За останній рік популярність «Кобзаря» Тараса Григоровича Шевченка неймовірно зросла. Українці запитують це видання у книгарнях, замовляють через Інтернет. А зараз, у ці березневі теплі дні, вся Україна долучилась до вшанування пам’яті свого пророка.


Море вражень та справж­нє патріотичне піднесення подарував літературно-мис­тецький марафон «Шевченко мобілізує», який відбувся в будинку культури цементників 10 березня. Зі сцени український військовий-учасник АТО, волонтери, керівники організацій та установ, приватні підприємці, представники громадськості декламували Кобзареві твори - уривки з поем «Неофіти», «Кавказ», з поезій «До Основ’яненка», «Розрита могила», з посланія «І мертвим, і живим, і ненародженим» та ін. Кожен з декламаторів намагався не лише виразно читати віршовані рядки, а й передати присутнім у залі почуття, які у їх душах пробудили Шевченкові твори.

Розпочались урочисті заходи з покладання квітів до пам’ятника Кобзарю. Працівники будинку культури разом із учнями та вчителями НВК організували свято «Кобзарева струна». Серед учнів-декламаторів 5-6 класів було визначено переможців, їх нагородили призами. Учасників конкурсу виразного читання теж відзначили подарунками.
Протягом Тижня відбулися також конкурси малюнків, виставка творів декоративно-ужиткового мистецтва, тематичні класні години, відкриті уроки.
Учні 6 класу під керівниц­твом учителя О. В. Шпичак інсценізували п’єсу С. Васильченка «На перші гулі». Потішили глядачів своєю грою Ольга Тимощук (мати), Юлія Палівода (дочка Олена), В’ячеслав Кальницький (батько) та Сергій Дмитрук (Тиміш).

Поезія та й взагалі творчість Тараса Григоровича Шевченка полонила мене ще з дитинства. А його безсмертний “Кобзар” краще, ніж будь-який історичний документ чи книга, розкрив переді мною цілу епоху історії нашої України.
Надворі, вкотре за моє життя, спекотне літо, наповнене пахощами квітів та свіжоскошеної трави, змінила барвиста жовтогаряча осінь. Жовтень вступив у свої законні права. Золотим дощем осипається з дерев пожовк­ле листя, густим туманом вкриті осінні ранки. Вже безліч раз лину думками у далеке і разом з тим близьке минуле, у той час, коли наш рідний край, величну Волинь, один єдиний раз, теж восени, у жовтні 1846 року, незадовго до заслання в Оренбург, відвідав 32-річний випускник Санкт-Петербурзької академії мистецтв Тарас Григорович Шевченко.

Фото Миколи ПОГОНСЬКОГО.

кожен довжиною в рік, сповнений творчим горінням, нат­хненням, наполегливою працею, креативними знахідками і вагомими здобутками - такий шлях від створення у 1957-му здолав Здолбунівський будинок культури цементників.

Минулої неділі на свято з нагоди ювілею цього закладу єдиною великою родиною зібралися ті, хто у ньому творив колись, і ті, хто утверджує його сьогодення. Ті, без чиєї постійної підтримки діяльність БКЦ була б неможливою, а зрештою, не мали б ми у нашому місті такого осередку культурного життя взагалі. Завітало до ювілярів і чимало гостей. Серед них, з відзнаками за сумлінний труд колективу й окремим працівникам БКЦ та подарунками, представники районної і міської влади. При­їхали відомі митці. Так, ще до початку святкового дійства художник Т. Більчук, поетеса І. Мельник та бандуристка С. Квач представили присутнім благодійний мистецький проект «Шляхами наших перемог» та літературний альманах «Повстанська Ватра». Під час цієї презентації присутні Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полег­лих захисників України. До речі, можливо, саме з участі в названому проекті розпоч­неться втілення ще одного з креативних задумів колективу БКЦ - створити у фойє закладу галерею сучасного мистецтва.


А ще в день свята були щирі обійми і сльози радості від зустрічей з колишніми колегами й керівниками колективів, в яких займались, «однокашників», що колись ділили сцену. Треба було бачити, з яким захопленням ці люди розшукували знайомі обличчя і впізнавали себе на світлинах виставки «Історія та сучасність: ФОТОМИТТЄВОСТІ».

Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 двадцять дев’ятого жовтня відзначила поважний ювілей

Колектив навчального закладу.

Під ногами тихенько шурхотить опале жовте листя... Так само тихенько і якось непомітно шурхотять-перегортаються й сторінки книги-історії, яка невпинно відлічує роки. Цих років - цікавих, плідних, сповнених подій, мрій та здобутків - Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 вже шістдесят. І кожен, хто завітає на день народження рідної школи, переконається: зараз вона поважна та мудра, сувора і гомінка, але молода й сучасна.

Грандіозна і зразкова
У 1939 році в мікрорайоні за залізничним мостом у Здолбунові працювало дві школи - російська (№ 5) та українська (№ 13). Остання з 1949 року стала школою № 39. Утім, вже тоді була потреба у розбудові приміщення закладу. Тож у 1954 році управління Львівської залізниці ухвалило рішення щодо початку зведення нової будівлі середньої школи, розрахованої на 400 учнів, на вулиці Шкільній. Для невеликого Здолбунова це було грандіозне будівництво, адже передбачало наявність котельні, водопроводу, внутрішніх зручностей, а голов­не - чудової спортивної зали. Тож у 1956-1957 навчальному році нове приміщення школи № 39 зустріло учнів та педагогічний колектив величною новизною. Навчалися в школі діти не лише залізничників, а й найкращі школярі з цілого району. Нова школа стала зразковим закладом: сюди водили на екскурсії учнів з інших шкіл, котрі заздрили «щасливчикам», які навчалися саме тут. У 1962 році середня школа № 39 Львівської залізниці стала Здолбунівською середньою школою № 4.

Л. А. Панасюк.


Протягом шести десятиліть заклад очолювали чотири директори: О. Я. Дзюба, О. М. Комар, Т. В. Заховайко та Л. А. Панасюк. А ще у ньому працювала ціла плеяда чудових учителів. Нині ж у школі, яка відзначає шістдесятиріччя, трудиться шістдесят педагогів. Десятки років сумлінно та плідно працюють у закладі М. Є. Броніч, О. В. Гершун, О. І. Іванчук, Н. М. Паламарчук, Л. А. Панасюк, Н. К. Пивоваренко, Р. В. Романчук, Н. Г. Сітовська та ін. Натомість нова генерація учителів, серед яких О. В. Бондарчук, О. В. Гаврилюк, Л. П. Капустинська, В. М. Карпетченко, Т. І. Куць, Л. Г. Литвин, Г. М. Левченко, Я. В. Мовчанюк, О. Ю. Нагорна, Т. Л. Нетикша, Т. В. Савчук, О. В. Самчук, О. І. Самолюк, І. Л. Соколюк, Л. М. Пославська, С. М. Почтовий, О. П. Тонковид, М. В. Хомич, Є. О. Якімова, також успішно втілює креативні ідеї, передає знання та виховує розумних, ерудованих, відданих громадян України.

Не лише грунтовні знання здобувають учні в Маломощаницькій ЗОШ, але й беруть участь у масових виховних заходах, зокрема національно-патріотичного характеру, долучаються до суспільного життя в Україні та світі. Частими гостями й помічниками є школярі в бібліотеці.
Небайдужими залишилися учні до страшної сторінки в історії України – Голодомору 1932-33 рр. Усний журнал “Запали свічу пам’яті” організували з дітьми вчитель історії Г. В. Дащинська і бібліотекар Н. Я. Новосад . Болючі слова озвались щемом у дитячих душах. А семикласник Сашко Літценберг доповнив книжкову виставку “Пам’ятаймо…”, організовану до річниці трагічних подій, своїм малюнком. Всією школою вшанували пам’ять жертв Голодомору Хвилиною мовчання.

Шкільними автобусами для перевезення школярів до навчальних закладів Здолбунівський район забезпечений. Однак, зважаючи на стан доріг, якими щодня доводиться курсувати цьому транспорту, більшість автобусів потребує ремонту та технічного оновлення.
Під час перевірки готовності шкіл району до нового навчального року з’ясувалося, що потреба ремонту шкільного автобуса та проблема відсутності коштів на паливно-мастильні матеріали є практично у кожному закладі, забезпеченому таким транспортом. Після відвідин шкіл району заступником голови РДА Миколою Орловим та начальником відділу освіти Здолбунівської райдержадміністрації Лілією Карпенко був складений перелік таких потреб.

Абітурієнти, яких вабить залізниця, не гають часу і наполегливо готуються до навчання у Здолбунівському професійному ліцеї залізничного транспорту, адже це – єдиний у місті навчальний заклад, де готують кваліфікованих робітників залізниці та транспортного будівництва.
В ліцеї створено гарні умови для навчання та виховання молоді. На високому рівні оснащено навчальні кабінети, виробничі майстерні, комп’ютерні класи. Є спортивний зал і майданчики. Свої творчі здібності учні ліцею можуть реалізувати, займаючись у діючих в ПЛЗТ гуртках художньої самодіяльності. Нині у цьому закладі готують фахівців з таких професій, як монтер колії, столяр, помічник машиніста тепловоза, прийомоздавач вантажу і багажу, черговий по залізничній станції, муляр, штукатур, електрозварювальник та ін. За 65 років існування ліцею в ньому склались свої добрі традиції, своя історія.

У цьому переконані освітяни району. 27 серпня вони підсумували результати своєї роботи у 2009-2010 навчальному році та визначились із завданнями на наступний під час чергової традиційної конференції педагогічної спільноти Здолбунівщинaи.
На засіданні відзначалось, що основним курсом галузі і надалі буде забезпечення дітям рівного доступу до якісної освіти, а також виховання в них кращих людських якостей. Адже вчителі і вихователі прагнуть бачити своїх випускників інтелектуально, духовно і фізично розвинутими, високоморальними людьми, які здатні самостійно приймати життєво важливі рішення, свідомими патріотами Вітчизни.

 

 В. М. БОНДАРЧУК знайомить учасників конференції із порядком денним.

 

Ще до початку зібрання, що проходило у залі засідань районної ради, педагоги мали змогу ознайомитись із організованою у фойє виставкою методичних розробок і матеріалів своїх колег.
Начальник відділу освіти Здолбунівської РДА Валентина Миколаївна Бондарчук, привітавши усіх присутніх із 19-ю річницею незалежності України та початком навчального року, представила учасників конференції. Цьогоріч їх було 250. До участі в роботі засідання долучились, окрім керівників і працівників освітніх закладів району, голова райдержадміністрації М. П. Євчук, його заступник з гуманітарних питань О. В. Федорук, голова районної ради В. О. Тимощук та його заступник Я. Р. Мельник, інші посадовці, очільники територіальних громад району, представники підприємств і організацій, які постійно сприяють розвитку освітянської галузі.

...

"Якщо Всесвіт справді безмежний, а Природа не має ліку в своїй творчості, то однією моделлю цієї безмежності та цих багатств є Дитина", - писав Ш. Амонашвілі. Цей вислів видатного педагога сучасності цілком може бути девізом Здолбунівської загальноосвітньої школи І ступеня № 7 Здолбунівської районної ради Рівненської області. За 11 років свого існування школа завоювала авторитет і повагу батьків, школярів, громадськості міста.
Розташована у затишному місці, серед фруктових дерев та квітів, подалі від вуличного транспорту, вона була збудована у 1974 р. і функціонувала як дитячий дошкільний заклад № 28 «Світлячок» станції Здолбунів Львівської залізниці. У 1999 р. приміщення дошкільної установи було передано у комунальну власність міста та реконструйовано, а 1.09.2023 р. гостинно відкрила двері наша початкова школа.

Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 має давню історію та традиції. Наступного року школа відзначатиме свій 130-річний ювілей.
Колективом закладу налагоджені взаємозв’язки з об’єднанням загальноосвітніх і технічних шкіл в Прушкові (Польща), укладена угода про співробітництво з обласною Малою академією наук учнівської молоді. Укладено також угоду з громадською дитячою організацією Рівненського обласного Гарцерського Гуфця Польського Гарцерства в західних регіонах України, в рамках якої оздоровлено в Польщі 34 учні. У зв’язку з цим у школі запроваджується вивчення польської мови з 1-го класу, уроки хореографії в початкових класах. На базі школи функціонує фольклорний гурт “Жайворонок” (кер. М. Дацюк) та гурток “Юний залізничник”.
Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 найстаріша серед подібних освітніх закладів м. Здолбунова. Сьогодні у школі функціонують майстерня, бібліотека, комп’ютерний клас, їдальня, спортивний зал, класні кімнати і навчальні кабінети. Її педагогічний колектив - згуртована команда однодумців, котрі разом дбають про те, щоб освітній заклад, зберігаючи давні традиції, постійно оновлювався, і в його стінах виховувались чесні, працьовиті, віддані Україні учні. А серед наших випускників чимало шанованих і знаних не лише у Здолбунові чи на Рівненщині громадян.
Історія навчального закладу розпочалась з відкриття у 1882 році двокласного початкового училища, а згодом - залізничного училища і гімназії. У 2112 р. школа відзначатиме своє 130-річчя! Хотілося б, щоб у цей ювілей на її подвір’ї зібралися всі, для кого вона стала дорогим спогадом дитинства і юності, життєвим стартом. А ще - щоб школа зустріла це свято, залишивши у минулому існуючі нині проблеми, пов’язані із її реконструкцією. Нам потрібна допомога.
Педагогічний колектив і дирекція навчального закладу щиро вдячні усім, хто цього літа сприяв організації ремонту школи: начальнику станції Здолбунів В. В. Будьку, директору МП "Квант" І. Д. Люльчаку, директору ТОВ "Нострадамус" В. Л. Васильчуку, начальнику локомотивного депо Ф. Н. Гушинцю, начальнику вагонного депо Й. В. Гаврищаку, С. Г. Сапожніковій, випускникам школи в особі Н. С. Бричук, Ю. П. Овчаруку. Спасибі за ваші підтримку, щиру вдачу і повагу до школи.
Лариса МЕЛЬНИЧУК,
завідуюча бібліотекою
ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.

 

 

Минулої п’ятниці, в погожу, ясну днину, учнів загальноосвітніх закладів зібрало на шкільних подвір’ях свято Останнього дзвінка. Частині школярів ця урочистість сповістила про початок канікулярної пори, а для 522 одинадцятикласників ЗНЗ району була особливо зворушливою і хвилюючою, адже вони – випускники, і незабаром їх чекає старт у доросле, самостійне життя.
На фото: випускники ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 м. Здолбунів.
Фото Ольги ЯКУБЧИК.

У рамках роботи Мобільного консультаційного пункту соціальної роботи Рівненського обласного та Здолбунівського районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для учнів Мізоцького і Дерманського НВК було проведено лекції і бесіди щодо протипожежної безпеки, профілактики хвороб, які передаються статевим шляхом, та туберкульозу, а також заходи, спрямовані на запобігання правопорушенням, торгівлі людьми, поширенню негативних тенденцій у дитячому середовищі. Крім того, школярі
переглянули мультфільми відповідної тематики, а також взяли участь у практичному занятті з надання першої медичної допомоги. У навчальні заклади було передано різноманітні інформаційні брошури і пам’ятки.

Шлунково-кишкова кровотеча - це патологічний стан, при якому відбувається попадання крові в просвіт стравоходу, шлунка, кишківника, в результаті чого виникає ряд змін, вираженість яких залежить від джерела, інтенсивності кровотечі та вихідного стану пацієнта.
За даними МОЗ України, кількість пацієнтів із шлунково-кишковими кровотечами щорічно збільшується, та це не залежить від віку пацієнтів.
Кровотеча може бути гострою, що виникає раптово, та хронічною, що починається непомітно та, як правило, триває довго.
Нині налічується близько 200 причин шлунково-кишкової кровотечі. Найчастіше (у 60% випадків) кровотеча виникає на грунті виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. Іншими причинами можуть бути пухлини травного каналу, ерозивний гастрит, синдром Меллорі-Вейса (лінійні розриви підслизової шлунка), цироз печінки, а також захворювання серцево-судинної системи та крові.

...
Попередити майбутні проблеми в шлюбі шляхом укладення шлюбного договору - цілком нормальне явище в західних країнах. Так склалося в нашому суспільстві, що пропозиція укласти шлюбний договір між нареченими вважається неввічливістю або образою на все подальше життя.
Одна з причин того, що шлюбні договори не набули поширення в Україні, - правова необізнаність громадян з цього питання.

Дорога до школи - буденна справа. Проте й вона може бути небезпечною. Тож дітей потрібно навчити правильно переходити проїжджу частину, остерігатися незнайомців, ігнорувати невідомі предмети, а також ознайомити їх з іншими правилами безпечної поведінки.

Фахівці радять привчати малечу до самостійності поступово. Не варто залякувати дитину і розповідати їй про всі небезпеки одразу. Якщо потрібно, одну тему можна опрацювати кілька разів, звертаючи увагу на важливі моменти. При цьому варто переконатися, що дитина все зрозуміла правильно.

Отож, насамперед:
* Потрібно привчити дитину вчасно виходити з дому, щоб не поспішати дорогою. Краще зробити це на п’ятнадцять хвилин раніше і мати дещицю часу на непередбачувані ситуації. Першокласника треба супроводжувати до навчального закладу і додому безпечним маршрутом, щоб дитина його вивчила і знала, як потрібно поводитися на вулиці і в транспорті.
* Йти до школи та повертатися додому дитині найкраще разом зі знайомими: друзями-однолітками або ж дорослими. Якщо дитина ходить до школи сама, треба, аби шлях її пролягав через людні місця. Це убезпечить від зустрічі з небезпечними особами чи тваринами.

Відповідно до наказу МВС України від 7 березня 2003 року № 218 було створено Рівненське відділення навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання Національної академії внутрішніх справ. З червня 2006 року навчальний заклад очолює підполковник міліції Людмила Станіславівна Хмуровська. Сьогодні у відділенні за заочною формою навчання здійснюється підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” за спеціальністю “Правознавство” на базі повної загальної середньої освіти за двома напрямами:
із числа працівників органів внутрішніх справ (на умовах окремого договору з працівниками ОВС), термін навчання - 5 років;
із числа цивільних осіб (за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб), термін навчання - 4 роки 6 місяців.

Море... Хто хоч раз із ним зустрічався (саме так, не побував на, а зустрічався), той уже ніколи не забуде цього побачення. Бо хіба ж можливо затерти у пам’яті цю мінливу - то срібну, то зеленкувату, то блакитну, що зливається із небом на горизонті, а то й синьо-чорну - безкінечність, гру хвиль, спостерігаючи за якою, губишся, розчиняєшся у часі і просторі?
Мені пощастило, бо вже довелось слухати казки Чорного моря, оповідки Азовського та легенди Балтійського. Кожна - неповторна, і усі їх хотілося б почути знову. Але під кінець цьогорічного серпня лагідно торкнусь чорноморської, сподіваюсь, гладі. Уже й квитки на “Лісову пісню” в кишені, і путівка у дорожній сумці.

Колектив хірургічного відділення Здолбунівської ЦРЛ.

На 1червня 1948 року в райлікарні налічувалось 20 хірургічних ліжок. Розміщувалось воно на другому поверсі будинку, що знаходиться біля костелу по вулиці Фабричній. Складалось відділення з 5 палат, перев’язочної, маленької операційної та передопераційної, яку використовували як маніпуляційну та “чисту” перев’язочну. Опалення було пічне, вода доставлялась з криниці. Однак рівень надання хірургічної допомоги був на той час досить високим. Виконувались навіть операції при “волинському” зобі. Очолював хірургічну службу Іван Миколайович Тарапата, людина військової виправки і дисципліни. З ним працювали хірурги Микола Дмитрович Климчук (згодом виїхав до Дніпропетровська), Марія Аврамівна Липенко, Олег Мефодійович Давидюк (з 1953 року).

