І прості люди також мають право володіти нею. Тому Уряд і запроваджує нову систему безкоштовного оформлення та видачі державних актів на землю громадянам

Минулої п’ятниці у Жовтневому палаці м. Києва під головуванням Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та за участю представників центральних та регіональних органів Держкомзему та Центру Державного земельного кадастру відбулася Всеукраїнська нарада з питання організації видачі безплатних державних актів на землю громадянам України.

Земельна реформа відбувається в Україні, починаючи з 1990 року. За цей час право приватної власності на землю отримали мільйони громадян. Реформування земельних відносин завжди залишалося в центрі уваги державних органів, органів місцевого самоврядування, простих людей. Як відзначали учасники зібрання, нарада такого рівня, присвячена вирішенню проблем з надання громадянам права власності на землю, відбувається вперше. І це складний екзамен для всієї землевпорядної галузі держави, який повинен дати поштовх для її розвитку.
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, виступаючи на нараді, порівняла процедуру оформлення права власності на земельну ділянку, що діяла досі, з проходженням дев’яти кіл пекла. І це виявилося непосильною проблемою для 6,4 млн. громадян України, які, живучи в державі, де їх право на приватну власність на землю закріплене Конституцією, законами, залишалися безправними і приниженими. Вони не можуть продати цю землю, передати у спадщину чи в оренду.
Сьогодні державні акти на землю отримали переважно заможні люди, а пенсіонери, багатодітні сім’ї, працівники бюджетної сфери, на жаль, не мають коштів для оплати таких робіт.
Як зазначила Прем’єр-міністр, засоби масової інформації в один голос твердять про неможливість безкоштовної видачі такої кількості державних актів, мовляв, це непосильно для бюджету, цього не допустять органи місцевого самоврядування, землеустрою, бо це втрата їх доходів. Юлія Володимирівна закликала присутніх не звертати на це уваги, бо тільки від них, працівників землевпорядних служб, їх наполегливості і бажання залежить результат цієї справи. Аби це стало можливим, внесені відповідні зміни до нормативно-законодавчої бази і запроваджується нова система видачі державних актів на землю громадянам.
Відтепер громадянин, аби скористатися своїм конституційним правом приватної власності на землю, має подати до органів місцевого самоврядування 4 документи: заяву, копії паспорта та ідентифікаційного кода, копію документа, який засвідчує, що ця земельна ділянка належить йому (витяг з рішення, якщо сільською, селищною, міською радами це рішення було прийняте), або будь-які інші документи, що стосуються цієї ділянки. Ці документи передаються спеціально уповноваженій особі при органах місцевого самоврядування, яка передає їх в регіональний орган Держкомзему. За відсутності відповідних рішень по земельних ділянках сільські, селищні, міські ради протягом тижня їх приймають і також предають документи в територіальний орган Держкомзему. Відлік часу, відведеного на оформлення всієї документації, - 30 календарних днів - розпочинається з часу подачі громадянином документів.
Прем’єр-міністр відзначила, що вона не виключає з боку окремих сільських, селищних, міських голів, які належать до певних політичних сил, саботування цієї програми. Але Уряд знайде важелі впливу на таких людей і, не зважаючи на відсутність чіткої системи виконавчої вертикалі, забезпечить в стислі терміни видачу громадянам 6,4 млн. актів на володіння землею.
Юлія Володимирівна повідомила про систему особистого контролю за надходженням фінансів. Кошти, заплановані для видачі земельних актів, розбиті помісячно до кінця року. Але, наголосила Прем’єр-міністр, не в тих обсягах, які бралися в бюджетах попередніх років. Кабінетом Міністрів була детально перевірена собівартість послуг на виготовлення державних актів, які надавалися приватними структурами. Сума, яку вимагали останні за оплату своїх послуг, становила 5,6 млрд. грн., в той час як реальна ціна складає 507 млн. грн.
Досить дієвим інструментом у цій нелегкій справі має стати, на думку Ю. Тимошенко, гаряча телефонна лінія з 100-канальною пропускною здатністю. Зателефонувавши за номером
8 800 507 30 90 з 8.00 до 21.00 з понеділка по суботу, громадяни зможуть розповісти про усі свої проблеми стосовно отримання державного акта на землю.
Наголосивши на особливій місії представників землевпорядних організацій у цій важливій державницькій справі, Юлія Володимирівна побажала їм сил, наснаги, здатності досягати результатів.
У виступах керівників Держкомзему, ДП «Центр державного земельного кадастру» та інших прозвучали запевнення, що працівники галузі земельних ресурсів своєю злагодженою працею зроблять усе можливе, аби допомогти людям стати реальними власниками землі.
Людмила ВАСЮК.
Київ - Здолбунів.

Comments are now closed for this entry