Хлібом-сіллю зустрічали заступника міністра аграрної політики
України Олександра Шевченка.
Фермерське господарство імені Т. Г. Шевченка, яке ось уже тридцять років очолює заслужений працівник сільського господарства України, кандидат сільськогосподарських наук Віктор Данилович Атаманюк, займає передові позиції в агропромисловому комплексі не лише в нашому районі, але й далеко за межами України. Тут часто проводять семінари обласного і республіканського значення, школи передового досвіду, де місцеві аграрії вчаться і вчать інших. Змінилася і психологія рядових трудівників. Вони не лише повірили своєму керівнику, але й по-справжньому взялися за роботу, навчилися працювати на кінцевий результат з найменшими затратами, дружать із новинками передового досвіду, на “ти” з інноваційними технологіями.
Протягом кількох років господарство загорілося ідеєю виготовляти дизельне пальне із ріпаку. Невдовзі це втілили в інноваційний проект “Створення замкненого циклу виробництва біодизеля з власної сировини”, який було реалізовано за фінансової підтримки Скандинавської екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) та за сприяння Міністерства аграрної політики України, Рівненської обласної державної адміністрації та Державної інноваційної фінансово-кредитної установи. Цей проект є пілотним для Західного регіону України і може бути прикладом інноваційних підходів до енергозбереження і використання альтернативних видів палива у сільському господарстві.Минулого вівторка у ФГ імені Шевченка відбулася презентація цього перспективного і багатообіцяючого проекту, в якій взяли участь представники Скандинавської екологічної фінансової корпорації (НЕФКО), вчені академії аграрних наук України, співробітники українського інституту кормів, голови райдержадміністрацій області, керівники обласних установ АПК.
Керівник фермерського господарства Віктор Атаманюк розповів усім, хто прибув на презентацію, про шляхи розробки проекту, його практичне втілення у сільськогосподарське виробництво, реальну перспективу виробництва біодизеля з власної сировини (ріпаку, сої, кукурудзи, соняшникового насіння).
З приємною подією сільгоспвиробників привітали голова обласної держадміністрації Віктор Матчук, представник Скандинавської екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) Юлія Шевчук, голова Здолбунівської райдержадміністрації Любомир Кінах.
В презентації взяв участь і виступив заступник міністра аграрної політики України Олександр Шевченко. Він зупинився на актуальних проблемах в сільському господарстві в Україні, вітав копитківських землеробів з відкриттям цеху по виготовленню біодизеля.
Потім під оплески присутніх керівники області і району, автори проекту і заступник міністра аграрної політики України взяли участь в церемонії урочистого відкриття цеху з виготовлення біодизеля.
Оператори дизельної установки (зліва направо)
Андрій СЕНЬ та Юрій БРЕЙТЕР.
Після урочистої частини учасники заходу побачили наяву як видобувається біодизель. Успішно з цим справлялися оператори біодизельної установки Андрій Сень та Юрій Брейтер. А ще для гостей місцеві механізатори демонстрували свої вміння водіння тракторів, заправлених біопаливом, з вихлопних труб яких гази пахли… котлетами.
Так що в Копиткові є перша ластівка, яка принесла сільгоспвиробникам дешеве, екологічно чисте паливо.
Крім того, учасники презентації відвідали тваринницькі приміщення господарства.
* * *
На базі фермерського господарства імені Т. Г. Шевченка напередодні презентації відбулася виїзна колегія головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації з питань енергозберігаючих технологій в сільському господарстві, зокрема виготовлення біодизеля.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.