Визволення Рівненської області від німецько-фашистських загарбників почалось у ході Житомирсько-Бердичівської наступальної операції, яка розгорнулась наприкінці 1943 року. На правому крилі 1-го Українського фронту 13-та армія під командуванням М. Пухова після оборонних боїв під Коростенем перейшла в наступ і наприкінці грудня 1943 року перенесла бойові дії на територію Рівненщини. У першій половині січня 1944 року головні сили 13-ї армії визволили східні райони області – Рокитнівський і Березнівський, форсували річку Случ і штурмом оволоділи залізничним вузлом і містом Сарни. Передові загони вийшли до річки Горинь і після впертих боїв зайняли Костопіль, Корець, Гощу.
У Луцько-Рівненській операції (27 січня – 11 лютого 1944 року) 13-та армія в результаті обхідного маневру і стрімкого удару оволоділа обласним центром Рівне, залізничним вузлом Здолбунів, районними центрами Млинів, Острог.
Визволення області завершилось у березні 1944 року в ході Проскурівсько-Чернівецької наступальної операції. З’єднання і частини 13-ї армії після впертих боїв оволоділи містами Дубно і Радивилів.
У боях за визволення Рівного, Здолбунова, Рокитного, інших міст і сіл активну участь брали партизанські загони і з’єднання, добровольці із Туви, які входили до складу 8-ї гвардійської кавалерійської дивізії.
За бойові подвиги, здійснені на Рівненщині високого звання Героя Радянського Союзу удостоєні піхотинець В. Сидоров, льотчики
С. Іванов, В. Іванов, Є. Трофимов, М. Часник, І. Павлюченко, танкіст М. Четвертной, артилеристи І. Удалов, П. Стрижак та інші. Високо оцінено подвиги підпільників і партизанів, Д. Медведєву, М. Кузнецову, М. Приходьку, М. Орлову, Т. Новаку присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Понад 3 тисячі партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу.

Коментарі

0 #1 ihor210 03.11.2013, 19:30
Дякую за статью, помогла ;-)

Comments are now closed for this entry