Н. А. Поліщук та художнього керівника В. В. Денисюка було нелегко обирати найкращих. Але ж конкурсу без переможців не буває.
- Деталі
- Перегляди: 2316
Цьогоріч по всій Україні активно відбуваються прибирання парків, лісів, узбіч, пляжів. Українці до таких заходів активно долучаються та передають один одному естафети, які спрямовані на очищення забруднених територій та дотримання чистоти вцілому.
Безперечно, це надзвичайно велика праця, гарний приклад для дітей та й взагалі хороша справа. Дуже добре, що люди свідомо ставляться до прибирання загальних територій, і намагаються покращити стан довкілля. Та першочерговою умовою, насправді є не прибирати, а тримати в чистоті нашу планету. Для цього потрібно мінімально використовувати упаковки, які розкладаються століттями, і щороку завдають все більшої шкоди для флори та фауни, та навчитися сортувати відходи, які можна переробити.
Мінімум відходів на звалища
У сучасному світі є чимало варіантів, які забезпечать максимальну переробку вторсировини та дозволять практично не вивозити сміття на полігони. Тому, у кожного є можливість навчитися правильно використовувати побутові та харчові відходи, тим самим зменшити забруднення довкілля. Основа запоруки чистоти нашого середовища це: сортування упаковок, компостування органіки, утилізація небезпечних відходів і високотемпературне спалювання неліквідних сміттєвих залишків.
- Деталі
- Перегляди: 598
Минулий тиждень був плідним на працю, адже у багатьох населених пунктах Здолбунівщини жителі вийшли на прибирання територій. До роботи долучалися активні громадяни, яких турбує нинішній стан довкілля загалом і захаращеність та засміченість зон відпочинку, де вони проводять своє дозвілля.
Так, у п’ятницю, п’ятого квітня, у Здовбицькому парку відбулося прибирання. До роботи долучилися учні тамтешньої школи, працівники сільської ради та інші охочі здовбичани. Спільними зусиллями громади у парку навели лад, розчистили територію і висадили хвойні дерева. Їх подарував здолбунівський підприємець Андрій Кардаш.
Того ж дня зазеленіли нові деревця у Глинську - там висадили алею з одинадцяти туй, які подарував депутат Рівненської облради Владислав Сухляк. Також громада села вирішила прибрати у центрі селища. Сільська рада разом з Глинським НВК влаштували прибирання у парку.
Наступного дня, в суботу, таке ж масове прибирання влаштували у смт Мізоч. На толоку у селищному парку зібралось чимало люду, від першокласників до пенсіонерів. Мізочани з великим завзяттям очищали парк від сміття та багаторічних заростей. Робота кипіла до вечора. А щоб мотивувати відвідувачів парку підтримувати там чистоту, мізочани встановили у ньому таблички з проханням не смітити.
- Деталі
- Перегляди: 679
Нещодавно у Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї відбулась значима подія. Там презентували восьмий том видання «Реабілітовані історією. Рівненська область». Захід відбувався у приміщенні під будівлею музею, де у 1939-1941 роках була катівня НКВС, камера, в якій утримували ув’язнених жінок. Учасниками презентації стали автори, упорядники видання, краєзнавці, дослідники історії, інші небайдужі громадяни. Зворушили усіх псальм у виконанні Ольги Парницької, відео спогадів Петра Пилиповича Рудика – «Юрка», який зазнав репресій, розповідь про долю, трагічну історію кохання, зв’язкової УПА Ганни Прищепи на псевдо «Безталанна».
- Деталі
- Перегляди: 1148
Дванадцятого квітня в Україні відзначають День скаута. У нашій державі скаутів у своїх лавах єднає «Пласт» - національна скаутська організація України, метою якої є патріотичне виховання і самовиховання української молоді на засадах християнської моралі. Це не політична і позаконфесійна організація, яка виховує свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот і провідників українського суспільства. Слово «пласт» було використано як аналог англійського слова «скаутинг», тобто розвідка. Походить воно від назви козаків-пластунів, які повзали по-пластунськи і виконували функції розвідників у козацькому війську. 2019-й для «Пласту» особливий, адже це - тридцята річниця відновлення організації на українських теренах.
Чим займаються скаути
На сьогодні «Пласт» діє у восьми країнах світу: США, Канаді, Австралії, Великій Британії, Німеччині, Польщі, Словаччині, об’єднує пластунів України й української діаспори.
В Україні членами «Пласту» є 8500 людей різного віку, тож це - найбільша молодіжна організація країни. Її 118 осередків діють у різних областях. «Пласт» активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями в ході реалізації різноманітних соціальних і виховних програм. Щороку пластуни організовують понад 100 виховних таборів різної спеціалізації, заходи соціально-культурного та виховного спрямування, серед яких поширення Віфлеємського Вогню Миру, День пластуна, Благодійний вечір «Пласту» та ін.