Працівники дитячої консультації (у першому ряду зліва направо)
Анастасія Юхимівна БОГОМАЗ і Лариса Іллівна БІЛЕЦЬКА,
(у другому ряду зліва направо) Наталія Андріївна НЕЧИПОРУК,
Людмила Володимирівна МАРТИНЮК, Неля Святославівна СІРАК,
Лілія Володимирівна ПОЛЯК, Тетяна Олександрівна ФІЛІПЧУК.

Сьогодні медичне обслуговування дітей міста та району здійснюють дитяча консультація, дитяче відділення на 25 ліжок центральної районної лікарні, дитяча консультація і денний стаціонар вузлової залізничної лікарні на 10 ліжок. Для цього також виділено 5 ліжкомісць у Мізоцькій райлікарні. Працює цілий штат лікарів-педіатрів, медсестер, молодшого медичного персоналу.

 

 

За роки журналістської праці довелося бачитися і спілкуватися з багатьма керівниками різних рангів і галузей, характерів і вподобань. Одні сприймали працівників ЗМІ з якоюсь осторогою і неприязню. Інші підлещувались і могли говорити про свій колектив годинами, вип’ячуючи своє “я”.
Зовсім іншого складу Олег Юрійович Висоцький. Знаю його ще з 1976 року, коли він працював лікарем у Здолбунівському будинку-інтернаті для людей похилого віку. Нині пан Олег очолює колектив цього закладу. І цю посаду обіймає ось уже 29 років. Шлях, який він пройшов від звичайного лікаря і аж до директора, осяяний добром і увагою в однаковій мірі як до своїх підлеглих, так і до підопічних.

...

Цьому питанню був присвячений семінар-навчання з головами територіальних громад, який відбувся минулого тижня у кімнаті депутата районної ради

Вступним словом розпочав його голова районної ради В. О. Тимощук.
Чимало цікавого і корисного дізналися учасники семінару із виступу регіонального координатора проекту ЄСПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Ольги Кашевської. Вона закликала керівників територіальних громад до участі у проекті, що дасть змогу залучити позабюджетні кошти на вирішення багатьох місцевих проблем, поліпшення соціальної інфраструктури підвідомчих територій.
Головний спеціаліст обласного Фонду підтримки житлового будівництва на селі Н. П. Нікітіна ознайомила учасників семінару з програмою “Власний дім”. Завдяки участі у ній органів місцевого самоврядування сільські забудовники мають можливість отримати пільгове кредитування.

У середу, 18 червня, вулицями нашого міста шляхом на Берестечко проїхали справжні козаки (див. фото). Це вже п’ятий такий похід. Зазвичай маршрут є наступним: Рівне-Верхів-Дубно-Млинів-Пляшева. Цьогоріч козаки вирушили у дорогу кількома возами, а троє з них поїхали верхи. Є серед учасників походу і козачки.
Представники обласного товариства козаків «Рівненська Січ Війська Запорізького» 22 червня візьмуть участь у поминальних заходах на вшанування пам’яті героїв битви під Берестечком та з нагоди 100-річчя від освячення Свято-Георгіївського собору на території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви».
Фото Миколи ПОГОНСЬКОГО.

«Ми знаємо, що вам важко, але хто ж, як не ви? Мир настане, бо наші хлопці – найсильніші!». З листів, які школярі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 пишуть українським воїнам, одразу зрозуміло, що написані вони
найкращою у світі мовою – мовою щирості. Ці дітлахи, як і тисячі їх однолітків з
усієї держави, намагаються складати проникливі фрази, розфарбовують послання до солдатів у національні кольори. Хвилюються, роблять помилки. Але ці слова – від серця. Тому й вояки, отримуючи ці вісточки, ніколи не ігнорують дитячих листів, вважають їх своєрідними оберегами.
- Наші учні у ці складні для України часи не залишаються байдужими, - розповідає заступник директора з виховної роботи Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Надія Василівна Середюк. – Вони охоче беруть участь у різних акціях, чимало нових способів допомогти солдатам ініціюють і самі. А листи на Схід і старші, і молодші школярі пишуть та відправляють постійно. Трапляються дуже зворушливі моменти. Наприклад, лист від нашої одинадцятикласниці Дани Демко потрапив на передову до колишнього учня нашої школи Сергія Климковича. Уявляєте, як приємно було отримати солдатові таку вісточку?

