Минулий тиждень у нашому краї був надзвичайно насичений подіями
Під час флешмобу біля РБК у День Європи.
Вишиванки у тренді
У четвер, 19 травня, чимало наших земляків вирушили на роботу вбраними по-святковому, адже тоді в Україні відзначали День вишиванки. Це свято щороку набуває усе більшого розмаху і стає доказом того, що українці по-справжньому шанують свій національний одяг. І, до того ж, вважають його красивим та сучасним. Вишиванка - завжди у тренді. Яких тільки варіантів та різновидів цього вбрання не демонстрували наші земляки!
У центрі міста, на площі Героїв Майдану, зібралися усі охочі сфотографуватися на пам’ять. Під час цього флешмобу присутні розгорнули великий прапор України та натхненно виконали гімн. Чудові фото у національному одязі протягом дня постійно з’являлися і в соцмережах. Часом у вишиванках красувалися цілі родини з кількох поколінь. І на кожному з облич читалася гордість від того, що наші вишиванки не лише тішать око, а й дарують відчуття загальної єдності та причетності до доброї та красивої нації. Врешті, важко уявити щось подібне у наших сусідів - цікаво, скільки б росіян зважилося прийти на роботу у рубахах, сарафанах та кокошниках?
У День вишиванки в Мізоцькому НВК.
Сорок п’ять співочих років
Цього ж дня у будинку культури цементників народний аматорський хоровий колектив Здолбунівського РБК презентував глядачам концерт «Життя перелилося в пісню». Приводом для такого свята стало 45-річччя творчої діяльності колективу. Під час заходу звучали і щирі слова, і зворушливі пісні. Ювілярів вітали представники влади, колеги по сцені, відвідали захід і ветерани колективу, які впродовж багатьох років дарували землякам чудові пісні. Лунали такі й на концерті - веселі, і сумні, знайомі і ті, які багато глядачів чули вперше. Прозвучали й твори місцевих авторів Василя Гриськова та Олексія Луцишина. Цього разу хористи радували гостей творчістю впродовж майже двох годин. А глядачі воліли б слухати талановитих співаків ще й ще…
Обдарованій молоді - пошана і премії
А 20 травня у Здолбунові вітали тих, на кого покладаємо великі надії: за сприяння районної влади під гаслом «Обдаровані діти - європейське майбутнє України» відбулося свято вшанування переможців обласного та всеукраїнського етапів олімпіад, конкурсів та змагань різноманітного спрямування. Нині у районі діє Програма роботи з обдарованою молоддю на 2016-2018 роки, якою передбачено адресну підтримку молодих і талановитих. Загалом на її втілення виділено понад 250 тис. грн. з районного бюджету.
Як повідомила методист Здолбунівського районного методичного кабінету Лілія Парфенюк, загалом наші учні здобули 47 перемог на Всеукраїнських олімпіадах з навчальних предметів. Дехто зумів вибороти першість з кількох предметів. Наприклад, десятикласник Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Максим Кіпранишин став переможцем олімпіад з п’яти навчальних предметів на обласному рівні, здобув одну перемогу на всеукраїнському рівні та залучений до тренувального збору команди міжнародного рівня з географії.
Переможцями ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН стали 14 юних науковців. Сім учнів здобули перемоги у мовно-літературних конкурсах. Двоє - на всеукраїнському рівні. Дев’ять учнів з нашого району стали переможцями конкурсів екологічного спрямування. Шість командних нагород отримали переможці турнірів з правознавства, історії, біології. Є у нас і переможці спортивних та туристичних змагань (2 командні нагороди). Приємно, що цього року переможці олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН всеукраїнського рівня отримали премії у розмірі 5000 гривень. Досі таких солідних заохочень найрозумнішим дітям та молоді у нас не виплачували. До того ж вперше за багато років відзначені преміями вихованці, гуртки позашкільних закладів району. Колективи позашкільної освіти отримали премії у розмірі 3000 гривень, що дасть змогу покращити їхню матеріальну базу. Під час свята творчі здобутки продемонстрували вихованці Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва. А гості переконалися, що і наші учні, і їхні педагоги є талановитими та прогресивними.
Майбутнє - тільки європейське
А ще наша молодь - це оптимісти, які вірять у європейське майбутнє. Тому європейський марафон, який відбувся у райцентрі 21 травня, став і традиційним, і символічним. Адже третьої суботи травня в Україні відзначають День Європи, ще починаючи з 2003 року. Цього дня молодіжні колективи розважали здолбунівчан цікавим та яскравим концертом «Європа - очима молоді», відбулися й інші заходи - година цікавих повідомлень «Знай про Європу більше», конкурс знавців «Як ти знаєш Європу», розважальна програма «Європа – наш дім» та флешмоб «Меридіан дружби». Словом, захід був не лише розважальним, а й пізнавальним. А найприкметніше, що, мабуть, кожен, від найменшеньких танцівників до найповажніших гостей, усвідомлював: альтернативи європейському майбутньому в України таки немає.
Марина СТЕПАНЮК.