Різне

має НаУ «Острозька академія» як провідний центр української духовності та патріотизму. Право на це закладу надала родина Соколиків - представники української діаспори у Канаді і єдині розпорядники спадщини Уласа Самчука. Тож в НаУ ОА планують видати друком повне зібрання творів нашого славетного земляка, серед яких трилогії «Волинь» та «Ост», ранні романи «Саботаж УВО», «Кулак», «Гори говорять», «Марія», «Сонце із Заходу», романи «Юність Василя Шеремети», «Чого не гоїть огонь», «На твердій землі», мемуари «Мої границі», «На білому коні», «На коні вороному», «П’ять по дванадцятій», «Плянета Ді-Пі», новели і публіцистику, листи, щоденник тощо, аби в Україні з ними ознайомилось широке коло читачів.
До слова, до сторіччя з дня народження Уласа Самчука редакційно-видавничим відділом Острозької академії було видано трилогію письменника «Волинь» та його «На білому коні. На коні вороному». До 105-ї річниці від дня народження - «Марія», «Віднайдений рай» та «Чого не гоїть огонь». Торік видали твори «Плянета Ді-Пі» та «П’ять хвилин по дванадцятій». Також уже декілька років поспіль за підтримки родини Соколиків в НаУ «Острозька академія» проводять всеукраїнські конкурси серед студентської та учнівської молоді, присвячені творчості письменника.
Нагадаємо, Улас Олексійович Самчук народився 20 лютого 1905 року у Дермані.
За інформацією
відділу зв'язків із громадськістю НаУ ОА
на http://rivne.media.

Уже третю свою перемогу в чотирьох матчах групового турніру відкритого зимового чемпіонату Рівненського району з футболу здобув ФК «Мізоч». Цього разу хлопці зі Здолбунівщини розгромили одного з лідерів першої ліги сусіднього району – «ГолДар» із Голишева - 3:0.

Після чотирьох проведених турів ФК «Мізоч» посідає друге місце, маючи у своєму активі 10 очок. Попереду - лише команда ОТГ «Клевань-Оржів». Однак лідер провів на гру більше.
Цих вихідних футбольний клуб «Мізоч» проведе одразу два матчі на турнірі, які відбудуться на запасному полі стадіону «Хімік» у Рівному. У суботу, 24 лютого, чемпіони Здолбунівщини поміряються силами з клубом «РОКО» (Городок). Початок матчу о 14.00. А вже наступного дня, у неділю, 25 лютого, ФК «Мізоч»
о 9.30 зіграє з ФК «Верхівськ».
Павло ДУТКО.

Олександр Стельмашук музикою буквально живе. Постійно цікавиться чимось новим, удосконалює репертуар ВІА «Візерунки» Здолбунівського РБК, яким керує понад 40 років. А коли він починає грати на саксофоні, час ніби зав­мирає. Цей талант - природжений, адже чи не кожен член родини - музикант.
Зараз Олександр Стельмашук разом зі своїм колективом готується до головної весняної події Здолбунова - «Візерункової весни», яка відбудеться 1 березня. Пан Олександр розповів нам про своє ставлення до сучасних співочих конкурсів, рідний колектив та що чекає на глядачів вже наступного четверга.

Олександр Стельмашук у центрі другого ряду

- Пане Олександр, у Вас за плечима чималий музичний досвід. Як Ви почали займатися музикою?
- В мене - музична сім’я. Батько грав на скрипці, мама – на гітарі, брат пішов вчитися в музичну школу на акордеоні. Потім і мене віддали на навчання, але вже на кларнет. Та я не закінчив школи, пішов до музичного училища, з якого випустився у 1972 році. Відразу почав викладати у музичній школі. Та за кілька місяців пішов до армії, де грав у духовому оркестрі.

Уже впродовж кількох тижнів у суспільстві не вщухають розмови щодо створення в різних куточках України осередків організації «Національні дружини». Складатимуться такі об’єднання з переважно молодих людей, активістів та учасників АТО, що контролюватимуть дотримання правопорядку на вулицях міст нашої держави. Говорять, що рано чи пізно, докотиться ця «хвиля» і до Здолбунівського району.

І тут, як це часто буває, думки громади розділилися. Одна частина суспільства вважає, що присутність «Національних дружин» дасть змогу зробити вулиці міст безпечнішими, водночас, інші переконані, що за хлопцями в сіро-чорних одно­строях стоять конкретні політики, які використовуватимуть новітніх дружинників лише для досягнення своїх інтересів.
Як розповів голова осередку Національного корпусу Здолбунів Володимир Лавренчук, вже цьогоріч «Національні дружини» діятимуть в кожній області України, і Рівненщина в цілому, та Здолбунівський район зокрема, винятком не стануть:
- Мені дивно, що про «Національні дружини» усі заговорили тільки після маршу, організованого наприкінці січня у Києві. Насправді цей рух створений ще рік тому і діє відтоді. Вважаю, що «Національні дружини» мають стати для громадян прикладом, як потрібно об’єднуватися, щоб захищати свої права та інтереси. Сьогодні ми усі бачимо певні недопрацювання поліції і готові їй допомагати. Взагалі, я не проти, щоб разом з поліцейськими вулиці патрулювали не тільки «Національні дружини», але й будь-які інші громадські формування. Це лише сприятиме забезпеченню правопорядку.

Про зменшення кількості крадіжок за останній рік на території району повідомив на прес-конференції начальник Здолбунівського відділення поліції Сергій Криса. Натомість випадків шахрайств, нанесення тілесних ушкоджень на побутовому рівні, а також виявлення наркотичних речовин усе ще чимало. Саме боротьбу з наркоманією головний поліцейський Здолбунівщини назвав своїм на сьогодні пріоритетним завданням.

- Мені не подобається, що Здолбунів називають наркоманським містом. Досить часто поліція отримує критичні зауваження на свою адресу, що ми, мовляв, не надто ретельно боремося з особами, які вживають та розповсюджують наркотики. Тому посилимо заходи з виявлення та притягнення до відповідальності таких людей.

З новаціями, які втілюють освітяни Рівненського району, днями ознайомилися їхні колеги зі Здолбунівщини

Наші земляки і почули, і побачили чимало цікавих новацій.

Ще наприкінці минулого року у Кабміні затвердили план запровадження концепції «Нова українська школа». Серед іншого, він передбачає оновлення змісту шкільної освіти, зміни у підвищенні кваліфікації вчителів, а також розробку професійних стандартів у сфері загальної середньої освіти. Простіше кажучи, на нашу сучасну загальноосвітню школу очікують масштабні зміни.
Для того, щоб розпочати втілювати будь-які новації у життя, потрібен досвід, котрий можна запозичити у тих, хто вже встиг здійснити певні кроки в цьому напрямку. Саме з метою обміну досвідом 7 лютого керівники закладів освіти Здолбунівщини побували у Рівненському районі. Під час візиту освітяни ознайомилися з роботою низки навчальних закладів та дізналися про новації, які колегам вдалося втілити у життя в межах концепції «Нова українська школа».

Наприкінці минулого тижня здолбунівську «Фейсбук»-спільноту сколихнув допис місцевої громадської активістки Валентини Лукашук про те, що на подвір’ї Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступеня № 5 отруїли собаку. Згодом виявилося, що це не перша тварина, яка загинула за останні дні поблизу школи. Хто саме позбавляє собак життя, наразі з’ясовує поліція.

«Діти не могли спокійно ходити подвір’ям школи»
У коментарях в соцмережах чимало дописувачів у причетності до загибелі собаки запідозрили директора Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступеня № 5 Жанну Рудик. Адже напередодні вона розмістила у «Фейсбук»-спільноті «Типовий Здолбунів» оголошення з проханням до власників собак, які гуляють на території школи, забрати звідти домашніх улюбленців. Бо вранці того ж дня на подвір’ї школи один з таких псів покусав першокласника.


- Того дня першокласника собака вкусив за руку. Я поцікавилася у працівників школи, чиї то тварини. Проте господарі так і не знайшлися. Тому й залишила у соцмережі таке прохання. Зателефонувала до міської ради, дізналася, до кого звернутися по допомогу. Відповідальні за це працівники КП «Здолбунівське» зазначили, що не гарантують, що допоможуть саме завтра. Наступного дня поїхала на нараду до відділу освіти, а згодом у Рівненський район. І про ситуацію дізналася лише ввечері, ще коли була в Заборолі, й мені зателефонували журналісти. Сама шокована цим випадком, - зазначила Жанна Рудик.

Нині на вулицях Здолбунова варто бути особливо обережними. Сніг на дорогах, пішохідних доріжках та порогах приміщень перетворився на кригу. Якщо вулиці міста та пішохідні доріжки ще посипають піщано-сольовою сумішшю представники КП «Здолбунівське», то зайти в окремі заклади та магазини буває проблематично через слизькі сходи та пороги.
Приміром, нещодавно здовбичанка, намагаючись зайти в місцеву держустанову, впала на східцях і зламала ногу. Щоправда, там виправилися і невдовзі на сходах встановили дерев’яну решітку. Але й без того, як скаржаться здолбунівчани, заметених снігом та вкритих льодом східців чимало. І через це люди з року в рік у зимовий період мають забої, переломи та величезні рахунки з аптек.
За інформацією заввідділенням травматології Здолбунівської центральної районної лікарні Олексія Ясена, кількість травмованих внаслідок падінь під час ожеледиці така ж, як і в минулі роки. Та все ж, напевно, травмувань було б у рази менше, якби пороги та східці якісно і вчасно розчищали, накривали решітками та посипали спеціальною сумішшю.
Ірина САМЧУК.

У БКЦ відгомоніла «Весела толока»

У неділю, 11 лютого, у Здолбунівському БКЦ відбувся перший регіональний фестиваль української народної жартівливої пісні, танцю та гумору «Весела толока». До нашого міста прибули численні професійні й аматорські мистецькі колективи, виконавці-солісти та гумористи з різних куточків Рівненщини. Чимало номерів представили глядачам і артисти з нашого району, зок­рема зі Здовбиці, Мізоча, Здолбунова. Вразив широтою й віковий діапазон учасників фесту - від найменших до вже сивочолих.

У Здолбунівському районному відділі державної ре­єстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Рівненській області 14 лютого долучилися до Всеукраїнської акції «Кохання без меж», зініційованої Міністерством юстиції.

Жителі Здолбунівщини відгукнулися на заклик долучитися до акції «Подаруй біб­ліотеці книгу», яку приурочили до Міжнародного дня дарування книг, що відзначається 14 лютого.
Загалом у це свято книголюбів люди по всьому світу дарують книги не тільки бібліотекам, а й своїм рідним та друзям. Адже вважається, що цей день насамперед покликаний об’єднувати усіх, хто захоп­люється читанням.
Під час акції різноманітні видання для дорослих та дітей у дарунок від читачів отримали Здолбунівська центральна районна бібліотека, Здолбунівська міська бібліотека, низка сільських книгозбірень.

Вітаючись, ми зазвичай кажемо: «Добрий день! Доброго здоров’я!» Таким чином ми бажаємо один одному здоров’я. У давнину казали: «Здоров’я - це нічого, але все без здоров’я - ніщо». Як правило, людина, яка ніколи не хворіла, зовсім не береже свого здоров’я. Тіло безвідмовно служить нам, і ми навіть не уявляємо, що може бути якось інакше.
А це «інакше» дуже гостро на собі відчувають люди, які отримали травми внаслідок нещасного випадку на виробництві або набули професійного захворювання. Інколи через свою необережність, а інколи й через безвідповідальність керівників підприємств, в обов’язки котрих входить створення там здорових і безпечних умов праці.

У Здолбунові відбувся турнір знавців історії Польщі

Уже кілька років пос­піль при Товаристві польської культури Здолбунівщини діє школа з вивчення польської мови. Заняття в ній відвідують люди різного віку, але дітей та підлітків серед учнів, певно, найбільше. Отож, і в школі, і в Товаристві загалом роботі з молоддю приділяють значну увагу. Наприклад, постійно організовують різноманітні тематичні та пізнавально-розважальні масові заходи. Один з них відбувся минулої суботи, 10 лютого, в межах реалізації авторського проекту учасниці кількох Форумів молодих поляків в Украї­ні здолбунівчанки Марини Мазурок “Турнір знавців польської історії, присвячений 100-річчю незалежності Польщі”. Фундатором цього проекту виступив Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.
Перед початком турніру прозвучали гімни України та Республіки Польща. З вітальним словом до присутніх звернулись пані Марина Мазурок та голова Товариства польської культури Здолбунівщини Софія Михалевич.

Щорічна акція «Естафета Пам’яті», цього разу приурочена до 29-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану, відбулась на Здолбунівщині.
У перший її день, 13 лютого, представники Здолбунівської районної Спілки ветеранів Афганістану Володимир Косменюк, Микола Дзьобик, Тетяна Ніколіна, Тетяна Павлова, заступник голови Здолбунівської РДА Сергій Гридін, представник райвійськкомату Ольга Манько вшанували пам'ять померлих учасників «не нашої» війни покладанням вінків на могили Валерія Ніколіна, Володимира Дедери, Віктора Бігунова та загиблого миротворця Андрія Бікасова в Здолбунові. Цього ж дня спілчани відвідали могили Олександра Данильчука, Анатолія Кушнерова в
Здолбунові; Віталія Медведя у с. Лідаво; Івана Новіцького, Петра Мельника у с. Здовбиця; Івана Пальчевського у с. Ільпінь; Михайла Вельчика у с. Залісся; Володимира Сімчука у с. Івачків та Валерія Бережнюка у с. Новосілки.
У наступні дні учасники акції вшанували пам’ять й інших «афганців», які дочасно відійшли у Вічність.
Тетяна ПАВЛОВА,
член НСЖУ, учасниця акції.

Минулі вихідні принес­ли в наш регіон справжню зиму - морозну, із красивим лапатим снігом. Проте якщо у жителів району снігопад викликав радість і заохотив їх вийти на вулицю, щоб погуляти та пофотографуватися, то працівникам комунальних служб та «надзвичайникам» завдав чимало клопоту.

За даними рівненських синоптиків, в області протягом доби з 3 на 4 лютого випало 50 % місячної норми снігу. Внаслідок складних погодних умов на Рівненщині сталося декілька ДТП, вантажівки та легковики грузли у снігу, деякі населені пункти залишилися без світла, а на вулицях падали дерева.


Внаслідок снігопаду у 17 населених пунктах Здолбунівщини майже 4 тисячі абонентів залишилося без електроенергії, про що повідомив на своїй сторінці у «Фейсбук» голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. Повністю відновити електропостачання працівникам ПАТ «Рівнеобленерго» вдалося лише за дві доби. Та терпіти незручності довелося не тільки у нашому районі. Загалом в області через негоду було знеструмлено 72 населених пункти у Рівненському, Березнівському, Дубенському, Млинівському та Здолбунівському районах.
Тимчасово зупинився і рух маршрутних таксі до сіл району. Тож снігоочисна техніка ще в неділю приступила до виконання робіт, і до кінця дня до 23 населених пунктів Здолбунівщини вже їздили маршрутки.

З початку цього тижня у Здолбунові знову працював пункт обігріву, розташований по вулиці Мазепи, 25, у приміщенні колишньої залізничної лікарні, а нині - амбулаторії загальної сімейної практики № 4 КЗ охорони здоров’я «Здолбунівський РЦПМД». За ці дні послугами пункту скористалося дев’ятнадцять осіб.
Як повідомили рятувальники ДПРЧ-18, котрі чергували у пункті обігріву, усім, хто звертався туди по допомогу, пропонували зігрітися гарячим чаєм, пригощали печивом, надавали теплий одяг.
Зараз пункт поки що не діє. Але відновить свою роботу в черговий раз, коли температура повітря опуститься нижче -10 за Цельсієм.
Ірина САМЧУК.
Фото автора.

Шостого лютого розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. Триватиме вона до 19 березня.
Вступники можуть подавати сертифікати ЗНО як 2018-го, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім як з іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування. Цьогоріч до тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде введено аудіювання, «розуміння мови на слух», що передбачає прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них. На сайті Львівського регіо­нального центру оцінювання якості освіти опубліковано рекомендації щодо процедури реєстрації та зразки завдань з іноземної мови з елементами ауді­ювання.
Нагадаємо, цьогоріч вперше ЗНО з української мови і літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію повної загальної середньої освіти.

Нещодавно виповнилось п’ятнадцять років з часу заснування Рівненською обласною науковою бібліотекою щоквартального інформаційного бюлетеня для людей з інвалідністю «Інва.net». Ювілейним став його 32 випуск, на сторінках якого є й дописи наших земляків. Зокрема у розділі «Служба зайнятості» вміщено статтю заступника директора Здолбунівського РЦЗ Оксани Шнайдер «Стажування на робочому місці - запорука працевлаштування». Опубліковано добірку віршів поетеси-здолбунівчанки Ольги Заїки і розповідь про цю надзвичайну жінку авторства Марії Токар.
Загалом у бюлетені чимало різноманітних корисних порад та інформаційних матеріалів від фахівців медичної, юридичної, соціальної сфер, які стануть в пригоді не лише людям з інвалідністю. Здолбунівчанам, щоб ознайомитись з бюлетенем «Інва.net», їхати до Рівного не потрібно. Бо усі випуски видання є у фонді нашої центральної районної бібліотеки і на сайті РОУНБ.
Ольга ЯКУБЧИК.

Як повідомило на своїй сторінці у «Фейсбуку» управління соціального захисту населення Здолбунівської РДА, відсутність необхідних відомостей унеможливлює отримання від ДФС та ПФУ інформації про доходи осіб (в т. ч. і 14-річних), а як наслідок - проведення ним розрахунку субсидії домогосподарствам та інших соціальних виплат. Отож, в управлінні просять власників домогосподарств та претендентів на соцвиплати надати установі необхідні дані і нагадують, що, відповідно до ч. 2 ст. 21 ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт.
Вл. інф.

У Здолбунівському РБК 31 січня було людно. Там на підсумкову за 2017 рік нараду з питань розвит­ку культури і туризму на Здолбунівщині зібралися працівники і керівництво цієї галузі в нашому районі. Також у засіданні взяли участь очільник Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук і голова Рівненської обласної організації профспілки працівників культури Петро Давидюк.

Про хід виконання у звітному періоді Програми розвитку культури Здолбунівщини на 2013-2017 роки йшлося у доповіді начальника відділу культури і туризму Здолбунівської РДА Елеонори Стеценко. Її виступ візуально доповнювала відповідна слайд-презентація.
Програма розвитку культури Здолбунівщини на 2013-2017 роки була прийнята з метою забезпечення на теренах району реалізації державної політики у сфері культури; створення належних умов для розвитку культурного обслуговування населення і можливостей для задоволення його культурних потреб; популяризації і поширення якісного віт­чизняного культурно-мистецького продукту; підтримки етнічної і культурної самобутності нацменшин; посилення підтримки мистецької творчості; формування сучасного бібліотечного середовища; збереження та відтворення культурної спадщини і розвитку музейної справи; здійснення державної мовної політики; забезпечення міжконфесійного діалогу та злагоди.

Батькам, які не лише не виховують своїх дітей, а й відмовляються допомагати їм матеріально, в Україні відтепер непереливки. Адже татам і мамам, котрі не сплачують аліменти, обмежили право на виїзд за кордон, а їхні прізвища можна побачити у відкритому реєстрі боржників.

Розроблений Міністерством юстиції України закон № 7277 вступив у дію 6 лютого. Ним суттєво посилено відповідальність злісних неплатників аліментів, які боргують понад 6 місяців.
Наразі персональні дані кожного з таких горе-батьків можна знайти у відкритому реєстрі боржників аліментів за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors. Є там і прізвища високопосадовців, багатіїв та інших відомих широкому загалу людей. Реєстр містить дані про понад 75000 боржників, і в Міністерстві юстиції України вважають, що він стане ефективним засобом тиску на неплатників.

У день сторіччя бою під Крутами, 29 січня, на Здолбунівщині згадували про юних героїв. Сто років тому близько трьохсот українських воїнів протистояли п’ятитисячній армії більшовиків, що наступала на Київ, і їм вдалося затримати загарбників на кілька днів, а нині їх вже назвали «першими кіборгами». Бо саме з крутянцями порівнюють сучасних відважних захисників Донецького аеропорту.
«Бій під Крутами став успішною оборонною операцією, оскільки затримав ворога на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір з країнами Четверного союзу; сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України», - йдеться у повідомленні Українського інституту національної пам’яті.

Урочистості з нагоди 100-річчя від утворення «Просвіти» на Здолбунівщині відбулися минулої п’ятниці у залі засідань районної ради.
На захід зібралися просвітяни краю, ветерани Товариства та УПА, представники органів влади, громадськості.
Присутні Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять борців та воїнів, полеглих за незалежність Украї­ни, просвітян, які вже відійшли у Вічність.
З промовами виступили очільники Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Іван Вєтров, Здолбунівського районного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Зоя Вітень та ветеран «Просвіти» Галина Давидчук.

 


Десяткам достойників вручили відзнаки - спільні грамоти Здолбунівської РДА та районної ради, грамоти Рівненського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» і Здолбунівського РО ВУТ «Просвіта», медалі «100 років Рівненської «Просвіти». Грамотою Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка нагороджено Світлану Ніколіну. Опісля офіційної частини урочистостей просвітян Здолбунівщини вітали концертними номерами місцеві артисти.

Олександр ДЕХТЯРЧУК зустрівся з юними важкоатлетами,
яких тренує легендарний
Володимир Гордійчук.
А Здолбунівська районна ДЮСШ отримала спортінвентар,

придбаний коштом субвенції з державного бюджету.

Під час чергового візиту до нашого краю народний депутат Олександр Дехтярчук поспілкувався з колективами чотирьох загальноосвітніх навчальних закладів Здолбунівщини та зустрівся з викладачами й вихованцями районної ДЮСШ.

Шляхом до сіл так званої Мізоцької зони особливо не розженешся ні взимку, ні влітку. Утім, у сніжну пору дороги вряди-годи ще «проїжджі» - благо, вибоїни позарівнювало снігом. Натомість постійно потрапляють на очі чагарники, котрими поросли узбіччя більшості автошляхів нашого району.
- У Привільненській громаді на Дубенщині таких чагарів вже не побачиш. Там придбали трактор з дробилкою і поступово усі кущі передробили на щепу, якою опалюють приміщення сільської ради та школи. І паливо, вважайте, безкоштовне, і узбіччя від чагарників розчистили. Оце й свідчить, що громада стала господарем на своїй території, - зауважує нардеп.
Діставшись до Ступнівського НВК, одразу помічає­мо зміни. Адже цю будівлю торік суттєво оновили, замінивши всі старі вікна на енергоощадні. Це вдалося зробити коштом державного бюджету, з якого за сприяння Олександра Дехтярчука було виділено субвенцію в сумі 150 тис. грн. Спрямували на заміну вікон і кошти з районного бюджету. А нещодавно завдяки субвенції з держбюджету для цього закладу закупили 10 нових моніторів та ноутбук.

Квіти вручають В’ячеславу Шляховому.

Минулого тижня у читальному залі Здолбунівської цент­ральної районної бібліотеки відбувся захід, про який вже, певно, писали не лише усі місцеві Інтернет-ресурси, кілька інших ЗМІ, а й чимала частина його учасників на своїх сторінках у “ФБ”. Навіть відео у мережі вже є. Йдеться про презентацію книги Їржі Бонека, Дануше Манової і Вацлава Старека “Гульча Чеська на Волині (Опис життя в 1870-1947 роках)” у перекладі українською В’ячеслава Шляхового. Під час заходу від освічених відомих і авторитетних людей прозвучало безліч фактів та цікавих історій, інформація про задуми, до втілення яких надихнуло назване видання у чеському й українському варіантах. Усе це в поєднанні резюмувалось у думку: наскільки все ж таки могутню силу має книжка.

Так, і про це вже теж писано-переписано й говорено-переговорено. Але ж ось, маємо гарний конкретний приклад. Отож - всього 216 сторінок. Книжка. Нова? Ні. Можна сказати, що заново відтворена. Бо починали її писати ще в 50-х роках минулого століття, продовжили в 1976-1984 рр., допрацьовували з 1989-го, а в 1992-му видали накладом 500 примірників чехи - як хроніку життя громади, заснованого ними в 1871 році в нашому краї села, котре більшість з них через 87 років покинули, реемігрувавши в різні куточки Чехії. В середині 1990-х чотири примірники книжки отримав у дарунок від одного з її авторів Вацлава Старека В’ячеслав Шляховий - уродженець Гільчі, нащадок, по материнській лінії, однієї з тамтешніх чеських родин, на той час викладач фізики й математики НУВГП. Три примірники він подарував біб­ліотекам, а той, що лишився в нього, читав з великим інтересом.

Учасники фесту.

Двадцять третього січня у ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» відбувся фестиваль колядок. Участь у ньому взяли не тільки ті, хто займається у хоровому гуртку, а й учні-мешканці гуртожитку під керівництвом вихователів Л. В. Мороз, Л. І. Шевченко та А. О. Ковтун.
Присутні відчули себе справжньою родиною, яку віншували з Новим роком гурти колядників. Учні-мешканці п’ятого поверху гуртожитку вразили веселими різдвяними піснями, четвертого - гарним виконанням традиційних колядок, а дівчата з третього поверху - сучасними колядками й барвистими національними костюмами. Зворушливим моментом фесту стало спільне виконання колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю».

Милосердя і доброта, як два крила, на яких тримається людство. Людяність, чуйність, доброта… Усе частіше про них говоримо. Та чи кожна душа є відкритою для добра? Бо, на жаль, можна сказати, що сучасне наше суспільство вражене вірусом егоїзму, зла й жорстокості. Зчерствіли людські серця, заросли ряскою байдужості до чужого горя, а бід сьогодні так багато... Натомість з давніх-давен в українців вважали за потрібне допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, надати притулок безхатченку, порятувати хворого, захистити скривдженого, розрадити самотнього, поважали старість.

Під час навчань.

У залі колегій Здолбунівської райдержадміністрації відбулась зустріч мам та дружин учасників АТО, у тому числі й тих воїнів, які стали небесними Янголами.
На початку заходу директор Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, голова районної жіночої ради Тетяна Павлова ознайомила присутніх з тим, як та коли виникла потреба провести таке спілкування.

Учасниці зустрічі.

 


Заступник голови Здолбунівської РДА Сергій Гридін спершу привітав учасниць зустрічі зі всіма нещодавніми святами, а потому розповів, де йому на вій­ні знадобилися знання з надання першої допомоги і про застосування цих навиків уже в мирному житті.
Голова Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України Марія Бєлікова провела для жінок півторагодинні навчання з надання першої допомоги. І час цей, за словами учасниць навчань, пролетів дуже швидко, бо інформація їх зацікавила, вони набули корисних навиків.

Сучасні технології, безперечно, корисні. Та, на жаль, зараз є чимало дітей, які перейшли межу розумного у спілкуванні з комп’ютером та Інтернетом.
Комп’ютерні ігри, пости в соцмережах тільки створюють ілюзію спілкування і не сприяють формуванню навичок спілкування справжнього. Багато дітей замінюють живі спілкування та ігри блуканням по різноманітних чатах, форумах тощо.
Всесвітня мережа - саме те місце, де завдяки анонімності можна позбутися батьківського контролю й відверто поговорити про наболіле. На контакт з дітьми у соціальних мережах виходять інтернет-хижаки і чіпляють їх на гачок своєю прихильністю, увагою, добротою. Знайшовши по той бік дисплея невидимого друга, підліток може поскаржитись на свої негаразди, назвати «імена, паролі та явки» - тобто місце роботи батьків, домашню адресу, розповісти про свої звички, суму кишенькових грошей.

Цьогоріч 22 січня ми відзначили дві визначні річниці в історії свого народу - дев’яносто дев’яту від проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки і соту з дня проголошення Української Народної Республіки. Як і по всій країні, у Здолбунові того дня відбулися урочистості.

До нашого міста завітали відомі волонтери з Хмельниччини. Члени Творчої сотні «Рух до перемоги» влаштували святковий концерт «З любов’ю заради миру» у приміщенні Здолбунівського РБК, присвячений Дню Соборності України.


Вела концерт очільниця Творчої сотні «Рух до перемоги», кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня Оксана Радушинська.