Весна... Оживає природа від зимової сплячки. Не знайдеш людини, байдужої до краси і принад весняного лісу, який ніби погустішав від ніжної зелені. Галявини, узбіччя доріг, просік заполонив різнокольоровий цвіт. Дзвенять пташині «оркестри»... Людей манить на природу, де душа стає чистішою, лагіднішою.
Навіть школяреві-першокласнику відомо, що ліс - легені природи, регулятор клімату і природна лабораторія, яка виробляє кисень. Ліс годує, лікує, дає незамінну сировину для будівельної, меблевої, хімічної промисловості. Люди плекають майбутні ліси для своїх дітей, внуків, правнуків. Але, на жаль, не всі розумно поводяться під час відпочинку на природі. В руках відпочиваючих можна побачити букети зів’ялих лісових квітів, оберемки молодих пагонів. Так чинять сліпі до краси, естетично обмежені люди.
Настав пожежонебезпечний період. Однак це не зупиняє відпочивальників перед спокусою розпалити вогнище в лісі, що призводить до нищення живої окраси землі, порушує рівновагу в природі, створює пожежонебезпечну ситуацію, спричиняє руйнування структури родючого грунту, завдає колосальних матеріальних збитків.
Тому стіймо всі разом на варті рідної природи, бережімо її флору і фауну! Недопустиме випалювання сухої рослинності на лісових і польових угіддях. Не слід заїжджати транспортними засобами на територію лісового фонду, відвідувати масово лісові угіддя в молодняках. Пам’ятаймо про правила пожежної безпеки поблизу лісових насаджень.
Зупинись, людино! Подивись на навколишній природний рай, зазирни в казковий цех природи і не роби їй шкоди!
Володимир КЛИМЧУК,
директор ДП «СЛАП
«Здолбунівський держспецлісгосп».

Comments are now closed for this entry