Новини
- Деталі
- Перегляди: 594
Дванадцятого червня відбулася тридцять третя сесія Здолбунівської міської ради під головуванням Ігоря Ольшевського. На порядок денний було винесено п’ятдесят питань, значна частина яких стосувалася земельних відносин.
Одним з головних для обговорення стало питання про хід виконання рішення міської ради від 14.06.2023 року № 400 «Про стан та завдання по ремонту, будівництву та утриманню автомобільних доріг у місті Здолбунів». Заступник міського голови Володимир Кондратюк проінформував усіх присутніх про виконання цих ремонтних робіт, а також зазначив, що відповідно до щорічної Програми благоустрою міста, згідно з планом соціально-
економічного розвитку міста на 2016-2020 роки було забезпечено проведення капітального і ямкового ремонту доріг на деяких вулицях міста, облаштування двох автобусних зупинок, ремонт і будівництво тротуарів, а також відсипку вулиць, роботи з освітлення і будівництва зливової каналізації.
- Деталі
- Перегляди: 801
Минулої неділі, 9 червня, у Здолбунові, на кладовищі, що по вулиці Віли, відбулось освячення пам’ятника, встановленого на могилі полковника Армії УНР Бориса Володимировича Магеровського.
Вшанувати пам’ять видатного українського офіцера та доєднатися до спільної молитви за упокій його душі зійшлися місцеві історики, представники депутатського корпусу районної та міської рад, небайдужа громадськість, працівники ЗМІ. Символічно схилили над пам’ятником червоно-чорний та синьо-жовтий стяги пластуни зі Здовбиці. Присутні разом заспівали Державний гімн України.
Власне чин освячення пам’ятника і заупокійну літію за воїном Армії УНР звершив клірик Петро-Павлівської парафії ПЦУ м. Здолбунова ієрей Миколай (Черняк). Затим він звернувся до громади з короткою проповіддю про важливість збереження національної історичної пам’яті, духовного пошанування героїв, які боролися за українську державу.
Коротку промову виголосив і Юрій Шадий, один з ініціаторів встановлення пам’ятника, депутат районної ради, станичний Здолбунівської районної організації НСОУ «Пласт». Зокрема розповів про факти з біографії Бориса Магеровського та про історію встановлення пам’ятника на місці поховання полковника.
- Деталі
- Перегляди: 1099
Восьмого червня до славного села нашого краю Дермань Друга прибуло чимало гостей: школярі, студенти, освітяни, науковці-історики і краєзнавці, бібліотекарі та митці, представники влади. Усі вони поспішали долучитися до участі в організованому там за сприяння Здолбунівської районної ради, Рівненської обласної організації НСКУ, Рівненського обласного краєзнавчого музею, РДГУ, відділів освіти, культури і туризму місцевої райдержадміністрації, Дерманської Другої сільської ради краєзнавчому дні під загальною назвою «Дерманський Світильник». Загалом раніше багато років поспіль так називали літературно-мистецьке свято, яке збирало на дерманській землі поетів і письменників Рівненщини. Але потім програму «Дерманського Світильника» розширили й наповнили заходами різного плану. Тож торік і цього разу проект зреалізували в оновленому форматі.
Відзнаки вручає голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк.
Основною локацією «Світильника» традиційно став Дерманський НВК. Адже саме на подвір’ї цього закладу проходив концерт за участю учнів і викладачів Мізоцької музичної школи, розташувались стилізований під старовинну хату павільйон з виставкою автентичних вишивок, зібраних у селі, та почастунком зі страв української національної кухні, який підготували для гостей свята бібліотекарі району. Там же, у спеціально оформленому наметі, діяла шкільна туристична агенція. Як розповіла вчитель історії та керівник туристично-краєзнавчого гуртка Дерманського НВК Тамара Леонтіївна Нечипорук, її гуртківці розробили 12 цікавих екскурсійних маршрутів своїм історичним селом і виступили в ролі гідів для охочих ним помандрувати. Крім того, усі, хто прибув на дійство, мали змогу ознайомитись з краєзнавчими виданнями, представленими на доволі об’ємній розкладці, придбати книги історико-краєзнавчої тематики на лотку «Рівнекниги» або долучитися до запропонованих їм майстер-класів. Власне в актовій залі того ж таки Дерманського НВК відбувся й основний захід краєзнавчого дня - Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині». Але спершу її учасники завітали до музею Уласа Самчука, де мали спілкування з його колишнім директором Федором Єфімчуком - педагогом, справжнім патріотом свого села й великим ентузіастом музейної справи. А від нього дізнались чимало краєзнавчих цікавинок, історичних фактів про Дермань та його Світочів. Озвучив він й ініціативу щодо створення, а радше відновлення в Дермані сільського етнографічного музею. І головна проблема тут не відсутність експонатів, а те, що немає відремонтованого приміщення, де б їх розмістили.
- Деталі
- Перегляди: 631
Під такою назвою у районному будинку культури минулого тижня відбулося свято юних обдарованих, ерудованих талантів. На дійство це зібралися школярі, учителі, працівники відділу освіти РДА, голова Здолбунівської районної ради, представники райдержадміністрації і міської ради.
Під час заходу учнів та їх педагогів відзначили нагородами за здобуті призові місця на Всеукраїнських, обласних олімпіадах, у різноманітних турнірах і конкурсах науково-дослідницьких робіт, виставках. Адже завдяки наполегливості, плідній праці та бажанню досягти нових висот у цьому навчальному році 40 школярів з нашого району стали переможцями ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських олімпіад з різних навчальних дисциплін, маємо й одну переможницю ІV етапу Всеукраїнських олімпіад.
З року в рік збільшується в районі кількість слухачів, кандидатів та дійсних членів Рівненського відділення Малої академії наук України, як і кількість переможців, роботи яких відзначаються оригінальністю теми, глибиною її дослідження, професійним захистом. Так, цьогоріч 45 учнів з одинадцяти навчальних закладів району подали свої роботи на конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН.
Віншували на сцені й переможців мовно-літературних конкурсів, обласних змагань з біології, географії, економіки та фізики. Відзначили також любителів-дослідників нашого краю, які перемогли у конкурсах природничого, краєзнавчого та екологічного спрямування.
- Деталі
- Перегляди: 631
Літо. Школа. Відпочинок. Здається, що це непоєднувані поняття. Але усе це зуміли вдало поєднати в літньому мовному таборі Глинського НВК.
Діти, які відвідували цей пришкільний табір, разом з учителями створювали плакати й девізи загонів англійською, німецькою та рідною мовами. Під музику виконували кумедну зарядку, компонували елементи одягу з підручного матеріалу, грали в спортивні ігри, готували бутерброди й салати.
Крім цього, учні НВК під час літнього мовного табору відвідали Клевань, Пересопницю, Острог, Межиричі, ознайомилися з архітектурними пам’ятками та історичними місцями Волині.
На завершення табірного сезону у Глинському НВК відбувся конкурс «Міс та Містер літнього пришкільного табору». Під час цього змагання учні проявили здібності у знанні іноземних та української мов, ерудицію, вміння знайти вихід з непередбачуваних ситуацій, вправлялися у логіці, кмітливості.
Ірина КОЗАЧЕНКО,
педагог-організатор Глинського НВК.
- Деталі
- Перегляди: 597
18-23 червня.
10-00 - 15-00
На учасників чекають:
Дворазові тренування з футболу.
Тренування з фізичної підготовки.
Теоретичні гутірки про американський футбол.
Лекції від тренерів та представників FCA.
Ознайомлення з усіма тонкощами американського футболу.
Флаг-футбол (безконтактна версія американського футболу).
Спілкування з однолітками.
Тематичні майстер класи.
А ще цікаві сюрпризи.
Деталі за телефоном: 098-77-41-657
- Деталі
- Перегляди: 726
розповіли фахівці «Містечка децентралізації»
«Містечко децентралізації» від Всеукраїнської інформаційної кампанії «Я-Громада», яка триває у селах, селищах та містечках України, першого червня завітало до Мізоча. Метою проекту є підвищення рівня обізнаності жителів певного регіону щодо позитивних змін та результатів реформи децентралізації. Саме задля цього учасники інформаційної кампанії приїхали до мізочан та жителів прилеглих до Мізоча сіл.
Відбувся захід на площі біля селищного Будинку школярів та молоді, де розташували різні тематичні намети. А знайомство з «Містечком децентралізації» відбулося у вигляді інтерактивного квесту, спортивних і творчих завдань. На кожній локації фахівці надавали консультації з того чи іншого питання, яке цікавило місцевих жителів.
Розпочалася програма з «Інфопункту». Це – місце, де усі охочі отримали буклети з інформацією та картою «Містечка децентралізації». Згодом кожен учасник переходив до наступного пункту.
Важливою локацією стала «Школа і профосвіта». Спеціалісти з децентралізації розповіли про НУШ і роз’яснили її головні завдання. А такими є: не просто здобуття знань, а вміння аналізувати отриману інформацію і спрямовувати її у правильне русло; нова якість освіти та нові підходи у поданні інформації; автономне фінансування школи, пошук інвесторів, які готові вкладати у неї кошти. Також фахівці розвіяли міфи про закриття шкіл в ОТГ і наголосили, що село вимирає не тоді, коли в ньому закривається школа, а коли там відсутні робочі місця й інвестиції у його розвиток.
- Деталі
- Перегляди: 583
Минулих вихідних у Здолбунові офіційно відкрили нове міні-футбольне поле зі штучним покриттям. Будівництво цього футбольного поля відбулося за державною програмою із залученням коштів зі Здолбунівського районного бюджету (177 тис. грн) та Копитківського сільського бюджету (9 тис. грн).
На відкриття нового поля, яке міститься по вул. Яворницького, завітали представники різних рівнів влади, вони привітали присутніх з цією значимою подією та вручили подарунки для вихованців футбольного відділення Здолбунівської районної ДЮСШ.
Того ж дня на новому футбольному полі відбулися матчі серед дітей 2007-2008 р. н. Проте згодом там зможуть займатися не лише вихованці Здолбунівської районної ДЮСШ, а й інші футболісти. Але це стане можливим лише після того, як об’єкт офіційно введуть в експлуатацію. Згодом там ще мають встановити трибуни для глядачів і вболівальників, облаштувати освітлення, душові, а також реконструювати роздягальні для спортсменів.
