Щорічно в розквіт золотої осені в другу неділю жовтня відзначають своє професійне свято працівники державної санітарно-епідеміологічної служби.
Сфера діяльності лікаря-гігієніста, епідеміолога супроводжує кожну людину протягом усього життя. Справедливим є твердження, що якщо помилка хірурга може призвести до трагедії однієї людини, помилка лікаря держсанепідслужби - до трагедії суспільства.
Пріоритетним напрямком в роботі Здолбунівської районної санепідемстанції залишається, крім контролю за якістю питної води, продуктів харчування, які споживає населення, повітря, яким дихає, факторами виробничого середовища, здійснення дієвого та ефективного державного санітарно-
епідемічного нагляду за дотриманням вимог чинного законодавства. Контроль за проведенням комплексу санітарних та протиепідемічних заходів щодо попередження виникнення епідемічних ускладнень серед різних верств населення практично у всіх галузях народного господарства, вивчення, оцінка і прогнозування показників здоров’я жителів району, в тому числі інфекційної захворюваності.
Для здійснення покладених державою на службу відповідальних функцій райСЕС має сучасну матеріально-технічну базу: атестовані санітарно-гігієнічну та бактеріологічну лабораторії, які щороку поповнюються новими одиницями обладнання та приладами вимірювання, проведені сучасні ремонти в службових і допоміжних приміщеннях, закуплена нова оргтехніка. Здійснено все це за кошти, отримані виключно від надання платних послуг, хоча ця діяльність для санепідемслужби не є основною. З загального фонду держбюджету в цьому році кошти не отримано.
Санітарно - епідемічне благополуччя населення нашого району забезпечують 13 лікарів, 31 середній медичний працівник (помічники санітарного лікаря, епідеміолога, лаборанти) районної санітарно- епідеміологічної станції. Щоденна копітка робота служби спрямована на профілактику спалахів інфекційних хвороб, отруєнь, професійних захворюваннь, попередження негативного впливу на здоров’я людей шкідливих чинників повітря, води, грунту.
Обстеження об’єктів, лабораторні аналізи та інструментальні заміри, приписи, адміністративні заходи впливу, прийом громадян із заявами, скаргами тощо - це високопрофесійне виконання покладених на державну санепідемслужбу функцій, злагоджена робота всього колективу.
А результатом такої роботи є стабільне санітарне і епідемічне благополуччя району.
Сучасне життя формує нові вимоги до оперативності та об’єктивності роботи держсанепідемслужби. Насамперед - це все більша інформаційна насиченість роботи наших фахівців та стрімкі зміни у законодавчій базі. Збільшення кількості підконтрольних об’єктів, участь у реалізації державних програм, проведення санітарно-епідеміологічнної експертизи, гігієнічне навчання, збільшення вхідної та вихідної кореспонденції як результат взаємодії з державними та недержавними суб’єктами - все це є реальністю сьогодення. Впровадження автоматизованої корпоративної інформаційної системи є відповіддю на виклик часу.
Напередодні професійного свята не буду акцентувати увагу на різних проблемах, які існують в нашій галузі і в більшості своїй залежать від незадовільного фінансування потреб лікувально-профілактичних закладів, установ дошкільної та шкільної освіти, культури, комунального господарства району. Але в тісній співпраці з райдержадміністрацією, районною та міською радами, органами місцевого самоврядування, іншими службами та відомствами району ці питання поступово вирішуються. Всі розуміють, що стабільна санітарно-епідемічна ситуація є запорукою соціального та економічного благополуччя і розвитку нашого району.
Хочу привітати своїх колег з професійним святом та подякувати колективу санепідслужби району за сумлінну працю, високий професіоналізм та відданість справі, побажати доброго здоровя, щастя, любові, благополуччя і тепла у рідному домі, натхнення та завзяття у роботі. Оптимізму Вам, миру і злагоди, твердої віри в краще майбутнє, дорогі колеги!
Василь Литвин,
головний державний
санітарний лікар району.

Comments are now closed for this entry