* Культурне обслуговування населення Здолбунівщини забезпечують 36 установ культури клубного типу, 30 публічно-шкільних бібліотек, 2 музичні школи та 2 музеї.
* В районі працює 20 сільських та 1 селищний культурно-дозвіллєві комплекси, в рамках яких діє 167 гуртків художньої самодіяльності та нараховується 1963 учасники.
* Наприкінці минулого року постановою колегії управління культури і туризму ОДА фольклорному колективу “Родовід” з Нової Мощаниці присвоєно звання “народний аматорський колектив”. Всього ж у нас працюють 22 колективи, що мають звання “народний” та “зразковий” (з них 6 – дитячі).
* В районному будинку культури створено електронну базу даних “Пісенна та музична спадщина Здолбунівщини”.
* Народне аматорське вокальне тріо “Мірина” РБК брало участь в урочистих заходах до Дня державної служби та з нагоди 18-ої річниці незалежності України в обласному центрі, в творчому звіті Рівненщини у м. Києві.
* Учасниками обласного свята народного мистецтва “Пісні рідного краю” був фольклорний ансамбль “Берегиня” з Нової Мощаниці, а “Троїцькі дзвони” – Глинська “Калинонька”. “Візерунки” РБК демонстрували свою майстерність на обласному фестивалі естрадного мистецтва “Пісні над Іквою”.
* Зразковий аматорський фольклорний ансамбль “Терниця” Спасівського БК та народний аматорський вокальний ансамбль “Джерело” успішно виступили на обласному фестивалі народного мистецтва ім. Олександра Богачука.
* “Пісня – доля моя” – так називався обласний фестиваль-конкурс хорових колективів, в якому взяли участь члени хорових колективів БК сел. Мізоч та РБК.
* На відкритті виставки “Українська Повстанська Армія. Історія нескорених” в м. Рівне та на ІV регіональному фестивалі-конкурсі стрілецької та повстанської пісні “Дзвони Лисоні” в
м. Бережани виступав народний аматорський хор БК с. Івачків.
* Добре відомі усім співучі “Здовбицькі молодички” були учасниками свята хліба в обласному центрі.
* 25 народних умільців нашого краю є постійними учасниками виставок народного мистецтва Рівненщини в рамках міжнародних фестивалів, а також районних виставок.
* Протягом року послугами Інтернет-центру ЦРБ скористалися більше тисячі здолбунівчан. Сайт централізованої системи публічно-шкільних бібліотек переглянуло понад 86 тисяч відвідувачів.
* Працівники центральної районної бібліотеки підготували і подали проект на здобуття гранту в рамках програми “Біоміст”. Грант передбачає одержання 15 комп’ютерів з усім необхідним програмним забезпеченням.
* Упродовж минулого року заклади культури надали населенню платних послуг на 219, 63 тис. грн., що на 12 тис. грн. більше, ніж в попередньому році.
* На території району офіційно зареєстровано 39 пам’яток історії, 9 - монументального мистецтва, 73 пам’ятки археології, 34 – архітектури та 19 пам’ятних знаків воїнам УПА, репресованим, українським героям.
* У нашому районі створено дві садиби сільського зеленого туризму в с. Суйми та в с. Дермань Перший.
Підготувала
Тамара ОКРУШКО.