Як обмежує воєнний стан права громадян?

 379742 1

Воєнний стан  — це особливий правовий режим, що вводиться в країні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності, її територіальній цілісності.

Верховна Рада України затвердила указ президента Петра Порошенка про введення воєнного стану з 28 листопада. Триватиме він 30 днів, тобто до 27 грудня. Цей законопроект підтримали 276 депутатів.

Президентом було запропоновано запровадити воєнний час не по всій території України, а лише в десяти областях. До цього переліку ввійшли: Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

Президент підкреслив, що обмежувати права громадян влада буде лише у випадку наземної російської воєнної агресії.

Можливі обмеження

В умовах воєнного стану широкі повноваження отримують силовики. Військове командування може обмежувати пересування громадян та залучати до суспільно корисних робіт, наприклад пильнувати порядок на вулиці, або залучати до роботи оборонного характеру.

Під час воєнного стану не можна проводити мітинги та масові страйки.

Може бути запроваджена комендантська година, особливий режим в’їзду та виїзду в населені пункти, обмеження пересування громадян, та рух транспортних засобів.

Нова військова влада має право перевіряти документи, а в разі потреби проводити огляд речей, транспорту, багажу, службових приміщень і житла громадян. У разі необхідності, закон дозволяє відчужувати будь-яке майно для воєнних потреб, те саме стосується бізнесу.

Воєнний стан передбачає контроль над усіма телерадіоорганізаціями та видавництвами з метою проведення роз’яснювальної роботи серед військових і цивільного населення. У разі потреби може бути відключення теле- і радіомереж, та будь-яких інших засобів зв’язку.

Якщо будь-яку партію чи громадську організацію влада запідозрить в антиукраїнській діяльності, режим воєнного стану передбачає її негайну ліквідацію.

Примусової мобілізації до війська поки що не буде.

Воєнний стан скасовується після закінчення строку, на який його було введено, або окремим указом президента про скасування воєнного стану. За часи незалежності в Україні ще ніколи не вводили воєнний стан.

 

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам [email protected] і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити