Четверте підсумкове місце посіли вихованці відділення футболу Здолбунівської дитячо-юнацької спортивної школи на Хмельниччині, де взяли участь у чемпіонаті Нетішина та ДЮСШ з футзалу серед юнаків 2006 та 2008 років народження. Змагання тривали з 31 січня по 2 лютого.

Вихованці тренера-викладача з футболу Олександра Соборського боролися за перемогу у віковій групі 2008 року народження, в якій загалом змагалися 12 команд з Нетішина, Хмельницького, Вінниці, Фастова, Ковеля, Смиги та Полонного.

У день сторіччя бою під Крутами, 29 січня, на Здолбунівщині згадували про юних героїв. Сто років тому близько трьохсот українських воїнів протистояли п’ятитисячній армії більшовиків, що наступала на Київ, і їм вдалося затримати загарбників на кілька днів, а нині їх вже назвали «першими кіборгами». Бо саме з крутянцями порівнюють сучасних відважних захисників Донецького аеропорту.
«Бій під Крутами став успішною оборонною операцією, оскільки затримав ворога на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір з країнами Четверного союзу; сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України», - йдеться у повідомленні Українського інституту національної пам’яті.

Урочистості з нагоди 100-річчя від утворення «Просвіти» на Здолбунівщині відбулися минулої п’ятниці у залі засідань районної ради.
На захід зібралися просвітяни краю, ветерани Товариства та УПА, представники органів влади, громадськості.
Присутні Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять борців та воїнів, полеглих за незалежність Украї­ни, просвітян, які вже відійшли у Вічність.
З промовами виступили очільники Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Іван Вєтров, Здолбунівського районного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Зоя Вітень та ветеран «Просвіти» Галина Давидчук.

 


Десяткам достойників вручили відзнаки - спільні грамоти Здолбунівської РДА та районної ради, грамоти Рівненського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» і Здолбунівського РО ВУТ «Просвіта», медалі «100 років Рівненської «Просвіти». Грамотою Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка нагороджено Світлану Ніколіну. Опісля офіційної частини урочистостей просвітян Здолбунівщини вітали концертними номерами місцеві артисти.

Олександр ДЕХТЯРЧУК зустрівся з юними важкоатлетами,
яких тренує легендарний
Володимир Гордійчук.
А Здолбунівська районна ДЮСШ отримала спортінвентар,

придбаний коштом субвенції з державного бюджету.

Під час чергового візиту до нашого краю народний депутат Олександр Дехтярчук поспілкувався з колективами чотирьох загальноосвітніх навчальних закладів Здолбунівщини та зустрівся з викладачами й вихованцями районної ДЮСШ.

Шляхом до сіл так званої Мізоцької зони особливо не розженешся ні взимку, ні влітку. Утім, у сніжну пору дороги вряди-годи ще «проїжджі» - благо, вибоїни позарівнювало снігом. Натомість постійно потрапляють на очі чагарники, котрими поросли узбіччя більшості автошляхів нашого району.
- У Привільненській громаді на Дубенщині таких чагарів вже не побачиш. Там придбали трактор з дробилкою і поступово усі кущі передробили на щепу, якою опалюють приміщення сільської ради та школи. І паливо, вважайте, безкоштовне, і узбіччя від чагарників розчистили. Оце й свідчить, що громада стала господарем на своїй території, - зауважує нардеп.
Діставшись до Ступнівського НВК, одразу помічає­мо зміни. Адже цю будівлю торік суттєво оновили, замінивши всі старі вікна на енергоощадні. Це вдалося зробити коштом державного бюджету, з якого за сприяння Олександра Дехтярчука було виділено субвенцію в сумі 150 тис. грн. Спрямували на заміну вікон і кошти з районного бюджету. А нещодавно завдяки субвенції з держбюджету для цього закладу закупили 10 нових моніторів та ноутбук.

