Новини
- Деталі
- Перегляди: 526
Щодалі важливішим стає питання утвердження нашої держави як незалежної самостійної країни. Органи місцевого самоврядування та районна влада наголошують на необхідності активізації роботи з формування національно-патріотичної свідомості громадян. Наш заклад докладає максимум зусиль, аби донести освітнім установам цей потужний запал.
Під керівництвом директора у ЗРЦТДЮ сформували пересувну творчу групу, котра з метою здійснення ідейно-патріотичної пропаганди має відвідати низку сільських шкіл. Першим з цих закладів став розташований у селі зі славетною історією. «Дермань - цариця Волинського краю», - писав колись про нього Улас Самчук.
Перед концертом у тамтешній гімназії з промовами виступили директор цього навчального закладу Оксана Андріївна Шепельчук та її заступник з виховної роботи Тамара Леонтіївна Нечипорук. Від них ми дізнались про історію Дермані, її видатних людей, зокрема й про сучасників - мужніх захисників Вітчизни.
- Деталі
- Перегляди: 576
Осінь нового навчального року у Здолбунівському районному центрі творчості дітей та юнацтва виявилась досить плідною. Вихованці центру взяли участь у багатьох культурно-мистецьких заходах. Зразковий ансамбль спортивного бального танцю «Ритм» та зразкова студія естрадного співу «Юність» виступили на святкуванні Дня міста Здолбунова. Колективи закладу були запрошені до участі в урочистостях з нагоди 135-річчя місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 5, зокрема – хоровий колектив «Елегія» та зразковий ансамбль спортивного бального танцю «Ритм».
- Деталі
- Перегляди: 501
Яскраві художні номери, ясні дитячі усмішки, нестримні оплески батьків, гордість наставників. Усе це «Посвята в позашкільнята» - свято для дітей, які цьогоріч вперше переступили поріг Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва.
Той осінній день видався дощовим, але в нашому закладі було тепло й затишно, а зала, де проходило свято - переповненою. Там зібралися батьки, вихованці, випускники і, звісно ж, новачки центру.
- Деталі
- Перегляди: 543
Літстудійці «Зорецвіту» взяли участь у заході, присвяченому Дню української писемності та мови, що відбувся у Здолбунівській центральній районній бібліотеці. Розпочали його промовою щодо історії писемності та непересічного значення мови, а також презентацією книг, часописів й інших матеріалів за цією темою працівники книгозбірні. Продовжили зустріч наші літстудійці виконанням пісень, декламуванням текстів, демонстрацією сценок та текстуально-пісенних композицій. Так, присутні мали змогу послухати вірш Марії Солтис «Слово патріотки», підсилений виконанням відомої пісні Андрія Кузьменка «Сам собі країна». Згадали студійці й про таку потужну в царині Слова особистість, як Іван Франко. В пам'ять про українського Каменяра прозвучала пісня на його слова «Човен».
- Деталі
- Перегляди: 511
У Здолбунівській центральній районній бібліотеці днями відбулася зустріч бібліотекарів району з Володимиром Остапуком - істориком та краєзнавцем, членом Національної спілки краєзнавців України. В доробку дослідника уже кілька книг з історії нашого краю, про видатних земляків. Бібліотекарям же Володимир Панасович презентував нову роботу - «Перша школа в Здолбунові. Крізь призму десятиліть». Особливе це видання тим, що про історію та здобутки школи в ньому «розповідають» сотні світлин. А на фото - і те, який вигляд мав навчальний заклад у різний час, і його керівники, і педколектив, і випускники, котрими, до речі, може гордитися не тільки школа, а й усе наше місто. Є на сторінках і коротка текстова інформація. Бібліотекарі зможуть скористатися виданням при підготовці заходів краєзнавчої тематики, а всі охочі - придбати його у міській книгарні.
Вл. інф.
На фото: триває презентація.
Фото зі сторінки
Здолбунівської ЦРБ
у «Фейсбуку».
- Деталі
- Перегляди: 436
Новий проект «Відкритий університет» представили молодим землякам активісти Національного Корпусу Здолбунів. Перші лекції відбулися 16 грудня у Здолбунівському районному центрі творчості дітей та юнацтва.
