Його нам подарувала природа. Але нині ми до нього звикли і таким його не сприймаємо. А дарма, адже волоські горіхи, ядра яких зовні нагадують людський мозок, не лише смачні ласощі, а й ліки, які допомагають здолати чимало недуг, поповнити запаси корисних речовин в людському організмі.

Засіб від атеросклерозу
Ця важка недуга може відступити під натиском щоденної горіхової атаки. Навіть не атаки, а прийому декількох горіхів на день разом з іншою їжею.
Мозкова активність під дією волоського горіха посилюється. Тому, що ядра містять до 82% чудової якісної олії. Вона живить мозок, і, водночас, очищає судини від відкладень. Масляний горіховий “душ” приймають всі великі кровоносні судини тіла, після чого розсмоктуються холестеринові бляшки, що закупорюють кров’яне русло, і приплив крові до головного мозку збільшується. Виходить, з кожним вживанням горіха ми вбиваємо двох зайців: чистимо судини та підсилюємо кровоток у головному мозку. Так відбувається профілактика не тільки атеросклерозу судин мозку, але й інфарктів та інсультів.



І чоловікам, і жінкам
Іншою особливістю волоських горіхів є яскраво виражена властивість підтримувати статеву та репродуктивну систему в повному порядку. Особливо у чоловіків. 5 горіхів на день при довгостроковому прийомі (від 10 місяців до декількох років) позбавляють від імпотенції. Волоські горіхи повною мірою чоловічий продукт і для харчування, і для лікування. Але й жінкам без волоських горіхів у раціоні не обійтися.
Будь-які горіхи стимулюють приплив грудного молока. При цьому жирність підвищується, і молоко стає в’язким. Це вкрай важливо, коли період вигодовування тільки починається. Молоді мами, щоб “не злякати” молоко, йдуть на все, тільки б його стало більше, і кидаються на дуже концентровані продукти, у тому числі на насіння, горіхи. “Процес пішов”, але немовляті важко смоктати дуже жирне, густе молоко. І відцідити його складно. А от молоко, вироблене за допомогою волоських горіхів, хоча й жирне, але містить спеціальні речовини, що зменшують в’язкість. Дитина спокійно ссе груди матері і при цьому не тільки насичується, а й «бере» легке природне проносне, вироблення якого стимулює горіх.

Вітаміни і мінерали
Мічурін називав горіх другим хлібом. І не випадково. На воді та хлібі можна безбідно жити довгий час. На горіхах і більше того. Хліб не замінить м’яса й білкових продуктів, а горіх - цілком. Причому його білок за засвоюваністю на першому місці серед рослинних продуктів, йому навіть горох і боби з соєю поступаються.
До того ж, у горіхах є жиророзчинні вітаміни А і Е, багатий мінеральний комплекс. А за вмістом вітаміну С волоські горіхи перевершують всі ягоди, включаючи чорну смородину. Наприклад, в незрілих горіхах вітаміну С у 50 разів більше, ніж лимонах і апельсинах. Аскорбінової кислоти в ядрах під час дозрівання плодів стає менше. Зате її більш ніж достатньо в оплоднях - зелених “пелюшках”, що захищають горіх: у 15 разів більше, ніж у чорній смородині. Щоправда, навряд чи хто «зазіхне» на недостиглі горіхи, чи їх одежину, бо ті несмачні - гіркі і пахнуть найчистішим йодом. Насправді це юглон - речовина, що імітує запах йоду та його властивості.
Юглон - це “родзинка” горіхів, якої в жодної рослини немає. Він вбиває всі хвороботворні мікроби не гірше йоду. Зробіть ліки самі. Для цього приготуйте відвар із зелених оболонок або листя: 1 столову ложку сухої сировини залити 2 склянками киплячої води й настоювати дві години. Приймати при цукровому діабеті і як антипаразитарний засіб по 1 столовій ложці 2-3 рази на день до їжі.

Природні ліки
Юглон проявляє активність при лікуванні туберкульозу, запалення легенів, септичних станів. “Вбивчі” властивості листя та оплодня діють на багато хвороботворних бактерій і грибків. Тому ними можна з успіхом лікувати будь-які інфіковані поверхні, обробляти гнійні рани, полоскати горло при ангінах.
При грибковому ураженні пальців ніг теж підійде відвар або спиртова настоянка з горіхового листя або зелених горіхів. Взагалі-то вдома добре мати горіховий бальзам, що, як кажуть, на всі випадки життя: при травмах, як загальнозміцнюючий засіб по чайній ложечці в ранкову каву, для зміцнення волосся та позбавлення від лупи, “зализування” дрібних ран і порізів.
Дуже корисні горіхи при анемії. Рекомендується з’їдати в день за 3-4 прийоми 100 г товчених волоських горіхів, змішаних з медом. Якщо при цьому в людини є слабка опірність організму, додайте в цю суміш прокручене на м’ясорубці алое, сік лимона, родзинки.
У горіхах багато фтору, фосфору та кальцію. Тому це гарний профілактичний засіб для підтримки зубів та кісткової системи. Застосовують горіхи і при лікуванні рахіту в дітей, остеопорозу в людей похилого віку.

Кому «дружити» з горіхами протипоказано
Є хвороби, що виникають при високій чутливості до білка чи до його надлишку. Тому в тих, хто страждає на алергію, можуть виникати алергічні реакції. Екзема, псоріаз, нейродерміт теж “не дружать” з горіхами.
Висока поживна цінність горіхів - застереження для тих, хто страждає ожирінням. П’ять горішків на день для них корисні і навіть необхідні, в тому числі для схуднення (горіхи чистять судини і так нормалізують обмінні процеси в організмі, а це основа для посилення метаболізму, в кінцевому результаті - схуднення), та більше цієї «норми» вживати не варто.
За матеріалами на
The Epoch Times Україна:
www.epochtimes.com.ua 

Comments are now closed for this entry