16 грудня відбулася тридцять сьома сесія міської ради п’ятого скликання. Головним питанням, розглянутим на ній, були підсумки роботи ради та виконавчого комітету за нинішній рік. Із звітом виступив міський голова І. О. Ольшевський. Свої думки щодо того, що вдалося зробити і чому слід приділити увагу висловили депутати міської ради – М. В. Орлов та районної – Б. Л. Жижкевич.
Нижче вміщуємо скорочений виклад виступу міського голови.
Депутати ради є повноправними представниками шести політичних сил, які для досягнення більшої ефективності в роботі об’єднались у чотири фракції. Політичні погляди не заважають народним обранцям представляти і захищати суспільні інтереси міської громади, брати активну участь у діяльності ради та утворених нею органів, виконувати їх доручення.
У міській раді працюють 4 постійні та одна тимчасова депутатські комісії
Їх очолюють відповідальні і досвідчені люди. В ц. р. проведено 32 засідання комісій, 5 з них були спільними, 4 – виїзними.
За рекомендаціями постійних комісій вирішено чимало питань. Зокрема, внесено зміни до “Плану соціально-економічного розвитку міста Здолбунів на 2006-2010 роки”; делеговано повноваження щодо затвердження тарифів на послуги, які надають комунальні підприємства бюджетним та іншим споживачам, міськвиконкому; створено тимчасову депутатську комісію із контролю за дотриманням правил благоустрою, аналізу сплати місцевих податків і зборів, земельного податку суб’єктами підприємницької діяльності; направлено клопотання на ім’я голови РДА про встановлення стипендії для спортсменів міста за високі досягнення.
Разом з тим, не всі рекомендації виконано: не змінено маршрут руху транспорту з охопленням території ЦРЛ, не вивчена можливість впровадження міського маршруту по вул. Старомильська – управління з експлуатації газового господарства, не розроблені пропозиції для інвесторів щодо використання сміттєзвалища.
За активною участю депутатів проведено місячники та декади з благоустрою, обстежено умови роботи та дотримання правил благоустрою на міських ринках, оглянуто об’єкти, на яких першочергово проводились роботи з благоустрою.
Активно працювали депутати В. В. Ткачук, С. В. Фрідріх,
О. Я. Сумко, В. В. Петровський, Е. А. Стеценко, О. Й. Огородник, Г. А. Ковальов, М. П. Тимошенко, А. М. Мельничук, І. Я. Зима, В. В. Максимчук, Л. І. Фурманчук, В. І. Сірак.
Злагоджена робота постійних комісій – основа оперативного і чіткого проведення пленарних засідань міської ради
Виконуючи рішення сесій, вдалося вирішити ряд суттєвих питань. Проведено ремонт, реконструкцію та будівництво твердого покриття вулиць Старомильської, Церковної, Богдана Хмельницького, Лесі Українки, Грушевського. Зроблено вуличне освітлення по Лермонтова, Полярній, Ватутіна, Словацького, Симона Петлюри, Калнишевського, Чубинського, Бориса Тена, провулку Церковному.
Облаштовано Алею випускників та оглядовий майданчик в міському гідропарку. Споруджено сквер по вул. Івана Гончара. Полагоджено фасади будинків по вулицях Богдана Хмельницького, Шкільній, Приходька, Незалежності, Кармелюка, Фестивальній, Котляревського, проспекту Цементників. Завершено реорганізацію КП МБ, проведено належну підготовку до опалювального сезону.
Одним з важливих напрямків роботи міської ради є виконання наказів виборців
З ініціативи депутатів направлено звернення у відповідні установи щодо реорганізації локомотивного депо станції Здолбунів (В. І. Промінський), до Кабінету Міністрів України про внесення змін до Постанови № 529 від 20. 05. ц. р. (М. П. Тимошенко), встановлено бюст Т. Г. Шевченку на проспекті Цементників (А. М. Мельничук, І. О. Леляков, І. Д. Люльчак, С. В. Фрідріх), здійснюється контроль за якістю робіт, які виконують підрядні організації
(О. Я. Сумко), обмежено рух транспорту на прибудинковій території по Шкільній, 31 (І. Г. Гнатюк), відсипано щебенем пішохідні доріжки на кладовищі по вул. Коперника (Ю. О. Шевчук), благоустроєно прилеглу територію до вулиці Коперника (Д. М. Коваль), встановлено пішохідні переходи та зупинки по вулицях Шевченка та Заводській (І. О. Леляков,
І. Д. Люльчак), здійснюється благоустрій старого кладовища в районі 142 км (З. Я. Казнадзей) та багато інших заходів.
Багато пропозицій не вдалося цьогоріч втілити в життя, тому вже в наступному році вони будуть розглянуті першочергово.
Предметно, конкретно можна оцінити роботу виконкому міської ради
Завдяки прийнятим ним рішенням в міському гідропарку запроваджено проведення культурно-дозвіллєвих заходів, для благоустрою міста залучалась спонсорська допомога підприємств, установ та організацій. За поданням виконавчого комітету надавався пріоритет у виділенні земельних ділянок багатодітним родинам. В дитячих навчальних закладах міста відкрито додаткові групи. Виконавчий комітет виступив з ініціативою організувати в Здолбунові ринок для торгівлі свійськими тваринами по вул.
8 Березня, що дасть змогу ліквідувати тут вуличну торгівлю. Чимало уваги приділено організації торгівлі у місті. Розпочато будівництво зливової каналізації в районі вул. Зеленої, яка передбачає відведення води з ринку по вул. 8 Березня. Регулярно члени виконкому розглядали питання щодо захисту майнових та житлових прав неповнолітніх. За рішенням виконавчого комітету готувалися подання про присвоєння почесних звань “Мати-героїня”. В ц. р., згідно з Указом Президента України, таке звання отримали 15 багатодітних жінок.
Реалізація програм
Злагоджена, спільна робота депутатів, членів виконкому, працівників апарату міської ради, комунальних служб міста дала змогу реалізувати програми, прийняті на цей рік.
На виконання робіт з благоустрою міста планували використати 2250 тис. грн. Фактично ж, залучивши кошти з різних джерел, вдалося здійснити цих робіт більш як на 4,8 млн. грн.
В місті налічується 118 вулиць та провулків загальною протяжністю 63,8 км, з них 24,7 км – дороги з нетвердим покриттям. Виконуючи роботи з реконструкції та будівництва доріг обсягом 3 км щорічно (а саме стільки зроблено цьогоріч), є можливість за 8-9 років заасфальтувати всі міські вулиці.
На 444 тисячі гривень виконано робіт з реконструкції пішохідних доріжок.
Протяжність мереж вуличного освітлення в Здолбунові на 1 листопада ц. р. становила 43,4 км. В ц. р. проведено реконструкцію його на 4,1 км вулиць. Якщо щороку робити стільки ж, цілком реально за 5-6 років освітити всі вулиці міста.
Загалом є всі шанси втілити в життя програму “Місто без околиць”.
Одним з важливих напрямків роботи залишався капітальний ремонт житлового фонду. На нього витрачено значно більше, ніж планували. Відремонтовано чимало покрівель, фасадів, балконів, ліфтів, теплових вузлів, внутрішньобудинкових водо-каналізаційних мереж, замінено аварійне газове обладнання. Проведено поточні ремонти житлового фонду. Зроблено чимало, але попереду не менше справ.
Увагу – зверненням громадян
У звітному періоді до міської ради надійшло 950 письмових звернень. Більше 300 громадян побували на прийомах в голови, заступника голови, секретаря ради та керуючої справами. Проведено 16 виїзних прийомів за місцем проживання та роботи населення – у комунальних підприємствах, дошкільних закладах та створених ОСББ.
Всього до міської ради за десять місяців надійшло 1250 звернень, що на 500 менше, аніж за такий же період торік.
Відбулися зустрічі міського голови, його заступника з керівниками місцевих осередків політичних партій, населенням міста щодо спорудження водопроводу по вулицях Новій, Цегельній, ремонту вулиць Старомильської та Церковної, з перевізниками, які надають транспортні послуги населенню міста, з ініціативною групою захисників безпритульних тварин.
Проведено громадські слухання з переведення обертових печей ВАТ “Волинь-Цемент” з газу на тверде паливо, з реконструкції квартир під магазини.
Всі ми добре знаємо і розуміємо, що проблем у місті ще дуже і дуже багато. Необхідно реконструювати тепловий пункт по вул. Шевченка, 202, активно впроваджувати енергозберігаючі технології, результативнішою має бути робота з боржниками щодо сплати за отримані житлово-комунальні послуги. В центрі уваги залишатимуться проблеми зливової каналізації в місті, організація автобусного обслуговування, благоустрій міських околиць, вивезення твердих побутових відходів, інвентаризація земельних ділянок та багато іншого.
Звісно, буде нелегко здійснити задумане, зважаючи на непросте сьогодення. Вирішення проблем залежатиме, перш за все, від надходжень коштів до міського бюджету, раціонального їх використання, від ініціативності, наполегливості, сумлінності, відповідальності усіх зацікавлених сторін в тому, аби місто наше жило, розвивалося, були задоволені законні права та інтереси його жителів.
* * *
На цій сесії було розглянуто проект рішення "Про доповнення до переліку ставок єдиного податку для фізичних осіб - суб‘єктів підприємницької діяльності та встаановлення розміру ставок" і запропоновано за "здавання в оренду власного нерухомого майна" затвердити розмір ставки в сумі 200 грн.
Підготувала
Тамара ОКРУШКО.