Минулих вихідних до мальовничого села нашого району Буща прибули люди з різних куточків Рівненщини. Усі вони стали учасниками третього обласного відкритого етно-еко фестивалю «БУЩА ПАПОРОТЬ» - яскравого дводенного дійства, цікавого і для дорослих, і для малечі. Адже захід цей поєднав у собі екологічні, оздоровчі, спортивні, музичні, творчі, виставкові та інші культурно-розважальні програми в стилі «етно».

DSCF1178

Засновниками фестивалю є відділ культури і туризму Здолбунівської РДА, Національний природний парк «Дермансько-Острозький». Організаторами - управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, Рівненський обласний центр народної творчості, Здолбунівські районна рада, райдержадміністрація, ЦСПШБ і районний будинок культури, Бущанська сільська рада. Чимало зусиль для того, щоб фестиваль відбувся на високому рівні, доклали спонсори, волонтери, жителі Бущі.

DSCF1104


Локації фестивалю розпочали роботу шостого липня вранці. Піднесений настрій створювала музика у виконанні гостя фесту - оркестру Дубенського коледжу культури і мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету. Слідкувала, аби все було до ладу, голова Бущанської сільської ради. Перших відвідувачів приймали в інформаційному центрі. Поволі заповнювали наметами гості заходу локацію «Готель під зорями» й автівками - визначені для стоянок місця.

DSCF1132


Працівники відділу освіти Здолбунівської РДА та районного методичного кабінету на чолі з Ігорем Антонюком та Наталією Глущук відповідно під керівництвом Руслана Тишкуна і його вправного помічника Віталія Сістука розгорнули польову кухню й почали приготування смакоти. Кулешем, млинцями, чаєм з м’ятою упродовж двох днів фесту вони почастували понад кількасот учасників заходу.

DSCF1147


На спортивному майданчику стартував міні-футбольний турнір, участь в якому взяли 11 команд. Ці спортивні колективи, як повідомив головний суддя турніру Сергій Милян, спершу провели матчі у трьох групах. А згодом у фіналі зійшлися команди «Буща» (Буща) та «Новомалин» (Новомалин). Виграли з рахунком 3:0 футболісти села-господаря фесту. Третє місце виборола команда «Меридіан» (Гільча). Визначили на турнірі й переможців окремих номінацій: кращий воротар - Сергій Куза («Новомалин»); кращий гравець - Ігор Стельмащук («Буща»); кращий бомбардир -Тарас Кирилюк («Буща»); найкорисніший гравець – Олексій Романенко («Меридіан», Гільча); екстравагантний гравець - Олександр Соборський («Бедрик», м. Здолбунів); приз глядацьких симпатій - «Буща»; за волю до перемоги - «Бедрик»; футбольна надія - «Новомалин», футбольна стабільність – «Benny Hill» (м. Здолбунів). Нагороди футболістам вручали на сцені вже другого дня фесту.

DSCF1189


Поволі облаштовувались на мистецькій галявині умільці й майстри народної творчості. Під їхнім керівництвом згодом відбулась низка майстер-класів, у них запитували порад щодо творчості, а присутні працівники ЗМІ брали інтерв’ю. Розмай виробів від умільців краю радував око, створював особливу атмосферу, не міг не вразити. Багато хто з гостей свята придбав собі чи в подарунок близьким чудові мистецькі витвори: ляльки-мотанки, намиста з бурштину та інших природних матеріалів, прикраси з бісеру, дивовижні плетені капелюшки, сувеніри з символікою фестивалю, керамічний посуд, іграшки з дерева, вишивки, предмети побуту тощо.

DSCF1199


Тим часом охочі помилуватись красою природи нашого краю та більше про нього дізнатися вирушили на екскурсію екологічною стежкою «Від Волині до Поділля». Показові бої в лицарських обладунках демонстрували любителі реконструкцій. А перед сценою збиралось усе більше люду: цілі родини, ті, хто приїхав на фест з компанією друзів, з колегами, а чи й сам, щоби відпочити, весело і з користю провести час.

DSCF1218


Громаду зі сцени привітали голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, заступник голови Здолбунівської районної ради Олександр Бухало, начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА Ярослав Мельник, директор Національного природного парку «Дермансько-Острозький» Олександр Верцеха. Звернулась до присутніх й очільниця відділу культури і туризму місцевої райдержадміністрації Елеонора Стеценко. Кожен з них наголошував на необхідності збереження і шанування нашої національної культури, українських звичаїв і обрядів, адже допоки ті житимуть і передаватимуться з покоління в покоління, доти буде Україна. Промовці щиро дякували усім, хто долучився до організації етно-еко фестивалю «БУЩА ПАПОРОТЬ» практично і тим, хто підтримав захід фінансово, висловлювали також сподівання, що в майбутньому дійство матиме продовження, стане ще масштабнішим.
Учасники мистецької програми «Вогнецвіт» - аматорські колективи та солісти зі Здолбунівщини й інших районів Рівненщини - подарували глядачам яскраві емоції від почутого й побаченого. Українські пісні зворушували душу, а під час представлених артистами танців неможливо було встояти на місці, не підтанцьовувати, а потім не дякувати виконавцям оплесками. Родзинкою було те, що деякі творчі колективи й самі залучали присутніх до участі у своїх концертних номерах.

DSCF1236


Вели святкову програму Ірина Хлібюк та Інна Хлібюк-Муштук, працівниці Здолбунівського районного будинку культури. Загалом колектив цього закладу, який очолює Валентина Теребійчук, брав активну участь в організації фестивального дійства.
Численних гостей свята зацікавила розгорнута на локації поза сценою експозиція зі старожитностей та інших раритетів, а також фотозона від Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею (Олег Тищенко) й етнографічного музею-садиби «Гільча» (Олександр Гаврон).

DSCF1238


Усі охочі мали змогу вправлятися у стрільбі з лука. Дітвора ж залюбки роздивлялась пожежний автомобіль і брала участь у запропонованому їй працівниками ДСНС конкурсі «Юний пожежник».
Біля невеличкої кошари з вівцями теж постійно було людно, тваринок намагались погодувати дорослі й малі. Своєрідною цікавинкою фестивалю стала можливість безкоштовно покататися у справжній бричці, запряженій парою красивих, доглянутих коней. Їхній господар, до речі, змайстрував цю бричку власноруч.
А який же фестиваль на Купала без традиційних для цього свята обрядових дійств? Звісно, вони теж відбулися. І плетіння віночків та пускання їх на воду, і ватра, і хороводи та забави, і етно-вечірка.
Подарували гостям заходу й феєричне фаєр-шоу «Вогняне диво». Завершила перший фестивальний день дискотека від ді-джея Назара Бондарчука.
І ще - на етно-еко фестивалі точно усім було смачно. Автентичні страви пропонували гостям господиньки з Бущі та бібліотекарі нашого району. Діяли численні павільйони виїзної торгівлі. Власноруч випечені буханці запашного хліба та усіляку продукцію для здорового харчування представили засновники ФГ «Еко Гармонія», що в с. Уїздці, а мед та іншу продукцію бджільництва - пасічники Рівненщини, сири й іншу «молочку» - учасники проекту «Сімейні молочні ферми» від компанії «Укрмілкінвест».
Загалом насичену програму мали обидва дні фестивалю. Захід, як свідчать численні відгуки його відвідувачів у соціальних мережах і наживо, залишив по собі позитивні, незабутні враження. «БУЩА ПАПОРОТЬ -2019» відгомоніла, чекаємо наступної через рік.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: під час етно-еко фестивалю.
Фото автора.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам [email protected] і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити