В рамках підготовки до неї відбулися засідання всіх п’яти постійних депутатських комісій. На них обранці районної громади обговорили чимало питань, в т. ч. і тих, які увійдуть до порядку денного пленарного засідання, що відбудеться 23 грудня.
Зокрема, йшлося про хід виконання рішення районної ради від 21.12.2023 р. “Про затвердження Стратегії економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на період до 2015 року” та про результати виконання Програми економічного та соціального розвитку району на нинішній рік. З інформацією виступила начальник управління економіки райдержадміністрації В. В. Бухало. Втішного мало. Дається взнаки негативний вплив фінансово-економічної кризи на роботу господарського комплексу району, розвиток соціальної сфери. Із 56 заходів, передбачених Стратегією та Програмою на цей рік, виконано лише 25.Члени комісії погодились з тим, аби все те, чого не вдалося досягти цьогоріч, включити до програми наступного року. До речі, депутати мали змогу висловитись щодо її проекту, обговорення та допрацювання якого триватиме аж до прийняття подібної програми обласною радою та затвердження районного бюджету на наступний рік.
Із прогнозними показниками проекту останнього ознайомив депутатів начальник фінансового управління райдержадміністрації В. М. Нечипорук. Він зауважив, що цифри мають інформаційний, декларативний характер, адже досі не прийнято держбюджету країни на 2010 рік. Уряд має намір напряму працювати з місцевими бюджетами. Однак не все продумано до кінця. Основною причиною нерівномірного розподілу обсягів місцевих бюджетів є те, що за формульним методом розрахунку видатків на охорону здоров’я враховано лише один фактор – наявне населення, що проживає на відповідній території, без урахування мереж закладів та нормативних штатів. По дошкільній освіті враховано наявність прикріплених дітей до дошкільного закладу без урахування дітей, що відвідують дошкільний заклад. Що стосується проведення видатків у наступному році, то до прийняття рішення про районний бюджет вони здійснюватимуться відповідно до ст. 79 Бюджетного кодексу України, тобто з розрахунку 1/12 цьогорічного кошторису. Ймовірно, виникнуть труднощі, зумовлені підвищенням мінімальної заробітної плати, зарплат окремим категоріям працюючих.
Закінчується рік, тож депутати цілком закономірно вирішили проаналізувати прийняті в районі програми: зайнятості населення, житлового будівництва, профілактики вірусного гепатиту А, розвитку садівництва та ягідництва в сільськогосподарських підприємствах.
Депутати погодились із допрацьованою програмою підготовки та відзначення двохсотріччя з Дня народження Т. Г. Шевченка. На одній з попередніх сесій цю програму вже розглядали депутати і вирішили конкретизувати її. Це й було зроблено.
Члени постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення та роботи з ветеранами, заслухавши начальника архівного відділу О. В. Климкович про хід виконання програми розвитку і підтримки архівної справи у нашому районі на 2008-2010 роки, погодились із необхідністю збільшити кількість працюючих у цій установі, фахівці якої надають населенню послуги і як трудовий архів. Останнім часом кількість людей, які звертаються сюди, значно зросла.
На засіданні постійної комісії з питань агропромислової політики, земельних відносин, розвитку села та охорони навколишнього природного середовища було розглянуто запит депутата районної ради С. І. Рижука щодо підтоплення земельних ділянок поблизу с. Івачків. Це питання надзвичайно актуальне для району. З вини залізниці підтоплено більше 100 га землі. Якщо не вжити радикальних заходів, берег опуститься, і тоді вже ніхто не зможе зарадити лихові. Неодноразові звернення до керівництва Шепетівського відділення Південно-Західної залізниці залишились без відповіді. Тому члени комісії рекомендували заступнику голови РДА, начальнику управління агропромислового розвитку Р. В. Дрозду звернутись у Міністерство транспорту та зв’язку України, аби врешті-решт вирішити це питання.
Активно проходило обговорення виконання програми будівництва та ремонту автомобільних доріг в районі на засіданні постійної комісії з питань економічного розвитку, комунальної власності та енергозбереження. У депутатів С. М. Мички, М. В. Семенюка, М. Т. Корнійчука, М. П. Євчука, В. І. Гендиляка, Є І. Долгаль, голови комісії Й. В. Гаврищака, заступника голови районної ради Я. Р. Мельника було чимало запитань до начальника філії “Здолбунівський райавтодор” І. М. Левицького. Воно й зрозуміло, адже надто вже болючим питанням для нашого району є стан автомобільних доріг. Не раз воно обговорювалось на сесіях, засіданнях колегії райдержадміністрації. І щоразу шляховики стверджували, що роблять усе від них залежне, аби дороги у районі стали кращими та називали чимало проблем, які не дають зробити більше. Як зауважив голова районної ради В. О. Тимощук, за кілька років кардинально змінити щось у цій справі, враховуючи складнощі сьогодення, не вдасться. Проте зробити багато чого в районі цілком під силу. Зробили ж врешті-решт вул. Шевченка, в план роботи філії на наступний рік передбачають включити поточний ремонт дороги Здолбунів-Глинськ-Стеблівка та ін.
На засіданні комісії депутати спільно шукали шляхів вирішення цієї непростої ситуації, яка потребує об’єднаних зусиль шляховиків, влади та громадськості. А ще - висловили побажання молодому керівнику філії зробити висновки з почутої критики та організувати ефективну роботу організації.
Члени постійних депутатських комісій розглянули листа народного депутата України Оксани Білозір щодо обговорення та внесення пропозицій до проекту великого Державного Герба України. Нагадаю, що 10 вересня ц. р. народними депутатами України Оксаною Білозір, Ганною Герман та Катериною Ващук було подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону України “Про великий Державний Герб України”.
Обранці районної громади висловилися також за підтримку звернення депутатів Сарненської районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Національного банку України щодо погашення валютних кредитів населення. Йдеться про те, аби надавати право позичальникам здійснювати погашення фінансових кредитів, отриманих в іноземній валюті, в національній валюті за курсом офіційного валютного (обмінного) курсу Національного банку України, що діяв на дату отримання таких кредитів. Але чи прислухаються законодавці до цього? Та й чи реально зробити так?
Ознайомившись із депутатським запитом народного депутата України В. А. Даниленка, члени чотирьох постійних комісій підтримали пропозицію щодо оголошення території Рівненської області вільною від генетично модифікованих організмів (ГМО). А от у депутатів комісії з питань бюджету, фінансів та податкової політики була своя думка щодо доцільності розгляду цього питання на рівні району, адже вирішити його нереально.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry