В Миротині та Івачкові проведено день районної ради. Із сельчанами спілкувалися перші особи району В. О. Тимощук та Л. Я. Кінах, посадовці різних структур

Емоціями проблеми не вирішити
У жителів Миротина останнім часом чи не найболючішою проблемою є екологічна. І пов’язують її сельчани із розміщеним тут комплексом з вирощування свиней ТзОВ “По-лісся-Агро”. Прийшовши на зустріч з відповідальними працівниками ра-йону, сельчани скаржились на те, що потерпають від неприємних запахів, які линуть селом, тільки-но вітер подме від комплексу, а ще на те, що гноївка з цього господарства забруднює грунтові води. В свій час, зауважували вони, тут був свиновідгодівельний комплекс, однак подібних проблем не виникало.


Присутній на зустрічі представник керівництва цього товариства
І. В. Пшеюк відповідав на запитання обурених людей, однак його роз’яснення представників місцевої громади не переконали. Врешті-решт він запропонував поїхати в господарство і побачити все на власні очі. Але і під час екскурсії у кожної з сторін була своя правда.
На нараді, учасниками якої, окрім представників з району, були Миротинський голова В. В. Мартинюк та житель села В. І. Чеснаков, вирішено, що місцева громада підготує аргументоване колективне звернення, на яке спеціалісти відповідних служб, провівши перевірки, дадуть заключення. І лише тоді можна буде дати правову оцінку ситуації, яка створилася у Миротині.

Мала громада дитсадок
І втратила його. Точніше приміщення його в Івачкові залишилося, але в якому воно нині стані… У 2005 році будівлю передали сільській раді. А до того часу вона перебувала на балансі відділу освіти. Тепер потрібні неабиякі кошти, аби довести приміщення до ладу. За нинішніх умов годі сподіватися, що необхідну суму виділять централізовано, мова сьогодні може йти тільки про співфі-нансування. Тож розраховувати громаді доведеться, перш за все, на власні сили. І, як зауважували представники району, оглядаючи це доволі велике приміщення, розпочинати слід з коригування проектно-кошторисної документації. Можливо, для розміщення дошкільної установи знадобиться не вся будівля, але вихід шукати треба.
Була спроба відкрити одну групу дитсадка у приміщенні місцевої школи, однак через невідповідність умов санітарним нормам зробити цього не дозволили.
А дитсадок сьогодні вкрай потрібен. В одному лише Івачкові майже 60 дітей дошкільного віку, по всій Миротинській сільській раді їх 150. Для молодих сімей сьогодні це надзвичайно актуальне питання. Розраховувати їм на сусідній Копитків не доводиться, там дошкільний заклад переповнений дітлахами.

Гіркий присмак солодкого цукру
Прийшовши на прийом, аби дізнатись про результати розслідування двох резонансних злочинів, скоєних в селі торік, місцевий фермер О. В. Лапчук не міг стримати своїх емоцій. Повертаючись з Рівного, він побачив в одному з торгових павільйонів виставлену ціну на цукор – 8 гривень за кілограм. Боляче і незрозуміло йому від того, що так може бути. Ось уже три роки як не сіє в своєму господарстві цукрові буряки, стоїть без діла придбаний імпортний комбайн. А все через те, що за сьогоднішніх умов займатися вирощуванням солодких коренів економічно невигідно. Дедалі менше стає у регіоні і цукрових заводів. От і добре відоме багатьом підприємство в Оженині зараз не працює.
Звичайному фермеру нині непросто зорієнтуватися в тому, чим займатися, аби не мати збитків. Тільки взявся вирощувати свиней і знову у програші – не приймають тварин, прилавки переповнені імпортним м’ясом.
Отак і доводиться сьогодні виробнику сільськогосподарської продукції гадати: буде він з грішми, чи вже вкотре матиме лише збитки.
Тамара ОКРУШКО.
На фото: під час відвідин комплексу ТзОВ “Полісся-Агро” емоції не вщухали.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry