Новини
- Деталі
- Перегляди: 740
У середу, сьомого липня, відбулася тридцять четверта позачергова сесія Здолбунівської міської ради під головуванням Ігоря Ольшевського. На порядок денний сесійного засідання було винесено лише три питання. Однак до сесійної зали завітали представники громадськості, які звернулися до влади з проханням розібратися у діяльності підприємства, яке розміщене по вул. Щепкіна, та переробити пам’ятний знак на площі Героїв Майдану, роботи з монтажу якого ще не завершені. У середу, сьомого липня, відбулася тридцять четверта позачергова сесія Здолбунівської міської ради під головуванням Ігоря Ольшевського. На порядок денний сесійного засідання було винесено лише три питання. Однак до сесійної зали завітали представники громадськості, які звернулися до влади з проханням розібратися у діяльності підприємства, яке розміщене по вул. Щепкіна, та переробити пам’ятний знак на площі Героїв Майдану, роботи з монтажу якого ще не завершені.
Щоб надати роз’яснення щодо роботи «проблемного» підприємства, на засіданні були присутні його співвласник, представники СБУ, Національної поліції, начальник районного управління Держпродспоживслужби та здолбунівчани, які проживають поблизу вищезгаданої фірми.
- Деталі
- Перегляди: 564
У Здолбунові буревій, який вирував сьомого серпня, пошкодив чимало будівель. Через негоду у трьох житлових корпусах Здолбунівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів з дахів зірвало близько трьохсот листків шиферу. Окрім цього, після сильного дощу у приміщеннях почала підтікати стеля. Також поривами вітру зірвало частину покрівлі з приміщення районного відділення поліції. Уламки цього шиферу пошкодили вікно, водовідлив та частинку даху у Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї.
Також вітер поламав дерева у місті, пошкодив дахи у житлових будинках та на заводі МААНС.
Знеструмлено було й чимало об’єктів у Здолбунові та інших населених пунктах району.
Фото Олега ДАЦЮКА з мережі «Фейсбук».
- Деталі
- Перегляди: 565
П’ятого серпня вкотре розпочав роботу єдиний в області спеціалізований табір денного перебування для дітей вразливих категорій сімей «Романтик», організатором якого є Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з ініціативи його директора Тетяни Павлової. Того дня відбулось свято з нагоди відкриття табірної зміни. Проходило це дійство у Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва, яка вже не один рік гостинно приймає «романтиків».
Діти не тільки розважались і веселились з аніматором - Фіксиком Сімкою (Ганна Юрчук), а разом з нею за допомогою гри згадували правила поведінки й особистої гігієни. Також учасники табору залишили відбитки своїх долоньок на майбутній стіннівці, охоче займалися в музичній студії під керівництвом Наталії Лукашук, а по обіді завітали до Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею, де директор цього закладу Олег Тищенко провів для них захопливу екскурсію. Насамкінець малеча залюбки поласувала морозивом від одного зі спонсорів табору – мінімаркету «Центр».
Шостого серпня для «романтиків» організували мандрівку до місцевого парку. Там діти грали в рухливі ігри, естафети, малювали на асфальті своє літо. Згодом вони брали участь у заняттях студії танцю та музичної студії. Художниця, психолог, волонтер Яна Униченко провела для них заняття з арт-терапії. Крім того, хлопчиків і дівчаток пригостили поживним обідом та морозивом у ресторані «Зоря».
Загалом табір діятиме упродовж двох тижнів, і щодня дітвору в ньому очікує низка сюрпризів - прогулянки, веселі ігри, цікаві зустрічі, поживне харчування і смаколики, пізнавальні поїздки. В «Романтику» діти не тільки чудово проводять час, а й оздоровлюються.
За інформацією на сторінці
Здолбунівського РЦ СССДМ
у фейсбуку.
- Деталі
- Перегляди: 553
Розпорядження міського голови від 5 серпня 2019 року № 89-р
З метою поліпшення стану довкілля, благоустрою, озеленення, приведення в належний санітарний та естетичний стан території міста, у зв’язку з підготовкою до святкування 28 річниці Дня Незалежності та Дня міста Здолбунів, керуючись статтею 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
1. Провести з 12 по 22 серпня 2019 року декаду благоустрою міста.
2. Керівникам підприємств, організацій, установ, об’єктів торгівлі всіх форм власності:
- привести у належний санітарний стан виробничі території;
- упорядкувати прилеглі території та території, які закріплені згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради від 23.02.2024 року № 36, провести обрізку кущів та дерев, почистити прибордюрну частину дороги, пофарбувати огорожі та побілити бордюри.
- Деталі
- Перегляди: 2064
За матеріалами брошури Їржі Гофмана
У засобах інформації з 1945 по 1950 рік часто вели мову про чехів з Волині передусім як про вояків іноземної армії в Радянському Союзі, писали про повернення їхніх родин з Волині, а також у зв’язку із заселенням прикордоння.
Від 1990 року в наших (чеських - ред.) ЗМІ знову пробудився інтерес до волинських чехів, здебільшого пов’язаний з рееміграцією наших краян з радіаційно-забруднених внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС територій. Але на запитання «хто такі волинські чехи?» випадкові перехожі збентежено відповідали б по-різному. Молодь і люди середнього віку, напевно, найчастіше казали б: «Не знаю». Або ж плутали б їх з мешканцями Закарпаття, яке з 1918 до 1938 року було у складі Чехословаччини, чи з нинішніми реемігрантами з-під Чорнобиля, або навіть з уродженцями містечка Волинь, що на річці Волинці у південній Чехії. Представники старшого покоління, зокрема з пограниччя, знають про своїх односельців більше, але інформація ця неповна, фрагментарна.
Життєвий досвід трьох, навіть п’яти, поколінь чехів, які прожили у слов’янському, але чужому для них, середовищі, вартий, щоб про нього розповісти. Це зробили відомий історик Масарикового університету в Брно Ярослав Вацулік та більше тридцяти волинських хронікерів-любителів. Доповненням до цих описів є виставка «Долі чехів з Волині», яку представив Народний музей у Празі в співпраці з Об’єднанням чехів з Волині та їхніми друзями. З 1995 до 1997 року виставку презентували у 26 містах нашої батьківщини як пересувну. Завдяки розумінню й допомозі міської влади, у 2004 році її розмістили у міському музеї в Подборжанах. З цієї нагоди вдруге видали цю брошуру. Актуалізованим є її третє, яке читач тримає в руках, видання - з нагоди відкриття ПАМ’ЯТНИКА ВОЛИНСЬКИМ ЧЕХАМ, СИМВОЛІЧНОГО ВОЄННОГО НАДГРОБКУ в місті Рівне на Волині.
- Деталі
- Перегляди: 731
та ще низку питань обговорили депутати на тридцять сьомій сесії Здолбунівської районної ради
Відбулася сесія тридцять першого липня під головуванням Олега Дацюка. На порядок денний сесії було винесено 31 питання, кожне з яких напередодні детально вивчили й обговорили на профільних комісіях.
- Деталі
- Перегляди: 651
Минулого тижня у с. Мала Мощаниця відбулося урочисте відкриття першої місцевої пожежної команди. Серед запрошених були голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, в. о. голови райдержадміністрації Леонід Власюк, начальник Здолбунівського РС ГУ ДСНС України в Рівненській області Денис Гринюк, сільський голова Малої Мощаниці Василь Никитюк, сільський голова Ступно Микола Пільганський та депутати районної ради.
Відтепер у разі виникнення надзвичайної ситуації у селах віддалених від райцентру пожежники зможуть вчасно зреагувати і загасити пожежу. Для цього два місцевих жителі пройшли спеціальну підготовку.
- Деталі
- Перегляди: 577
У суботу, 27 липня, у міському гідропарку м. Здолбунів запускали повітряних зміїв.
- Деталі
- Перегляди: 870
У Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї цієї середи, 24 липня, У Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї цієї середи, 24 липня, відкрили персональну виставку місцевого талановитого фотомитця
На урочистість з цієї нагоди завітали друзі Валерія Кошелева, працівники культури, представники ЗМІ, шанувальники фотомистецтва. Зустріч вийшла щирою і промайнула в надзвичайно теплій атмосфері.
Цікавою була розповідь директора ЗРІКМ Олега Тищенка. Він не тільки нагадав усім факти з біографії фотографа, а й представив чи не кожну з робіт у виставковій експозиції. Її, до слова, доречно доповнювали зразки колишньої фототехніки, розміщені у тій же музейній залі.
- Деталі
- Перегляди: 1292
Аби не нудьгувати у вільний час, кожна людина шукає собі заняття до душі. Комусь подобається спорт, хтось випікає смаколики, інші займаються рукоділлям – це індивідуально. А подружжя Валерія та Людмили Петроцюків з Ільпеня створює різноманітні вироби з дерева.
- Деталі
- Перегляди: 1742
Сьогодні, 21 липня, у с. Здовбиця, на вул. Другій освятили фігуру Божої матері.
- Деталі
- Перегляди: 873
Учора, 18 липня, близько 20:30 до поліції надійшло повідомлення, що на автодорозі «Городище-Рівне-Старокостянтинів» сталася ДТП за участю мотоцикліста.
- Деталі
- Перегляди: 719
Вчора, 18 липня завершилося онлайн-голосування IV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2019».
- Деталі
- Перегляди: 1143
Поліцейські Здолбунівсього району затримали чоловіка, який скоїв крадіжку з господарства жительки Мізоча. Нині зловмисник, який вже потрапляв у поле зору правоохоронців, перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.
- Деталі
- Перегляди: 618
Загалом на Рівненщині відремонтують шість спортивних комплексів при загальноосвітніх навчальних закладах, повідомляють в Рівненській ОДА.
- Деталі
- Перегляди: 739
Християнська спілка молоді (YMCA) Здолбунів запрошує усіх бажаючих відвідати Міжнародний литовсько-український фестиваль «AIR FAIR».
- Деталі
- Перегляди: 577
- Деталі
- Перегляди: 1572
так відсвяткували День села здовбичани.
- Деталі
- Перегляди: 1292
На свято Петра і Павла у Глинську відзначили День села.
- Деталі
- Перегляди: 966
Минулих вихідних до мальовничого села нашого району Буща прибули люди з різних куточків Рівненщини. Усі вони стали учасниками третього обласного відкритого етно-еко фестивалю «БУЩА ПАПОРОТЬ» - яскравого дводенного дійства, цікавого і для дорослих, і для малечі. Адже захід цей поєднав у собі екологічні, оздоровчі, спортивні, музичні, творчі, виставкові та інші культурно-розважальні програми в стилі «етно».
Засновниками фестивалю є відділ культури і туризму Здолбунівської РДА, Національний природний парк «Дермансько-Острозький». Організаторами - управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, Рівненський обласний центр народної творчості, Здолбунівські районна рада, райдержадміністрація, ЦСПШБ і районний будинок культури, Бущанська сільська рада. Чимало зусиль для того, щоб фестиваль відбувся на високому рівні, доклали спонсори, волонтери, жителі Бущі.
- Деталі
- Перегляди: 1047
Двадцять сьомого червня у Здолбунівській райдержадміністрації відбувся круглий стіл «Модель сталого розвитку сімейних молочних ферм. Бенчмарк Здолбунівського району». Захід був присвячений переспективам розвитку вже відомого у Західному регіоні проекту створення сімейних молочних ферм, який започатковано наприкінці 2017 року з ініціативи ТОВ «Укрмілкінвест» і Кластера «Натуральне молоко». Відтоді проект довів свою життєздатність, адже на сьогодні створено вже більше десятка сімейних ферм, ще понад 40 сімей перебувають на стадії підготовки до відкриття таких господарств. Нині проект працює у трьох областях Західного регіону і в планах - розширення географії його дії.
Ініціював проведення круглого столу президент Української кооперативної федерації Михайло Корилкевич. Українська кооперативна федерація - ще одна організація, яка підтримує створення сімейних молочних ферм уже в частині наступного щабля їх розвитку - створення кооперативів.
