У Товаристві Червоного Хреста України оновили підходи до членства в його лавах
Останнім часом у Товаристві Червоного Хреста України втілили в життя кілька важливих реформ, які роблять його діяльність відповідною до вимог часу. Однією з таких новацій стала зміна концепції членства в Товаристві. Про суть цих змін і не тільки – в інтерв’ю з головою Рівненської обласної організації ТЧХУ Марією БЄЛІКОВОЮ.
- Маріє Михайлівно, чому виникла необхідність змінити концепцію членства в ТЧХУ?
- Нову концепцію членства в Товаристві Червоного Хреста України почали реалізувати у 2018 році. Її розробляли з урахуванням досвіду інших національних товариств з метою зробити членство більш усвідомленим і активним, диференційованим і прозорим, персоніфікованим, таким, що дає змогу охопити ширше коло людей, які хочуть бути соціально активними, прагнуть дієвого благодійництва. Бо сплата членських внесків це, звісно, дуже важливий бік справи, але головними все-таки є дієві зусилля задля реальної допомоги тим, кому найважче.
- Тобто, основні принципи і мета діяльності Товариства незмінні?
Такий вигляд тепер мають членський та благодійний квитки ТЧХУ.
- Так, основними принципами діяльності Червоного Хреста в Україні були і є насамперед гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдиність, універсальність. А метою, головним завданням - захист людського життя, запобігання та полегшення людських страждань під час збройних конфліктів, стихійних лих, катастроф та аварій, надання допомоги медичній службі Збройних сил і органам охорони здоров’я, сприяння органам державної влади України у їхній діяльності в гуманітарній сфері. Основні засади діяльності ТЧХУ обґрунтовано у його Статуті та на законодавчому рівні.
Ми працюємо над реалізацією низки програм. На сьогодні стратегією розвитку ТЧХУ на 2018-2020 роки нас закцентовано на втіленні чотирьох основних, а саме: реагування на надзвичайні ситуації; надання гуманітарної допомоги; навчання населення навикам першої допомоги; інформаційний простір – налагодження інформаційної взаємодії з громадськістю. Але це і пропагування безкоштовного донорства, профілактика інфекційних захворювань, робота з молоддю та багато ще іншого. Хоч людей внаслідок реорганізації згідно з відповідним наказом МОЗ на місцевому рівні стало набагато менше. Як приклад – Здолбунівщина. Де ліквідували насправді вкрай потрібну одиноким немічним громадянам патронажну службу, адже медсестри Червоного Хреста надавали їм фахову медичну допомогу, забезпечували вчасне виконання лікарських призначень. І де раніше в районній організації ТЧХУ працювало шестеро людей, а тепер – одна. Повірте, наслідки таких скорочень відчутні не тільки в нашому районі.
- Повернемось до концепції членства в ТЧХУ. На мою думку, найперше варто зупинитися на тому, хто ж саме може вступати до Товариства...
- Так, давайте нагадаємо. Членом Товариства Червоного Хреста України можуть бути громадяни України, іноземні громадяни, а також особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, визнають Статут Товариства, сплачують вступні та членські внески і досягли віку 14 років. Членство є добровільним і відкритим. Особи молодші 18 років вступають до Товариства за погодженням з одним з батьків (усиновителів).
- Зупиніться детальніше на сутності привнесених в Концепцію новацій.
- Однією з них є диференційований підхід до залучення в члени Товариства, а також урізноманітнення його форм. Тобто тепер претендент має змогу обрати для себе індивідуальну, колективну або ж корпоративну форму членства.
Корпоративне членство пропонується для компаній, бізнес-структур за одноразову сплату на користь розвитку організації з отриманням статусу члена організації структури.
Колективне - для працівників підприємств, установ, організацій будь-якої форми власності, громадських організацій. Такої форми членства набувають з ініціативи та за відповідним рішенням керівництва або профспілкової організації певного підприємства, установи чи організації. А сплата членського внеску у цьому випадку відбувається шляхом автоматичного відрахування зі щомісячної заробітної плати певної суми коштів. Колективне членство підтверджується отриманням відповідного членського квитка кожним працівником підприємства-колективного члена Товариства.
Щодо індивідуального членства, то тут своя диференціація. Бо таке членство може бути звичайним, пільговим, привілейованим або почесним. Індивідуальне членство пропонується здебільшого повнолітнім працевлаштованим особам. Ці люди сплачують вступний і щорічні внески.
Пільгове індивідуальне членство запроваджене задля забезпечення доступності лав ТЧХУ для неповнолітніх осіб, а також тих, які належать до категорій бенефіціарів Товариства, але прагнуть долучитися й до членства в ньому.
Привілейоване членство започатковане з метою залучення більшого членського внеску з кожного охочого стати привілейованим членом Товариства та надання цій людині відповідного статусу.
Почесними членами Товариства можуть бути громадяни України або інших країн, які мають особливі заслуги перед ТЧХУ у сфері милосердя, благодійній або іншій діяльності Червоного Хреста.
Підтвердженням вступу до лав Товариства Червоного Хреста України є отримання членського квитка - номерного фінансового документа суворої звітності. Він видається на 1 рік і підтверджує не лише факт сплати членського внеску, але й саме членство конкретної особи в ТЧХУ.
- Але ж, наскільки відомо, є ще й благодійні квитки…
- Так є. Але це саме благодійні, не членські, квитки. Благодійний квиток Товариства Червоного Хреста України – документ встановленого зразка, що засвідчує внесення людиною благодійної пожертви до Товариства. Він видається благодійнику, який цю пожертву вніс. Номінал такого квитка має відповідати сумі благодійної пожертви. На сьогодні затверджено благодійні квитки номіналом 5, 10, 20, 50 та 100 гривень.
- Зараз активно розвивають так звані е-сервіси, а чи є можливість оформити вступ до лав Товариства Червоного Хреста України он-лайн?
- Так, є. Можна заповнити заяву на офіційному сайті Товариства (https://redcross.org.ua). Для цього на сайті потрібно натиснути кнопку «Стати членом Товариства», внести у відповідне поле необхідні персональні дані, надати згоду на їх обробку, обрати форму членства та сплатити членський внесок через платіжну он-лайн систему. Після цього буде сформовано електронний членський виток, який надійде на вказану членом Товариства електронну адресу, міститиме індивідуальний номер та інформацію про отримувача.
- Скільки членів нині об’єднує Рівненська обласна організація Товариства Червоного Хреста України?
- На сьогодні маємо близько сотні дійсних членів Товариства.
Спілкувалась Ольга ЯКУБЧИК.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.