- Деталі
- Перегляди: 660
Олександр Петрович Сергієнко народився 20 червня 1938 року в місті Червоноармійськ Донецької області у робітничій сім’ї. Мав ще сестру. Їхнє покоління справедливо можна назвати дітьми війни. Адже Олександру, коли грянула війна, виповнилося всього три роки і все його раннє дитинство припало на жорстоку, сповнену незгодами, воєнну пору. Нині усі ми, від наймолодших до найстарших в Україні, на жаль, теж бачимо і сповна усвідомлюємо, що війна – дуже жорстока дійсність.
Шкільні роки О. Сергієнка промайнули також в екстремальних умовах - країну відбудовували з руїн. Характерними рисами того періоду були голод і розруха. Але ця, сповнена випробувань, школа життя сприяла формуванню в Олександра та його однолітків твердого, бійцівського характеру.
Після закінчення шкільного навчання і здобуття середньої освіти Олександр з 1956 по 1958 рік служив в армії. А в наступному, 1959 році, вже грав за дубль команди майстрів «Крила Рад» м. Куйбишев (теперішня Самара) і вступив на факультет фізичного виховання Харківського державного педагогічного інституту ім. Григорія Сковороди. У цьому ж виші на хімічному факультеті навчалась майбутня дружина Олександра Валентина Тимофіївна. Вони побралися в липні 1964-го.
- Деталі
- Перегляди: 635
У Здолбунові, на стадіоні «Колос», 6 квітня відбулися футбольні матчі південної зони розіграшу Кубка Рівненської обласної організації ВФСТ «Колос» АПК України пам’яті Т. Г. Дем’янюка.
Турнір цей є традиційним. Здолбунівські футболісти постійно беруть у ньому участь, причому успішно. У 2017 році наші земляки стали переможцями - володарями кубка, а торік були другими.
Зустрічі команд північної зони цього ж дня були проведені у Дубровиці.
Цьогоріч за вихід у фінал змагались такі команди південної зони, як: «Експрес» (Здолбунівський район), «Оріон» (с. Грабів Рівненського району) і ФК «Межирічі» (Корецький район). Ігри проводились за коловою системою.
- Деталі
- Перегляди: 930
який намагається розвивати сім’я Піщалюків самостійно
Флорбол - командний вид спорту, один з різновидів хокею. Грають у флорбол пластиковим м’ячем діаметром 72 мм, масою - 23 грами, в якому є 26 отворів, та переважно пластиковою ключкою довжиною не більше 105 сантиметрів і вагою 350 грамів. Гра проходить на майданчику 40 на 20 метрів закритому бортиками. Основна мета учасників гри – забити м’яч у ворота суперника.
Це відносно новий для України вид спорту. Зародився він у Швеції в 70-их роках минулого століття, але швидко набув популярності в Європі. У 1986 році Швеція, Фінляндія і Швейцарія заснували Міжнародну федерацію флорболу (МФФ), яка нині об’єднує флорбольні федерації 49 країн.
Сьогодні на кожному континенті земної кулі, у тому числі в Африці, діє хоча б одна флорбольна асоціація. В Україні налічується близько 30 клубів у різних містах. У Здолбунівському районі нещодавно теж створили клуб «Надія», який формує команду у категорії Ю 9 та жіночу команду з флорболу.
- Деталі
- Перегляди: 1056
Кожна людина має хист до певної справи, але іноді не кожна може вчасно цей талант виявити. У когось є здібності в IT-сфері, комусь до вподоби наука чи технології, а хтось має нахил до творчих професій. Саме таким творчим та здібним виявився здолбунівчанин Олександр Гефтер.
Чоловік має педагогічну освіту і працює у Здолбунівській музичній школі викладачем по класу гітари. Та окрім цієї досить творчої професії у нього є не менш творче та неординарне хобі - виготовлення годинників з вінілових пластин. Такою незвичною справою Олександр почав займатися близько півроку тому.
- Насправді першочерговою ідеєю був взагалі зовсім інший задум. Я прагнув зробити щось пов’язане з музикою, точніше зі своєю старою гітарою, яку хотів реконструювати і всередину вмонтувати годинниковий механізм. Але потім все «перегралося», з’явився вініл, і це все об’єдналося - вініл, годинник, гітара. Трохи в Інтернеті почитав, подивився, що люди цим займаються, і виготовив основу для годинника з вінілової пластини. Але в Інтернеті побачив багато машинної різки, а я це повторити не можу, бо надто детальна робота, у мене поки ручний варіант, - розповідає чоловік.
Сторінка 8 із 26