Вл. інф.
Фото Марини КОЛОДИЧ.
- Деталі
- Перегляди: 718
Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон у середу, п’ятого червня, очолив богослужіння у храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці с. Нова Мощаниця. На Божественну літургію приїхало близько двадцяти священиків, серед них благочинний Здолбунівського благочиння протоієрей Павло Джура, благочинний Дубенського міського благочиння протоієрей Василій Лозинський, намісник Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах в урочищі Гурби архімандрит Онуфрій з монахами, а також настоятель храму протоієрей Василь Корнілов.
Перед початком богослужіння відбулося освячення на могилі старця Леонтія, який за життя був проповідником. Після смерті його хотіли приєднати до лику святих, адже є чимало історичних свідчень, що за життя він зцілював людей.
Затим велика громада села разом з численною кількістю гостей зібралася на святкову службу. Адже переважна частина жителів Нової Мощаниці ще на початку лютого цього року підтримала процес переходу до Православної церкви України. І ще до отримання офіційного документа – свідоцтва про реєстрацію, у храмі почали служити українською мовою. Звичайно, як і в більшості сіл, під час переходу не обійшлося без непорозумінь між прихожанами двох парафій, які проживають у селі. Та нині прихильники ПЦУ не приховують своєї радості від переходу і розповідають, що дуже щасливі, бо нарешті діждалися служби Божої рідною, українською, мовою. Як тільки громада дізналася про Томос, то відразу більшість людей з села почали говорити про перехід, який нарешті здійснився. А старші люди плакали, коли вперше у храмі почули службу українською мовою, адже вони цього довго чекали.
У день віддання свята Пасхи до храму зійшлося близько трьохсот вірян, які разом з отцями востаннє цього року співали «Христос воскрес» та молилися за мир в Україні. По завершенні літургії відбувся Хресний хід навколо храму та окроплення вірян освяченою водою. Владика Іларіон звернувся до прихожан з повчальним словом та відзначив активних парафіян Благословенними грамотами. Окрім цього, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, архієпископ Іларіон нагородив протоієрея Василя Корнілова високою церковною відзнакою – правом носіння митри.
Вл. інф.
Фото надав
Віктор ТАТАРИН.
- Деталі
- Перегляди: 915
Першого червня у світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей. В Україні цей День святкують з 1998 року.
Тож кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. День захисту дітей – це не лише веселе свято для малечі, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права дітей, прагнути, щоб усі діти росли щасливими, а в майбутньому стали хорошими батьками і свідомими громадянами своєї країни.
Минулих вихідних на Здолбунівщині відбулося чимало заходів, приурочених до Дня захисту дітей. Поблизу Здолбунівського районного будинку культури для діток організували спортивно-розважальне дійство. Уся охоча дітвора взяла участь у конкурсі малюнка на асфальті «Щаслива країна – щасливе дитинство!», спробувала виготовити паперові кораблики і птахів. Учасники підліткових клубів за місцем проживання Здолбунівського району влаштували між командами спортивні змагання. Менші дітки грали у різноманітні ігри та із задоволенням долучалися до спортивних естафет.
Гості свята побачили виступи ансамблю сучасного танцю «Сонечко» (керівник Наталія Терещенко), колективу спортивного танцю «Люміненс» (керівник Вікторія Новачук), солістки студії естрадного співу «Джем». Також показові виступи продемонстрували вихованці підліткових клубів за місцем проживання «Теккен» і «Фаворит».
- Деталі
- Перегляди: 624
Понад сорок дітей взяли участь в акції «Щасливе дитинство», організованій Здолбунівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До них на свято, яке проходило у районній бібліотеці для дітей та юнацтва, завітала клоунеса Іриска (Анна Юрчук), яка провела з дітьми ігри для знайомства та здруження. Затим учасники дійства розійшлись по різних кімнатах бібліотеки.
У читацькій залі Надія Білоус, начальник відділу районної філії Рівненського обласного центру зайнятості, провела з школярами заняття в ігровій формі «Я у світі професій». Хлопчики й дівчата залюбки виконували профорієнтаційні вправи, відгадували загадки, розв’язували кросворди і ребуси, складали пазли, брали участь у веселих руханках.
Тим часом у великій залі клоунеса Іриска та її помічниця Квіточка з молодшими дітьми танцювали, проводили естафети, конкурси, до участі в яких залучали й присутніх дорослих.
Було багато позитивних емоцій та радісного галасу. Наприкінці свята усі діти
отримали подарунки.
Під час акції «Щасливе дитинство» з дітьми працювали директор Здолбунівського РЦ СССДМ Тетяна Павлова, фахівці цього ж центру Оксана Орещенко, Тетяна Стерник, Ольга Кухарчук, а також волонтер – студент Михайло Семенюк.
За інформацією,
наданою Здолбунівським
РЦ СССДМ.
- Деталі
- Перегляди: 793
Минулі вихідні у різних куточках нашого краю були багаті на різноманітні заходи, приурочені до Міжнародного дня захисту дітей. Відбувались такі й у Здолбунові. Гідне місце у цій святковій феєрії зайняло дійство від Товариства польської культури Здолбунівщини, що традиційно, як і багато років поспіль, відбулось за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку.