Уже понад тиждень у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 6 тривають протистояння, які не лише суттєво порушили навчальний процес, а й призвели до конфлікту у батьківському та педагогічному колективах.
Протистояння розпочалися після того, як батько п’ятикласника в ефірі одного з центральних телеканалів розповів, що його син зазнає утисків від однокласників, потерпає від побоїв та знущань. Таке «всеукраїнське» зізнання збурило і середовище батьків, і педколектив, оскільки у більшості тих, хто спілкувався з хлопчиком та його батьками, бачення поданих на широкий загал подій було кардинально іншим.
Свідомо утримаємося від детальної подачі позицій різних сторін конфлікту, коментарів та аналізу ситуації. Адже протягом цього тижня у школі встигли побувати знімальні групи кількох телеканалів, батьківські колективи писали заяви, вчителі пили заспокійливе… У соцмережах же ситуа­цію, що склалася, невтомно коментували не лише люди, котрі до неї причетні безпосередньо, або мають що сказати з позиції свого педагогічного чи іншого професійного досвіду, а й ті, хто просто прагнув встромити й своїх «п’ять копійок». Чимало з таких коментарів, вочевидь, завдавали болю різним сторонам конфлікту. І все б нічого, але найбільша проблема у тому, що усі «дорослі» конфлікти незмінно позначаються на дітях. Які, на жаль, поки що надто малі, щоб усвідомлено критично ставитися до чиїхось думок і вражень...

Квіти вручають В’ячеславу Шляховому.

Минулого тижня у читальному залі Здолбунівської цент­ральної районної бібліотеки відбувся захід, про який вже, певно, писали не лише усі місцеві Інтернет-ресурси, кілька інших ЗМІ, а й чимала частина його учасників на своїх сторінках у “ФБ”. Навіть відео у мережі вже є. Йдеться про презентацію книги Їржі Бонека, Дануше Манової і Вацлава Старека “Гульча Чеська на Волині (Опис життя в 1870-1947 роках)” у перекладі українською В’ячеслава Шляхового. Під час заходу від освічених відомих і авторитетних людей прозвучало безліч фактів та цікавих історій, інформація про задуми, до втілення яких надихнуло назване видання у чеському й українському варіантах. Усе це в поєднанні резюмувалось у думку: наскільки все ж таки могутню силу має книжка.

Так, і про це вже теж писано-переписано й говорено-переговорено. Але ж ось, маємо гарний конкретний приклад. Отож - всього 216 сторінок. Книжка. Нова? Ні. Можна сказати, що заново відтворена. Бо починали її писати ще в 50-х роках минулого століття, продовжили в 1976-1984 рр., допрацьовували з 1989-го, а в 1992-му видали накладом 500 примірників чехи - як хроніку життя громади, заснованого ними в 1871 році в нашому краї села, котре більшість з них через 87 років покинули, реемігрувавши в різні куточки Чехії. В середині 1990-х чотири примірники книжки отримав у дарунок від одного з її авторів Вацлава Старека В’ячеслав Шляховий - уродженець Гільчі, нащадок, по материнській лінії, однієї з тамтешніх чеських родин, на той час викладач фізики й математики НУВГП. Три примірники він подарував біб­ліотекам, а той, що лишився в нього, читав з великим інтересом.

Учасники фесту.

Двадцять третього січня у ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» відбувся фестиваль колядок. Участь у ньому взяли не тільки ті, хто займається у хоровому гуртку, а й учні-мешканці гуртожитку під керівництвом вихователів Л. В. Мороз, Л. І. Шевченко та А. О. Ковтун.
Присутні відчули себе справжньою родиною, яку віншували з Новим роком гурти колядників. Учні-мешканці п’ятого поверху гуртожитку вразили веселими різдвяними піснями, четвертого - гарним виконанням традиційних колядок, а дівчата з третього поверху - сучасними колядками й барвистими національними костюмами. Зворушливим моментом фесту стало спільне виконання колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю».