Під час демонстраційного показу техніки.
Напрацьований у створенні сімейних ферм досвід дає змогу проаналізувати досягнення та виявити можливості, які з певних причин ще не використано повністю. Зокрема, стало зрозуміло, що для прискорення динаміки розвитку проекту потрібно створити дієву еко-систему сімейних ферм, яка б об’єднувала всіх стейкхолдерів, тобто зацікавлені сторони, кожна з яких робить у справу свій внесок і має натомість віддачу. Причому таку еко-систему варто формувати і показувати у локалізованому вигляді, наприклад, у межах району, області. Саме тому Здолбунівський район, де було відкрито першу сімейну ферму, і став бенчмарком, тобто зразком, для побудови еко-системи сімейних молочних ферм.
- Деталі
- Перегляди: 731
Так у Здолбунові відсвяткували День молоді
Різноманітні святкові заходи минулої неділі відбувались на території міського гідропарку. Розпочалися вони зі змагань з пляжного волейболу. Перемогу у цій першості виборювали чотирнадцять команд.
А згодом з розташованої у гідропарку сцени нашу активну, талановиту, креативну молодь та усіх, хто молодий душею, вітали голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук та помічник народного депутата Василь Тимощук. Вони також вручили низку нагород краянам, які мають високі здобутки у різних сферах. Грамоту Верховної Ради України та нагрудний знак до неї під оплески присутніх отримав викладач по класу ударних інструментів Здолбунівської музичної школи Юрій Пшеничний. Кілька наших земляків удостоїлись грамот та Подяк з нагоди Дня Конституції України, який ми відзначали 28 червня. Отримали нагороди й переможці усіх номінацій шістнадцятого районного літературно-мистецького конкурсу «За Україну, за її волю!». Але на них ще чекає традиційна спільна нагорода - поїздка в Карпати.
- Деталі
- Перегляди: 702
за перше півріччя 2019 року
- Деталі
- Перегляди: 877
Літня пора - це час, який навмисне придуманий для відпочинку. Влітку можна відпочивати на природі, на березі річки, в лісі. Нещодавно одна з мрій нашої ГО «Батьків дітей з інвалідністю «Джерело життя» здійснилася. Завдяки небайдужим людям наші дітки разом з батьками поїхали автобусом на відпочинок в санаторій «Хрінники» Демидівського району. Санаторій, який міститься в сосновому лісі, поблизу річки Стир. Там повітря свіже й чисте в порівнянні з міським. Це чудове місце відпочинку та своєрідного спілкування з живою природою. Особливо воно гарне на світанку, коли у воді відбиваються перші промені сонця.
- Деталі
- Перегляди: 714
Вихованці літнього табору студії розвитку дитини «Грайлики», яка діє при Здолбунівському будинку культури цементників, минулого тижня побували на екскурсії у місцевому відділенні поліції. Діти ознайомилися з роботою поліцейських, поспілкуватися з ними наживо, а також охоче приміряли поліційну амуніцію.
Візит цей відбувся в межах проведення поліцією профілактичних заходів під час дитячого літнього відпочинку та оздоровлення. Тож правоохоронці в ході зустрічі закцентували увагу дітей на важливості й необхідності дотримання правил безпечної поведінки на вулиці та на водоймах.
Наприкінці відвідин учасники літнього табору мали змогу проїхатися у службовому автомобілі і відчути себе справжніми поліцейськими.
Здолбунівське відділення поліції.
На фото: під час екскурсії.
- Деталі
- Перегляди: 774
Олександр Аліксійчук - керівник компанії «ІNTER-BETON BUD», меценат, волонтер, спонсор багатьох проектів Рівненщини і просто успішна людина. Розмова вийшла доволі душевною і навіть дещо емоційною. Олександр поділився з нами ексклюзивними фактами зі свого життя, наприклад про досвід вирощування малини, як з випадкового хобі вдалось зробити вдалий бізнес.
- Розкажіть трішки про себе.