Щоправда цього разу свято «День дитини» змінило звичну локацію - проходило на території Здолбунівської гімназії. За словами директора цього закладу Івана Гнатюка, там залюбки відгукнулись на прохання голови Товариства польської культури Здолбунівщини Софії Михалевич надати можливість скористатися для проведення святкового дійства гімназійним подвір’ям, а в разі негоди і залом. Адже теж вважають, що свято для діток – хороша ініціатива, яка варта підтримки. Тим паче, що розпочались канікули, і навчально-виховному процесу розважальна програма не заважатиме.
Отож, у неділю, другого червня, рано-вранці на подвір’ї гімназії закипіла робота: там встановили і прикрасили символікою України та Польщі сцену, облаштували павільйони для майстер-класів і закріпили батути для розваг. А господиньки, членкині Товариства, запрацювали над приготуванням пакетів-сніданків та обідніх страв, щоб свято було для діток не тільки веселим і цікавим, а ще й смачним. Подбали і про подарунки для малечі – цікаві іграшки, розмальовки та ін. презентувало Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку. Спонсорами свята виступили також члени Товариства Андрій Бондарчук і Олександр Якубчик, частку коштів надала Здолбунівська міська рада.
- Деталі
- Перегляди: 1430
Хвилювання, вир позитивних емоцій, посмішки та гучні овації, саме так відбувався конкурс краси «Міні-міс Здолбунів». Проходив він минулої суботи у залі ПП «Виробничо-конструкторське об’єднання «МААНС». За підсумками голосування журі, переможницею стала восьмирічна красуня – учениця третього класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 4 Софія Ляшук.
Але цьому завершальному заходу передувала тривала і насичена підготовка. Кастинг для дівчаток провели ще восьмого квітня, саме тоді серед багатьох конкурсанток й обрали тринадцять учасниць віком 6-8 років. Протягом двох місяців юні леді активно готувалися до конкурсу: вчилися граційно дефілювати, брали участь у майстер-класі з виготовлення і розпису керамічних пасхальних яєць, де проявили свою фантазію і творчі здібності. Ще красуні побували у ролі кухарів - самостійно готували піцу й фруктові салати під час участі у програмі «Кумедні пекарі», яка транслюється на телеканалі Рівне 1. Ну і звичайно дівчаткам показали роботу салону краси зсередини, адже кожна красуня мріє про гарний вигляд, тому повинна вміти доглядати за собою. Також маленьких міс познайомили з письменником Сергієм Гридіним. На зустрічі учасниці конкурсу краси дізналися про творчість літератора, а також, як виглядає Чупакабра та хто такий Кігтик Ковбаско. Окрім цього, конкурсантки опинилися у світі фантазій та образів під час участі у професійній фотосесії.
Конкурс краси розпочався з традиційного «Представлення» учасниць. Про кожну конкурсантку розповідали ведучі свята Вадим Мартинюк і Олександра Галій, яка, до слова, була учасницею конкурсу «Міс Здолбунів-2017». Головною вимогою конкурсу-представлення були: вміння гідно триматися на сцені, продемонструвати пластичність, харизму та креативність. З цим усі міні-міс вдало впоралися.
- Деталі
- Перегляди: 636
До Дня захисту дітей працівники Здолбунівського районного відділу разом з неповнолітніми клієнтами пробації відвідали Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей. В закладі міститься п’ять експонаційних залів (первісної історії, періоду царського та польського правління, Першої та Другої світових воєн, етнографії та Українського Руху опору, а в перспективі – виставкової зали (експозиційної, мистецької галереї), бібліотеки, кінозалу, музейної каплиці та залів історії окупації часів тоталітаризму, облаштованих у колишніх камерах для ув’язнених.
Споруда була збудована 1903 року, як поліцейське відділення з камерами попереднього ув’язнення. 1914 року в приміщенні розпочало діяльність секретне жандармське відділення, потім там діяли поліція Польської республіки, райвідділ НКВС УРСР, німецька поліція, райвідділ НКВС-МВС, поліклінічне відділення Здолбунівської райлікарні та станція швидкої медичної допомоги, стоматологічна поліклініка та зубопротезне відділення ЦРЛ, і нарешті, з 1998 по 2008 рр. – відділ ДСО МВС України в Рівненській області.
Під час екскурсії, яку проводив директор музею Олег Тищенко діти почули багато цікавої та корисної інформації, побачили велику кількість музейних експонатів, побували у підвальних приміщеннях будівлі, які в минулому слугували камерами ув’язнення.
Особливо їх вразили відвідини підвалів, де розміщувались катівні. Там стіни списані останніми прощальними словами загиблих, спеціально видовбані в підлозі кровостоки… Там без вікон, без сонця і чистого повітря, стоячих по кісточки у воді, жорстоко катували, приковували до стіни, скидали в яму сторч головою, стріляли в голову, ламали волю невинних людей… Кати все це намагались приховати, знищивши документи, засипавши підвали сміттям до краю.
Захід був насичений позитивними і сумними розповідями з історичного минулого та сучасності міста й району. Діти та працівники пробації були вражені від побаченого.
Здолбунівський районний відділ з питань пробації.
- Деталі
- Перегляди: 569
У середу, 29 травня, під головуванням Олега Дацюка відбулася тридцять шоста сесія Здолбунівської районної ради сьомого скликання. На розгляд було винесено 32 питання порядку денного. Депутати голосували, висловлювали свої точки зору та досить активно обговорювали
деякі з цих питань. Окрім депутатів, на засіданні були присутні голови сільських рад, очільник Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, а також представники її структурних підрозділів та громадськість.
Перед депутатами прозвітував начальник фінансового управління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук. Він повідомив про виконання районного бюджету за перший квартал 2019 року та проінформував про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік. Відповідно до проекту рішення районної ради «Про зміни до районного бюджету Здолбунівського району на 2019 рік», станом на перше травня 2019 року перевиконання загального фонду районного бюджету становить 2901,7 тис. грн. До проекту рішення включено такі видатки: центральній районній лікарні – 668,7 тис. грн; районному центру первинної медичної допомоги – 180 тис. грн. Головному розпоряднику коштів відділу освіти райдержадміністрації – 704,6 тис. грн, з них: на утримання загальноосвітніх навчальних закладів та інклюзивно-ресурсного центру на видатки споживання та розвитку - 424,5 тис. грн; на співфінансування видатків на «Нову українську школу» та забезпечення санітарно-гігієнічних умов приміщень закладів загальної середньої освіти - 280 тис. грн.
- Деталі
- Перегляди: 849
Часті тренування та змагання, нагороди, здобуті на Кубку України, чемпіонаті України, неодноразове визнання кращим гравцем матчу, міжнародні змагання у складі української команди. Саме так часто проходять дні юної спортсменки Анастасії Піщалюк.
Їй лише тринадцять, а вона вже здобула звання майстра спорту України з флорболу. Хоч розпочався спортивний шлях Насті з балету та гімнастики. Дівчина пригадує, як ще зовсім маленькою ходила на заняття гімнастики, а згодом, коли тренер переїхала, дівчинка змінила свої спортивні уподобання.
- Коли перестала гімнастикою займатися, то слідом за батьками і старшими братами спробувала грати у флорбол. Мені це стало цікаво і непогано виходило, тим паче що сім’я грала, був розвиток, а я йшла за ними, - розповідає Анастасія.
П’ять років дівчина разом із сім’єю жила у Коломиї, де й тренувалася, згодом переїхала у Здолбунів. Тут пішла до шостого класу Здолбунівської гімназії. Саме на базі цього закладу батько Анастасії, як тренер, набрав команди та почав навчати гри у флорбол.
- Деталі
- Перегляди: 650
З 16 березня цього року на території Рівненської області, триває практичний етап цільових профілактичних заходів з нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант».
Працівники Здолбунівського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області спільно з працівниками Здолбунівського районного відділення поліції Острозького відділу поліції провели перевірки спільних підприємств, навчальних закладів, об’єктів торгівлі, в ході яких було вжито активних дій з перевірки іноземців та осіб без громадянства з питань дотримання ними законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства. Під час перевірок виявлено вісім порушників міграційного законодавства.
Нагадаємо, що відповідальність за порушення строку перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства: якщо іноземні громадяни та особи без громадянства, які прибули в Україну з тимчасовою метою (бізнес, навчання, працевлаштування, туризм тощо), порушили встановлений законодавством України строк перебування в нашій державі, вони несуть адміністративну відповідальність, передбачену статтею 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення (стягнення у вигляді штрафу).
- Деталі
- Перегляди: 567
Першого червня прийнято відзначати Міжнародний день захисту дітей. На Здолбунівщині ще напередодні цього свята провели низку різноманітних заходів. Фахівці служби у справах дітей Здолбунівської райдержадміністрації спільно зі Здолбунівською міською радою організували невеличке свято та похід на циркову програму для дітей вразливих категорій Здолбунівщини. Громадська організація «Батьків дітей з інвалідністю «Джерело життя» теж влаштувала свято для діток. Завдяки дитячій театральній студії «Лялькові сходинки» Рівненського театру ляльок (керівник Андрій Окладов), дітлахи побачили повчальну виставу «Мийдодір», а також пограли в різноманітні ігри.
- Деталі
- Перегляди: 590
На Здолбунівщині підбили підсумки традиційного районного літературно-мистецького конкурсу «За Україну, за її волю!», який відбувається вже багато років поспіль. Метою цього конкурсу є національно-патріотичне виховання молоді, прославлення борців за волю України, залучення юних обдарованих земляків до творчої діяльності.
- Деталі
- Перегляди: 583
Мама загиблого в АТО Героя, нашого земляка Олексія Сапожнікова Світлана та донька воїна Євгенія відвідали заняття гуртка «Квілінг» (керівник - Тетяна Пашинська) Здолбунівської районної станції юних техніків. Світлана Сапожнікова, як заступник голови громадської організації «МАтері Мироносиці» від імені матусь Героїв Здолбунівщини висловила гуртківцям вдячність за прекрасні великодні листівки ручної роботи. А такі дарунки МАМи отримали до свят і торік, і цього року.
Також до Дня Героїв активна громада на могилі Василя Жука підняла Державний Прапор України та пом’янула нашого земляка. Нагадаємо, Василь Жук був солдатом 93-ої окремої механізованої бригади. Загинув під час бою при обороні Донецького аеропорту в результаті мінометного обстрілу 24 січня 2015 року.
Окрім того військовий комісар Здолбунівського РТЦК та СП майор Павло Плачінта вручив відзнаки Президента України матерям загиблих воїнів.
Вл. інформація.
Фото надане Здолбунівським РЦСССДМ та з Фейсбука.
- Деталі
- Перегляди: 638
День Героїв це день пам’яті про всіх українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність нашої держави, свято величі духу вояків - борців за волю України, які є символом незборимості української нації. Цього дня прийнято згадувати і вшановувати пам’ять лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, українських січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА, діячів ОУН, учасників АТО та Героїв Небесної Сотні.
У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумної дати 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі вбили Євгена Коновальця. Також саме у травні пішли з життя кращі сини України XX століття Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець. До здобуття Україною незалежності День Героїв відзначали підпільно, згодом, після 1991 року, свято почало набувати розголосу.
День Героїв не є офіційним державним святом, але рік від року має більший відгук в українців, відзначається органами місцевої влади. Національно-патріотичні організації прагнуть встановлення Дня Героїв офіційним державним святом.
- Деталі
- Перегляди: 639
В Україні з 16 травня стартувала інформаційна кампанія з підвищення обізнаності щодо суті децентралізації «Я – Громада». Організаторами її є спільно Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Програма «U-LEAD з Європою».
Метою інформаційної кампанії «Я – Громада» є підвищення рівня обізнаності громадськості про позитивні зміни, що відбулися внаслідок реформи децентралізації, сприяння кращому розумінню громадянами суті реформи децентралізації та поширення позитивних практик ОТГ, залученню людей до активної участі у соціальному, культурному та політичному житті своїх громад. Крім того, організатори сподіваються сформувати позитивне ставлення до процесів добровільного об’єднання та децентралізації по всій Україні.
Заходи всеукраїнської інформаційної кампанії «Я – Громада!» проводитимуть у 39 населених пунктах різних областей. Загалом це 28 публічних та 11 діалогових заходів за участю жителів, ГО, представників об’єднаних територіальних громад, волонтерів, журналістів.
- Деталі
- Перегляди: 621
Минулого тижня на території Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва відбувся захід «Ми та Європа», приурочений до Дня Європи в Україні.
Ті, хто завітав на свято, гарно провели час і отримали безліч позитивних вражень. Гості заходу побачили яскраві виступи талановитих дітей та молоді міста. Ознайомилися з художніми роботами Антоніни Колодюк, а також з творами письменників, які були представлені на книжковій виставці «Шедеври європейської літератури».
Охочі навчитися чогось нового здобули корисні знання на майстер-класі від Сніжани Король, дітлахи ж із задоволенням очікували своєї черги біля майстрині з фейс-арту. Для тих, хто полюбляє загадки та випробування, провели євроквест. Крім того, присутні мали можливість пограти в теніс, випробувати себе на канатній доріжці та весело розважитися.
Для урізноманітнення свята на захід запросили працівників Національної поліції. Поліцейські розповідали про особливості служби в органах Національної поліції України, провели демонстрацію амуніції та спеціальних засобів, якими вони користуються під час виконання своїх професійних обов’язків. Крім того, усі охочі мали змогу приміряти бронежилет чи каску, побувати за кермом службового поліційного автомобіля.
Фото надане
Здолбунівським
відділенням поліції.
- Деталі
- Перегляди: 636
Минулої п’ятниці, 17 травня, на базі Здолбунівської гімназії відбувся конкурс на краще знання чеської мови. Участь у ньому брали діти, які займаються в гуртку з вивчення чеської, який вже кілька років діє у цьому освітньому закладі. Конкурсанти виконали низку цікавих, але доволі складних, завдань. І справились із цим гідно.
Високий рівень підготовки учнів відмітили й присутні на заході високоповажні гості - Генеральний консул Чеської Республіки у Львові пан Павел Пешек та консул Чеської Республіки у Львові пан Ігор Шедо.
Переможцями конкурсу стали Вікторія Субарська, Владислав Кондратюк та Діана Семенюк. Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек та голова спілки волинських чехів Здолбунівщини «Волинські правнуки» Олена Ярмолюк вручили їм цінні подарунки.
Усі учасники конкурсу отримали грамоти за підписами директора Здолбунівської гімназії Івана Гнатюка і Олени Ярмолюк, а також солодощі.
Фото надала Олена ЯРМОЛЮК.
- Деталі
- Перегляди: 660
Договір позики є одним з найпоширеніших серед тих, що укладаються громадянами. Часто сторони не мають уявлення, як правильно укласти цей договір і які положення важливо закріпити, що в підсумку призводить до тривалих судових процесів, матеріальних і моральних втрат. За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості» – ч. 1 ст. 1046 ЦК України. Договір позики є реальним, одностороннім, відплатним або безоплатним договором. Це значить, що він набуває чинності тільки після передачі майна, всі обов’язки покладені лише на позичальника і у визначених законом випадках договір позики може бути як оплатним, так і безоплатним. Предметом договору позики є речі, визначені родовими ознаками, та грошові кошти. Суб’єктами позики є будь-які фізичні та юридичні особи. Боржника за договором позики називають позичальником, а кредитора – позикодавцем. Договір позики укладається як в усній, так і в письмовій формі. В Цивільному кодексі України зазначено, що договір позики укладається в письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа – незалежно від суми (ч. 1 ст. 1047 ЦК України). Проста письмова форма обов’язкова для договору позики тільки у випадках, коли позикодавець - юридична особа, а також в усіх випадках, якщо сума договору позики перевищує встановлений законом розмір. Закон не вимагає нотаріального посвідчення договору позики, проте за домовленістю сторін чи на вимогу однієї з сторін, договір може бути нотаріально посвідчений. Зобов’язання за договором позики має виконуватися відповідно до умов договору та вимог закону. Боржник (позичальник) зобов’язаний виконати свій обов’язок по поверненню позики, а кредитор (позикодавець) – прийняти виконання особисто, або на умовах встановлених договором. Прийнявши виконання зобов’язання, на вимогу боржника (позичальника), кредитор (позикодавець) повинен видати йому розписку про одержання боргу частково або у повному обсязі. Якщо боржник видав кредиторові борговий документ, кредитор, приймаючи виконання зобов’язання, повинен повернути його божникові. У разі неможливості повернення боргового документа кредитор повинен вказати про це у розписці, яку він видає. Наявність боргового документа на руках у боржника підтверджує факт виконання ним зобов’язання (ст. 545 ЦК України). У разі невиконання зобов’язання по поверненню предмета позики настають правові наслідки, встановлені договором або законом. За нотаріально посвідченим договором позики, в разі неповернення боргу, позикодавець може звернутися до нотаріуса за вчиненням виконавчого напису про стягнення заборгованості на підставі пункту 1 Переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.2023 № 1172. У випадку смерті позичальника позикодавець повинен протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред’явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги. Якщо позикодавець не знав і не міг знати про відкриття спадщини, він має право пред’явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, протягом одного року від настання строку вимоги погашення боргу.
Оксана ГРАБАР,
приватний нотаріус
Здолбунівського районного
нотаріального округу. §
- Деталі
- Перегляди: 912
У січні 1940 року на території Рівненської області замість повітів та волостей було створено 30 районів. Серед них і Здолбунівський, утворений зі Здовбицької волості й міста Здолбунів Здолбунівського повіту, а також Мізоцький район, утворений з Будеразької та Мізоцької волостей Здолбунівського повіту. Такий адміністративний поділ діяв до 1959 року, до ліквідації Мізоцького району та приєднання його до Здолбунівського.
До складу Здолбунівського району, територія якого становила 300 кв. км, у післявоєнний період входило 12 сільських рад, а саме: Глинська, Гульчанська ІІ, Здовбицька, Глупанинська, Заліська, Копитківська, Івачківська, Новомильська, Новосілківська, П’ятигірська, Тайкурівська, Урвенська. На території кожної з цих сільських рад було створено колгосп, а в селах Здовбиця та Гульча ІІ заснували по два колективних господарства. Всього в районі налічувалось 14 колгоспів. І якщо взяти технічні культури, то з них найбільше вирощували цукровий буряк, картоплю та зернові.
Паспорт міста Здолбунів 1940-1958 роки.
На території району (разом зі Здолбуновом) налічувалось 83 населених пункти. До Глинської сільської ради входило таких шість, до Глупанинської - п’ять, до Гульчанської ІІ - сім, до Здовбицької - десять, до Заліської - п’ять, до Копитківської - сім, до Івачківської - сім, до Новомильської – десять, до Новосілківської - чотири, до П’ятигірської - три, до Тайкурівської - одинадцять, до Урвенської - сім. Така велика кількість населених пунктів була зумовлена наявністю значної кількості хуторів. Їх у 1959 році ліквідували як «неперспективні», оскільки вони гальмували процес укрупнення сіл. Хутори було приєднано до ближніх сіл.
- Деталі
- Перегляди: 701
Свою лепту в розвиток здолбунівського футболу вніс український клуб спортовий «Цегельня». На жаль, ми не знаємо достеменно історії його заснування. Але деякі відомості нам все ж вдалося відшукати в сучасній польській спортивній літературі. Наприклад, у книзі Станіслава Заборняка «Культура фізична людності української на землях польських (1868-1939)», що вийшла друком у Польщі в 2007 році. У цьому дослідженні йдеться про розвиток футболу в Західній Україні, є відомості й з історії цього виду спорту у нашому місті. Зокрема на сторінках 309-310 у матеріалі «Український клуб спортовий «Гарт» Здолбунів (1937-1939) описана історія клубу. Там зазначено, що у товариському матчі з командою КС «Цегельня» у складі останньої виступали семеро футболістів, які раніше грали за «Гарт». Найімовірніше команду КС «Цегельня» створили спортсмени, які не ввійшли до основного складу «Гарту».
У вказаних вище матеріалах автор називає КС «Цегельня» польською командою. Роком заснування команди «Гарт» Здолбунів вказує 1937-й. Вірогідно це - не свідома помилка автора, а він просто не мав необхідних даних. Основним джерелом при написанні цього розділу книги йому слугували публікації у спортивній газеті «Змаг» за 1937-1939 роки. Також Станіслав Заборняк використовував матеріали з архівів Львова й Луцька, а в рівненських не працював. У цілому ж його дослідження - дуже цікава й корисна книга про розвиток спорту в Західній Україні «польського періоду».
- Деталі
- Перегляди: 752
У Здолбунові 22 травня, у день 158-х роковин перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі, вшанували його пам’ять, організувавши літературний захід «Повернутися, щоб жити у серцях».
Відбувалось це пошанування біля пам’ятника Кобзареві, встановленого поблизу міського клубу. Зібралось чимало людей. Представники місцевої влади - голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк та заступник голови районної державної адміністрації Сергій Гридін - поклали квіти до підніжжя пам’ятника.
Історію перепоховання, сумного повернення Т. Г. Шевченка на рідну українську землю, нагадала усім ведуча заходу Ірина Хлібюк. Наголосивши, що Чернеча (а тепер - Тарасова) гора відтоді стала одним з головних центрів єднання національно-свідомих українців довкола ідеї Української Державності, святим для кожного з нас місцем.
Кобзар повернув нам історичну пам’ять і національне самоусвідомлення, його поезія дає духовну силу і надихає на боротьбу. Його твори і сьогодні, коли триває війна з російським агресором – є міцною духовною зброєю.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять великого поета, а також воїнів, наших сучасників, які захищаючи територіальну цілісність України, загинули у нинішній війні. З сумом згадали її трагічну сторінку - бій під Волновахою 22 травня 2014-го, в якому полягли 18 військовослужбовців 51-ої окремої механізованої бригади Збройних сил України.
Під час заходу линуло Кобзареве слово. Концертну програму підготували працівники Здолбунівського районного будинку культури та учні місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 3 під керівництвом своїх учителів Жанни Осік, Світлани Кондратюк, Тетяни Кравченко, Наталії Домбровської.
Поезію Т. Г. Шевченка «І мертвим і живим» читала учениця десятого класу Яна Садовська, вірш «Мені тринадцятий минало» - другокласники Олександр Цвей і Валерія Агафонова, « Тече вода з-під явора» - третьокласниця Софія Кінах. Інсценізацію вірша «На Великдень на соломі» представили учні другого класу Владислава Богуш, Вікторія Бармак, Поліна Кушнерук, Анна Грицюк, Ілля Сабанюк. Також поетичні рядки декламувала учениця шостого класу Олеся Коружинець.
Вокальні твори «Не тополю високу», «Зоре моя вечірняя» на Кобзареві слова виконали працівників РБК Алла Стригун, Михайло Така та Альона Ляшенко.
Думки і слово нашого генія, пророка, нашого великого Кобзаря назавжди в серці українців.
Фото Марини КОЛОДИЧ.
- Деталі
- Перегляди: 636
Всесвітній день вишиванки - міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Відзначають День вишиванки щороку у третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Перші вишивки на території України з’явилися ще за скіфів. Археологічні розкопки підтверджують, що знайдені на Черкащині фігурки чоловіків, створені ще у VI столітті, в своєму оздобленні мають не тільки структурні особливості давнього українського одягу, а й елементи орнаменту. Варто зазначити, що більшість мотивів для орнаментів українцям подарувала сама матінка-природа. Але тим, що всю природу зобразити за допомогою голки і нитки неможливо, визначають основні інтерпретації візерунків, які містять той чи інший елемент з широким смисловим навантаженням. Перш за все це геометричний (Гуцульщина, Поділля, Полтава) та рослинний (Буковина, Волинь, Поділля, Побужжя) орнаменти.
- Деталі
- Перегляди: 600
В Україні з третього квітня по дев’яте травня тривала традиційна акція «Місяць Червоного Хреста». На Здолбунівщині до участі в ній долучилися дорослі і діти.
- У квітні 2018-го минуло 100 років від початку діяльності українського Червоного Хреста як самостійного національного товариства. Одним з важливих його пріоритетів завжди було і є сприяння державі у наданні всебічної допомоги та підтримки найбільш незахищеним верствам населення. На це спрямовані програми і численні благодійні проекти ТЧХУ. На відміну від інших благодійних інституцій, Товариство Червоного Хреста України має особливий гуманітарний мандат, володіє гуманітарною ініціативою як повноважний член Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та здійснює свою діяльність на підставі Закону України. Сто років дієвого добра, сто років милосердя – напевно так кількома словами можна схарактеризувати всю роботу нашого Товариства, - зазначає голова Рівненської обласної організації ТЧХУ Марія Михайлівна Бєлікова.
Як і щоразу, цьогоріч акція «Місяць Червоного Хреста» проводилась з метою привернути увагу суспільства до проблем вразливих категорій населення, сформувати думку суспільства на користь милосердя. В ході акції в різних куточках України було організовано збір коштів, продуктів, одягу і взуття, предметів хатнього вжитку, речей для внутрішньо переміщених осіб і хворих, особливо тих, хто не може самостійно пересуватися, шкільного приладдя, іграшок, а також надання безоплатних побутових, юридичних та інших послуг підопічним організацій Товариства, а також упорядкування будинків, прибудинкових територій громадян похилого віку та інших категорій населення.
Сторінка 7 із 26