Захід пройшов з аншлагом. Півсотні юнаків та дівчат мали змогу почути історії з життя відомих у нашому краї людей. Тож запрошені гості - голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, радниця очільника Рівненської ОДА Ірина Михалевич та керівник патрульної поліції Рівного Сергій Мерчук по черзі виступали перед кожною з трьох груп, на які розділили аудиторію. А в перервах, за чашечкою кави, слухачі мали змогу обговорити почуте на лекціях.
- Деталі
- Перегляди: 492
Ось і прийшла вже до нас зима, сповіщаючи про себе першими пухнастими сніжинками.
Але у Здолбунівській ЗОШ І ст. № 7 ще по-осінньому тепло та радісно. А все тому, що учні 1-А класу, прощаючись з осінню, влаштували свято - “Бал квітів”. Дійство було особливим: з усмішками, теплими поглядами, гарними словами. І навіть сонечко визирнуло з-за хмар та лагідно усміхалося до дітей-квітів.
Як справжня господиня, Осінь пошанувала усі квіти і передала естафету Зимі.
- Деталі
- Перегляди: 2214
Займаючись розведенням риби в ставу на Волині, я підгодовував її вареними кабачками, динями й гарбузами. Виникла потреба підібрати найрентабельніший з їх видів. Адже частину плодів використовував ще й у підсобному господарстві - для підгодівлі птиці, свиней і худоби. Хотілося й собі підсмажити кабачка, спробувати диньку, полузати гарбузового насіння. А ще - щоб плоди ці були холодостійкими і зберігались якнайдовше. Отак, підбираючи, я й натрапив на фіцефалію - фіголистий гарбуз.
З’ясувалось, що культура ця повністю відповідає визначеним колись мною потребам. Тож віднедавна фіцефалія, тропіканка з Південної Америки, а саме з Перу, “оселилася” і чудово почувається на волинських землях.
- Деталі
- Перегляди: 586
не залишиться у загальноосвітніх закладах нашого району.
- Деталі
- Перегляди: 573
Голови територіальних громад району говорили про зроблене за рік
Більшість представників різних рівнів влади, підбиваючи підсумки минулого року, вже десятиліттями виголошують звичну для нас фразу: «Рік був непростим». З цим не посперечаєшся, бо ж рік за роком доводиться долати труднощі, часом констатуючи, що до справжнього поступу нам ще дуже далеко.
Та якщо проаналізувати рік, що минає, то про застій у нашому краї говорити не доводиться. Адже протягом 2017-го ремонтні роботи, поліпшення матеріальної бази чи й будівництво відбувалися у кожному населеному пункті Здолбунівщини. Саме про зроблене протягом цього року та сподівання на
2018-й йшлося нещодавно під час зустрічі голів територіальних громад району, яка відбулася у Здолбунівській РДА (на фото).
Захід провели з метою не лише підсумувати, що саме встигли зробити у звітному періоді в кожному населеному пункті, а й визначити пріоритетні напрямки діяльності на майбутнє.
Наприкінці цього року кожному очільнику місцевої громади є про що відзвітувати своїм виборцям. Адже в багатьох селах нашого району відбулися ремонти закладів культури, або ж такі заплановано на наступний рік. Оновили й навчальні заклади - у багатьох з них замінили вікна, відремонтували системи опалення, а в деяких виконали й значно суттєвіші ремонти.
Тривають і роботи з будівництва та реконструкції ДНЗ в Івачкові, Мізочі, Новомильську. І якщо до мізоцького та івачківського дитсадків малюки підуть уже зовсім скоро, то в будівництво приміщення Новомильського ДНЗ потрібні ще чималі капіталовкладення, які у 2018-му, як і цьогоріч, спрямовуватимуть з різних джерел.
- Деталі
- Перегляди: 680
про діяльність за період з грудня 2016 року по грудень 2017 року (коротко)
Повноваження голови
районної ради визначено статтею 55 Закону України «Про місцеве
самоврядування в Україні».
Будівництво спортивного залу дитячо-юнацької спортивної школи.
Відповідно до пункту 1 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради скликає сесії, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради.
У звітному періоді, відповідно до розпоряджень голови районної ради, відбулося 11 пленарних засідань ради при запланованих 5, на яких розглянуто понад 190 питань та прийнято 187 рішень з таких питань:
l формування районного бюджету та внесення змін до нього – 14;
l затвердження нових районних програм – 13;
l внесення змін до вже прийнятих програм - 7;
l соціально-економічного розвитку та управління майном – 22;
l агропромислового комплексу, охорони навколишнього природного середовища та земельних відносин - 10;
l щодо діяльності районної ради - 7;
l надання грошової допомоги за кошти районного бюджету - 13;
l регуляторної політики – 4
Заміна вікон на металопластикові в будинку культури с. Дермань Перша.
З метою приведення у відповідність до чинного законодавства установчих документів закладів комунальної власності районною радою прийнято 13 рішень про затвердження Статутів у нових редакціях, що дозволило комунальним закладам у повному обсязі виконувати покладені на них обов’язки.
З метою вирішення проблемних питань, які спричинили соціальну напругу, за ініціативи депутатів районною радою підготовлено та схвалено 10 звернень до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, обласних організацій.
Підтримано більшістю голосів 7 депутатських запитів.
Капітальний ремонт фасаду Здолбунівської гімназії.
З ініціативи депутатів вдалося вирішити питання щодо:
l виділення коштів на встановлення вікон, завершення будівництва та введення в експлуатацію котельні у Ступнівському навчально-виховному комплексі;
l заміни вікон у приміщенні Ступнівського будинку культури;
l виділення коштів з районного бюджету на ремонт приміщення початкової школи Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Здолбунівської районної ради;
l виділення коштів на коригування проектно-кошторисної документації для реконструкції дошкільного закладу «Малятко» на території Миротинської сільської ради;
l вирішення питання ремонту приміщення публічно-шкільної бібліотеки с. Мала Мощаниця;
l вирішення питання підвозу учнів з с. Стара Мощаниця до Білашівського навчально-виховного комплексу;
l виділення коштів на капітальний ремонт Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5.
- Деталі
- Перегляди: 621
Святкові заходи на честь сторіччя Здолбунівської гімназії, які відбулися 8 грудня, зібрали тих, хто так чи інакше, причетний до цього славного закладу.
Спочатку випускники усіх років зустрілися у приміщенні гімназії, де мали змогу оцінити позитивні зміни, котрі відбулися у закладі, відвідати свої колишні класи та поспілкуватися з учителями і шкільними друзями.
Згодом на нещодавно оновленому фасаді приміщення гімназії відкрили меморіальну дошку першому директору закладу Йозефу Косаку. До речі, у церемонії відкриття взяв участь Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек.
Дійство продовжив урочистий захід «Від першої чеської школи до гімназії – 100 років», який відбувся у Здолбунівському БКЦ. Гімназію вітали представники районної та міської влади, колишні та нинішні учителі, випускники, учні та їхні батьки. Митці подарували присутнім зворушливі пісні та професійні танцювальні номери. А загалом у залі панувала атмосфера щирої любові та поваги до навчального закладу, який дає учням не лише чудову освіту, а й відчуття причетності до єдиної гімназійної родини.
Фото Ольги КЛИМКОВИЧ.
- Деталі
- Перегляди: 562
Зважаючи на неодноразові звернення осіб, які отримують допомогу по безробіттю, щодо страхового стажу, надаємо роз’яснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону № 1105, страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця нею та роботодавцем або нею сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини. До таких випадків належить період отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), який включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
- Деталі
- Перегляди: 514
Минулої суботи, 9 грудня, на базі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 6 уже втринадцяте відбувся районний конкурс “Найрозумніший”. У ході цих змагань традиційно визначали найерудованішого серед четвертокласників загальноосвітніх закладів Здолбунівщини. І зробити це вдалося вже за підсумками третього туру, без жодних додаткових завдань для конкурсантів.
Оцінювало знання учасників компетентне журі у складі вчителів А. Л. Мельник (ЗОШ І-ІІІ ст. № 1), Н. М. Нікітіної (ЗОШ І-ІІІ ст. № 4), Н. О. Кокоч (ЗОШ І-ІІІ ст. № 6), Н. О. Мінець (ЗОШ І ст. № 7), В. А. Герасимчук (Спасівська ЗОШ І-ІІІ ст.), яке очолювала методист з початкової освіти Здолбунівського райметодкабінету С. І. Батьковець. Вела конкурс і підбадьорювала учасників Ю. В. Мельник, вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.
- Деталі
- Перегляди: 556
Автомобіль «Мерседес Спринтер» нещодавно отримала багатодітна родина Мельників з села Новосілки. У сім’ї, окрім трьох рідних, нині виховують восьмеро прийомних дітей. Тож автомобіль цій дружній родині дуже потрібен.
Авто не новеньке - має двадцятирічний «стаж», проте служить справно. Нині його вже використовують для підвозу дітей ближче до місця навчання.
- Діти навчаються у Копитківській ЗОШ І-ІІІ ст. Тому підвозимо їх до Мар’янівки, звідки вони автобусом доїжджають до самої школи, - розповідає Світлана Степанівна Мельник, багатодітна мама та «за сумісництвом» - голова Новосілківської сільської ради.
Мельники очікували на автівку п’ять років. Та отримати її вдалося тільки після того, як пані Світлана звернулася безпосередньо до радника міністра юстиції України Андрія Помазанова, котрий у серпні цього року саме перебував з візитом на Здолбунівщині. На початку грудня Світлані Степанівні у Києві вручили ключі від довгоочікуваного автомобіля.
Ірина САМЧУК.
- Деталі
- Перегляди: 532
У центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з Неонілою Диб’як
Неоніла Ананіївна родом з мальовничої місцини на Млинівщині, де пагорби милують око зеленим оксамитом різнотрав’я й золотом збіжжя, долини й ліски оповиті легендами, де лукою над берегом невеличкої річечки поважно походжають лелеки, а земля щовесни під великою водою від талого снігу, чи влітку-восени від зливи-громовиці, вкривається глибоченькими тріщинами, наче обличчя старої бабусі зморшками, де хатки, як зорі в небі, розкидані одна від одної не надто близько - з невеличкого села Мошків Перемилівської сільської ради. Напевно, краса тамтешньої природи свого часу й надихнула ще зовсім юну Неонілу до перших спроб віршування. Згодом же саме любов до рідного краю стала для неї потужним джерелом натхнення, поштовхом до творчого пошуку, до копіткої праці над історичними розвідками. І Слово її, ліричне й образне, грайливе та барвисте, закличне й палке, знайшло відгук у серцях багатьох читачів.
Неоніла ДИБ’ЯК читає свої вірші.
Нині Неоніла Ананіївна Диб’як - відома авторка збірок поезій і прозових творів для дорослих та дітей, мовознавчих і літературно-критичних статей, історико-краєзнавчих праць. З 2000 року - член Національної спілки письменників України, лауреат обласної літературної премії ім. Валер’яна Поліщука, переможець конкурсу «Краща книга Рівненщини» в номінації «Краща поетична збірка» («Зозулі мого саду», 2009). За фахом вона - педагог, але працювала й на державній службі. Зараз, хоч і пенсіонерка, активно займається спілчанською і краєзнавчою роботою, літературною творчістю.
- Деталі
- Перегляди: 500
У Літературному музеї Уласа Самчука в Рівному вшанували талановитого письменника-перекладача Бориса Тена з нагоди 120-ї річниці від дня його народження.
Під час заходу було презентовано повість-есе про цього видатного нашого земляка, написану мирогощанцем Миколою Пшеничним - першим лауреатом Рівненської обласної літературно-мистецької премії імені Бориса Тена. Думками про життя та творчість Бориса Тена поділилися доктор філологічних наук, професор Ірина Захарчук, голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Ірина Баковецька, письменниця Вікторія Климентовська, художник Віктор Гвоздинський, просвітянин Петро Давидюк, директор Рівненського краєзнавчого музею Олександр Булига. Талановита рівненська поетеса Лідія Гольонко чарувала присутніх власними піснями під гітару.
На вшанування знаменитого земляка до музею завітали разом зі своєю вчителькою української мови та літератури учні Кунинської ЗОШ І-ІІ ст. Саме в їхньому селі колись служив священиком батько Бориса Тена. Діти читали сонети Бориса Тена та власні твори про письменника.
Інна НАГОРНА,
завідувач Літературного музею
Уласа Самчука в Рівному.
- Деталі
- Перегляди: 728
Понад дві години чудових танців, музики, оплесків і щирих привітань - таким був творчий вечір зразкового ансамблю народного танцю “Сузір’я” та його керівника Ніни Василівни Борячук, що відбувся минулої неділі.
Задовго до початку заходу у залі Здолбунівського будинку культури цементників було повно люду - там зібралися колеги, учні і випускники Ніни Василівни, повболівати “за своїх” прийшли рідні й друзі учасників ансамблю, а розважитися та подивитися концерт - здолбунівчани, які мали того дня вихідний.
Історію “Сузір’я”, його здобутки й будні організатори вечора висвітлили за допомогою слайд-шоу. А про свою творчість “розповідали” учасники підготовчої, молодшої, середньої і старшої груп, випускники колективу 2016 та 2017 років самі. Танцями. Вони представили глядачам хореографічні композиції у постановках Ніни Боярчук, Анатолія Крикончука і Тараса Ступака, їх спільні роботи.
- Деталі
- Перегляди: 476
У фотозоні.
Незвичайну виставку днями презентували у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 6. Глядачам представили понад дві сотні виробів учнів 1-8 класів та їхніх батьків. Усі ці експонати нагадують про те, що от-от у свої права вступлять очікувані всіма різдвяно-новорічні свята.
- Людей поглинають буденність, щоденні проблеми, тому хотілося подарувати їм посмішки й добрий настрій. Приємно здивувало те, що на заклик організувати таку виставку у школі відгукнулося дуже багато охочих продемонструвати свою творчість, - розповіла педагог-організатор навчального закладу Людмила Присяжнюк.
Фрагмент виставкової експозиції.
Як зазначила заступник директора школи Надія Середюк, батьки школярів початкової ланки проявили особливу активність при підготовці виставки. Тож там представлені дуже оригінальні й красиві вироби.
- Деталі
- Перегляди: 671
Олександр ДЕХТЯРЧУК під час зустрічі в Кунині вкотре розповідав
про переваги створення об’єднаної громади.
Обговорювати потребу розпочати процес створення об’єднаних територіальних громад у нашому краї почали майже три роки тому. Вже тоді всі, кого так чи інакше стосується процес втілення децентралізації, детально дізналися про переваги цієї реформи. Спливло багато часу. Та на Здолбунівщині продовжують вагатися, аналізувати і відтягувати початок конкретних дій. А от наші сусіди тим часом встигають домовлятися, проводити вибори, отримувати «підйомні» кошти від держави й успішно вчитися господарювати самостійно.
Нині створення ОТГ предметно обговорюють у Здовбиці. Депутати цієї сільської ради вже двічі ініціювали об’єднання з громадами Уїздецької, Урвенської, Миротинської сільських рад, які мають увійти до Здовбицької об’єднаної територіальної громади, згідно із затвердженим Кабміном перспективним планом. Якщо таке об’єднання відбудеться, то Здовбицька ОТГ налічуватиме 10341 особу. Аналіз, проведений фінансовим управлінням Здолбунівської РДА, засвідчує, що така громада буде самодостатньою і матиме значний фінансовий ресурс.
Першими відгукнулися на пропозицію здовбичан в Уїздецькій сільській раді, де під час сесії 12 жовтня обговорювали перспективу такого об’єднання. Після тривалої та часом емоційної дискусії депутати вирішили, що проведуть опитування серед жителів села, а згодом, на наступній сесії, ухвалять остаточне рішення.
Жителі Здовбиці не лише цікавляться перспективами об’єднання,
а й висловлюють власні побажання щодо цього.
У тому, що об’єднуватися потрібно якнайшвидше, переконував жителів Уїздців та Кунина під час останнього візиту на Здолбунівщину і народний депутат Олександр Дехтярчук, який разом з очільником Здолбунівської РДА Сергієм Кондрачуком та депутатом Здолбунівської районної ради Василем Тимощуком зустрівся з громадами цих сіл.
Народний депутат детально розповів про всі переваги і втрачені можливості, апелюючи до досвіду країн Європи й наводячи реальні приклади успіхів сусідів по округу. Адже у Рівненській області створено вже 25 ОТГ, з них 15 - у нашому, 154, окрузі. Нині усі вони є успішними, і кожна має свої здобутки, котрі справді можна вважати прикладом позитивних змін, яких так очікують усі і всюди.
- Деталі
- Перегляди: 556
Цього тижня очільники органів місцевого самоврядування зібралися на нараду у Здолбунівській РДА, щоб разом з керівництвом району обговорити особливості господарювання у 2017 році та плани на рік наступний.
Передусім спілкувалися про фінанси. Нині у районі найскладнішою є ситуація з фінансуванням медицини. До завершення року на галузь не вистачає 3,5 млн. грн. Тобто коштів немає навіть на найнеобхідніше - зарплатню та енергоносії, не кажучи вже про розмитнення придбаної для району ще влітку «швидкої», на що потрібно 69 тис. грн., чи виплати для важкохворих, яким не вистачає 70 тис. грн.
- Деталі
- Перегляди: 473
передала бійцям підопічна Здолбунівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Віра Іванівна Шпак. Нову партію виробів, виготовлених власноруч, вона віддала волонтерці Валентині Лукашук. Уже через тиждень шкарпетки відвезуть бійцям на Схід.
Віра Шпак продовжує плести шкарпетки, однак їй не вистачає ниток для цієї благої справи. Тож кожен може долучитися до такої допомоги бійцям, передавши вовняні нитки або вироби, які можна розплести, до Здолбунівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
Вл. інф.
- Деталі
- Перегляди: 534
Колишній головний редактор нашої газети Володимир Дрозюк захоплюється поезією. Пише вірші і сам. Кілька років тому вийшла у світ збірка його поезій «Молитва любові».
Цьогоріч Володимир Васильович взяв участь у Всеукраїнському поетичному вернісажі «Троянди й виноград» і став його лауреатом. До складу журі цього престижного творчого конкурсу входили Петро Засенко, Микола Луків, Леонід Горлач, Станіслав Шевченко, Вікторія Колесник, Володимир Бутко, Максим Рильський (онук знаменитого поета) та Іван Драч. З рук останнього Володимир Дрозюк і отримав у Києві диплом лауреата та кришталеву троянду вернісажу.
Вл. інф.
На фото: Володимир ДРОЗЮК з відзнаками.
Фото Ольги ЯКУБЧИК.
- Деталі
- Перегляди: 488
Прапор завдовжки у кілька десятків метрів привезли до Здолбунова. Полотнище, яке об’єднує символіку різних областей та районів України, презентували 4 грудня працівникам Управління державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області. Захід відбувся у рамках всеукраїнської казначейської акції «Об’єднаймо Україну».
Стяг «мандрує» містами нашої країни, де працівники казначейських управлінь доповнюють його прапорами рідних їм населених пунктів.
Полотнище вже побувало в кількох обласних центрах. На Рівненщину його привезли з Івано-Франківщини. Після того, як у ньому зберуть прапори всіх областей та районів, 22 січня, у День соборності України, цей величезний стяг розгорнуть на мості Патона у Києві.
Вл. інф.
Фото УДКСУ в Здолбунівському
районі Рівненської області.
- Деталі
- Перегляди: 497
З 1 січня 2018 року діючу систему замовлення та розподілення путівок на лікування застрахованих осіб замінить більш ефективне адресне забезпечення реабілітацією у відповідних відділеннях санаторно-курортних закладів.
Усі нововведення відбуватимуться з метою реалізації принципу «гроші ходять за людиною».
Запроваджується новий механізм лікування застрахованої особи в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів на підставі тристоронніх договорів (між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом), а також підписаних застрахованою особою актів приймання-передачі наданих послуг з реабілітаційного лікування та послуг з проживання і харчування. А найприємніше, напевно, те, що Порядок надає право самостійного вибору застрахованою особою санаторно-курортного закладу для проходження лікування після перенесених захворювань і травм, відповідно до профілів медичної реабілітації.
- Деталі
- Перегляди: 583
Нещодавно Верховна Рада підтримала законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Ним посилено відповідальність батьків за несплату аліментів. За нововведеннями, до неплатників аліментів, які заборгували виплати більше ніж за 6 місяців, застосовуватимуть нові методи виконання рішень.
А саме:
1. Боржників позбавлятимуть права на виїзд за кордон до повної ліквідації заборгованості.
2. Боржників тимчасово позбавлятимуть права керувати автомобілем.
3. Боржників позбавлятимуть права використовувати зброю, а також полювати. Заборона ця діятиме доти, доки заборгованість зі сплати аліментів не буде погашена у повному обсязі.
4. Запровадять новий вид адміністративного стягнення - 2 місяці соціальних робіт для боржників. Вони виконуватимуть їх у вільний від навчання чи роботи час. А оплата за ці роботи піде на погашення боргів дітям.
- Деталі
- Перегляди: 471
В Україні триває акція «16 днів проти насильства». Її мета - привернути увагу громадськості до актуальних для українського суспільства проблем, зокрема насильства в сім’ї, а також формування у всіх верств населення свідомо нетерпимого ставлення до будь-яких проявів насильства.
- Деталі
- Перегляди: 609
Як не захворіти, коли всі навколо застуджені
Традиційний для холодної пори року «застудний» сезон набирає обертів. Це підтверджує і різке зростання попиту на протизастудні засоби в аптеках, і повсюдні кашель та чхання.
Статистичні дані також свідчать про збільшення кількості застуджених. Адже протягом минулого тижня на Рівненщині занедужали 7374 людини, більшість з яких - діти до 18 років. Протягом тижня госпіталізували майже 200 пацієнтів. Як повідомили у Рівненському обласному лабораторному центрі, перевищення епідпорогу медики зафіксували у Радивилівському та Дубровицькому районах, на межі перебуває нині Березнівщина.
- Деталі
- Перегляди: 493
Минулої п’ятниці наші земляки, учасники Майдану, передали кілька своїх речей з того періоду Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музею, який нещодавно відзначив третю річницю з дня свого заснування. Серед артефактів часів Революції Гідності, якими активісти Національного Корпусу Здолбунів Дмитро Сирота та Олександр Войцеховський поповнили фонди музею, каска, протигаз, агітки проти представників тодішньої партії влади та владної «верхівки», а також унікальні світлини, зроблені у Рівному й Києві під час найбурхливіших подій Майдану.
Крім того, днями до музею завітала жінка, яка майже 70 років тому, ще немовлям, разом з мамою перебувала у стінах в’язниці, що в той час містилась у цій будівлі. Ользі Кравчук виповнилося лише сім днів від народження, коли вона потрапила до тюремної камери. І від смерті її врятувало лише те, що наглядачка дозволила Олиній бабусі крізь вікно забрати, на тоді вже двомісячне, маля додому, аби його помити. Адже тіло маленької через нелюдські тюремні умови почало вкриватися чиряками. Дівчинку до в’язниці так і не повернули. Аж через сім років вона зустрілася з батьками, які вже відбули покарання в Омську.
За словами директора ЗРІКМу Олега Тищенка, вікна приміщення, крізь які передавали ув’язненим їжу, кликали на допомогу та рятували життя, свого часу замурували. Але їх планують невдовзі відновити.
Нині ж у підземеллях музею облаштовують капличку-крипту. У приміщенні колишньої в’язниці богослужіння у пам'ять про невинно убієнних під час голодоморів вперше відбулося ще в листопаді 2014-го. Відтоді настоятель Свято-Петро-Павлівської церкви УПЦ КП Віталій Петрюк щороку в останню суботу листопада звершує там поминальне богослужіння. Рік тому виникла ідея облаштувати у стінах підземелля справжню капличку.
- Деталі
- Перегляди: 533
Доброта та милосердя - це милість людського серця, розуміння, співчуття, ніжність, любов та доброзичливе ставлення до людей. Це не слабкість, а сила, бо доброта та милосердя властиві людям, які здатні відгукуватися на потребу допомоги. В Україні поняття «волонтер» до 90-х років ХХ ст. взагалі не існувало. Адже людей, які займалися суспільно-корисною справою, називали доброчинцями, благодійниками, альтруїстами, громадськими діячами, меценатами.
- Деталі
- Перегляди: 497
Напевно, кожен з жителів нашого міста з задоволенням милується однією з нових візитівок Здолбунова, яку нещодавно встановили при вході до міського парку. Безумовно, вона – сучасна і дуже гарна.
Але нещодавня публікація у ЗМІ світлини паровоза, що й досі стоїть у місті Волноваха, мабуть, не лише у мене викликала ностальгічний спогад про інший, вже дещо призабутий, місцевий бренд - здолбунівський паровоз. А той «Паровозик» таки був нашим справжнім брендом. Розглядаючи фото з Волновахи, я уявляв, як представники Здолбунівщини, стоячи біля тамтешнього паровоза, згадували наш... Звісно, ніхто з них не причетний до знищення місцевого «Паровозика». Та цілком імовірно, що представники здолбунівської делегації почувалися не вельми комфортно під час тієї фотосесії...
Сторінка 24 із 26