Милосердя і доброта, як два крила, на яких тримається людство. Людяність, чуйність, доброта… Усе частіше про них говоримо. Та чи кожна душа є відкритою для добра? Бо, на жаль, можна сказати, що сучасне наше суспільство вражене вірусом егоїзму, зла й жорстокості. Зчерствіли людські серця, заросли ряскою байдужості до чужого горя, а бід сьогодні так багато... Натомість з давніх-давен в українців вважали за потрібне допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, надати притулок безхатченку, порятувати хворого, захистити скривдженого, розрадити самотнього, поважали старість.

Під час навчань.

У залі колегій Здолбунівської райдержадміністрації відбулась зустріч мам та дружин учасників АТО, у тому числі й тих воїнів, які стали небесними Янголами.
На початку заходу директор Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, голова районної жіночої ради Тетяна Павлова ознайомила присутніх з тим, як та коли виникла потреба провести таке спілкування.

Учасниці зустрічі.

 


Заступник голови Здолбунівської РДА Сергій Гридін спершу привітав учасниць зустрічі зі всіма нещодавніми святами, а потому розповів, де йому на вій­ні знадобилися знання з надання першої допомоги і про застосування цих навиків уже в мирному житті.
Голова Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України Марія Бєлікова провела для жінок півторагодинні навчання з надання першої допомоги. І час цей, за словами учасниць навчань, пролетів дуже швидко, бо інформація їх зацікавила, вони набули корисних навиків.

Сучасні технології, безперечно, корисні. Та, на жаль, зараз є чимало дітей, які перейшли межу розумного у спілкуванні з комп’ютером та Інтернетом.
Комп’ютерні ігри, пости в соцмережах тільки створюють ілюзію спілкування і не сприяють формуванню навичок спілкування справжнього. Багато дітей замінюють живі спілкування та ігри блуканням по різноманітних чатах, форумах тощо.
Всесвітня мережа - саме те місце, де завдяки анонімності можна позбутися батьківського контролю й відверто поговорити про наболіле. На контакт з дітьми у соціальних мережах виходять інтернет-хижаки і чіпляють їх на гачок своєю прихильністю, увагою, добротою. Знайшовши по той бік дисплея невидимого друга, підліток може поскаржитись на свої негаразди, назвати «імена, паролі та явки» - тобто місце роботи батьків, домашню адресу, розповісти про свої звички, суму кишенькових грошей.

Переможці та призери змагань з тренерами.

Двадцять сьомого січня на Хмельниччині відбувся відкритий чемпіонат Шепетівської ДЮСШ з важкої атлетики, присвячений Дню визволення міста Шепетівка від фашистських загарбників. Участь у змаганнях брали юнаки та дівчата з м. Кам’янець-Подільський, Шепетівка та смт Теофіполь Хмельницької області, м. Новоград-Волинський Житомирської області та м. Здолбунів.
Золоті медалі чемпіонату завоювали такі наші земляки: у ваговій категорії до 34 кг - учень 4 класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І ст. № 7 Ярослав Мудрий, у ваговій категорії до 41 кг - п’ятикласник Здолбунівської гімназії Лев Гарбовський, у ваговій категорії до 56 кг - учень 7 класу цієї ж гімназії Василь Устименко.

Двадцять восьмого січня у Здолбунові, в приміщенні ФСК «Локомотив», відбувся шостий турнір з міні-футболу між ветеранами пам’яті Я. Д. Гайдучика.

Участь у змаганнях взяли чотири команди: у віковій групі 35-45 років - НК «Здолбунівський бомонд» і ФК «Спартак» (с. Зелений Дуб), у віковій групі 45 і більше років - НК «Здолбунів-Здов­биця» і «З легкою парою» (м. Здолбунів).
Перший матч між командами НК «Здолбунівський бомонд» і ФК «Спартак» (с. Зелений Дуб) завершився нічиєю - 3:3. У наступній грі успішнішими були здолбунівчани, вони й здобули перемогу з рахунком - 10:2. Тож команда НК «Здолбунівський бомонд» з 4 очками перемогла у своїй віковій групі.

Цьогоріч 22 січня ми відзначили дві визначні річниці в історії свого народу - дев’яносто дев’яту від проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки і соту з дня проголошення Української Народної Республіки. Як і по всій країні, у Здолбунові того дня відбулися урочистості.

До нашого міста завітали відомі волонтери з Хмельниччини. Члени Творчої сотні «Рух до перемоги» влаштували святковий концерт «З любов’ю заради миру» у приміщенні Здолбунівського РБК, присвячений Дню Соборності України.


Вела концерт очільниця Творчої сотні «Рух до перемоги», кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня Оксана Радушинська.

Минулого тижня у Здолбунівському РЦПМД
підсумували діяльність закладу упродовж 2017 року

КЗОЗ «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги» функціонує вже упродовж п’яти років, нині обслуговує 57258 жителів району, з яких 12187 - діти до 17 років.
У закладі зараз працює 41 лікар та 137 середніх медпрацівників. Укомплектованість штатних по­сад лікарями становить
83,7 %, а середніми медичними працівниками -
110,5 %. За сімейним принципом обслуговують нині 100 % сільського населення району та 87 % міського. При цьому пацієнти мають право вільно обирати лікаря, котрий надає первинну медичну допомогу.
У ФАПах та амбулаторіях торік продовжували зміцнювати матеріально-технічну базу. Зокрема за кошти районного бюджету разом з субвенціями з селищного, сільських, міського бюджетів придбали чимало необхідного медичного обладнання, устаткування, матеріалів для виконання поточних ремонтів у ФАПах і АЗПСМ. У приміщеннях мед­закладів замінили віконні блоки на загальну суму понад 120 тис. грн., здійснили низку інших робіт.

Нині тим, хто опиняється сам на сам з хворобою чи іншою бідою, нерідко доводиться шукати підтримку у небайдужих земляків. І кожен, кому болить чуже лихо, прагне у такій ситуації посильно допомогти. Та нерідко пожертвувані кошти опиняються у руках тих, хто ніякого стосунку до благодійності не має. Сумно, але реалії такі, що у важкі часи завжди знаходяться люди, котрі прагнуть нажитися на чужому горі.
Доволі часто на вулицях як обласного центру, так і нашого міста можна зустріти людей, котрі зі скриньками збирають гроші буцімто на допомогу хворим та нужденним. Однак чимало з таких збирачів не можуть чітко пояснити, який з благодійних фондів вони представляють.

За станом оформлення закордонного паспорта громадяни звикли спостерігати на сайті Державної міграційної служби за допомогою відповідного сервісу https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html
Нині ж відвідувачі сайту мають змогу побачити зміну у стані оформлення своїх документів. Це пов’язано з початком планової заміни сертифікатів на Поліграфкомбінаті «Україна», котрий друкує цінні документи, в тому числі й закордонні паспорти.
Упродовж січня відбудеться планове оновлення дати та повторне відправлення міграційною службою всіх даних для персоналізації паспортів до комбінату.
Таким чином в онлайн-сервісі «Перевірка стану оформлення паспорта» зміниться дата відправлення даних на персоналізацію.

Що варто знати про отримання спадщини, які документи для цього потрібні, та що робити, якщо їх не вистачає, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО.

1. Що таке спадкування?
Спадкування - це перехід прав та обов'язків від особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до чинного законодавства спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
2. Відкриття спадщини.
Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна, а за його відсутності - рухомого майна.
Якщо останнім місцем проживання спадкодавця є населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійс­нюють свої повноваження, або тимчасово окупована територія, то місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, яка свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, зацікавлених в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

Вершиною спортивних досягнень в індивідуальних видах спорту був, є і лишиться рекорд. Існує своєрідна градація рекордів - від рівня початкового до найвищого, кінцевого. Найпрестижнішим, відповідно, є кінцевий, тобто найвищий - рекорд олімпійський чи світовий. Але в його основі завжди досягнення першого ступеня - рекорди школи, міста, району. На превеликий жаль, з плином часу саме ця категорія рекордів у більшості випадків просто «затирається» в пам’яті. Хто з нас нині назве школу або місто краю, де є таблиця рекордів хоча б 10-річної, не те, що 30-ти чи 50-річної давності? Натомість дані про рекорди обласного рівня, завдяки фондам Державного архіву Рівненської області, маємо. І цінність цих відомостей не лише в тому, що зберегли історичну справедливість та імена рекордсменів, а насамперед те, що вони стимулюють сучасних спортсменів до покращення їхніх результатів. Отож, проведімо спортивну екскурсію архівами ДАРО.

