Регулярні пробіжки - один з найкращих способів підтримувати своє тіло у чудовій фізичній формі. Але оздоровчі пробіжки і біг для схуднення мають свої особливості та правила, яких треба дотримуватись.

Якщо мета тренувань - схуднення
Біг для схуднення має бути мало інтенсивним (підтюпцем) та тривалим. Частота занять - не рідше трьох разів на тиждень з тривалістю безперервного бігу 25-30 хвилин. Але одразу починати бігти не варто. Спочатку “розігрійте” свій організм - виконайте 5-10-хвилинний комплекс нескладних вправ (ходьба, присідання, нахили, повороти), відпочиньте 1-3 хв. і на старт.
Якщо ж ваша фізична підготовка така, що ви не витримаєте одразу 30-хвилинних занять, то метою перших двох тижнів тренувань для вас має стати не схуднення, а поліпшення загальної фізичної підготовки. Тож ваші заняття мають бути розплановані так:
- розминка 5-10 хв. (ходьба, присідання, нахили, повороти тулуба та голови);
- біг підтюпцем, який чергується із ходьбою (хвилина бігу, хвилина ходьби) 10-20 хвилин;
- починаючи з другого тижня занять поступово зменшуйте час ходьби, а на четвертому - переходьте на безперервний біг;
- з 6-7 тижня тренувань можна поступово збільшити тривалість бігу (по 1 хвилині), довівши її до 25-40 хвилин. Саме після цього і почнуться власне тренування для зниження маси тіла.

Оздоровчий біг
Він не лише тонізує м‘язи, але й компенсує недостатні енергозатрати, сприяє зниженню холестерину, активізує процес розпаду жирів, збільшує резерви серцево-судинної та дихальної систем,підвищує витривалість і працездатність. У поєднанні з водними процедурами оздоровчий біг - найкращий засіб боротьби з нервовим перенапруженням. Регулярні тренування позитивно впливають на опорно-руховий апарат. Але... Частота вашого пульсу в процесі занять не повинна перевищувати 130-160 ударів за хвилину. Починати тренування варто не раніше як через півтори-дві години після прийому їжі. Якщо ви вже спокійно пробігаєте декілька кілометрів, то щоразу трохи збільшуйте дистанцію, інакше пробіжки не даватимуть результату.

Загальні правила бігу
Біг - неабияке навантаження на організм. Тому, щоб не перетворити його з оздоровчої процедури у досить небезпечне заняття, завжди дотримуйтесь ось цих правил:
- перед тим, як розпочинати тренування, обов‘язково проконсультуйтесь із лікарем (категорично заборонено займатися бігом людям хворим на астму та схильним до інфарктів);
- не можна бігати у дуже спекотні дні;
- бігати краще у лісі чи парку - подалі від доріг із загазованим повітрям;
- тренувальний одяг має бути вільним, з натуральних тканин;
- бігати тільки по асфальтованих доріжках шкідливо для ніг, краще, щоб це покриття чергувалось із грунтом або травою;
- пробіжки краще робити не рано-вранці (організм ще не прокинувся) і не після роботи ввечері (ще 3-4 години відчуватимете піднесення і заснути буде важко), а в денний час;
- не перевантажуйте себе, пам‘ятайте народну мудрість: “що занадто - то не здраво”.

Comments are now closed for this entry