З дня проголошення незалежності України минуло вже майже 19 років. За цей час вітчизняні політики багато говорили про якість медичних послуг та побудову дієвої системи охорони здоров’я. На жаль, сьогодні – на початку 21 століття, ці розмови залишаються тільки розмовами. Чомусь завжди, коли справа доходить до практичного втілення передвиборчих програм, вітчизняні політики замовкають і тільки розводять руками. Мовляв, ми дуже хочемо змін, та цьому заважають опоненти і корупція, котра вже стала нормою українського життя.
Вітчизняна система охорони здоров’я перетворилась сьогодні на руїну. Не створивши нічого власного, українські політики зруйнували все те, що нам залишилось у спадок від Радянського Союзу. Про СРСР можна говорити різне, та медицина в Союзі була професійною і кваліфікованою.
Про результати діяльності тієї чи іншої державної особи можна судити по її вчинках. Епідемія грипу, котра охопила Україну наприкінці жовтня 2009 року, показала неспроможність прем’єр-міністра Тимошенко та президента Ющенка боротись з цією епідемію. Вийшло так, що влада просто опустила руки, намагаючись популістськими заявами змусити наш народ вірити їй. Та не дуже тут повіриш, коли люди вмирали щодня. А влада встигала тільки підбивати статистику смертності. Помаранчеві лідери забули, що не можна робити політику на здоров’ї народу. Коли у людей немає здоров’я, їм не потрібні ані демократія, ані свобода слова.
За 5 років помаранчеві не змогли створити нічого нового. Крім цього, вони навіть не зберегли те, що було створено їх попередниками. Авантюристи від політики, вони думали, що народу вистачить їхніх завірянь та популістських гасел. Та, як виявилось, цього не достатньо.
З приходом до влади Віктора Януковича багато хто казав, що тепер ми можемо забути і про демократію, і про свободу слова, і про міжнародний імідж нашої держави, і про охорону здоров’я. Мовляв, донецьким начхати на український народ. Тим паче на здоров’я цього народу.
Але відтоді як Віктор Янукович приступив до виконання своїх повноважень як президент України, йому вже є про що відзвітувати перед людьми.
Головним результатом президентства Януковича за перших два місяці можна вважати припинення політичного хаосу і свавілля. Новому президенту вдалось вибудувати єдину вертикаль влади, робота якої направлена на виконання передвиборчих обіцянок президента Януковича.
Поки що Янукович дотримується свого слова. Крім побудови вертикалі влади, новому президентові вдалось відновити імідж України як стабільного партнера на світовій арені. Нашою державою знову почали цікавитись у світі. А це означає, що в скорому часі до України знову почнуть надходити інвестиції. Також президент України дав старт новим реформам, над якими вже працюють і Кабінет Міністрів, і Адміністрація президента.
Та, напевно, головним викликом новій владі є не політична чи економічна криза. Перш за все, Янукович та його команда повинні подбати про здоров’я українських громадян. І в цьому питанні президент України зайняв чітку позицію. Вітчизняна медицина потребує змін та кардинальної перебудови. Від того, як справиться з цими проблемами президент, залежить не тільки його імідж, але й майбутнє нашої країни. Бо сьогодні українців вже менше ніж 46 млн. Янукович знає, як провести реформи, і він не дозволить нікому йому в цьому завадити. Занадто довго він чекав свого часу, щоб дозволити чиновникам зіпсувати його плани.
Сьогодні рано ще говорити про зміни та реальні результати реформ. Та одне ясно на всі сто відсотків – президент розпочав свою справу. І розпочав досить завзято. Якщо він і далі продовжуватиме так, то є надія, що в скорому часі нас знову буде 52 млн.
Остап Середа.

Comments are now closed for this entry