Про це спілкувалися підприємці району на засіданні координаційної комісії

Рік 2017-й приніс чимало змін у законодавстві, яке стосується діяльності малого бізнесу. Тож підприємцям довелося переглянути деякі принципи ведення справ, інколи констатуючи, що нові правила змушують усе більше затягувати пояси.
Тому зрозуміло, що під час засідання координаційної комісії з питань розвитку підприємництва при РДА, яке відбулося 15 лютого, у її учасників виник­ло чимало запитань та зауважень.
Оскільки участь у засіданні взяв народний депутат Украї­ни Олександр Дехтярчук, саме йому й довелося роз’яснювати присутнім, якою є ситуація щодо створення сприятливих умов для розвитку малого бізнесу.

Прохання відгукнутися тих людей, які стали свідками інциденту, що трапився 5 липня 2016 року близько 21 години в м. Здолбунів у дворі будинків № 9 та № 3 по вулиці Заводська. Тоді відбулася сутичка між чоловіком віком приблизно 50 років та літньою жінкою Якимчук Катериною Василівною, 1940 року народження. Вона захищала свого внука Соловйова Матвія Георгійовича, 2011 року народження від нападу цього чоловіка. Звертатися за телефонами: 098-602-77-65 (Катерина) або 050-330-36-09 (Олександр, адвокат).

Ці слова не раз звучали на черговому засіданні колегії РДА, яке відбулося наприкінці вересня під головуванням Л. Я. Кінаха

Щорічне проведення фестивалю КДК стало вже традиційним у нашому районі. Цьогоріч він відбувався на територіях Уїздецької, Ступнівської та Здовбицької сільських рад. Учасниками фестивалю були команди 13 сільських культурно-дозвіллєвих комплексів, які змагалися у трьох групах.
Що показав фестиваль, яких заходів необхідно вжити для організації змістовного дозвілля населення, розвитку народної творчості, фізичної культури та спорту – про це йшлося на засіданні колегії РДА. З інформаціями виступили начальник відділу культури і туризму О. Б. Грушицький та в. о. завідувача сектора у справах молоді і спорту О. В. Швидка.

 

Народився 1 лютого 1962 року у м. Здолбунів.
У 1984 р. закінчив Український ордена Дружби народів інститут інженерів водного господарства, здобувши вищу освіту за фахом інженера-гідротехніка.
Трудова діяльність:
грудень 1984 р. - березень 1986 р. - інженер-енергетик, механік, головний механік Камянобродського фаянсового заводу Житомирської області;
квітень 1986 р. - лютий 1996 р. - інженер виробничого об’єднання «Укрцемремонт» м. Здолбунів;
лютий 1996 р. - березень 2002 р. - головний спеціаліст-начальник районної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Здолбунівської райдержадміністрації;
березень 2002 р. - 3 лютого 2014 р. - начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства (та енергозабезпечення до 09.2005 р.) Здолбунівської райдержадміністрації.
Владислав Рішардович - депутат Здолбунівської районної ради VI скликання.
З 4 лютого 2014 року В. Р. Щавінського призначено на посаду заступника голови Здолбунівської районної державної адміністрації з питань економіки, житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, фінансів, бюджету та податкової політики.

перший заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації.
Народився 1 лютого 1962 року у м. Здолбунів.
У 1984 р. закінчив Український ордена Дружби народів інститут інженерів водного господарства, здобувши вищу освіту за фахом інженера-гідротехніка.
Трудова діяльність:
1984-1986 рр. - інженер-енергетик, механік, голов­ний механік Камянобродського фаянсового заводу Житомирської області;
1986-1996 рр. - інженер виробничого об’єднання «Укрцемремонт» м. Здолбунів;
1996-2002 рр. - головний спеціаліст-начальник районної інспекції державного архі­тектурно-будівельного контро­лю Здолбунівської РДА;
2002-2014 рр. - начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Здолбунівської РДА;
лютий – травень 2014 р. - заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації з питань економіки, житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, фінансів, бюджету та податкової політики.
Владислав Рішардович - депутат Здолбунівської районної ради VI скликання.
З 23 травня 2014 р. В. Р. Щавінський призначений на посаду першого заступника голови Здолбунівської РДА.

 

Під таким гаслом проходило свято, організоване 1 червня Здолбунівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для діток з кризових категорій сімей. Захід поєднав у собі приємне і корисне. Адже хлопчики і дів­чатка не тільки розважились, отримали вітання і подарунки з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, а й побували у районному центрі зайнятості, де ознайомились із світом професій.
Фахівці РЦЗ підготували для дітей профорієнтаційну розважально-пізнавальну вік­торину, що складалась із конкурсів “Творці” та “Знаряддя праці”, організували перегляд мультфільму “Коротуни з Квіткового містечка”.

Саме стільки земельних ділянок в районі газобалонного складу надала міська рада громадянам для спорудження житла


Цієї події в місті чекали давно. Депутатам, членам виконавчого комітету, працівникам апарату ради довелося попередньо чимало попрацювати, аби питання про надання земельних ділянок громадянам для спорудження житла винести на розгляд сесії. Воно й зрозуміло, адже сьогодні земля, а надто в місті, ціниться особливо.
З-поміж майже 500 черговиків треба було вибрати 70 щасливчиків – саме стільки земельних ділянок передбачалось виділити по вул.
8 Березня в районі газобалонного складу.

Традиційний фестиваль різдвяно-новорічних віншувань та піснеспівів відбувся минулої неділі у районному будинку культури. Цьогоріч його програму доповнили театралізовані обрядодійства та вуличні вертепи, представлені учасниками драматичних гуртків, дитячими, учнівськими колективами.
Учасників фестивалю, усіх шанувальників народного мистецтва, що зібралися у РБК, привітали заступник голови райдержадміністрації О. В. Федорук та начальник відділу культури і туризму РДА О. М. Мазепа.


Зі сцени лунали дзвінкі колядки й щедрівки у виконанні народного аматорського хорового колективу РБК, зразкового вокального ансамблю “Іскринка” міського будинку культури, дитячого вокального ансамблю Здолбунівської музичної школи, гуртів колядників з клубів сіл Орестів, Ільпінь, будинку культури с. Спасів, вокально-естрадного гурту “Ремікс” БК ПАТ “Волинь-Цемент”. Різноманіттям сценаріїв та неповторністю манери виконання вражали глядачів вертепи, представлені драматичними колективами районного будинку культури, будинків культури сіл Уїздці (на фото), Буща, Копитків, Гільча Друга, клубів сіл Стеблівка та Озірко, дитячим та дорослим драматичними колективами Мізоцького селищного будинку культури. Урізноманітнили програму фестивалю і виступи учнівських колективів міських загальноосвітніх шкіл №№ 1, 3, 4, 6.

зичили працівникам соціальної сфери району на урочистостях з нагоди їх професійного свята

Учасники концерту. 

Дійство відбулось минулої п’ятниці у районному будинку культури. Там зібрались працівники центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, територіального центру соціального обслуговування, управління Пенсійного Фонду України у Здолбунівському районі, міжрайонної виконавчої дирекції фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, ветерани цих колективів, представники органів влади і місцевого самоврядування.

На фото: керівник ГО “ЗЕОН” Микола ОРЛОВ
вручає стенд директору гімназії Івану ГНАТЮКУ.

Для нашого райцентру проблема енергозбереження та енергоощадливості досить актуальна. Цю тематику у повному обсязі розкриває проект «Енергоощадливе вуличне освітлення м. Здолбунова» (здійснюється при підтримці Здолбунівської міської ради та ГЕФ ПМГ ПРООН), що все більше набирає обертів і про нього дізнається все більше мешканців нашого міста.
Нещодавно в рамках проекту активісти ГО «ЗЕОН» побували у Здолбунівській гімназії та районному будинку культури. Закладам вручили стенди «Енергоощадлива Здолбунівщина», які використовуватимуться для інформування здолбунівчан про екологічні новації, заходи та проекти.

У тому, що впродовж останніх років наш рідний Здолбунів став красивішим, квітучішим, ошатнішим, впевнена, нікого переконувати не потрібно. Адже у місті з'явились нові сквери, ігрові майданчики, клумби. Поступово облаштовують дороги та вулиці, і не лише в центрі.
Виконання цих робіт здійснюється згідно із затвердженим міською радою планом соціально-економічного розвитку міста. Крім того, з 2009 року у Здолбунові діє програма «Околиці міста», якою передбачені відсипка та асфальтування доріг, будівництво нових ігрових та контейнерних майданчиків і т. п. Завдяки тому, що в місті чітко визначено перелік першочергових робіт і завчасно готуються проектно-кошторисні документації по кожному об'єкту, Здолбунову, до речі, одному із небагатьох серед міст області, вдається успішно залучати кошти держбюджету. Саме таким чином торік було розпочато роботи на вул. Віли 1, Віли 4, 8 Березня, П. Чубинського і виконано їх на вул. Грушевського, а цьогоріч - завершено реконструкцію ряду здолбунівських вулиць.

Вже так повелося, що влада міста періодично піднімає тарифи на водопостачання. І з 1 березня ми маємо чергове підняття цін. Як ми вже повідомляли, депутати міської ради самі відмовились від повноважень (та й відповідальності) по встановленню тарифів на ЖКП, покладених на них громадою, та добровільно передали ці повноваження міському голові і виконавчому комітету. Ті ж не забарилися і знову, в черговий раз, вирішили допомогти КП «Здолбунівводоканал» зберегти високі зарплати за рахунок населення.
Депутати від «Фронту Змін» все ж таки домоглися, двічі відправляючи КП «Здолбунівводоканал» відповідні запити, інформації щодо розмірів заробітної плати керівництва підприємства. Яким же було наше здивування, коли побачили цифри у відповіді на наш запит: директор - 6057 грн., головний інженер - 5800 грн., головний бухгалтер - 4800 грн.! І це без премій та інших можливих нарахувань! Тож, не дарма керівництво «Здолбунівводоканалу», тепер уже разом з виконавчим комітетом міської ради, ініціює підняття цін на водопостачання для населення, мотивуючи тим, що підприємство ледве зводить кінці з кінцями і є майже збитковим!

Здолбунівські спортсмени мають чимало успіхів на аренах різного рівня. А зовсім нещодавно поповнилась когорта наших земляків-майстрів спорту України.
З 26 лютого по 2 березня цього року у місті Чернігів проходив Кубок України з важкої атлетики. Брала участь у цих змаганнях і спортсменка зі Здолбунова Ніна Пашкевич (тренер - Микола Мамчич, м. Рівне). Наша землячка виступала у ваговій категорії до 75 кг і, підкоривши у ривку штангу вагою 80 кг, а у поштовху - 100 кг, виконала норматив майстра спорту України.
Друзі, колеги по роботі щиро вітають Ніну із цією перемогою і бажають їй міцного здоров’я, світлої долі, жіночого щастя, безліч радісних моментів у житті і підкорити ще не одну спортивну вершину.

Рік, що минає, був для більшості з нас непростим. Далася взнаки економічна криза. Вивільнення працюючих, відпустки без збереження заробітку, зменшення зарплат – все це її ознаки. А ще зростала вартість житлово-комунальних послуг, у пам’яті - черги за “дешевим” цукром, введення епідемічного періоду з грипу із запровадженням карантину тощо.
Проте, попри труднощі, люди наші продовжували працювати, вчитися. Серед народжених у цьому році немовлят 10 двійнят – 7 хлопчиків та 3 дівчаток.

За всебічне і грунтовне висвітлення діяльності закладів освіти і науки колектив редакції газети “Нове життя” удостоєний Почесної грамоти управління освіти і науки обл­держадміністрації.
Такої честі в області удостоїлися також колективи редакцій із Сарненського та Березнівського районів.

 Учасники зустрічі.

До Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту в черговий раз завітала делегація польських гостей у складі віце-консула Республіки Польща в м. Луцьку п. Кароліни Голубєвської, директора об’єднання технічних шкіл ім. Станіслава Лема з м. Сквєжина п. Божени Каськув та викладачів цього навчального закладу.

...
За підсумками обласного конкурсу серед районних періодичних видань по висвітленню фізкультурно-спортивної роботи в 2010 році Рівненська обласна організація ВФСТ “Колос” присудила третє місце Здолбунівській районній газеті “Нове життя”. Редакції напередодні свята Великодня вручено відповідний диплом і кубок.
Вл. інформація.

 

Володимир ГОРДІЙЧУК.

На початку квітня у м. Скадовську відбулись ІІІ літні Всеукраїнські ігри ветеранів спорту з важкої атлетики. Участь у змаганнях взяли 356 важкоатлетів. Рівненщину в черговий раз представляв відомий тренер-викладач Здолбунівської ДЮСШ “Колос”, 12-разовий чемпіон України серед ветеранів, рекордсмен України, бронзовий призер чемпіонату світу 1997 р., майстер спорту, заслужений тренер України Володимир Гордійчук.

Днями до редакції «Нового життя» з проханням опублікувати на сторінках часопису Подяку за сумлінну службу у зоні АТО нашого земляка з Нової Мощаниці Івана Миколайовича Головая від командування його військової частини завітала завідуюча публічно-шкільною бібліотекою цього села Ольга Олександрівна Луцюк. Вона також зазначила, що лист з Подякою було адресовано очільнику Новомощаницької територіальної громади, а публікація стане моральною підтримкою матері бійця Галині Іванівні Головай, яка рік тому поховала чоловіка і нині проживає сама, дуже тривожачись за сина.
З вдячністю матері військовослужбовця за те, що виховала гідного захисника України, і гордістю за нашого краянина виконуємо прохання і публікуємо лист без змін:

«Шановний пане сільський голово!
Командування військової частини польова пошта В0577 висловлює подяку Здолбунівській землі за патріотизм та високу мотивацію її синів, які з честю та відданістю виконують свій військовий обов’язок по захисту нашої Батьківщини в лавах окремого дорожньо-комендантського батальйону. За час служби Головай Іван Миколайович показав старанність і наполегливість у вивченні військової справи. Вірю, що Іван, вірний захисник Українського народу, і надалі зберігатиме вірність Військовій присязі, докладатиме всіх зусиль для надійного захисту нашої держави. Сподіваємося на плідну співпрацю щодо підвищення обороноздатності нашої держави та морально-психологічну підтримку воїнів.
Нашій країні потрібні саме такі військовослужбовці, які є гордістю та прикладом для наслідування. Завдяки їм ми можемо бути впевнені у процвітаючому майбутньому та територіальній цілісності нашої Держави.
Командир військової частини
польова пошта В0577
підполковник Я. В. ПРИСАКАР.»

У постанові Кабінету Міністрів України “Про порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на розвиток тваринництва”, до переліку документів, які подаються для отримання бюджетної дотації, входить витяг з Реєстру тварин. В ньому вказано ідентифікаційний номер тварини, серія і номер паспорта великої рогатої худоби та ветеринарної картки до паспорта.
Згідно з листом Міністерства аграрної політики України від 11 листопада 2008 року встановлено терміни проведення ідентифікації великої рогатої худоби, а саме: