Здовбичанин Юрій Шадий, який є головою окружної Пластової Ради Рівненської округи, отримав почесну грамоту Верховної Ради України. За вагомий внесок у розвиток пластового руху та національно-патріотичне виховання. Вручення проводили під час Крайового Пластового з’їзду у Києві.
Юрій п’ятнадцять років у пластовій організації, два з яких є головою окружної Пластової Ради. Він розповідає, що протягом цих років за державною програмою пластовий рух мало підтримувався.
– Тому приємно, що цією грамотою фактично визнано на державному рівні успіх нашого інноваційного проекту з розвитку пластової методики у системі освіти. Цю методику вперше в Україні ми почали випробовувати у Здовбицькій школі, а остаточно закріпили успіх у Рівненському районі, - зазначає Юрій.
Це один з перших кроків вперед, але дуже незначний, адже для розвитку пласту необхідна зацікавленість з боку держави, та фінансування. Тоді пластування стане доступним та цікавим для багатьох людей.
– Дітей стає більше зі зростанням інвестицій, бо батькам це не завжди під силу. Тут важлива підтримка на місцевому рівні. Адже потрібно купувати інвентар: намети, каремати, спальники, шукати приміщення для занять, автобуси для поїздок та харчі на такі заходи. А фінансування наших пластових організацій у сто разів менше, ніж, до прикладу, у Польщі, – розповідає пластун.
У Здолбунівському районі при школах є тільки три пластових групи: у Здовбицькій, Мізоцькій та Здолбунівській № 7. Але зі слів співрозмовника стає зрозуміло, що на Західній Україні пласт хоч якось підтримується місцевою владою, якщо порівняти зі Сходом та Півднем.
– Наша мета - пробитися на Схід та Південь України. Бо там пластуни або при церквах УГКЦ чи УПЦ КП, або при різних фондах, але майже ніде при школах, і не отримують жодних коштів на розвиток, - говорить голова ОПР.
Нагадаємо, що «Пласт» - національна скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повноцінних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.
Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті
своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Нині «Пласт» — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу та об’єднує пластунів України й української діаспори. У нашій країні кількість пластунів становить понад сім тисяч осіб. Діє організація у 22 регіонах України (територія Криму та Донецької і Луганської областей є окупованою).
Марина Колодич
Фото надане
Юрієм Шадим
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.