поради від майстрів рукоділля
Роботи Ірини СЕМЕНЮК
Наближаються новорічні свята, і вже майже усюди панує передсвяткова атмосфера. Кожен обирає подарунки для близьких, планує, де провести Різдво та Новий рік. Ну і, звичайно ж, кожна сім’я традиційно вбирає ялинку та прикрашає оселю. Для декору будинку використовують, як куплені, так і самостійно виготовленні новорічні іграшки та різну атрибутику. Тим паче, що власноруч зроблений декор більше подобається та цінується. І в цьому переконані наші майстрині ручної роботи, які доводять, що самостійно можна зробити дивовижні речі.
НОВОРІЧНИЙ ДЕКОР СВОЇМИ РУКАМИ
Саме виготовленням ялинкових іграшок з фетру та технікою декупажу (вирізані візерунки клеяться на поверхню, яка декорується) займається здовбичанка Ірина Семенюк. Дівчина переконує, що робити це просто і з таким завданням впораються навіть школярі.
Роботи Тетяни КАРДАШ
– Робити це не важко, головне мати терпіння. Техніка дуже проста: на банку чи пляшку потрібно за допомогою губки нанести сніжку, дати просохнути, і зробити це ще раз. Потім обрати візерунок на паперовій серветці до вподоби, малюнок вирізати, а ще краще обірвати і приклеїти до банки. А далі, щоб було яскравіше, розфарбувати за допомогою акрилової фарби, як фантазія забажає. Вкінці обов’язково покрити лаком, щоб малюнок не зліз, – розповідає дівчина.
Взагалі технікою декупажу можна оформити багато чого, каже Іра. Це можуть бути звичайні кухонні дошки, посуд, і навіть меблі. Якщо в людини «багата» фантазія, то їй все під силу. Окрім цього дівчина шиє новорічні іграшки з фетру, ними потім прикрашає ялинку, а ще таку іграшку можна подарувати.
Шампанське у новорічному стилі
– Іграшки з фетру теж робити легко, тільки потрібно купити фетрову тканину. Викрійки варто зробити спочатку на папері, а потім перенести на тканину. Це може бути будь-що: рукавичка, чобіток, зірка, різдвяний чоловічок, найрізноманітніші тваринки. Всередину іграшки додати трішки синтапону, або навіть можна використати серединку зі старих іграшок. Зшити це гарною ниткою, і прикрасити бісером, бусинками або іншим декором на ваш смак, – радить майстриня.
Ще один елемент новорічного декору, який можна зробити самостійно – різдвяні віночки, якими прикрашають вхідні двері в дім. Це теж виглядає дуже святково та гарно.
– За основу можна взяти звичайний картон з коробок, вирізати круг потрібного розміру і обклеїти його гарним папером. Наприклад, якщо у вас десь залишилася паперова обгортка з квітів, то підійде. Гілки штучної ялинки за допомогою гарячого клею прикріпити до зробленої основи. А тоді прикрасити звичайними шишками, горіхами, маленькими ялинковими іграшками, бантиками зі стрічок, – розповідає Ірина.
Дівчина запевняє, що кожен може знайти вдома чимало декору, який згодиться для прикрашення дому та ялинки. Підійде й імбирне печиво, яке традиційно вже декілька років сім’я випікає та прикрашає разом з дітьми. Адже воно довго зберігається, тому може бути окрасою не тільки на столі, а й на ялинці.
– Разом з дітьми замішуємо тісто, вирізаємо відповідні форми, найчастіше це: зірочки, дзвіночки, ялинки, сердечка, круги, які нагадують ялинкові кульки. Потім розмальовуємо кольоровою помадкою. Це насправді найцікавіше та найприємніше робити разом з дітьми, – посміхаючись каже Ірина, і додає: – Головне, що дітям подобається, у них це виходить, тож усі залишаються задоволені.
ДЕКОР З ПІДРУЧНИХ ЗАСОБІВ
Ще одна майстриня ручних виробів здолбунівчанка Тетяна Кардаш дає рекомендації, як із підручних матеріалів зробити красивий декор. Жінка розповідає, що такі прості ідеї можуть зробити новорічне дерево надзвичайно красивим та оригінальним.
– Найпростіше – це іграшки на ялинку, які навіть дітки можуть виготовити самостійно. Це можуть бути шишки, які розмальовують акриловою фарбою у білий, золотий чи срібний колір і приклеюють до них гарні стрічки. Те ж саме можна спробувати зробити з горіхами. Ще виготовити іграшку зі звичайного коробкового картону. Вирізати бажану форму, розмалювати тими ж акриловими фарбами, довільно обмотати в’язальною ниткою. Потім задекорувати маленькими блискітками, камінчиками, будь-чим. Головне, що такі іграшки виходять дешевими, і можуть довго слугувати для свята, – стверджує майстриня.
Також цікава ідея виходить з використаних електричних лампочок. Тетяна виготовляє з них оригінальні різноманітні іграшки, якими прикрашає ялинку. Жінка розповідає, що їх треба пофарбувати акриловою фарбою за допомогою губки. Цоколь заклеїти шапочкою, яку можна зробити з червоної цупкої тканини чи фетру. Можна домалювати очі, носик, вуса. Що хто вміє та нафантазує, те й треба малювати.
– В домашніх умовах можна робити красиві прикраси з гілок верби. У довільному порядку намотати кульку, зірочку чи іншу фігуру, дати гіллячкам висохнути, а тоді пофарбувати. Ще, як варіант, – можна змастити клеєм ПВА і посипати блискітками, розповідає Таня.
Ну і, звичайно, важливі атрибути новорічних свят – це гарно оформлені підсвічники та шампанське. Саме це щороку господиня готує на святковий стіл. Шампанське декорує за допомогою атласних стрічок у вигляді ялинки. А з штучних гілок ялинки робить гарний підсвічник або підставку на фрукти. Та не лише вдома, а й на роботі чи у навчальному закладі можна гарно прикрасити приміщення. А за бажанням можна підготувати фотозону, адже нині це є дуже популярним.
Тому, якщо у вас виникло бажання власноруч зробити новорічні прикраси, то варто починати вже. Адже до Нового року та Різдва лишилося зовсім трішки, а творчий процес потребує трохи часу. Головне запастися терпінням та ентузіазмом і ви забезпечите собі можливість провести час у родинному колі не тільки гарно, з радісними емоціями, а ще й з користю.
Марина КОЛОДИЧ
фото Тетяни КАРДАШ
та Ірини СЕМЕНЮК
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.