Першу з відповідних згадок датовано далеким 1925 роком. В архіві періодичної преси Рівного є газети, що висвітлювали тогочасні спортивні змагання школярів. Про престижність і значущість таких змагань свідчить те, що їх перебіг описували в центральній спортивній пресі Польщі.
Наприклад, у спортивному тижневику «Стадіон» (№ 26 від 24 липня 1925 року), в розділі «Спорт в школі» розміщено дуже цікавий матеріал. У ньому докладно висвітлено 1-ші міжшкільні змагання, що відбулися у Рівному. Участь у них брали 18 міських та 12 земських шкіл. Йдеться у дописі й про результати виступів здолбунівських спортсменів. Так, в ударі кулі крокетової двома руками переміг Колаковський зі Здолбунова з результатом 49,3 м. Здолбунівська команда виборола перемогу у змаганнях з триборства серед дівчат віком 15-18 років з результатом 240 очок. Команда гімназії Здолбунова перемог­ла в бігу з перешкодами. А от матч «пілки кошикової» (баскетболу) завершився перемогою рівнян над здолбунівчанами з рахунком 6:0. На сьогодні нам відоме лише прізвище нашого першого шкільного чемпіона, а ймовірно, і першого рекордсмена. Можливо, що цю публікацію прочитає хтось з його нащадків, і згодом ми дізнаємось про нього більше.

Чи не кожна книжка письменниці з Києва Євгенії Пірог - непересічна історія з цікавими завданнями. Свого часу авторка працювала вчителем, але й згодом продовжила роботу з дітьми. Нині у творчому доробку літераторки низка захопливих дитячих книжок, з презентацією однієї з них вона відвідала Здолбунів минулого тижня.

Євгенія Пірог (творчий псевдонім - Казкарка Джінні) представила дітям та дорослим свій новий твір «Агент безпеки Ромчик, або Експрес Щастя».
Одразу дві зустрічі письменниці з нашими земляками відбулися 18 січня у Здолбунівській районній біб­ліотеці для дітей та юнацтва, їх учасниками стали учні Здолбунівських ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та гімназії, а також дорослі. Весело й цікаво було всім, оскільки презентація книги відбувалася у незвичному форматі. Євгенія Пірог провела ще й чимало цікавих забав для дітей - виконувала з ними завдання та співала.


- Я люблю не тільки писати книжки, а й бавитися з дітками, щось їм розповідати. Подобається давати їм різноманітні задачки. Можливо, це тому, що я колись працювала вчителем фізики, - каже Євгенія Пірог.
А ще вона розповіла про читацькі рекорди, які вдалося встановити з її ініціативи - «Срібна книга», міжнародний арт-бук «Добро-Дій», «Казковий гопак» та «Дмит­рикова бібліотека».
- «Срібну книгу» створювали 360 дітей та 60 дорослих. За десять зустрічей протягом 2011-2012 років ми змогли написати разом історію, яку згодом видали. І кожна дитина, яка долучилася до проекту, відчула себе частинкою великої справи, - згадує пані Євгенія.

Зразковий ансамбль спортивного бального танцю «Ритм» (керівник Наталія Буздиган, акомпаніатор Надія Міщанчук) Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва у період шкільних зимових вакацій відвідав місто Лева. Колектив уперше брав участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі для дітей та юнацтва «Різдвяні канікули» і виборов одразу дві нагороди: вихованці середньої групи отримали диплом лауреата ІІІ премії, а старшої групи - ІІ премії. Ритмівці встигли все - і потанцювати, і погуляти старовинними вуличками зимового Львова, і познайомитися з іншими конкурсантами зі всієї України.