Герой нашої розповіді народився 19 грудня 1924 року у Здовбиці. Його батько, Онуфрій Степанович, був селянином. У сім’ї підростали ще двоє дітей - старші брат і сестра Миколи: Володимир (1919 р. н.) та Віра (1921 р. н.).
Серед усіх дитячих забав Микола завжди надавав перевагу футболу. Тодішній дворовий, або ж вуличний, футбол мало чим різнився від сучасного. Аби зіграти, необхідні були відносно рівний майданчик та кілька друзів-однодумців. З останнім у Миколи проблем не було. Тож в юнацькому віці досяг певних успіхів у спорті. Яскравим свідченням цього є ці світлини кінця 30-х років минулого століття. На фото вгорі справа Микола Панасюк – другий зліва. Вочевидь це – фото однієї з тогочасних юнацьких команд Здолбунова. Наявність юнацької команди була однією з основ­них вимог до існування футбольного клубу та його участі в офіційних змаганнях.


На іншій світлині (внизу зліва) М. Панасюк у третьому ряду в центрі, ліворуч від гравця в окулярах. Імовірно, що фото зроблене після завершення турніру, на ньому бачимо гравців щонайменше з чотирьох команд. Певно, це була юнацька першість міста. Адже нам достеменно відомо, що в 1937 році в Здолбунові налічувалось чотири футбольні команди: КПВ «Огніско», КС «Стрілець», УСК «Гарт», КС «Цегельня». На зворотах цих світлин підписів немає. Та, швидше всього, фото ці наявні не в одному екземплярі, тож сподіваємося, що читачі допоможуть з’ясувати більше інформації про осіб, яких там зображено.

В ОСББ «Шевченківське 202» знають, як зробити свій спільний дім затишним

 

Більшість під’їздів наших багатоповерхівок відлякують брудом та неохайністю. Однак в ОСББ «Шевченківське 202» про такі проблеми вже забули. Нещодавно там у кожному під’їзді встановили броньовані двері з домофонною системою і батареї для обігріву, а на фасаді будинку розмістили камери відеоспостереження. Щочетверга техпрацівниця робить вологе прибирання у під’їздах, а щодня – підмітає подвір’я. І мешканці будинку дуже задоволені, що живуть у комфорті та затишку.

 

Дев’ятиповерхівці, якою опікується об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Шевченківське 202», вже близько 30 років. ОСББ там створили у липні 2016-го. І ті, хто мешкає у будинку, не пригадують, щоб до того їхній дім коли-небудь удосконалювали настільки активно.
Раніше будинок обслуговувало КП «Міське будинко­управління», однак якість його послуг жителів не влаштовувала. Тож одразу після того, як набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», вони організували об’єднання співвласників. Керівником ОСББ обрали Івана Климчука - людину, котра до того вже не раз оголошувала «війну» КПМБ. Згадуючи той час, чоловік розповідає й про відмову цього комунального підприємства відшкодовувати вартість вхідних дверей під’їзду, які жителі встановили за власний кошт, і про відсутність ремонту даху, що почав протікати.

Районних обранців вітає хор «Анафора».

Під час двадцять шостої, позачергової, сесії Здолбунівської районної ради, яка відбулася 11 січня, депутати, серед іншого, ухвалили зміни до районного бюджету, виділивши медикам району кошти на виплату зарплатні. Загалом було розглянуто п’ять питань порядку денного.
Оскільки засідання відбувалося у період зимових свят, перед початком роботи сесії депутатів та присутніх привітав різдвяними піснеспівами хор духовенства Рівненської єпархії Української православної церкви КП «Анафора». Священно­служителі подарували присутнім в сесійній залі чудові емоції, заспівавши кілька колядок.
Потому депутати розпочали роботу. Інформуючи присутніх щодо внесення змін до районного бюджету на 2018 рік, начальник фінансового управління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук закцентував увагу на основних серед них.

Чотирнадцятого січня на площі Героїв Майдану у Здолбунові відбулося різдвяно-новорічне свято «Ой радуйся, земле! Коляда іде».
Поблизу головної ялинки міста колядували та щедрували гурти колядників дорослих та дитячих творчих колективів Здолбунівщини, релігійних громад.
Також цьогоріч під час проведення свята діяла фотозона в етностилі.


За інформацією на сайті
Здолбунівської РДА.
На фото: під час свята.
Фото Ольги КЛИМКОВИЧ.

Хоч про більшість веселих зимових свят нині залишилися лише приємні спогади, новорічна казка все одно триває. Адже найменші завжди чекають див і сподіваються на здійснення своїх мрій.
Завдяки зусиллям організаторів свята «Зимова казка», яке відбулося у Здолбунівському районному будинку культури 17 січня, юні краяни отримали чудові спогади та незабутні емоції. Того дня у святковій залі зібралися діти бійців, серед яких були й ті, чиї тати не повернулися з війни.


Спочатку юні гості переглянули лялькову виставу, в якій, звісно, добро здобуло перемогу. Згодом розпочалися рухливі ігри та конкурси. Дітлахи демонстрували і спритність, і уважність, і прагнення до перемоги. А потому до них у гості завітав Святий Миколай, котрий вислухав вірші та щедрівки і вручив кожному юному гостеві солодкі подарунки.
Цікаву програму підготували й провели талановиті працівники Здолбунівського районного будинку культури. Зі святами гостей привітала директор Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Павлова.

славили Бога та віншували краян

Фрагмент вертепного дійства.

 

Минулий рік став знаковим для християн західного обряду в нашій країні, адже вони отримали змогу відзначити Різдво Христове, маючи 25 грудня, як і всі українці, офіційний вихідний. Раділа цьому й місцева польська громада, підійшовши до святкувань з особливим піднесенням.

Минулої неділі, 14 січня, завершився 22-й відкритий зимовий чемпіонат Здолбунівського району з міні-футболу пам’яті Я. Гайдучика.
Загалом у цих змаганнях взяли участь 30 команд. У півфінал чемпіонату вийшли команди «П’ятигірець», «Танчик», «Діана» та «Benny Hill».
У фіналі ж відбувся матч за участю команд «Діана» та «Benny Hill». Саме гравці останньої зуміли перемогти суперників у запеклій боротьбі.
Вл. інф.
Фото зі сторінки С. КОНДРАЧУКА
у мережі «Фейсбук».

Василь Гриськов.

Майже все своє життя акомпаніатор Здолбунівського РБК Василь Гриськов присвятив музиці. Він - автор понад 50 музичних творів, активно працює над новими проектами й зараз.

У родині Гриськових музику любили. Василеві батьки співали самі і часто слухали записи на платівках, вчили дітей колядок та щед­рівок. Так прививали їм любов до рідного краю, України та її культури. Їх, націоналістів, ще до Василевого народження, у 1947-му заслали до Воркути. У Лідаво вони повернулись, коли Василеві виповнилось дев’ять.
Пристрасть до музичного мистецтва прищеплював хлопцеві і його дядько по матері Борис Пальчевський. Не маючи музичної освіти, той організував хор у Лідаво, згодом керував хоровим колективом у Здолбунівському БКЦ. На той час Василь уже навчався в Рівненському державному музичному училищі і мав перші власні творчі доробки. Зараз композитор каже, що то ще не були мелодії, які його захоплюють, бо справжнє натхнення прийшло дещо пізніше.

Здавна у християн існує традиція прославляти у різдвяних піснеспівах, колядках, народження Ісуса Христа. Душевно і радісно роб­лять це у нашому Глинську. Свідченням цього став і захід «Вифлиємська зірка», що відбувся 30 грудня у сільському будинку культури. Організував дійство гурт церкви християн віри євангельської «Благовісник» з
м. Рівне.
Тепло сприйняли глядачі виступ учасників заходу, які прославляли новонародженого Спасителя. Головна різдвяна історія, яку їм представили на сцені, нікого не залишила байдужим і засвідчила спільне щире прагнення усім серцем славити Бога.

Майже тиждень діти з Волноваського району гостювали на Здолбунівщині

П’ятого січня до нашого краю прибули у супроводі чотирьох дорослих учні 5-11 класів двох шкіл Волноващини. Діти ці свого часу здобули перемоги на олімпіадах та конкурсах різних рівнів, тож для них поїздка, що відбулася в межах реалізації підписаного торік Меморандуму про співпрацю між Волноваським та нашим районами, стала своєрідною нагородою. Школярів розселили в родинах у Дермані й Будеражі. У цих селах охочих прийняти до себе на канікули гостей було навіть більше, ніж очікували, розповів начальник відділу освіти Здолбунівської РДА Ігор Антонюк:
- Директори Будеразької та Дерманської шкіл провели батьківські збори та запропонували прийняти діток зі Сходу на канікули. Підбирали сім’ї, в яких підростають однолітки наших юних гостей, аби школярам було цікаво спілкуватися. В основному місцеві родини прийняли по двоє діток.

Комп’ютерну техніку придбали коштом субвенції з держбюджету за сприяння Олександра Дехтярчука

З колективом Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 депутат поспілкувався
про особливості держбюджету та закону «Про освіту».

 

Одразу ж після Нового року народний депутат Олександр Дехтярчук завітав на Здолбунівщину з приємною місією: передати сучасну комп’ютерну техніку для бібліотек та шкіл нашого району.
Ці заклади отримали ноут­буки та монітори, прид­бані коштом субвенції з державного бюджету за запитом Олександра Дехтярчука. На закупівлю ноутбуків для бібліотек Здолбунівщини з державного бюджету надійшло 196 тис. грн.
Тож тепер 18 книгозбірень населених пунктів нашого району мають новенькі ноутбуки. Спілкуючись з біб­ліотекарями, нардеп запевнив, що цьогоріч таку техніку отримають всі бібліотеки. Адже ноутбуки працівникам цих закладів дуже потрібні і для роботи, і для популяризації своєї праці у мережі Інтернет.
Отримали сучасні монітори та ноутбуки й навчальні заклади Здолбунівщини. А Олександр Дехтярчук, спілкуючись з колективами Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, Здовбицької та Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст., запевнив, що й у 2018-му на потреби шкіл звертатиме значну увагу.

Бібліотекарі району отримали сучасні ноутбуки.

 


Є сподівання, що цей рік буде кращим, аніж попередні - на цьому народний депутат наголошував під час спілкування з освітянами. Представникам цієї галузі варто сподіватися на особливо плідний рік, адже у держбюджеті передбачений ріст фінансування освіти на 25 %. З січня зростає й розмір мінімальної зарплатні, і цьогоріч він збільшуватиметься ще раз. На переконання народного депутата, часи, коли освітяни почувалися в нашій країні невпевнено, вже у минулому. Ухвалений у 2017-му закон «Про освіту» проєвропейський і спрямований на підтримку дієвих та творчих людей. До того ж освітянська галузь є захищеною, адже закон передбачає мінімальну зарплатню для освітян у розмірі трьох мінімальних заробітних плат. І попри те, що наразі цю норму виконати немає змоги, у законі вона залишилася та є своє­рідним «нагадуванням» для кожного уряду, що вчительська зарплата повинна автоматично зростати.

Колективи зі Здолбунівщини беруть участь у ХІV Рівненському обласному фестивалі пісенно-музичного мистецтва «Різдвяні піснеспіви» і VІ фестивалі вуличних вертепів та вуличних музик. На майдані Незалежності в Рівному виступили народний аматорський вокальний ансамбль «Калинонька» сільського будинку культури Глинської сільської ради (кер. Г. Третяк), народний аматорський вокальний ансамбль «Родина» будинку культури с. Івачків (кер. Т. Мельник). У дійствах взяли участь учасники АТО та члени їхніх сімей, котрі ставили різдвяний вертеп. Також рівнянам колядуватимуть колективи «Гільчанське джерело» й «Здовбицькі молодички».

Під час зустрічі з фахівцями УПФУ.

Завершився термін дії проекту “Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові і Переяслав-Хмельницькому із залученням їхніх родичів та волонтерської молоді”, що втілювали у Здолбунівському районі. Фінансування цього проекту здійснював німецький фонд “Пам'ять, відповідальність, майбутнє”.

На екскурсії.

 

Реалізація проекту тривала з 5.01.2024 року по 5.01.2018-го. У ході неї було виконано усі намічені заходи за запланованими напрямками роботи. Проектом вдалося охопити 116 осіб з числа жертв націонал-соціалізму. Чисельність мобільної групи склала 72 особи, маломобільної - 44. Основними серед здійснених під час реалізації проекту заходів були такі, як надання медичної та соціальної допомоги, організація зустрічей з різними фахівцями, тренінги, екскурсії, а також зустрічі в кафе “Теплий дім”.

Нещодавно вийшов друком новий твір письменника, заступника голови Здолбунівської РДА, Сергія Гридіна «Віраж», повідомляють на сторінці Видавничого центру «Академія».
Як анонсують видавці, у повісті «Віраж» йдеться про неочікувані повороти долі, які доводиться пізнати людині. На віражах випробувань герої повісті Сергія Гридіна все ж знаходять внутрішні сили, щоб рухатися далі й зцілити прострілені серця.
Книжку вже можна замовити на сайті видавництва: www.academia-pc.com.ua. Незабаром вона з'явиться і в книгарнях.

відбувся днями у Здолбунові

Хорошою традицією шахової спільноти Здолбунова є вшанування пам’яті шахістів, які вже відійшли у Вічність, проведенням турнірів. Започаткував її у 1997-му Олександр Ковальчук - батько президента Федерації шахів Рівненщини, депутата обласної ради Володимира Ковальчука. Цьогоріч у різдвяні дні в Здолбунові відбувся турнір пам’яті Гната Микитюка (1942-1996) - інженера-будівельника, самовідданого шахіста, світлої і щирої людини, чемпіона Рівненщини 1976 року.

Перший турнір пам’яті Гната Микитюка відбувся у 1997 році. Тоді переможців було два - дворазовий чемпіон Рівненщини Віктор Корольов і Михайло Бедратий, до речі, учасник і ювілейного - двадцятого. До слова, турнір цей зареєстровано Міжнародною федерацією шахів FIDE, обрахунок рейтингу FIDE-rapid, офіційна назва змагань – «Gnat Mykytiuk 20th Memorial – Zdolbuniv 2018».

Гнат МИКИТЮК, 1976 рік, Канів.

Загалом цього разу 23 шахісти зі Здолбунівського, Острозького, Рівненського районів та міста Рівне змагались у 9 турів за швейцарською системою. Були це швидкі шахи - на партію кожному супернику надавалось по 20 хвилин з додаванням 10 секунд за хід. Голов­ним суддею змагань був Микола Колюх (перша категорія).

Михайло БЕДРАТИЙ.


З початком шахових поєдинків здавалося, що цього разу першість і перехідний кубок дістануться комусь з молодих спортсменів. Адже на старті впевнену гру демонстрував рівненський школяр Богдан Шинкарчук (перемога над Юрієм Кошмаком, нічия з Йосипом Борзенком) та Дмитро Сидор з Квасилова. Після чотирьох турів у обох шахістів було по 3,5 очка з 4. У п’ятому турі двобій лідерів завершився драматичною розв’язкою - Богдан Шинкарчук мав виграшний ендшпіль та більше часу, однак, підставив туру і програв. Натомість Дмит­ро Сидор у наступних двох турах програв досвідченим Анатолію Кирилюку та Йосипу Борзенку і вибув з боротьби за першість.

Денисові СТЮПКУ зі Здовбиці лише дев’ять років, проте він уже встиг стати п’ятиразовим чемпіоном України з кікбоксингу та завоювати велику кількість різноманітних нагород, захищаючи честь нашого краю на спортивній арені.
Напередодні зимових свят Дениса відзначили й на рівні нашого району, вручивши йому грамоту Здолбунівської РДА.
Фото Марини СТЕПАНЮК.

Владислав СУХЛЯК розповідає про стан медицини в районі.

І медики Здолбунівщини, і їхні пацієнти зустріли 2018-й зі сподіваннями та пересторогою одночасно. Адже незабаром стартує активна «фаза» медичної реформи, і в будь-якому разі на нас очікують певні зміни.
Нинішній стан медицини району та її перспективи обговорювали наприкінці 2017-го на засіданні колегії Здолбунівської РДА.

Зараз у Здолбунівській ЦРЛ налічується 225 ліжок. При цьому у деяких відділеннях постійно спостерігається перенавантаження. Зокрема, в терапевтичному, де нині 50 ліжок, вільні місця бувають рідко. У дитячому ж відділенні «аншлаг» фіксується в осінній та зимовий періоди: коли малеча потерпає від застудних захворювань, 25 ліжок педіатрії постійно зай­няті пацієнтами. Врешті, як розповідає головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Сухляк, ліжка практично не простоюють у жодному з відділень.

Першого січня у Здолбунові відбулась акція з нагоди 109-ї річниці від дня народження голови Проводу ОУН-Б Степана Андрійовича Бандери, яку відзначали саме того дня. Громадськість району зібралася біля пам’ятника Степану Бандері, що вулиці Шкільній, щоб вшанувати пам’ять ідеолога українського націо­налістичного руху, його безцінний внесок у справу боротьби за Українську державність. На зібранні лунали слова про єдність, жертовність, боротьбу за Україну.
До пам’ятника Степану Бандері поклали квіти сотник Здолбунівської сотні самооборони Юрій Пшеничний, голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, активісти молодіжних, патріотичних організацій району.
За інформацією
на сайті Здолбунівської РДА.
Фото Ольги КЛИМКОВИЧ.

У Здолбунівському районному будинку культури триває проект «Творчі канікули», організований цим закладом та Юнацьким корпусом Здолбунів. Цього тижня діти вже побували на майстер-класах з образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та орігамі. Разом з місцевими умільцями вони виготовляли зимові композиції з використанням акварельної техніки з сіллю й паперопластики, новорічні ялинки з паперу, а також фігурки у техніці орігамі.

От і прийшов Новий рік, п’ятий рік війни за суверенітет і територіальну цілісність України. Мирний люд, як і належить, ходить по крамницях, готуючись до Різдвяних свят, православні віряни проводять в молитвах останні дні передріздвяного посту, волонтери ж ладнають гостинці воїнам, котрі проміняли тепло і затишок своїх осель на важку борню заради України.