- Звати мене Олександр Аліксійчук, родом зі Здолбунівського району, я люблю казати, як мої друзі - ми з мальовничого села Буща. Народився у 1981 році. Там же, в рідному селі, пішов у школу. Саме потрапив на «злам» такої історичної зміни у нашій країні, визволення з радянського гніту в 1991 році. Я ще пам`ятаю ті черги за однією курткою, коли стоїш два дні, мама з татом по черзі змінюються, і коли нарешті дійшла твоя черга - перед тобою куртку забирають. Це кінець 1980-х початок 1990-х років.
У 1998 році, закінчив Бущанську ЗОШ І-ІІІ ст. із золотою медаллю. Мав бажання вступити до університету, на той момент це була Рівненська державна академія водного господарства, під час навчання у якому було 3-4 трансформації. Хотів вступити на економічний факультет, але відсутність коштів, не дала змоги це зробити. Довелось обирати щось інше, більш просте, приземлене. Це був механічний факультет, оскільки мій рідний дядько Роман Петрович завжди казав: «Механік може бути ким завгодно: економістом, політиком і управлінцем, механіком або інженером, питання чи економіст може бути механіком». Тому склав бліц-іспит, точніше три в один день, і за результатами співбесіди я таки пройшов, але конкуренція була доволі достойною.
- Деталі
- Перегляди: 662
Здолбунівське районне лабораторне відділення Рівненського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить моніторингові дослідження якості і безпеки води поверхневих водойм в санкціонованих місцях масового відпочинку (пляжах) міста: по вул. Старомильській, Заводській, гідропарк по вул. Шевченка. Згідно з результатами досліджень від 15.06.2023 року, вода з пляжів по вул. Старомильській, Заводській, «Гідропарк» не відповідала вимогам за показником забарвленості, а з дитячого пляжу (Старомильськ) і за запахом. Вода з водоймищ (пляжів) по вул. Старомильській та Заводській не відповідала вимогам за показником БПК5 (біохімічна потреба в кисні). В усіх водоймах високий показник окисності, який не регламентується, але свідчить про значну кількість у воді органіки. Показники БПК, окисності, розчиненого кисню є критеріями оцінки рівня забруднення водойми органічними речовинами та здатності до самоочищення. Втішає високий вміст у місцевих водоймах кисню (8,3-11,8 при нормі не менше 4,0 мг/дм3), що свідчить про здатність до самоочищення та придатність для життя різноманітних водних організмів, зокрема риби. На якість і безпеку поверхневих вод значно впливають підвищена температура повітря, гідробіологічний режим водойм, кількість відпочивальників, тож показники впродовж сезону коливаються. За останніми санітарно-мікробіологічними показниками (важливими показниками епідемічної безпеки), вода з водоймищ (пляжів) по вул. Заводській, вул. Шевченка не відповідала санітарним вимогам: індекс лактозопозитивних кишкових паличок складав 6200, 13000, відповідно, при нормі не більше 5000. Вода з водойми по вул. Старомильській відповідає санітарно-мікробіологічним вимогам. У червні воду з місць масового відпочинку також досліджувались на холеру та холероподібний вібріон, інші патогенні мікроби, гельмінти, кишкові найпростіші. За результатами досліджень, збудників хвороб та паразитозів не виявлено. Вода з питних фонтанчиків, пісок пляжів безпечні за усіма показниками.
Сергій МАТВІЙЧУК,
лікар Здолбунівського РЛВ.
- Деталі
- Перегляди: 733
У Товаристві Червоного Хреста України оновили підходи до членства в його лавах
Останнім часом у Товаристві Червоного Хреста України втілили в життя кілька важливих реформ, які роблять його діяльність відповідною до вимог часу. Однією з таких новацій стала зміна концепції членства в Товаристві. Про суть цих змін і не тільки – в інтерв’ю з головою Рівненської обласної організації ТЧХУ Марією БЄЛІКОВОЮ.
- Маріє Михайлівно, чому виникла необхідність змінити концепцію членства в ТЧХУ?
- Нову концепцію членства в Товаристві Червоного Хреста України почали реалізувати у 2018 році. Її розробляли з урахуванням досвіду інших національних товариств з метою зробити членство більш усвідомленим і активним, диференційованим і прозорим, персоніфікованим, таким, що дає змогу охопити ширше коло людей, які хочуть бути соціально активними, прагнуть дієвого благодійництва. Бо сплата членських внесків це, звісно, дуже важливий бік справи, але головними все-таки є дієві зусилля задля реальної допомоги тим, кому найважче.
- Тобто, основні принципи і мета діяльності Товариства незмінні?
Такий вигляд тепер мають членський та благодійний квитки ТЧХУ.
- Деталі
- Перегляди: 617
Цього року вступити до закладу вищої освіти за підсумками співбесіди зможуть три категорії абітурієнтів, а за результатами іспитів - вісім. Роз’яснення щодо використання цих пільг розмістили у розділі «Вступна кампанія 2019» на сайті МОН України 18 червня.
Отож, право на вступ за співбесідою мають:
- особи з інвалідністю внаслідок війни;
- деякі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і яким право на отримання таких пільг надано законом;
- особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).
Вступити ж за результатами іспитів зможуть:
- особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій;
- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
- Деталі
- Перегляди: 653
Для працівників сільського господарства настала гаряча пора - збирання врожаю ранніх зернових культур. У господарствах триває підготовка техніки. Одним з найважливіших питань в цьому напрямку є приведення техніки в задовільний технічний та протипожежний стан, забезпечення її первинними засобами пожежогасіння.
До початку жнив вся збиральна техніка повинна мати налагоджені системи живлення, змащування, охолодження, запалювання, а також бути обладнаною справними іскрогасниками. Вся збиральна техніка має бути оснащена первинними засобами пожежогасіння. Зокрема: комбайни і трактори - двома справними сертифікованими вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами-хлопавками; автомобілі - справним вуглекислотним або порошковим вогнегасником, однією штиковою лопатою; паливозаправники - трьома справними порошковими або вуглекислотними вогнегасниками, ящиком з піском об’ємом 0,05 куб. м, штиковою лопатою, кошмою. Всі транспортні засоби повинні мати вимикачі «маси», а корпуси комбайнів заземлювальні металеві ланцюги, які торкаються землі. Усі збиральні загони необхідно забезпечити протипожежними ланками – ємністю з водою, пристосованою для пожежогасіння, і трактором з плугом.
- Деталі
- Перегляди: 648
І це не жарт! Нещодавно у колах вітчизняних програмістів почала ширитися інформація, що на Рівненщині живе людина, яка готує виклик самому Марку Цукербергу! Нам вдалося зустрітися з автором ідеї нової соціальної мережі і переконатися – задум дуже серйозний. Дубенчанин Володимир Ткачук (на фото) створює глобального рівня соціальну мережу, аналоги якої відсутні у світі! А ще Володимир запевняє, що не боїться стеження спецслужб і, на відміну від творця «Фейсбуку», не збирається заклеювати відеокамеру на своєму ноутбуці…
- Проект «Lucky Life» («щасливе життя») зароджувався як ідея ще у мої шкільні роки, - розповідає Володимир Ткачук. - Тоді серед дітей була популярна гра - заповнення зошитів-анкет з побажаннями, запитаннями, наклейками. Така собі паперова «соцмережа». От я й задумався: а чому б не зробити щось схоже глобальнішим, вийшовши за рамки школи, класу, міста. З поширенням Інтернету мій задум отримав шанс на практичну реалізацію. В той час вже почали з’являтися перші аналоги теперішніх соцмереж у вигляді сайтів знайомств. І я побачив, що цей сегмент ринку вільний, але на тоді я був просто студентом, коштів, звісно, не вистачало, і задумка так і залишилася задумкою…
І ось 2015 рік, в країні війна, економіка стрімко падає вниз, і я розумію: щоб вижити в цій складній ситуації, потрібно переходити на інтернет-торгівлю, і починаю займатися глобальним Інтернет-проектом з продажу автоаксесуарів. Проект став досить успішним за 1 рік і перевершив усі наші очікування. І ось тут, маючи вже певний досвід, спокусився реалізувати давню задумку.
Сторінка 6 із 26