Такого висновку дійшли учасники виїзного семінару-навчання голів територіальних громад, що 23 квітня відбувся на базі Урвенської сільської ради

 

 

Л. М. БАЛАБАТ з керівниками району
біля приміщення Урвенської сільської ради.

До участі в семінарі були запрошені голова та заступники голови райдержадміністрації, керівники та спеціалісти управлінь, відділів РДА, районних служб, голови територіальних громад, працівники виконавчого апарату районної ради, представники ЗМІ. З планом його проведення присутніх ознайомив голова районної ради В. О.Тимощук.

Виїзду учасників на територію Урвенської сільської ради передувала теоретична частина семінару-навчання, основною темою котрої стало сучасне земельне законодавство. Начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА
В. Р. Щавінський проінформував присутніх про останні зміни у будівельному законодавстві, зокрема ті, що стосуються основ містобудування, планування територій та архітектурної діяльності.
Зміни у земельному законодавстві стали темою виступу начальника управління Держкомзему у Здолбунівському районі В. І. Оліферчука. Зачепив він і питання, що потребують якнайскорішого вирішення на теренах району, а зокрема, проведення конкурсів-аукціонів з продажу земельних ділянок, видачі державних актів на землю в обмін земельних сертифікатів, використання коштів від втрат сільськогосподарського лісогосподарського виробництва, проведення повторної нормативно-грошової оцінки земель у межах населених пунктів. В. І. Оліферчук звернувся до сільських голів з проханням активізувати їх співпрацю з очолюваною ним службою.
Питання порядку здійснення державної реєстрації документів, що посвідчують право власності та право користування земельними ділянками, висвітлила начальник Здолбунівського районного відділу ДП “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах” Л. І. Ярмощук. Заступник начальника Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Рівненській області В. С. Бистрицький зупинився на основних моментах роботи цієї служби. А начальник управління агропромислового розвитку сільськогосподарського виробництва і продовольства РДА

 

 

В лікарській амбулаторії с. Гільча ІІ. Пацієнта обслуговує Н. С. Семенюк.


Р. В. Дрозд виступив з інформацією про стан справ в районі щодо видачі майнових сертифікатів у реформованих сільськогосподарських підприємствах. Усі виступаючі відповіли на ряд запитань голів територіальних громад.
Заступник голови районної ради Я. Р. Мельник ознайомив присутніх з графіком проведення огляду населених пунктів району і планом роботи районної ради на травень. На цьому завершилась теоретична і розпочалась практична частина семінару-навчання. Його учасники побували у населених пунктах Урвенської сільської ради - с. Лідаво, Гільчі ІІ, Заліссі та Йосипівці.
Приємне враження на гостей справив клуб села Лідаво, про роботу котрого розповіла завідуюча цією установою Л. П. Шаркова. Акуратністю й чистотою вразило приміщення клубу в с. Йосипівка. Посада керівника там нині вакантна, але всьому дає лад І. П. Мельничук, молода, працьовита, справжній ентузіаст, котрий і порядок наведе, і дискотеку для молоді влаштує.
Останнім часом змінив обличчя будинок культури у с. Гільча ІІ, котрий очолює досвідчений працівник культури Т. П. Ковальчук. На реконструкцію БК було використано чималі кошти, але сьогодні сельчанам приємно зайти в його повністю оновлений зал. Пощастило із завклубом і жителям с. Залісся. З 1966 року там працює

 

Юлія Ігорівна МАХЛЮК, завідуюча клубом с. Залісся.


Ю. І. Махлюк, людина, яка буквально живе своєю роботою, постійно організовує щось нове, аби дозвілля малих і дорослих жителів села було цікавим та змістовним.
Ознайомлення з роботою сільських медичних установ учасники семінару розпочали в лікарській амбулаторії с. Гільча ІІ, яку очолює Р. Б. Грицак. Сюди нещодавно придбали нову стоматологічну установку вартістю 20 тис. грн., прийняли на роботу лікаря-стоматолога. Приміщення амбулаторії збудоване ще у 1906 році, в середині 60-х минулого століття було проведено його реконструкцію, але нині в ньому скрізь чистота і порядок.
Значний обсяг зовнішніх і внутрішніх ремонтних робіт зовсім нещодавно виконано у ФАПі с. Залісся. Дещо раніше ФАП було газифіковано, замінено в ньому вікна на пластикові. Значну допомогу у всьому цьому надала сільська рада. Приміщення ФАПу добудовувалось також її коштом.
Однією з найбільших сільських освітніх закладів району є школа в с. Гільча ІІ, в якій нині навчаються 250 дітей і трудяться 29 вчителів. Про діяльність і перспективи розвитку закладу учасникам семінару розповів його директор, Ю. Ю. Кацеба. А от у сільському дитячому садочку гостей зустрічала завідуюча ДНЗ К. П. Грицина. Вихованці ж, а їх на сьогодні 32, саме вляглись у зручні ліжечка для післяобіднього сну.
Гарні враження у гостей залишились після візиту до магазину споживчого товариства с. Гільча ІІ, яким керує Р. В. Кравчук. Приємним моментом під час семінару стало і відвідання джерела Святого Миколая.
Весь час учасників семінару супроводжувала голова Урвенської сільської ради Л. М. Балабат. Від неї гості почули чимало цікавого про життя цієї територіальної громади, про проблеми і плани в роботі. Відчувалось, що Лідія Михайлівна в курсі всього, що відбувається на ввіреній їй території, що вона вболіває за справу і прагне, аби життя людей, які її обрали, стало краще. А, прагнучи, разом із своїми надійними помічниками діє з повною самовіддачею.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.


Comments are now closed for this entry