Про роботу самоврядних органів, проблеми і перспективи – інтерв’ю з головою Здолбунівської районної ради Василем ТИМОЩУКОМ
- Василю Олексійовичу, День місцевого самоврядування – свято відносно молоде, його в Україні відзначають з 2000-го року. Яким є у Вашому розумінні це свято?
- День місцевого самоврядування – це не лише професійне свято тих, хто втілює життєво важливі програми для кожної громади, захищає та відстоює їх інтереси. Перш за все, цей день нагадує про роль кожного громадянина у творенні держави. А також про те, що кожен з нас є законним носієм і представником влади.
Адже самоврядування – це можливість громад самим вирішувати місцеві проблеми, формувати бюджети, впливати на життя свого регіону. Влада тільки тоді буде задовольняти потреби кожної людини, громади, коли сама громада безпосередньо буде брати активну участь у прийнятті рішень разом з владою та формувати цю владу.
- У районній раді п’ятого скликання нараховується сім депутатських фракцій, що представляють різні політичні сили. Чи завжди вдається знайти порозуміння з ними?
- Як голова районної ради, намагаюсь підтримувати конструктивні взаємовідносини з усіма фракціями, керуюсь принципом неприпустимості надання переваг представникам тих чи інших політичних сил. Бачу своє завдання в тому, щоб ця співпраця сприяла консолідації зусиль у подоланні економічних і фінансових труднощів, поліпшенню добробуту жителів району.
Я вважаю себе позафракційним депутатом і представляю інтереси всієї громади району. Завжди намагаюсь обстоювати інтереси кожної з політичних сил, коли вони мають рацію і можуть принести користь для району.
Сьогодні можу сказати переконливо: Здолбунівська районна рада є конструктивною, тому що з перших днів роботи прагне працювати відкрито, відповідно до законодавства. Ми виходимо з того, що проблема не лише в розподілі владних повноважень, а бажанні працювати разом на інтереси людей і розвиток нашого району. Такий підхід районної ради поділяє і районна державна адміністрація. Саме тому, нам вдається оминати існуючі гострі кути та спільно знаходити ефективні шляхи вирішення багатьох проблем.
- На районних керівниках завжди лежить велика відповідальність. Потрібно дбати про всі господарські сфери, освіту, медицину, вникнути в проблеми кожної сільської ради. Яким чином Ви розподіляєте пріоритети?
- Ми всі разом працюємо для поліпшення життя громади. Тому пріоритет для нас один – соціально-економічний розвиток Здолбунівського району.
Пріоритетним, безперечно, у діяльності районної ради повинен бути захист інтересів громадян. Важливим чинником є безпосереднє спілкування з жителями району: зустрічі з колективами, особистий прийом громадян, поїздки у населені пункти району. План роботи районної ради складений так, що я не менше двох разів на рік обов’язково буваю в кожній сільській раді: на особистому прийомі громадян за місцем проживання, на днях ради, на виїзних семінарах з головами територіальних рад. Це дає змогу знати про всі проблеми, які мають громади, і належним чином на них реагувати.
До першочергових питань належать розв’язання проблеми соціального захисту малозабезпечених сімей, одиноких, престарілих та немічних. Сьогодні в районі на обліку перебуває понад 15 тисяч громадян пільгової категорії.
Як для освітянина, для мене надзвичайно важливим є питання розвитку освіти в районі.
Не буде перебільшенням, коли скажу, що які б економічні проблеми ми не вирішували в районі, однією з найголовніших залишається проблема села. Питання, пов’язані з поліпшенням стану справ в агропромисловому комплексі, були і є пріоритетними для районної ради. Головним завданням аграріїв району є мобілізація внутрішніх резервів на збільшення виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції, підвищення рівня рентабельності виробництва.
Продовжується робота щодо залучення інвесторів для повного використання сільськогосподарських угідь та тваринницьких ферм. Завдяки вкладенню інвестицій залучено в обробіток майже 1000 гектарів пустуючих земель. Значні інвестиційні кошти вкладено у розвиток хмелярства.
- Наскільки в нинішніх умовах вдається знайти гроші на потреби місцевих громад?
- Фінансове забезпечення сільських бюджетів в нинішньому році бажає бути кращим, мала місце несвоєчасна виплата заробітної плати, але, незважаючи на це, повноваження громади виконували. Так, в місті Здолбунів оновлено фасади будинків, завершено реконструкцію вулиці Богдана Хмельницького, заасфальтовано вулицю Церковну, частину вилиці Шевченка, відкрито пляж в гідропарку, виконано значний обсяг робіт по асфальтуванню комунальних доріг в селищі Мізоч. Нарешті центральна площа у селищі теж асфальтована. Придбано новий котел для Будеразької амбулаторії, що покращить тепловий режим в установі. Завдяки наполегливості сільських голів завершено ремонт в будинку культури села Дермань Перший, забезпечено теплом будинок культури у с. Здовбиця, зроблено капітальний ремонт ФАПу у с. Озерко та інше.
- Що Ви побажаєте працівникам органів місцевого самоврядування напередодні свята?
- Мені б дуже хотілося, щоб День місцевого самоврядування об’єднав нас у спільному прагненні зробити наш край щасливим і багатим. У час фінансово-економічних та політичних негараздів хочеться вірити, що будуть внесені зміни у вітчизняне законодавство на користь місцевого самоврядування, розширяться його права та повноваження і, врешті-решт, громади стануть самодостатніми.
Сьогодні особливі слова вдячності і шани хочу висловити ветеранам місцевого самоврядування, які десятки років свого життя віддали службі в органах місцевого самоврядування, захищаючи інтереси громад району.
Бажаю всім представникам місцевого самоврядування міцного здоров’я, творчої наснаги, родинного щастя. Плідної роботи вам у розбудові сучасного, фінансово-спроможного місцевого самоврядування, консолідації зусиль владних гілок, громадян задля вирішення проблем державотворення. Успіхів і досягнень на благо свого рідного краю і всієї України.