На сьогодні в нашій державі діють понад 6 тисяч громадських музеїв. З метою популяризації їх діяльності, активізації творчої та пошукової діяльності краєзнавчої громадськості, розвитку музейної справи наприкінці минулого року Національна спілка краєзнавців України спільно з Міністерством культури і туризму та Міністерством освіти України провела І Всеукраїнський конкурс на кращий громадський музей.
Було визначено 5 номінацій: “Історія рідного краю”, “Видатний земляк”, “Традиції і звичаї малої батьківщини”, “Краще експозиційне оформлення” та “Краща просвітницька діяльність”. Конкурсною комісією брались до уваги і такі критерії діяльності громадських музеїв, як загальна концепція, цільова аудиторія музею, наявність унікальних та оригінальних експонатів, опис експозиції, кількість відвідувань, висвітлення роботи у ЗМІ.
На регіональному рівні у конкурсі взяло участь близько тисячі громадських музеїв, які діють у складі підприємств, установ та організацій. Літературно-меморіальний музей Уласа Самчука працює при Дерманській гімназії. Не зважаючи на те, що його суперниками були давно і добре відомі в Україні музеї, він став фіналістом конкурсу у номінації “Видатний земляк” і виборов у ній почесне ІІІ місце.
Двадцять четвертого грудня 2009 року в Києві, у Національному музеї літератури України, відбулась церемонія нагородження дипломантів та переможців Першого Всеукраїнського конкурсу на кращий громадський музей. Серед переможців грамотою Національної спілки краєзнавців України було відзначено і музей Уласа Самчука у Дермані Другому.
Додам, що високі місця в конкурсі посіли також інші музеї Рівненщини – “Олеся” у с. Кузьмівка Сарненського району, с. Млини Млинівського та с. Бистричі Березнівського районів, “Берегиня” у с. Біла Криниця Рівненського району.
Федір ЄФІМЧУК,
директор літературно-меморіального музею
У. Самчука в с. Дермань Другий.

Comments are now closed for this entry