Найменші школярики з Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст. тепер мають змогу проводити час в ігровій кімнаті, яку нещодавно обладнали у цьому навчальному зак­ладі.
Кімнату, в якій діт­ки розважаються на перервах та під час перебування на групі продовженого дня, обладнали власними силами батьки школярів і колектив закладу. У кімнатці є нові меблі, іграшки, басейн з кульками та інші речі, які допомагають малюкам відпочити від навчання і почуватися, як удома.
Вл. інф.

Миколай та його помічники дарують солодощі слухняним діткам.

У казкові зимові дні, коли дітки дуже чекають дива та подарунків, дорослі повинні обов’язково зробити все, аби порадувати малечу. Особливо ж, якщо рідний тато нині перебуває далеко від дому, захищаючи країну від ворогів. Або ж взагалі вже ніколи не повернеться до рідної домівки…

Святий Миколай привітав і волонтерку Віру Іванівну ШПАК,
яка невтомно плете для наших бійців теплі шкарпетки.


Тож перед новорічно-різдвяними святами до діток поранених та загиблих воїнів з нашого району у гості завітав Святий Миколай разом зі своїми помічниками. Добрий святий прийшов з солодкими подарунками і до малечі волонтерів, а також дітей, чиї батьки вимушені взяти до рук зброю та боротися з ворогом, уклавши контракт з ЗСУ.
Ця традиційна акція Здолбунівської сотні самооборони подарувала малечі незабутні враження від зустрічі з Чудотворцем, а дорослим – відчуття того, що про них пам’ятають. Адже напередодні свят дуже важливо усвідомлювати, що поруч є люди, на чию підтримку та розуміння завжди можна розраховувати.

Кінець 2017-го для учнів та вчителів фортепіанного відділення Здолбунівської музичної школи був багатим на яскраві події. Так, саме наприкінці грудня відбулись посвята першачків в юні піаністи та традиційний передсвятковий концерт «Музична скринька» за участю всіх учнів школи.

Цього разу темою для передноворічного концерту обрали «Музичний портрет». Протягом дійства учні-артисти та слухачі «подорожували» музичною картинною галереєю, де були зібрані портрети різних персонажів: «Веселого пастушка», «Маленького жебрака», «Сміливого вершника», «Клоунів», «Балерини», «Мами», «Чарлі Чапліна», «Вередунки», «Розбійників», «Дівчини з волоссям кольору льону» та ін. Музичні композиції супроводжувались ілюстрація­ми та розповідями ведучої концерту Галини Пшеничної.

Міський голова звітує перед громадою.

Традиційний щорічний звіт голови міської ради Ігоря Ольшевського перед депутатами та громадою міста відбувся 21 грудня у межах двадцять першої сесії Здолбунівської міської ради. Того дня депутати ухвалили й низку важливих для розвитку міста в наступному році рішень.

Про досягнення та плани
Звітуючи, міський голова детально розповів про особ­ливості роботи міської ради, основні досягнення у 2017-му, а також про те, на чому потрібно зосередити увагу в році наступному. При цьому одразу наголосив, що запорукою плідної праці є злагоджена діяльність усіх, від кого залежить благоустрій міста та всі інші сфери його життя.
Рік, що минає, приніс чимало позитивних змін, які ініціювали та втілювали депутати міської ради. Зокрема під час сесійних засідань, яких цьогоріч відбулося 8, міські обранці розглянули понад 200 питань, що стосувалися: вдосконалення роботи з охорони навколишнього природного середовища та поводження з твердими побутовими відходами; ремонту, будівництва й утримання автомобільних доріг; покращення роботи з молоддю і фізкультурно-оздоровчої роботи серед жителів міста та ін.

На урочистому відкритті закладу.

Приміщення ДНЗ «Малятко», що в Мізочі, відтепер впадає у вічі здаля. Зовні ця будівля яскрава та ошатна, всередині - комфортна й тепла. Для малюків там створили справжній затишок - і новенькі меблі, і яскрава постіль на ліжечках, і «веселі» стіни, і непідробна атмосфера любові, яку дарує колектив закладу.

Мабуть, саме колектив на чолі з керівником ДНЗ «Малятко» Олесею Лищун найбільше радів тому, що всі роботи у садочку встигли завершити до новоріччя. Кожен з цієї невтомної когорти докладав зусиль до того, щоб «здати» приміщення в ідеальному стані. Тож напередодні 26 грудня – дня, коли до Мізоча з’їхалося поважне товариство на урочисте відкриття оновленого приміщення - працювали до півночі. Зате гостей зустріли, як і личить українцям: у чистому й ошатному обійсті-дитсадку.

В одній з груп садочка.

 


У просторому та обладнаному за сучасними вимогами адміністративному корпусі дитсадка «оселяться» 60 дітлахів з двох груп ДНЗ. Та головне, що завдяки проведеним роботам у «Малятку» вдалося відкрити додаткову групу. Тож «дитсадківська» родина збільшилася на 35 малят та налічує нині 176 дош­кільнят. Прик­метним таке зростання є ще й тому, що з 2011 року на Здолбунівщині не було відкрито жодної нової групи у ДНЗ. Наразі ж зрушення очевидні, і в наступному році у районі кількість місць у дитсадках зросте дуже суттєво.

Друге пленарне засідання 25 сесії Здолбунівської районної ради, яке відбулося 22 грудня, завершилося доволі швидко. Адже рішення про районний бюджет на 2018 рік, яке попередньо детально розглянули на засіданнях постійних комісій та президії районної ради, депутати погодили одноголосно.
Отож, доходи загального фонду районного бюджету у 2018 році депутати затвердили у сумі 253212087 грн. Видатки становлять аналогічну суму, у тому числі видатки загального фонду районного бюджету - 252954002 грн., спеціального - 258085 грн.

В Уїздецькій ЗОШ І-ІІІ ст. встановили 34 енергоощадних вікна на понад 250 тис. грн.,
отриманих як субвенцію з державного бюджету за запитом Олександра ДЕХТЯРЧУКА.

 

У загальноосвітніх навчальних закладах нашого району не залишиться жодного старого монітора. Тож всі школярі матимуть змогу навчатися на сучасній техніці, не псуючи зір і при цьому економлячи енергоресурс.

Нині процес заміни моніторів практично завершили. Адже завдяки надходженню до Здолбунівщини субвенції з державного бюджету у сумі 500 тис. грн., яку вдалося отримати за сприяння депутата Олександра Дехтярчука, для шкіл району придбали 102 сучасних монітори, а також по одному ноут­буку для кожного загальноосвітнього навчального закладу.
Перебуваючи на Здолбунівщині 26 грудня, Олександр Дехтярчук передав 11 сучасних плоских LCD-моніторів та ноутбук Мізоцькому НВК, а також завітав до Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ст., куди теж привіз монітори й ноутбук. При цьому зазначив, що бере на себе ще одне зобов’язання: наступного року спрямувати кошти з державного бюджету на комп’ютерну техніку для дошкільних навчальних закладів Здолбунівщини.

Під час свого візиту урядовці взяли участь у відкритті потужного інвестиційного проекту на 25 мільйонів євро – українсько-шведського під­приємства «Українські лісопильні». Також у селі Пісків Костопільського району урочисто відкрили школу за стандартами Нового освітнього простору.
Під час наради з лікарями та головами ОТГ Рівненщини Геннадій Зубко повідомив, що для свого розвитку Рівненщина у 2018-му отримає значно більше коштів, аніж цьогоріч. Зокрема 214 мільйонів гривень спрямують з Державного фонду регіонального розвитку на будівництво та реконструкцію шкіл, дитсадків, лікарень і будинків культури.

На останнє цьогоріч засідання літературно-крає­знавчого факультету Університету третього віку, спільного проекту Здолбунівської центральної районної бібліотеки і Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг), завітали шановні гості - члени громадської організації «Здолбунівський Університет Третього Віку», який діє при костелі Св. апостолів Петра і Павла. Зустріч цю приурочили до Різдва Христового за Григоріанським календарем (25 грудня).
Як наголосила ведуча заходу бібліотекар Здолбунівської ЦРБ Людмила Скірканіч, зустріч ця стала проявом щирого прагнення і готовності українського та польського народів до співпраці, вивчення національних культур, а ще - прикладом того, як реально можна діяти у цьому напрямку.

Вручення грамоти призеру – учню 4 класу Іллі Гаврилюку.

відбувся 21 грудня у Мізоцькій музичній школі за участю 17 учнів різних вікових категорій. У ході цього творчого змагу традиційно визначали кращих виконавців музичних творів різних жанрів серед учнів класу баяна, бандури, фортепіано, гітари, скрипки, які продемонстрували високий рівень виконавської майстерності та музичного вираження.
Журі конкурсу, яке очолила заступник директора з навчально-виховної роботи школи Наталія Луцюк, було досить складно визначити найкращих. Адже всі конкурсанти гідно підготувалися. Та конкурс є конкурс, і в ньому мають бути переможці.

Ви вже знаєте?! Вартість одного проб­ного зовнішнього незалежного оцінювання (ПЗНО) у 2018 році - 132 грн.

Учасниками пробного ЗНО можуть бути учні випускних класів закладів освіти, випускники минулих років, студенти закладів вищої освіти, учні (студенти) закладів професійно-технічної освіти, котрі виявили бажання ознайомитись з процедурою та перевірити свій рівень знань напередодні складання основних іспитів.

та роль у ньому Здолбунівського районного товариства української мови імені Т. Г. Шевченка «Просвіта»

Століттями українців “привчали” до думки про нібито вторинність української мови, нашої націо­нальної історії та культури, що корінням сягають у глибину тисячоліть. Лише у 1990 році, незадовго до здобуття Україною незалежності, розпочався перехід на українську в усіх сферах суспільного життя нашої країни. Використання української мови стало обов’язковим в органах державного управління та діловодстві, в установах і організаціях, на підприємствах, у державних закладах освіти, культури тощо.
Архіви - установи, де діловодство ведеться державною, українською, мовою. Але трапляються винятки: на запити соціально-правового характеру, що надходять з Росії та Білорусі, усе ж таки потрібно відповідати російською, ще й переклади документів робити, адже там, у колись братніх республіках, не розуміють української…

де саме тривало засідання колегії, доставили 28 грудня пластуни станиці Здолбунів.
Скаутська акція з передачі Віфлеємського вогню усією Європою є традиційною вже багато років. Наші пластуни прийняли вогонь з Відня та нині дарують його своїм землякам.
Фото Марини СТЕПАНЮК.

Двадцять третього грудня у Здолбунові відбулась першість місцевої ДЮСШ з важкої атлетики серед юнаків та дівчат.
Наймолодшими учасниками змагань були вихованці відділення важкої атлетики Андрій Піщалюк, Олесь Романчук, Анна-Маргарита Мудра та Кирил Загороцький, яким лише по 6 років і які роблять лише перші кроки у спорті. Також у ході змагань підтвердили свою майстерність вихованці ДЮСШ й учні школи вищої спортивної майстерності – майстерності спорту України, член національної збірної команди України з важкої атлетики Віталій Смочек, майстер спорту України, кандидат в національну збірну команду України з важкої атлетики Дмитро Шемчук, які в сумі двоборства продемонстрували результат понад 270 кг. Видовищним був виступ кандидата в майстри спорту Богдана Савківа, його результат в сумі двоборства - 281 кг.
Переможцям та призерам першості вручили грамоти, медалі і солодкі призи.
Організаторами змагань виступили дитячо-юнацька спортивна школа спільно з громадською організацією «Міський спортивний клуб «Богатир».

У міському ДНЗ «Ладоньки», як і зазвичай, до підготовки новорічних ранків для малюків підійшли творчо й креативно. Тож батьки вихованців старшої групи «Пролісок» побачили оригінальне дійство у виконанні своїх діток.
Фрагмент свята – на знімку.
Фото Марини СТЕПАНЮК.

Під час засідання сесії Здолбунівської районної ради знову порушили нагальну проблему відсутності коштів на те, щоб «закрити» рік у медичній галузі району.
Про порожній зарплатний фонд вкотре нагадав головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Сухляк. Адже медикам нашого району не вистачає коштів з державної дотації на забезпечення зар­платні до кінця року.
- Складається патова ситуація. І як з неї вийти - невідомо, бо ні субвенції з держбюджету, ні дотації немає. До того ж є рішення апеляційного суду щодо працівників Мізоцького терапевтичного відділення № 2, згідно з яким цим людям потрібно виплатити зарплатню. Де ж брати на це кошти, коли на рахунку нулі? - обурюється Владислав Сухляк.
Натомість розраховувати на те, що дірки «залатають» за рахунок коштів з районного бюджету, також не доводиться.

У м. Рівне, в приміщенні ЗОШ І-ІІІ ст. № 18, 16-17 грудня в черговий раз відбувся обласний дитячий турнір з шахів «Святий Миколай у кожну хату». За перемогу змагались близько півтори сотні шахістів у трьох вікових категоріях: 2000-2003 р. н., 2004-2007 р. н., 2008 р. н. та молодші. Здолбунівщину на турнірі представляли 13 наших земляків - учні міської гімназії, ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, № 5, № 6 та ЗОШ І ст. № 7. Усі вони займаються в шаховому гуртку підліткового клубу «Фаворит» під керівництвом Йосипа Борзенка.

Першокласники Мізоцької музичної школи після
вручення їм дипломів «Юний музикант».

За доброю традицією, у Мізоцькій музичній школі відбувся мистецький захід «Посвята в юні музиканти учнів перших класів», а таких цьогоріч у закладі 23.
На свято зійшлися мами, татусі, бабусі, дідусі та друзі першокласників. Самі ж ці дітки демонстрували присутнім свої таланти та здобутки за І півріччя навчального року. Уперше була в їхньому житті настільки відповідальна й хвилююча подія - вийти на сцену та зіграти для повного залу глядачів музичний твір.

Нещодавно вкотре обговорювали перспективи децент­ралізації на Здолбунівщині. Цього разу - на засіданні «Децентралізація у Здолбунівському районі. Об’єднання громад» координаційно-консультативної ради при голові районної ради. Участь у заході брали поважні гості.

На засідання координаційної ради, зокрема, завітали незалежний експерт з питань децентралізації, директор ГО «Інститут розвит­ку територій» Юрій Ганущак, директор Рівненського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслан Сивий, експерти цієї установи Михайло Шелеп та Василь Поліщук. Усі вони висловили свої думки щодо перспектив й особливостей адмінреформи та поспілкувалися про це з головами територіальних громад Здолбунівщини.

Розлучення - процес складний і болючий. Але й ситуації, коли зведення рахунків між колишнім подружжям триває і після розлучення, не поодинокі. Наприклад, часто трапляється так, що той з батьків, хто не проживає з дитиною, принципово не дає дозволу на її виїзд за кордон. Як діяти в такому випадку, в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» консультує Міністр юстиції Павло Петренко.

- Якими є правила виїзду за кордон для осіб, котрі не досягли 16-річного віку?
- Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійс­нюється за згодою обох батьків та в їх супроводі або в супроводі уповноважених ними осіб, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.
Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, котрі уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави, до якої прямує дитина, та відповідного часового проміжку її перебування там.
- Як отримати дозвіл на виїзд дитини за кордон?
- Найкращий варіант - отримання добровільного такого дозволу. Згода батьків на виїзд за кордон громадянина України, який не досяг 16-річного віку, оформляється у вигляді заяви, на якій справжність підпису батьків засвідчується нотаріально.
Задля вчинення цієї нотаріальної дії можна звернутися до державної нотаріальної контори чи до приватного нотаріуса.
- А якщо один з батьків принципово не хоче надавати дозвіл?
- За відсутності згоди одного з батьків виїзд дитини за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.
Позовна заява про надання доз­волу на виїзд без згоди та супроводу одного з батьків подається в порядку цивільного судочинства до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживання або перебування відповідача.